Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2021., 09:24   #7381
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Mislim da bi tako mogao i taj NFT zavrsiti. Kako to da crypto daje tolike mogucnosti, toliko svrha koje bi mogle promjeniti svijet, a uvijek iznjedri neka glupost kratkog vijeka.
Zašto misliš da bi NFT bio isto promašaj... možda je to početak nekog ebaya, amazona, alibabe za digitalne stvari, što nekako i ide u tom smjeru.
Nije loše da postoji digitalna tržnica, zašto ne.

Evo recimo ovaj Chiliz koji je izbacio digitalne tokene za europske nogometne klubove. Ako ubace u to bilo koji američki sport: nogomet, baseball ili košarku... taj Chiliz ode gore između 10x i 100x laganini. Zamisli koliko fanova ima u USA koji će htjeti imati dio svojeg kluba, a mladi su svi "digitalci" i njima to sve prirodno dolazi s dobom u kojem žive.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 09:32   #7382
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Moje je mišljenje da je zlatno doba crypta prošlo. Neki analitičari predviđaju da će BTC doći do 100k i da će mu to biti gornji limit. Kako je sada cijena oko 60k, to znači 66% rasta što je kikiriki u odnosu na rast u zadnjih par godina. Pitanje je kada će doći do tih 100k. Kome se ne žuri neka ulaže i dalje.
btw, bacio sam se na lendanje crypta. Čekam kraj mjeseca jer moj sevis pribraja kamate mjesečno, pa da sve bacim na papir i dobijem konkretne brojke. Možda stavim ovdje jedan kratak review.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 10:21   #7383
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Moje je mišljenje da je zlatno doba crypta prošlo. Neki analitičari predviđaju da će BTC doći do 100k i da će mu to biti gornji limit. Kako je sada cijena oko 60k, to znači 66% rasta što je kikiriki u odnosu na rast u zadnjih par godina. Pitanje je kada će doći do tih 100k. Kome se ne žuri neka ulaže i dalje.
btw, bacio sam se na lendanje crypta. Čekam kraj mjeseca jer moj sevis pribraja kamate mjesečno, pa da sve bacim na papir i dobijem konkretne brojke. Možda stavim ovdje jedan kratak review.

Ajde baci prije na PM neka iskustva i gdje to radiš.
Osobno sam krenuo u novi krug DCA (dollar cost averaging) tri puta tjedno i mislim to raditi duže vrijeme (cca 1 -2 godine), ali uz to sam mislio i napraviti lend ovih stable coina. Ima li šta relativno pouzdano s dobrim prinosima?

EDIT: Forum je u banani, svaku poruku pokušava dva puta poslati...
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 11:04   #7384
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Zašto misliš da bi NFT bio isto promašaj... možda je to početak nekog ebaya, amazona, alibabe za digitalne stvari, što nekako i ide u tom smjeru.
Nije loše da postoji digitalna tržnica, zašto ne.

Evo recimo ovaj Chiliz koji je izbacio digitalne tokene za europske nogometne klubove. Ako ubace u to bilo koji američki sport: nogomet, baseball ili košarku... taj Chiliz ode gore između 10x i 100x laganini. Zamisli koliko fanova ima u USA koji će htjeti imati dio svojeg kluba, a mladi su svi "digitalci" i njima to sve prirodno dolazi s dobom u kojem žive.
Slazem se sa svime sto si napisao. Ali zar nebi bilo logicnije neke druge stvari koje bi se lakse primjenile, tipa cybersecurity, bilo sto vezano za internet, storage ili sta ti ja znam slicno tome.

Za ovo sto sam spomenuo postoji vise projekata, ali eto ti projekti nisu ugrabili hype nego je hype kao i prvi put krenuo sa nekim xy videom za kojeg se iskesiralo neznam koliko, i sad najendom svi to kesiraju. Iskreno ne cudi me to, mozda je to samo proces kristalizacije, prvo probamo sa glupostima da bi kasnije mogli imati prave stvari.

Najbolji mi je primjer BAT i BRAVE browser, sad rade na trazilici navodno, pa eto mozda to bude prvi pravi boom, naravno ako bude uspjesan.

Ovo o 10x, 100x, 1000x nema previse veze s primjenom, jer kada hype krene i pocne se slijevat novac onda i dogecoin ide u nebo.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 12:32   #7385
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Ameri su izvor svega oko NFT-a. Nitko na balkanu nece kupiti NFT koji sadrzi sliku Šuputice i njenog djeteta. Ameri ce prvi kupiti glupost poput NFTa koji sadrzi snimku LeBrona koji zakucava ili Dorsey-evog prvog twita.

Zanimljiv koncept,nazalost ja ga tek sada skuzio. Nazalost..
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 14:18   #7386
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Iskreno ne kužim ljude koji kupuju te neke stvari sa NFT-a poput nekog tweet, koje su to gluposti da daješ lovu za neki tweet... doduše uopće ne kužim kako možeš biti vlasnik nečijeg tweeta, no i zaboli me jer su to fakat teške gluposti, ali možda prvo moraju proći te gluposti da bi se isprofiliralo nešto korisnije...
lit je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 14:39   #7387
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
https://en.wikipedia.org/wiki/CryptoKitties

Evo ipak su bile macke u pitanju. Dakle 2017 smo vec imali NFT, ali eto netko je sad to odlucio opet ufurat i evo novi boom na ETHu. Zadnji put kad je splasnulo ETH je pao sa 1000 na 80. Znaci sad bi mogao past s 2000 na 160?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 15:50   #7388
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Mislim da ne ide tom logikom. Onda je bilo tako, ali danas ne vjerujem da ćemo vidjeti više tako velike dropove. Vjeruj rado bi svi mi da toliko padne ali to se neće dogoditi ili kako bi rekli ameri highly unlikely. Teško da će ETH past ispod $1k.

Treba vidjeti što će biti sa ETH 2.0 u konačnici, ali sve u svemu ETH nije daleko da kroz koju godinu doskoči po market capu blizu BTC-a. ETH-u je ključ da sredi brzinu i smanji cijenu transakcija i tad bi to postalo nešto sasvim drugo.

Blockchain je općenito fascinantan ali i dalje je to daleko od široke mase, govorim o upotrebi blockchaina i kriptoa na toj razini da kumica s placa prima Tron ili Stellar valutu jer ima niski fee transakcije... odnosno kada dođemo do te razine onda će sve te kriptovalute imati još 10x veće vrijednosti nego danas a vjerojatno i puno više od 10x.

Jer činjenica da ni mi (a koji smo ustvari pokretači ove ekonomije) ne koristimo blockchain u svakodnevnom životu. Kad se to potonje dogodi ETH će sigurno vrijediti 10x više nego danas, što nije ni čudno ako je u 12mj 2018. vrijedio $89 USD a vidimo koliko je danas cca $1.800.

Sve se gleda kroz masovnu upotrebu, što je više te mase to će i vrijednost svega rasti i u konačnici biti stabilnije a manje volatilnosti, ali treba još puno godina da do one "kumice s placa" dođe Tron ili Stellar ili bilo što od kriptoa.

Tehnologija je dostupna da kumica to ima i danas, ali to je kao Internet recimo 1996. godine, isto je bio svima dostupan ali tko je onda znao za njega? Nitko... niti su ljudi znali što se može na "tom Internetu". Tako je i sa kriptom, treba još 10 godina da dosegne tu masovnost svakodnevnog života.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 12:16   #7389
edoo
1337
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 95
Ja sam krenuo s kriptom pocetkom ove godine, prvo s ADA, pa sam imao jos neke gluposti, no trenutno drzim samo eGLD, Ocean i ORN.
edoo je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2021., 13:16   #7390
djdj
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26


pitanje koliko jos moze pasti? vjerojatno jos izmedu 2-3K € ne vise, iako kristalna kugla veli da uskoro ide prema gore, u svakom slučaju pripremio sam dodatnih 200€ kad dosegne dno, strpljivo ga očekujem
djdj je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 08:41   #7391
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
koliko ti volje i vremena trošiš na gluposti
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 08:53   #7392
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726







Evo ti jedan moj. Rozno je buy zone, iznad toga gledam da shortam ili sellam. Tu je i BB i KC...
-->







Evo ti jedan moj. Rozno je buy zone, iznad toga gledam da shortam ili sellam. Tu je i BB i KC...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 09:59   #7393
edoo
1337
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 95
jel pratite BTC-D chart (Bitcoin Dominance) ?
edoo je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2021., 20:08   #7394
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
50k, here we come?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 11:15   #7395
djdj
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
koliko ti volje i vremena trošiš na gluposti
Sve manje, bio sam u biznisu oko mjesec i pol, sad ne da sam sav profit izgubio nego sam otisao u minus.
Evo i jucer palo, preocito se sve dogada i povuce covjeka.
Cekam sljedeci ponedjeljak i ako opet padne izlazim i ulazem novce u nesto drugo, previse je manipulacija u kriptu a mala i nikakva zarada.
Imam nenadjebivu psihu i gdje god da sam ulagao povukao sam novce ali kod kripta nikako da krene
djdj je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 11:49   #7396
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Jaka ti je psiha kad na pad od 10% podvijas rep

Sta bi tek bilo kad black swan event naleti ili bear market krene pa ode sve 30-40-60-90% doli.
A bilo je takvih situacija u kriptu. Pa si malo u minusu 10-50k€ a ne parsto eura.

Tad se na rasprodaji dokupljuje ekstra, a ne izlazi iz kripta =)
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 12:41   #7397
djdj
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Necto Pregled postova
Jaka ti je psiha kad na pad od 10% podvijas rep

Sta bi tek bilo kad black swan event naleti ili bear market krene pa ode sve 30-40-60-90% doli.
A bilo je takvih situacija u kriptu. Pa si malo u minusu 10-50k€ a ne parsto eura.

Tad se na rasprodaji dokupljuje ekstra, a ne izlazi iz kripta =)
Evo neka nestanem sa lica zemlje ako lazem
Nitko nije dobar u svemu pa tako ni ja, mislio sam da bi mogao nešto napraviti u kriptu ali jednostavno nemam srece i ne mislim gubiti vrijeme.
velike padove mozes okaciti macku o rep, trenutno nije vrijeme za takve padove i nema 1% sanse da se dogode
djdj je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 14:19   #7398
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor djdj Pregled postova
Evo neka nestanem sa lica zemlje ako lazem
Nitko nije dobar u svemu pa tako ni ja, mislio sam da bi mogao nešto napraviti u kriptu ali jednostavno nemam srece i ne mislim gubiti vrijeme.
velike padove mozes okaciti macku o rep, trenutno nije vrijeme za takve padove i nema 1% sanse da se dogode
Ja sam na jutrošnjem padu zaradio sam $140 usd, netko drugi je zaradio par tisuća dolara, a netko je pak izgubio... ali gle nije kripto za svakoga, moraš se time baviti i pametno ulagati.
Ne mogu svi zarađivati jer onda bi propao koncept ponude i potražnje...
Kako je netko rekao prije možda i to možda 10% ljudi ostvari profit, ostalo nažalost nema profita.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 19:37   #7399
Charles_Bronson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Du
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Charles_Bronson Pregled postova
Ja sam izgubio oko 20-25% i pretvorio sve u stable coins. Dobra prilika za neke veće igrače kad cijena svaka 2 sata u altcoinima ide 20-30% gore dole, većina ne stigne ni reagirat.

Žao mi je nekih altcoina koji po meni imaju smisla i gdje sam već 2-3x zaradio kao the graph, theta, ali kad izgubi 30-40% u danu jbg.
da quotam sam sebe 30 dana poslije

ode theta u top 10 lagano, sa 6 na skoro 15 dolara, azijske mjenjačnice ga napumpale.mislim da sam ušao na ispod 2$, jbg i ovako sam nešto zaradio.

ako vjerujete u projekt samo HODL s druge strane the graph za sada fail dodali likovi lagano par milijardi coina u opticaj bilo mi sumnjivo zašto ne raste

treba pratit i posvetit se za trejdanje inače nema zarade, trebalo mi je bit sumnjivo da theta pada manje od cijelog marketa u zadnjih 10 dana, da ima fiksni supply, da ulazi samsung, sony i itd. iako iskreno nisam vjerovao da može u top 10 po market capu

Zadnje izmijenjeno od: Charles_Bronson. 23.03.2021. u 19:45.
Charles_Bronson je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 20:21   #7400
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Da, dosta je visok fee za njih i ne isplati se isprobavati. Ledger ima interni swap pa vidi koliko ti tu uzima ako bi prebacivao XLM/XRP/LTC pa onda to u BTC i ETH.
Evo baš konvertirao XRP u BTC i za oko 150$ XRP-a mi je skinulo ~5$ ako usporedim s onim koliko bi me ta konverzija ispala na Binanceu par minuta kasnije. To je nekih 3,33%, ljudi na Redditu kažu isto da im skine 3%, Changelly kaže da je provizija 0,25%.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 20:29   #7401
Charles_Bronson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Du
Postovi: 120
na binancu moraš imat malo BNB pa su feejevima puno manji.
Charles_Bronson je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 20:36   #7402
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor Charles_Bronson Pregled postova
na binancu moraš imat malo BNB pa su feejevima puno manji.
Koliko bnb-a treba za to i šta treba samo da stoji na walletu?
lit je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 20:51   #7403
Charles_Bronson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Du
Postovi: 120
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Koliko bnb-a treba za to i šta treba samo da stoji na walletu?
Nisam siguran, ja imam više od jednoga i diže mi automatski, ali nebi trebalo imat više BNB od samog iznosa naknade.

https://www.binance.com/en/support/faq/115000429332
Charles_Bronson je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2021., 22:30   #7404
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Citiraj:
Autor Charles_Bronson Pregled postova
na binancu moraš imat malo BNB pa su feejevima puno manji.
Pa ni ovako nije veliki fee - 0,1%
Radi se o tome da tražim kako najjeftinije prebaciti BTC s Binancea na Ledger (provizija je oko 25$) pa sam dobio savjet da probam s XRP-om i sl. pa u Ledger Liveu napraviti swap iz XRP-a u BTC.
Ispadne jeftinije (barem na manje cifre), ali opet nije baš kako piše.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2021., 23:48   #7405
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Pa ni ovako nije veliki fee - 0,1%
Radi se o tome da tražim kako najjeftinije prebaciti BTC s Binancea na Ledger (provizija je oko 25$) pa sam dobio savjet da probam s XRP-om i sl. pa u Ledger Liveu napraviti swap iz XRP-a u BTC.
Ispadne jeftinije (barem na manje cifre), ali opet nije baš kako piše.
Obzirom na oscilacije BTC-a, to je super jer konačnu cijenu diktira exchange fee, withdrawal fee i tečaj. Tim bolje ako odabrani coin raste u odnosu na BTC.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 12:58   #7406
ExtremePower
Premium
Moj komp
 
ExtremePower's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Moj dom Krapina
Postovi: 246
XRP počeo rasti? Iznad jednog dolara trenutno.

Ajde, da i to doživim...
__________________
ExtremePower je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2021., 22:13   #7407
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
očekivano.

nakupovo sam srećom par komada dok je bio na 0.4
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 09:51   #7408
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
lit je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 15:50   #7409
Dentex
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Netko sa foruma mi je rekao da je SEPA na Binance podržana, ali sad opet gledam na popis podržanih zemalja i nema Hrvatske?? Jel netko već slao tako?
Htio bih prebaciti nešto deviza tamo, ali ne bi htio zavrzlame ako ne daju da ide iz HR?
Dentex je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 16:00   #7410
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
saljem stalno. radi. nismo na popisu jer ih nije briga za dodavanje jer smo prcija.
daklem sa deviznog VISA EUR racuna u PBZ (0% fee). kroz par sati je tamo (ako je radni dan). ak saljes navecer ce bit drugi dan.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na