Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.03.2021., 16:32   #8401
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Moze se zakljucati samo kad se stavi natrag original rom. Ako se zakljuca dok je modani izbaci error,ako se zakljuca dok je gore original ali druga regija, onda zna ici o bootloop i ne mozes nista s njim dok opet ne stavis original. Otkljucat BL,stavit EU rom pa zakljucati se ne moze. A i zakljucani bootloader ne garantira nemogucnost fleshanja roma. Fleshanje se moze odraditi i s drugim alatima, ali samo fleshanje ne otkljucava mob za koristenje. Mi account lock ako ga imas radi i sa otključanim BL a i FRP također.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 08.03.2021. u 16:38.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 16:45   #8402
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,852
E pa to, dakle ako je unlockan i recimo ukraden ili izgubljen, svaki idiot ga može preflešat s novim ROM-om i zadržat mob, dok je to nemoguće samo u slučaju da je zalockan i da je originalni ROM.

Ne baš pošteni trade-off.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 17:20   #8403
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
To je tako otkad je unlockanja bootloadera. Najvise sto mozes napraviti je enkriptirati data particiju pa da su ti barem podaci sigurni. Tko ima volje, uz otkljucan bootloader moze dumpati sadrzaj svih particija i, ako zna sta radi, kopati po podacima. Svasta se moze kad su straznja vrata otkljucana.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 17:49   #8404
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
E pa to, dakle ako je unlockan i recimo ukraden ili izgubljen, svaki idiot ga može preflešat s novim ROM-om i zadržat mob, dok je to nemoguće samo u slučaju da je zalockan i da je originalni ROM.

Ne baš pošteni trade-off.
Ukradenog prijaviš pa se traži preko imeija, izgubljenog pozdraviš i kupiš novi.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 18:25   #8405
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 702
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ukradenog prijaviš pa se traži preko imeija, izgubljenog pozdraviš i kupiš novi.
Koja je razlika?
Zašto ne izgubljenog prijavit ko ukradenog heh ?
Revolver3844 je online   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 18:30   #8406
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
Koja je razlika?

Zašto ne izgubljenog prijavit ko ukradenog heh ?
Zato jer ako se ispostavi da nije tako mozes proci s opomenom, a mozes i laganu prijavu dobiti. Nema mup zasto traziti tvoj mob a nisi pazio na njega.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 18:57   #8407
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 702
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Zato jer ako se ispostavi da nije tako mozes proci s opomenom, a mozes i laganu prijavu dobiti. Nema mup zasto traziti tvoj mob a nisi pazio na njega.
A kako će se to ustanovit haha ?
Ajde baš me zanima.
Nađu ga u kanalu pored puta i kako oni mogu dokazat da si ga sam izgubio a ne da ga je neko tebi uzeo i tamo bacio ?
Revolver3844 je online   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 19:56   #8408
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,356
i onda izađe baš neka snimka sa nadzorne kamere kako vadiš maramicu iz džepa i ispadne ti mobitel.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 19:59   #8409
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,852
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
To je tako otkad je unlockanja bootloadera. Najvise sto mozes napraviti je enkriptirati data particiju pa da su ti barem podaci sigurni. Tko ima volje, uz otkljucan bootloader moze dumpati sadrzaj svih particija i, ako zna sta radi, kopati po podacima. Svasta se moze kad su straznja vrata otkljucana.
Da, toga me bilo i strah. Doduse nije da ima povjerljivih "podataka" u smislu slika i slicnog, ali ne bi valjalo da se nekako može zaobići lockscreen ili lozinka... jer je na mobu svašta od banke i kripta do google authenticatora i emaila, a s tim se može velika šteta napraviti. Pretpostavljam da je sve to enkriptirano, ali pusti ti to, i sam kažeš svašta se može kad su straznja vrata otvorena.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 20:03   #8410
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 702
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
i onda izađe baš neka snimka sa nadzorne kamere kako vadiš maramicu iz džepa i ispadne ti mobitel.
Hahah
Revolver3844 je online   Reply With Quote
Staro 08.03.2021., 20:18   #8411
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 9,194
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Da, toga me bilo i strah. Doduse nije da ima povjerljivih "podataka" u smislu slika i slicnog, ali ne bi valjalo da se nekako može zaobići lockscreen ili lozinka... jer je na mobu svašta od banke i kripta do google authenticatora i emaila, a s tim se može velika šteta napraviti. Pretpostavljam da je sve to enkriptirano, ali pusti ti to, i sam kažeš svašta se može kad su straznja vrata otvorena.
Na kraju je najbitnije što taj netko drugi želi od tvog moba. Ako ga želi samo koristiti, onda ima otvorena vrata da ga preflesha jer ga ne štiti ni bootloader ni FRP. Ne treba mu puno znanja osim malo guglanja o fleshanju i sl.

Dok ti je lockan bootloader i kada se aktivira FRP, u teoriji on neće moći ići dalje od setup ekrana jer mora unijeti tvoj email/pass prije nastavka setupa. Kažem, u teoriji, jer ovisno od moba do moba nekada postoje načini kako zaobići FRP. Iz tog razloga je dobro imati updejtan firmware na mobu.

Danas je po defaultu sve enkriptirano (afaik). Do čistih podataka je sigurno sve teže doći, barem se nadam, jer davno sam se zezao s time i dooosta android verzija je izašlo u međuvremenu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 17:36   #8412
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Citiraj:
Autor Revolver3844 Pregled postova
A kako će se to ustanovit haha ?

Ajde baš me zanima.

Nađu ga u kanalu pored puta i kako oni mogu dokazat da si ga sam izgubio a ne da ga je neko tebi uzeo i tamo bacio ?
Pa ako uhvate nekoga tko koristi tvoj mob preko IMEI broja. Sigurno nece reci da ga je ukrao od tebe ako nije. Jest da moze dobit prekrsajnu prijavu ali ne za krađu. Pitaj mup ako ti nije jasno. Telefon ugašen u kanalu će naći za sveti nikad nemoj biti smiješan.

Ponavljam, FRP se ne deaktivira fleshanjem moba. BL ON ili BL OFF nebitno. Jedini nacin da deaktiviras FRP je zaobilaženje istog nekom opremom ili nekakvom cakom preko youtube kanala. Ima entuzijasta koji otkrivaju razne nacine. Xiaomi jos tu ima Mi Account. Ako je aktiviran , opet treba kemijati. Fleshanjem drugog fwa ne deaktivira se ni FRP ni MI account. Isprobano vec na raznim xiaomi uredajima. Evo u ladici imam od frenda redmi note 5 sa SDom i jos stoji. Zaboravio je i google i mi account i ne da se otkljucat. BL je otkljucan jer je bio custom rom gore.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 09.03.2021. u 17:46.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 08:04   #8413
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,181
Ne zamjerite ako se netko identificira ali osoba koja zaboravi login podatke za spasit mob i sve što mu je u njemu je za mene idiot. Bar neki broj moba,alternativni mail ili nešto za recovery. To su za mene budale.
Znam da starčad rade gmail jednokratno da pokrenu mob i boli ih spolni organ za kasnije al brate...

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 14:15   #8414
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
Ne bih ljude nazivao budalama jer dosta ljudi nisu toliko tehnoški pismeni. Postavljaš se od sebe,ali eto možda mehaničar naziva ljude budalama jer ne znaju provjeriti antifriz ili ulje.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 07:48   #8415
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,181
Možda jesam mrvicu pretjerao ali zapamtiti svoj osobni mail i pristupne podatke tj. šifru uistinu nije nikakva naučna fantastika. Isto je sa PIN-om bankovne kartice. Za to nikakva pretjerana pismenost nije neophodna. Moj otac od 70 godina ne koristi telefonski imenik u mobitelu već u džepu ima blokić i svi brojevi su unutra. Primitivno i meni smiješno ali njemu funkcionira. To ti dođe ko da zaključas kuću i odeš i zabole te kasnije gdje ti je ključ i ne sekiraš se. Bezveze a jednostavno i prosto ko pasulj. Nisam imao namjeru biti bezobrazan i omalovažavati ali ovo je do te mjere jednostavno da to nisu istine a pogotovo kad mlađa osoba to sebi dozvoli. Ono,iskeširat 3-4 stotine eura za telefon i nakon 6 mjeseci pojma nemaš o životu i dovedeš se u situaciju da možda možeš bacit mob u smeće zbog toga.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 11:26   #8416
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8,014
U pravilu se slažem s tobom, osobne podatke moraš zapamtit, ali eto ljudima nije prioritet jer misle da se lozinke mogu iscitati iz moba kao email adresa. Apple id je teze zaboravit jer te svako malo pita da potrvdis. Google account ne pita nikad i ljudi imaju mob po 3-4 godne i cijelo to vrijeme ne upisuju lozinku nijednom pa je lakše zaboravit.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2021., 23:22   #8417
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,852
Meni sve šifre u jednom txt fajlu nasred desktopa, nije dobar security practice, ali je funkcionalno s obzirom da samo ja koristim PC. I lijepo se držim onoga, svaki site svoj password (i to k0mP1iCir@N), za sad nije nikakvog problema bilo. Problem je jedino kod promjene moba prepisivati s ekrana passworde o 15-20 slova, brojeva i znakova. Je, single point of failure, ali nije da čuvam atomske satove.

Nego, jedno on-topic pitanje. Na Poco F2 sam napravio OTA update što je nudio na Android 11 i sve je prošlo glatko i sve radi kao i prije. Nije trebalo ništa reinstaliravati ili formatirati. Vrlo zadovoljan. Osim jedne stvari koja me nervirala i prije updejta - mob kad duže vrijeme stoji, npr. dok spavam, kad se probudim, kad unlockam, ne pojavi se menu odmah nego kao da Poco Launcher isto ode spavati i treba mu nekih 4-5 sekundi da se pokrene. Mrvicu iritantno, dakle otključa se ekran i samo pozadina na ekranu, nema ikona par sekundi.

Ima kakvo rješenje za to?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2021., 15:26   #8418
mlajo
Registered User
 
mlajo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zemlja
Postovi: 156
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Meni sve šifre u jednom txt fajlu nasred desktopa, nije dobar security practice, ali je funkcionalno s obzirom da samo ja koristim PC. I lijepo se držim onoga, svaki site svoj password (i to k0mP1iCir@N), za sad nije nikakvog problema bilo. Problem je jedino kod promjene moba prepisivati s ekrana passworde o 15-20 slova, brojeva i znakova. Je, single point of failure, ali nije da čuvam atomske satove.

Nego, jedno on-topic pitanje. Na Poco F2 sam napravio OTA update što je nudio na Android 11 i sve je prošlo glatko i sve radi kao i prije. Nije trebalo ništa reinstaliravati ili formatirati. Vrlo zadovoljan. Osim jedne stvari koja me nervirala i prije updejta - mob kad duže vrijeme stoji, npr. dok spavam, kad se probudim, kad unlockam, ne pojavi se menu odmah nego kao da Poco Launcher isto ode spavati i treba mu nekih 4-5 sekundi da se pokrene. Mrvicu iritantno, dakle otključa se ekran i samo pozadina na ekranu, nema ikona par sekundi.

Ima kakvo rješenje za to?


Imam Poco F2 i nudi mi se upgrade na

Global ROM MIUI 12.2.4.0., Android 11

jel to taj kojeg si ti instalirao jer čitam na stranim portalima GSM Arena da ima velikih problema sa tom nadogradnjom iako se mob nakon toga tvornički resetira ali problemi ostaju .
Zato još nisam ni preuzeo nadogradnju .
Kako je kod tebe .
__________________
Mlajo
mlajo je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 19:09   #8419
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,401
Redmi Note 10 pao na bend testu...

locks je online   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 19:51   #8420
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,852
Citiraj:
Autor mlajo Pregled postova
Imam Poco F2 i nudi mi se upgrade na

Global ROM MIUI 12.2.4.0., Android 11

jel to taj kojeg si ti instalirao jer čitam na stranim portalima GSM Arena da ima velikih problema sa tom nadogradnjom iako se mob nakon toga tvornički resetira ali problemi ostaju .
Zato još nisam ni preuzeo nadogradnju .
Kako je kod tebe .
Pa tako kako i pišu. I ja sam odgađao update 3 mjeseca pa reko ajd da vidimo, valjda bi izašla neka novija nadogradnja da je toliko zbugiran kao što pišu u ta 3 mjeseca.

Osim ovog što se prenijelo sa stare verzije softvera, još sam skužio da mi kontakti ne rade, ne mogu uopće imenik vidjet. Sva sreća dialer radi pa čim krenem tipkat ime nekog mi izbaci broj pa nazovem tako...

Ono što mi je najbitnije je da fotić radi, radi net, rade dual apps instalirane na staroj verziji (dakle bez resetiranja na tvorničke nakon updejta) i baterija traje dugo. Valjda će izbaciti neki update koji će ovo ostalo srediti do kraja.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 22:44   #8421
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,194
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Redmi Note 10 pao na bend testu...

Dok ga Jerry ne polomi, ne vjerujem da je pao na testu.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 18:44   #8422
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,675
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Jel ima tko od vas nešto tipa grain filter na ekranu?



Tako je od prvoga dana. Je moguce da je to do teme koju koristim?
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Promini temu, pa ces znati
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Ili imaju sve teme koje sam probao ili je do neceg drugog
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
ma ovo je nešto drugo, pogotovo ako se vidi na screenshotu.


Čudno da je tako i u aplikacijama. Ajde promijeni launcher, skini primjerice Lawnchair 2.


Otkrio

Kad je reading mode ukljucen se to pojavi
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 18:59   #8423
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,167
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Dok ga Jerry ne polomi, ne vjerujem da je pao na testu.

Xiaomi ima dugu povijest lomova kod Jerrya
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 20:22   #8424
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,194
Ma znam, samo mi je jako čudno kad netko drugi ide raditi takve testove, a ne on.. tako da.. Dok on ne napravi, ne vjerujem.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 20:59   #8425
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,167
Ma kopiraju ga sad svi. A i jerry je kudikamo jači od ovog indijca tako da će još lakše polomiti žaomija
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 07:06   #8426
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,401
Ovaj Indijac već duže vrijeme lomi, baca i potapa mobitele...😁
locks je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 09:00   #8427
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,167
Kad su se ti likovi s bend testovima pojavili, mislio sam da je zafrkancija i da se to u stvarnom životu ne događa. Dok nisam prije nekoliko godina kupio Mi5 kojeg je Jerry slomio kao čačkalicu. Pa mi se nakon nekog vremena mobitel savinuo kao banana. Nikad ga nisam opterećivao na savijanje, nije nošen u stražnjem džepu hlača kako vidim ekipu okolo itd. Nosio ga ili u jakni, ponekad u torbici ili najčešće u džepu cargo hlača. Još je bio u debelom gumenom caseu. Nemam pojma gdje sam ga i kako ubananio. Nakon tog mobitela sam počeo i takve testove gledati prije kupnje
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 09:41   #8428
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,356
debeli.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 10:32   #8429
Haywire77
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Osijek
Postovi: 75
Citiraj:
Autor mlajo Pregled postova
Imam Poco F2 i nudi mi se upgrade na

Global ROM MIUI 12.2.4.0., Android 11

jel to taj kojeg si ti instalirao jer čitam na stranim portalima GSM Arena da ima velikih problema sa tom nadogradnjom iako se mob nakon toga tvornički resetira ali problemi ostaju .
Zato još nisam ni preuzeo nadogradnju .
Kako je kod tebe .

Imam Mi10 PRO i trenutno sam na 12.2.5 i nikakve probleme nemam.
Sve notifikacije stizu momentalno.



Imam nesto novih fotki sa Mi10 PRO pa ako nekoga zanima neka baci oko:



Ovdje u linku su nocne, jedna je sa 16mm f/2.2 UW kamerom, a ostale dvije sa 50mm f/2 kamerom.

https://www.flickr.com/photos/623357.../shares/K801W4


Dva sunseta, obje sa 94mm f/2 tele kamerom.

https://www.flickr.com/photos/623357.../shares/K1dv6F


I jedna 33MP fotka iz 8K videa:

https://flic.kr/p/2kMoMbh

Svidja mi se sto Gcam koristi iznimno niske ISO vrijednosti.
Haywire77 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 11:16   #8430
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,194
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Ma kopiraju ga sad svi. A i jerry je kudikamo jači od ovog indijca tako da će još lakše polomiti žaomija
Ne mora biti, Jerry to možda radi s više emocija.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na