Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2020., 14:46   #2161
jazzwa
Premium
Moj komp
 
jazzwa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 94
Jeste dobili na mail od edigital-a tracking number za overseas, na njihovom shopu stoji prvo: 3/4 narudžba u pripremi, pa onda narudžba poslana 27.11. pretpostavljam da je to samo datum kreiranja narudžbe, očekivani datum isporuke 01.12. - 03.12. u redu gdje piše koji je artikl piše "može se isporučiti"

danas je 03.12. ali nema na mail-u nikakav tracking number, na mail koji sam poslao nema odgovora, pitanje dali je uopće poslano i kada će biti dostavljeno

EDIT: sad sam pogledao mail koji sam dobio kada sam zaključio narudžbu i piše ovako:

"Vašu narudžbu uskoro ćemo predati kurirskoj službi Overseas. O tome i po broju pošiljke obavijestit ćemo Vas putem maila."

Naravno ni traga ni glasa o tome od 27.11. na mailove ne odgovaraju, telefonska služba je užas, nema šanse stupiti u razgovor s nekim, samo neki konj čita tekst i za ovo pritisnite ovaj broj, za ovo onaj broj, nema broja za razgovor s agentom
jazzwa je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 14:58   #2162
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Koji doktori su ovi iz Overseasa, čekamo taj ovlaživač zraka što smo uzeli iz edigitala kao ozebli sunce, cijeli dan smo doma i žena i ja, i stiže poruka od Overseasa da paket nije isporučen jer naručitelja nije bilo doma

Pa jebemti kakvi likovi xD
Koliko sam ja shvatio politiku firme iz razgovora s operaterom, imaju sistem rada da moraju u programu/bazi pošiljaka označiti da je roba preuzeta s njihove strane (radi informacije pošiljatelju). Nekada se to radi kada su svi dostavljači već na terenu i nema šanse da se taj isti dan pošiljka isporuči naručitelju pa se odmah u programu klika da paket nije isporučen i automatski ide isporuka idući radni dan. Nije da nekoga zafrkavaju ili daju lažnu obavijest za "zavaravanje protivnika" već im je program banana. Ovo je FYI da se ne čudite kada bude još takvih slučajeva.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 16:21   #2163
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Makarsta @Sinac, u ponedeljak je Overseas u Pazinu zaprimio hrpu robe za isporuku. 1 vozac jednostavno nije imao mjesta vise u kombiju za pakete i "visak" je pustio za drugi dan.

Tako je i u vecini mjesta bilo nakon crnog petka. A sef nije poslao pojacanje. Neke posiljke jos cekaju kod oversise, od ponedeljka. Pa ti misli sta klikaju....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 19:22   #2164
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Makarsta @Sinac, u ponedeljak je Overseas u Pazinu zaprimio hrpu robe za isporuku. 1 vozac jednostavno nije imao mjesta vise u kombiju za pakete i "visak" je pustio za drugi dan.

Tako je i u vecini mjesta bilo nakon crnog petka. A sef nije poslao pojacanje. Neke posiljke jos cekaju kod oversise, od ponedeljka. Pa ti misli sta klikaju....
Znam, ima "bisera" i s te strane, bez daljnjeg.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 21:06   #2165
gorkix
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: -
Postovi: 115
naleti na stranicu extreme digital i baš se začudi zašto je tamo puno jeftinije ,a sad ovdje čitam i o problemima...
šta znači kad se naruči tv sa njihove stranice...dolazi iz Mađarske?...jel ove garancije npr lg,philips itd. od 5 godina kad se registrira kupovina vrijedi i za te televizore...
garancija...ide u Mađarsku na popravak?....ili se može poslati i na naš servis npr.za lg ili philips?
gorkix je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 22:31   #2166
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Koji je pravni status EDa u smislu obračuna PDVa ?
Imaju HR OIB, domaći IBAN, plaća se u Kn, na računu je obračunat naš PDV, ali na zaglavlju piše da je sjedište u Budimpešti.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 08:03   #2167
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Skidaš pdv kao i na ostalim HR tvrtkama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 10:20   #2168
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Citiraj:
Autor gorkix Pregled postova
naleti na stranicu extreme digital i baš se začudi zašto je tamo puno jeftinije ,a sad ovdje čitam i o problemima...
šta znači kad se naruči tv sa njihove stranice...dolazi iz Mađarske?...jel ove garancije npr lg,philips itd. od 5 godina kad se registrira kupovina vrijedi i za te televizore...
garancija...ide u Mađarsku na popravak?....ili se može poslati i na naš servis npr.za lg ili philips?
Ja sam kupio indukcijsku ploču i probao produžiti jamstvo,Electrolux hr mi vratio mail da ništa od toga jer nisu oni uvezli...a akcija 2+3 godine jamstva je kao organizirao Electrolux hr. Ploča je došla orginal zapakirana i ispravna,a nekih 1000 krznenih jeftinije nego kod nas. Iskreno ne znam kolko su kvarljive,nadam se da neću morati reklamirati... 🤪 Ne znam kako ide sa drugim proizvođačima,jel ista šema ili ne...
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 10:26   #2169
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
za 1000kn razlike nek radi dobro i nek ti krepa za 3 godine opet ti se isplati kupit novu.
naši ljudi bi da im te stvari traju 50 godina

mada ovo za uvoznika mi nije jasno jer se ovdje već govorilo da jamstvo vrijedi na teritoriju EU bez obzira ko je uvezao. mislim da oni nisu u pravu što su te odbili.
__________________
...and fly...

Zadnje izmijenjeno od: quazar912. 12.12.2020. u 10:38.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 10:31   #2170
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
...mislim da oni nisu u pravu što su te odbili.
Moguce da su i u pravu. Nemoraju identicni modeli biti za Hu trziste i za Hr. Druga stvar je kakvim kanalima je to dobiveno....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 16:24   #2171
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Meni je ovlašteni Braun servis odbio popravak jednog uređaja jer nije bio uvezen preko Braun Hrvatska nego je uvoz napravila jedna web trgovina. Identični uređaj uvoze i jedni i drugi.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 18:46   #2172
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
ED je nekad imao