Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.07.2020., 00:44   #14971
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Ljudi ako je moguće dobiti pokoje mišljenje.

Kolegica traži 65" TV. Gledanje filmova i serija prvenstveno (Netflix, HBO GO, YouTube)

Imam doma Sony dijagonale 55, neloša telka pa sam kolegici mislio predložiti ovaj:

https://www.sancta-domenica.hr/telev...xf9005-4k.html

* Link je iz prve trgovine, potražim naknadno najpovoljniji


Pitanje je - jel to najbolje za tu lovu?

Samo jedna napomena. Kolegica nije sklona ičemu osim top marki (Samsung, LG, Sony, eventualno Panasonic)
To je vrh LCD ponude. Znaci taj ili Samsung Q8/Q9.

Ako ce samo filmove i serije, osobno bih radje isao na Samsunga.

Sony je vrhunski u motionu, za sportove, ali odlican i za filmove, tako da nece pogrijesiti s tim TV-om.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 09:52   #14972
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Evo, sjeo novi update na Philipsa pa si provjerite kome nije automatski povukao.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 13:15   #14973
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Evo, sjeo novi update na Philipsa pa si provjerite kome nije automatski povukao.
Koji datum? Ja sam svoj povukao još 30.06.2020. jer mi je bilo bitno budući rješava problem krivog AR-a na Kodiju.
Raspravljao sam se s korisničkom službom od 12. mjeseca 2019.g. oko tog problema i nisam baš vjerovao da će ga korigirati i izdati novi FW. Svaka im čast.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 09:56   #14974
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Pozdrav ekipa, moze koji prijedlog za telku do 3000kn? leanirao sam neki do 55" kak si uredjujem stan, te me sada zanima koji je best buy za te novce, plan je spojiti jos neki AV prijemnik i neke stereo zvucnike, nisam mislio surround.
Sada postoji gro izbor po pitanju telki u tom cjenovnom rangu, pa me zanima vase misljenje, jel ovak nesto ok za te novce?
LED TV Philips 55PUS6704trenutna cijena je ispod 3k

Taj ambilight mi fora izgleda, pa mi je nekako Philips zapeo za oko, ali me zanima koliko je to prednost u usporedbi s drugima koji to nemaju, imaju li drugi proizvodaci bolje slike?
A teka bi se koristila za netflix, youtube i takve stvari, standardne programe ni ne gledam, kao ni sport.
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 10:15   #14975
željkozg
Banned
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: croatia
Postovi: 105
Citiraj:
Autor gaggo Pregled postova
Pozdrav ekipa, moze koji prijedlog za telku do 3000kn? leanirao sam neki do 55" kak si uredjujem stan, te me sada zanima koji je best buy za te novce, plan je spojiti jos neki AV prijemnik i neke stereo zvucnike, nisam mislio surround.
Sada postoji gro izbor po pitanju telki u tom cjenovnom rangu, pa me zanima vase misljenje, jel ovak nesto ok za te novce?
LED TV Philips 55PUS6704trenutna cijena je ispod 3k

Taj ambilight mi fora izgleda, pa mi je nekako Philips zapeo za oko, ali me zanima koliko je to prednost u usporedbi s drugima koji to nemaju, imaju li drugi proizvodaci bolje slike?
A teka bi se koristila za netflix, youtube i takve stvari, standardne programe ni ne gledam, kao ni sport.

Ako nećeš gledat SD sadržaje i ako nećeš gledat televizor u potpunoj tami ti je taj Philips veoma dobar izbor. A možeš si i ovdje pročitat nekoliko recenzija za taj model.


https://blog.richersounds.com/produc...6754-tv-range/
https://7review.com/philips-55pus6814-review/
https://www.techradar.com/reviews/ph...6814-4k-uhd-tv
željkozg je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 21:51   #14976
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Koji datum? Ja sam svoj povukao još 30.06.2020. jer mi je bilo bitno budući rješava problem krivog AR-a na Kodiju.
Raspravljao sam se s korisničkom službom od 12. mjeseca 2019.g. oko tog problema i nisam baš vjerovao da će ga korigirati i izdati novi FW. Svaka im čast.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
22. ili 27.7 novi je update. Tv je 7304.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2020., 22:15   #14977
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Best buy za cca 3000kn? Gledo sam Hisense h55b7500 i H55U7B, te ovaj Philips kaj je kolega gore isto pito(55PUS6704). Al sad sam naletio na stranici prije na SAMSUNG 55RU7172 koji mi se cini najbolji za ono sta mi treba. TV bi se vecinom koristio kao monitor kad mi se neda sjedit za kompom, odigrat koju igru i tu i tamo za filmove pogledat i TV. Tako da mi je input lag dosta bitan, a nasao sam testove input laga za RU7100 ali mi nisu bas jasni ti nazivi serija pa nzn jel to ista serija, doduse naso sam i ovaj tocan model na nekom poljskom siteu ali 50inch verzija isto pise da je input kag 10ms(jel moguce da je uopce tako nizak?). Smart OS tv me pretjerano ne intersira jel ce komp bit spojen, al ce se vjerojatno tu i tamo koristit.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2020., 08:36   #14978
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Koliko sam ja pratio LG ti ima najbolji input lag naravno u game modu min 9ms, prosjek 13 ms i maks 32 ms...npr. ovaj moj pod moj komp (lg 50uk6470) iz čista mira ponudio 120 hza na full hd rezi Pa ga tak i koristim za gaming. Pogledaj malo i LG modele.

Zadnje izmijenjeno od: Mladenxy. 01.08.2020. u 08:42.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2020., 09:15   #14979
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2020., 12:36   #14980
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Koliko sam ja pratio LG ti ima najbolji input lag naravno u game modu min 9ms, prosjek 13 ms i maks 32 ms...npr. ovaj moj pod moj komp (lg 50uk6470) iz čista mira ponudio 120 hza na full hd rezi Pa ga tak i koristim za gaming. Pogledaj malo i LG modele.

Ma gledo sam al najveći je problem što za većinu modela uopće ne posotoji podatak o input lagu, ovaj samsung ima input lag ispod 11ms na svima rezama tak da bolje od toga niti netrebam, a i vidim da dosta tv-a na podrzava 1440 cak neki niti kad je forcano, dok ovaj ima nativno. Na ovaj tvoj sam bacio oko i to iskljucivo jel si napiso da ide na 120hz na 1080p buduci da ga za igre i mislim koristit na toj rezoluciji ali 55inch verzije nema nigdje osim u santa domenici i to izlozbeni primjerak, a to bas nebi kupovo. A uz to nema npr HDR10+ i ima IPS ekran, nije da mi je nes strasno bitno ali + definitivno.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2020., 13:15   #14981
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
55" je potpuno drugačiji model, IPS a ovaj moj je VA na 50"...tak da sumnjam da su imalo usporedivi.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2020., 14:17   #14982
zzmakii
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 39
Da li netko zna, televizori kojih marki (LG, Samsung, Sony, ... ??), ili njihovi operacijski sistemi (WebOS, Tizen, ViDaa, ... ??) dozvoljavaju pravljenje favorit listi sa kombiniranim satelitsko-zemaljskim kanalima ?

Zadnje izmijenjeno od: zzmakii. 01.08.2020. u 20:38. Razlog: pravopisna greška
zzmakii je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2020., 15:49   #14983
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
55" je potpuno drugačiji model, IPS a ovaj moj je VA na 50"...tak da sumnjam da su imalo usporedivi.

Nisam to ni gledo, uopce mi nije palo na pamet da kod iste serije moze bit razlika.
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2020., 16:49   #14984
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A šta je za njih Philips prestao raditi televizore???
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2020., 18:16   #14985
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Možda su vidjeli da je Philips najbolji pa ljudi donijeli zaključak da ih više nema smisla testirati, te ih čuvaju samo za specijalne testove ili neka nova testiranja pod uvjetom da se konkurencija jednog dana nešto popravi. S druge strane, moguće je i da je to nekakva međunarodna zavjera da se ne testiraju kineski proizvodi koju potiču Južna Koreja, Japan, WHO, Donald Trump, Bill Gates, Elon Musk i još neki sumnjivi likovi.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2020., 19:26   #14986
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Oledi se nisu se prodavali u us, dolaze tek ove godine, a lcd drzi neka druga firma nego u EU i mislim(provjeriti) da prodaju samo najjeftinije "wallmart" i komercijalne modele:
https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1579152896
The Philips TV brand is today controlled by TP Vision in Europe and Funai in North America. That is why there are separate TV line-ups for the two regions.

At CES 2020, Funai announced that it is bringing the Philips OLED804 model, currently available in Europe as a 2019 model, to the US "soon"

Bas me zanima rtings review philips OLEDa, njihovi reviewi su mi najbolji

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 01.08.2020. u 19:33.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 00:55   #14987
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Philips ≡ TP VisionTPV Technology (kaže Wikipedia, the company founded in 1990 in China as Top Victory Electronics, as the mainland China manufacturing plant of AOC International), vode ga nizozemci (Jason Hsuan, Zhang Dongchen, Xu Guofei, Sun Jie, Li Jun, Bi Xianghui, Chan Boon Teong, Wong Chi Keung) i većina njegovih djelova se proizvodi u nizozemskoj pokrajini Shenzhen. Što se tiče drugog dijela posta, Philips je na američkom tržištu od 1933. godine. RTINGS nisu amerikanci već kanađani. Philips televizore su oni, jednako kao i mnoge američke stranice, testirali ukoliko se ne varam, još do prije manje od jedne godine. Trenutno kod kanađana nema ni Philipsa ni Funaia. Možda su kanađani zaključili da ih, jednako kao i druge supermarket televizore više nema smisla promovirati na svojim stranicama, budući nisu toliko zanimljivi ni urednicima kao ni onima koji dolaze na njihove stranice. Jednako tako ćeš i u EU teško naći testove nekad domaćih ili npr. nekih poznatih japanskih marki televizora koji se danas najvećim djelom prodaju pored krumpira i zelja.

Možda je Philips toliko dobar, možda im namješta konkurencija, možda ovo treće, ili nekakva kombinacija, vidi što ti više odgovara.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 01:05   #14988
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,207
Funai nije TP Vision i u Ameriki oni prodaju neke svoje filips televizore ko sta je Blaupunkt u nas u kauflanda. To nije evropski tpvisn
Funai is the main supplier of electronics to Walmart and Sam's Club stores in the US

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 02.08.2020. u 01:15.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 13:29   #14989
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Funai je ovdje potpuno nebitan. Uostalom, ti si ga neznam zašto uveo u raspravu.

Offtopic, ali meni je sve to misterij današnje ekonomije. Nizozemci su išli popravit godišnji financijski izvještaj tako što su angažirali novog dobavljača, te počeli ugrađivat novije komponente. Tržište je prepoznalo kvalitetu. Reputacija osvježenog Philipsa je pogurala prodaju novih televizora u smjeru, da su isporučene komponente 2012 platili sa 70% dionica, a 2014 sa preostalih 30% dionica firme. Slični primjeri? U Splitu je Joško koji je prodavao brašno Bobisu na kraju postao vlasnik, u Zagrebu je vozač Luka kupio Dukat. Mađari su dio naftnih prerađevina prodavali natrag INI (po cijeni koju su dogovorili sa nekim ljudima u našoj vladi). Tek ćemo vidjeti kako će cijela Konzum priča nakraju završiti.

Glavno pitanje je što je to u konačnici donijelo kupcima. Čovjek koji već dugo radi sa tim kaže mi da su njihovi pekarski proizvodi čisti od jaja i od mlijeka. Već godinama u njihov pogon nije ušlo ni jedno jaje ni litra mlijeka. Sada je sve to u prahu. Čisti su . Novi proizvodi za divno čudo 'svježi' ostaju dosta duže nego ranije. Što se tiče Dukata, neznam, možda je ovo mlijeko danas koje traje tri mjeseca ipak zdravije u odnosu na ono neprerađeno koje se nekad kupovalo u vrećicama i trajalo je tri dana. Radni strojevi lokalnih građevinara i cijeli vozni park gradskog prijevoznika je to prije dvije godine tankao u Hercegovačkoj ulici na jedinoj benzinskoj koja je uz Eurodizel nudila i klasično gorivo. Glupost, ili nešto drugo. U Fructal proizvodima je nekad bilo dosta manje aroma ili tzv. prirodnih aroma, a više voća. Npr. prirodna aroma jagode i drugog voća je često produkt piljevine nekih vrsta drveta. Prirodna je, zar ne? Drvo je prirodni proizvod. Ima okus jagode? Dakle, nisu nas zavarali kada su napisali 'prirodan okus jagode'. Istina je relativna. Sve se ovo sasvim jednostavno da prevesti i na domenu električkih komponenti. Činjenica je da smo postali potrošačko društvo u kojem je kreativnost svakim danom sve više podređena potrošačkom dijelu. Smješno je, ali jednako kako standard raste, zadovoljstvo dobivenim je proporcionalno manje baš radi manjka kreativnosti, i to je sitna razlika koju će netko tražiti i spreman je platiti više kod novog televizora. Nitko ne govori da su Philips ili Vivax neisplativi televizori, ali ukoliko već postoji nešto bolje, zašto se gurati u šprancu i ostati na slici kakvu je u najboljem slučaju Philips imao prije dvadeset godina i to nadopuniti nečim što barem ja ne smatram kreativnošću na području televizore već u opremanju prostora.

Baš sam ga zakomplicirao, ali to je rezultat kad se pokušavaš odmoriti čitajući forum zato jer je prevruće za otići na plažu .
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 15:11   #14990
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
Funai je ovdje potpuno nebitan. Uostalom, ti si ga neznam zašto uveo u raspravu.

Offtopic, ali meni je sve to misterij današnje ekonomije. Nizozemci su išli popravit godišnji financijski izvještaj tako što su angažirali novog dobavljača, te počeli ugrađivat novije komponente. Tržište je prepoznalo kvalitetu. Reputacija osvježenog Philipsa je pogurala prodaju novih televizora u smjeru, da su isporučene komponente 2012 platili sa 70% dionica, a 2014 sa preostalih 30% dionica firme. Slični primjeri? U Splitu je Joško koji je prodavao brašno Bobisu na kraju postao vlasnik, u Zagrebu je vozač Luka kupio Dukat. Mađari su dio naftnih prerađevina prodavali natrag INI (po cijeni koju su dogovorili sa nekim ljudima u našoj vladi). Tek ćemo vidjeti kako će cijela Konzum priča nakraju završiti.

Glavno pitanje je što je to u konačnici donijelo kupcima. Čovjek koji već dugo radi sa tim kaže mi da su njihovi pekarski proizvodi čisti od jaja i od mlijeka. Već godinama u njihov pogon nije ušlo ni jedno jaje ni litra mlijeka. Sada je sve to u prahu. Čisti su . Novi proizvodi za divno čudo 'svježi' ostaju dosta duže nego ranije. Što se tiče Dukata, neznam, možda je ovo mlijeko danas koje traje tri mjeseca ipak zdravije u odnosu na ono neprerađeno koje se nekad kupovalo u vrećicama i trajalo je tri dana. Radni strojevi lokalnih građevinara i cijeli vozni park gradskog prijevoznika je to prije dvije godine tankao u Hercegovačkoj ulici na jedinoj benzinskoj koja je uz Eurodizel nudila i klasično gorivo. Glupost, ili nešto drugo. U Fructal proizvodima je nekad bilo dosta manje aroma ili tzv. prirodnih aroma, a više voća. Npr. prirodna aroma jagode i drugog voća je često produkt piljevine nekih vrsta drveta. Prirodna je, zar ne? Drvo je prirodni proizvod. Ima okus jagode? Dakle, nisu nas zavarali kada su napisali 'prirodan okus jagode'. Istina je relativna. Sve se ovo sasvim jednostavno da prevesti i na domenu električkih komponenti. Činjenica je da smo postali potrošačko društvo u kojem je kreativnost svakim danom sve više podređena potrošačkom dijelu. Smješno je, ali jednako kako standard raste, zadovoljstvo dobivenim je proporcionalno manje baš radi manjka kreativnosti, i to je sitna razlika koju će netko tražiti i spreman je platiti više kod novog televizora. Nitko ne govori da su Philips ili Vivax neisplativi televizori, ali ukoliko već postoji nešto bolje, zašto se gurati u šprancu i ostati na slici kakvu je u najboljem slučaju Philips imao prije dvadeset godina i to nadopuniti nečim što barem ja ne smatram kreativnošću na području televizore već u opremanju prostora.

Baš sam ga zakomplicirao, ali to je rezultat kad se pokušavaš odmoriti čitajući forum zato jer je prevruće za otići na plažu .
A što fali mom Philipsu?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 15:51   #14991
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
Ne fali mu baš ništa. Ima čak i viška - jednu naljepnicu preko imena onog tko to proizvodi.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 16:28   #14992
zzmakii
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 39
Citiraj:
Autor zzmakii Pregled postova
Da li netko zna, televizori kojih marki (LG, Samsung, Sony, ... ??), ili njihovi operacijski sistemi (WebOS, Tizen, ViDaa, ... ??) dozvoljavaju pravljenje favorit listi sa kombiniranim satelitsko-zemaljskim kanalima ?
A sad malo odmorite od Funaia, pa pomognite.
zzmakii je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 17:04   #14993
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
ChanSort (sourceforge) (Samsung, LG, Panasonic, Sony, Philips, Hisense, Toshiba, ITT/Medion/Nabo/ok./PEAQ/Schaub-Lorenz/Silva-Schneider/Telefunken)

Zadnje izmijenjeno od: leonardo. 02.08.2020. u 17:10.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2020., 22:24   #14994
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor leonardo Pregled postova
Funai je ovdje potpuno nebitan. Uostalom, ti si ga neznam zašto uveo u raspravu.

Offtopic, ali meni je sve to misterij današnje ekonomije. Nizozemci su išli popravit godišnji financijski izvještaj tako što su angažirali novog dobavljača, te počeli ugrađivat novije komponente. Tržište je prepoznalo kvalitetu. Reputacija osvježenog Philipsa je pogurala prodaju novih televizora u smjeru, da su isporučene komponente 2012 platili sa 70% dionica, a 2014 sa preostalih 30% dionica firme. Slični primjeri? U Splitu je Joško koji je prodavao brašno Bobisu na kraju postao vlasnik, u Zagrebu je vozač Luka kupio Dukat. Mađari su dio naftnih prerađevina prodavali natrag INI (po cijeni koju su dogovorili sa nekim ljudima u našoj vladi). Tek ćemo vidjeti kako će cijela Konzum priča nakraju završiti.

Glavno pitanje je što je to u konačnici donijelo kupcima. Čovjek koji već dugo radi sa tim kaže mi da su njihovi pekarski proizvodi čisti od jaja i od mlijeka. Već godinama u njihov pogon nije ušlo ni jedno jaje ni litra mlijeka. Sada je sve to u prahu. Čisti su . Novi proizvodi za divno čudo 'svježi' ostaju dosta duže nego ranije. Što se tiče Dukata, neznam, možda je ovo mlijeko danas koje traje tri mjeseca ipak zdravije u odnosu na ono neprerađeno koje se nekad kupovalo u vrećicama i trajalo je tri dana. Radni strojevi lokalnih građevinara i cijeli vozni park gradskog prijevoznika je to prije dvije godine tankao u Hercegovačkoj ulici na jedinoj benzinskoj koja je uz Eurodizel nudila i klasično gorivo. Glupost, ili nešto drugo. U Fructal proizvodima je nekad bilo dosta manje aroma ili tzv. prirodnih aroma, a više voća. Npr. prirodna aroma jagode i drugog voća je često produkt piljevine nekih vrsta drveta. Prirodna je, zar ne? Drvo je prirodni proizvod. Ima okus jagode? Dakle, nisu nas zavarali kada su napisali 'prirodan okus jagode'. Istina je relativna. Sve se ovo sasvim jednostavno da prevesti i na domenu električkih komponenti. Činjenica je da smo postali potrošačko društvo u kojem je kreativnost svakim danom sve više podređena potrošačkom dijelu. Smješno je, ali jednako kako standard raste, zadovoljstvo dobivenim je proporcionalno manje baš radi manjka kreativnosti, i to je sitna razlika koju će netko tražiti i spreman je platiti više kod novog televizora. Nitko ne govori da su Philips ili Vivax neisplativi televizori, ali ukoliko već postoji nešto bolje, zašto se gurati u šprancu i ostati na slici kakvu je u najboljem slučaju Philips imao prije dvadeset godina i to nadopuniti nečim što barem ja ne smatram kreativnošću na području televizore već u opremanju prostora.

Baš sam ga zakomplicirao, ali to je rezultat kad se pokušavaš odmoriti čitajući forum zato jer je prevruće za otići na plažu .
Čini se da je plaže ipak bilo malo previše
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2020., 13:26   #14995
zzmakii
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 39
@ leonardo

Ispričavam se, ako je to odgovor na moju molbu za pomoć, ja u vašoj listi ne vidim kombinirane satelitske i zemaljske programe.
Možda nisam bio dovoljno jasan, želim na primjer stvoriti sebi favorit listu sa kanalima:
1. HTV1 HD (DVB-T2 HEVC zemaljski)
2. ORF1 HD (satelitski 19E)
...
Koje marke TV ili njihovi OS to omogućuju ?
zzmakii je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2020., 14:11   #14996
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Koliko ja vidim na svom Kinezu iz Walmarta(čitaj Philips Android 9.0 2019 model) imam opcje kreiranja zemaljskih i satelitskih lista. Sada da li se mogu kombinirati ne znam jel nemam stelitsku spojenu, e sad kako je na ovim PRAVIM markama koje su sklapane negdje u tajnim labaratorijima na putu od Zemlje do Venere, nisam siguran to bi trebali potvrditi ovi UBER stručnjaci koji se kuže u sve od paštete do vlasničkih udjela pojedinih kompanija, to je ipak iznad mojih kapaciteta ja stajem na Walmartu i ne bakčem se s Hi-Tech tehnologijama.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2020., 18:46   #14997
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Ne može se ni na LG-u kombinirati, mislim da sam pitao negdje, pa sam složio po brojevima da se bar tako ne tuku, tj. da mi ne ponudi kanale sa istim brojem, ali s različitih izvora. Znači, stisnem recimo 7 i sad dobijem samo jedan 7, a inicijalno mi je nudio sve kanale 7 sa DVB-C, DVB-T, analogne i radija.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2020., 22:48   #14998
leonardo
Premium
 
leonardo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: somewhere
Postovi: 284
"Čini se da je plaže ipak bilo malo previše"
Prki, mislim da bi bilo čudno da televizor sa SAT tunerom ne može kreirati listu SAT kanala .

A sad idemo ozbiljno. Radi brzog interneta SAT prijem danas nije toliko aktualan, tako da su mnogi, uključujući i mene, svoje Skystar2 kartice odavno okačili o klin. Koliko znam niti jedan proizvođač nema takvu kombiniranu TV-SAT listu. Vjerojatno je razlog to što bi unutar čipseta uz agregator za svaki ulaz signala sve funkcije (teletext, EPG, snimanje) trebale biti duplicirane i imati svoj memorijski prostor. Neki proizvođači znaju kombinirati sliku i teletekst, ili sliku i scart (composite-component) ali još nigdje nisam vidio da bi netko ispucao sve moguće kombinacije. Čak i modeli sa pravim dvostrukim tunerom nemaju punu PiP/PnP funkcionalnost i najčešće kombiniraju samo gledanje s jednog i snimanje s drugog tunera pri čemu na prijelazima često zna doći do kratkotrajnih smetnji. Očito uza svu snagu ni Mediatek & co. čipset ni procesori nisu napravljeni dovoljno general purpose. Android je isto tako ne tako davno dobio split screen funkciju.

Ono što je moguće je koristiti je integracija sa Alexom kod nekih modela (LG, Philips, Samsung, Sharp, Sony) što naravno zna biti sporije neko preko tipki, odvojene skraćene liste kod svih (prosječno nekih 5-6 klikova), jednosmjerno ikona unutar sučelja na Samsungu (dva klika, LG tri klika ali dvosmjerno) ili kod LG brzi pristup kanalu sa bilo koje liste (duži pritisak broja na numeričkom dijelu). zzmakii žao mi je što ti ne mogu više pomoći, ali možda se netko drugi javi sa još ponekom kombinacijom.
leonardo je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2020., 09:40   #14999
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Napravite šta i ja kupite pravi enigma2 sat/terestrial/iptv uređaj i imate listu kaku vam srce želi i sve smixano - tv koristite samo kao monitor


A da ne spominjem gotove liste koje izlaze takoreći svakodnevno od raznih autora sa složenim žanrovima, providerima itd... 100 eura za mene vridi E2 box zbog ovog.

Zadnje izmijenjeno od: zupy. 04.08.2020. u 09:55.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2020., 20:44   #15000
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Hisense 55a7500f? Cini se bolji od b7500, bar od onog kaj mene interesira(input lag), samo me zanima jel 3200kn ok cijena za taj model ili je previse?
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na