Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2020., 18:05   #41551
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
Uspio sam iskopati koja je godina modela (2015) i geometriju. Dodao sam na onaj postojeći link slike geometrije.
Dobio cijenu 9800kn s pdv, a možda bi ga uzeo na firmu (ako se dogovorim sa šefom) pa bi ispalo ispod 8. Nisam dobio dojam da je neka generička marka, na njihovom webu se hvale da su made in italy.

Tek sam od ovog vikenda počeo malo proučavati fs bajkove pa se raspitujem i čitam dosta po netu. Ako uzimam fs trebam trail bajk ili eventualno xc, ali mislim da je bolji izbor trail. Ono kaj sam uspio do sada iskopati je sljedeće:
Neki best buy i dosta ih hvale baš zbog geometrije Marin hawk hill 2 ili rift zone 2:
http://tct-author.hr/tct/bicikli.php?f=4&g=17
Ako bi ih dobio bez pdv ovu razliku bi odmah mogao uložiti u bolji pogon, mjenjač i kočnice. Ako prodam ove djelove mislim da bi me doplata došla oko 2 soma.
Ova dva focusa:
https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/...oglas-29535576
https://www.njuskalo.hr/mtb-bicikli/...oglas-29535681
S time da ih nisam još stigao usporediti da vidim koja razlika.
Ovih focusa je bilo i u hervisu na sniženju za 12, ali sve rasprodano i ne znaju hoće dobivati nove.
I ovo mi se još sviđa, ako bi išlo bez pdv-a.
https://keindl-sport.hr/cube-stereo-...roizvod-33087/

Da imam malo više love išao bi na ovo:
https://www.rog-joma.hr/hr/bicikl/re...en-demo-21950/
ili ovo
https://www.rog-joma.hr/hr/bicikl/fu...ck-demo-27814/
Redmedy su dosta pohvalili na netu. To kao ulazi u neki best value for money.

Imate još neke modele koje se isplati pogledati ili su ovaj focus i marin ok bicikli? Gledam na neku dugotrajnost pa da s vremenom pomalo i dogradim, ako bude potrebe.


Danas bi trebo otići još obići 2-3 dućana pa da vidim kaj se može dobiti i pogledati ove Marine... Sve je rasprodano inaće i teško dobavljivo. Kaže frend, koji radi u hervisu, da su od korone prodali preko 100tkn samo bicikla
Čuj, piše i na mom Giantu made in Netherlands pa sigurno nije okvir od tamo
To što je made in Italy i nije neka prednost, da ti iskreno velim. To je najmanje važno od svega na biciklu.

Istraživanjem si već počeo gledati dobre bajkove sa odličnom/modrenom geometrijom i ono najvažnije - provjerenom kinematikom suspenzije! Cube tu možda još najviše zaostaje (geometrijom da, dijelovima ne) od navedenih (Trek, Marin, Focus) no sigurno je bolji od Made in Italy .

I sada si došao do točke da ćeš istraživanjem vidjeti da je na fulki osim geometrije i suspenzije/kinematike (recimo da svi bicikli osim made in italy su tu dobri), razlike od 8000kn između Focusa i Treka velika. Moje mišljenje (više puta sam ga iznosio tu) je da na biciklu osim geometrije i suspenzije najvažnije tri komponente - kotači (da ih ne moraš stalno španati i ravnati), kočnice (da možeš zakočiti) te amortizeri. Te tri stvari će imati najveći utjecaj kako uživaš i brzo/sigurno ideš na biciklu.
Imao sam Treka i Focusa i to su veoma dobri bicikli. Različiti u načinu na koji se voze, ali opet - sjajni. 8000kn je velik novac i mislim da se ne isplati razlika Focusa i Treka. S druge strane, ako kupiš Treka, nećeš morati ništa mijenjati - best buy (čak i iznad toga) dijelovi su gore i nadogradnje se neće uopće osjetiti. Bontrager sic štangu ćeš reklamirati par puta, ali i KS nije ništa bolji na Focusu. Za početnika u FS-u bih uzeo Focusa i onda za godinu dana uzeo tih ušparanih 8000kn + prodao Focusa i uzeo neku drugu beštiju od bicikla jer ćeš onda već biti pametniji što nedostaje. I njega ćeš onda platiti 25 000kn
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 20:54   #41552
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Drugim rijecima kupit ces vrecu bez dna prije ili kasnije
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 22:11   #41553
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Sonim Pregled postova
I ovo mi se još sviđa, ako bi išlo bez pdv-a.
https://keindl-sport.hr/cube-stereo-...roizvod-33087/
Imam ti ovaj model, al izdanje 2015 koji valjda nema nijednu zajedničku komponentu s ovin 2020 modelom A vidim da je i nedostupan...
Inače je u svijetu koliko para toliko muzike pa tako i ovdje, dobar je ovo bajk, al ima dosta boljih (čitaj: skupljih)... za moje potrebe koje bi ukratko bile - malo udobniji XC, mi je Stereo odličan
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 10:23   #41554
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Zenski allaround bicikl do 2000kn. +-razumni offset, naravno da ce se potrositi nesto % razlike opravdane u kvalitativnom smislu.

TIA!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 10:37   #41555
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
zanimljiv bicikl

Bamboo bike from Ghana
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 17:15   #41556
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Padobranac pitanje jer vidim da ima ekipe koji bi mogli znati odgovor - gdje voziti neki xc/trail na zapadu Zagreba?
Znači traži se nešto kao staze u Maksimiru, ali da ne moram prijeći cijeli grad da dođem do tamo.
Na Jarunu ima nešto sitno na otoku mladosti, ali je fakat jadno.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 18:16   #41557
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Koliko je meni poznato, nećeš naći trailove tog profila, tj. morat ćeš se malo uspuhati gor-dol.

Staze broj 8, 9 i 10 se mogu proizvoljno spajati u kružne rute. Ovisno o tome gdje točno krećeš, jedna od te tri će ti biti najbrža za ulaz. Općenito, gledano od Ilice/Aleje Bologne, najlakša/najbrža za ući u šumu je preko Zelene magistrale na stazu 8.

Kombinacije preko slapa Sopot, Škrlecove staze i još sijaseta manjih djelomično trasiranih staza upotpunjuju portfolio zapada, pa se po želji mogu krojiti kraće ili dulje rute.

Za super-kratki kurg, popest se Magistralom, prema Glavici, spust pored Veternice po "kanalu" (da se ne ide po opasnim stepenicama).

Ulaz na stazu 10 je na Gornjem Vrapču, starta dosta strmo, ali je vremenski kraće od Bologne doći nego na početak 8.
Desetka je fina staza, da se spojiti i na 9 i na 8. Nju sam najviše koristio za dvosatne vožnje, do Grafičara treba nekih 45min srednje teškog tempa od Bologne, a od tamo dolje može bilo koja od te tri staze.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 19:52   #41558
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Znači svi putevi vode na Sljeme, tako sam i mislio. Hvala.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 20:31   #41559
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor sholky Pregled postova
Znači svi putevi vode na Sljeme, tako sam i mislio. Hvala.
Pa ne nužno, upravo sam opisao da možeš spojiti staze na duže ili kraće načine čime dobivaš kružne staze. Do Sljemena ima još dvije trećine od mjesta gdje možeš primjerice 9 i 10 spojiti. Jedino ak misliš Sljeme == Medvednica, onda da, svi putevi vode na brdo
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 22:02   #41560
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Pa ne nužno, upravo sam opisao da možeš spojiti staze na duže ili kraće načine čime dobivaš kružne staze. Do Sljemena ima još dvije trećine od mjesta gdje možeš primjerice 9 i 10 spojiti. Jedino ak misliš Sljeme == Medvednica, onda da, svi putevi vode na brdo
Ma da mislio sam na Medvednicu.
Uglavnom... Danas odmah otišao do 10-ke... Erm... Mislim da se neću baš ubrzo vratit.
Znači onaj prvi uspon kod ograde se nisam usudio ni nizbrdo, kamoli da bi mogao uzbrdo.

Nego htjedoh pitat - Grmoščica? Ima tamo što dobro?
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 00:07   #41561
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Koja ograda?

Grma je kratka i da se voziti s bilo čime preko chickena jer je puna skokova. Ima gornji i donji dio, tak da ukupno ima preko 10ak mogućih kombinacija. Dosta je toga dorađeno i novo u zadnjih par godina. Ima elemenata za početnike i za profiće.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 11:46   #41562
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Koja ograda?

Grma je kratka i da se voziti s bilo čime preko chickena jer je puna skokova. Ima gornji i donji dio, tak da ukupno ima preko 10ak mogućih kombinacija. Dosta je toga dorađeno i novo u zadnjih par godina. Ima elemenata za početnike i za profiće.
Erm... Kad se tek krene i makne s ceste prvi uspon je uz neku ogradu neke kuće. Ili sam ja skroz promašio stazu? To bi objasnilo neke stvari...
Hvala, probam Grmu ovih dana, to mi je još bliže.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 15:49   #41563
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Cijela Kustošijanska je pored ograda, tak da ne znam di si odustao

Ovdje je početak makadama staze 10, odmah pored konjičke udruge.
https://goo.gl/maps/J8NnuERc7SpAkLQh6
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 16:12   #41564
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Nda dakle potpuno kriva staza.
Išao sam Vrapčanska i onda *mislim* skrenuo u Kukoljinu i onda više pojma nemam kud gore.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 16:17   #41565
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Bogdaj,

Na Giant Rincon-u originalno imam V-bremze: nakon što po šumskim putevima naletim na blato, iste slabo ili nikako bremzaju .

Pakne su svakako za skoru zamjenu pa sam došao na ideju da napravim upgrade i za početak samo naprijed stavim mehaničku disk kočnicu.

Na koliki trošak cca da računam
Pored ovakvog seta trebam mijenjati i prednju felgu ili se onaj prihvat za montažu diska sa nekakvim adapterom smontira na postojeću ?
https://www.bike24.com/p257019.html

Biciklo je očuvano ali nije od neke velike vrijednosti, nadam se da se trošak do 500 kn isplati..

Fotografije bicikla:
https://imgur.com/a/FuE2Ohv

Btw trebao bi i nove gripove i solidne metalne pedele koje ne kidaju đonove kao ove trenutne. Na biciklu koje većinu vremena vozim po šumskom putevima pretpostavljam da nemam koristi od onih ovan-style gripova, to je za cestovnjake ?

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 24.05.2020. u 17:08.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 16:57   #41566
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Treba ti Naba (glavčina) (110 - 250 kn s obzirom na kategoriju bicikla) sa toliko rupa koliko ti ima žica felga ako nećeš uzeti gotovu felgu sa nabom već ćeš ovu preslagivati ako znaš da ne dobiješ savršenu 8-cu , i treba ti taj Avid BB5 (imam taj na FUJIu za svaki dan i to je možda ako ne i najbolji mehanički disk za svaki dan).

Pedale s kojima se lako gazi i ne pada noga i ne pojedu tenesice, vidi OVE takve samo sive imam na tom FUJI za svaki dan i supruga ima baš te crvene na istom biciklu i zadovoljna i kad ima visoke pete
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 17:25   #41567
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Tnx,

Upravo ove pedale su mi se učinile ok po cijeni / konstrukciji kada sam nedavno preztaživao - to onda uskoro nabavim i sam lako promijenim.

Disk kočnice svakako ne bi sam montirao nego bi nabavio što treba i odfurao ovom jednom bike serivseru koji mi je tu relativno blizu.
Ali s obzirom na to koliko treba posla oko preslagiivanja žica na nove hubove, možda mi je bolje nabaviti felge originalno namjenjene za diskove, tipa ovaj oglas:

https://www.njuskalo.hr/bicikl-gume/...oglas-30183850

A prodati ove koje su trenutno na biciklu. Vjerojatno i on sam ima neku ideju/ kombinaciju za predložiti.

edit:

Promjer diska od 14 vs 16 cm ide prema veličini felge/ okvira bicikla, za 26 cola uzimam 14 cm ?

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 24.05.2020. u 17:36.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 17:37   #41568
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Doom Pregled postova
Bogdaj,

Na Giant Rincon-u originalno imam V-bremze: nakon što po šumskim putevima naletim na blato, iste slabo ili nikako bremzaju .

Pakne su svakako za skoru zamjenu pa sam došao na ideju da napravim upgrade i za početak samo naprijed stavim mehaničku disk kočnicu.

Na koliki trošak cca da računam
Pored ovakvog seta trebam mijenjati i prednju felgu ili se onaj prihvat za montažu diska sa nekakvim adapterom smontira na postojeću ?
https://www.bike24.com/p257019.html

Biciklo je očuvano ali nije od neke velike vrijednosti, nadam se da se trošak do 500 kn isplati..

Fotografije bicikla:
https://imgur.com/a/FuE2Ohv

Btw trebao bi i nove gripove i solidne metalne pedele koje ne kidaju đonove kao ove trenutne. Na biciklu koje većinu vremena vozim po šumskom putevima pretpostavljam da nemam koristi od onih ovan-style gripova, to je za cestovnjake ?
Svakako ti se isplati više kupiti dobre rabljene kotače sa prihvatom za disk nego preslagivati svoje. Odozada na rami nemaš mogućnosti montaže kliješta za disk kočnice dok na vilici možeš s time da moraš nabaviti IS to PM adapter a koliko vidim on je u paketu sa kliještima tako da ga ne trebaš posebno naručivati.

Slobodno uzmi 160 mm.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 18:13   #41569
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Odozada na rami nemaš mogućnosti montaže kliješta za disk kočnice dok na vilici možeš.
One dvije rupe dolje nisko ne igraju ulogu ? Da se neka điđa tu našarafi, pa tako do gore dođe gdje idu kliješta

Druge felge bi svakako uzimao u paru da budu obje iste.
Pa ko se zadnja može namontirati sa starom kočnicom, nema veze ako prihvat za disk ostane neiskorišten...
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 18:35   #41570
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor sholky Pregled postova
Erm... Kad se tek krene i makne s ceste prvi uspon je uz neku ogradu neke kuće. Ili sam ja skroz promašio stazu? To bi objasnilo neke stvari...
Hvala, probam Grmu ovih dana, to mi je još bliže.
Gdje je uopce ulaz na tu Grmu? Zadnji put sam bio tamo kad jos ni brkove nisam imao

P.S. Za dulje i brže cestove ruze me wind noise baš hebe, i naletim na ovo:

https://www.helmetangel.com/about/

Ima li tko? Čini mi se super, mislim da bum zel
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 18:57   #41571
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Doom Pregled postova
One dvije rupe dolje nisko ne igraju ulogu ? Da se neka điđa tu našarafi, pa tako do gore dođe gdje idu kliješta

Druge felge bi svakako uzimao u paru da budu obje iste.
Pa ko se zadnja može namontirati sa starom kočnicom, nema veze ako prihvat za disk ostane neiskorišten...
Postoje neka solidna riješenja ali iskreno nisam se s time susreo do sada.

https://www.sjscycles.co.uk/brakes/a...-system-dmuni/
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 19:42   #41572
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
Postoje neka solidna riješenja ali iskreno nisam se s time susreo do sada.

https://www.sjscycles.co.uk/brakes/a...-system-dmuni/
Tnx, vidim ja kud to vodi 💸
Prvo ću pedale i gripove, pa druge felge + onaj komplet za prednje bremzanje.
A iza disk jednog dana
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 20:49   #41573
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442


Dijete odusevljeno 🎉


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 22:28   #41574
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Autor Doom Pregled postova
Tnx, vidim ja kud to vodi ��
Prvo ću pedale i gripove, pa druge felge + onaj komplet za prednje bremzanje.
A iza disk jednog dana
160 mm disk (ja imam 72 kg na 183 cm ) i AVID BB5 sa 160 mm zadrže me kako treba i kad se zaletim 50 km/h i već marzocchi exr pro proćne stenjat, a vidimn kod tebe je mislim XMC SR Suntor ?. Svatko tko je ikada malo ozbiljno vozio će ti reći da se sa prednjom kočnicom koći 99% vremena, a zadnja služi za naglu promjenu smjera ako se voziš laganini dobar V-brake sa poštenim Alligator paknama je sve kaj ti treba na tom biciklu. To sa slike ja bike kako si napisao malo po šumi makadamu, đir za anti pivski trbuh i to je to.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2020., 23:31   #41575
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Uzeo bih si nešto za grad (70%) i makadam (30%) do nekih 5.000 kn.
Vozio bih ga 3-5 puta tjedno, bicikl za početnika ali bih ipak htio da ne bude baš neki jeftikaner.

Našao sam nekoliko modela koji bi mogli odgovarati:

https://www.rog-joma.hr/hr/bicikl/du...0-black-21894/
https://www.bike.hr/bicikl-roam-3-di...rna-plava.html
https://mtb-shop.hr/shop/akcije/bici...r-bijeli-2019/
https://keindl-sport.hr/cube-nature-...roizvod-32936/

Koji bi bio najisplativiji od navedenih?

I naravno ako ima nešto bolje od navedenih jer sam dosta tanak po pitanju biciklizma...

I koja bi veličina rame najbolje pasala? (185 cm / 92 kg).
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 00:21   #41576
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Uzeo bih si nešto za grad (70%) i makadam (30%) do nekih 5.000 kn.
Vozio bih ga 3-5 puta tjedno, bicikl za početnika ali bih ipak htio da ne bude baš neki jeftikaner.

Našao sam nekoliko modela koji bi mogli odgovarati:

https://www.rog-joma.hr/hr/bicikl/du...0-black-21894/
https://www.bike.hr/bicikl-roam-3-di...rna-plava.html
https://mtb-shop.hr/shop/akcije/bici...r-bijeli-2019/
https://keindl-sport.hr/cube-nature-...roizvod-32936/

Koji bi bio najisplativiji od navedenih?

I naravno ako ima nešto bolje od navedenih jer sam dosta tanak po pitanju biciklizma...

I koja bi veličina rame najbolje pasala? (185 cm / 92 kg).
Opisao si točno ono sto meni treba, pratim ovo

Zadnje izmijenjeno od: Newmie. 25.05.2020. u 00:28.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 00:53   #41577
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Gdje je uopce ulaz na tu Grmu? Zadnji put sam bio tamo kad jos ni brkove nisam imao

P.S. Za dulje i brže cestove ruze me wind noise baš hebe, i naletim na ovo:

https://www.helmetangel.com/about/

Ima li tko? Čini mi se super, mislim da bum zel

Bio danas na Grmi, super je. Ulaz s Ilice na Kustošijansku pa odmah lijevo na Grmoščicu, kad se ta ulica račva na lijevu i desnu ideš na desnu, i onda samo pratiš cestu do vrha.
Ima svega gore. Onu "glavnu" stazu s vidikovca sam prvi put prošao dobar dio pješke, drugi put većinom na bajku.
S tim da je moj skill level fakat grozan, a bajk je random XC ranga 4000kn.
Ima dosta skokova, ali većinom se mogu zaobići.
Ima i dijelova za koje ne kužim kako itko to može vozit.
Ali sve skupa je jako kul, mislim da ću bi se mogao dost često vraćat gore.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 01:06   #41578
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,488
Citiraj:
Autor Black Dragon Pregled postova
160 mm disk (ja imam 72 kg na 183 cm ) i AVID BB5 sa 160 mm zadrže me kako treba i kad se zaletim 50 km/h i već marzocchi exr pro proćne stenjat, a vidimn kod tebe je mislim XMC SR Suntor ?. Svatko tko je ikada malo ozbiljno vozio će ti reći da se sa prednjom kočnicom koći 99% vremena, a zadnja služi za naglu promjenu smjera ako se voziš laganini dobar V-brake sa poštenim Alligator paknama je sve kaj ti treba na tom biciklu. To sa slike ja bike kako si napisao malo po šumi makadamu, đir za anti pivski trbuh i to je to.
Da, Suntor SR je vilica, na biciklu je sve originlano od opreme osim sica, pedala i zračnica ofkors
A 50 km/h je bobu prebrzo za mene.
Na starom mobu sam koristio jednu od onih bike-comp GPS aplikacija i mislim da bi u prosjeku max speed bio 30-ak km/h tamo gdje je normalan put, a nekih 10 km/h prosječne brzine ako je ruta većinom kroz šumu.

Putevi su uglavnom dobri. Ima grubljih dionica na kojima sam se prvi put bojao za integritet bicikla, ali prešao sam ih nakon toga 100x i ništa se nije iskrivilo, otpalo ili sl. Iznenađujuće je dobar taj bike s obzirom na cijenu / klasu opreme.


Kočnice sa novim paknama su odlične po suhom, nisu velike brzine i mojih 83-85 kg pondesu bez problema. Problem nastane kada vozim dan-dva nakon kiše. Jedna-dvije blatnjave lokve i proklizuju ostatak puta.

Sa prednjim diskom bi riješio problem 99%, ali bi mi onda bike glupo izgledao sa različitim felgama...
Da prvo sam riješim ovaj potrošni materijal: pedale, pakne za trenutne kočnice i gripove koji su počeli pucati na krajevima.
A onda ću vidjeti za disk kočnice sa ovim meštrom. Felge su u dobrome stanju i ako se njemu za neke razumne novce da promijeniti samo nabu na prednjoj felgi i namonitrati onaj Avid BB5 set, mislim da bi to bilo sasvim ok.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20200512_165546.JPG‎
Views:	187
Size:	1.47 MB
ID:	22316   Click image for larger version

Name:	20200412_191755.JPG‎
Views:	169
Size:	822.2 kB
ID:	22317  

Zadnje izmijenjeno od: Doom. 25.05.2020. u 01:23.
Doom je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 06:59   #41579
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Uzeo bih si nešto za grad (70%) i makadam (30%) do nekih 5.000 kn.
Vozio bih ga 3-5 puta tjedno, bicikl za početnika ali bih ipak htio da ne bude baš neki jeftikaner.

Našao sam nekoliko modela koji bi mogli odgovarati:

https://www.rog-joma.hr/hr/bicikl/du...0-black-21894/
https://www.bike.hr/bicikl-roam-3-di...rna-plava.html
https://mtb-shop.hr/shop/akcije/bici...r-bijeli-2019/
https://keindl-sport.hr/cube-nature-...roizvod-32936/

Koji bi bio najisplativiji od navedenih?

I naravno ako ima nešto bolje od navedenih jer sam dosta tanak po pitanju biciklizma...

I koja bi veličina rame najbolje pasala? (185 cm / 92 kg).
Pogledaj si u Intersportu. Imaju sada dosta dobre cijene za neke modele.

Ovo je daleko bolji bike od tvojih sa popisa za istu cijenu.

https://www.intersport.hr/nakamura-c...-bicikl-412135

A za malo više se dobije i 1x12 sa solidnom Radion vilicom.

https://www.intersport.hr/head-x-rub...-bicikl-412505

Aaaaa, tek sam na kraju skužio da tražiš treking bike Nek ostanu linkovi možda nekome pomognu.

Giant mi je nekako najbolji od svih navedenih.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 14:54   #41580
Sonim
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zg & Klc
Postovi: 262
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Čuj, piše i na mom Giantu made in Netherlands pa sigurno nije okvir od tamo
To što je made in Italy i nije neka prednost, da ti iskreno velim. To je najmanje važno od svega na biciklu.

Istraživanjem si već počeo gledati dobre bajkove sa odličnom/modrenom geometrijom i ono najvažnije - provjerenom kinematikom suspenzije! Cube tu možda još najviše zaostaje (geometrijom da, dijelovima ne) od navedenih (Trek, Marin, Focus) no sigurno je bolji od Made in Italy .

I sada si došao do točke da ćeš istraživanjem vidjeti da je na fulki osim geometrije i suspenzije/kinematike (recimo da svi bicikli osim made in italy su tu dobri), razlike od 8000kn između Focusa i Treka velika. Moje mišljenje (više puta sam ga iznosio tu) je da na biciklu osim geometrije i suspenzije najvažnije tri komponente - kotači (da ih ne moraš stalno španati i ravnati), kočnice (da možeš zakočiti) te amortizeri. Te tri stvari će imati najveći utjecaj kako uživaš i brzo/sigurno ideš na biciklu.
Imao sam Treka i Focusa i to su veoma dobri bicikli. Različiti u načinu na koji se voze, ali opet - sjajni. 8000kn je velik novac i mislim da se ne isplati razlika Focusa i Treka. S druge strane, ako kupiš Treka, nećeš morati ništa mijenjati - best buy (čak i iznad toga) dijelovi su gore i nadogradnje se neće uopće osjetiti. Bontrager sic štangu ćeš reklamirati par puta, ali i KS nije ništa bolji na Focusu. Za početnika u FS-u bih uzeo Focusa i onda za godinu dana uzeo tih ušparanih 8000kn + prodao Focusa i uzeo neku drugu beštiju od bicikla jer ćeš onda već biti pametniji što nedostaje. I njega ćeš onda platiti 25 000kn
Nisam neki zahtjeni, ali htio bih neki solidan FS da baš odmah u startu ne moram ulagati . Početno ulaganje mi je najgore ipak je to dosta para u startu. Focus mi je promakao i nema ga više nigdje u hr, a ni oni slovenci ga nemaju više. U hervisu ne znaju hoće ga više dobivati... Obišao prošli tjedan nekoliko trgovina jedino su dostupni Marin bicikli i Trek. Sjeo sam malo na Hawk hill 2, rifta nisu imali u trgovini u mojoj veličini, i neko mi prednja vilica nije baš nešto i na shocku mi nedostaje lockout. Inače sam filing i rama su mi djelovali odlično. Morati ću se jedino priviknuti na širi upravljač. Mislim da je ipak preslabo opremljen za te pare pogotovo po orginalnoj cijeni.
Moram se još zaletiti do Ghosta i dsg-a (FYI, dsg u ilici ne radi trenutno).

Sjetio sam se da je ntko tu pitao za neki bike iz decatlona pa sam išao pogledati kaj oni imaju. Nemaju neki trail, ali imaju ovu finu xc mašinu, barem na papiru djeluje dobro:
https://www.decathlon.hr/mtb-rockrid...d_8545706.html
Neka mišljenja o tom biku?

Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Drugim rijecima kupit ces vrecu bez dna prije ili kasnije
Hehehe... Pa ne znam, kao što rekoh nisam neki zahtjevni, ali nije mi problem kasnije uložiti soma dva godišnje ako pomislim da mi baš to treba . Samo volim kupiti nešto solidno odmah u startu.

Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Imam ti ovaj model, al izdanje 2015 koji valjda nema nijednu zajedničku komponentu s ovin 2020 modelom A vidim da je i nedostupan...
Inače je u svijetu koliko para toliko muzike pa tako i ovdje, dobar je ovo bajk, al ima dosta boljih (čitaj: skupljih)... za moje potrebe koje bi ukratko bile - malo udobniji XC, mi je Stereo odličan
U keidel sportu nemaju ništa od onoga kaj sam gledao. Čak su mi rekli da im stiže neka roba, ali ništa još. Na telefon ih je skoro nemoguće dobiti, a kad tamo dođeš računaj da ćeš barem 15-20min stajati u redu. U protea sportu pak imaju valjda cca 40 bicikla koji su na servisu i polupraznu trgovinu.
Šta nam uradi ova korana....


Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Dijete odusevljeno 🎉
Koliko dugo je trebalo da stigne obzirom na koronu? Ovaj tjedan ju naručujem...
Sonim je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na