Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2020., 19:06   #8911
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Prvo, hvala @robee za Airmore, tu ću aplikaciju od sada koristiti i kad mi usb konekcija bude radila, fina aplikacija.


Uglavnom, blago rečeno, razočaran sam kamerom, video je super, ali photo dio je koma.



Jučer sam slikao 5 scena sa Mi9 Lite i S10e, pa da usporedim, Mi9 Lite ga je zgazio. Baš je očito bilo vidljivo čak i bez zumiranja na PC-ju.
Ali sam svejedno koristio onaj alat za usporedbu slika u faststone-u, koji slike postavi u njihovu stvarnu veličinu i onda se scroll-a po slikama istovremeno.
Samo jedna scena je bila podjednake kvalitete, po sredini slike, a okolni rubovi su mutniji na s10e, tako da je i na toj fotki jasno bolji Mi9 Lite.


Slike su bile slikane u 12 Mpix, defaultno, iz ruke. Ugašen AI na Mi9 Lite, a upaljen Scene Optimizer na S10e, kad ga ugasim nema neke vidljive razlike u oštrini. Slikane su 2 doma sa upaljenim svijetlima u stanu, i 3 vani oblačno predvečer, dakle neko prosječno osvijetljenje, u kakvom se zapravo i najčešće slika.


Ovo po meni nema veze sa flagship kvalitetom kamere na S10e. Sad je li do tog senzora, koji je navodno isti korišten i u 2017 samsung flagship mobitelima, ili do exynosa, ili software-a, ili pixel binning kod Mi9 Lite čini razliku....
Pazio sam da kamere nisu prljave, brisao sam ih. Najlonsku zaštitu sam skinuo sa leđa samsunga, mislim da nema ni jedne dodatne zaštite naljepljene preko kamere, koliko vidim.



Ovo mi je dodatni motiv za factory reset, pa da vidim da li će usb prepoznavanje proradit. A nakon toga upgrade na ono što mi nudi updater, a to je zadnji Android 9 iz 11.2019....ali što se tiče te kamere šanse su 1% da će poslije update-a bit bolja, jer ako je nakon zakrpi 5 mjeseci od izlaska loš, ostat će loš, a i razlog je hardware većim dijelom mislim.
Ak se ne varam, kolega @Mar je imao iskustva s tom kamerom na doticnom samsungu, nije bas bilo nekih kritika u vezi te kamere na S10e.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 20:11   #8912
mandak
Premium
Moj komp
 
mandak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Livno
Postovi: 369
Sve uradio i problem ostao isti. Očito nešto ne kužim.
mandak je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 20:17   #8913
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 888
To je manje vise ista kamera jos od S7. Ne treba ocekivati cuda ali radi cisto ok. Cropanje i trazenje detalja (sa fotografskog aspekta) nema smisla, ipak je to mala kamera u mobitelu
robee je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 21:37   #8914
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Meni je prva razlika sa S7 na S10e bila da S7 ima ostrije slike koje su mi se vise svidale na prvu dok se nisam naviknuo na S10e.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 22:29   #8915
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Otkrio sam problem za USB neprepoznavanje. Sa programom ntLite sam si napravio slim instalacijski windows 10 iso, u tom postupku sam maknuo i neke drivere za fakseve, i slične stvari, za koje sam mislio da mi neće nikada trebati. I očito je nešto od toga trebalo samsung telefonu. Instalirao sam drivere samsung phones usb drivers, ali nije pomagalo.Kad sam se sjetio u to posumnjati sam išao iskopati stari laptop sa W7, i on je prepoznao s10e normalno.



Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ak se ne varam, kolega @Mar je imao iskustva s tom kamerom na doticnom samsungu, nije bas bilo nekih kritika u vezi te kamere na S10e.
Možda nije usporedio sa slikama nekog drugog telefona.

U uvjetima slabijeg svijetla vjerujem da je s10e bolji od Mi9 Lite i mobitela nekog srednjeg ranga, zbog otvora 1.5, ali u onim prosječnim uvjetima užas, izgleda kao slabiji od srednjeg razreda mobitela.

Možda je nešto samo do mog primjerka, ali ne vjerujem...budem stavio ovdje par slika upload sa google drive-a
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 22:33   #8916
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova


Možda nije usporedio sa slikama nekog drugog telefona.

U uvjetima slabijeg svijetla vjerujem da je s10e bolji od Mi9 Lite i mobitela nekog srednjeg ranga, zbog otvora 1.5, ali u onim prosječnim uvjetima užas, izgleda kao slabiji od srednjeg razreda mobitela.

Možda je nešto samo do mog primjerka, ali ne vjerujem...budem stavio ovdje par slika upload sa google drive-a
Mislim da bi ovdje u temi trebali bit njegove fotke rađene sa 10e.

Inače fotke na S10 su solidne, ne znam, ne volim taj samsungovski pristup fotićima (nabrijane boje, prigušen NR tj ispeglan, malo izoštrene fotke itd.)

Ak hoćeš da ti S10e radi super fotke, ne uspoređuj ga s drugim smartfonima
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 06:49   #8917
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Mislim da bi ovdje u temi trebali bit njegove fotke rađene sa 10e.

Inače fotke na S10 su solidne, ne znam, ne volim taj samsungovski pristup fotićima (nabrijane boje, prigušen NR tj ispeglan, malo izoštrene fotke itd.)

Ak hoćeš da ti S10e radi super fotke, ne uspoređuj ga s drugim smartfonima

Pa izgleda da ove moderne 48 Mpix, 64 Mpix i sl. iako naštimane da slikaju na 12 Mpix, daju oštrije slike, a oštrina uz manjak šuma je meni najbitnija stvar na slikama, to je ono što se prvo primjeti. Pixel binning izgleda nije samo reklamna fora, nego daje rezultate. btw. fajla slike s10e je u prosjeku oko 4MB (ovisno o količini svijetla na slici), a fajla Mi9 Lite je prosječno 7MB. I to nešto govori.


Za utjehu slikao sam jedan isti kadar sa Galaxy A3 (2017), od 5-6 ispucanih slika samo jedna je ispala čisto, kod ostalih nisam držao savršeno mirno ruku. To je već prednost s10e, tamo iz prve ispadnu dobre slike zbog OIS-a. (Uvjeti: Stan s upaljenim svijetlima). Što slabije svijetlo potrebnija savršenija ruka. I onda sam tu najbolju sliku iz A3 usporedio sa s10e istim kadrom, ipak jači model je dao bolju i oštriju sliku.

Još ću probati pod dnevnim svijetlom, tada bi razlike trebale biti manje.


Da bar nekoga ovaj s10e pobjedi. Bolje prvi u selu nego zadnji u gradu.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 07:04   #8918
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Kazu da je output bolji u pro modu (uz sve postavke automatske, maltene auto mod) nego auto modu pa probaj i to.

Otkad imam Note9 pomirio sam se gotovo nikakvim napretkom naspram S7. Cesto vidim i lose fotke, ubijene od izostrenja, precesto su pinkicu pretamne. Jedino sto radi bolje je hdr, makar to je subjektivno.

Gcam na mom mobu radi bolje fotke, ali mi je tlaka ovisiti o ponekad nestabilnoj aplikaciji.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 13:21   #8919
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kazu da je output bolji u pro modu (uz sve postavke automatske, maltene auto mod) nego auto modu pa probaj i to.

Otkad imam Note9 pomirio sam se gotovo nikakvim napretkom naspram S7. Cesto vidim i lose fotke, ubijene od izostrenja, precesto su pinkicu pretamne. Jedino sto radi bolje je hdr, makar to je subjektivno.

Gcam na mom mobu radi bolje fotke, ali mi je tlaka ovisiti o ponekad nestabilnoj aplikaciji.
Slažem se, ali GCAM imaš zbog Snapdragon procesora. Exynos gotovo ništa ne radi i nestabilno osim stare verzije GCAM



Отправлено через SM-N960F
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 15:29   #8920
mandak
Premium
Moj komp
 
mandak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Livno
Postovi: 369
Ništa nisam radio, a Airmore radi kako treba.
mandak je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 02:30   #8921
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Jučer sam po prvi put upalio S20 5G (12/128) i išao napraviti update OS-a i skidanje security patcheva. Dakle, nisam prenosio podatke i appove sa starog moba, nisam se logirao na Gmail niti GP, već čisti update.
Ono što me fasciniralo, u negativnom smislu, je da je mob nakon restarta napisao da radi update 428 aplikacija. 428! WTF! Prestrašno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 07:14   #8922
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
To pise kao da su aplikacije, ali nisu (sve) bas prave aplikacije. Valjda 300 su samo neki procesi koji se pale kad ih pozoves, ali ih ne vidis da rade i sl... Onak, ima jedno 10ak knox procesa, skoro isto toliko bixbyja itd. Da ne kazem da samsung za svaki feature ima barem jedan proces itd... Desetak sticker libraryja I svaki mozes ubiti ako zelis.

Kod mene je ravno 504 aplikacije nakon setupa (143 ih svrstava u user apps makar vecina ih je dosla predinstalirano), od svega toga 74 su disejblane (tu sam bio skroman, al dalo bi se navuci na 100tinjak sveukupno diseblanih stvari koje ne primjecujem ili ne koristim).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 08:39   #8923
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Znam da nisu sve prave aplikacije već razni 'procesi', ali 428 mi je još uvijek povelika brojka.
I da, glupo je što samo Sami radi restart nakon updatea dok drugi to imaju na 'silent' način. Pisalo se o tome već ovdje. Navodno je Google propisao da će svi u Androidu 11 morati imati silent način. Bojim se da će Sami biti izuzetak tog pravila.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 08:58   #8924
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Probao sam pro mode, odmah slikajuci sa postavkama koje su tamo defaultne za određenu scenu, ništa bolje nije ispadalo.

Još jednom sam probao sa ugasenim scene optimizerom, nema koristi.
Inače ima tema na android central forumu, bas o tom peglanju i omeksavanju detalja koje koristi samsung. Mnogi nisu zadovoljni.

Ima tema na xda forumu o nekim google kamerama za exynos, s10e. Znate li mozda koja verzija te kamere bi radila ok bar za glavnu kameru, ne treba mi ni night sight ?

Btw. Ovo je meni zadnji samsung koji cu kupiti u životu. U boljim svijetlosnim uvjetima slike nisu bolje ni od Galaxy A3 (2017)
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 10:37   #8925
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Ari Pregled postova
Probao sam pro mode, odmah slikajuci sa postavkama koje su tamo defaultne za određenu scenu, ništa bolje nije ispadalo.

Još jednom sam probao sa ugasenim scene optimizerom, nema koristi.
Inače ima tema na android central forumu, bas o tom peglanju i omeksavanju detalja koje koristi samsung. Mnogi nisu zadovoljni.

Ima tema na xda forumu o nekim google kamerama za exynos, s10e. Znate li mozda koja verzija te kamere bi radila ok bar za glavnu kameru, ne treba mi ni night sight ?

Btw. Ovo je meni zadnji samsung koji cu kupiti u životu. U boljim svijetlosnim uvjetima slike nisu bolje ni od Galaxy A3 (2017)
Malo mi cudno da bas tak kritiziras kameru koja ne bi trebala bit losa, a i vjerojatno je jos koji update izasao i izglancao kameru na S10e.. Probaj reset napravit, pogle jel store nudi kakav update za kameru..

Vidi ovdje kaj se nudi..

https://forum.xda-developers.com/gal...sight-t3925564

Samsung dok kupis a ciljas na kameru, dobijes to sto dobijes i osudjen si na milost i nemilost proizvodjaca i kolko imaju volje krpat kamere, alternative nema ili je opskurna, bar u vidu gcam..
Sto se tice gcama, to je rak rana exy procesora, prakticki nema podrske gcam, dok bi za SD trebala bit bolja situacija bar sto se tice gcam app.

Mada, samsung ima to sve donekle ok izbalansirano kod kamera, al problemi se otkriju tek poslije tj nakon nekog vremena koristenja, e tu onda dolazi do izrazaja kolko proizvodjac ulaze u sam softver kamere..

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 22.05.2020. u 10:45.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 11:56   #8926
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Na tu temu sa xda sam i mislio. Da li je netko slučajno sa exynosom već probao tu neku gcam ?

Iskreno radije bih ga prodao za 2300kn. Sigurnosna zakrpa na njemu je iz augusta, to bi valjda značilo da je i rom s kojim je dosao od tada. Znači ipak nije onaj prvi rom iz 03. mjeseca, kada je mob izasao na trziste. Ne vjerujem da su kasnije bitnije speglali kameru, ali mozda probam iz ocaja.

Zasad sam 2 slike usporedio sa a3 2017, dnevno svijetlo. Jedna je ispala podjednaka, a druga malo losija na s10e nego na a3.
To je bilo u žurbi, provjeriti cu jos. Ne bih ni ja vjerovao da nisam vidio svojim očima.
Mozda nisam imao mirnu ruku na s10e, zato moram jos testirat.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 16:32   #8927
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Postaj ovdje full size fotografije i usporedbu sa mi9 lite pa da vidimo u čemu je problem.
Po mom iskustvu sa mi9 se (kamere kao na
Pro i T modelu), S10e ima značajno bolje slike u slabijem svjetlu (i night modeom) i ultra širokom kamerom dok su po danu slike glavnom kamerom podjednake s minimalnim razlikama.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 17:53   #8928
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
https://drive.google.com/drive/folde...a0?usp=sharing


Ok, evo link na slike. S10e fali oštrine, pri zumiranju se bolje primjeti, mada i bez zumiranja se vidi, pogotovo uz kutove, zaostaje flagship. Automatski mode iz ruke sve, osim one jedne slike koja je na pro (u nazivu pro upisano), ali pro mode u kojem sam odmah okinuo, bez podešavanja parametara.
Ima nekoliko istih kadrova slikanih u isto vrijeme, da je lakše za uspoređivanje.




S10e - Slike čije ime počinje sa brojem 2.
A3 (2017) - Slike čije ime počinje sa a3.
Mi9 Lite - Slike čije ime počinje sa IMG



Inače guglao sam danas o Gcam za Exynos i na svim mjestima se slažu da je najbolja, i praktički jedina odlična, od nekog našeg koji živi u švedskoj, ZGcam. Imaju telegram grupu i ovaj homepage. Nju mi je sljedeće za isprobati: https://koopahtmaniac.com/getLatest.php


EDIT: Ima za skinuti i konfiguracijske fajle ovisno koji mob imate. Izgleda da ne treba root.
  1. Download config files for the saved settings.
  2. Extract the config files to the root storage with the file path /Internal Storage/GCam/Configs/

Malo komentara: https://forum.xda-developers.com/gal...ectly-t4062777
https://forum.xda-developers.com/gal...xynos-t4059561

Evo i video na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=1BrRtWMXNVU

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 22.05.2020. u 18:16.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 22:08   #8929
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Neki primjeri su ti bolji na S10e, neki na Mi9 Lite. Teško je donjeti konkretan zaključak iz tek par primjera.
Samsung ima dosta svjetliju sliku i toplije boje dok Xiaomi djeluje malo beživotno, no možda točnije.

Neke stvari ti znaju napraviti veliku razliku - primjerice kombinacija brzine okidača i OIS-a, onda HDR, oni scene optimizeri su generalno užas tako da to isključi.

Evo ti na brzinu uspredba - u prvom primjeru S10e ima oštriju, u drugom Mi9 Lite.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 05:33   #8930
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Uspio si naći tu jedinu sliku za koju sam i prije spomenuo da je jedina na kojoj se S10e drži, ali samo dok gledaš jedan dio slike i taj dio slike odrežeš i postaviš na forum kao reprezentativan. To na žalost nema veze s realnošću. Zašto to radiš ?



Zapravo, ne znam šta si napravio toj gornjoj slici prilikom rezanja, ali gledam ponovo orginal te dvije slike auta, čak i u toj zoni koju si odrezao je Mi9 Lite oštriji.

Imam odličan vid, i alat za usporedbu slika, dobro sam ih pregledao, ne treba mi nitko da me pokušava uvjeriti da to što se vidi nije tako nego drugačije. Slike sam postavio da se mogu uvjeriti i drugi



Po meni se ne može uopće uspoređivati slike ta 2 moba. U najboljem slučaju za samsung, u 90% slika i dijelova pojedinih slika, je Mi9 Lite preočito oštriji. Uostalom pogledajte slike ljudi, i uvjerite se sami.



Isključivanjem scene optimizera bih izgubio baš ono što si izvukao da je prednost S10e, življe boje, dakle napadaš sam sebe.


--- Mislio sam da samsung samo agresivno zagladi lica ljudi, pa dobiju mlađahni lutka efekt, beautify i sl. ali nije mi ni na kraj pameti bilo da radi ulje na platnu od cijelih svojih slika, namjerno. To mi je u najmanju ruku umobolna taktika.


Srećom ima ta jedna ZGcam Exynos koja će ispraviti stvar pa neću morati kupovati još jedan telefon, Piksel 4a.


Pogledao sam sva ova videa koja se odnose na to i sudeći po ''palac gore'' i komentarima, to je prava stvar

https://www.youtube.com/results?sear...y=zgcam+exynos

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 23.05.2020. u 05:40.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 08:38   #8931
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Instaliraj taj gcam i probaj.. Ali, app bi se trebala redovito ažurirat opet ovisi o dev.zajednici, al ak ju slože kak spada onda je to to, fotke kroz gcam bi trebale bit značajno bolje, al velim, dev.ekipa je tu presudna.

Da si pričekao pa uzeo 4a, out of box im je kamera odlična.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 08:44   #8932
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Ma kolko % ljudi gleda na tvoj nacin. Kaj njih briga uzmu si mob po volji, kasnije ce saznat dal su se zeznuli il ne. Nece sigurno butrica ic stavljat gcam jer nemre dobit bolju sliku. Meni je suludo usporedivat ta 2 moba, S10e je najbolji kompaktni telefon. (Sad ce to biti SE 2020 mozda) To kaj nekom smeta slika na njemu nije bitno. I meni je smetala dok sam prelazio sa S7 na S10e i nikom nis. Necu valjda radi tog mijenjat ponovo mob kad i ovak radi dobre fotke. Vise manje namjerno zeznu nesto sa kamerama a moze biti bolje, samo nek ispeglaju sw, al nece jer bi ljudi onda manje kupovali.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 08:59   #8933
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Instaliraj taj gcam i probaj.. Ali, app bi se trebala redovito ažurirat opet ovisi o dev.zajednici, al ak ju slože kak spada onda je to to, fotke kroz gcam bi trebale bit značajno bolje, al velim, dev.ekipa je tu presudna.

Da si pričekao pa uzeo 4a, out of box im je kamera odlična.

Ovaj ZGcam stalno razvija app, u zadnjih dva mjeseca 4-5 update-a. Normalno da cu isprobat, valjda radi i na androidu 9. Čitam da prednja kamera ne radi bez roota, ali ona mi je sporedna, nek nam samsungova napravi babyface i pomladi me. Ostalo sve radi, hvale ga. Mozda je nijansu sporije okidanje nego na snapdragon verzijama, ali opet dobro. Night sight je npr. i očekivano da dugo obrađuje fotku.
Bas je profi sve odrađeno i pregledno na stranici, sortirane config fajle...taj autor, Zoran, vidim da je nabrojan da surađuje sa najboljim programerima gcam, tako da lik nije od jučer.
A posto je jedini koji je izdao specijaliziranu verziju za exynos, valjda krajem prosle godine, ne smije stati.

Izgleda po komentarima, na ovom forumu ekipa nije čula za ZGcam. Evo jos malo komentara s neta

https://www.reddit.com/r/galaxys10/c...tent=post_body
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 10:00   #8934
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor DiRT Pregled postova
Ma kolko % ljudi gleda na tvoj nacin. Kaj njih briga uzmu si mob po volji, kasnije ce saznat dal su se zeznuli il ne. Nece sigurno butrica ic stavljat gcam jer nemre dobit bolju sliku. Meni je suludo usporedivat ta 2 moba, S10e je najbolji kompaktni telefon. (Sad ce to biti SE 2020 mozda) To kaj nekom smeta slika na njemu nije bitno. I meni je smetala dok sam prelazio sa S7 na S10e i nikom nis. Necu valjda radi tog mijenjat ponovo mob kad i ovak radi dobre fotke. Vise manje namjerno zeznu nesto sa kamerama a moze biti bolje, samo nek ispeglaju sw, al nece jer bi ljudi onda manje kupovali.
Pa da, ogromna većina vidi samo živahne zasićene boje i da piše samsung, to im dovoljno.

Ali mi picajzle zelimo flagship vrhunsku kameru kad ju vec reklamiraju. Valjda je većina ljudi slabovidna, ili ne zumira slike, ili ne uspoređuje slike s drugim mobitelima, ili ne gleda slike na PC monitoru....

Meni je s10e prakticki savršen dimenzijama i konstrukcijom. Software i postavke su mi se isto svidjele, dosta je opcija. Ali po pitanju kamere, zeznuo sam se iako sam pogledao masu youtube recenzija. Nitko jasno ne kaze da samsung ispire detalje sa slika. Akvarel efekt. Ono kao da su ljudi pod dojmom imena samsung, i ne smiju ih kritizirati.

Vjerovatno ce pixel 4a biti ukupno bolji uređaj, a o kameri da ne pričamo. Autonomija ce biti nesto bolja. Kučište od kvalitetne plastike, čvršće i ljepse nego na samsung a seriji.
Iphone se2020 ne bih ni komentirao, da se ne zove iphone ljudi bi ga bacali u kantu

Zadnje izmijenjeno od: Ari. 23.05.2020. u 10:07.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 10:21   #8935
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor DiRT Pregled postova
Ma kolko % ljudi gleda na tvoj nacin. Kaj njih briga uzmu si mob po volji, kasnije ce saznat dal su se zeznuli il ne. Nece sigurno butrica ic stavljat gcam jer nemre dobit bolju sliku. Meni je suludo usporedivat ta 2 moba, S10e je najbolji kompaktni telefon. (Sad ce to biti SE 2020 mozda) To kaj nekom smeta slika na njemu nije bitno. I meni je smetala dok sam prelazio sa S7 na S10e i nikom nis. Necu valjda radi tog mijenjat ponovo mob kad i ovak radi dobre fotke. Vise manje namjerno zeznu nesto sa kamerama a moze biti bolje, samo nek ispeglaju sw, al nece jer bi ljudi onda manje kupovali.
Ma kužim kaj oćeš reć, al eto, to ide one upućenije a ne za butrice i ine
Ovaj S10e je super radi kompaktnosti.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 12:09   #8936
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Zašto držiš Android 9 na S10? Kamera i software su dosta napredovali sa novijom verzijom.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 14:22   #8937
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ma kužim kaj oćeš reć, al eto, to ide one upućenije a ne za butrice i ine
Ovaj S10e je super radi kompaktnosti.

Ma ja to Ariju, živcira me kaj se uspoređuje Samsung i Xiaomi, Samsung je Samsung a ćajomi je ćajomi, svakom ponešto. Da se ne lažemo imam i ja Xiaomi službeni, jedino je dobra baterija, al nosit istovremeno "flagship" i budget, pogotovo radi dimenzija, nema veze s vezom.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 19:29   #8938
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Zašto držiš Android 9 na S10? Kamera i software su dosta napredovali sa novijom verzijom.

Zato jer mi sve radi odlično na 9, a ono što mi radi ja ne mijenjam nikada. Kameru ne da nisu bitnije promjenili, nego je akvarel filozofija samsunga, pa je na svim flagship modelima u zadnjih par godina slična stvar oko omekšavanja detalja na slikama. Bitnije zakrpe su već izašle do 08.2019., night mode je dodan već u 05.mjesecu. A stil slike, odnosno to da je samsung počeo slikati kao pixel, iphone, huawei ili xiaomi, se sigurno poslije nije dogodilo.
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2020., 22:24   #8939
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor DiRT Pregled postova
Ma ja to Ariju, živcira me kaj se uspoređuje Samsung i Xiaomi, Samsung je Samsung a ćajomi je ćajomi, svakom ponešto. Da se ne lažemo imam i ja Xiaomi službeni, jedino je dobra baterija, al nosit istovremeno "flagship" i budget, pogotovo radi dimenzija, nema veze s vezom.
Khm, ali, postoji jedan šaomi sa kiler kamerom kojom može komotno parirat flagšipima a čak mu i potonji mogu u guzicu gledat, riječ je o Mi Note 10, kod njega je isključivo adut ta fenomenalna kamera koja ga izdvaja iz skupine, a s tom kamerom parira i daleko skupljim smartfonima koji su inferiorniji od ovog naizgled običnog šaomija, a zapravo je pravo iznenađenje kom treba smartfon za fotkanje, ok, mada taj šaomi nije kompaktan i tu pada na testu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2020., 13:04   #8940
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Ukratko, ZGcam radi i daje nesto vise detalja ponekad, ali kada se zumira ne izgleda bajno svejedno. Primjeti se zrnatost, miljama daleko je to od kvalitete čistih detalja koju ima Mi9 Lite. Isprobao sam nekoliko config fajli, površno, nema bitnije razlike. Ne da mi se isprobati i na androidu 10 ZGcam. btw. ZGcam bolesno brzo guta bateriju, oko 3-4 puta brže od default kamere.

Čitao sam jos po redditu itd. Da, to je ta korejska filozofija, a koreanci vole crtiće na TV-u, tamo su popularni. Tako da zaglađuju detalje na slikama, po uzoru na crtiće, rekao bih.
Odlučio sam da ću se praviti kao mutavi dio mase, i ne zumirati slike, to je zabranjeno, ni uspoređivati. Moći ću živjeti i bez toga, bar dok ne kupim drugi mob.

Ipak nije sve tako crno, video je odličan, tu je OIS, noćne slike su mi ok sa noćnim modom i bez, u dnevnima je ipak bolji od Galaxya A3 (2017) itd.
Ari je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na