Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2020., 18:56   #61
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,455
Što preporučujete za kućni laser, malo ispisa, duplex ako ikako može, ali da ima skener u sebi i isključivo spajanje preko mreže, nebitno da li je kabel ili wifi?

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 27.03.2020. u 19:02.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 19:15   #62
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kako 0 bodova ?
HP LaserJet 1200 & W10 x64 > https://support.hp.com/us-en/drivers...r-series/29789
A neznan ja ga nisan uspija pokrenit na Win10, na 7 je to uredno radilo dok mi balibani nisu bez moje volje napravili upgrade a bila mi je tlaka vraćat se nazad. Culpa mea. ;-)
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 20:21   #63
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 260
Šteta što si kažeš reciklirao printer. Ja sam HP uspio natjerat (baš natjerat) da radi na Win10. Natjerat jer ni sam ne znam koje nisam drivere probao, jer nigdje na HP stranicama nisam našao odgovarajuće. Sad print ide i sa Win10 64bitnog, i sa Win10 32, sa Win7 a fizički je spojen na USB od Win 2012 servera. Čak negdje imam i uskličnik da driveri nisu dobri. Samo treba probati sve, i od Win7 i univerzalne, al mislim da ide.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 21:33   #64
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dečki jel ima neki best-buy laderski printer?

Za kućnu upotrebu, printat će se rjetko i samo crno-bijelo. Laserski zbog toga da mi se ne skori boja kao na ovom što sam imao prije s ketriđima

Zanima me samo da je ekonomičan (zamjena tonera)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 23:21   #65
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Prolistao sam temu i vidio da često preporučujete Xerox 3020BI...

Nije da mi je must ako je taj best-buy, no što mislite na nešto sa duplex opcijom, npr.

https://www.centro.hr/brother-hl2312...m_medium=click

Samo što mu je toner od 350kn za 1200 str....

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 20.04.2020. u 23:31.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2020., 13:17   #66
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Ekipo , zanima me da li ima neki laserski printer koji se pokazao pouzdan kao recimo Xerox 3020 V_BI , a da ima uz sve što ima taj xerox i dvostrani ispis. Mislim ga koristiti za ispis kućni i poslovni , ali mi je jako bitno da podržava bežični ispis preko apple airprinta , te da ima podršku za windowse 10 .

Naravno veliki plus mu je ako se može povezati sa USB-om , te ako ima jeftine zamjenske tonere , jer poučen iskustvom printanja putem injekta..nemislim plaćati tonere više nego kaj sam printer vrijedi.

Što se tiče duplexa ili dvostranog ispisa nađoh ovaj tekst :

“ Obostrano printanje

Ranije spomenuto obostrano printanje može dovesti do značajne uštede na vremenu i novcu. Na printanje ćete potrošiti duplo manje papira i duplo manje vremena.

Ako ne printate velik broj dokumenata, tada nema potrebe da se zamarate s ovom opcijom. U postavkama možete složiti da se printaju samo parne ili neparne stranice te ručno okrenuti papire.“

Mislim da ovo nije loše napisano , a vjerujem može uštediti živce i novce . Koje je vaše mišljenje .

Dvostrano mislim printati neke knjige iz pdf i word formata .

Zadnje izmijenjeno od: zgking. 30.04.2020. u 14:16.
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2020., 14:37   #67
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Brother HL-B2080dw, cca 1200-1300kn (početni toner za 2.000str.)
-mreža, wifi, airprint, obostrani ispis, sve ima što tražiš

-toner ORIGINAL cca 160-180kn (za 2.000str., nema smisla kupovati zamjenski)
-bubanj ORIGINAL cca 350kn (za 12.000str.)


Malo više košta u početku, ali jeftiniji ispis kasnije (s orginalnim potrošnim naravno)

Zadnje izmijenjeno od: i-man. 30.04.2020. u 15:02.
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 15:42   #68
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Hvala ti i-man. Budem ga stavio u popis printera. Da li ti imaš takav? Ako imaš kakva su tvoja iskustva sa njime ?

Da li netko ima HP ili Canon laserski , koji može raditi sve što sam napisao u svom postu.

Hvala unaprijed
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 16:37   #69
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Da, imam. Koristimo ga u uredu za 1000-1500 stranica mjesečno, uglavnom računa.
Za sad radi prefektno, spojen mrežno, ima dobar ispis, nema zamjerki...
Imaš 3g garancije kad se registriraš.

Nabavio sam ga samo zato jer imam HP printer koji koristi zamjenske tonere i zakleo sam se da više nikad u životu neću zamjenske tonere, jer su stalno neki problemi oko kvalitete ispisa.
Kupim zamjenski, ispiše 200 stranica, pa onda radi debelu crtu po sredini, ima 60% tonera a već printa blijedo, staviš novi toner javlja grešku, ne prepoznaje čip itd... isprobao sve žive marke tonera i sve je to isto... nema razlike.
Moj ti je savjet, kupi printer kojeg možeš održavati s orginalnim potrošnim materijalom, a da je financijski prihvatljivo.
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 16:55   #70
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor i-man Pregled postova
Da, imam. Koristimo ga u uredu za 1000-1500 stranica mjesečno, uglavnom računa.
Za sad radi prefektno, spojen mrežno, ima dobar ispis, nema zamjerki...
Imaš 3g garancije kad se registriraš.

Nabavio sam ga samo zato jer imam HP printer koji koristi zamjenske tonere i zakleo sam se da više nikad u životu neću zamjenske tonere, jer su stalno neki problemi oko kvalitete ispisa.
Kupim zamjenski, ispiše 200 stranica, pa onda radi debelu crtu po sredini, ima 60% tonera a već printa blijedo, staviš novi toner javlja grešku, ne prepoznaje čip itd... isprobao sve žive marke tonera i sve je to isto... nema razlike.
Moj ti je savjet, kupi printer kojeg možeš održavati s orginalnim potrošnim materijalom, a da je financijski prihvatljivo.
Moze li se obostrani ispis iskljucivati po potrebi?
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 18:18   #71
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Da, po defaultu je uvijek isključen.
Kad ti treba, uključiš.
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 18:22   #72
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor i-man Pregled postova
Da, po defaultu je uvijek isključen.
Kad ti treba, uključiš.
E super, ovo i meni odgovara. Daj mi reci jos ovo, mozes li preporuciti nesto ovih karakteristika od brothera recimo a da ima i scaner. Ili neki scaner posebno?
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2020., 18:36   #73
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
U tom rangu multifunkcijski Brother DCP-B7520DW
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 23:16   #74
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
i-man , svaka čast na iskrenosti. To je nažalost danas rijetkost. Reci mi još samo jednu stvar . Jeste u firmi isprobali printanje putem apple airprinta ? Pitam radi toga što puno toga mislim putem mobitela printati , a bome mislim nabaviti imac mini i riješiti se dosadnih windowsa . Vidim na appleovim stranicama da su ga stavili na listu kompatibilnih printera. ( Brother DCP-B7520DW je isto na listi ) .
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 23:59   #75
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
E tu ne mogu pomoći, to nismo probali, svi smo na androidu
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 13:07   #76
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Dobro. Budem se raspitao. Jeste probali printati sa androida izravno na njega ? Ako jeste kako to funkcionira , mislim da li radi kao po loju . ��
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2020., 16:19   #77
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Printer je spojen Ethernet kabelom (znači nije preko Wifi).
I treba uključiti u opcijama printera Wifi Direct, tad možeš printati direktno s mobitela (u mojm slučaju androida), bez obzira na način kak je on trenutno spojen.
Isprobano - radi.
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 14:11   #78
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Super...hvala ti na odgovoru. Ta opcija je čak i bolja nego da je stalono spojen Wifi . Reci mi samo gdje si kupio Broher HL-B 2080DW , da mogu krenuti u nabavku istog .

U pravu si ...HP je preskup za odražavanje , a Canon je vidim odličan za neke stvari tipa printanje slika , ali sve skupa je preskupo održavanje njihovo.
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2020., 21:50   #79
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Mi osobno kupili u Microteam, Velika Gorica u jeku korona-sitacije .
Oni su imali odmah na lageru (plus dodatni toner). Pogledaj si malo uokolo, možda ima jeftinije
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2020., 22:29   #80
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
hmm..vidim da ih kod microteama nema u ponudi. Ali kao što kažeš ne budem ja lijen ....i bacih pogled gdje ga ima.


Daj mi reci da li je ovo OK cijena :


https://www.printink.hr/pisac-brother-hl-b2080dw


I dolje u tekstu za potrošni materijal .


Javili su se iz Microteama u međuvrremenu... cijena kod njih za jednokratno plaćanje je 1.315,00 kn ...toner 180,00kn...... Dobavljiv je u roku 1-2 radna dana.


Jedva čekam da taj printer ubodem i počnem uživati sa printanjem sa svih mogućih stvari...iphone , ipad...lan,wifi...bla bla

Zadnje izmijenjeno od: zgking. 11.05.2020. u 14:05.
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 21:06   #81
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Bok i-men,

Evo konačno je do mene došao Brother HL-B 2080DW printer. Moram priznati da izgleda moćno i jedva čekam da ga počnem upotrebljavati. E sada pročitah ja kratke upute i online cijelu knjigu , ali nigdje nisam našao kako se upisuju mala slova . Ona su mi naime potrebna prilikom upisivanja naziva mreže SSID i njezine lozinke .
Pomagaj kompa ..kako si ti to upisao....HELP!

Nisu mi isto jasni sa wifi i wifi direct. Meni na iphoneu i ipadu piše wifi , pa pretpostavljam da wifi direct nemam.

Pretpostavljam kada napravim upis tih podataka u printer onda me samo mali korak dijeli od airprint sa mobitela i tableta.

Hmm...vidim da forsiraju neku svoju aplikaciju Brother iprint&scan , da li si je ti skinuo. Malo mi je bezveze kada vele da podržavaju airprint , imati dve aplikacije za isti posao.

Eto toliko od mene... čekam tvoj brzi odgovor kako bi mogao početi sa uživanjem u printanju.
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 22:00   #82
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Bok,

Za kako unijeti slova - stranica 127 u uputama, poglavlje "Dodatak", članak "Kako unijeti tekst..."

Za iphone airprint ti ne mogu pomoći, jer nisam nikad koristio iphone...

Prvo ti poveži printer s wifijom, pa ćeš vidjeti kako ispisivati, i nemoj se zamarati s wifi directom i Brother iprint&scan, navjerojatnije nećeš trebati ništ od toga.
Vidi ovaj linke: https://www.youtube.com/watch?v=sC2SQCuXAEY

Polako samo.

Zadnje izmijenjeno od: i-man. 20.05.2020. u 22:07.
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 17:39   #83
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Evo da kažem svoja iskustva i pomognem kojem članu koji se odluči za kupovinu Brothera HL-B 2080 DW. Printer je odličan i radi podmazano kao švicarski sat. Testirao sam ga sa apple uređaja - airprint ( iphone i ipad , wifi printanje ) , te iz windowsa 10 ( usb , a može i putem lan kabla ) radi sve brzo i precizno . Kod airprinta ukoliko imate više strana pita vas da li želite da printa dvostrano. Probao sam i to i jako dobro ga napravi .

Što reći nego topla preporuka kome treba brz , tih i jeftin laserski crnobijeli printer .

Evo linka firme gdje sam ja kupio :

https://www.centro.hr/brother-hlb208...inter-cee.aspx

Jako su susretljivi i točni što se tiče informacija i dostave na kućnu adresu .

Ujedno se puno zahvaljujem članu i-man koji nam je svima skrenuo pozornost na odličan laserski printer.

To treba zaliti dobrim pivom kada prestane ovaj dosadni covid ....
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 21:58   #84
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor zgking Pregled postova
Evo da kažem svoja iskustva i pomognem kojem članu koji se odluči za kupovinu Brothera HL-B 2080 DW. Printer je odličan i radi podmazano kao švicarski sat. Testirao sam ga sa apple uređaja - airprint ( iphone i ipad , wifi printanje ) , te iz windowsa 10 ( usb , a može i putem lan kabla ) radi sve brzo i precizno . Kod airprinta ukoliko imate više strana pita vas da li želite da printa dvostrano. Probao sam i to i jako dobro ga napravi .

Što reći nego topla preporuka kome treba brz , tih i jeftin laserski crnobijeli printer .

Evo linka firme gdje sam ja kupio :

https://www.centro.hr/brother-hlb208...inter-cee.aspx

Jako su susretljivi i točni što se tiče informacija i dostave na kućnu adresu .

Ujedno se puno zahvaljujem članu i-man koji nam je svima skrenuo pozornost na odličan laserski printer.

To treba zaliti dobrim pivom kada prestane ovaj dosadni covid ....


Evo narucih ga i ja danas pa cemo se igrati kad stigne. Jel mu komplikovano ukljuciti taj airprint za iUređaje? Ima li neka posebna procedura?
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2020., 01:47   #85
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Nije problem uključiti airprint. Potrebno je samo prije na printeru napraviti povezivanje sa wifi mrežom , jer stvar šljaka preko toga. Na printeru nakon što staviš on kod wifi mreže udeš u čarobnjaka da ti sam nađe mrežu tvoju. Nju izabereš i upišeš lozinku i to je to. Kada hoćeš printati sa mobitela airprintom samo označiš da što hoćeš printati i stisneš kvadrat sa stelicom prema gore..( ios 13.4.1 ) , pa će te pitati što želiš sa tim raditi. Pri kraju tog padajućeg menija ti piše print ili ispis ako ti je meni na hrvatskom . Kada prvi puta bude printao odabreš pisač broj kopija i to je to. Kada se radi o više teksta zna ti ponuditi da printa dvostrano .

Sa njim ćeš dobiti brze upute kako se povezuje putem wifija , ali ti mogu na email poslati detaljne upute skinute sa brother sitea.

Također ti skrećem pozornost da imaš strpljena prilikom pisanja lozinke jer se mala slova nalaze na kraju iza brojeva , tako da znaš jer je to mene izludlilo. Hvala na pomoći pri tome i-menu jer sam ja bio ...grrrr lud.

E da , printer ne podržava 2,4 Ghz mreže i na tom upozorio kada sam htio bržu wifi mrežu na optici (100/20 MB/s )izabrati . Tako da je sada instaliran na sporiju wifi mrežu , ali sporije to shvati uvjetno.
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 14:07   #86
the_bulk
Premium
 
the_bulk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 97
Što kažete na xerox 3020? Daju se naći po 100 kn. Ako sam dobro pohvatao bubanj je u toneru,ne? Nebi smjelo biti problema?

Druga opcija mi je neki stari HP tipa 1020 ,ali baš ih ne pronalazim za ok cijenu.
Da li ovi hp-ovi i taj xerox imaju manualni duplex?
the_bulk je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 19:29   #87
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Da si provrtio ove 3 stranice onda bi našao info
xerox 3020 je još uvijek dobar i pouzdan,
ako se nabavlja polovno treba provjeriti u kakvom je stanju fuser jer je odvojena komponenta ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 19:47   #88
the_bulk
Premium
 
the_bulk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 97
Prevrtio sam ,ali sam negdje vidio da baš ne rade dobro s zamjenskim tonerima pa mislim da mi možda stari HP ipak bolja opcija?
the_bulk je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 21:41   #89
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,510
Sa zamjenskim tonerima može biti svašta,
od toga da je isto kao origigi do toga da nešto zeza ...

Baš sam neki dan vidio na jednom HP - u (neki od ovih prvih po cijeni),
nisam provjeravao koji je toner unutra ali ga je printer "proglasio" kao non-HP i namjerno u print job dodaje onu "status" stranicu ...

Kažem, nisam istraživao detalje ali sam "preko oka" vidio rezultat.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 23:08   #90
the_bulk
Premium
 
the_bulk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 97
Našao sam zamjenski toner za Xeroxa toga 3020 za tipa 15 kuna pa si zato premišljao.
Se da lako promijeniti fuser? Da li postoje samo one folije ili je to pak neki sasvim drugačiji sistem?
the_bulk je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na