Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2020., 18:49   #1711
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Može jedno pitanje ljudi...

Gdje bi se kod nas (u Zg) moglo dati prefarbati kompjutorsko kućište (vanjske površine, u bijelo i unutarnje u sivo), i koliko bi takva opcija koštala - da li možda netko zna ili je imao sličnog iskustva?
  Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 18:58   #1712
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
tako sam p3 celerona 900 skurvao. Nije bila dobra kopca na nekom jeftilen kuleru.


onda sam kupio tualatin celerona 1400 za neku sicu novog. aaa koji je to cpu bio


Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Može jedno pitanje ljudi...

Gdje bi se kod nas (u Zg) moglo dati prefarbati kompjutorsko kućište (vanjske površine, u bijelo i unutarnje u sivo), i koliko bi takva opcija koštala - da li možda netko zna ili je imao sličnog iskustva?

Nije tesko ako se zelis upustiti sam. samo treba sve dobro pripremiti.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 19:06   #1713
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Nije tesko ako se zelis upustiti sam. samo treba sve dobro pripremiti.
Ma jasno mi je, ali ima dosta posla... Nisam siguran da to mogu napraviti u stanu. A i želio bih da izgleda profesionalno, riječ je o kompjutoru koji mi ima ogromnu sentimentalnu vrijednost. Naime, punih 13 ili 14 godina sam tražio za njega staro (i originalno) kućište kakvo sam imao (i bacio, duga priča), i NAPOKON ga danas pronašao. Valjda možeš pretpostaviti koliko mi vrijedi, ako već preko 10 godina gnjavim ljude, šaljem slike i raspitujem se za njega...

Jedino što je pametnjaković prefarbao cijeli tower (vanjske, metalne površine) u plavu boju, nemam pojma zašto... A unutar samog towera, na dnu ima nešto malo hrđe koju bi trelo počistiti i prebojati. Ali barem imam tower kod sebe, iskreno nisam mislio ni očekivao da ga ikad više budem vidio osim na slikama!
  Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 19:31   #1714
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Edit
Nisam našao onu sliku o kojoj sam govorio, ali sam zato pronašao baš one koja sam imao... Target TRG-S25! Čovječe, uz ovu sliku gore kao da me je netko vratio 25 godina u prošlost!
Imao sam ma ako ne identične, ali su bili od Encorea. Isto tri pota, isti ovalni bass reflexi, ma isti isti. Ak me sjećanje služi, prekidač je sa stražnje strane.

Prije toga sam imao manje isto marke encore, isti dizajn, samo valjda duplo slabiji. Ti su imali tipku za paljenje na frontu i pot za glasnoću.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 19:31   #1715
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Može jedno pitanje ljudi...

Gdje bi se kod nas (u Zg) moglo dati prefarbati kompjutorsko kućište (vanjske površine, u bijelo i unutarnje u sivo), i koliko bi takva opcija koštala - da li možda netko zna ili je imao sličnog iskustva?

Imaš boje u spreju - Bauhaus i sl. Na plastiku moraš prvo staviti "primer", a onda po njemu špricaš boju. U protivnom se boja ne uhvati za plastiku.


Savjet: ne špricaj u neadekvatnom zatvorenom prostoru i ne špricaj vani po vjetru Staru boju s metala skineš sa heat gunom ako želiš. Ne koristi heat gun na plastici nego eventualno mokri šmirgl.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 20:04   #1716
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Imao sam ma ako ne identične, ali su bili od Encorea. Isto tri pota, isti ovalni bass reflexi, ma isti isti. Ak me sjećanje služi, prekidač je sa stražnje strane.

Prije toga sam imao manje isto marke encore, isti dizajn, samo valjda duplo slabiji. Ti su imali tipku za paljenje na frontu i pot za glasnoću.
Tako je, u pravu si. Pali se sa stražnje strane, gdje su također 2 konektora - jedan igličasti (za spajanje kabela, koji ide u PC) a drugi je mono RCA, cinch, koji ide u drugi zvučnik

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Imaš boje u spreju - Bauhaus i sl. Na plastiku moraš prvo staviti "primer", a onda po njemu špricaš boju. U protivnom se boja ne uhvati za plastiku.


Savjet: ne špricaj u neadekvatnom zatvorenom prostoru i ne špricaj vani po vjetru Staru boju s metala skineš sa heat gunom ako želiš. Ne koristi heat gun na plastici nego eventualno mokri šmirgl.
Hvala, ali vidim da nisi pročitao moj zadnji post. Ne mogu to raditi u stanu, jer bi bilo isparavanja na sve strane (a nemam gdje drugdje). Nema potrebe farbati plastiku, samo metal. A i želio bih da posao bude profesionalno odrađen, jer mi mašina ima ogromnu sentimentalnu vrijednost, stoga ne želim na njemu eksperimentirati

Edit
Nego, da osvježim post sa slikama, i objasnim o čemu je riječ...

U kratko, riječ je o mojoj Pentium II mašini, koju imam još iz 1998. godine! Doživjela je puno transformacija, modifikacija, i na kraju skoro završila u starom željezu, kad sam je odlučio prenamijeniti u retro Windows 98 mašinu ... i tad je cijela moja "opsesija" starim hardverom i službeno počela Nažalost, originalni tower je završio u otpadu, te je bio zamijenjen novijim, crno-srebrnim Cooler Masterovim koji više "vuče" na Core2 Duo nego na Pentium II. Ali mašina je još uvijek ovdje, i osim par sitnica koje baš nisu moje (nego su nadomještene zamjenskim komponentama, identičnim onima koje sam originalno imao) sve je više-manje originalno!



Jedini problem je bio pronaći stari tower (sa slika, ispod) jer je dosta unikatnog dizajna...


Sve do danas, ova slika je snimljena prije svega 2-3 sata!


Ali kao što možete i sami vidjeti, pofarban je u plavo, a sa nekim groznim naljepnicama preko obje strane. Pa to treba urediti, pobojati, i tek onda vratiti Pentium II mašinu tamo gdje pripada.

Počeo sam nešto malo sa Nitro razrjeđivačem (i dalo je dobre rezultate), ali bi ga trebalo još jako puno, da završim posao ... a već me boli glava od isparavanja. Također, sam tower ima dosta hrđe na dnu koju bi trebalo pjeskariti i prebojati, što nisam siguran gdje se može napraviti i po kojoj cijeni?

Nego, vezano uz restauraciju samog Pentiuma II ... sad mi ostaje još SAMO da nabavim ovaj ovdje BTC BCD36X CD-ROM pogon. Ako ga netko ima, i želi dati, prodati i/ili mijenjati, neka slobodno javi! Moj je bio 36X, ali može biti i druga brzina, ako je ispravan i izgleda jednako...


ILI možda ovaj ovdje, model BTC BCD 40XH (imao sam oba modela, ovaj je zamijenio gornjeg nakon cca godinu dana)

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 29.02.2020. u 01:51.
  Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 11:50   #1717
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Preko vikenda sam planirao na vectri sloziti dos i db3+. Kad sam otvorio kuciste da ju ocistim od prasine i stavim disketni pogon i hdd, onda sam tek shvatio zasto je bila tako jeftina. Fali dio kucista na koji su bili pricvrsceni. (...)

Imam ecc reg. sdram 128mb. Ne mogu isprobati na s370, jer mbo podrzava samo unbuffered ecc. Nisam citao sva sitna slova na memoriji, nego samo jel ima dodatni cip. Sumnjam da cu imati takve ostale dijelove. Treba li nekome da ponesem kad budem isao u zg? (poklanjam kao neispravno)
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 11:56   #1718
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Ja sam farbao s kistom, vani kad je lijepo vrijeme, koristio sam farbu koja se brzo susi. Ako koristis sprej onda zastiti dijelove koje ne zelis farbati trakom ili novinama (i zacepi nos kad sprejas). Probaj prvo na nekom kucistu do kojega ti nije stalo. (ne savjetuju te bezveze da probas to sam)
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 12:53   #1719
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Sa sprejom to ispadne jako lijepo.

Ali ni slucajno u stanu.
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 12:56   #1720
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Sa sprejom to ispadne jako lijepo.

Ali ni slucajno u stanu.
Ja sam farbao na prozoru od stana Može se ako se hoće


Problem kod bojanja je što boja nije dovoljno tvrda, i desi se da se ogrebe s nečim, i boja ide relativno lagano.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 14:40   #1721
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ova ruzina na dnu kištre nije ništa posebno, šmirgl i "žuljaj" ... eventualno ovo nasadi na bušilicu / odvijač > https://www.helisasrafovi.com/media/...a60cfa6b2a.jpg
i brzo si gotov.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 14:43   #1722
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Granulacija 40 ? Pa to ne da će skinuti rđu. To će pretovriti kućište u prašinu

Prije Scotch-Brite wheel za bušilicu. Ipak je finiji
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 14:56   #1723
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa ne treba "kopati" a i slika je samo za ideju,
uostalom trebalo bi u x garadacija od grubog do finog ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 16:30   #1724
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Hvala vam na idejama ljudi, ali za sad nisam siguran da želim isprobavati sam... Što je sigurno je sigurno, iskreno sumnjam da ikad više budem imao prilike pronaći drugi ovakav tower

Ponavljam, tražio sam ovaj case 14 godina, a koje sam sreće vjerojatno ga budem probušio ili usvinjio do neprepoznatljivosti, pa želim da posao bude napravljen kako treba. Drugim riječima ujednačeno, bez curenja boje i "viška" rupa u metalu.

Inače, jednom davno sam pokušao prebojati maskicu od Iomega ZIP100 pogona iz bijelog u crno, misleći da posao bude bio jednostavan i bez komplikacija... Tako je barem izgledalo u svim onim vidima na YouTube-u! Naravno, sve je završilo u "lokvicama" crne boje, koja je također i zalijepila vratašca od ZIP pogona, i cijela je stvar bila za otpad. Srećom pa sam imao maskicu viška od jednog koji nije radio, tako da je ZIP pogon ipak bio spašen i vraćen natrag u upotrebu

Budem se još javio oko Adison-a, priča je tek počela. Pregovaram sa jednom velikom firmom u Zg, koja se bavi pjeskarenjem i bojanjem metala. Koliko sam shvatio rade ogromne projekte i konstrukcije, stoga bi ovakav midi tower bio "šala" za nekog poput njih. Sve se naravno svodi na krznaše i koliko me takav zahvat bude unazadio...
  Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 16:48   #1725
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Naravno da nekom tko to radi "na veliko" ovo šta trebaš na kućištu je sitniš i igra.
Kod pjeskarenja treba biti pažljiv obzirom na vrstu i debljinu materijala ...
Za plastiku si sam shvatio da zna biti zahebano.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 16:59   #1726
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Naravno da nekom tko to radi "na veliko" ovo šta trebaš na kućištu je sitniš i igra.
Kod pjeskarenja treba biti pažljiv obzirom na vrstu i debljinu materijala ...
Za plastiku si sam shvatio da zna biti zahebano.
Da, to mi je jasno. Budem im to i napomenuo, ako se eventualno uspijemo dogovoriti naravno. Iako bi firma poput njih (SITAL Zagreb d.o.o.) takve stvari trebala i znati.

Ipak, ono što ulijeva povjerenje je Adisonova konstrukcija. Kažem Adison jer nemam pojma tko je napravio kućište, pretpostavljam da možda Codegen ili AOpen stoji iza toga ali bilo kako bilo, riječ je o tvrdom čeliku ili željezu od oko 1.5mm debljine. Onako kako se "nekad" radilo, ovog ne možeš saviti prstima, ili ga probušiti odvijačem Pa pretpostavljam da je kao takav idealni kandidat za pjeskarenje ili brušenje, što baš i ne bih rekao za one novije towere.
  Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 19:19   #1727
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Hvala vam na idejama ljudi, ali za sad nisam siguran da želim isprobavati sam... Što je sigurno je sigurno, iskreno sumnjam da ikad više budem imao prilike pronaći drugi ovakav tower

Ponavljam, tražio sam ovaj case 14 godina, ...



... Sve se naravno svodi na krznaše i koliko me takav zahvat bude unazadio...

Naprotiv, sad se zrno pijeska u svemiru zakotrljalo u tvom smjeru i još ove godine će isplivati 2-3 ista kućišta ... pa znaš i sam koliko sam dugo tražio MaCase KA-K80 i onda kad je došao prvi odmah iza njega je došao i drugi i treći i ...


Jesi li probao kontaktirati Lešinu? Mislim da ako liku sa iskrom u oku objasniš zašto ti je bitno restaurirati kejs kako treba, da će se uhvatiti toga povoljno (možda i free jer nema tu puno posla oko pjeskarenja).
bertone je online   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 20:10   #1728
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Da, to mi je jasno. Budem im to i napomenuo, ako se eventualno uspijemo dogovoriti naravno. Iako bi firma poput njih (SITAL Zagreb d.o.o.) takve stvari trebala i znati.

Ipak, ono što ulijeva povjerenje je Adisonova konstrukcija. Kažem Adison jer nemam pojma tko je napravio kućište, pretpostavljam da možda Codegen ili AOpen stoji iza toga ali bilo kako bilo, riječ je o tvrdom čeliku ili željezu od oko 1.5mm debljine. Onako kako se "nekad" radilo, ovog ne možeš saviti prstima, ili ga probušiti odvijačem Pa pretpostavljam da je kao takav idealni kandidat za pjeskarenje ili brušenje, što baš i ne bih rekao za one novije towere.

Nije to velika površina, uzmi čeličnu vunu i možeš to odraditi sam
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 20:30   #1729
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Naprotiv, sad se zrno pijeska u svemiru zakotrljalo u tvom smjeru i još ove godine će isplivati 2-3 ista kućišta ... pa znaš i sam koliko sam dugo tražio MaCase KA-K80 i onda kad je došao prvi odmah iza njega je došao i drugi i treći i ...
Kamo sreće! Ali nekako sam skeptičan... Tražim ga godinama, i najbliže što sam mu se uspio približiti je bilo jedno (isto) u Barceloni, našli su mi ga kolege sa drugog (TechPowerUp) foruma. Kontaktirao sam čovjeka, i zamolio da mi ga pošalje u RH, bez obzira na cijenu. Jer nostalgija ionako ne poznaje razum, zar ne? Nažalost, čovjeku se baš nije dalo (ili je možda mislio da ga za***avam), i nije mi se više javio. Da ironija bude veća, unutra je bio ni manje ni više nego Pentium II, komplet garnitura! Jedino što mu naravno nije pisalo "Adison" ali i to sam bio spreman prihvatiti.

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Jesi li probao kontaktirati Lešinu? Mislim da ako liku sa iskrom u oku objasniš zašto ti je bitno restaurirati kejs kako treba, da će se uhvatiti toga povoljno (možda i free jer nema tu puno posla oko pjeskarenja).
Nisam još, ali kao što sam rekao budem, svakako je u užem izboru

Nego, pa zar nisi i sam rekao da je čovjek skup?! Bilo kako bilo, još ništa nije dogovoreno, pa su u ovom trenutku sve opcije otvorene, uključujući i njega.

Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Nije to velika površina, uzmi čeličnu vunu i možeš to odraditi sam
Da, spominjalo se više puta ovdje u raspravi, ali ponavljam - nemam gdje. Čak i da ga pobrusim sam, ostaje pitanje gdje ga budem lakirao odnosno bojao. Živim u 3-sobnom stanu, bez "pravog" balkona, jer je zatvoren. A čak i da napravim sve sam, trebalo bi biti savršeno iz prvog pokušaja, za što ti mogu garantirati da ne bude bio slučaj jer nemam apsolutno nikakvog iskustva sa lakovima i bojama.

OK, kad malo bolje razmislim zapravo i imam - jedanput sam prebojao dio zida sa kistom i usvinjio prethodno spomenutu Zip 100 maskicu

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 02.03.2020. u 21:30.
  Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 21:21   #1730
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Nisam još, ali kao što sam rekao budem, svakako je u užem izboru

Nego, pa zar nisi i sam rekao da je čovjek skup?! Bilo kako bilo, još ništa nije dogovoreno, pa su u ovom trenutku sve opcije otvorene, uključujući i njega.

Skup je kad radi restauraciju auta, ovo kaj tebi treba je jednostavno za napraviti.
bertone je online   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 21:29   #1731
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Skup je kad radi restauraciju auta, ovo kaj tebi treba je jednostavno za napraviti.
OK, budemo vidjeli i saznali ovih dana
  Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 15:36   #1732
Staromodan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: .
Postovi: 172
Napisat cu svoja iskustva, ako nekome nekad bude trebalo. Hrdju sam cistio smirgl papirom (jaca ostecenja zaobljenom turpijom). "Lux kvaliteta" se brzo rulio iako sam uzeo onaj na tkanini, pa sam slijedeci put uzeo najjeftiniji od drugog proizvodjaca, koji je bio puno bolji. Ovisno o tome kakav je materijal i koliko ima za cistiti, prvo sam presao s grubim, a onda s finijim papirom. To sam radio rucno. Nakon ciscenja razrjedjivacem, hrdja se jos vise sirila, pa to izbjegavam. Probao sam farbati sprejom, ali boja bolje prianja kada se to radi kistom, iako ne izgleda "profesionalno". Nemam vise kompresor, ali koliko se sjecam, tada su bili najbolji rezultati. Povrsine koje nije trebalo farbati sam stitio obicnim papirom. Trebalo mi je krace vrijeme dok sam se uhodao sa sprejanjem, slicno kao i kod farbanja kistom gdje treba odrediti gustocu boje i debljinu sloja. Stekao sam dojam da su brzo i sporo-susece farbe iste kvalitete, tj. lako se skidaju, isto kao i sprejano. A mozda sam samo potrefio kupiti los proizvod.
Staromodan je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 15:53   #1733
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
Napisat cu svoja iskustva, ako nekome nekad bude trebalo. Hrdju sam cistio smirgl papirom (jaca ostecenja zaobljenom turpijom). "Lux kvaliteta" se brzo rulio iako sam uzeo onaj na tkanini, pa sam slijedeci put uzeo najjeftiniji od drugog proizvodjaca, koji je bio puno bolji. Ovisno o tome kakav je materijal i koliko ima za cistiti, prvo sam presao s grubim, a onda s finijim papirom. To sam radio rucno. Nakon ciscenja razrjedjivacem, hrdja se jos vise sirila, pa to izbjegavam. Probao sam farbati sprejom, ali boja bolje prianja kada se to radi kistom, iako ne izgleda "profesionalno". Nemam vise kompresor, ali koliko se sjecam, tada su bili najbolji rezultati. Povrsine koje nije trebalo farbati sam stitio obicnim papirom. Trebalo mi je krace vrijeme dok sam se uhodao sa sprejanjem, slicno kao i kod farbanja kistom gdje treba odrediti gustocu boje i debljinu sloja. Stekao sam dojam da su brzo i sporo-susece farbe iste kvalitete, tj. lako se skidaju, isto kao i sprejano. A mozda sam samo potrefio kupiti los proizvod.
Hvala na informaciji

Upravo zbog tog razloga i ne želim eksperimentirati ... čak i da imam gdje to izvesti, i da nekim čudom uspijem obaviti bez da napravim nered (ili uništim kućište) - dok sve to nabavim i platim, već budem bio na 1/2 cijene koju bih platio kod profesionalca.

Nego, vezano uz radove, budem uploadirao par slika koja sam slikao jučer. Zamolili su me da pošaljem detaljne slike štete (kao i kućišta općenito), pa možete i sami vidjeti o čemu govorimo. Ne bih rekao da je jako gadno (iskreno, viđao sam i gore), ali bi definitivno bio izazov za nekog tko se nije bavio takvim poslom.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 03.03.2020. u 16:00.
  Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 21:32   #1734
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
P4 3.2GHz 2x512MB DDR-333 RAM

Izvuklo se iz naftalina, priključio u struju, mrežu i zbutao se! Potpuno sam zaboravio da ga imam

Pentium 4 @3.2GHz, 2x512MB DDR-333 RAM

Težak je u 3pm

__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 22:01   #1735
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Težak je u 3pm
To ti je dragi moj kolega kvaliteta. Znaš i sam onu čuvenu izreku "They don't make them like they used to..."

Dugi niz godina sve se radilo kvalitetno i kako treba, a zatim je nešto pošlo naopako
  Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 22:13   #1736
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa da, to se zove kućište !
Ne ko aktualni papir lata, prozorčić, šminkica 😂
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 22:34   #1737
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Izvadit ću sve van iz kučišta i staviti ga praznog na vagu. Baš me zanima. Šubler je maloprije pokazao 1mm debljinu.

Inače sjeća li se netko koji je to model? Ja se već brinem kako se ne sjećam, ali mislim da je bio Čiftek
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 22:40   #1738
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,772
Chieftec DX-01B-D-U-400 (ja sam imal BX-02B-B-SL) i vrlo lako moguće da ispadne oko 15kg žive vage.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 23:14   #1739
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Osim mojeg "Adison" towera o kojem toliko pričam zadnjih nekoliko dana, imam jedno DTK kućište u ormaru, koje je teško kao da je rađeno od olova!

Sjećam se da kad sam ga donosio prvi put, mislio sam da je unutra cijela ganitura dijelova, ali kad sam ga otvorio pokazalo se da je cijela težina samo od željezne konstrukcije. A kad sam ga napunio komponentama, bio je toliko težak da sam ga jedva mogao dignuti i prebaciti na drugo mjesto. Rekao bih najmanje 15, možda čak i 20kg težine!



A dok sam pretraživao slike, našao sam još i ovo... Da, još slika sa "Adison" towerom U stvari, ovo mi bude puno koristilo, jer budem iskoristio fotke za rekonstrukciju konfiguracije, da sve vratim natrag kako je i bilo. Naravno, bez bespotrebnih dodataka i groznog cable management-a


A i pronašao sam sliku originalnog BTC CD-ROM 40X pogona, šteta što ga više nemam (nemam pojma gdje je to završilo...)

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 03.03.2020. u 23:46.
  Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 00:40   #1740
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
http://www.pcekspert.com/clanak/chie...er-dx-01b-d-u/

Imam 3 komada midi tower i 1 big tower
To su bila kućišta, definitivno
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na