Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2020., 18:38   #10261
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Još se moram susreti sa DAC-om veličine veće od kutije šibica da nema galvanički odvojenu napojnu, ulaznu i izlaznu jedinicu, u to spadaju svi danas popularni (polu)kineski DAC-ovi pa se nadam i skuplji.

Ja imam Focusrite. Što on ima ne znam, al znam da bere smeće, bilo od ground loopa, bilo preko usb ili linijskih kablova. No to sve je u većini slučajeva nečujno. Čujno mi zna bit na aktivnim zvučnicima ili zvučnicima bez pasivnog filtera.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 20:04   #10262
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Ja imam Focusrite. Što on ima ne znam, al znam da bere smeće, bilo od ground loopa, bilo preko usb ili linijskih kablova. No to sve je u većini slučajeva nečujno. Čujno mi zna bit na aktivnim zvučnicima ili zvučnicima bez pasivnog filtera.
Monitori su ti spojeni na Focusrite s balansiranim kabelima?
Ne bi smio kupiti smeće onda.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 20:16   #10263
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Nemam aktivne monitore trenutno. A i nije uvijek tako jednostavno.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 13:12   #10264
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Evo jedan savjet onima koji traže jeftino a dobro... Kao i dokaz da nije sve u izgledu i/ili izlaznoj snazi

Dobio sam nedavno na poklon Dual-ove HiFi komponente, cijeli komplet (pa i više) koje su imale par tehničkih problema. Ali kako volim "kopati" i popravljati stvari nije mi teško palo, pa sam si mislio zašto ne ... ionako nemam što za izgubiti osim vremena i nešto malo novaca za dijelove.


Rezultat je fenomenalni zvuk linije, koju sam između ostalog spojio i na TV, odnosno zvučni izlaz iz STBa. Gledao sam neki dan "Titanic", i došlo je do scene gdje je brod počeo pucati po sredini, gdje mi se doslovce tresao, vibrirao namještaj od zvučnih efekata i eksplozija, iako stvarno nisam slušao tako glasno. Najbliža usporedba koju mogu dati je "kino zvuk", s time da u ovoj konfiguraciji imam samo dva zvučnika (3-sistemca CL 9010), u dosta razmaknutoj formaciji. Što je vjerojatno i tajna odličnog "stereo" efekta

Samo dokazuje da nije u novcima sve, čak ni da sam išao kupovati sve ove komponente - koje bi me u ovakvom stanju koštale nekih 500-ak kn, s obzirom da gotovo ništa nije radilo.
  Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 13:41   #10265
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ovo je predobro, obožavam te oldskul komponente.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 16:04   #10266
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
To je dokaz da dobro roka i grmi s tim velikim trosistemcima.....no realno miljama je to od hifi-a.
Imao sam godinama vintage Pioneer receiver od 15 kg. Roka to lijepo i toplo, ali muljavo prema npr Onkyo A-9150 na koji sam prešao.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 16:18   #10267
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Evo jedan savjet onima koji traže jeftino a dobro... Kao i dokaz da nije sve u izgledu i/ili izlaznoj snazi

Dobio sam nedavno na poklon Dual-ove HiFi komponente, cijeli komplet (pa i više) koje su imale par tehničkih problema. Ali kako volim "kopati" i popravljati stvari nije mi teško palo, pa sam si mislio zašto ne ... ionako nemam što za izgubiti osim vremena i nešto malo novaca za dijelove.


Rezultat je fenomenalni zvuk linije, koju sam između ostalog spojio i na TV, odnosno zvučni izlaz iz STBa. Gledao sam neki dan "Titanic", i došlo je do scene gdje je brod počeo pucati po sredini, gdje mi se doslovce tresao, vibrirao namještaj od zvučnih efekata i eksplozija, iako stvarno nisam slušao tako glasno. Najbliža usporedba koju mogu dati je "kino zvuk", s time da u ovoj konfiguraciji imam samo dva zvučnika (3-sistemca CL 9010), u dosta razmaknutoj formaciji. Što je vjerojatno i tajna odličnog "stereo" efekta

Samo dokazuje da nije u novcima sve, čak ni da sam išao kupovati sve ove komponente - koje bi me u ovakvom stanju koštale nekih 500-ak kn, s obzirom da gotovo ništa nije radilo.

taj komplet se mjesecima prodavao na njuški. jel to taj?

Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
To je dokaz da dobro roka i grmi s tim velikim trosistemcima.....no realno miljama je to od hifi-a.
o.
a još dalje od solidnog kućnog kina sa dobrim wooferom
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 17:21   #10268
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
taj komplet se mjesecima prodavao na njuški. jel to taj?
Čekaj, stvarno?! Imaš možda link, sumnjam da su se poklopila dva ista... Ali ne, moj je došao od poznanika na poklon, koji je čistio ostavu i namjeravao sve pobacati. Osim ako isti nije dao oglas na Njušku, pa da mu se nitko nije javio?

Naime, "problem" sa ovim mojim Dualcima je u tome što ništa nije radilo. Pojačala se nisu palila, kazić je trebao novo remenje (gumice), kao i gramofon koji nije vrtio jer mu je remen otišao, pa nije radila ni mehanika dizanja/spuštanja. Jedino su CD-i radili kako treba, s time da je jedan preskakao pa ga je bilo potrebno temeljito počistiti.
  Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 18:15   #10269
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,939
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ako može pomoć.
Gledao sam zvučnike Wharfedale DX-2, koji na službenoj web stranici nemaju uopće nigdje napisano da li su 4/6/8 Ω. Gledam maloprije slike jednog prodavača, i sa stražnje strane satelita piše "Nominal impendance 4Ω".

Što to točno znači ako se žele upariti s AV receiverima koji nisu 4Ω certificirani tipa Denon X550BT ili Yamaha V485?
U jednoj sobi imam više od deset godina spojene 4ohm 5.1 zvučnike na budget receiver od skromnih 30-ak watta snage u čijim uputama piše da se ne spaja ništa manje od 6ohma. Ništa nije izgorilo, sve radi kao prvi dan.

Kao što je već rečeno, ne tjerati preglasno i ne bi trebao imati nikakvih problema.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 11:59   #10270
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474







Da li mi za spajanje AV receivera na ovo treba
1x RCA - 1x RCA
ili
1x RCA - 2x RCA

Zbunilo me to što vidim da su većina sub kablova 1x RCA s obje strane, i netko je bio pisao da je sličan zvučnik isto spajao s jednim 1x RCA.
Svakako da provjerim prije narudžbe kabela, zvučnike sam naručio na akciji.

Također, imate li preporuku nekog ok kabla ili da tražim na amazonu?
-->
@medo @LAcy
Zahvaljujem.

Nego još jedno glupo pitanje.
Ovo je slika stražnje strane sub-a:







Da li mi za spajanje AV receivera na ovo treba
1x RCA - 1x RCA
ili
1x RCA - 2x RCA

Zbunilo me to što vidim da su većina sub kablova 1x RCA s obje strane, i netko je bio pisao da je sličan zvučnik isto spajao s jednim 1x RCA.
Svakako da provjerim prije narudžbe kabela, zvučnike sam naručio na akciji.

Također, imate li preporuku nekog ok kabla ili da tražim na amazonu?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 20:34   #10271
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Dost ti je 1xRCA na 1xRCA ako izlazi iz subouta na AVRu.
Bitno da bude shielded (znači onaj iz konzuma otpada) i dug kolko je potrebno.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2020., 20:43   #10272
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
U jednoj sobi imam više od deset godina spojene 4ohm 5.1 zvučnike na budget receiver od skromnih 30-ak watta snage u čijim uputama piše da se ne spaja ništa manje od 6ohma. Ništa nije izgorilo, sve radi kao prvi dan.

Kao što je već rečeno, ne tjerati preglasno i ne bi trebao imati nikakvih problema.

Koliko sam upućen u problematiku uglavnom se dese dvije stvari. Ili pojačalo postane nestabilno pa rikne. Ili jednostavno radi, više se grije, ali nije sposobno izvuć kulturnu količinu snage ispod specificiranog loada. Recimo, ak je amp sposoban za 50W na 8 Ohma, dobar amp bi na 4 Ohma mogao proizvest 100W, većina će moći negdje između 50-100 na 4 Ohma, a ovi što nisu preporučeni za 4Ohma neće na tom loadu dogurat ni do 50W.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2020., 09:35   #10273
evil992
Silent member
Moj komp
 
evil992's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Varaždin || Pitomača
Postovi: 182
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Dost ti je 1xRCA na 1xRCA ako izlazi iz subouta na AVRu.
Bitno da bude shielded (znači onaj iz konzuma otpada) i dug kolko je potrebno.
Jel možeš detaljnije objasniti zašto je ovo bitno?
Hvala na odgovoru!
__________________
Theorem: A cat has nine tails.
Proof: No cat has eight tails. Since one cat has one more tail then no cat, it must have nine tails.

evil992 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2020., 10:42   #10274
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor evil992 Pregled postova
Jel možeš detaljnije objasniti zašto je ovo bitno?
Hvala na odgovoru!
https://www.amazon.de/gp/product/B00FQK36MS/
Ovaj ću ja uzeti vjerojatno. Zaštita aluminija, bakar i PVC.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2020., 15:25   #10275
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor evil992 Pregled postova
Jel možeš detaljnije objasniti zašto je ovo bitno?
Hvala na odgovoru!
Zato da ne pokupi neželjene signale u okolini, npr. EMI iz obližnjeg kabela za napajanje ili RF smetnje antena, mobitela itd.

http://www.bluejeanscable.com/articles/humrejection.htm
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2020., 16:50   #10276
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor evil992 Pregled postova
Jel možeš detaljnije objasniti zašto je ovo bitno?
Hvala na odgovoru!

Evo reče čovjek iznad. Nebalansirani kablovi su skloni skupljanju smetnji odsvuda i to se onda zna fino čut na zvučniku. Shielding je tu jedini lijek. Naravno, ako ništa ne čuješ s kablom koji trenutno posjeduješ, onda nemaš brige.
Ja nedavno iz potrebe kupio neki dvometarski RCA konzum klasa, uštekam, zuji, bacim u smeće, a polmetarski istog brenda radi bez problema.
A imao sam sreću i sa jednim 10 metarskim činč kablom za subwoofer, koji je začudo također bio tih ko bubica, dok mi je 8 metarski iste proizvodnje radio smetnje. A inače je 10m već prilično kritično za RCA kablove, definitivno ne preporučam.


Ukratko: ak ne zuji, cvrči, cvili, rokće...nemaš brige.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2020., 15:51   #10277
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Malo sam davio ljude na temi, ali evo napokon sam naručio sve.

Zvučnici Wharfedale DX-2 5.1 sustav + Yamaha RX-V685
Ta Yamaha je vrlo vjerojatno debeli overkill za zvučnike, ali ja naišla 200€ jeftinija od bilo kojeg HR shopa, tako da sam ju odlučio uzeti. Ako bude sreće, doći će sve do kraja tjedna pa ću se za vikend zabavljati montiranjem zvučnika na zid i postavljanjem svega.

Recenzirati mislim da nema smisla, jer ja nemam s čime to usporediti pošto mi je prvi surround sustav ikada. Mogu samo reći kako meni budu zvučali i da li su zadovoljili očekivanja.

Oboje nabavio na akcijama, zvučnici 380€ + 60€ pošta. Tu sam mogao proći 35-40€ jeftinije da sam koristio mailboxde. Yamaha je u konačnici došla 500€, besplatna poštarina.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2020., 14:27   #10278
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Jel slučajno netko koristi A1/Bnet TV receiver (kabelska) Kaon kao ulaz na AV receiveru? Imam Denon AVX 3600H i samo mi a1 receiver zacrni tu i tamo sliku na 2 sekudne i onda se vrati. Nije kabel, nije pokvarez HDMI ulaz na Denonu. Taj isti prijemnik kad se ukljuci u HDMI od TV-a nema problema. Izgleda da je nekompatibilnost neka između Denona i Kaona. Thoughts?
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2020., 16:10   #10279
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Imam ja thought. Dakle, meni se identično događa sa slikom na monitoru. A to se događa kad se upali svijetlo na hodniku u zgradi. Nekad i kad upalim gitarsko pojačalo. Nisam električar ali nešto je s amperima u električnim instalacijama u zgradi. Ne događa mi se ni sa jednim drugim uređajem. I baš recimo pobjeđujem u utrci u Forzi i jbg, zacrni se, zabijem se...
Eto moglo bi bit do elektrike u kući/stanu.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2020., 16:32   #10280
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Imam ja thought. Dakle, meni se identično događa sa slikom na monitoru. A to se događa kad se upali svijetlo na hodniku u zgradi. Nekad i kad upalim gitarsko pojačalo. Nisam električar ali nešto je s amperima u električnim instalacijama u zgradi. Ne događa mi se ni sa jednim drugim uređajem. I baš recimo pobjeđujem u utrci u Forzi i jbg, zacrni se, zabijem se...
Eto moglo bi bit do elektrike u kući/stanu.
Novogradnja je . A događalo bi se recimo i na media playeru da je to jer sheraju istu el. instalaciju.
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 05:41   #10281
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Da, mada je OT, netko bi znao ima li kakav uređaj koji regulira struju ili sl.? Ili je problem u nekvalitetnom napajanju u tim uređajima koji se zacrne na tren?
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 05:50   #10282
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Pogledaj UPS al' one koji radi double conversion, AC/DC/DC/AC.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 10:13   #10283
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
A ne znam, bolje ću onda kupiti novi bolji monitor za tu cijenu ako bi na njemu bilo bolje riješeno napajanje da se ne događa zatamnjenje. Ili će se događati na svima?
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 15:00   #10284
evil992
Silent member
Moj komp
 
evil992's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Varaždin || Pitomača
Postovi: 182
Da li zna netko kako se zove ovaj konektor za FM antenu sa slike?

Kupio sam FM antenu, ali mi ne odgovara konektor na receiveru i sada moram kupiti drugu antenu ili neki adapter. Problem je što nezam kako se zove ovaj konektor na receiveru.
Mala napomena, konektor sa slike nije isti kao ulaz za antenu na tvu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	example.jpg‎
Views:	186
Size:	110.9 kB
ID:	21965  
__________________
Theorem: A cat has nine tails.
Proof: No cat has eight tails. Since one cat has one more tail then no cat, it must have nine tails.

evil992 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 16:24   #10285
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
To kaj imaš eksterni DAC ti niš ne znači, osim možd radi kvalitete. Ali eksterni dac, ak nije spojen optikom na komp neg USBom može bez problema brat svu silu smeća iz kompjutera.
Ovo stoji.Ja sam riješio neslušljivo pištanje na podnošljivo sasvim na staroj MBO.Nova MBO skoro pa da se ni ne čuje...MBO-USB-Focusrite-RCA-izolator-RCA-monitori.

Isprobavao sam nekoliko kompova,svaka MBO je drugačije reagirala...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 16:51   #10286
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Firecracker Pregled postova
Jel slučajno netko koristi A1/Bnet TV receiver (kabelska) Kaon kao ulaz na AV receiveru? Imam Denon AVX 3600H i samo mi a1 receiver zacrni tu i tamo sliku na 2 sekudne i onda se vrati. Nije kabel, nije pokvarez HDMI ulaz na Denonu. Taj isti prijemnik kad se ukljuci u HDMI od TV-a nema problema. Izgleda da je nekompatibilnost neka između Denona i Kaona. Thoughts?
Da li imaš možda led lampe negdje?
Meni dok netko uključi svjetlo u wc-u (4 led lampe) u kuhinji na pol sekunde prestane raditi indukcija Nisu na istoj liniji ali eto dešava se
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 17:55   #10287
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,330
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Da li imaš možda led lampe negdje?
Prvo sam pročitao let lampe

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2020., 12:13   #10288
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Citiraj:
Autor evil992 Pregled postova
Da li zna netko kako se zove ovaj konektor za FM antenu sa slike?

Kupio sam FM antenu, ali mi ne odgovara konektor na receiveru i sada moram kupiti drugu antenu ili neki adapter. Problem je što nezam kako se zove ovaj konektor na receiveru.
Mala napomena, konektor sa slike nije isti kao ulaz za antenu na tvu.

Na receiverima su obično muški RF konektori (za razliku od TV-a koji imaju ženski RF). Trebaš imati ženski RF konektor na na kabelu od antene (ovo).
__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"
dani77 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2020., 12:59   #10289
evil992
Silent member
Moj komp
 
evil992's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Varaždin || Pitomača
Postovi: 182
Hvala na odgovoru, jel možeš potvrdit da je na slici muški konektor? Jer sam mislio da je na reciveru ženski konektor.

Slična tema sa anandtech foruma sa boljom slikom: https://forums.anandtech.com/threads...ector.2299178/
Samo što ja neznam koji je PAL, a koji je F konektor.

Kod mene je problem u tome što je ovaj vanjski dio konektora veći od u promjeru od antenskog konektora, a unutanji dio (u sredini) tanji od konektora antene.
__________________
Theorem: A cat has nine tails.
Proof: No cat has eight tails. Since one cat has one more tail then no cat, it must have nine tails.

evil992 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2020., 14:19   #10290
dani77
Premium
Moj komp
 
dani77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Val
Postovi: 304
Citiraj:
Autor evil992 Pregled postova
Hvala na odgovoru, jel možeš potvrdit da je na slici muški konektor? Jer sam mislio da je na reciveru ženski konektor.

Slična tema sa anandtech foruma sa boljom slikom: https://forums.anandtech.com/threads...ector.2299178/
Samo što ja neznam koji je PAL, a koji je F konektor.

Kod mene je problem u tome što je ovaj vanjski dio konektora veći od u promjeru od antenskog konektora, a unutanji dio (u sredini) tanji od konektora antene.

Da, muški je. Uslikao ti ovo ispod na kućnom kinu (gore muški RF, ispod ženski RF):



F-konektor
__________________
"You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? Nothing!"

Zadnje izmijenjeno od: dani77. 21.02.2020. u 14:25.
dani77 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na