Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2020., 16:16   #931
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Prvo konzole, Sony i MS uvijek gube love na HW-u. Nintendo je jedini koji nije prodavao svoje konzole ispod nabavne cijene dosada. Ste primjetili da su N konzole osjetno slabije od konkurencije zadnjih godina? I nemojte zanemariti činjenicu da MPC koju mi krajnji kupci dobivamo za GPU nije isto što i VPC koju Sony/MS/N dobivaju na ogromne količine APU-a koje naručuju. I onda ih prodaju još ispod cijene. Njima je uvijek zarada bila u igrama, BTW ne znam koliko vas uopće zna, ali devovi moraju platit neku cifru ako svoju igru izbacuju jednu od konzola. Sony i MS su tu umjereni, dok je N u prošlosti bio jako prepotentan i bezobrazan, em je masno to naplaćivao, em je ograničavao količinu komada igara koje netko može proizvest, kasnije im se sve to višestruko obilo o glavu.

OK, ajmo na grafe. Da i ja sam prije uvijek mogao kupiti poštenu grafu do 1500kn, dok su top modeli bili oko 2000+. Sjećam se da sam npr 8800GTS 320 platio do tada najviše, cca 1900kn čim je izašla. Iznad nje su još bile GTS-ica sa 640mb i GTX-ica sa 768mb, još nije bilo ultrapopularne 8800GT 512mb. I nakon nje sam još skuplje platio ovu GTX 970 na kojoj se igram već 5-u godinu(u međuvremenu sam imao 4850 i GTX 560). E to, prijašnje grafe su mi max bile dovoljne 2 godine za ugodno igranje, a u dosta slučajeva i kraće (mislim da mi je GTX 560 durala 3 godine). Tako da da, grafe jesu bezobrzano preskupe, ali realno traju duže jer se sve nekako usporilo 2010-ih.

Moj slj upgrade će biti ili Ampere (vjerojatnije) ili RDNA2. Vidjet ćemo.

EDIT: Htio sam dodati. Kod mining groznice su i nV i Ati vidjeli da su ljudi spremni iskrcati masnu lovu za GPU-e i jednostavno napucali cijene. To je nekako moje mišljenje, i dokle god ljudi kupuju po tim suludim cijenama, oni će ih se držati...
Tu si u pravu. Usporilo je 2010. Postalo je sve teze dobit znacajan skok performansi iz generacije u generaciju, ciklus izbacivanja novih grafa se produzio sa 6 mjeseci na godinu-godinu i pol + sto je skok performansi rijetko bio vise od 30-50%. A prije si svakih 6 mjeseci imao novu GPU koja je bila duplo brza od stare. Uz to, za vrijeme mining groznice su cijene skocile, a prodaja cvala. To je za posljedicu imalo da su proizvodjaci mogli jos malo rastegnut izbacivanje novih grafickih, a za gaming su se rijetko kupovale nove najjace grafe jer su bile preskupe. Uz postojece konzole, to je bilo idealno vrijeme da developeri uloze vrijeme i znanje u max iskoristavanje "jeftinijeg" hardvera umjesto da se oslanjaju na jacanje hardvera. Posljedica toga je da grafe duze traju, a i usporedba danasnjih 8gara na medium , high i ultra ne pokazuju visr tako drasticne razlike u prikazu. Nekad su igre izgledale znacajno gore na medium, ili ne daj Bog na low postavkama. Danas vecina igara na low ili low/medium postavkama izgkeda prihvatljivo, u usporedbi sa vremenima prije 2010.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 17:38   #932
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
E da i to isto, to sa detaljima, da je prije low izgledao očajno dok sada trebaš gledat DF analize sa statičnim slikama da vidiš razlike.


BTW zaboravio sam napomenut da nigdje nije navedeno će RDNA2 grafe izaći ove godine, samo piše da ide najava. Naravno veićna skočila kao da je najavljen izlazak.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 18:55   #933
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Lisa Su je osobno potvrdila da bude 2020, nedavno na CES-u. Pitanje je postavio dr. Ian Cutress s Anandtech-a. Tako da je to to.
Ako detalje arhitekture daju početkom ožujka za "Financial day", lansiranje je praktički zabetonirano za E3 ili Computex početkom lipnja. Normalne količine za "back to school" sezonu, kako to već ide.

Iz Linux drivera su poznata 4 sku-a za RDNA 2.0. Ne mora značit da će sva 4 izaći paralelno.

Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
EDIT: Htio sam dodati. Kod mining groznice su i nV i Ati vidjeli da su ljudi spremni iskrcati masnu lovu za GPU-e i jednostavno napucali cijene. To je nekako moje mišljenje, i dokle god ljudi kupuju po tim suludim cijenama, oni će ih se držati...
Tu je bilo riječ o groznici i kockarskoj patologiji, osobito prema kraju ... taj balon je, srećom, pukao. Te klijentele i potražnje više nema, ali ima hrpa jeftinih grafika na tržištu koje ruše cijene novih proizvoda.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 01.02.2020. u 19:16.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 22:35   #934
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Osobno mislim da neće doći tako rano. Postojeći Navi nije vani ni punih 7 mjeseci, vjerojatnije jesen ili krajem godine.

Na computexu možda teasaju ili naprave službenu najavu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2020., 09:37   #935
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 402
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Prvo konzole, Sony i MS uvijek

EDIT: Htio sam dodati. Kod mining groznice su i nV i Ati vidjeli da su ljudi spremni iskrcati masnu lovu za GPU-e i jednostavno napucali cijene. To je nekako moje mišljenje, i dokle god ljudi kupuju po tim suludim cijenama, oni će ih se držati...
Da al su ljudi za majnali da zarade....I to svi!!!
Nitko se nije majningom bavio eto tako iz fore, vec zbog zarade,pa mi je i razumljivo da si voljan istrest se love za nesto sto ce ti donjet lovu..Dok ljudi koji kupuju grafe za gejmanje (,vecina ih ne gejma profi /za lovu) su ljudi kojima je ta grafa samo trosak i nikad nece vratit ulozeno..I onda oni divljaju s cijenama i preskupim polu proizvodima ..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2020., 11:48   #936
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Osobno mislim da neće doći tako rano. Postojeći Navi nije vani ni punih 7 mjeseci, vjerojatnije jesen ili krajem godine.

Na computexu možda teasaju ili naprave službenu najavu

Očekujem "Big Navi" launch pred ljeto (6./7. mjesec), ostali dio game vjerojatno 9./10. mjesec ili čak kasnije.
No, s obzirom na veličinu chipa od RX5700 kartica, vjerojatno imaju i prostora za spustit cijene pa je moguće da nove grafe dođu prije po ovim sadašnjim cijenama, a stare dobiju discount... teško je reć, možda nas iznenade Iako, kako je AMD krenuo s cijenama, nisam baš ni u taj scenarij uvjeren.



U 3. mjesecu eventualno očekujem malo više informacija o novoj arhitekturi, ne očekujem launch ičega.




Citiraj:
Autor R3nchi Pregled postova
Da al su ljudi za majnali da zarade....I to svi!!!

LoL, nemoj reć'?


JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 00:03   #937
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Nekad je plafon cijena grafickih namjenjenih za igranje bila negdje do 4000kn (npr radeon 9800pro,geforce 6800u,7900gtx,8800gtx,gtx580,gtx680/770. Nakon toga high end je krenuo polako prema 10k i vise kn. Tome su djelomicno zasluzni i proizvodjaci monitora/televizora sa sve vecim ekranima i rezolucijama
Tamo do negdje pocetka 2000-ih pc racunala su najcesce imali ljudi koji su tocno znali za sto im treba.
Nakon toga pc uglavnom ljudima sluzi vise kao neki multimedijalni centar a radne zadace su postale sporedna stavka (naravno to ne vrijedi za sve). Izuzetak su vjerujem zene koje su ipak pragmaticnija i prizemnija bica od muskaraca pa one pc-je (laptope) koriste uglavnom za rad. Dok komadi sa mobitelima sibaju fotke-vlastiti marketing za instegram i facebook
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 01:03   #938
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
ASUS Revises the RX 5700 and RX 5700 XT Series TUF Gaming Graphics Card


Citiraj:
These new cards have a better cooling system in place than the original TUF Gaming RX 5700 series graphics cards, since tech reviewers heavily criticized them for bad cooling performance. Reacting to the criticism, ASUS improved cooling is due to the aluminum fin-stack heatsink, which is entirely different from the original TUF gaming cards.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 07:04   #939
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
Super da su to riješili, ali rekao bi da je malo kasno.
Ispada da uopće nisu testirali te kartice nego ih samo šibnuli u prodaju.
Iskreno se nadam da će i osjetit kako treba na svojoj koži posljedice ovakvih poteza.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 03.02.2020. u 08:24.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 13:56   #940
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 669
Dakle, under the hood RDNA2 nebu više imala ništa GCNa u sebi, i zato što je mix-match RDNA1 ima tolike probleme sa driverima.
Instruction set će bit različit, power curve će bit niži pa će operirati within spec kao što je i trebalo, jer ak ćemo realno, RX 5700 XT je van optimalnog.
Performanse po wattu na 5700 su jebene, na 5700 su jebeni kurac.

Vraćaju se na metodologiju iz HD4000 ere, što je super. Anyways, videli bumo. Gusti Navi će bit možd malo šit, al me midrange zanima jer ih neće gurat ko i flagship na maks frekvencije
__________________
Đedo, ja karte ak izgubim, pa tiš mene zapalit

Drugi rig:

-3600
-A2000 256GB | Blue 1TB
-6700 XT
-16GB Patriot viper steel
-B450m HDV
-Aerocool Cylon oku ugodan šrot
-Corsair Vengeance 550m
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 14:07   #941
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma neće ti biti novog mid-rangea nema šanse. Tek su nedavno izbacili 5500xt, 5600xt, nema šansona da ove godine izbace nove. Samo će rebrandirati (doslovno samo promjena imena) ili u najboljem slučaju prebaciti i na 7nm+ node
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 15:57   #942
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Postojat će midrange za 4K .
Ja mislim da to ide van rano na ljeto i sva 4 sku-a do jeseni. Nema smisla da istu stvar prvo izbace u obliku konzola.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 18:09   #943
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Red face

4 SKU-a ladno mogu biti 3 postojeća (kao svojedobno polaris 10 i polaris 20) i jedan novi više klase. To bi bilo u skladu s tradicijom. AMD već neko vrijeme ima high end kao drugačiju generaciju od mainstreama. Na kraju krajeva i te glasine su upitne. Kao i ono što su zakupljena imena RX 5800, 5850, 5900, 5950 na kraju gamers nexus kaže da taj zahtjev nema nikakve veze s AMD-om
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 09:39   #944
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Navi lagano poskupile, gledam RX 5700, pulse je 100kn skuplja (2950-3050), msi gaming je skoro 200kn (bilo za 3060kn, sad je 3240kn) i tako...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 12:27   #945
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Čudno ... jel su možda uključili nove game bundlove u priču? Ili se smanjila količina kartica na zalihama.

BTW, ima sve više hintova da bi se RDNA 2.0 mogao pojaviti u razdoblju od travnja do početka srpnja:
1. nova AMD/ATI kartica je certificirana u J. Koreji, zadnji put se to dogodilo točno mjesec dana prije fizičke dostupnosti RX 5700.

2. PS5 izlazi u 10. ili 11. mjesecu.
Ako ćemo gledati prema PS4, on je bio baziran na GCN 1.1 te je dijelio arhitekturu s Bonaire chipom koji je izašao 6 mjeseci ranije.
Ako idemo sve do PS3, R520 (X1800) je izašao godinu dana prije konzole koja je koristila istu arhitekturu.

3. Formulacija u izjavi Lise Su:
Citiraj:
In 2019, we launched our new architecture in GPUs, it's the RDNA architecture, and that was the Navi based products. You should expect that those will be refreshed in 2020 - and we'll have a next generation RDNA architecture that will be part of our 2020 lineup".

"So we're pretty excited about that, and we'll talk more about that at our financial analyst day. On the data centre GPU side, you should also expect that we'll have some new products in the second half of this year"
Read more: https://www.tweaktown.com/news/70277...020/index.html

Ovo bi se moglo shvatiti kao "imat ćemo next gen RDNA, a u drugoj polovici godine i novi datacentar GPU".
stef je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 21:05   #946
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vani i dalje koštaju isto, no ako nije proizvoljna odluka naših trgovaca vjerojatno se radi o ovom:

https://amp.hothardware.com/news/why...-shoot-up-2020
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 01:12   #947
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Zanimljivo. Navodno Sony, a vjerovatno i AMDovi menadjeri zele da se prvo rasprodaju konzole, pa tek onda izlaze grafe kako su prvo zamisljene.

suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 07:27   #948
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Ma stvar je kapaciteta, mogućnosti i ugovora a ne rasprodaje. Preorderi za konzole samo kaj nisu krenuli jer nebu bilo ni približno dovoljno za sve.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 08:49   #949
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Cijene krenu padati kad se nagomilaju zalihe, a cijene kod navija su iste, odnosno čak i rastu zbog poskupljenja memorije. Samim time možemo zaključiti da ih baš i nema mnogo. Ne kažem da je paper launch, nego da ih je malo, ali i potražnja čini mi se nije velika. Treba vremena da se to nagomila i krene


Konzolama će kapacitet otvoriti to što Apple i mnogi drugi mobitelaši napuštaju 7nm i idu na 5nm (to je low performance, pa ranije node postane dobvoljno zrel), a Nvidia i vjerojatno AMD sa Navi 2.0 prelaze na 7nm+, samim time AMD-u ostane najveći dio 7nm kapaciteta (za konzole)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 13:48   #950
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
Pa i konzole će mislim ove godine, tako da sam uvjeren da ih već štancaju.
Ugl zanimljivo zvuči priča iz ovog videa, ali mi se sve čini da su to ipak puste želje....
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 17:09   #951
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Tko zna kakav bi Arcturus (MI100 ) bio u miningu?
Može biti da bi bio jako dobar jer navodno nema ništa od rasterizacijskog hardvera.
A samo 200W zvuči pomalo nevjerojatno za čip koji je na limitu onog što se može proizvesti na novom procesu.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 11.02.2020. u 17:32.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 21:20   #952
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Arcturius je gotovo sigurno Vega based, jer je bolja za computing. AMD je također rekao da će paralelno postojati RDNA i GCN, odnosno Navi i Vega gpu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 07:37   #953
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
Evo i Škotu je do*izdilo ovo sa driverima, iskreno cijene su trenutno bezobrazne, ali ja sam spreman platiti kožnoj jakni više samo zbog drivera i stabilnosti:



Fakat ispada da Ati-evci rade većinom na fensi izgledu drivera, mene za to boli briga, stabilnost i performanse su mi bitne, izgled nikako.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 10:58   #954
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Ima netko ovdje problema sa driverima? Vidim ima dosta žaljenja ali opet ne znam koliku ulogu u tome ima uzorak populacije.

Sad kad ovo gledam i čitam, meni se u zadnjih godinu dana 2 puta se dogodio taj black screen gdje je komp skroz ne-responzivan a imam R9 380 Sapphire nitro. I to oba puta je bilo nakon što neko vrijeme uopće nisam radio na kompu. Npr. Otišao na cugu, vratim se za cca 1 sat, pomaknem miš i ništa se ne događa, a drugi put sam gledao film, nakon filma sjednem za komp ista stvar.

Ono nije da me smetalo s obzirom da je bilo iznimno rijetko nisam niti tražio što se dogodilo i nije niti blizu jebadama o kakvima se piše od nekoliko rušenja na dan, ali sad mi stiže 5700XT nitro pa da ne bi bilo čupanja kose.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 11:36   #955
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Nemam problema sa 5700 Nitro...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 11:43   #956
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Nemam problema sa 5700 Nitro...

najnoviji driveri?
Imaš freesync?
Da li ti je cupu ili RAM clockan?

To sam pročitao kao moguće uzročnike.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 12:00   #957
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor tuna3 Pregled postova
najnoviji driveri?
Imaš freesync?
Da li ti je cupu ili RAM clockan?

To sam pročitao kao moguće uzročnike.
Nije Nitro,već Pulse...

Najnoviji driveri,samo update bez brisanja.Nemam freesync,60Hz monitor,CPU automatika,RAM je XMP.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 12:09   #958
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Nije Nitro,već Pulse...

Najnoviji driveri,samo update bez brisanja.Nemam freesync,60Hz monitor,CPU automatika,RAM je XMP.


Ma neme veze koji je model.
Ja isto planiram sve na automatiku, jedino što imam freesync pa ću vidjet.
Nadam se da neću imat problema.

Tnx za odgovor.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 12:41   #959
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Citiraj:
Autor tuna3 Pregled postova
Ima netko ovdje problema sa driverima? Vidim ima dosta žaljenja ali opet ne znam koliku ulogu u tome ima uzorak populacije.
Ja imam problem sa 5700 XT Pulse, kad monitor stavim na 75hz, memory clock je zakucan na 1750mhz u idle, kad spustim na 60hz memory clock je 200 mhz i grafi odmah pada temperatura.

Čitao sam da se događa ljudima koji imaju 144hz monitore..
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 12:54   #960
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Glasna manjina koja kuka jer vecina nema probleme pa ih nemozes ni cuti.
Ovaj naporni skot od muhe radi slona a to mu je i izvor zarade.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na