Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2019., 16:43   #301
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
BTW jel tko naručuje sa traditional shawing companyja, odakle to putuje? Iz GB ili kine?
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 17:48   #302
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
BTW jel tko naručuje sa traditional shawing companyja, odakle to putuje? Iz GB ili kine?
Kine? Zadnji put kad sam uzinao od njih a to je bilo prije par godina stiglo iz gb.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2019., 17:52   #303
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Pogledaj si još i Connaught Shaving. Iz GB ide.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 10:56   #304
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Aj jel moze tko napisat preporuku neke budget opcije iz domacih ducana za komplet brijanja? Od kreme, zilete, drzaca i kefe pa da isprobam tu kombu, trenutno koristim mach3 al moram niz dlaku pa uz dlaku da se obrijem kak treba i jos nakon tog nije onak kak bi trebalo bit al ak idem treci put onda drugi dan mi je koza iziritirana i imam one crvene mikropristice koji peku.
Hvala ekipa!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 11:43   #305
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Hočeš ti ja pošaljem jedan brijač i četku?
Brijač je kineska kopija Merkur Futur-a i brije odlično. Četka je korištena 2-3 puta za probu ali meni je osobno premala. Kremu si kupiš u lokalnom dućanu Palmolive ili Wilkinson. Aftershave pretpostavljam imaš, ako nemaš također u lokalnom dućanu ih imaš na izbor, od alkoholnih Axe, Brut do onih nježnih Nivea.
mamikulcic je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 19:41   #306
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Napokon nasao one britve (Gilette) sto se stavljaju u onaj klasicni "Safety Razor". Isprobao.. opet los rezultat. Od vrata pa do brade me citavog izgrebe i bude hrpa krvi :/

Vidim da su neki spominjali Wilkinson britve, ima li ih u nekoj .hr trgovini za kupiti? (Ove Gilette sam nasao u jednom omanjem lokalnom ducanu.. ni Konzum ni Tommy itd nisu imali..)
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 20:31   #307
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Wilkinson zaobiđi jer su strašno tupe i čupaju.

Probaj nakon tuširanja kad se dlaka smekša.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 22:22   #308
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Wilkinson zaobiđi jer su strašno tupe i čupaju.

Probaj nakon tuširanja kad se dlaka smekša.
ja brijao prije tusiranja :facepalm:

budem poksuao sljedeci put, znaci za 5-6 dana
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2019., 00:02   #309
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Wilkinson zaobiđi jer su strašno tupe i čupaju.

Probaj nakon tuširanja kad se dlaka smekša.
Među naj lošijima koje sam probao!

Da li koristi tko single edge brijace?
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2019., 09:33   #310
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Koristim ja Black Hawk v2
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2019., 10:56   #311
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Koristim ja Black Hawk v2
Koja je prednost u odnosu na DE?
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2019., 15:47   #312
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Dosta druagčiji osjećaj kod brijanja, budući da su "žileti" / "britvice" dosta deblje od DE verzija, dosta duže traju...
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2019., 19:33   #313
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Jesil naručio sa ovog linka gore koji si postavio? Jel tu kupuješ i žilete isto?
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2019., 20:41   #314
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Koristim ja Black Hawk v2


Fora su baš, probao sam injectore i Gemove ali ti Artist club su mi najbolje sjeli.

Mislim da su ovdje najjeftiniji žileti, tu sam uzeo
https://www.themodernman.co.uk/feath...20-blades.html
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 12:06   #315
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Black Hawka sam kupio na Connaught shavingu, ali mislim samo zato jer je tada bio samo tamo dostupan kada sam kupovao.


SE britvice sam prvo naručio po 2 komada sa Try A Blade shopa (Feather - ProGuard Blade, Feather - Professional Blade, Kai - Captain Titan Mild, Schick - Proline P-30), nakon čega su mi Schick najbolje legle, pa sam ih naručio sa Rakutena.


BTW, kao prvu četkicu ja svakako preporučam crnu sintetika Baleu iz DMa, nije oličenje ljepote, ali jako lijepo "radi",vrlo lakoje sa njom napraviti dobru pjenu, nema problema na početku kao razrađivanja četkica od svinjske dlake ili namakanja jazavca prije brijanja.


Od sapuna, iz HR, Tabac iz Mullera, ili jeftinija opcija Proraso, crveni, ima ga u par dućana u HR
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 23:14   #316
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Pogledaj si još i Connaught Shaving. Iz GB ide.
Hvala za preporuku shopa, uzeo sam brijač od tamo. Nekakav Edwin Jagger, živi bili pa vidjeli. Hvale ga a cijena je više nego fer.

https://connaughtshaving.com/de89kn.html
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 10:22   #317
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
DE89 je klasik među DE brijačima, identičan kao Muhle R89 (ista glava, zajedno razvijena), a klon im je i DM brijač
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 13:33   #318
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Kao prvi brijač Edwin je idealan. Koristim ga osobno i nemam zamjerki na njega. Odlična kupnja.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 22:22   #319
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Napokon nasao one britve (Gilette) sto se stavljaju u onaj klasicni "Safety Razor". Isprobao.. opet los rezultat. Od vrata pa do brade me citavog izgrebe i bude hrpa krvi :/

Vidim da su neki spominjali Wilkinson britve, ima li ih u nekoj .hr trgovini za kupiti? (Ove Gilette sam nasao u jednom omanjem lokalnom ducanu.. ni Konzum ni Tommy itd nisu imali..)
Britve ili zilet nastavke?

Nastavci su odlični, nikad glađe brijanje.
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2019., 19:40   #320
xpsp1a
Premium
Moj komp
 
xpsp1a's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 93
Dali je netko kupovao na Amazonu, šta mislite jel ovo orginal?

https://www.amazon.de/gp/product/B07...KR8XB7XF&psc=1
xpsp1a je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2019., 22:38   #321
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,705
Dispatched and sold by amazon, mislim da nemas o cemu razmisljati
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 12:51   #322
Dalthor
Registered User
Moj komp
 
Dalthor's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
kupio sam ovaj DE safety razor sa aliexpressa, koliko para toliko muzike.
Mehanizam koji kvači žilet ispada često pa treba paziti kada se čisti i mijenja žilet.
Žilet koji je došao s njim sam odmah u smeće bacio jer mi je skoro iščupao pola lica, pa sam naručio astra platinum žilete s ebaya.
Razlika je očigledna, žilet brije kao lud.
jedino neznam kako bih riješio prijelaz preko jednog madeža i jedne bradavice koje imam na licu (skoro ih odsjekao i krvi bilo na litre...), a s kojima nisam imao problema sa jednokratnim žiletima.
Imate li vi neku metodu koja je uspješna u toj situaciji?

Još uvijek me strah potegnuti pa mi trenutno brijanje traje dosta duže nego prije, ali barem je veći gušt sa safety razorom.
Dalthor je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2019., 12:55   #323
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Dalthor Pregled postova
jedino neznam kako bih riješio prijelaz preko jednog madeža i jedne bradavice koje imam na licu (skoro ih odsjekao i krvi bilo na litre...)
Za ovo drugo predlažem smrzavanje tekućim dušikom i onda si miran. (ako su virusne)
Čak i neke doktorice opće prakse to rade

Za ovo prvo ne znam
__________________
Hrconja je online   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 00:50   #324
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
DE89 je klasik među DE brijačima, identičan kao Muhle R89 (ista glava, zajedno razvijena), a klon im je i DM brijač
Pozdrav, evo napokon stigo moj edwin. Kako je dugo trajao put iz UK, a ja sam starom dao fusion i mach3, morao sam naći način za brijanje. U staroj kući kod strikana sam uzeo njegov stari DE brijač, imao je nešto kamenca i naslaga; očistio ga, bacio u mix octa i sode bikarbone 20 minuta i tu je izašao sjajan kao novi. Još je išao u perilicu za suđe... Haha, sve prošlo za 5. Radi se o nekakvom Gillette Englandu. 2 brijanja obavio s njim dok nije došao Edwin Jagger.

Uz EJ, stigla je jedna feather lamica i 10 personna. Ja sam u paketu uzeo i 10 koamada astre.

Prvi puta sam se se obrijao prekjučer sa novim brijačem.

Od kad imam safety razor, ovih 3 brijanja sve skupa, zaista zaista uživam. Sapun sam prema preporuci uzeo Tabac, a aftershave neki denim (miris '90ih), meni je super.
Za poklon sam dobio četku od jazavca iz Mullera, a dan prije sam kupio svinju isto tamo. Mislim da je svinja oko 40kn, dok je beđer oko 100. Prvo brijanje sam umatoč upozorenjima obavio sa featherom. Jako sam zadovoljan. Nisam se značajno porezao. Na jednom mjestu na bradi točkica.

To je moj starter pack.Evo i fotka https://imgur.com/tjEqr3Z.

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 07.12.2019. u 00:57.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 07:40   #325
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Bome meni je feather (koji dođe s brijačem) + de89 bio malo preagresivna kombinacija.
Probao Gillette Platinum i isti brijač, i mislim da je ovo kombo na kojem ću se zadržati neko vrijeme. Prvi puta u životu mi koža podnese brijanje dva dana za redom.
Bez da krvarim ko svinja ili da je koža iziritirana.
Kupio sam i ja badger četku i neki sapun iz Mullera, ali zasad je pjena u điru iz nekih drugih razloga.
Side note, imam slabiju bradu, ali osjetljivu kožu lica.
Najteže mi je bilo brijanje dvodnevne brade, to sad ATG/XTG combo u jednom prolazu obavim bez problema.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 08:52   #326
hrtehnolog
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Zagrebačka županija
Postovi: 26
moj postupak

Po meni je za kvalitetno brijanje, bez krvi i iritacije najbolji sljedeći postupak, + produži vijek britvice:

1. Oprati lice u toploj vodi prije brijanja, ali nikako sa sapunom jer isušuje kožu. Ja koristim gelove za pranje lica kojih ima u svim dućanima na odjelu muške kozmetike. Poanta ovoga prije brijanja je da se uklone čestice mrtve kože, prašine i dlaka koji smjetaju i otupljuju britvicu.

2. Po potrebi i ovisno o koži, napariti lice. Vrućom vodom smočiti ručnik i držati na licu 2 min. Po potrebi ponoviti 2-3x. Ovo smekšava dlake.

3. Namazati se losionom prije brinanja. Ja koristim Pitralon Pre Shave (Muller) za električne aparate. Losion ima 2 efekta: namasti kožu da britvica lakše klizi (osjeti se bitno razlika) i malo elektrizira dlake da strše. Ostaviti par min da stoji.

4. Nanjeti i malo jače utrljati pijenu ili gel za brijanje. Meni osobno je najbolji gel. Iako ina i krema za brijanje i slično. Ostaviti 5 minuta, po potrebi prije brijanja malo još nanjeti da se popuni sloj.

5. Prvo brijanje (po meni najbolji cost-benefit ima Mach 3) odozgora prema dolje u smijeru rasta, samo 1 potez, lagani dodir, bez pritiska. Britvica neka svoje odradi, nema tu sile.

6. Isprati lice samo vodom, ali samo malo da se skinu dlake. Osušiti, ali ne grubim trljanjem ručnika da se ne skinu svi masni slojevi, nego samo malo natapkati.

7. Ponoviti korak 4 (po potrebi i korak 3).

8. Drugo brijanje odozdola prema gore, suprotno smijeru rasta, samo 1 potez, lagani dodir, bez pritiska. Britvica neka svoje odradi, nema tu sile.

9. Po potrebi ponoviti korake 6-8.

10. Isprati lice hladnom vodom, jer hladna voda steže kapilare pa je manja iritacija i ako je porezotina manje krvi. Iako je ne bi smijelo biti sa gornjim postupkom.

11. Namazati lice nekom kremom za poslije brijanja ili losionom. Ja koristim po zimi od biobaze after shave kremu, ili Nivea After shave Original po ljeti. Primjetio sam da su "sensitive" proizvodi loši jer su razrijeđeni.



Ovo malo traje (iako ukupno kraće nego smirivanje krvarenja), može se i skratiti ovisno o koži, ali ja kada ovako radim obrijem se glatko i bez rana i iritacija.



Lp
hrtehnolog je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2019., 10:08   #327
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Stari moj, ovo tvoje je bar pola sata.
Sorry ali previše za svaki dan. Kao vikend rutina, da, može, kome je gušt.
Ja se oderem bez problema za 5min nakon tuširanja ujutro prije posla.
Balzam poslije brijanja i vozi.
Uzeti u obzir da s time ne gađam savršeno glatku kožu.
Ovo moje opisano je dovoljno dobro brijanje i pristojan izgled za svaki dan. Bez iritacije i porezotina.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 11:35   #328
Srakar
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Vžd / Banfica
Postovi: 32
Pozdrav gospodo,
evo da podjelim i svoje iskustvo. Nakon 35 godina brijanja s britvicama (zadnjih par godina je to bio Fusion proglide) odlučio sam isprobati klasično brijanje s brijačem i žiletom.
S obzirom da za početak nisam htio potrošiti brdo love naručio s jednog našeg sajta
Wikinson sword premium colection brijač uz kojeg se dobije 5 žileta, Proraso kremu prije
brijanja, Proraso sapun za brijanje, Proraso gel za zasustavljanje krvarenja (za svaki slučaj ), Wilkinson sword četku i još 5 WS žileta. Cijela priča je ispala 335,00 kn s dostavom i još sam dobio neki novčanik za poklon. Danas sam isprobao sve skupa i mogu reči da sam oduševljen kak je dobro ispalo. Odradio sam niz bradu, sastrane i uz bradu i sve to prvi put uz samo dvije manje posjekotine koje je riješio gel.
Moram reči da inače nemam prejaku bradu pa je vjerojatno i to pomoglo da je tako dobro ispalo.
Uglavnom na britivice se ne vraćam to je sigurno.
Trebao bi preporuku nekog dobrog losiona ili nečeg za poslije brijanja jer mi je sad
koža ostala jako suha, inače sam korisito Irish Moss iz Millera ali mislim da bi mi on
još bolje posušio kožu.
Svaka preporuka je doboro došla.
Srakar je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 12:39   #329
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Preporučam ti da si radje uzmeš Gillette platinum žilete kojih ima u svakom drugom dućanu ovdje ili neke druge s neta. Wilkinsonovi su dosta tupi, kratko traju i čupaju. Čisto kad sve ostalo imaš posloženo kak spada
nub je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2019., 16:00   #330
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor Srakar Pregled postova
Pozdrav gospodo,
evo da podjelim i svoje iskustvo. Nakon 35 godina brijanja s britvicama (zadnjih par godina je to bio Fusion proglide) odlučio sam isprobati klasično brijanje s brijačem i žiletom.
S obzirom da za početak nisam htio potrošiti brdo love naručio s jednog našeg sajta
Wikinson sword premium colection brijač uz kojeg se dobije 5 žileta, Proraso kremu prije
brijanja, Proraso sapun za brijanje, Proraso gel za zasustavljanje krvarenja (za svaki slučaj ), Wilkinson sword četku i još 5 WS žileta. Cijela priča je ispala 335,00 kn s dostavom i još sam dobio neki novčanik za poklon. Danas sam isprobao sve skupa i mogu reči da sam oduševljen kak je dobro ispalo. Odradio sam niz bradu, sastrane i uz bradu i sve to prvi put uz samo dvije manje posjekotine koje je riješio gel.
Moram reči da inače nemam prejaku bradu pa je vjerojatno i to pomoglo da je tako dobro ispalo.
Uglavnom na britivice se ne vraćam to je sigurno.
Trebao bi preporuku nekog dobrog losiona ili nečeg za poslije brijanja jer mi je sad
koža ostala jako suha, inače sam korisito Irish Moss iz Millera ali mislim da bi mi on
još bolje posušio kožu.
Svaka preporuka je doboro došla.
Za losion probaj od Nivee onaj s 0% alkohola. Prije njega možeš baciti neki AS splash s alkoholom ili alum kamen (čisto radi dezinfekcije lica) pa taj losion.

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na