Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2019., 09:19   #1
VelimirSaban
Premium
Moj komp
 
VelimirSaban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 58
Google Photos, više uređaja

Pozdrav ekipa,


Koristi li tko Google Photos Auto Backup sa više uređaja u isto vrijeme? Kako to najbolje izvesti. Prijavim se sa istim računom na drugom telefonu i uključim auto backup i sve bude radilo okej ili postoji drugačiji načim (partner account, family sharing i sl)


Cilj mi je da druga osoba na svom telefonu vidi sve slike i sve nove koje uslika da idu gore na isti account.


Hvala!
Vel
VelimirSaban je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2019., 09:29   #2
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
ja koristim na nacin da je na svim uredjajima isti google account i funkcionira besprijekorno... i to do te mjere da mi je i na IOSu google glavni account.. tako mi je doslovno sve sinkronizirano (kontakti, fotke, mail...)
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2019., 09:33   #3
VelimirSaban
Premium
Moj komp
 
VelimirSaban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Misak Pregled postova
ja koristim na nacin da je na svim uredjajima isti google account i funkcionira besprijekorno...

Okej, e to sam htio čuti Sad mene zanima sljedeće. Znaš ono kad kupiš novi uređaj pa on od nule krene numerirati slike u kameri, tipa IMG_0001, IMG_1303 itd itd.


Što ako na više uređaja imaš isti google account, i onda neki uređaj kreira isto ime slike koje je već drugi uređaj kreirao, hoće li tu biti konflikata ili su mislili na to i sve bude okej. Mislim, možda ti se to još nije dogodilo, možda je a da nisi skužio...ali vjerujem da je to u redu. Slika ima hrpu drugih parametara u sebi koja google bazi može reći da se radi o drugoj slici...
VelimirSaban je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2019., 09:34   #4
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
rekao bih da on to skuzi sam jer mi se nikad nije desilo da nesto pobrise ili prepise...
__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2019., 09:43   #5
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Gleda exif podatke, ne filename. Sortira po datumu iz exifa pa nema frke kako se fajl zove.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2019., 09:45   #6
VelimirSaban
Premium
Moj komp
 
VelimirSaban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 58
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Gleda exif podatke, ne filename. Sortira po datumu iz exifa pa nema frke kako se fajl zove.

Odlično!


Još da otkrijem način kako da preselim foldere u albume automatski, ali mislim da to neće ići. Imam Foldere na NASu koji su mi kao albumi, sad kad sam pokrenuo upload na Google Photos, on sve trpa u jedan Timeline, ne gleda strukturu foldera. Al' fuck it, nemre bit savršeno
VelimirSaban je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2019., 09:49   #7
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Mozes na nacin da se logiras na web photos sajt, drag n drop slika iz foldera, pricekaj da zavrsi i ponudit ce ti da kreiras album s tim fotkama. Ne znam za drugi automatskiji nacin.

Nazalost bilo bi super da je moguce filtrirati fotke prema modelu uredjaja iz exifa pa recimo prikazes samo fotke sa ajfona, ili samsunga itd... Al nejde ni kad im platis
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2019., 11:39   #8
VelimirSaban
Premium
Moj komp
 
VelimirSaban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 58
Synology NAS koji sam do sad koristio to ima vrhunski riješeno. Koristiš isti račun za prijavu, ali on koristi DEVICE NAME svakog uređaja s kojeg šalješ slike i odvojeno ih sortira. Tipa, imaš iPhone koji se zove "Ivanov iPhone", slike idu pod direktorij Ivanov iPhone/Datum slikanja/Ime slike. Tako za sve uređaje druge. Genijalna fora, ali to je ako koristiš organizaciju po folderima, što Photos ne koristi, već neku svoju bazu bez foldera, kao Google Drive i sl.
VelimirSaban je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na