Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2019., 05:25   #6541
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Lol koji savjet.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 08:09   #6542
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Nego, di smo mi stali sa kripto botovima?

Upravo sam skuzio da imam super taktiku, pa koji je ono bio najbolji/najjeftiniji?

Taktika je kupi BTC bilo kad, recimo sad. Prodaj kad padne ispod kupovne cijene, bilo to 1-2-3% nebitno, samo da pokrije troškove Kupnje i da donese nešto prihoda u samom coinu. I to je to.

Greška je što svi kalkuliraju kako fiat izvući iz trgovine s kriptom... Treba gledat kako nagomilat što više kripta, a ne fiata. Jer će sigurno kripto vrijediti više nego sad (za godinu ili 5 ili 10), ali ako vam sad treba keš, ne slušajte me.

Dakle ako me kužite, tko dugoročno misli profitirati na kriptu, po meni, bolje mu je sad trgovati na način da skuplja kripto umjesto eura, dolara, kuna, šta god.


Dakle npr. BTC je sad 10185 i imas 0.1 bitcoin, prodas ga sad odmah i dobijes 1185 USD. BTC padne na 10005 i bot kupi i ima 0.105 i tako u krug. Milimetarski pomaci ali sigurno je i jednog dana ce se isplatiti, sve naravno ako vam se ne zuri.
Prodaj s minusom i da ti donese nešto prihoda? Ne razumijem.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 08:10   #6543
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Nego, di smo mi stali sa kripto botovima?

Upravo sam skuzio da imam super taktiku, pa koji je ono bio najbolji/najjeftiniji?

Taktika je kupi BTC bilo kad, recimo sad. Prodaj kad padne ispod kupovne cijene, bilo to 1-2-3% nebitno, samo da pokrije troškove Kupnje i da donese nešto prihoda u samom coinu. I to je to.

Greška je što svi kalkuliraju kako fiat izvući iz trgovine s kriptom... Treba gledat kako nagomilat što više kripta, a ne fiata. Jer će sigurno kripto vrijediti više nego sad (za godinu ili 5 ili 10), ali ako vam sad treba keš, ne slušajte me.

Dakle ako me kužite, tko dugoročno misli profitirati na kriptu, po meni, bolje mu je sad trgovati na način da skuplja kripto umjesto eura, dolara, kuna, šta god.


Dakle npr. BTC je sad 10185 i imas 0.1 bitcoin, prodas ga sad odmah i dobijes 1185 USD. BTC padne na 10005 i bot kupi i ima 0.105 i tako u krug. Milimetarski pomaci ali sigurno je i jednog dana ce se isplatiti, sve naravno ako vam se ne zuri.

Ma fućkaš botove... ne isplati mi se zajebavat s tim. Ja redovito trejdam sa svojim altovima i svaki veći rast prodam i kupujem jeftinije. Altove uglavnom tretiram kao sredstvo povećanja količine u BTC, i tom dijelu se slažem - sve s altovima radim da povećam BTC.


WAN popizdio neki dan, poduplao se u dva dana, prodao sam (čak i mrvicu prerano) i čekam drop da kupim natrag. ICX, NOIA, BAT, ENJ također ovaj tjedan povećao količinu u BTCu za više od 10%. takve stvari redovito radim, i neke koine sam više nego poduplao tim sistemom (MBN 2x, DAG 3x). Ne znam bih li s botom dobio više, ali našao sam sistem trejdanja koji mi odgovara, i ne da mi se s botom zafrkavat.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 09:54   #6544
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Čemu, kad sve ide u 0 ?

https://www.tradingview.com/chart/BT...end-of-an-Era/

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 13:52   #6545
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Čemu, kad sve ide u 0 ?

https://www.tradingview.com/chart/BT...end-of-an-Era/

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Pametan lik, sve je dobro napisao, jedino valja kolicinu fiata povecavat trejadanjem
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 14:56   #6546
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Pametan lik, sve je dobro napisao, jedino valja kolicinu fiata povecavat trejadanjem
Gotovo sasvim sigurno je da će se Bitcoin urušiti.
Dovoljno je pogledat osnovni TA.
Kada se stavi na yearly graf (1Y), BTC je u paraboli, a svaka parabola, bez iznimke, završava samo na jedan način - urušavanjem. U najboljem slučaju na 61.8 nivo, u lošijem na 78.6 i u najgorem na 100%.

Iako čisto sumnjam da će baš pasti na 0, vrlo je vjerojatno da se resetira na $100-200 prije ili kasnije (a to je ionako gotovo jednako kao da je pao na 0 jer će dotad svi pobjeć i izać).

02/2011 cijena BTC je bila $1. 12/2017 cijena BTC je $20.000

Nijedan drugi asset na nijednom drugom tržištu nikada nije toliko rastao u povijesti. 20.000x u 6 godina. Dakle parabola na potenciju, koja će se urušiti na potenciju. Da ne pričamo o tome kako je prije 2011 bio i jeftiniji, dakle skočio je nekoliko puta više od 20.000x.

To se neće dogoditi preko noći, krvarit će dugo, možda godinama. Putem do dolje, pronalazit će se nova objašnjenja i prognoze.
"To je privremeno", "To je faza akumulacije", "Fidelity ulazi, Bakkt ulazi, moj prijatelj zna puno o tome i kaže da nema straha",
"Na 6k je jak support"
"Na 3k je jak support"
"Na 1k je jak support", itd.

Realnost je takva da svjetske sile (i to ne nužno javne i poznate) sigurno neće dozvoliti da običan puk koristi nekakav novac bez penala, a njima dovedu u opasnost fiat.
Pa onda će neki reć "zašto su onda dosad puštali", pa jednostavno zato jer je dosad to sve za njih bila dječja igra. Kompletan crypto je prolazio ispod radara, neki od velikih su vjerojatno i potajno dizali masne pare na njemu pa su malo i kočili gašenje, ali do gašenja će doći prije ili kasnije.

U svijetu znanstvenika i napredne tehnologije, elita dokazano kroz povijest djeluje na uvijek isti način - netko izumi nešto dobro šta će ljudima donijet realnu i jeftinu korist (besplatna struja, lijekovi koji zaista liječe, itd.), i proces je uvijek isti bez iznimke - tehnologija se uzme, a izumitelji ili potplate da rade za njih ili nestanu, te se kasnije ta "free" tehnologija komercijalizira, fragmentira, namjerno iskomplicira, te naplaćuje.

Isto će tako biti i sa blockchainom, koji je super tehnologija, ali novca bez nadzora, bez granica, praktički bez feejeva - bilo BTC, eth ili nekog trećeg, se moraju riješit prije ili kasnije.

Zato su sada u izradi njihovi coinovi koji će zamijeniti ove na način da će ovi postat nelegalni. Teren se naveliko priprema za komercijalizaciju i nadzor "službenog" crypta, zato uživajte u trejdanju još koju godinu, jer financijska utopija o kojoj svi maštaju nažalost ostaje gdje i svaka utopija. U mašti.

Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 16:14   #6547
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Gotovo sasvim sigurno je da će se Bitcoin urušiti.
Dovoljno je pogledat osnovni TA.
Kada se stavi na yearly graf (1Y), BTC je u paraboli, a svaka parabola, bez iznimke, završava samo na jedan način - urušavanjem. U najboljem slučaju na 61.8 nivo, u lošijem na 78.6 i u najgorem na 100%.

Iako čisto sumnjam da će baš pasti na 0, vrlo je vjerojatno da se resetira na $100-200 prije ili kasnije (a to je ionako gotovo jednako kao da je pao na 0 jer će dotad svi pobjeć i izać).

02/2011 cijena BTC je bila $1. 12/2017 cijena BTC je $20.000

Nijedan drugi asset na nijednom drugom tržištu nikada nije toliko rastao u povijesti. 20.000x u 6 godina. Dakle parabola na potenciju, koja će se urušiti na potenciju. Da ne pričamo o tome kako je prije 2011 bio i jeftiniji, dakle skočio je nekoliko puta više od 20.000x.

To se neće dogoditi preko noći, krvarit će dugo, možda godinama. Putem do dolje, pronalazit će se nova objašnjenja i prognoze.
"To je privremeno", "To je faza akumulacije", "Fidelity ulazi, Bakkt ulazi, moj prijatelj zna puno o tome i kaže da nema straha",
"Na 6k je jak support"
"Na 3k je jak support"
"Na 1k je jak support", itd.

Realnost je takva da svjetske sile (i to ne nužno javne i poznate) sigurno neće dozvoliti da običan puk koristi nekakav novac bez penala, a njima dovedu u opasnost fiat.
Pa onda će neki reć "zašto su onda dosad puštali", pa jednostavno zato jer je dosad to sve za njih bila dječja igra. Kompletan crypto je prolazio ispod radara, neki od velikih su vjerojatno i potajno dizali masne pare na njemu pa su malo i kočili gašenje, ali do gašenja će doći prije ili kasnije.

U svijetu znanstvenika i napredne tehnologije, elita dokazano kroz povijest djeluje na uvijek isti način - netko izumi nešto dobro šta će ljudima donijet realnu i jeftinu korist (besplatna struja, lijekovi koji zaista liječe, itd.), i proces je uvijek isti bez iznimke - tehnologija se uzme, a izumitelji ili potplate da rade za njih ili nestanu, te se kasnije ta "free" tehnologija komercijalizira, fragmentira, namjerno iskomplicira, te naplaćuje.

Isto će tako biti i sa blockchainom, koji je super tehnologija, ali novca bez nadzora, bez granica, praktički bez feejeva - bilo BTC, eth ili nekog trećeg, se moraju riješit prije ili kasnije.

Zato su sada u izradi njihovi coinovi koji će zamijeniti ove na način da će ovi postat nelegalni. Teren se naveliko priprema za komercijalizaciju i nadzor "službenog" crypta, zato uživajte u trejdanju još koju godinu, jer financijska utopija o kojoj svi maštaju nažalost ostaje gdje i svaka utopija. U mašti.




Ne znam otkud to gotovo sasvim sigurno da će se urušit... Pozivaš se na TA, a samo par rečenica kasnije si naveo par činjenica oko BTC koje su srušile brojne TA teorije prije kripta.


Činjenica je da BTC ima sve karakteristike novca. I da ga kupuju i koriste i ljudi i institucije. Ne moraju ga koristiti kao novac, dovoljno je da ga koriste kao asset i on će opstati daleko iznad nule.


Fiat nema dugu budućnost, toga su sve sile već odavno svjesne. Ima li ju bitcoin, ne znam. Lako moguće da će u nekom trenu biti "obsolete", kao što su brojna sredstva i načini plaćanja poznati u prošlosti danas "obsolete". to ne znači da se prije toga kripto i btc neće koristiti još dugo vremena i da ljudi na tome neće zarađivati.


Hoće li biti tako, ne znam. Ali sto tako ja ne mislim da će bilo btc bilo kripto otići na nulu idućih 5-10 godina, a vjerojatno i znatno duže.




Što se bogatih i velikih korporacija tiče... pa svima njima je puno jednostavnije i jeftinije kupiti gotovi proizvod na tržištu nego razvijati svoj (već sam pisao o tome za Cisco i NOIA). BTC već ima određenu prihvaćensot globalno, ako i neki altovi, a to nije zanemariv faktor.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 26.08.2019. u 11:58.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 11:34   #6548
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Gotovo sasvim sigurno je da će se Bitcoin urušiti
Sviđa mi se rasprava i mišljenja, iako se ne slažem s time

Bitcoin se može urušiti kratkoročno, a dugoročno to je i dalje kao digitalno zlato u koje svi ulažu. Previše je već institucija i individua u njemu od Južne Koreje, Japana, Kine do Amerike da bi on propao.
Države mogu uvesti svoje digitalne kriptovalute ali to ne znači da će bitcoin nestati. Nekada se zlato koristilo kao sredstvo plaćanja, ne vidim da je danas zlato propalo zbog fiat valuta.

Bitcoin i Ethereum su previše duboko ušli u sfere društva da bi propali. Za ostale ne znam, ali ovi dvoje su sigurni za budućnost. Gledajmo na Bitcoin kao jedan Microsoft, preživio je sva moderna digitalna doba i dalje je živ jer su ulagali i kupovali dionice drugih najvećih korporacija.
Ethereum gledam kao Google (mladi vođa), Bitcoin kao Microsoft (dugoročni vođa).

Pusti beskrajne analize, vidi fizičke činjenice.
Štoviše Kinezi i Ameri imaju najveća postrojenja za rudarenje Bitcoina, kako misliš da će Kinezi ili Ameri dopustiti da takvo rudarenje od cca 2013.godine propadne samo tako. Prevelika su to međunarodna ulaganja da ne bi uspjelo.

I zadnje kako misliš da bi neki Trump našao ekipu developera da razvija novi blockchain za njega. Pa developeri su ovo izmislili, oni nisu glupa "rulja" koja će na ulicama bezglavo vikati vjerske poklike, odnosno hoću reći nisu tako neobrazovani da se njima može upravljati. Jer onda ne bi ni bilo ovakve blockchain scene in the first place.

A i gdje ćeš naći novih 100 Vitalika da rade nove Ethereume za sve Vlade... Developera nema dovoljno i ovako, a kamoli na razini Vitalika.
lit je offline   Reply With Quote