Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2003., 15:36   #1
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Angry Jnc <---> Shit

Iz dosade odlucih rastaviti napajanje i ocistiti ventilator(inace imam JNC 300W napajanje). Sve ja to lijepo rastavim, izvadim vent. i naravno ne obracam paznju na prikljucak za struju. Svi znamo da danas imamo na maticnim pa i na napajanjima prikljucke s «nozicom» pa nemres fulat i spojiti krivo. I nakon kaj sam sve to ocistio vracam vent natrag i spojim ga po standardu na struju tak da nozica lijepo sjedne.(tu sam vec primjetio da je nozica svinuta pa sam ju izravnao, al jeb... ga, standardno je standardno, nemres fulat). Vratim to u kuciste i spojim. Ukljucim komp i radi(nisam provjerio vent na napajanju-tu je moja greska, svom srecom ne kobna). Drugi dan surfam netom i slucajno provjerim temp. CPU kad ono 52 °C. Odmah skuzim da nesto ne stima. I onda idem provjerit vent na napajanju i NE RADI. Da ne duljim, na napajnju se mogo peci rostilj. Na kraju je ispalo da je onaj prikljucak za vent trebalo obrnuto(pogresno) okrenuti i naravno sve radi. Ocito je da su JNC napajanja SHIT i da za njih je QC PASS samo obicna naljepnica. Ovo nije velika greska, ali me je mogla stajati kompa. Kome bi se onda zalio?! Sorry na ovak dugom postu ali morao sam izbaciti to iz sebe.

JNC, ne hvala!!! ljudi klonite se toga.
JNC
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2003., 16:11   #2
TNT68
Registered User
 
TNT68's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
TNT68 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2003., 16:26   #3
Dragutin
Premium
 
Dragutin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 528
Isto bi ti se dogodilo sa 4,3 puta skupljim napajanjem, pa mislim da nije kriv JNC. Moja iskustva govori im u prilog. Imam dva 300 i 400W tiha su, bila su jeftina, stabilan je napon. Nema greške.
(nadam se da nisam nikog uvrijedio)
Dragutin je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2003., 11:38   #4
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Originally posted by Dragutin
Isto bi ti se dogodilo sa 4,3 puta skupljim napajanjem, pa mislim da nije kriv JNC. Moja iskustva govori im u prilog. Imam dva 300 i 400W tiha su, bila su jeftina, stabilan je napon. Nema greške.
(nadam se da nisam nikog uvrijedio)

Ja se nisam zalio na rad napajanja. Radi onak kak sam i ocekivao za te novce, a i hrpa frendova mi ima ta napajanja i ne zale se na RAD. Ali (zasto uvijek ima ali ) problem je u onom prikljucku za struju od ventilatora. Oni su to skuzili u JNC-u i samo su okrenuli prikljucak i potom svinuli nozicu, i naravno sve radi. Ali (opet ali ) nisu razmisljali o tome da bi to neko mogao rastaviti i kasnije sastavljajuci tocno spojiti. Zar ne? Mislim da si npr. Enermax to nebi dozvolio. Ak ti se da rastavi svoje 300W napajanje pa pogledaj. Mozda imas istu gresku.
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 01:16   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ako se nevaram na vecini napajanja (pa vjerovatno i na tvom) pise nesto tipa "neotvarati - nema dijelova koje bi korisnik mogao sma popraviti"...........
sta neslusas
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 01:44   #6
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
imam JNC 400 W i nikad problema sa njime otvarao sam ga i cistio, napajanje ce ti jako rijetko kupiti prasinu imam komp star 6 godina prasina je prekrila ventilator ali napajanje gotovo nista. slazem se sa gregom neprckaj bezveze,

IF IT AINT BROKEN DONT FIX IT
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 05:03   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
eh meni su dva frenda izgubila cijeli komp od jnc-a...naime nes je crklo,krepalo ili sta vec i sve je otislo pa pa...

istina je da su to dva primjera na 10.000 prodanih napajanja ali svejedno napajanje nebi to smjelo nikada napraviti...smije crknuti ali ne i povuci sve sa sobom...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2003., 09:32   #8
Dragutin
Premium
 
Dragutin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 528
Nisam ja branitelj JNC napajanje, ali mislim da treba težiti da se stroj optmizira. Ljudi štede na monitorima, grafičkoj, memoriji, i sl. koje više znače za "udoban" rad (softver da i ne spominjem) a da bi se sada trebalo toliko zgrožavati nad jeftinim napajanjima. Pogotovo što je uobičajeni vijek upotrebe komponenti vrlo kratak.
Onaj tko kupi snažno napajanje pa ga nadograđuje da bi iskoristio sve mogućnosti jake i stabilne struje mislim da ima nastrane misli, a isto to vrijedi i obrnuto.
Dragutin je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2003., 17:24   #9
stan
Registered User
 
stan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Lukavec, Turopoljska 1, Zagreb
Postovi: 20
Slazem se, perverzno je davat 1000+ Kn za kuciste. Slazem se i s tim da JNC nije bogzna sto, ali ja nemam nikakvih problema s njim.
stan je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2003., 22:51   #10
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by stan
Slazem se, perverzno je davat 1000+ Kn za kuciste. Slazem se i s tim da JNC nije bogzna sto, ali ja nemam nikakvih problema s njim.
jel i u kuciste od 200 kn stavis komponente vrijedne 6000kn...i kad krepa ko ti kriv?

sori ali i ja sam tako razmisljao dok se nije ljudima pocelo to desavati...dobro napajanje te moze spasiti i od padova (promjena) napona...koji su kod cesti....

ili das 500tinjak kuna za ups..pa dosjes skoro na isto po cifri a i dalje ti napajanje moze napraviti sranje..

frendu su otisla dva monitora u par mjeseci jel ima probleme s padovima napona...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2003., 23:44   #11
Majestic
Devil
 
Majestic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
jel i u kuciste od 200 kn stavis komponente vrijedne 6000kn...i kad krepa ko ti kriv?

sori ali i ja sam tako razmisljao dok se nije ljudima pocelo to desavati...dobro napajanje te moze spasiti i od padova (promjena) napona...koji su kod cesti....

ili das 500tinjak kuna za ups..pa dosjes skoro na isto po cifri a i dalje ti napajanje moze napraviti sranje..

frendu su otisla dva monitora u par mjeseci jel ima probleme s padovima napona...

slazem se s tim da nitko imalo pametan nebi spojio vrijednije komponente sa JNC-om.

sto se tice padova napona, to je uzas(pogotovo kad imam npr. cdrom u pogonu ili nesto drugo)!!! Vcore je jos kolko tolko stabilan(razlika je 0.01), ali 12V mijenja se za 0.06. Ocitano u VIA HM 2.05.(neke prijasnje verzije su imale probleme sa mjerenjem napona)
Majestic je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2003., 00:14   #12
z3D
Moderator
Moj komp
 
z3D's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 1,332
skuzio sam da ako kratko spojim +5V i masu srusi se Winamp.
zanimljivo, zar ne? JNC, JNC, JNC, volimo te
__________________
check out my photography work
z3D je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2003., 08:29   #13
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by z3D
skuzio sam da ako kratko spojim +5V i masu srusi se Winamp.
zanimljivo, zar ne? JNC, JNC, JNC, volimo te
samo? cudno...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2003., 08:36   #14
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
gledajte vec mi polako ljudi nisu jasni sto se tice toga s napajanjem...kupe graficku od 1000kn i puno vise,proc od isto toliko,rama ko blata,dvd-romove, i sl...i onda to pogone s nekim sranjem od napajanja...ali nebi radje ulozili u dobro napajanje

razumijem kad covjek sklapa konfu tako da kupuje najjeftinije komponente...ali ako netko uzme jnc ili sl napajanje od 150kn a kupi graficku od 1200-1500kn onda stvarno zeli nevolje...das 400-500 kn vise i kupis dobro napajanje a kupis graficku za 700-1000kn...i sve radi kak bog zapovijeda..se slazete?

i ja sam se dugo premisljao ali zato sto nisam u tome trenutku bas imao previse para i nisam htio kupiti krivo napajanje pa se poslije zezati.i prva stvar koju sam kupio je bilo dobro napajanje a onda sve druge komponente...

najgora stvar je sto se kod nas ne moze kupiti samo kuciste (govorim o ovim jeftinima) i zato najcesce ljudi ne mjenjaju napajanja...jer kupe neko kuciste koje unutra vec imaju napajanje i nemaju kuda s njim...ali ja sam svoje logic 400W prodao za 160kn i kupio drugo..tak da nije tako nemoguce...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na