Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2019., 06:56   #45541
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Islreno zvucis minkao da nikad rabljeni nisi lupio pa ono, novo je nqjbolje, a rabljeni su kvarljiva smeca

Nijedan auto mi nije bio van pogona duze od par sati a oduvijek vozim rabljene i to i sa puno i sa malo km.

Evo sad mi novi atlas vec skoro 2 godine star i doslovno je ko nov kako izgledom tako voznjom.

I sada se takvi prodaju po 38-40k a novi je 50
iirc, ima on vec dva rabljena
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 08:20   #45542
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Bio sam nesto do grada maloprije i svratio do KIA salona da vidim malo izbliza svidja mi se tja Rio sot izgeldom sot materijalima a i osnovna oprema je sasvim solidna ali premda model 2019 izgelda isto ko ovaj iz 2017 vise ne nude diesel za KIA Rio (za Stonica i ostale vece ima) nego samo benzince (nudili su mi odmah i test voznju izlozbneog benzinca ali me nije zanimalo jer benzinca necu ).
Izgleda da su od 2018 samo izbacili taj motor za Rio premda je isti model auta tj. nije facelift. Nekuzim zasto (s obzirom da ga i dalje imaju u ponudi za ostale modele) ali ok valjda su oni nasli razlog/racunicu.
Evo, kao vlasnik Kia Rio već 7 godina, mogu ti reći, da ćeš se gadno zajebati.

Materijali su užasni, prilikom velikih vrućina (kao sada) ne možeš voziti kakvom bilo ulicom da sve ne škripi u autu, čak i tipke na volanu.

Vanjština (materijali) su isto relativno loši, svako prislanjanje drugog auta na tvoja vrata garantira ti ogrebotinu, udubinu itd.

Garancija, 6 godina vozio u ovlašteni jer sam morao, nikakve koristi od garancije. Sve ti uredno naplaćuju ("radne rukavice" - komad - 55kn, nikad to neću zaboraviti) i mali servis je skuplji u prosjeku 300-400kn nego negdje drugdje. Auto su nam obećali za nekih 3-4 tjedna od narudžbe, čekali smo ga 3 mjeseca, od prvog dana su škripale kočnice na tom autu.

Vozio sam ga 2-3 puta na servis, zvali me za 3 sata da je sve u redu s autom (valjda neka dijagnostika) i vratili mi auto na kojem su i dalje škripale kočnice... I tako u krug.

Nakon nekih 5 godina sam vozio auto na servis (mali), taman prije registracije, žena ostavila svoj kontakt broj, zvali ženu da je auto gotov i uredno joj stavili pred nos račun od 4000kn...

Ona mene zove i kaže da je račun 4000kn, poludio sam! Uzeo drugi auto, otišao u Prikratki, takav šou tamo napravio... Oni su promjenili diskove i kočnice na 50k KM bez mog ili ženinog pristanka i uredno nam to željeli naplatiti. Rekao sam skidaj diskove, želim auto za 30m da bude u stanju kakvom sam ga ostavio... Sjeo preko na kavu i čekao 30 min, zvali su me natrag i eto, dobio free diskove i kočnice

Žena imala prometnu s autom, lik je tipkao na mobitel, naguzio ju je, sjebao branik, senzore, zadnja vrata itd. Čekali smo auto 45dana da dođe s popravka (pazi, 45 dana) i vratio se s branikom 2 nijanse tamnijim od ostatka autao, reklamirali, vratili ga istog za 7 dana.

Ja imam 1.2 benzinca, auto nikada nije trošio ispod 7 litara.

Osobno, nikada više Kia, svima koje znam sam rekao i za Kiu, i za ovlaštene servisere itd.

Budi pametan, kupi godinu-dvije stari auto, izbjegni Kiu i budi sretan, mene je previše živaca koštala.

Susjeda u zgradi ima bijelu, dizel, senzori, maglenke, mislim da možda čak i najbolja oprema. Auto izvana izgleda kao da je rat prošao. Živomo u gradu, ljudi ne paze, ali ni jedan auto ne izgleda kao njen ili moj. Brdo udubina, brdo ogrebotina. Pričao sam s frendom, ima svoju radnju, lakiraju aute, kaže da je jednostavno loš materijal auta i da će uvijek biti udubina i ogrebotina. Rekao "'ko ga jebe, neću više dirati taj auto", neka ga grebu. Još 2-3 godine i ide u prodaju. Nema ni 70 000km još, 2012. godište.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 09:20   #45543
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Koliko sam shvatio losa iskustva su ti samo sa Prikratkim?
Ne znaci da svi Kia servisi naplacuju radne rukavice.

A za lim, moguce da je to samo Rio? Frend ima Ceeda prve generacije i jako je zadovoljan. Pricao s taxistom koji ima Sportagea isto tako, kaze da ga ne bi dao osim za duplo bolji auto.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 09:31   #45544
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ove cifre koje akoj spominje su mi zanimljive ali neznam ja di su ti silni popusti jer ja gdje sam god bio (Renault, Nissan, Kia, Citroen, Mercedes) niko nije spominjao nikave takve popuste od 15-20k kn nego su svi redom bacali cjene iz cjenika koji su isto i online.
Npr. evo jedan Yaris znatno povoljni nego u cjeniku. Na njuški nekad znaju objaviti tako 'akcijske cijene' (čitaj cijene koje se mogu dobiti uz cjenjkanje).
Da želiš npr. Swifta preporučio bih ti da odeš kod Škoje i pitaš može li cijene malo prilagoditi i ukazati da bi te kupovina kod Varge u Mohaču s uvozom koštala barem 5K manje.
Uostalom, ima dosta modela na zalasku ove godine - gotovo će ti svi spustiti cijenu. Isto tako, spominjao si Clia - kad kod nas dođe novi model Clio 4 će se prodavati još godinu dana pa možda ne bi bio loš izbor.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 09:45   #45545
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
50-70k. Nakon 4-5 vec da ali ne nakon dvije.
Jasno da je nakon godinu/dvije najbolja kupnja a jos uvijek u super stanju (ako prijasnji vlasnik nije bio kreten ili firma koju je bilo briga za auto nakon 2 godine jer ga vraca )


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo, kao vlasnik Kia Rio već 7 godina, mogu ti reći, da ćeš se gadno zajebati.
Jel to stariji model ili sadasnja linija (nisam bas pratio kad je KIA izbacila FL/redizajn?

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
........
Garancija, 6 godina vozio u ovlašteni jer sam morao, nikakve koristi od garancije. Sve ti uredno naplaćuju ("radne rukavice" - komad - 55kn, nikad to neću zaboraviti) i mali servis je skuplji u prosjeku 300-400kn nego negdje drugdje. Auto su nam obećali za nekih 3-4 tjedna od narudžbe, čekali smo ga 3 mjeseca, od prvog dana su škripale kočnice na tom autu.
E vidis to sa servisima mi je super info, hvala ti za info iz prve ruke to su mi najbolje informacije jer na test voznji od 10 minuta nista od toga nemozes sazant .
Premda ja sam na svojoj kozi naucio da ck ni kod tih ovlastenih nije isto u svakom gradi. Recimo nama u Osijeku Tomic (BMW) svi koje poznam a voze tmao na servis se zale na uslugu (cijena je ista svugdje tu nije problem) dok recimo u S.Brodu kod AC Vuko ljud su super zadovoljni s uslugom/ponasanjem prema kupcu (pa ima dosta ekipe koja iz OS potegne u S.Brod na servis).
Ista stvar u ZG , Tomic losa usluga dok Baumgartner u Cakovcu samo lijepe rijeci cujem pa ekipa sa foruma ode iz ZG u Cakove cna servis...

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ona mene zove i kaže da je račun 4000kn, poludio sam! Uzeo drugi auto, otišao u Prikratki, takav šou tamo napravio... Oni su promjenili diskove i kočnice na 50k KM bez mog ili ženinog pristanka i uredno nam to željeli naplatiti. Rekao sam skidaj diskove, želim auto za 30m da bude u stanju kakvom sam ga ostavio... Sjeo preko na kavu i čekao 30 min, zvali su me natrag i eto, dobio free diskove i kočnice
Uhh to je im je super stos, to sam imao slucaj kad sam tjerao godinama sluzbeni VW caddy u servis i pocnu naplacivati tekucinu za brisace po 35kn/l, onda ulje 1/l 146kn (za jeb.ni SDI koji moze ici i na jestivo ulje ). D aniej bio sluzbeni isto bi im reko da vade to van i svejendo sam nakon tog puta kad god je isao na servis naveo sta NEZELIM da mjenjaju .

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja imam 1.2 benzinca, auto nikada nije trošio ispod 7 litara.
Da to su mi nudili na test 1.0 ili 1.2 benzince ali sam odma rekao da me nezanima ako nemaju CRDi u Rio-u onda nisam zainteresiran. Ma kazu oni bez brige ti novi benzinci malo trose, ovo ono, reko slazem se da trose manje od starih atmo benzinaca ali i od tih "malo" dizel opet trosi manje .

Nova Kia Rio je svakako ispala iz opcije jer ne nude vise diesela ali sad kad cujem tvoju horor pricu sve se cin da je i polovna Kia ispala iz opcije .

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Budi pametan, kupi godinu-dvije stari auto, izbjegni Kiu i budi sretan, mene je previše živaca koštala.
Sad ste me sje..li i eto me gledam po njuskalu BMW jedinice, Audi A1, Merc A klase stare 3-4 godine .

Doduse svakako cu jos otici probati Fiestu TDCi da vidim sto ima tamo u ponudi, mozda imaju koji izlozbeni star 6 mjeseci.
-->
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Islreno zvucis minkao da nikad rabljeni nisi lupio pa ono, novo je nqjbolje, a rabljeni su kvarljiva smeca

Nijedan auto mi nije bio van pogona duze od par sati a oduvijek vozim rabljene i to i sa puno i sa malo km.
Ihhaaa ovo nemoze biti dalje od istine jer rabljenih sam se navozao i vozim ih stlano sto moje sto tudje a popravljao sam ih na hrpe (Ja Autolimar po struci , stari mi je Autolakirer a buraz radi s djelovima/mehanikom)

I kao sto kolega rece sad vozim 2 rabljena

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Evo sad mi novi atlas vec skoro 2 godine star i doslovno je ko nov kako izgledom tako voznjom.

I sada se takvi prodaju po 38-40k a novi je 50
Ma samo sam htio reci da u 2 godine nece cijena biti prepolovljena kao sto si reko 120 -----> 50-70k. Nakon 4-5 vec da ali ne nakon dvije.
Jasno da je nakon godinu/dvije najbolja kupnja a jos uvijek u super stanju (ako prijasnji vlasnik nije bio kreten ili firma koju je bilo briga za auto nakon 2 godine jer ga vraca )


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo, kao vlasnik Kia Rio već 7 godina, mogu ti reći, da ćeš se gadno zajebati.
Jel to stariji model ili sadasnja linija (nisam bas pratio kad je KIA izbacila FL/redizajn?

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
........
Garancija, 6 godina vozio u ovlašteni jer sam morao, nikakve koristi od garancije. Sve ti uredno naplaćuju ("radne rukavice" - komad - 55kn, nikad to neću zaboraviti) i mali servis je skuplji u prosjeku 300-400kn nego negdje drugdje. Auto su nam obećali za nekih 3-4 tjedna od narudžbe, čekali smo ga 3 mjeseca, od prvog dana su škripale kočnice na tom autu.
E vidis to sa servisima mi je super info, hvala ti za info iz prve ruke to su mi najbolje informacije jer na test voznji od 10 minuta nista od toga nemozes sazant .
Premda ja sam na svojoj kozi naucio da ck ni kod tih ovlastenih nije isto u svakom gradi. Recimo nama u Osijeku Tomic (BMW) svi koje poznam a voze tmao na servis se zale na uslugu (cijena je ista svugdje tu nije problem) dok recimo u S.Brodu kod AC Vuko ljud su super zadovoljni s uslugom/ponasanjem prema kupcu (pa ima dosta ekipe koja iz OS potegne u S.Brod na servis).
Ista stvar u ZG , Tomic losa usluga dok Baumgartner u Cakovcu samo lijepe rijeci cujem pa ekipa sa foruma ode iz ZG u Cakove cna servis...

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ona mene zove i kaže da je račun 4000kn, poludio sam! Uzeo drugi auto, otišao u Prikratki, takav šou tamo napravio... Oni su promjenili diskove i kočnice na 50k KM bez mog ili ženinog pristanka i uredno nam to željeli naplatiti. Rekao sam skidaj diskove, želim auto za 30m da bude u stanju kakvom sam ga ostavio... Sjeo preko na kavu i čekao 30 min, zvali su me natrag i eto, dobio free diskove i kočnice
Uhh to je im je super stos, to sam imao slucaj kad sam tjerao godinama sluzbeni VW caddy u servis i pocnu naplacivati tekucinu za brisace po 35kn/l, onda ulje 1/l 146kn (za jeb.ni SDI koji moze ici i na jestivo ulje ). D aniej bio sluzbeni isto bi im reko da vade to van i svejendo sam nakon tog puta kad god je isao na servis naveo sta NEZELIM da mjenjaju .

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja imam 1.2 benzinca, auto nikada nije trošio ispod 7 litara.
Da to su mi nudili na test 1.0 ili 1.2 benzince ali sam odma rekao da me nezanima ako nemaju CRDi u Rio-u onda nisam zainteresiran. Ma kazu oni bez brige ti novi benzinci malo trose, ovo ono, reko slazem se da trose manje od starih atmo benzinaca ali i od tih "malo" dizel opet trosi manje .

Nova Kia Rio je svakako ispala iz opcije jer ne nude vise diesela ali sad kad cujem tvoju horor pricu sve se cin da je i polovna Kia ispala iz opcije .

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Budi pametan, kupi godinu-dvije stari auto, izbjegni Kiu i budi sretan, mene je previše živaca koštala.
Sad ste me sje..li i eto me gledam po njuskalu BMW jedinice, Audi A1, Merc A klase stare 3-4 godine .

Doduse svakako cu jos otici probati Fiestu TDCi da vidim sto ima tamo u ponudi, mozda imaju koji izlozbeni star 6 mjeseci.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 10:08   #45546
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova


Sad ste me sje..li i eto me gledam po njuskalu BMW jedinice, Audi A1, Merc A klase stare 3-4 godine .

Doduse svakako cu jos otici probati Fiestu TDCi da vidim sto ima tamo u ponudi, mozda imaju koji izlozbeni star 6 mjeseci.
Izbaci A1 odmah iz jednadžbe, ništa ne stane u taj auto...
A što misliš o qashqaiu?
Da ih se naći godinu dvije starog za 15tak u DE.


Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 10:08   #45547
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Koliko sam shvatio losa iskustva su ti samo sa Prikratkim?
Ne znaci da svi Kia servisi naplacuju radne rukavice.

A za lim, moguce da je to samo Rio? Frend ima Ceeda prve generacije i jako je zadovoljan. Pricao s taxistom koji ima Sportagea isto tako, kaze da ga ne bi dao osim za duplo bolji auto.
Eto, kolega ima Sportage, rekao je nikada više.

Auto je na servisu godišnje 3-4 puta.

Sportage 2013. godište. Kupio s najjačom opremom, dizela, od prvog dana su mu dali auto na kojemu kamera za rikverc ne radi. Promjenili ju 2-3 puta već i radi jedno vrijeme i ponovo prestane raditi. Prije godinu-dvije je odustao, kada ide u rikverc, zacrni se display i tako se vozi.

@lewis
2012. model, nova, točno ovakva.


Da se razumijemo, sigurno masa ljudi ima dobra iskustva s tim autom, ja nemam.
Dobro, možda sam ja imao krivi pristup jer sam provozao masu auta u životu (moji se bavili preprodajom auta dosta dugo), ali generalno Kia u moj život više nikada neće.

Lewis, imaš brdo automobila za tih 120+ tkm. Mi smo prije mjesec i nešto dovezli iz Njemačke Toyotu Verso 2016., 60 000km, 2.2 D-4D, 160KS, panorama, kamere, ne znam što nema sve za 95 000kn. 6 brzina, tempomat, autoput 140km/h, prosječna potrošnja 5.2l/100kn.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 13.08.2019. u 11:37.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 11:04   #45548
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ista stvar u ZG , Tomic losa usluga dok Baumgartner u Cakovcu samo lijepe rijeci cujem pa ekipa sa foruma ode iz ZG u Cakove cna servis...
Eto, ja sam jedan od tih. Tomić u Zg me neće više nikad vidjeti, smradovi kakvih nema. Da se razumijemo, ni Baumgartner nije savršen, ali priznaju svoje greške i iskupe se za njih.

Zato radije uzmem dan godišnjeg i odem na izlet u Čakovec nego servisiram u Tomiću koji mi je udaljen pola kilometra od posla.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 11:24   #45549
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
@Lewis baš mora biti tako mal auto? Jel nije BMW 1 gabaritima sličan trojki samo bez "repa"?
Ja bi osobno išao na C segment star 2-3 godine za te novce, ništa iz B segmenta bez obzira na opremu ne može biti tako dobro.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 11:47   #45550
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
je, treba mi bas mali auto (to je drugi). Parking pred firmom je bocno u ulici (bez oznaka pa se parkira svakako) tako da je ibiza taman dimenzijamaoko 4m ili tu negdje vece od toga netrebam. Zato i gledam audi A1. bmw 1 je manji od trice dosta (moja trica je 4.6Xm).

qasqai je prevelik za to sto mi treba.

momoistake - to je starija serija Kia Rio, nova mi je znatno ljepsa a iznutra nisam stekao dojam nekvalitetnih materijala, mozda su se popravili .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 11:49   #45551
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Eto, ja sam jedan od tih. Tomić u Zg me neće više nikad vidjeti, smradovi kakvih nema. Da se razumijemo, ni Baumgartner nije savršen, ali priznaju svoje greške i iskupe se za njih.

Zato radije uzmem dan godišnjeg i odem na izlet u Čakovec nego servisiram u Tomiću koji mi je udaljen pola kilometra od posla.



Eto, vi se žalite a imate tri ovlaštena BMW servisa u blizini (Tomić, Vuko i Baumgartner + Slovenci).
Ja imam izbor između Tomić Split, Tomić Zadar i Tomić Mostar
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 11:56   #45552
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
je, treba mi bas mali auto (to je drugi). Parking pred firmom je bocno u ulici (bez oznaka pa se parkira svakako) tako da je ibiza taman dimenzijamaoko 4m ili tu negdje vece od toga netrebam. Zato i gledam audi A1. bmw 1 je manji od trice dosta (moja trica je 4.6Xm).

qasqai je prevelik za to sto mi treba.

momoistake - to je starija serija Kia Rio, nova mi je znatno ljepsa a iznutra nisam stekao dojam nekvalitetnih materijala, mozda su se popravili .
2 su iza moje, ne samo jedna.

To su te "nove", nakon novih dizajnera, 2012. je kia opet počela raditi te "novije" aute.

Ali eto, na tebi je, ja kažem, nikad više, pa da ne znam na kakvoj je razini po kvaliteti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 12:35   #45553
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Eto, vi se žalite a imate tri ovlaštena BMW servisa u blizini (Tomić, Vuko i Baumgartner + Slovenci).
Ja imam izbor između Tomić Split, Tomić Zadar i Tomić Mostar
Kako mislis "u blizini" ? Pa S.Brod je 200km od Zagreba a nije ni Cakovec bas iza coska .

Meni iz Osijeka je opcija Tomic Osijek ili S.brod Vuko premda i ja imam 100km do tamo i 100 nazad p anemogu bas reci d ami je "blizu" .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 13:14   #45554
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Kako mislis "u blizini" ? Pa S.Brod je 200km od Zagreba a nije ni Cakovec bas iza coska .

Meni iz Osijeka je opcija Tomic Osijek ili S.brod Vuko premda i ja imam 100km do tamo i 100 nazad p anemogu bas reci d ami je "blizu" .

Ja sam već godinama stacioniran u Splitu, pa vam je sigurno bliže nego meni
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 13:15   #45555
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Eto, kolega ima Sportage, rekao je nikada više.

Auto je na servisu godišnje 3-4 puta.

Sportage 2013. godište. Kupio s najjačom opremom, dizela, od prvog dana su mu dali auto na kojemu kamera za rikverc ne radi. Promjenili ju 2-3 puta već i radi jedno vrijeme i ponovo prestane raditi. Prije godinu-dvije je odustao, kada ide u rikverc, zacrni se display i tako se vozi.

@lewis
2012. model, nova, točno ovakva.


Da se razumijemo, sigurno masa ljudi ima dobra iskustva s tim autom, ja nemam.
Dobro, možda sam ja imao krivi pristup jer sam provozao masu auta u životu (moji se bavili preprodajom auta dosta dugo), ali generalno Kia u moj život više nikada neće.

Lewis, imaš brdo automobila za tih 120+ tkm. Mi smo prije mjesec i nešto dovezli iz Njemačke Toyotu Verso 2016., 60 000km, 2.2 D-4D, 160KS, panorama, kamere, ne znam što nema sve za 95 000kn. 6 brzina, tempomat, autoput 140km/h, prosječna potrošnja 5.2l/100kn.

Evo sedamnaesto iskustvo trener vozi Sportage 2011 ja msm. Dizel 180 konja, automatik, 4wd dao je 105 soma kuna. Ovih godinu dana ništa posebno, servisira ga kod ovlaštenog (zasada jednom samo kad je kupio...) i kaže zadovoljan je. Prije toga vozio Mazdu 6 staru.

Ne znam što bih vam rekao; 30 proizvođača, 30 čuda. Mami Ford C Max dizlo 1 dan sam od sebe se izrevao i zaključo do 1500rpm dok nije tip iz Forda došo, neka greška oko struje... tati na Infinitiju Q50 vrisnuo ključ, meni i Fabia prije i Octavia sada benzinci nedugo prije servisa zahtijevale malo ulja dosipat. Frendu Qashqai 1.5dci otišla elektronika serva, jedan frend s Passatom CC 1.8 TSI relej pumpe goriva, isti taj lik imo Alfu Mito ošo homokonetički. Ne znam koliko znači komentar "ta xxx firma neće u moju kuću više" ono, auti su stvari s puno komponenata i očigledno podložne 'greškama'
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 13:25   #45556
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Eto, ja sam jedan od tih. Tomić u Zg me neće više nikad vidjeti, smradovi kakvih nema. Da se razumijemo, ni Baumgartner nije savršen, ali priznaju svoje greške i iskupe se za njih.

Zato radije uzmem dan godišnjeg i odem na izlet u Čakovec nego servisiram u Tomiću koji mi je udaljen pola kilometra od posla.
OK ako je pod garancijom, ali ako slučajno nije, za Roščić sam čuo odlične stvari. Mislim da nisu ovlašteni, ali su specijalizirani za BMW.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 14:06   #45557
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ocito je jos uvijek sve preblago.



Ja ne razumijem kud taj narod misli i otkud tolika nekultura/bahatost u prometu.


Vec xx pute receno, nije problem u visini kazne, cak su previsoke, nego je problem u (ne)provodjenju zakona, u zadnjih 50000 km sta sam prisa, zaustavilo me mozda dva puta, policiju vidio niti 10 puta. Nema policajaca i svi voze sa stavom nece na mene naletit, a i dobra je sansa da ne naleti, jer ih nema.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 15:02   #45558
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
je, treba mi bas mali auto (to je drugi). Parking pred firmom je bocno u ulici (bez oznaka pa se parkira svakako) tako da je ibiza taman dimenzijamaoko 4m ili tu negdje vece od toga netrebam. Zato i gledam audi A1. bmw 1 je manji od trice dosta (moja trica je 4.6Xm).

qasqai je prevelik za to sto mi treba.

momoistake - to je starija serija Kia Rio, nova mi je znatno ljepsa a iznutra nisam stekao dojam nekvalitetnih materijala, mozda su se popravili .
Astra j hatchback je 4,11m a izbor dizelaša neusporediv s B segmentom.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 15:33   #45559
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,944
koja je tlaka ova kupnja polovnih autiju

nemos nac vise auto od normalnog covjeka, nego sve uvozi s bog zna koliko natucenih km

ako ima tko dobar autic za preporuku nek javi

zagrizao sam za fiestu 2013, ali otvoren za druge opcijee ako naide dobar primjerak za pristojnu cijenu (5-8 k eura)
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 15:41   #45560
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Astra j hatchback je 4,11m a izbor dizelaša neusporediv s B segmentom.
Gdje ti gledas te dimenzije ?

Ovo sto ja nalazim online Opel astra hatchbeck J facelift 2012-2014 pise da je duzina auta 4,419m, odakle tebi 4,11m ?

Plus to je prestar model za ono sto gledam (taj je isao do negdje 2015 ?)

Nego bio sam maloprije u Fordu i pogledao Fiestu. Zanimljiv autic, simpa izvana, solidan dizajn iznutra, volan , komand ena volani u taho mi se bas svidjaju, ostalo prosjecno ali pristojno.
Ako zanemarim bocne tapecirunge koji su plastika tvrda ko kamen (gornja zona) i to da su zandji prozori na kurblu ostalo izgelda sasvim psolidno u Groove opremi.

Slozili su mi ponudu sa 1.5tdci mortorom, bluetooth, 8" ekran, 6 zvucnika, alu felge 15", zadnji parking senzori, rucna klima, djeljiva strazan klupa, rezervni kotac i ono standarndo sto ide u taj Groove2 paket ispadne 116.500kn (s najavom da se mozemo jos malo i cjenkati ) sto se cini 7-8k jeftinije od konkurencije sa slicnom opremom.

Jedini problem sto trenutno nemaju nijednu (ni u najavi uskoro) sa tim diesel motorom na probu cisto da vidim kako se ponasa/salta taj 85KS dizel i fiesti (ima li neko mozda na forumu tja motor da kaze kolko trosi ??). I cinjenica da kad bi ga sad odmh narucio rok isporuke je 90 dana a ako ga narucim poslije 1.9. onda tek nagodinu isporuka.

Ludilo, da je dotle doslo da se tolko ceka obicna mala gradska "kolica" .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 16:45   #45561
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Astra G (1998. - 2010.) hatchback je 4.11m
Krajem 2009. i početkom 2010. su se istovremeno prodavale 3 generacije - G, H i J.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 18:44   #45562
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
... Oni su promjenili diskove i kočnice na 50k KM bez mog ili ženinog pristanka i uredno nam to željeli naplatiti...
Sjecam se dok sam imao Renault i vozio u ovlasteni u slucaju da su disk plocice bile dosta potrosene oni su mene nazvali i obavijsestili da plocice nece jos dugo i pitali da li ih smiju mijenjati ili ne. Fer.

S druge strane, u 3. mjesecu odvezem Astru u AutoWill na redovni godisnji servis. Izmedju ostalog su na servisu mijenjali i ulje za kocnice. Par dana nakon toga odem kod vulkanzera da i vrati ljetnje kotace i dok ih je montirao lik i kaze "nece ove vase disk plocice jos dugo, 5-7k km najvise".
Znaci ovi majstori u AutoWillu su mijenjali ulje u kocnicama, ali nisu nasli za shodno da me obavijeste da disk plocice nece izdrzati do iduceg servisa, pa da si planiram eventualnu zamjenu. Ne da ih zamjene, ali da kazu da mogu ocekivati izmjenu za cca. 5k km, pa da si planiram.
I evo, auto presao od onda 5,5k km i odmah iza GO ide po nove disk plocice.

Nekako ocekujem od servisa da ne samo izmjenje ulje, filtere i to nego da i prekontroliraju cijeli auto (a mislim da bi po onim tvornickim planovima servisiranja to i morali napraviti) i kazu mi sta je jos na autu neispravno ili sta bi uskoro moglo biti potroseno. Jer mislim da nakon sto auto izadje iz ovlastenog servisu trebam biti siguran da je sa autom sve u redu (ili da me bar obavijeste sta sa autom nije u redu).
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 21:39   #45563
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Gdje ti gledas te dimenzije ?

Ovo sto ja nalazim online Opel astra hatchbeck J facelift 2012-2014 pise da je duzina auta 4,419m, odakle tebi 4,11m ?

Plus to je prestar model za ono sto gledam (taj je isao do negdje 2015 ?)

Nego bio sam maloprije u Fordu i pogledao Fiestu. Zanimljiv autic, simpa izvana, solidan dizajn iznutra, volan , komand ena volani u taho mi se bas svidjaju, ostalo prosjecno ali pristojno.
Ako zanemarim bocne tapecirunge koji su plastika tvrda ko kamen (gornja zona) i to da su zandji prozori na kurblu ostalo izgelda sasvim psolidno u Groove opremi.

Slozili su mi ponudu sa 1.5tdci mortorom, bluetooth, 8" ekran, 6 zvucnika, alu felge 15", zadnji parking senzori, rucna klima, djeljiva strazan klupa, rezervni kotac i ono standarndo sto ide u taj Groove2 paket ispadne 116.500kn (s najavom da se mozemo jos malo i cjenkati ) sto se cini 7-8k jeftinije od konkurencije sa slicnom opremom.

Jedini problem sto trenutno nemaju nijednu (ni u najavi uskoro) sa tim diesel motorom na probu cisto da vidim kako se ponasa/salta taj 85KS dizel i fiesti (ima li neko mozda na forumu tja motor da kaze kolko trosi ??). I cinjenica da kad bi ga sad odmh narucio rok isporuke je 90 dana a ako ga narucim poslije 1.9. onda tek nagodinu isporuka.

Ludilo, da je dotle doslo da se tolko ceka obicna mala gradska "kolica" .
Očito mi googleto izbacio za neki stariji model, isprike.
Mislim da si na nemogućoj misiji, b segmenet novi ili do 2 godine start s dizlo motorom.
Jel plin dolazi u obzir?
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 21:52   #45564
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Očito mi googleto izbacio za neki stariji model, isprike.
Mislim da si na nemogućoj misiji, b segmenet novi ili do 2 godine start s dizlo motorom.
Jel plin dolazi u obzir?
Polovnih ima dizelasa u toj klasi dosta to nije problem za naci.

Sto se tice plina to je ok opcija ali od novih nema bas nekih opcija sa tvornicki ugradjenim plinom/garancijom osim Corse i Dacie, jel jos netko nudi trenutno plin tvornicki ? Eventualno Renault (posto su njihovi motori ionako u Dacie)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 22:14   #45565
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 22:39   #45566
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Polovnih ima dizelasa u toj klasi dosta to nije problem za naci.

Sto se tice plina to je ok opcija ali od novih nema bas nekih opcija sa tvornicki ugradjenim plinom/garancijom osim Corse i Dacie, jel jos netko nudi trenutno plin tvornicki ? Eventualno Renault (posto su njihovi motori ionako u Dacie)
Za polovne dizelaše sam gledao samo corsu, zadnje 1,7 corse su 8-9 godine stare (njuška i mobile.de). Ove 1,3 diezel ne bih uzimao, prije bih uzeo plinera.

Recimo ovo je cca 80k kuna s unosom, tvornički LPG:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...d=C&sfmr=false
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2019., 23:30   #45567
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
ShebY - Fordov Diesel je 1.5 TDCI, Renovo 1.5 DCi isto a VW/Audi 1.6 TDI (dodus eimaju i 3 cilindarski 1.4 TDI), Peugeot ima onaj BlueHDi ili kak se zove tako da nijedan nije 1.2-1.3 nego su to vise manje "stari" provjereni dizelasi prije ove downsizing ere .

Sto se tice ove Corse tesko da ce biti samo 80k sa unosom jer ako sad kosta cca 74000 kn treba jos platiti davanja i otici po njega (put/hrana/vrijeme/troskovi za dva dana) i registirrati te svu papirologiju porjesavat u HR a nekako mi se cini malo samo 6000 kn za to jer na put ce otici jedno 4k.

Taj auto ima 128g za CO2 a po tablici iz 2018 kolko vidim 120-140 CO2 za benzince/plinase je 4670kn samo za CO2. Osim ako se nije nesto drasticno smanjilo u 2019 pa tablica vise ne vrijedi ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 00:03   #45568
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
na 24sata je i bmw na slici, da se nadje
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 07:02   #45569
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
na 24sata je i bmw na slici, da se nadje
Lewis ti imas 330d ili335d tako nesto? Imas kakav video kako to nabire? Na zatvorenoj cesti uz prof vozaca naravno.
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2019., 08:34   #45570
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
@lewis
Ako se već možeš ogrepsti za popust kod Fieste, uzmi si aut. klimu pa će te doći cijena od tih 116k. Komocija će biti osjetljiva, a sigurno postoji i razlika u brzini hlađenja/grijanja. Nije u redu da se bolja polovica smrzava tokom vožnje, ako ne mora.

Što se tiče dizla, stari je vozio P308 1.6Hdi 112KS. Motor je bio super. Nas 2 u autu, ZG-SB cruising na 170 km/h bez velike buke i naprezanja motora.
Sada ima Corollu 1.4 90KS i mogu reći da joj fali konja. Užasno je spora kod preticanja jer joj treba vremena da se zalaufa.
Kada sam kupovao Qashu, probao sam verziju 1.5dCi 115 KS. Obzirom na masu auta (skoro 1.6t) i široke gume, motor će dobro vukao. Na kraju sam ipak uzeo 1.6dCi 130 KS i oduševljen sam njime - odlično vuče, startan je, ne troši puno.


@outta
Ipak ima veze sa BMW-om
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...r/2108421.aspx


EDIT: MUP je, u suradnji sa HAC-om, smislio još načina da nas odere
https://net.hr/danas/hrvatska/nakon-...ickim-varkama/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 14.08.2019. u 08:51.
coconut je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na