Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 23.07.2019., 23:57   #5551
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Gledam na Honorbuyu, Xiaomi Mi Box S Global Version, dođe oko 500kn sa dostavom. Koristio bih osnovne stvari, plex, youtube, netflix, kodi i to u full hd, ne u 4k.


Ima li neka bolja preporuka za te novce ili jeftinije?


Exy je offline  
Staro 24.07.2019., 00:11   #5552
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
Imas umalo i za te pare kod nas
Smartus.hr vidi
Pa se ne patis z garancijom

Moro si sad kupit na akciji fire tv
20€ plus dostava 12€
dadoremix je offline  
Staro 24.07.2019., 14:38   #5553
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Gledam na Honorbuyu, Xiaomi Mi Box S Global Version, dođe oko 500kn sa dostavom.
Za te pare (ili nešto manje) ga možeš u bilo kojem trenutku dobiti i s Geekbuyinga s EU skladišta (66 dolara trenutno, besplatna dostava GLS-om).
Ali kao što ti je dadoremix preporučio gore, mogao si za pola cijene od toga dobiti Amazonov Fire Stick. On će vjerojatno opet biti na akciji za koji mjesec po 25€ (plus 12€ dostava).
franzD je offline  
Staro 26.07.2019., 09:45   #5554
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
+1 za firestick strašna stvarčica
rap_4_life je offline  
Staro 26.07.2019., 10:12   #5555
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Bome firestick mi je najbolja investicija odmah nakon cc2, a skoro sam uzeo mi box s za duple pare.

Integracija daljinskog s tv-om je vrh. Cak mi i dobar dio tipki daljinskog od tv-a moze kontrolirati stick i najbitnije tivimate (iptv app) tako da imam po jedan daljinac na svakom kutu sobe

Jedino sto moram istraziti kad ulovim vremena su zaobilazni nacini castanja na firestick, npr castanje google photosa (gledanje fotki na tvu), powerampa/deezera (slusanje preko zvucnika spojenih na tv).

Imam i echo dot 3, ali vidim on ne jebe netflix na sticku nego sve upite za filmove/serije servira kao amazon videos.

Cc2 je i dalje ustekan u tv, zlu ne trebalo Koristim ga za plejanje filmova s kompa dok ne skuzim Plex ili neki drugi nacin da ih vrtim preko wifija na sticku
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 26.07.2019., 10:28   #5556
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Bome firestick mi je najbolja investicija odmah nakon cc2, a skoro sam uzeo mi box s za duple pare.

Integracija daljinskog s tv-om je vrh. Cak mi i dobar dio tipki daljinskog od tv-a moze kontrolirati stick i najbitnije tivimate (iptv app) tako da imam po jedan daljinac na svakom kutu sobe

Jedino sto moram istraziti kad ulovim vremena su zaobilazni nacini castanja na firestick, npr castanje google photosa (gledanje fotki na tvu), powerampa/deezera (slusanje preko zvucnika spojenih na tv).

Imam i echo dot 3, ali vidim on ne jebe netflix na sticku nego sve upite za filmove/serije servira kao amazon videos.

Cc2 je i dalje ustekan u tv, zlu ne trebalo Koristim ga za plejanje filmova s kompa dok ne skuzim Plex ili neki drugi nacin da ih vrtim preko wifija na sticku
Mislim da si trebas podesiti da ti je Netflix glavna stvar za pustanje videa.
Ili daj komandu "Alexa play Game of thrones on netflix"
RainZG je offline  
Staro 26.07.2019., 11:05   #5557
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Pitanje za firestick 4k..uzeo sam prime na probu misec dana kad je bila ona akcija, i onda kad mi je doša stick prominija sam lokaciju na amazonu na hrvatska, jer se ženi nije sviđa njemački meni🙄..i sad mi neće da pokrene videa sa prime, pokazuje error 5505, iako sam vratija lokaciju na njemačku..pa jel se uopće može gledat prime na sticku ako nisi registriran u njemačkoj? Jer preko kompa mi normalno pokreće videa

Poslano sa mog POCO F1 koristeći Tapatalk
robik666 je offline  
Staro 26.07.2019., 11:58   #5558
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor robik666 Pregled postova
Pitanje za firestick 4k..uzeo sam prime na probu misec dana kad je bila ona akcija, i onda kad mi je doša stick prominija sam lokaciju na amazonu na hrvatska, jer se ženi nije sviđa njemački meni🙄..i sad mi neće da pokrene videa sa prime, pokazuje error 5505, iako sam vratija lokaciju na njemačku..pa jel se uopće može gledat prime na sticku ako nisi registriran u njemačkoj? Jer preko kompa mi normalno pokreće videa

Poslano sa mog POCO F1 koristeći Tapatalk
Da odgovorim sam sebi..sideloada sam prime video apk, radi ali automatski su mi titlovi na danski i treba jedno 5 min da rezolucija ode na hd🙄
robik666 je offline  
Staro 26.07.2019., 12:13   #5559
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Da, mora se sideloadati aplikacija, ali imaš sve dostupne titlove, samo moraš odabrati onaj koji ti treba (moraš zaustaviti reprodukciju pa odabrati pod subtitles). Nakon toga će ti se držati odabranog titla.

Druga opcija na 4K sticku je castati s Prime Video aplikacije s mobitela, na taj način ide preko ugrađenog prime videa na sticku i mobitel ti služi kao drugi ekran na kojemu ti prikazuje X-ray ako je dostupan.
franzD je offline  
Staro 26.07.2019., 12:20   #5560
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Da, mora se sideloadati aplikacija, ali imaš sve dostupne titlove, samo moraš odabrati onaj koji ti treba (moraš zaustaviti reprodukciju pa odabrati pod subtitles). Nakon toga će ti se držati odabranog titla.

Druga opcija na 4K sticku je castati s Prime Video aplikacije s mobitela, na taj način ide preko ugrađenog prime videa na sticku i mobitel ti služi kao drugi ekran na kojemu ti prikazuje X-ray ako je dostupan.
Jel ima hrvatski? Nisam nasao..primjerice pokrenem prvo sto mi je pokazalo npr. Two and a half men i samo imam engl titl.
Nisam podesavao nista drugo.lokaciju itd...
KrunoSTc je offline  
Staro 26.07.2019., 12:21   #5561
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Hrvatski i "hrvatski" (strojno prevedeni engleski CC titlovi, nikome nije jasno kako to i zašto) dostupni su samo na malom dijelu sadržaja. Vidi ovdje.
franzD je offline  
Staro 26.07.2019., 20:17   #5562
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Bome firestick mi je najbolja investicija odmah nakon cc2, a skoro sam uzeo mi box s za duple pare.

Integracija daljinskog s tv-om je vrh. Cak mi i dobar dio tipki daljinskog od tv-a moze kontrolirati stick i najbitnije tivimate (iptv app) tako da imam po jedan daljinac na svakom kutu sobe

Jedino sto moram istraziti kad ulovim vremena su zaobilazni nacini castanja na firestick, npr castanje google photosa (gledanje fotki na tvu), powerampa/deezera (slusanje preko zvucnika spojenih na tv).

Imam i echo dot 3, ali vidim on ne jebe netflix na sticku nego sve upite za filmove/serije servira kao amazon videos.

Cc2 je i dalje ustekan u tv, zlu ne trebalo Koristim ga za plejanje filmova s kompa dok ne skuzim Plex ili neki drugi nacin da ih vrtim preko wifija na sticku



javi mi ovo za chromecast, bas mi to fali. Imam i ja Echo3, i totalno sam razocaran, em prica ko robot hebote, em stalno svijetli onaj krug nesto na njoj pa mi cijelu sobu obasjava....

vracam to govno i drzim se svog provjerenog google mini-a



I druga jako bitna stvar za one koji imaju kucno kino i receiver, je da fire stick ne podrzava audio passthrough, vec sve dekodira u dobly plus...
meni koji imam Atmos slozen doma je to veliki nedostatak,

dok mi box ima passthrough i po tom pitanju je onda puno bolja kupnja od firesticka, ili moras ici jos stepenicu gore i kupiti nvidia shield TV



i meni je interface na firesticku koma. ZBrda zdola gore dolje lijevo desno pa iste stvari pokazuje na vis emjesta...

i NAJBITNIJE, nema podrske za vise korisnika.
Gabre je offline  
Staro 27.07.2019., 13:37   #5563
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Cast funkcije sam zasad testirao s AirScreen appom na firetv-u (ima ga u amazon storeu) i kao free app radi dobro.

Prikaz fotki s google photosa -> jednaka kvaliteta kao na cc2, 5/5
Prikaz videa u photosu -> trzuckav playback (fhd@60fps) naspram cc2, audio je normalan, 3/5
Deezer -> isti vrag kao cc2 ne vidim probleme, 5/5
Poweramp -> isto kao Deezer, 5/5
Castanje filmova s PC-a -> trzuckav playback u usporedbi s cc2, imho nije to to, pogotovo kod brzih scena, 1/5

Kroz sve ove appove se spajam na cast kao na cc2, klik na ikonu i odabir uredjaja.
Firetv je cijelo vrijeme dostupan kao cast uredjaj jer AirScreen radi u pozadini sto je super (vrijedi i za free app!).

Lose strane free verzije - s vremena na vrijeme kad se spojis na cast izbaci poruku "advertise unable to load" i moras cekati 15s prije dismissa poruke.
Edit: sad me ta poruka vec lagano smeta

Postoji mogucnost isprobavanja premium aplikacije na 5min ako pogledas jednu reklamu sto je solidna opcija iako nema puno opcija koje premium donosi.
Nazalost ne mogu skuziti, ili ja to krivo shvacam, ne radi opcija da se npr deezer casta u pozadini dok na firetv-u nesto drugo radim. Cim na firetv-u kliknem home, castanje se prekida.

Na free i premium kada prekines cast imas full screen poruku od aplikacije da je cast prekinut i moze zasmetati ako si recimo taman upalio iptv i bacio se na kauc. Treba pricekati par sek da se poruka makne ili skipati s home tipkom.

Ne znam tko stoji iza te aplikacije (neki kinezi brijem), placa se ~2$/mj ili 15$/god. Probat cu jos neke alternative iz amazon storea koje sam vidio pa odvagati. Zasad mi je free verzija ovog appa oke zamjena za cc2.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 27.07.2019. u 15:28.
xlr je offline  
Staro 28.07.2019., 10:08   #5564
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
I druga jako bitna stvar za one koji imaju kucno kino i receiver, je da fire stick ne podrzava audio passthrough, vec sve dekodira u dobly plus...
meni koji imam Atmos slozen doma je to veliki nedostatak
Zapravo uredno odrađuje passthrough za sve osim za Dolby Atmos. To s podrškom za Atmos je još uvijek nedorečeno jer ima službenu licencu, ali Atmos radi samo na ono nešto sitno sadržaja s Prime Videa i to samo u built-in playeru, sideloadani Prime Video za ostatak svijeta nema Atmos, a ne radi ni u Netflix aplikaciji. To će možda pokrpati u budućnosti.
franzD je offline  
Staro 30.07.2019., 08:31   #5565
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor rap_4_life Pregled postova
+1 za firestick strašna stvarčica

Firestick ima 1gb rama i 8gb rom-a... true?
Ako je tako vrlo brzo će većina doći na to da je najbolje jailbreak-ati uređaj i staviti gore kodi.
A onda smo dobili niš drugo već još jedan Coreelec, Libreelec, Openelec box.








divacic je offline  
Staro 30.07.2019., 08:37   #5566
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Da, Fire Stick 3rd Gen ima 1 GB LPDDR3. 4K ima 1.5GB DDR4. Oba imaju 8 GB interne memorije.
franzD je offline  
Staro 30.07.2019., 10:19   #5567
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Da, imaju 1/1.5gb, ali rade neusporedivo bolje od nekog kineza sa 3gb. Android moze jako dobro raditi i na 1gb ako je optimiziran.
WraGG je offline  
Staro 30.07.2019., 10:49   #5568
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Oke evo nastimao firetv, jaaako zgodna stvar i iznenadjen sam kako lipo radi. Koristim ga najvise za:
- IPTV (TiviMate premium mi nekako graficki i logicki najvise odgovara),
- Netflix i Youtube
- AirScreen za castanje muzike i sadrzaja s drugih uredjaja
- Plex za nesto malo streamanja s kompa

Sto bi se jos dalo probati, sto vi jos koristite a da bi mogao prosiriti vec spomenute aktivnosti na njemu?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 30.07.2019., 10:56   #5569
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
Kodi sasvim ok radi i sad
Preko downloadera ga skines i rokaj miki
dadoremix je offline  
Staro 30.07.2019., 11:04   #5570
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Jedno glupo pitanje

Kad mi stigne firestick i ustekam ga u TV, u TV mi je ukljucen LAN kabel na 100 megabitnu vezu, hoce firestick dijelit taj net il cu ga morat spajat wifijem na modem?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline  
Staro 30.07.2019., 11:08   #5571
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Jedno glupo pitanje

Kad mi stigne firestick i ustekam ga u TV, u TV mi je ukljucen LAN kabel na 100 megabitnu vezu, hoce firestick dijelit taj net il cu ga morat spajat wifijem na modem?
99% sam siguran da ne mozes dijelit taj net na stick. Moras wifi, ako hoce preko kabla povezat firestick onda moras uzet adapter.

Inace meni je Cinema HD najbolji app na Firesticku, kad se upari sa real-debrid imas sve filmove i serije sa pristojnim linkovima (oznaci ih zutom bojom ako su sa real-debrid).
__________________
brodjo je offline  
Staro 30.07.2019., 12:03   #5572
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Jedno glupo pitanje

Kad mi stigne firestick i ustekam ga u TV, u TV mi je ukljucen LAN kabel na 100 megabitnu vezu, hoce firestick dijelit taj net il cu ga morat spajat wifijem na modem?
WiFi, nema dijeljenja LAN-a
RainZG je offline  
Staro 01.08.2019., 11:36   #5573
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da, imaju 1/1.5gb, ali rade neusporedivo bolje od nekog kineza sa 3gb. Android moze jako dobro raditi i na 1gb ako je optimiziran.

Ja imam kineza sa 2gb i sa Coreelec-om radi perfektno! Jednostavno je nemoguće da bilo što s androidom radi jednako dobro, bez obzira na optimizaciju. Da li firestick prilagođava osvježenje TV-a filmu koji puštaš, tj, da li "switch"-ne TV pri reprodukciji (Adjust display refresh rate to match video)? Ako ne, nemamo o čemu pričati...










Zadnje izmijenjeno od: divacic. 01.08.2019. u 11:49.
divacic je offline  
Staro 01.08.2019., 11:55   #5574
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Kad upalim iptv app ekran se zacrni pa se pojavi slika i tv pokaze info prozor o odabranom hdmi izlazu kao kad promjenim input. Kao da se hdmi rekonekta
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 01.08.2019., 15:41   #5575
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Ja imam kineza sa 2gb i sa Coreelec-om radi perfektno! Jednostavno je nemoguće da bilo što s androidom radi jednako dobro, bez obzira na optimizaciju. Da li firestick prilagođava osvježenje TV-a filmu koji puštaš, tj, da li "switch"-ne TV pri reprodukciji (Adjust display refresh rate to match video)? Ako ne, nemamo o čemu pričati...
S kodi foruma :
Auto Frame Rate matching reported working with Prime Video, Plex, MrMC & Kodi Leia (Not Netflix)

Koristim ga kratko, ali rekao bih ovako. Oni kojima media player treba isključivo za Kodi, dovoljan je i neki china s905x 1gb box. Ovisno o cijeni naravno, svoj sam davno nabavio za nekih 17 usd, još veselo kucka na Coreelec-u.
Prednosti firestick-a su kad korisnik želi na jednom uređaju i Kodi, i recimo Plex player, Netflix i ostale điđe. A i cijenom na akciji koliko vidim bude često jeftiniji od specifikacijama napumpanih kineskih boxova. Pa kome se ne igra (jednostavnim) flešanjem Coreeleca i trebaju mu dodatne aplikacije, ovo dođe vrhunski.
schetz je offline  
Staro 01.08.2019., 15:58   #5576
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,364
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Ja imam kineza sa 2gb i sa Coreelec-om radi perfektno! Jednostavno je nemoguće da bilo što s androidom radi jednako dobro, bez obzira na optimizaciju.
Ako koristiš Coreelec, uopće nisi "ciljna publika" za Fire Stick jer ti vjerojatno ne trebaju streaming servisi kao što su HBO GO ili Netflix, a uspoređivati kako CoreElec radi na nekoj količini memorije u odnosu na Android nema smisla.
CoreElec radi savršeno na većini kineza i s 1gb. S druge strane, Fire Stickovi (stari i novi) savršeno odrađuju svoj posao po Androidom s 1/1.5 GB, a posao im je, primarno, reprodukcija web streamova.
franzD je offline  
Staro 01.08.2019., 16:10   #5577
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Fire4k Stick je trenutno najbolje rješenje ako se želi imati na jednom mjestu streaming apk Hbo go, max to go, hrti , plex, netflix di se podrazumijevaju potrebne licence šta ih većina čajna boxova nema. Plus Kodi na kojem radi AFS .
Ante M je offline  
Staro 02.08.2019., 01:16   #5578
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 598
Jučer pušten Android Pie za sve Nvidia Shield uređaje.
Imajući na umu da je prvobitni shield lansiran sa androidom 5, zaista fascinantan podatak.

Uglavnom, jako, jako mocan stroj. Hbo go, netflix, hrti, maxtv to go, amazon prime, kodi radi kao podmazan a po potrebi je i vrlo dobra gaming konzola.
Svakako preporučujem.
LeskiRM je offline  
Staro 02.08.2019., 07:17   #5579
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Ja imam kineza sa 2gb i sa Coreelec-om radi perfektno! Jednostavno je nemoguće da bilo što s androidom radi jednako dobro, bez obzira na optimizaciju. Da li firestick prilagođava osvježenje TV-a filmu koji puštaš, tj, da li "switch"-ne TV pri reprodukciji (Adjust display refresh rate to match video)? Ako ne, nemamo o čemu pričati...








Sa nekim tko pita pa sam daje ovako iskljucive odgovore ionako nemam sta pricati.
Vidim da je vec odgovoreno gore. Coreelec i Libreelec ne spadaju u ovu pricu nikako. Ja sam gore lijepo napisao da fire stick radi, pazi sad: na Android operativnom sustavu! Kakve to veze ima sa core i libreelecom?
U zadnjih par godina kroz ruke mi je proslo vjerovatno par stotina tih kineskih boxova i vjeruj mi kad ti kazem da niti jedan ne moze sa fire stickom u istu recenicu.
Meni recimo ne igra taj elec nikako jer imam uz kodi i netflix, amazon prime i hbo go.
WraGG je offline  
Staro 02.08.2019., 10:38   #5580
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Meni na boxu sa coreelecom rade i Netflix i HBO go (1080p).
4k na Netflixu ne mogu potvrditi da radi jer mi je veza spora.
tintin je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na