Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2019., 09:01   #4351
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Mene jedino živcira što ponekad ne mogu iz prve otvoriti start ili kalendar nego se otvori nakon više klikanja i 5-10 s. To mi se javlja na svim PC-ima s Win 10, nevezano za hardware i build.

EDIT: Da, i onaj famozni problem s power managementom.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 10:35   #4352
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Koriste sedmicu jer im je tlaka radit upgrade ...
Instaliraj linux!
Pa da, HP ponovo počeo isporučivati neke makinje sa Linux - om ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 10:36   #4353
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Windows 10 je i za power usere i za prosječnog korisnika definitivno bolji odabir od Win8, i pogotovo desetljeće starog Win7.

A "smetje" je onima koji vjerojatno nemaju volje naučiti koristiti OS i nove stvari koje nudi i koje su korisne. Možda je nedostatak vremena, možda ignorantnost, a možda i godine

A nekako sumnjam da govore da je Android/iOS/macOS/Linux isto "smetje" zbog čitavog seta problema i nedostataka... ali shvaćam, frustracije
Je'l mozes ovo elaborirati, stvarno me zanimaju prednosti win 10 nad win 8.1 u power user okruzenju?

Jednu jedinu prednost desetke ne vidim a nit sam (valjda)star, glup, ignorantan kako etiketiras u rukavicama, a bogami sam dosta vremena (nazalost) utukel u desetku i privatno i poslovno.

Konkretan primjer i problem u okruzenju koje donosi cetveroznamenkaste cifre u dolarima po satu: Eyetracking set spojen na laptop s win 10, sve konfigurirano i kalibrirano i radi savrseno, i radi tako jedno 15 paljenja. Odjednom sistem ne radi, novi driver za IR kamere i analogno tome eyetracking SW ne radi. Update servisi ugaseni, update drivera ugasen, jedina mreza je postavljena na metered a firewall firme ima blokirane kanale MS update-a. (7, 8 i 2012R2 standard ne vide update-e)

Naravno da sve radi nakon rucnog vracanja prvotnog drivera, a kolko dugo?
Moze se konkretan simptom problema rijesiti na puno nacina, ali problem, da je 10 smece u segmentu pouzdanosti, tesko.

Win 10 je za po doma: igre, surfanje, office... a ne u okruzenju koje trazi/povlaci odgovornost.
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 15:57   #4354
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 91
Morao sam reinstalirati windowse i sad imam problem jer ne mogu naći jednu opciju.

Prije mi je search bio unutar starta, a sad je pokraj što me živcira.
Znači sad mi izgleda ovako https://i.imgur.com/WqQ4GmR.png ,
a prije je izgledao ovako http://www.theexperienceblog.com/wp-.../2016/08/1.png.

Jel možda zna neko kako da namjestim da mi izgleda kao na drugoj slici?
cba je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 15:58   #4355
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Pogledaj si verziju windows-a. Po zadnjoj slici ti izgleda kada imaš noviju 1903 verziju naspram 1809.

Skoro sam siguran da si sada na 1903...
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 16:32   #4356
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 91
Da, sad mi je instalirana verzija 1903.

Znači ne može se namjestiti stari izgled?

Teško mi se je naviknuti da search zauzima skoro četvrtinu ekrana, stari je bio 100 puta bolji i jednostavniji...
cba je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 16:34   #4357
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Desni klik na search polje -> search i odaberi show icon only --- nvm mislim da znam na što si mislio, pa i nije nešto drugačije od prijašnje pretraživanja



Meni nije recimo jasno zašto su micali opciju za odgađanje update na pro verziji windowsa, sad ima samo po danima... Možda i dalje ima, ali ja ne mogu naći.

Zadnje izmijenjeno od: veve. 06.06.2019. u 16:45.
veve je online   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 16:45   #4358
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 91
Hvala, ali i dalje je isti problem, samo se maknulo s alatne trake.
Ja bi htio izgled rezultata promjeniti

Zadnje izmijenjeno od: cba. 06.06.2019. u 20:49.
cba je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 16:48   #4359
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Stisnes windows tipku i samo pocnes pisat
Ikonu mozes i sakrit, ne treba ti
stops je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 20:39   #4360
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 91
Možda nisam dobro objasnio.
Nije problem u ikoni, nego u prozoru od rezultata koji je sad tri puta veći.

Znači s lijeve strane je slika koju sam našao na netu i tako mi je do jučer izgledao start i search.
S desne strane je kako mi danas izgleda nakon što napravio instalaciju windowsa.



Htio bi da izgleda kao na lijevoj strani.
cba je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 20:40   #4361
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
E onda ne znam dal ima pomoci. To je sad novi izgleda searcha u novom updateu
stops je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 20:40   #4362
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
neče ići
to ta mora biti na novom buildo
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 20:41   #4363
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Odgovor ti je opet isti. To je promjena koja je došla sa 1903. Ako želiš prijašnji izgled, vrati se na 1809 ako te toliko mući.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 21:51   #4364
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 91
Hvala thunder11, šteta što se ne može vrati, ali mi nisu jasni s tim da ne ponude korisnicima da mogu birati.
cba je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2019., 21:58   #4365
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Oh, ima windows svojih dragulja. Naći ćeš sigurno još koji
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2019., 01:44   #4366
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Mene jedino živcira što ponekad ne mogu iz prve otvoriti start ili kalendar nego se otvori nakon više klikanja i 5-10 s. To mi se javlja na svim PC-ima s Win 10, nevezano za hardware i build.

EDIT: Da, i onaj famozni problem s power managementom.
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
Je'l mozes ovo elaborirati, stvarno me zanimaju prednosti win 10 nad win 8.1 u power user okruzenju?

Jednu jedinu prednost desetke ne vidim a nit sam (valjda)star, glup, ignorantan kako etiketiras u rukavicama, a bogami sam dosta vremena (nazalost) utukel u desetku i privatno i poslovno.

Konkretan primjer i problem u okruzenju koje donosi cetveroznamenkaste cifre u dolarima po satu: Eyetracking set spojen na laptop s win 10, sve konfigurirano i kalibrirano i radi savrseno, i radi tako jedno 15 paljenja. Odjednom sistem ne radi, novi driver za IR kamere i analogno tome eyetracking SW ne radi. Update servisi ugaseni, update drivera ugasen, jedina mreza je postavljena na metered a firewall firme ima blokirane kanale MS update-a. (7, 8 i 2012R2 standard ne vide update-e)

Naravno da sve radi nakon rucnog vracanja prvotnog drivera, a kolko dugo?
Moze se konkretan simptom problema rijesiti na puno nacina, ali problem, da je 10 smece u segmentu pouzdanosti, tesko.

Win 10 je za po doma: igre, surfanje, office... a ne u okruzenju koje trazi/povlaci odgovornost.
Evo mario ce vam obrazloziti zasto je to tako kad je win10 apsolutno savrsen...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2019., 22:24   #4367
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Mene jedino živcira što ponekad ne mogu iz prve otvoriti start ili kalendar nego se otvori nakon više klikanja i 5-10 s. To mi se javlja na svim PC-ima s Win 10, nevezano za hardware i build.

EDIT: Da, i onaj famozni problem s power managementom.

Sasvim slučajno sam, tražeći nešto pročitao i ovo.
Sav hardware i sve verzije Win 10 klik na start otvara trenutno, a o problemu s power managmentom nemam pojma tj. kako namjestim screen i kantu tako se i ponašaju.
Vjerovatno utjecaja ima geografski položaj
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2019., 13:25   #4368
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Sumnjam da je do toga, lokaciju mijenjam svaki dan.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2019., 12:26   #4369
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Došla mi je verzija 1903 na komp. Imam osjećaj da se komp usporio. Ima netko slična iskustva?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2019., 13:50   #4370
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Nope, samo suprotno
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2019., 15:42   #4371
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Stavio win 10 pro na jedan 7 godina stari Acer laptop (Celeron, 4GB RAM, ubacio SSD). Sve bude dobro, pronađe sve drivere, sve radi do nekog od zadnjih updatea (nisam zapamtio koji). Nakon toga sruši windowse i više ne može ući u njih (može se ići na reset PC i onda imamo čiste win 10).

Na službenoj stranici su službeni dirveri za win 8.1.

Tko zna što bi moglo biti i što je rješenje?

Onemogućiti win update? Probao msa dva puta instalirati update i svaki put se sruši...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2019., 12:56   #4372
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Došla mi je verzija 1903 na komp. Imam osjećaj da se komp usporio. Ima netko slična iskustva?

Nikakve razlike.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2019., 13:09   #4373
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Hombre Pregled postova
Nikakve razlike.
+1

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2019., 14:37   #4374
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Ja primjećujem da mi je zvuk na laptopu tiši nakon 1903
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 13:08   #4375
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Ja sam još uvijek na 1809, updateat ću kroz 2-3 mjeseca kad vidim što sve ne radi.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 21:43   #4376
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Ja primjećujem da mi je zvuk na laptopu tiši nakon 1903
Napravio update BIOS-a i onda update drivera i sad je sve kao i prije
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 07:32   #4377
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ja sam još uvijek na 1809, updateat ću kroz 2-3 mjeseca kad vidim što sve ne radi.
Ko i ja. Makar kod prošlih nadogradnji nisam imao nekih problema komp mi radi predobro sad pa rekoh nema potrebe još. Kroz 2 mjeseca ide nadogradnja proca i matične pa vjerojatno bude i friški install pao, tako bar preporučuju.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 08:10   #4378
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Evo mario ce vam obrazloziti zasto je to tako kad je win10 apsolutno savrsen...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Nisam ovo niti vidio Kao prvo, nisam niti rekao da je apsolutno savršen, daleko je Win10 od toga. Imam i ja hrpu stvari koje me živciraju kod Windows 10, od činjenice da cijela
- MMC konzola nije redizajnirana niti prilagođena dizajnu Windows 10 + i dalje loš High DPI support
- File Explorer je i dalje dizajnerski prst u oko, sa samo djelomično implementiranim dark mode-om
- generalno konzistentnost sučelja je katastrofa, pa jbt još uvijek Control Panel nisu migrirali do kraja u Settings, nakon 4 (!) godine
- Windows Search je toliko "dobar" da mi je Everything gotovo stalno upaljen. Ajde, od 1903 je ipak dosta bolji indexing tako da to nije više toliko slučaj.

Ali, bez obzira na sve to, i dalje je daleko ispred bilo koje druge iteracije Windowsa. Za produktivnost - pa ono:
- bolji window management (Snap Assist, mogućnost snapanja 4 prozora)
- bolji multi monitor support
- Quick Assist
- relaunch aplikacija nakon restarta
- Snip and Sketch (vjerojatno jedan od najdražim mi aplikacija koje koristim konstantno)
- drastično bolji management notifikacija
- drastično bolja sigurnost
- bolji update management (ljudi vole srati po tome, kao da su zaboravili na sate i sate čekanja da se Windows Update na Win7 i Win8 uopće usudi pokazati broj updejtova koje treba instalirati nakon čiste instalacije, s time da je ta broja bila u stotinama, i da je trebalo nekoliko restartova da se apliciraju svi updejtovi)
- WSL (i WSL2 uskoro)
- Windows Sandbox (izolirana okolina za pokretanje neprovjerenih aplikacija)

Jednostavno nemreš reći da nema pomaka na bolje, i da generalno desetka nije bolja za produktivnost.
Desetku koristim od kad je izašao prvi build 9841 2014. godine, i nikad, ali baš nikad mi se nije dogodilo primjerice da su se Windowsi restartali sami od sebe zbog updejtova. Znam da se to ekipi događalo, ali jednostavno ne razumijem kak i zakaj.

Uostalom, svaki bug, problem, ili sugestija se može poslati i komentirati na Feedback Hub-u. Koliko ljudi ovdje je ikad koristio Feedback Hub? To je najbolji način da se da MS-u do znanja kaj treba fixati / riješiti / dodati u novom release-u.

Tako da nema potrebe stavljati mi izjave u usta koje nisam rekao, no ajde, opraštam

Nego, da odgovorim na quotane postove iz tvog posta:

1.) Start Menu pouzdanost je jedna od stvari koja, istina, nije na razini Win7 i Win8.
Ovo povremeno neotvaranje Starta i Kalendara mi se događalo na verzijama do 1607, znači pred 3 godine, u međuvremenu nisam imao problem nigdje osim na tabletu sa 1GB RAM-a koji je ionako ispod minimum sistemskih zahtjeva pa je razumljivo.
Pretpostavljam da je u pitanju onaj fly-out kalendar kraj sata u taskbaru, kaj mi govori da ShellExperienceHost proces ima problema sa otvaranjem. Teško je ovak troubleshootati, ali imam osjećaj da ima veze sa nekim zajedničkim faktorom na svim tim mašinama - možda neki shell replacement ili dodatak (tipa za tabove u Exploreru), ili neki servis koji je instaliran na svim tim kompovima koji se kosi sa nečim u OS-u.

Tu je primjerice debilana kaj u 99,9% slučajeva na Microsoft forumima kao rješenje bude predloženo kreiranje novog user profila. Naravno da to nije prihvatljiva opcija ogromnom broju ljudi. Ipak, prvo bih provjerio da nije neka aplikacija kriva, pa bih onda išao dalje istraživati (sfc /scannow pa DISM, ili repair sa Media Creation Tool-om, ili tracing sa Windows Performance Recorderom i Analyzerom).

2.) Kakve veze ima Windows sa lošim third party driverom? Očito ima veze sa proizvođačem divajsa čiji je driver loš, treba pitati njih.

E sad, druga je stvar kaj čovjek prtlja po stvarima koje ne razumije, pa gasi sistemske servise bez razmišljanja o posljedicama, te umjesto group policy-ja za blokiranje driver-a ide brute force metodom blokiranja IP adresa na firewallu I onda se pjeni ekipa kad velim ignorantnost.


Eto, raspisao sam se i previše, mislim da sam dosta vremena utrošio na ovo, idemo dalje
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 10:54   #4379
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 12:04   #4380
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
Skini ovaj, ista stvar a free:
https://www.microsoft.com/en-us/p/he...ot:overviewtab
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na