Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2003., 10:34   #1
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
opet o Tulcu

Ljudi pitanjce, kak naći punokrvni PIII Tualatin (ok, ok, nije punokrvi kad nema duplo cachea) koji se krije u Celeronovoj koži (pretpostavljam da takvih ima)? Jel tu bitan core stepping il kaj? Naravno, ideja je kupiti Celera kaj bu išao na 133 Mhz. Pretpostavljam da ipak baš svaki Celeron to i nemre... Nisam još baš proučavao tu tematiku u detalje, pa zato zujim...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 18:58   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
tB1

Gle moj Tualatin 1,3 kuca bez greške na 1,7 GHz. Mislim da po onome što sam do sada vidio u toj igri Tulac tB1 step ti je najvažniji faktor ploča. Susjed ima onu bum pras tras Canyon 6BXAS ili tako nešto ploču, bitno da je i815B-Step Canyon i nema šanse da radi kao 13 x 133, dok je imao i prvu seriju tulaca 1,1 nije htio raditi 11 x 133 ali kod mene je bez greške tako radio. Kod mene tB1 radi na 1730MHz bez greške, bez super coolera, ničeg. Kako bi se reklo iz boxa u socket i peri 13 x 133. Punokrvni PIII Tulac ti je i onaj sa 256kB ali sa FSB 133, dakle svi Tulci su punokrvne trojke, oni sa 512kB su za servere i na velikom broju ploča ne rade. Ja uvjek moram imati neki q koji se so special, pazi ovo Tulac 1300 radi na 1730, a na jezgru dobiva 1,46 umjesto 1,475 kako bi trebao dobivati da radi normalno!!! Stavim stari Coppermine i piše ispravna voltaža, već sam mislio da se nešto krivo očitava, jok.

Uglavnom da ne serem previše, moje iskustvo kaže za Tulca je najbitnija ploča. Ja ti nisam neki Overclocker i ne bavim se time previše, više rekreativno pa neka ti netko kaže više ali kod mene 1,3 radi na 1,7 i to znam i vidim.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 04.02.2003., 09:12   #3
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
tako i mislih

E, mučos gracias, i ja gledah na intelovim stranicama pa sam vidio da novije serije imaju tb1 core stepping, pa reko, vjerovatno su ti noviji, stoga i bolji (proizvodni proces tralala) samo nisam znao dal ima neke dodatne razlike između ta1 i tb1 (valjda nema). Ha niš, nadat se da bum dobil nekaj iz serije SL6 (tb1), da bu ploča (ASUS CUV4X) fino radila sa svim tim (adapter + ujac tulac) i još ak se da dignut na 133, odma plaćam piće, ako ne i dva

Ak nebu šljakalo, onda lagani popizditis i onda za kaznu Paske mora platiti cugu jer je ploča oriđinale njegova



Inače, ovo da ti proc radi sa manjom voltažom na 1.7 zvuči genijalno. Mora da si napravil nekaj dobro u prošlom životu pa ti se sad vraća... Trebao si odma isti dan uplatiti loto, hehehehe
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2003., 10:24   #4
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Kaj je opet Paske kriv

To kaj si ti cicija, to se mene ne tiče
Ja sam dal ploću za Celeronče, nikada nisam spomenuo B-steping i tu ploču u istom kontekstu
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2003., 22:52   #5
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
vražju mater

Eh, em sam glup em sam baksuz. Ubodem u Vemilu adapter i Celer 1,3 i naravno, DOBIM staru seriju Tulca! Mislim, već sam zadovoljan kaj to opće radi, al opet!!!
Fakat sam se nadao da bum upiknuo tB1, al nič od toga. Još tipa dole u skladištu zapričam da pogleda ak ima koji nove serije (SL6) i on fakat skokne i dofura mi cijele dvije kutije Tulaca, al ma kakvi, sve samo SL5 serija. Tužna posljedica je da komp neće iznad 1450 MHz (FSB 112). Jad i bijeda... Diže se i na 1500MHz, al nakon kaj BIOS odradi svoje, komp stane na dizanju Windoza i ni makac...
Trebao sam biti dovoljno pametan pa prvo ići tipa pitat ak ima koje nove, pa onda kupovat. Hah, oće ko kupit onda novog 1,3 Tulca sa coolerom? Skinem 50 ćuna od cijene... E da, dilam i starog Celera 900 ak je ko zainteresiran.

BTW, meni piše da proc cuga 1,45 (tj. 1,44 V), al ni dizanje na 1,5V nije niš pomoglo.
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2003., 01:34   #6
animal
Registered User
 
animal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zgb
Postovi: 43
evi ja sam bas sada kupio cel na 1.3ghz i pise na kutiji 1,5v ,kako onda vama manje pise?
__________________
hardcore 4 life
animal je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2003., 01:34   #7
animal
Registered User
 
animal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zgb
Postovi: 43
evi ja sam bas sada kupio cel na 1.3ghz i pise na kutiji 1,5v ,kako onda vama manje pise?
__________________
hardcore 4 life
animal je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2003., 02:18   #8
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
CPUz

Skini si CPUz i vidi kaj ti piše tam. I još nekaj ak ti piše tB1 imaš sreće, ak ne već tA1 ili nekaj drugo, nemaš sreće. tB1 i FSB na 133 i uživaj na 1,7. Dobiješ stabilan i brz sistem, recimo SiSoft Sandra 2003 u CPU Multi-Media dobiješ nekih Integer 9369 it/s i u Floating Point iSSE 11686 it/s šta ti je dosta da ženiš XP 1800+, u FPU XP 2000+, XP 2200+, ... tek te P4 2,4 stignu i XP 2400+ Najbolji proc koji je intel ikad napravio i pazi sad temp. idle = 34°C max 39°C cooool:burn:
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2003., 09:12   #9
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Hmmda, meni se dogodila čudna stvar, proc sa tA1 mi se podignuo na jedno 1612 MHz, al nije dalje radio stabilno, dok tB1 se diže do jedno 1560MHz (al od windoza nič). Iskoristivo mi je i na jednom i drugom max 1455 MHz! Na tB1 sam dizao voltažu do 1.7, al uzalud... Možda fakat ploča ima puno utjecaja, kaj drugo... :confused:
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2003., 09:14   #10
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
E da, na svakoj kutiji piše da proc troši 1.5V, al realno pije između 1.44 i 1.46V.
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2003., 16:24   #11
gremlyn
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 1
Re: opet o Tulcu

Citiraj:
Originally posted by dubby
Ljudi pitanjce, kak naći punokrvni PIII Tualatin (ok, ok, nije punokrvi kad nema duplo cachea) koji se krije u Celeronovoj koži (pretpostavljam da takvih ima)? Jel tu bitan core stepping il kaj? Naravno, ideja je kupiti Celera kaj bu išao na 133 Mhz. Pretpostavljam da ipak baš svaki Celeron to i nemre... Nisam još baš proučavao tu tematiku u detalje, pa zato zujim...
Cuj, ja sam se sasvim pristojno skrasio sa svojim Tulcem 1.1Ghz... skoro pa da radi i na 133Mhz sabirnice (ledi sistem na 133Mhz bus-a nakon 5-6 sati, vjerojatno memorija kaska ), ali i na 11 x 131Mhz je cist OK (1447Mhz naspram 1100 i kusur kao kod originala). Uspio sam ga dici i do 1540Mhz (11 x 140Mhz), ali stabilnost je bila stvarno porazavajuca. Default napon za ovaj moj Celeron 1100 (1.1A) je 1.475V, ali sad mi je trenutno na 1.625V, jer se na manje povremeno znao lediti. Nazalost, cini se da sam pobrao jednog slabije clockabilnog Celera.

Frend mi pak (za usporedbu) vrti Tulca 1.2Ghz na 1.6Ghz (ne znam tocno sad brzinu sabirnice - neda mi se racunati) na default voltazi na Gigabyte matichnoj. Ono, toliko o krumpiru.
__________________
Tualatin Celeron 1100@1447, Abit ST6 (i815EP), Asus GF2 MX Deluxe (175/166@225/210), Barracuda IV 40GB, i jos 'rpa sra*ja.

www.cdnet.com.hr
gremlyn je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na