Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2019., 13:45   #9811
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
hvala, bit ce to to.

svira, call me maybe
  Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 14:29   #9812
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
nub je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 14:35   #9813
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ovo je sprdnja, ali ljudi i ozbiljne firme su to svojevremeno debelo prodavale.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 14:37   #9814
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Ja se sjećam neke "analize" gdje su čuli razliku u zvuku ako se fajl nalazio u root-u ili dublje u podfolderima.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 14:41   #9815
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Ne znam, nekak mi web izgleda predetaljno da bi bila samo sprdnja

Ak je sprdnja onda si je stvarno dao truda napravit kompletan web da malo nateže audiofile.

A ak je za stvarno, opet je super jer će to netko vjerojatno i kupit.

U svakom slučaju lik je bog!

Evo još malo snake oila <3: https://jcat.eu/featured/net-card-femto/

Zadnje izmijenjeno od: nub. 06.02.2019. u 14:56.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 15:00   #9816
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
imaš ti još dan-danas legalnog snake oil-a i kod nas u etabliranim dućanima, samo treba iste prepoznat/preslušat/procijeniti.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 19:19   #9817
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Ne znam, nekak mi web izgleda predetaljno da bi bila samo sprdnja

Ak je sprdnja onda si je stvarno dao truda napravit kompletan web da malo nateže audiofile.

A ak je za stvarno, opet je super jer će to netko vjerojatno i kupit.

U svakom slučaju lik je bog!

Evo još malo snake oila <3: https://jcat.eu/featured/net-card-femto/
8400$ nožice za zvučnike.
https://www.soundstageultra.com/inde...ipment-reviews

1400$ za kutiju koja usisava elektromagnetske smetnje, I shit you not.
https://www.lessloss.com/blackbody-p-200.html

Mislim svaka industrija prodaje govna zapakirana u mašne.
Samo mi se čini da je audioindustrija (ovdje sam fokusiran na "audiophile") u nekim poljima leader.

Treba nam neki Gartner magic quadrant:
X os: količina novaca koju je korisnik spreman potrošiti na stvari koje nemaju veze sa znanosti, a ni zdravom pameti
Y os: beskorisnost proizvoda

Kladim se da bi "audiofilski" proizvodi bili u leader segmentu

Baci oko i na ovu kolekciju dragulja:
https://www.audiogon.com/listings?ca...ssories-tweaks

Mislim, nemam ništa protiv da tržište nađe svog kupca.
Problem je kad se taj kupac kune ženom, djecom i rodbinom da je razlika u zvuku nebo i zemlja.

Stvarno je tragedija u šta se pojam audiofil pretvorio.

Ne znam jesi li bio na Too Loud showu u Zg-u (bio je prošle i pretprošle godine). Ima stvarno lijepih zvučnika za vidjet i poslušat, ali bilo je i hrpa debilana poput:
  • interkonekta od 1 metar duljine od cca 1k eura
  • strujnih kablova (pasivni) koji zvuče "bolje", mislim da oko 1k kuna cijena
  • ne znam ni kako se zovu službeno, "podizači" kablova, jer je razlika u zvuku ako kabel stoji na podu
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 20:35   #9818
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Nemojte ići na forum.hr čitati slične teme, samo toliko
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 21:04   #9819
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Stvarno je tragedija u šta se pojam audiofil pretvorio.
https://youtu.be/S5DKSxpcOu4?t=896

Btw, moram priznati da me ugodno iznenadio taj lik, komentirao sam na njegov video, pa da ne pišem još jednom, evo citat:

Citiraj:
I have 58x for 5 days now. I let my ears accomodate to the new sound. I am no HiFi freak, but I can distinguish good headphones from the bad ones. Eager as I was to compare your comparison to the real headphones, I must say you did a great job. There are only slight differences to that what I hear, but as you stated, you try to get as close as possible to the original recording, which is not completely possible.

The real 58x vs your recording of 58x differs in person as follows: stage is a bit wider, bass is slightly more aerated and highs are slightly more clear. I don't complain on the mids, as they are more present on the real deal due to slightly wider stage. Once again, differences are slight and not hearable to a casual listener - tested on my wife. However, she can hear and distinguish the differences between a gaming closed headphones (G933) and the 58x.

As to your other naked 58x videos: I tried removing inside foam, differences are hearable as described and how it logically can be expected: I put the inside foam back after 2 days of listening. I will not even be trying the outside, simply because I am really satisfied with the headphones.

As I don't have any other sound card or amp, I have tried using what I have: integrated Realtek ALC 1150 and HiFimeDIY Tiny USB DAC. I can hear the difference in advantage for HiFimeDIY by a margin across all frequencies. Volume level is more than enough, but I am still thinking about getting something "bigger" or more serious. I know it is a long shot, but do you have any recommendation on this, maybe some tests coming up in the near future?
Drugim riječima, 58x su odlične slušalice, što se dodatno naglašava prihvatljivom cijenom. Ispale su me ukupno 180€, od čega je 30€ carina i porez.

Pošto čujem razliku sa Tiny USB DAC-om, koji ne podržava low-level volume control*, tražim prihvatljivi DAC koji može pogoniti sluje out of the box, pojačalo mi nije potrebno.

*Naime, ne može se pojačati ili stišati u windowsima, već samo kroz programe/aplikacije koje imaju mogućnost namještavati glasnoću: svaki player ima svoj vlastiti slider za glasnoću, pa tako i youtube.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 22:36   #9820
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova

Drugim riječima, 58x su odlične slušalice, što se dodatno naglašava prihvatljivom cijenom. Ispale su me ukupno 180€, od čega je 30€ carina i porez.

Pošto čujem razliku sa Tiny USB DAC-om, koji ne podržava low-level volume control*, tražim prihvatljivi DAC koji može pogoniti sluje out of the box, pojačalo mi nije potrebno.
To si naručio s Massdropa? Čestitke, vidio sam da hrpa ljudi hvali 58x-ice.

Nisam najbolje skužio pitanje za DAC.
Jel imaš već postojeće pojačalo? Ako nemaš, onda moraš kupiti DAC/AMP kombo - nešto ti treba i pojačati taj signal

Mislim da ti je ovako nešto OK:
https://www.amazon.com/FX-Audio-Opti...dp/B01HERNVFM/
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 23:41   #9821
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Tako je, preko massdropa. Nisam pametan, ali DAC-i/ovi imaju u sebi i pretpojačalo koje je dostatno za slušalice u većini slučajeva, kao što je slučaj kod ovog hifimediy minija. Izlazni stupanj ne bih nazvao pojačalom u tom slučaju. Nikad se nisam bavio cijelom tom pričom oko slušalica. Pretpostavljam da su kojekakve usb zvučne zapravo takvi DAC-i/ovi s izlaznim stupnjem koje zapravo nije pravo pojačalo kao kad se govori o zasebnom pojačalu za slušalice. Ak se varam, ispravite me.

Ako to znači da bih trebao dac/amp combo, to je u redu, hvala na konkretnom prijedlogu, moram malo potražiti kakav je. Tražim neutralnost ako je moguće.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 08:41   #9822
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Jesi pogledao i ovaj video od lika kojeg si naveo?
https://www.youtube.com/watch?v=K8zAko5G6eg
nub je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 09:02   #9823
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Tako je, preko massdropa. Nisam pametan, ali DAC-i/ovi imaju u sebi i pretpojačalo koje je dostatno za slušalice u većini slučajeva, kao što je slučaj kod ovog hifimediy minija. Izlazni stupanj ne bih nazvao pojačalom u tom slučaju. Nikad se nisam bavio cijelom tom pričom oko slušalica. Pretpostavljam da su kojekakve usb zvučne zapravo takvi DAC-i/ovi s izlaznim stupnjem koje zapravo nije pravo pojačalo kao kad se govori o zasebnom pojačalu za slušalice. Ak se varam, ispravite me.

Ako to znači da bih trebao dac/amp combo, to je u redu, hvala na konkretnom prijedlogu, moram malo potražiti kakav je. Tražim neutralnost ako je moguće.
Destro, ak nemaš problema sa kineskim brendovima, preporučam SMSL M3 DAC/Amp. To ima stvarno pristupačnu cijenu koštanja, ima pojačalo za slušalice sa klasičnim potenciometrom, tri digitalna ulaza i linijski izlaz za pojačalo. I uistinu fino svira, sigurno će bez problema potjerat i tvoje Senhajserice.

Ja ga koristim u jednom pomalo neobičnom "desktop" sistemu, zapravo uskoro ću postavit i slikicu i napisat koju riječ o njemu.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 18:23   #9824
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Jesi pogledao i ovaj video od lika kojeg si naveo?
https://www.youtube.com/watch?v=K8zAko5G6eg
Smatram da mi ta tema nije bitna, tako da nisam trošio vrijeme za to.

Meni DAC treba za spojiti sluške na komp. Slušajući razliku između integruše bazirane na ALC1150 i HiFimeDIY tiny, razlika je jasno čujna.

Malo opremljeniji DAC-ovi moraju biti bolji - usporedbom IC-eva koji se ugrađuju je jasno da jedan stolni DAC sa izlazom za slušalice mora biti bolji od ovog tiny čuda.

Dakle, uvjeren sam da se isplati dati barem pola vrijednosti slušalica za DAC.

S druge strane, uspoređujući tiny na mom nexus 6 u odnosu na sam 3.5mm jack, razlike su na razini placeba, prvim preštekavanjem ko fol čujem nešto, vratim nazad, zvuči isto.

Dakle, za mobitel mi sigurno ne treba, osim toga otvorene slušalice i mobitel ću koristiti najvjerojatnije nikad

Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Destro, ak nemaš problema sa kineskim brendovima, preporučam SMSL M3 DAC/Amp. To ima stvarno pristupačnu cijenu koštanja, ima pojačalo za slušalice sa klasičnim potenciometrom, tri digitalna ulaza i linijski izlaz za pojačalo. I uistinu fino svira, sigurno će bez problema potjerat i tvoje Senhajserice.

Ja ga koristim u jednom pomalo neobičnom "desktop" sistemu, zapravo uskoro ću postavit i slikicu i napisat koju riječ o njemu.
U tom cjenovnom rangu sam naletio već na nekoliko kineza, uključujući dva prijedloga odavdje. Moram podvuć crtu koji ću odabrati, usporediti specke IC-ova, pa kupiti nešto što je dostupno preko amazona. Ako neće valjati, vratim.

Nemam ništa protiv iste elektronike za manje para kao u skupljim modelima.

Našvrljaj malo kak ti se dopao M3, rado bih pročitao.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2019., 19:23   #9825
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
2015.god tražio sam savjete ovdje u vezi kupnje i nadogradnje mojih Logitech Z-5500 (koji me služe vjerno već skoro 11 godina!) uparenih s Creative X-Fi Titanium zvučnom. Savjeti su rezultirali da sam kupio KRK Rokit 6 (nakon što sam ih poslušao u dućanu i zvučali su super) da pokušam "step it up" i rezultiralo je povratom istih nakon par dana jer su me doslovno uši bolile. Možda je stvar navike, ne znam, ali nisu mi nikako odgovarali. Mislim da su mi visoki tonovi jednostavno stvarali bol i nisam mogao slušati duže od par minuta. Nisam imao sliučno iskustvo sa zvučnicima nikada osim tada. I onda sam odustao od svega i eto još uvijek na Z-5500.

Evo došao je trenutak za sljedeći pokušaj. (isprobao sam i Z906 koji su kao novi Z-5500, ali su apsolutno lošiji i downgrade teški).

Razmišljam da kupim Audioengine A5+ i S8 sub, jer iskreno mislim da sam previše navikao na sub + jednostavno volim takav zvuk i eto. Tako da iako čitam da A5+ imaju dovoljno basa, rekao bih da bi meni ipak trebao sub.

Svrha:
- spojit ih na komp na postojeću Creative X-Fi Titanium karticu (koju sam također voljan zamijeniti ako ima potrebe)
- filmove uopće više ne gledam na PC-ju
- glazbu slušam gotovo isključivo na PC-ju i primarno želim da mi glazba zvuči bolje od Z-5500 za koje sam svjetsan da su krš za kvalitetnu glazbu (ali kad baš tako dobro gruvaju :P)
- gejming - navikao sam da svaki pucanj "osjetim", a ne samo čujem i stoga smatram da je sub "must have"

Dakle, gejming i glazba. Od glazbe slušam manje više sve, ali najviše hip-hop i EDM.

Z-5500 trenutno koristim kao 3.1, je mi prostor ne dopušta 5.1, tako da mislim da je 2.1 sasvim ok (iako mislim da je 5.1 vrh za gejming)

Vidim u Ronisu 3.589,00 Kn A5+ i 3.189,00 Kn S8 pa prije nego pokušam, zanima me mišljenje iskusnijih - hoće li ovo biti dobar upgrade u mom konkretnom slučaju?

Glazba će sigurno zvučati bolje, ali hoće li gejming biti jednako fun, hoće li i dalje "gruvat" kad hoću i generalno jel mogu očekivat neke probleme s ovim setupom, s obzirom da su Logitech plug and play manje-više?

p.s. Krk Rokit su imali "sweet spot" kao što svi monitori imaju i taj spot je bio baš ono mal, pomakneš glavu u stranu i već zvuči posve drukčije. To mi neodgovara, jer imam tendeciju mijenjati položaj sjedenja dosta i volio bih da mi zvuče jednako dobro kako god ja sjedio (kao što ovi Z-5500 ne ovise baš o položaju sjedenja).
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2019., 22:39   #9826
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Vidim u Ronisu 3.589,00 Kn A5+ i 3.189,00 Kn S8 pa prije nego pokušam, zanima me mišljenje iskusnijih - hoće li ovo biti dobar upgrade u mom konkretnom slučaju?
Da li moraju biti aktivni monitori ili može biti i pasivno + amp?
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2019., 09:06   #9827
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Da li moraju biti aktivni monitori ili može biti i pasivno + amp?
Ne moraju, ali ne mogu biti puno veći od ovih, posebno u širinu, jer stajat će na stolu pokraj Acer X34p pa nemam više baš mjesta. A5+ po dimenzijama su taman na knap. Također, radi jednostavnosti sam mislio izbjeći amp, ali nije isključeno iz opcije.

Prvenstveno me zanima ovaj izbor, ali i drugi savjeti su dobrodošli.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2019., 11:09   #9828
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Ne moraju, ali ne mogu biti puno veći od ovih, posebno u širinu, jer stajat će na stolu pokraj Acer X34p pa nemam više baš mjesta. A5+ po dimenzijama su taman na knap. Također, radi jednostavnosti sam mislio izbjeći amp, ali nije isključeno iz opcije.

Prvenstveno me zanima ovaj izbor, ali i drugi savjeti su dobrodošli.
Nisam ih osobno čuo, ali ove zvučnike puno ljudi hvali kao jedne od najboljih desktop powered zvučnika koje možeš nabaviti:
https://vanatoo.com/shop/speakers/transparent-zero/

Ili eventualno ovo za manje love:
https://www.edifier.com/gb/en/speake...th-optical-rca

Ako obožavaš jaki bass teško ćeš to dobiti bez zasebnog subwoofera.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2019., 11:25   #9829
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Kupi si Dali zvučnike, odlični su.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2019., 18:11   #9830
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Nisam ih osobno čuo, ali ove zvučnike puno ljudi hvali kao jedne od najboljih desktop powered zvučnika koje možeš nabaviti:
https://vanatoo.com/shop/speakers/transparent-zero/

Ili eventualno ovo za manje love:
https://www.edifier.com/gb/en/speake...th-optical-rca

Ako obožavaš jaki bass teško ćeš to dobiti bez zasebnog subwoofera.
Ove Vanatoo ne vidim nigdje dobavljive, djeluju zanimljivo.

Edifier ima na amazon.de, osim što su jeftiniji od A5+, koja im je prednost? Zvuče bolje/isto?


Citiraj:
Autor DiRT Pregled postova
Kupi si Dali zvučnike, odlični su.
Neki konkretno model?
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2019., 10:08   #9831
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Dakle, ovo je moj novi desktop setup, možda nekom posluži kao inspiracija



Izvor zvuka je SMSL M3 (izabran jer služi i kao amp za sluške - KZ ZS6, nisu na ovoj slici), pojačalo je APPJ MiniWat sa 3W RMSa, 6J1 ulazne i 6P1 izlazne cijevi, a zvučnici su dizajn kolege sa foruma - full-range basrefleks sa Faital 3FE25 driverom, i nešto filtriranja (više peglanja u srednjem i visokom pojasu).

Stvar puni zvukom sobu od 15 kvadrata, sve do najdonjeg basa je čisti "hi-fi" (ipak je riječ o full range čvarcima od 3 inča), i bez sumnje posjeduje onu vjerojatno najvažniju karakteristiku svakog audio-sistema - tjera te da slušaš još
Sveukupna cijenu sistema procjenjujem na oko 2-2.5 tisuća kuna - samo sam pojačalo i sluške kupio nove, a pri izradi Faitala sam sudjelovao, tak da nije baš bilo "ključ u ruke".

U svakom slučaju, trenutno češće uživam u ovom sistemu nego u glavnom
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2019., 10:26   #9832
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Neki konkretno model?
Dali Zenzor 3, Dali Zenzor Vokal, ak ne onda Oberon seriju novija je i malo lošija od Zenzora ja mislim.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2019., 18:01   #9833
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Dakle, ovo je moj novi desktop setup, možda nekom posluži kao inspiracija



Izvor zvuka je SMSL M3 (izabran jer služi i kao amp za sluške - KZ ZS6, nisu na ovoj slici), pojačalo je APPJ MiniWat sa 3W RMSa, 6J1 ulazne i 6P1 izlazne cijevi, a zvučnici su dizajn kolege sa foruma - full-range basrefleks sa Faital 3FE25 driverom, i nešto filtriranja (više peglanja u srednjem i visokom pojasu).

Stvar puni zvukom sobu od 15 kvadrata, sve do najdonjeg basa je čisti "hi-fi" (ipak je riječ o full range čvarcima od 3 inča), i bez sumnje posjeduje onu vjerojatno najvažniju karakteristiku svakog audio-sistema - tjera te da slušaš još
Sveukupna cijenu sistema procjenjujem na oko 2-2.5 tisuća kuna - samo sam pojačalo i sluške kupio nove, a pri izradi Faitala sam sudjelovao, tak da nije baš bilo "ključ u ruke".

U svakom slučaju, trenutno češće uživam u ovom sistemu nego u glavnom
Zvučnici izgledaju super

Jel taj dizajn zvučnika dostupan negdje online ili se radi po narudžbi?
I ako smijem pitat, koji je razlog da si išao na cijevno pojačalo umjesto solid statea?
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2019., 23:19   #9834
nonick
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
2015.god tražio sam savjete ovdje u vezi kupnje i nadogradnje mojih Logitech Z-5500 (koji me služe vjerno već skoro 11 godina!) uparenih s Creative X-Fi Titanium zvučnom. Savjeti su rezultirali da sam kupio KRK Rokit 6 (nakon što sam ih poslušao u dućanu i zvučali su super) da pokušam "step it up" i rezultiralo je povratom istih nakon par dana jer su me doslovno uši bolile. Možda je stvar navike, ne znam, ali nisu mi nikako odgovarali. Mislim da su mi visoki tonovi jednostavno stvarali bol i nisam mogao slušati duže od par minuta. Nisam imao sliučno iskustvo sa zvučnicima nikada osim tada. I onda sam odustao od svega i eto još uvijek na Z-5500.

Evo došao je trenutak za sljedeći pokušaj. (isprobao sam i Z906 koji su kao novi Z-5500, ali su apsolutno lošiji i downgrade teški).

Razmišljam da kupim Audioengine A5+ i S8 sub, jer iskreno mislim da sam previše navikao na sub + jednostavno volim takav zvuk i eto. Tako da iako čitam da A5+ imaju dovoljno basa, rekao bih da bi meni ipak trebao sub.

Svrha:
- spojit ih na komp na postojeću Creative X-Fi Titanium karticu (koju sam također voljan zamijeniti ako ima potrebe)
- filmove uopće više ne gledam na PC-ju
- glazbu slušam gotovo isključivo na PC-ju i primarno želim da mi glazba zvuči bolje od Z-5500 za koje sam svjetsan da su krš za kvalitetnu glazbu (ali kad baš tako dobro gruvaju :P)
- gejming - navikao sam da svaki pucanj "osjetim", a ne samo čujem i stoga smatram da je sub "must have"

Dakle, gejming i glazba. Od glazbe slušam manje više sve, ali najviše hip-hop i EDM.

Z-5500 trenutno koristim kao 3.1, je mi prostor ne dopušta 5.1, tako da mislim da je 2.1 sasvim ok (iako mislim da je 5.1 vrh za gejming)

Vidim u Ronisu 3.589,00 Kn A5+ i 3.189,00 Kn S8 pa prije nego pokušam, zanima me mišljenje iskusnijih - hoće li ovo biti dobar upgrade u mom konkretnom slučaju?

Glazba će sigurno zvučati bolje, ali hoće li gejming biti jednako fun, hoće li i dalje "gruvat" kad hoću i generalno jel mogu očekivat neke probleme s ovim setupom, s obzirom da su Logitech plug and play manje-više?

p.s. Krk Rokit su imali "sweet spot" kao što svi monitori imaju i taj spot je bio baš ono mal, pomakneš glavu u stranu i već zvuči posve drukčije. To mi neodgovara, jer imam tendeciju mijenjati položaj sjedenja dosta i volio bih da mi zvuče jednako dobro kako god ja sjedio (kao što ovi Z-5500 ne ovise baš o položaju sjedenja).
Sličnu dilemu sam imao kod prelaska s prastarih Creative T5400 na nove zvučnike. Probao sam JBL LSR 305, no imali su konstantan hiss i previše "ubodno visokih pitcheva". Spojeni na Micca Origen G2 dac/preamp. Soundstage je bio odličan (prodajem ih ). Nakon toga sam probao Mackie MR524 - nemaju hiss, fali im basa (mrvicu), ravni su ko yamaha hs5. Probao sam audioengine A5+ - fali im basa, nisu otvorenog zvuka.
Išao sam na demo slušanje Edifier s1000db - odličan zvuk, fino izbalansirani, no imali su mali hiss koji se pojačavao s razinom glasnoće (dok nema reprodukcije zvuka) i veliki su. Edifier s880db je pak u razini Vanatoo T0, s mrvicu slabijim basom i postiže manje dB posebno preko bluetootha.
Na kraju sam nakon tri demo slušanja uzeo Edifier S350DB - odličan zvuk, dsp fino balansira između subwoofera i zvučnika, soundstage odličan, imaju dovoljno basa (smanjujem ga na -2dB , povezivost odlična (nema clippinga kod bluetootha). Oduševili su me na prvu i sve bolji su.
nonick je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2019., 23:31   #9835
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor nonick Pregled postova
Sličnu dilemu sam imao kod prelaska s prastarih Creative T5400 na nove zvučnike. Probao sam JBL LSR 305, no imali su konstantan hiss i previše "ubodno visokih pitcheva". Spojeni na Micca Origen G2 dac/preamp. Soundstage je bio odličan (prodajem ih ). Nakon toga sam probao Mackie MR524 - nemaju hiss, fali im basa (mrvicu), ravni su ko yamaha hs5. Probao sam audioengine A5+ - fali im basa, nisu otvorenog zvuka.
Išao sam na demo slušanje Edifier s1000db - odličan zvuk, fino izbalansirani, no imali su mali hiss koji se pojačavao s razinom glasnoće (dok nema reprodukcije zvuka) i veliki su. Edifier s880db je pak u razini Vanatoo T0, s mrvicu slabijim basom i postiže manje dB posebno preko bluetootha.
Na kraju sam nakon tri demo slušanja uzeo Edifier S350DB - odličan zvuk, dsp fino balansira između subwoofera i zvučnika, soundstage odličan, imaju dovoljno basa (smanjujem ga na -2dB , povezivost odlična (nema clippinga kod bluetootha). Oduševili su me na prvu i sve bolji su.
Tnx za opsežan odgovor, korisno.

Možda glupo pitanje, ali što misliš pod time da A5+ nisu otvorenog zvuka?

I kako misliš da bi parirali A5+ i S8 sub s Edifier S350DB? Razlika u cijeni je ogromna u ovom slučaju.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 09:51   #9836
nonick
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Tnx za opsežan odgovor, korisno.

Možda glupo pitanje, ali što misliš pod time da A5+ nisu otvorenog zvuka?

I kako misliš da bi parirali A5+ i S8 sub s Edifier S350DB? Razlika u cijeni je ogromna u ovom slučaju.
Subjektivno, kod A5+ zvuk se doimao kao da "dolazi" iz kutije, na par pjesama osjetilo se da zvuk ide "izlazi u jednom smjeru". Falio je soundstage i "dubina". Teško je dočarati taj subjektivan dojam, ali JBL 305 nije imao taj problem. Doduše kod slušanja JBL-a sam nakon pola sata dobio tinitus
Edifier S350DB ima sličan soundstage/širinu polja kao JBL305 i znatno prihvatljiviji zvuk. U sobi 4x6m x3m visine ispune prostor zvukom (pojačani na cca 50%), kod slušanja ne primjećuje se izvor zvuka. Mogu ih slušati par sati bez glavobolje.
Nisam čuo A5+ + S8subwoofer (samo A5+), tako da ne mogu direktno usporediti s Edifierom S350DB, no kod kupnje budžet mi nije bio presudan i poslušao sam puno zvučnika - pokušao sam i s pasivnim AE100+AE108 subwoofer preko NAD 3020 (komplet oko 8000kn) i Edifier S350DB bez problema može parirati tom kompletu. Možda sam nakon 15 g. korištenja Creative 5400 navikao na subwoofer, pa je S350DB dostojna zamjena (i neusporedivo bolja).
nonick je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 09:56   #9837
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Citiraj:
Autor nonick Pregled postova
Subjektivno, kod A5+ zvuk se doimao kao da "dolazi" iz kutije, na par pjesama osjetilo se da zvuk ide "izlazi u jednom smjeru". Falio je soundstage i "dubina". Teško je dočarati taj subjektivan dojam, ali JBL 305 nije imao taj problem. Doduše kod slušanja JBL-a sam nakon pola sata dobio tinitus
Edifier S350DB ima sličan soundstage/širinu polja kao JBL305 i znatno prihvatljiviji zvuk. U sobi 4x6m x3m visine ispune prostor zvukom (pojačani na cca 50%), kod slušanja ne primjećuje se izvor zvuka. Mogu ih slušati par sati bez glavobolje.
Nisam čuo A5+ + S8subwoofer (samo A5+), tako da ne mogu direktno usporediti s Edifierom S350DB, no kod kupnje budžet mi nije bio presudan i poslušao sam puno zvučnika - pokušao sam i s pasivnim AE100+AE108 subwoofer preko NAD 3020 (komplet oko 8000kn) i Edifier S350DB bez problema može parirati tom kompletu. Možda sam nakon 15 g. korištenja Creative 5400 navikao na subwoofer, pa je S350DB dostojna zamjena (i neusporedivo bolja).
I ja sam imao Creative 5400 prije Z-5500.

Hm, uzet ću ih u obzir, svakako djeluju zanimljivo. Jedino kad bi bili u crnoj ili bijeloj boji, jer mi ovako se baš i ne uklapaju u setup. Tnx!
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 13:15   #9838
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Zvučnici izgledaju super

Jel taj dizajn zvučnika dostupan negdje online ili se radi po narudžbi?
I ako smijem pitat, koji je razlog da si išao na cijevno pojačalo umjesto solid statea?
Zvučnike je konstruirao kolega - u principu, stavio je parametre zvučnika u simulator, štimao rez na na 70Hz, peglao baffle-step i takve stvari....
Obzirom da je kutiju radio za mene, dogovarali smo se oko finiša, položaja porta - na kraju je riječ o 2 slota na stražnjoj strani - terminala i slično.

Pojačalo sam kupio prije zvučnika, i to zato jer sam- jasno - htio čuti kako zvuči cijevno pojačalo, a ovo je bilo meni pristupačno.
Nije bilo mišljeno za baš ovakav "kompjuterski" pristup nego za jednu drugu manju sobu, al sad se trenutno tak poklopilo, i funkcionira prilično dobro.

Kad koristim komp za igranje onda su tu sluške, a kad slušam glazbu (a to nije po cijele dane, nego sat-dva) - onda imam zvučnike.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2019., 23:33   #9839
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Zvučnike je konstruirao kolega - u principu, stavio je parametre zvučnika u simulator, štimao rez na na 70Hz, peglao baffle-step i takve stvari....
Obzirom da je kutiju radio za mene, dogovarali smo se oko finiša, položaja porta - na kraju je riječ o 2 slota na stražnjoj strani - terminala i slično.

Pojačalo sam kupio prije zvučnika, i to zato jer sam- jasno - htio čuti kako zvuči cijevno pojačalo, a ovo je bilo meni pristupačno.
Nije bilo mišljeno za baš ovakav "kompjuterski" pristup nego za jednu drugu manju sobu, al sad se trenutno tak poklopilo, i funkcionira prilično dobro.

Kad koristim komp za igranje onda su tu sluške, a kad slušam glazbu (a to nije po cijele dane, nego sat-dva) - onda imam zvučnike.
Pored takvih zvučnika mislim da ne bi previše stavljao slušalice
Stvarno si pogodio dizajn.

Jel možeš opisati kako si došao do odabira drivera, zašto si išao fullrange umjesto odvojenih (ili ti se nije dalo dizajnirat skretnicu ), kako si dizajnirao kutije i koji si softver koristio?

Sry na puno pitanja, ali uvijek mi je zanimljivo kad netko napravi svoje zvučnike.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2019., 15:25   #9840
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Čitam malo pa odlučio i ja promijeniti neke stare lođijeve zvučnike i sub.
Jbl 305p ili sonodyne srp 201?
Sonodyne mogu poslušati iako nisam jedan od onih koji lako čuju razlike u zvuku.
Jbl sam pročitao gore ali imao sam nekoliko njihovoih modela i uvijek su mi bili ok.

Da li ima tko kakavih iskustava sa sonodyne zvučnicima?
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na