Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2018., 17:49   #39841
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Vidjao sam po gradu kak sa stop palicama lupaju ekipi po autu i masu rukama.
Bas ono visti krkanluk, al sto ocekivat od ekipe koja je HRVI i u mirovini i ovo radi kao dodatni posao.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 18:59   #39842
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Jedan policajac mi je pričao da je presretač negdje oko Zadra išao zaustaviti konvoj od 2 vozila sa diplomatskim tablicama, a budući vozila nisu stajala, ovaj je prepriječio izlaznu traku sa autoceste na naplatnim kućicama.
Problem je nastao kada je osiguranje ambasadora izašlo iz auta sa pištoljima popričati sa gospodom iz presretačaVolio bih vidjeti kako je izgledao taj razgovor.

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 19.10.2018. u 19:04.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 19:25   #39843
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
te pratnje i izdrkavanja sa vozanjem politicara po gradu i bandica je samo balkanska fora
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 19:30   #39844
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imam ja jednu o presretačima, o čemu se davno pisalo, ali bi trebalo provjeriti.
Sveto Trojstvo, koje se kod nas najviše koristi za presretače, ima limitator koji ih ograničava na max. brzinu od 250 km/h.
Navodno je presretačima maknut taj limitator. Po nekim pravnim teorijama, takav se auto ima smatrati tehnički neispravnim i uopće ne bi smio biti na cesti. Dakle, kazna može 'mačku o rep'.
BMW i Audi u Os baranjskoj su oduvijek cipani ali im nije maknuta blokada. Zato nikad nisi pročitao da je netko vozio 270 nego uvijek 246 i slično 😂
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 20:35   #39845
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
A dobro, kaj se vi sad čudite ko pura dreku, pa prije par godina su ameri uhapsili tadašnjeg pomoćnika ministra dok je sa njime u društvu bilo lik koji je bio šef ovima kaj prate štićene osobe... ili prevedeno, kad imaš takvog šefa moraš poludjeti prije ili kasnije i postati krkan poput njega

https://www.maxportal.hr/vijesti/ame...a-namlatili-2/
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 22:03   #39846
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
......
S druge strane, policajcima je zakonom omogućeno da krše prometne propise da bi uopće mogli obavljati svoj posao čak i kada ne daju nikakve zvučne i svjetlosne znakove
.....
Mozes molim te mi dati neki c/p iz zakona di to piše?

Btw, nitko nije iznad zakona (pričam na papiru, ne upraksi) a pogotovo kad se npr. radi o prolasku kroz crveno. Znam slučaj di je hitna sa rotirkama ušla u raskrsce i pobrala nekog na zebri i vozac je proglasen krivim i dobio je otkaz. Nisam siguran da li je dobio kaznu zatvora.

Ova ekipa iz pratnje su krkani kockstih glava zaostali jos u miliciji koji i dan danas misle da su šerifi i da ih se svi trebaju bojati. Redovito krše zakone i dovode u opasnost ostalu ekipu u prometu. To sam doživio iz iskustva. A kad vidite tko koga vozi, razno razni kumovi i slični sve je jasno.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 23:30   #39847
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
kad bi planet zemlja bila živo biće hrvatska bi bila čmar. centar iz kojeg izlaze sva govna zajedno sa komšijama srbima i dobrim susjedima bosancima. nas tri bi bili šupak svijeta.
da sad zaratimo skupio bi prnje i što dalje od prčije.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 08:54   #39848
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imam ja jednu o presretačima, o čemu se davno pisalo, ali bi trebalo provjeriti.
Sveto Trojstvo, koje se kod nas najviše koristi za presretače, ima limitator koji ih ograničava na max. brzinu od 250 km/h.
Navodno je presretačima maknut taj limitator. Po nekim pravnim teorijama, takav se auto ima smatrati tehnički neispravnim i uopće ne bi smio biti na cesti. Dakle, kazna može 'mačku o rep'.
Sve što si naveo, nije točno.
Ni teorija nije točna. Auti su full tehnički ispravni, i najmanja sitnica se gleda da bude ispravna, više nego ovi na tehničkom za osvjetljenje instrument table

Nema čipova ni prerada ni čuninga, dolaze iz tvornica u stanju kakvom se vozi na cesti.
Tako da te selskokaFanske priče nisu točno
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 10:23   #39849
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Sve što si naveo, nije točno.
Gle, jasno je da braniš svoje kolege ali ako nisi 100% siguran u nešto onda to nemoj tvrditi.
Bio je članak prije koju godinu baš oko toga, više izvora (pa i sami vozači) kažu da im je dignuta snaga na autima, i to ne samo presretačima nego i ovima što su u pratnji VIP osoba:
https://www.jutarnji.hr/autoklub/akt...pravni/897007/

Možda je, možda nije, ali smješno je čitati tvoje postove, kao da si zaposlen da na forumu budeš odvjetnik.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 11:42   #39850
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Pričaš gluposti. Cipani su ,nisu seoske priče nego iz prve ruke znam . Možda ovi najnoviji nisu ali BMW i Audi prije par godina su bili obadva cipana .

Edit imam čak negdje možda i mape sačuvane 😂
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Sve što si naveo, nije točno.
Ni teorija nije točna. Auti su full tehnički ispravni, i najmanja sitnica se gleda da bude ispravna, više nego ovi na tehničkom za osvjetljenje instrument table

Nema čipova ni prerada ni čuninga, dolaze iz tvornica u stanju kakvom se vozi na cesti.
Tako da te selskokaFanske priče nisu točno

Zadnje izmijenjeno od: buljaka. 20.10.2018. u 11:55.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 12:15   #39851
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Vozim ih sve skupa 5 godina, i stari A4 (2013.) i novi (2018). Sve skupa ima nekih 150 000km osobno odvoženih s njima. Nema nikakvih naknadnih prerada, dolaze iz tvornice takvi kakvi jesu. Zadovoljan??
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 12:17   #39852
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Gle, jasno je da braniš svoje kolege ali ako nisi 100% siguran u nešto onda to nemoj tvrditi.
Bio je članak prije koju godinu baš oko toga, više izvora (pa i sami vozači) kažu da im je dignuta snaga na autima, i to ne samo presretačima nego i ovima što su u pratnji VIP osoba:
https://www.jutarnji.hr/autoklub/akt...pravni/897007/

Možda je, možda nije, ali smješno je čitati tvoje postove, kao da si zaposlen da na forumu budeš odvjetnik.
Naravno, imaš pravo na svoje mišljenje
Novinari pišu svašta, valjda ti je jasno. Auti su potpuno o ispravni po svim stavkama, Indexima brzine guma, svemu živome. Pregledavaju se na dnevnoj bazi.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 12:18   #39853
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
meni su isto usmeno prigovorili za podizače stakala kaj ne rade, rekao sam da je primljeno na znanje
Eto, piše u tom novom pravilniku da izlizanost gumene obloge papučica, naravno malo veća, je teža tehnička neispravnost
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 12:28   #39854
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Ono sto kosta su od reda tezi tehnicki nedostatci, uzrokuje nesrece. Ono sto ne kosta, a to je ljudska glupost, koga za to briga. Od kada sam pogledao one videe kompilacija prolazenja kroz crveno i ostalih gluposti u Splitu, sada to uocavam po Zagrebu...Strašno koliko se ignorira crveno, jednosmjerne ulice..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 13:56   #39855
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Vozim ih sve skupa 5 godina, i stari A4 (2013.) i novi (2018). Sve skupa ima nekih 150 000km osobno odvoženih s njima. Nema nikakvih naknadnih prerada, dolaze iz tvornice takvi kakvi jesu. Zadovoljan??
Bratić od bivše je vozio os BMW 532ga rega,330d, prije 10 god i Audi A4 poslije njega i sa obadva sam skidao mape. Kažem možda noviji nisu ali ovi su bili cipani .

Mapu sa tog 330d sam kopirao na svoj 330d. Tako da znam o čemu pričam jbg
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 14:51   #39856
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ne znam koje su to kombinacije i ne mogu to komentirati ali vozio sam i tog BMW-a. Sve je serijala bio, 180kw, ovjes pogon itd.

Za crveno svjetlo je nevjerojatno da većina uopće nije ni gledala semafor, nego se vode autom ispred sebe. Poslije kad vide snimku, ne mogu vjerovati.

Nego, dal' je bilo riječi već, al meni promaklo

https://www.kia.hr/novosti/novost/no...ni-tourer-6608

Stvarno izgleda fenomenalno, konačno nešto drugačije, ok kopiran je Mercedes, al meni se sviđa.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 15:14   #39857
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ti novi Ceedovi super izgledaju.

Jedino im onaj novi preskupi GT nije trebao


U Zg sam bit će sad 3 godine, to je strasno sto se radi po cesti. Crvena svjetla, slalomi itd itd. Idem nekidan s posla i zenska mi oduzima prednost, i sviram joj, i ona gleda direkt u mene, al riba ne staje. Poslje mi samo kao slegne ramenima kao.

Juce isto idem s posla Ilicom i samo lijeva traka je prohodna zbog radova. Naravno saltam se u lijevu traku 500m prije i idem 25minuta. Kad stize frajer pred suzenjem i hoce se na silu ubacit. Naravno nepustam nikog u tom stadiju i kao lik meni zas sam taki. Pa reko jel ti mislis da su drugi ljudi budale koji stoje u koloni u lijevoj traci vec pol sata.

I skuzih jos nesto, najbezobrazniji su vozaci bmw-a. Strasno nesto. I nemojte mi sad pocinjat, i sam ga vozim ko drugi auto, al sta je je.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 20.10.2018. u 15:21.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 17:20   #39858
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Što jest jest..
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 17:24   #39859
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Molim vas za malo pomoći...

Što može uzrokovati kvar na čeljusti stražnje kočnice nakon izmjene kočione tekućine i ničeg više? Jedna stražnja čeljust je napeta i stalno koči...

Također, ako netko zna za neku razvaljenu Lagunu III s koje mogu skinut zadnju desnu čeljust, neka javi.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 20.10.2018. u 17:43.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 18:13   #39860
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Pa repariraj to, ništa čudno, samo treba očistiti sve dobro i promijeniti gumice
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 18:17   #39861
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Eto, onda moze preporuka i kod koga reparirati.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 18:19   #39862
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
To nek ti lokalna ekipa preporuci, a i svaki iole normalan meho ti to napravi
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 18:43   #39863
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Moji koji su i mijenjali kocionu tekucinu (di je Dottore?) su rekli da nabavim rabljenu za parsto kuna ili novu... Na reparaciju su odmahnuli rukom.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 18:44   #39864
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Pa rabljenu već imaš lol kupiš polovno govno ko sad koje opet moraš reparirati
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 19:36   #39865
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Angor servis, kod Maršalke.

Dvaput reparirao kod njih, ok su napravili posao.

Ali osobno, radije bi kupio nove čeljusti ako nije velika razlika u cijeni između reparacije i novog OEM dijela.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 20:21   #39866
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
reci mi gdje točiš gorivo jer bi i ja htio tako jako ubrzati s Cliom
crodux 100ka... bikoz rejskar naravno
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 21:01   #39867
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Da ste probali kad mjeriti s tim laserom, vidjeli bi da oslonac jako dobro dođe.
To što je iza stupa, niš ne znači, jer ovi iz suprotnog smjera ih vide i blicat će ovima koje mjeri na bar još 10 km
Ništa ne znači što je iza stupa?
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/..._141_2831.html
Članak 17, pa članak 19 kojeg gledam jednog te istog gospodina u plavom kako ga svaki dan krši te lovi dostavljače na istom mjestu, a od znaka ni 50m, a kamoli 100+, itd., ne da mi se uopće nabrajat sad. Ali ovo je samo za primjer da nisi u pravu bez obzira što 20godina radiš taj posao.
Da ne tražim sad po kompu još i stariju verziju pravilnika što mi je bratić dao da pročitam svojedobno kad sam imao raspravu sa likom koji me zaustavljao usred zavoja preko pune crte na kontra strani ceste :/, koji btw radi u policiji, ali je jedan od rijetkih frikova koji svoj posao rade strogo dosljedno pravilniku i po ps-u. Zato ga nitko od lokalnih road warriora u plavom i ne voli...

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova

Ak je prošlo još par auta za njima, vjerojatno neka pratnja u pitanju
Nije pratnja često nego izd...avanje, jer mogu i jer su bahati. Prekjučer ujutro, magla, ac a3, audi a6 što se koristi za pratnje, SAM, upaljene plavocrvene lampe u masci i baja se pegla 200+ po autoputu. Divota za gledat.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imam ja jednu o presretačima, o čemu se davno pisalo, ali bi trebalo provjeriti.
Sveto Trojstvo, koje se kod nas najviše koristi za presretače, ima limitator koji ih ograničava na max. brzinu od 250 km/h.
Navodno je presretačima maknut taj limitator. Po nekim pravnim teorijama, takav se auto ima smatrati tehnički neispravnim i uopće ne bi smio biti na cesti. Dakle, kazna može 'mačku o rep'.
Nemaju limitator, a o pravnim teorijama, mačku o rep možeš ti objesit jer su stavljeni izvan zakona za masu stvari. Tužno, ali tako je, na žalost.
No kad se dogodi situacija ko kad je poznanik pokupio lika i ubio ga, onda se traže svi mogući razlozi kako bi se sakrila brzina kretanja istih.
https://www.24sata.hr/news/policijsk...usmrtio-345141

A ovo što low piše da se presretači provjeravaju svaki dan što se tiče tehničke ispravnosti, može mačku o rep objesit... Tko ih provjerava? voze se na stp svako jutro prije posla. Aha, kak da ne. Ili još bolje, voze se u servis svako jutro na provjeru tehničke ispravnosti?


Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
BMW i Audi u Os baranjskoj su oduvijek cipani ali im nije maknuta blokada. Zato nikad nisi pročitao da je netko vozio 270 nego uvijek 246 i slično 😂
Aha. Neću reć tko jer je nebitno, ali držao sam u ruci kaznu za 250+, motor je u pitanju, i reći ću ti da je i presretač držao brzinu od 260+ bez problema.
Ima tome x godina, al isto nebitno, osim što je presretač bio sb regi i područje nove gradiške u igri
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 21:42   #39868
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Angor servis, kod Maršalke.

Dvaput reparirao kod njih, ok su napravili posao.

Ali osobno, radije bi kupio nove čeljusti ako nije velika razlika u cijeni između reparacije i novog OEM dijela.
Hvala ti, sad sam vidio tvoj post iz 2014.

Vidjet ćemo - Dialogys mi kaže 1900kn, našao sam na netu novo za 100EUR, ali nije dobavljivo. Vidjet ću još kaj mogu u ponedjeljak, ako ne nađem ništa u normalnom cjenovnom rangu do 1000kn, odnesem na reparaturu za prvu ruku i metnem neke shit pločice ako su ove sada ubijene, dok ne nabavim i diskove i novu čeljust.




Ako se Ozren ne ljuti da stavim fotke... Šećem danas gradom i čujem poznate zvukove i konvoj.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 20.10.2018. u 22:56.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 02:08   #39869
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Taj Evo mi je tak po mjeri složen. Mali spojlerćić, felgice i blatarice. Vrh vrhova mi je.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 11:37   #39870
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Netko se u BMW-u opet najeo bunike - nakon ogromnog X7 dolazi i X8
https://www.index.hr/auto/clanak/bmw...8/2031495.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na