Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2018., 12:49   #2731
Sony1
Premium
 
Sony1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 290
Ma duga priča, vozio frendov auto, a njemu kazna jos nije urucena jer zivi na drugoj adresi, ali zna datum i brzinu koja je bila...
Sony1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2018., 16:48   #2732
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor Sony1 Pregled postova
Pozz ekipa, imam pitanjce.

Jel zna netko koja bi kazna bila ako sam vozio 162km/h, a ograničenje je 120km/h... I da li bi se mogao provuć bez ikakvih posljedica ako se žalim, prva kazna itd... Hvala!

mene su slikali pred mjesec dana na autocesti, vozio po km satu 175 cca, poslali mi kaznu u kojoj piše da su me slikali laserom 160(oduzeli su 10%, znači 144kmh mi računali) na mjestu di je ogranicenje 110. 1000kn kazne, ako platis unutar 3 dana 500kn. mislim da je na autocesti do 30kmh prekoracenja 500kn, 30-50kmh 1000kn, i preko neznam valjda 2000kn
kiki86 je online   Reply With Quote
Staro 18.06.2018., 21:43   #2733
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ženke su opasne, neznam kakva su vaša iskustva ali samo da me žensko ne zaustavlja
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2018., 23:29   #2734
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
nemoj se ni šalit
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 00:13   #2735
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Sony1 Pregled postova
Ovo je bilo na autocesti, to je 2km od naplatnih kućica. Znaci vjerojatno mogu racunat 1000kn tj. 500 ako platim odmah? Da li se ima smisla žalit?
500kn za prekoračenje od 10 do 30km/h (162-10%-120=25,8). Ako platiš unutar tri dana, 250kn. Nema smisla žalit se. Ako platiš tih 250kn, nema nikakvih dodatnih sankcija ili bodova ili bilježenja, ništa.

Meni je takva kazna stizala mjesecima.


Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
mislim da je na autocesti do 30kmh prekoracenja 500kn, 30-50kmh 1000kn, i preko neznam valjda 2000kn
Preko 50km/h 3000-7000kn, 1-12 mjeseci uzimanje vozačke, 3 boda.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 19.06.2018. u 08:39.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 00:14   #2736
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
nisi uspio namolit na licu mjesta? ja se jednom polurasplako i tolko se iskukao da mi je oprostio

al drugi put je bila ženska, nisam uspio kurca sa istom metodom

You peasant, polu plakati...
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 00:23   #2737
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
nisam imao ni vozačku sa sobom (duga priča) a vozio dosta preko (nije naselje), to je bio jedini način believe me
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 05:49   #2738
werdas
Registered User
 
werdas's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Samobor
Postovi: 2
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
500kn za prekoračenje od 10 do 30km/h (162-10%-120=25,8). Ako platiš unutar tri dana, 250kn. Nema smisla žalit se. Ako platiš tih 250kn, nema nikakvih dodatnih sankcija ili bodova ili bilježenja, ništa.
O ima bodova
ima clanak na kraju zakona u kojem pise da idu bodovi koji se samo u mupu vide...iz nekog razloga nisu spomenuti u gornjem dijelu pa puno ljudi misli da je placanjem kazne sve gotovo al treba 2 godine da se i bodovi poniste...

Tak da bolje je muljat da je bilo vise vozaca nek bit zapisan u evidenciji


Lp
__________________
Understeer is hitting the wall with your front end.
Oversteer is hitting the wall with your back end.
Horsepower is how fast you can hit the wall.
Torque is how far you can push that wall after you hit it.
werdas je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 07:22   #2739
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Nema bodova ako plaćaš pola fixne kaze
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 09:21   #2740
werdas
Registered User
 
werdas's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Samobor
Postovi: 2
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nema bodova ako plaćaš pola fixne kaze
Tak svi misle
__________________
Understeer is hitting the wall with your front end.
Oversteer is hitting the wall with your back end.
Horsepower is how fast you can hit the wall.
Torque is how far you can push that wall after you hit it.
werdas je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 12:48   #2741
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ja ti velim da je tak.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 17:45   #2742
werdas
Registered User
 
werdas's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Samobor
Postovi: 2
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja ti velim da je tak.
Molim te da me uputis na zakon u kojem to pise.

Jer kolko znam bodovi se pisu u mupovoj internoj evidenciji.
__________________
Understeer is hitting the wall with your front end.
Oversteer is hitting the wall with your back end.
Horsepower is how fast you can hit the wall.
Torque is how far you can push that wall after you hit it.
werdas je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 20:51   #2743
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707




2. NAPLATA NOVČANE KAZNE NA MJESTU POČINJENJA PREKRŠAJA

Ovlaštenici i uvjeti za naplatu novčane kazna na mjestu počinjenja prekršaja

Članak 245. (NN 39/13)

(1) Ako zakonom nije određeno drukčije, novčana se kazna može naplatiti na mjestu počinjenja prekršaja u visini polovice propisanog minimuma ili polovice točno određenog iznosa novčane kazne propisane propisom o prekršaju za prekršaj za koji je kao kazna propisana samo novčana kazna do 2.000,00 kuna za fizičku i odgovornu osobu u pravnoj osobi, do 5.000,00 kuna za okrivljenika fizičku osobu obrtnika i fizičku osobu koja se bavi drugom samostalnom djelatnošću i do 15.000,00 kuna za pravnu osobu i s njom izjednačene subjekte, ako je službena osoba ovlaštenog tužitelja, osim oštećenika, prekršaj utvrdila:

1. obavljanjem nadzora u okviru svoje nadležnosti,

2. neposrednim opažanjem,

3. uporabom tehničkih uređaja,

4. pregledom vjerodostojne dokumentacije.

(2) Smatrat će se da je novčana kazna iz stavka 1. ovog članka naplaćena na mjestu počinjenja prekršaja ako počinitelj prekršaja nije u trenutku kada je zatečen na mjestu počinjenja prekršaja u mogućnosti platiti novčanu kaznu, a istu plati u roku od tri dana te dokaz o izvršenoj uplati dostavi tijelu koje je utvrdilo prekršaj. Na isti se način može naplatiti i trošak utvrđenja prekršaja putem tehničkih uređaja.

(3) Smatrat će se da je novčana kazna iz stavka 1. ovog članka naplaćena na mjestu počinjenja prekršaja ako počinitelj prekršaja nije utvrđen u trenutku počinjenja prekršaja ili nije zatečen na mjestu počinjenja prekršaja, a novčanu kaznu plati u roku od tri dana od primitka obavijesti o prekršaju te dokaz o izvršenoj uplati dostavi tijelu koje je utvrdilo prekršaj. Na isti se način može naplatiti i trošak utvrđenja prekršaja putem tehničkih uređaja.

(4) Kada se radi o prekršaju pravne osobe i u njoj odgovorne osobe, novčana se kazna može naplatiti, prema pravilima iz stavka 1. ovoga članka, pravnoj osobi i odgovornoj osobi i kada su za to ostvareni uvjeti iz stavka 1. ovoga članka samo u odnosu na pravnu osobu.
(5) Usmeno izrečena novčana kazna prema uvjetima stavka 1. ovoga članka naplaćuje se od počinitelja prekršaja uz izdavanje potvrde o tome. Na isti se način može odmah naplatiti i trošak utvrđenja prekršaja putem tehničkih uređaja.
(6) Ako počinitelj prekršaja, sukladno stavku 1., 2., 3 i 4. ovoga članka, plati izrečenu novčanu kaznu i trošak utvrđenja prekršaja, neće se voditi prekršajni postupak, izrečena kazna se ne unosi u prekršajnu evidenciju, a počinitelj prekršaja se ne smatra osobom osuđenom za prekršaj.
(7) Ako policijski službenik postupajući sukladno stavku 1. ovoga članka počinitelju prekršaja koji nema prebivalište ili stalno boravište u Republici Hrvatskoj izrekne novčanu kaznu i odredi troškove postupka a on odbije platiti kaznu i troškove, policijski službenik može počinitelja dovesti prekršajnom sucu uz podnošenje optužnog prijedloga. Prekršajni će sudac odmah ispitati privedenog počinitelja prekršaja. Ako pri tom nisu se stekli uvjeti za zadržavanje okrivljenika sukladno odredbi članka 135. stavka 3. ovoga Zakona, sudac može postupiti sukladno članku 136. ovoga Zakona.
(8) Kada policija tijekom obavljanja poslova nadzora utvrdi da je počinjen prekršaj, za koji je propisana samo novčana kazna do 1.000,00 kuna, osobito lake naravi i da počinitelj nije prije činio slične prekršaje, može umjesto postupanja sukladno stavku 1., 2., 3 i 4. ovoga članka izdati pisano ili izreći usmeno upozorenje počinitelju prekršaja.
(9) Postupanje policije prema stavku 8. ovoga članka potanko će se urediti pravilnikom ministra nadležnog za unutarnje poslove.




Evo i na stranici policije:
http://varazdinska.policija.hr/MainPu.aspx?id=15439

Citiraj:
Za prekršaje s propisanom novčanom kaznom do 2.000,00 kn za koje vozač plati novčanu kaznu na mjestu počinjenja prekršaja ili u roku od 3 dana, ne evidentiraju mu se prekršajni bodovi niti se prekršaj ne unosi u prekršajnu evidenciju Ministarstva pravosuđa.
-->
Evo, pogledaj što piše u obavijesti o prekršaju, za koji inače idu dva boda.

Ovaj središnji paragraf, s hrpom boldanog teksta je bitan.



Citiraj:
Autor werdas Pregled postova
Molim te da me uputis na zakon u kojem to pise.

Jer kolko znam bodovi se pisu u mupovoj internoj evidenciji.
Eto, piše i u toj obavijesti, članak 245. Prekršajnog zakona. To vrijedi samo za kazne <= 2000kn.
A i po obavijesti, uopće ih nije briga tko je vozio, dok god platiš unutar 3 dana.





2. NAPLATA NOVČANE KAZNE NA MJESTU POČINJENJA PREKRŠAJA

Ovlaštenici i uvjeti za naplatu novčane kazna na mjestu počinjenja prekršaja

Članak 245. (NN 39/13)

(1) Ako zakonom nije određeno drukčije, novčana se kazna može naplatiti na mjestu počinjenja prekršaja u visini polovice propisanog minimuma ili polovice točno određenog iznosa novčane kazne propisane propisom o prekršaju za prekršaj za koji je kao kazna propisana samo novčana kazna do 2.000,00 kuna za fizičku i odgovornu osobu u pravnoj osobi, do 5.000,00 kuna za okrivljenika fizičku osobu obrtnika i fizičku osobu koja se bavi drugom samostalnom djelatnošću i do 15.000,00 kuna za pravnu osobu i s njom izjednačene subjekte, ako je službena osoba ovlaštenog tužitelja, osim oštećenika, prekršaj utvrdila:

1. obavljanjem nadzora u okviru svoje nadležnosti,

2. neposrednim opažanjem,

3. uporabom tehničkih uređaja,

4. pregledom vjerodostojne dokumentacije.

(2) Smatrat će se da je novčana kazna iz stavka 1. ovog članka naplaćena na mjestu počinjenja prekršaja ako počinitelj prekršaja nije u trenutku kada je zatečen na mjestu počinjenja prekršaja u mogućnosti platiti novčanu kaznu, a istu plati u roku od tri dana te dokaz o izvršenoj uplati dostavi tijelu koje je utvrdilo prekršaj. Na isti se način može naplatiti i trošak utvrđenja prekršaja putem tehničkih uređaja.

(3) Smatrat će se da je novčana kazna iz stavka 1. ovog članka naplaćena na mjestu počinjenja prekršaja ako počinitelj prekršaja nije utvrđen u trenutku počinjenja prekršaja ili nije zatečen na mjestu počinjenja prekršaja, a novčanu kaznu plati u roku od tri dana od primitka obavijesti o prekršaju te dokaz o izvršenoj uplati dostavi tijelu koje je utvrdilo prekršaj. Na isti se način može naplatiti i trošak utvrđenja prekršaja putem tehničkih uređaja.

(4) Kada se radi o prekršaju pravne osobe i u njoj odgovorne osobe, novčana se kazna može naplatiti, prema pravilima iz stavka 1. ovoga članka, pravnoj osobi i odgovornoj osobi i kada su za to ostvareni uvjeti iz stavka 1. ovoga članka samo u odnosu na pravnu osobu.
(5) Usmeno izrečena novčana kazna prema uvjetima stavka 1. ovoga članka naplaćuje se od počinitelja prekršaja uz izdavanje potvrde o tome. Na isti se način može odmah naplatiti i trošak utvrđenja prekršaja putem tehničkih uređaja.
(6) Ako počinitelj prekršaja, sukladno stavku 1., 2., 3 i 4. ovoga članka, plati izrečenu novčanu kaznu i trošak utvrđenja prekršaja, neće se voditi prekršajni postupak, izrečena kazna se ne unosi u prekršajnu evidenciju, a počinitelj prekršaja se ne smatra osobom osuđenom za prekršaj.
(7) Ako policijski službenik postupajući sukladno stavku 1. ovoga članka počinitelju prekršaja koji nema prebivalište ili stalno boravište u Republici Hrvatskoj izrekne novčanu kaznu i odredi troškove postupka a on odbije platiti kaznu i troškove, policijski službenik može počinitelja dovesti prekršajnom sucu uz podnošenje optužnog prijedloga. Prekršajni će sudac odmah ispitati privedenog počinitelja prekršaja. Ako pri tom nisu se stekli uvjeti za zadržavanje okrivljenika sukladno odredbi članka 135. stavka 3. ovoga Zakona, sudac može postupiti sukladno članku 136. ovoga Zakona.
(8) Kada policija tijekom obavljanja poslova nadzora utvrdi da je počinjen prekršaj, za koji je propisana samo novčana kazna do 1.000,00 kuna, osobito lake naravi i da počinitelj nije prije činio slične prekršaje, može umjesto postupanja sukladno stavku 1., 2., 3 i 4. ovoga članka izdati pisano ili izreći usmeno upozorenje počinitelju prekršaja.
(9) Postupanje policije prema stavku 8. ovoga članka potanko će se urediti pravilnikom ministra nadležnog za unutarnje poslove.




Evo i na stranici policije:
http://varazdinska.policija.hr/MainPu.aspx?id=15439

Citiraj:
Za prekršaje s propisanom novčanom kaznom do 2.000,00 kn za koje vozač plati novčanu kaznu na mjestu počinjenja prekršaja ili u roku od 3 dana, ne evidentiraju mu se prekršajni bodovi niti se prekršaj ne unosi u prekršajnu evidenciju Ministarstva pravosuđa.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 19.06.2018. u 21:03.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 22:13   #2744
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Eto, čovjek mi ne vjeruje ccccc......
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 22:55   #2745
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor werdas Pregled postova
Molim te da me uputis na zakon u kojem to pise.

Jer kolko znam bodovi se pisu u mupovoj internoj evidenciji.
Ne postoji MUP-ova "interna evidencija" bodova. To nije stvar MUP-a.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 23:33   #2746
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne postoji MUP-ova "interna evidencija" bodova. To nije stvar MUP-a.
Lol. Nego čija, ministarstva poljoprivrede

https://www.mup.hr/gradjani/faq/promet

"O izrečenim zaštitnim mjerama, negativnim prekršajnim bodovima, mjerama upozorenja, prometnim nesrećama i njihovim posljedicama te o vozačima vozila i vozilima ministarstvo nadležno za unutarnje poslove vodi evidenciju. Podaci o prekršajima i njihovim počiniteljima vode se na Informacijskom sustavu ministarstva nadležnog za unutarnje poslove i čuvaju se najmanje 10 godina. Podaci o prometnim nesrećama i drugim događajima u prometu na cestama vode se na Informacijskom sustavu ministarstva nadležnog za unutarnje poslove i čuvaju se najmanje 15 godina."
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2018., 23:42   #2747
werdas
Registered User
 
werdas's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Samobor
Postovi: 2
@IcyTexx spominju kaznu i kazneni postupak a bodove ne tak da nažalost bodovi se itekak pišu i ostaju ti na dušu sljedeće dvije godine...

ovo kaj su tvoji varaždinci policajci napisali...nisam baš ziher da je to zbilja tak

Isto tako, u vezi navedenog potrebno je napomenuti da je člankom 287. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (Narodne novine, broj: 67/2008, 48/2010 – Odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske, 74/2011, 80/2013, 158/2013 – Odluka i Rješenje Ustavnog suda Republike Hrvatske, 92/2014, 64/2015 i 108/2017) propisano slijedeće:
  1. Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuje jedan negativan prekršajni bod ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 49. stavka 3., članka 53. stavka 5., članka 133. stavka 3., članka 134. stavka 5., članka 142. stavka 5., članka 181. stavka 7., članka 198. stavka 2., članka 199. stavka 6. ovoga Zakona.
  2. Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuju dva negativna prekršajna boda ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 49. stavka 4., članka 53. stavka 4., članka 59. stavka 5., članka 67. stavka 5., članka 70. stavka 3., članka 72. stavka 2., članka 74. stavka 2., članka 137. stavka 2., članka 176. stavka 5. i članka 199. stavka 7. ovoga Zakona.
  3. Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuju tri negativna prekršajna boda ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 32. stavka 4., članka 49. stavka 5., članka 53. stavka 3., članka 54. stavka 2., članka 57. stavka 7., članka 175. stavka 3, članka 181. stavka 8., članka 199. stavaka 8. i 9., članka 216. stavka 3., članka 282. stavka 9. i članka 289. stavka 4. ovoga Zakona


i za kraj...čak i da je po tvojem bodove nepišu za kazne do 2000kn a ti imaš 2000kn znaći zapisan si...odnosno bio bi "nekažnjem" da si napravio prekšaj za 1999kn.

@jopis--- fala
__________________
Understeer is hitting the wall with your front end.
Oversteer is hitting the wall with your back end.
Horsepower is how fast you can hit the wall.
Torque is how far you can push that wall after you hit it.

Zadnje izmijenjeno od: werdas. 19.06.2018. u 23:56.
werdas je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2018., 00:47   #2748
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707



Člankom 79. stavkom 2. Prekršajnog zakona (Narodne novine, broj: 107/07, 39/13, 157/13, 110/15 i 70/17) je propisano da se pravna posljedica osude koja se sastoji u stjecanju negativnih prekršajnih bodova propisuje zakonom, a člankom 80. stavkom 1. istog Zakona je propisano da se negativni prekršajni bodovi kao pravna posljedica osude mogu propisati za počinitelja koji je pravomoćno proglašen krivim za osobito teške prekršaje.

Nastavno na navedeno, potrebno je napomenuti da je Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o sigurnosti prometa na cestama (Narodne novine, broj: 108/17 ), koji je stupio na snagu 16. studenoga 2017. godine izmijenjen članak 286., a odredba istog je stupila na snagu 1. siječnja 2018. godine i ista glasi:

Pravna posljedica pravomoćne osude vozača motornog vozila za određene prekršaje iz ovoga Zakona je upis negativnih prekršajnih bodova u evidenciju.
Negativni prekršajni bodovi iz stavka 1. ovoga članka brišu se iz evidencije nakon proteka dvije godine od dana pravomoćnosti odluke o prekršaju na temelju kojeg su upisani.
Mladom vozaču koji je u razdoblju od dvije godine prikupio devet negativnih prekršajnih bodova rješenjem će se ukinuti i oduzeti vozačka dozvola.
Vozaču koji je u razdoblju od dvije godine prikupio 12 negativnih prekršajnih bodova rješenjem će se ukinuti i oduzeti vozačka dozvola.
Nakon što su negativni prekršajni bodovi uzeti u obzir za donošenje rješenja iz stavka 3. i 4. ovoga članka brišu se iz evidencije.
Osoba iz stavka 3. i 4. ovoga članka može ponovo polagati vozački ispit istekom roka od dvije godine od dana izvršnosti rješenja iz stavka 3. i 4. ovoga članka, nakon provedenog postupka osposobljavanja kandidata za vozače.
Osoba iz stavka 5. i 6. ovoga članka koja upravlja motornim vozilom nakon izvršnosti rješenja iz članka 3. i 4. ovoga članka, a prije ponovnog stjecanja prava na samostalno upravljanje motornim vozilom, kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju do 60 dana.
Protiv rješenja iz stavka 3. i 4. ovoga članka ne može se podnijeti žalba, ali se može pokrenuti upravni spor.
Isto tako, u vezi navedenog potrebno je napomenuti da je člankom 287. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (Narodne novine, broj: 67/2008, 48/2010 – Odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske, 74/2011, 80/2013, 158/2013 – Odluka i Rješenje Ustavnog suda Republike Hrvatske, 92/2014, 64/2015 i 108/2017) propisano slijedeće:

Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuje jedan negativan prekršajni bod ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 49. stavka 3., članka 53. stavka 5., članka 133. stavka 3., članka 134. stavka 5., članka 142. stavka 5., članka 181. stavka 7., članka 198. stavka 2., članka 199. stavka 6. ovoga Zakona.
Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuju dva negativna prekršajna boda ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 49. stavka 4., članka 53. stavka 4., članka 59. stavka 5., članka 67. stavka 5., članka 70. stavka 3., članka 72. stavka 2., članka 74. stavka 2., članka 137. stavka 2., članka 176. stavka 5. i članka 199. stavka 7. ovoga Zakona.
Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuju tri negativna prekršajna boda ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 32. stavka 4., članka 49. stavka 5., članka 53. stavka 3., članka 54. stavka 2., članka 57. stavka 7., članka 175. stavka 3, članka 181. stavka 8., članka 199. stavaka 8. i 9., članka 216. stavka 3., članka 282. stavka 9. i članka 289. stavka 4. ovoga Zakona.


-->
Sad više ozbiljno ne znam dal si forumski trol.

Procitaj jos jednom ovaj papir s prekrsajem kojeg sam stavio. Ukoliko se kazna ne plati, krece prekrsajni postupak. I to protiv onoga koga prijavim da je vozio automobil. Ovak ih jednostavno nije briga tko je vozio, ako platiš. Pa ti ne mogu ni dati bodove jer nemaju informaciju o vozacu. Uostalom, da bi ti dali bodove, moras biti u evidenciji. A na papiru jasno pise da ako platis polovicu, ne ides u evidenciju. Bodovi sjedaju nakon pravomocnosti osudujuceg prekrsajnog postupka. Jasno na papiru (i u zakonu) pise da se isti nece voditi, ako se uplati.

2000kn je uključivo, ne isključivo. Kao što i piše na papiru. Kako onda malo mogu platit 1000kn kao pola kazne, a malo ne?

https://www.mup.hr/gradjani/faq/promet

Citiraj:
Pravna posljedica pravomoćne osude vozača motornog vozila za određene prekršaje iz ovoga Zakona je upis negativnih prekršajnih bodova u evidenciju.



Člankom 79. stavkom 2. Prekršajnog zakona (Narodne novine, broj: 107/07, 39/13, 157/13, 110/15 i 70/17) je propisano da se pravna posljedica osude koja se sastoji u stjecanju negativnih prekršajnih bodova propisuje zakonom, a člankom 80. stavkom 1. istog Zakona je propisano da se negativni prekršajni bodovi kao pravna posljedica osude mogu propisati za počinitelja koji je pravomoćno proglašen krivim za osobito teške prekršaje.

Nastavno na navedeno, potrebno je napomenuti da je Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o sigurnosti prometa na cestama (Narodne novine, broj: 108/17 ), koji je stupio na snagu 16. studenoga 2017. godine izmijenjen članak 286., a odredba istog je stupila na snagu 1. siječnja 2018. godine i ista glasi:

Pravna posljedica pravomoćne osude vozača motornog vozila za određene prekršaje iz ovoga Zakona je upis negativnih prekršajnih bodova u evidenciju.
Negativni prekršajni bodovi iz stavka 1. ovoga članka brišu se iz evidencije nakon proteka dvije godine od dana pravomoćnosti odluke o prekršaju na temelju kojeg su upisani.
Mladom vozaču koji je u razdoblju od dvije godine prikupio devet negativnih prekršajnih bodova rješenjem će se ukinuti i oduzeti vozačka dozvola.
Vozaču koji je u razdoblju od dvije godine prikupio 12 negativnih prekršajnih bodova rješenjem će se ukinuti i oduzeti vozačka dozvola.
Nakon što su negativni prekršajni bodovi uzeti u obzir za donošenje rješenja iz stavka 3. i 4. ovoga članka brišu se iz evidencije.
Osoba iz stavka 3. i 4. ovoga članka može ponovo polagati vozački ispit istekom roka od dvije godine od dana izvršnosti rješenja iz stavka 3. i 4. ovoga članka, nakon provedenog postupka osposobljavanja kandidata za vozače.
Osoba iz stavka 5. i 6. ovoga članka koja upravlja motornim vozilom nakon izvršnosti rješenja iz članka 3. i 4. ovoga članka, a prije ponovnog stjecanja prava na samostalno upravljanje motornim vozilom, kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna ili kaznom zatvora u trajanju do 60 dana.
Protiv rješenja iz stavka 3. i 4. ovoga članka ne može se podnijeti žalba, ali se može pokrenuti upravni spor.
Isto tako, u vezi navedenog potrebno je napomenuti da je člankom 287. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (Narodne novine, broj: 67/2008, 48/2010 – Odluka Ustavnog suda Republike Hrvatske, 74/2011, 80/2013, 158/2013 – Odluka i Rješenje Ustavnog suda Republike Hrvatske, 92/2014, 64/2015 i 108/2017) propisano slijedeće:

Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuje jedan negativan prekršajni bod ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 49. stavka 3., članka 53. stavka 5., članka 133. stavka 3., članka 134. stavka 5., članka 142. stavka 5., članka 181. stavka 7., članka 198. stavka 2., članka 199. stavka 6. ovoga Zakona.
Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuju dva negativna prekršajna boda ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 49. stavka 4., članka 53. stavka 4., članka 59. stavka 5., članka 67. stavka 5., članka 70. stavka 3., članka 72. stavka 2., članka 74. stavka 2., članka 137. stavka 2., članka 176. stavka 5. i članka 199. stavka 7. ovoga Zakona.
Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuju tri negativna prekršajna boda ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 32. stavka 4., članka 49. stavka 5., članka 53. stavka 3., članka 54. stavka 2., članka 57. stavka 7., članka 175. stavka 3, članka 181. stavka 8., članka 199. stavaka 8. i 9., članka 216. stavka 3., članka 282. stavka 9. i članka 289. stavka 4. ovoga Zakona.



Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 20.06.2018. u 01:00.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2018., 06:16   #2749
werdas
Registered User
 
werdas's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Samobor
Postovi: 2
Ok mogu biti trol a ti mozes nazvati mup pa ih pitati jel pisu bodove za ovo tvoje il ne pa nam javi stanje.

Lp
__________________
Understeer is hitting the wall with your front end.
Oversteer is hitting the wall with your back end.
Horsepower is how fast you can hit the wall.
Torque is how far you can push that wall after you hit it.
werdas je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2018., 06:47   #2750
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Lol. Nego čija, ministarstva poljoprivrede
Ne postoji nikakva "interna evidencija". MUP vodi evidenciju, ne vrši nikakvu "svoju" van onog što propisuje zakon i sudovi.
Citiraj:
Autor werdas Pregled postova
  1. Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuje jedan negativan prekršajni bod ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 49. stavka 3., članka 53. stavka 5., članka 133. stavka 3., članka 134. stavka 5., članka 142. stavka 5., članka 181. stavka 7., članka 198. stavka 2., članka 199. stavka 6. ovoga Zakona.
  2. Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuju dva negativna prekršajna boda ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 49. stavka 4., članka 53. stavka 4., članka 59. stavka 5., članka 67. stavka 5., članka 70. stavka 3., članka 72. stavka 2., članka 74. stavka 2., članka 137. stavka 2., članka 176. stavka 5. i članka 199. stavka 7. ovoga Zakona.
  3. Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuju tri negativna prekršajna boda ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za prekršaj iz članka 32. stavka 4., članka 49. stavka 5., članka 53. stavka 3., članka 54. stavka 2., članka 57. stavka 7., članka 175. stavka 3, članka 181. stavka 8., članka 199. stavaka 8. i 9., članka 216. stavka 3., članka 282. stavka 9. i članka 289. stavka 4. ovoga Zakona


i za kraj...čak i da je po tvojem bodove nepišu za kazne do 2000kn a ti imaš 2000kn znaći zapisan si...odnosno bio bi "nekažnjem" da si napravio prekšaj za 1999kn.
Gdje vidiš njegovu kaznu u gore navedenom? I gdje u zakonu piše "bodovi koji se samo u MUP-u vide"?
Ne određuje to MUP.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2018., 08:05   #2751
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor werdas Pregled postova
Ok mogu biti trol a ti mozes nazvati mup pa ih pitati jel pisu bodove za ovo tvoje il ne pa nam javi stanje.

Lp
Ja ti ponavljam da bodove nedobivaš za plaćene fixne kazne u pola iznosa.

Old Iggy, tak je postoji.
Kad te policajac zaustavi, može ti sve to provjeriti.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2018., 11:43   #2752
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja ti ponavljam da bodove nedobivaš za plaćene fixne kazne u pola iznosa.
Nema pomoći. Vidiš da sam mu izvukao dvije najvažnije rečenice, ali ne čita i ne želi razmisliti jer je 100% siguran da je ono u što vjeruje točno.



Citiraj:
Autor werdas Pregled postova
Ok mogu biti trol a ti mozes nazvati mup pa ih pitati jel pisu bodove za ovo tvoje il ne pa nam javi stanje.

Lp
I kad ti kazem da nemam bodova, neces mi vjerovat.
Poanta je da za sve postoji procedura, i jasno je definirana - u zakonu, dapače. Bodovi idu nakon pravomoćnosti osuđujućeg prekršaja, ako platiš pola kazne koja je <=2000kn, protiv tebe se ne vodi prekršajni postupak.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2018., 07:30   #2753
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ja ti ponavljam da bodove nedobivaš za plaćene fixne kazne u pola iznosa.

Old Iggy, tak je postoji.
Kad te policajac zaustavi, može ti sve to provjeriti.
Postoji "interna policijska evidencija" neovisna od suda?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2018., 08:07   #2754
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
To se zove evidencija prekršaja u koju ti možeš imati uvid, bilo da ti policajac na cesti provjeri, bilo da dođeš u postaju. Ako si bio na onim sajmovima gdje je policija imala svoj štand, ako si provjeravao svoju prekršajnu evidenciju, vjerovatno si i vidio kako to izgleda.
Sve sudske odluke, nakon što se žališ na policijsku kaznu pa ode dalje to do suda, također su u toj prekršajnoj evidenciji.


Još jednom, ako napraviš prekršaj prekoračenja brzine OD 2000kn, ne do 2000kn, ne 1999,99kn. uz kaznu su predviđena 2 boda.



AKo tu kaznu platiš odmah ili u roku 3 dana u iznosu od 1000kn, ta 2 boda se ne evidentiraju. NAravno da će kazna biti evidentirana u sustavu, pa neće ju baciti u smeće, ali ti se ne "uzima za zlo".
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2018., 18:45   #2755
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Prije 15ak min, dva puta zovem 192 i odzvoni do kraja pa me izbaci.

Sto propustam? Zagreb, s mobitela, ako je bitno...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2018., 18:50   #2756
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
To se zove evidencija prekršaja u koju ti možeš imati uvid, bilo da ti policajac na cesti provjeri, bilo da dođeš u postaju. Ako si bio na onim sajmovima gdje je policija imala svoj štand, ako si provjeravao svoju prekršajnu evidenciju, vjerovatno si i vidio kako to izgleda.
Sve sudske odluke, nakon što se žališ na policijsku kaznu pa ode dalje to do suda, također su u toj prekršajnoj evidenciji.


Još jednom, ako napraviš prekršaj prekoračenja brzine OD 2000kn, ne do 2000kn, ne 1999,99kn. uz kaznu su predviđena 2 boda.



AKo tu kaznu platiš odmah ili u roku 3 dana u iznosu od 1000kn, ta 2 boda se ne evidentiraju. NAravno da će kazna biti evidentirana u sustavu, pa neće ju baciti u smeće, ali ti se ne "uzima za zlo".
Jako dobro znam kako izgleda evidencija.
A za onaj inicijlani prekršaj još uvijek tražim kojim se člankom zaklona dobivaju bodovi.
Kazna će biti evidentirana, ne i bodovi, a posebno ne u "internoj mupovoj evidenciji".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2018., 19:58   #2757
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Prije 15ak min, dva puta zovem 192 i odzvoni do kraja pa me izbaci.

Sto propustam? Zagreb, s mobitela, ako je bitno...
S obzirom na trenutne događaje, vjerojatno su sve linije zauzete tj. Zvoni al je operater u razgovoru.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2018., 20:53   #2758
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
S obzirom na trenutne događaje
Koje dogadjaje??? Jesam propustio nasilni ustanak neke manjine u 18h, cetvrtak? Osim ako nije doslo do masovnog pomora operatera koji rade na 192 i/ili izvanredne situacije ratnog stanja, ne vidim kako je moguce da 2 puta zovem, zvoni valjda minutu ipo i ne dobivam odgovor!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2018., 21:44   #2759
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Možda, manjina iz plinarskog naselja ccccc........
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2018., 22:24   #2760
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Prije 45 me zaustavili jer sam vozio 101Km/h gdje je dozvoljeno 60.

Objasnili sta, gdje, kako mogu... Dobio 2000kn kazne, ako plattim u roku od 3 dana 1000kn. Pitam, dali dobivam sa ovom kaznom ikakve kaznene bodove...odgovor je bio ne. Platio polovicu ili se žalio. Da sam vozio 50km/h više od propisane brzine onda da, idu i bodovi i novčana kazna.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na