Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2018., 15:19   #35761
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Vozio sam automatika i nisam fan, više volim mijenjati kad ja mislim da je to dobro a ne da mi auto govori.
Mozes i to.

IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 15:20   #35762
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 446
Ja sam isto negdje pročitao da je normalno držati u D. Nisam previše proučavao ali sam u glavi P vodio kao "shut down" a N kao "sleep"
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 15:37   #35763
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Da, u D.

Pogledaj si start-stop automatike, kada si u D se jedino gasi. Kada ga staviš u p se ne gasi tako dugo dok ne okreneš ključ da ga ti ugasiš. Misilm da ti to samo po sebi govori.

Bar je tako kod Audi A3 2017.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 15:55   #35764
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Svejedno AFAIK, ali najgore je onak polako se kretat sa još malo pritisnutom kočnicom, znači ili se kreći ili stani, ono između je najgore za automatik..Again, AFAIK.
apsolutno krivo, to mu je prvenstveno i namjena i prednost nad rucnim, sto ne moras rostiljati po kvacilu stalno, ovdje to mjenjac sam odradi savaki put jednako i sigurno ce ti duze trajati automatski mjenjac naspram rucnog

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
M'je, najbolje da i onda automatikom rucno mijenjas brzine.



Kakav P, eventualno, eventualno, eventualno ako su ti vruće kočnice i ako ćeš dugo čekat, N.

A inače ovisi kakvog imaš. BMW s double clutchom neće creepat dok ne daš gasa, pa ne moraš držat kočnicu. Moderni torque converteri automatski prebace u N iako si u D dok gaziš kočnicu pa se ne pregrijavaju niti se oštećuju.
ja na takav jos nisam naisao, a vozim svasta, i imam najnoviju generaciju 8speed mjenjaca u Atlasu i ne izbaciva u N nikad sam.

Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Noviji automatiki sami drze kocnicu i ne svijetle štop svijetla
Šta vi tu ganjate autoamtike iz ‘91-e?
isti odgovor ko gore, ja to jos nisam vidio na nijednom autu kako novom tako ni starom. Daj konkretan primjer. A zivim u zemlji gdje je na cesti 95% aut. mjenjaca. I na semaforu 99% sviju na semaforu svjetle stop svjetla.
Ja osobno izbacim u N jer mi se ne da drzati kocnicu a i "otspanam" getribu i smanjim pritisak ulja.

Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Definitivno jedan od razloga zašto ne bih uzeo automatika ako ne moram. Za gužve, stani-kreni po gradu je muka. Dakako, za otvorenu cestu je kao stvoren.
Makar, mislim da neću imati baš previše izbora, gotovo svi noviji auti iole malo bolji i da imaju konja su automatici, pa će se morati pregristi g....
cek, jesi ti stvaro ovo provalio? Svasta se na ovom forumu moze procitati.

Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Mislim da je ipak u većini tih slučajeva u pitanju neznanje, a ne krkanluk.
Jeli P drži normalno i na nizbrdici/uzbrdici? Ima li veze koji je mjenjač?
P nije zamjena za rucnu kocnicu, i nikako nije zdravo za getribu da se P koristi iskljucivo kod parkiranja. Uvijek postoji mogucnost da getriba "iskoci" i auto se odkotrlja. Desilo mi se par puta na razlicitim autima.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nope, bar ne 3 godine stari s-tronic
Sve preko 30 sekundi osobno u P, ručni u ler
Položaj P mehanički "blokira" getribu tak da auto neide nikud
odgovor gore.

Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
What? Pa veca muka je manualac za guzve i stani-kreni po gradu.
2 opcije: ili frajer gore nikad u zivotu nije vozio automatika u guzvi (ili je vozio jednom na 3 minute) ili trola.

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Kaaaj? Pa baš je obratno.

Po gradu je imat manualca kompletna muka, a kad se domogneš otvorene ceste onda je il svejedno il želiš sam shiftat.
Možda misliš na stare automatike i drndanje pri niskim brzinama i njihovu neodlučnost.
drito to. Dobar automatik je milina. Jebo rostiljanje po kvacilu stalno, kada imas na volanu shiftere i svaki put kad kliknes auto svaki put jednako lijepo prebaci i spoji brzinu.

Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Paaa.. čitaj gore postove. Mislim meni osobno je lakše šaltati kad je stani kreni, a kad ja autocesta fino tempomat i lagano zujanje.
Svakako može biti da je nekome obrnuto, ukusi i to sve.
Vozio sam automatika i nisam fan, više volim mijenjati kad ja mislim da je to dobro a ne da mi auto govori.
nisi ti vozio automatika. ili ga nisi vozio dovoljno da shvatis koliko je to fantsticna stvar. Ili si vozio tipa Vectru iz 93-e sa prepotopnim automatikom.

Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Ja sam isto negdje pročitao da je normalno držati u D. Nisam previše proučavao ali sam u glavi P vodio kao "shut down" a N kao "sleep"
Naravno da je normalno drzati u D. Gledaj to ovako kao da stojis na semaforu u brzini sa stisnutim kvacilom. S tim da automatiku to nista ne smeta.
A N ti je ler.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 17:19   #35765
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Stari moj vozio sam Ferrari 458, Audi R8 i prije par dana Megane GT i mogu reći da mi u gradu ide na k automatika. Možda sam se krivo izrazio, nisam mislio na sekvencionalni mjenjač, tu nemam prigovora. Nego kada ti auto sam šalta, modovi cruise, sport simo tamo, ne paše mi i uvijek koristim pedalice iza volana ako mogu.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 17:32   #35766
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
da, i? Vozio sam i ja Porsa, Audi RS7, S4, Lexus ISF, razne mercedese, i kakve to ima veze?
Ti supercarsi nisu mjerilo i nisu predvidjeni da se voze u svakodnevnoj guzvi u prometu, njihove getribe su poslozene za performanse, a ne svakodnevno taljeganje.

a trebao bi ti onda probati voziti takvog ferkana ili audija sa manualcem pa da vidis patnje tek onda!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 18:00   #35767
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Stari moj vozio sam Ferrari 458, Audi R8 i prije par dana Megane GT i mogu reći da mi u gradu ide na k automatika. Možda sam se krivo izrazio, nisam mislio na sekvencionalni mjenjač, tu nemam prigovora. Nego kada ti auto sam šalta, modovi cruise, sport simo tamo, ne paše mi i uvijek koristim pedalice iza volana ako mogu.
Uza svo dužno poštovanje ali čitajući neke tvoje prijašnje postove, čovjek bi pomislio da je Punto vrhunac tvoje vozačke karijere.
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 18:10   #35768
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
Uza svo dužno poštovanje ali čitajući neke tvoje prijašnje postove, čovjek bi pomislio da je Punto vrhunac tvoje vozačke karijere.
Samo ti misli i dalje, treningom do savršenstva
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 20:09   #35769
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Opet stvar subjektivnosti,usporedio bi to sa sexom....nismo svi isti,neko voli bičevanje,neko voli da ga cura gađa sa strap onom prvo....tako i tu,neko preferira manualac nad automatikom. Vjerovatno ljudi koji ga nikad nisu imali duže od koji dan ili žive pred Delnicama. NIje puno ali ih ima.

Krenuo sa automatikom u svijet autiju,veliki dio odvozio sa automatikom,čak i moj byboat car je automatik(Smat ) i nema šanse da ikad više uzmem manualca.

Čik ili telefon u desnoj je standardni položaj u mojoj vožnji

Tko nije prolazio kroz Zagreb i Munchen godinama sa manualcem i usporedno s automatikom ne zna šta je pakao i raj.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 20:13   #35770
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
lijevom nogom motam, desnom gasiram/kocim, u lijevoj ruci sok a u desnoj sendvic

e to je komocija automatika
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 21:49   #35771
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
zamislite moj prvi automatik - prasat 2.0 benz, 1991, talk bijela, 4 automacke brzine priično neodlučne, ~120hp na papiru, 20hp irl, 15l/100 je eco vožnja

kakvo maestralno vozilo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 21:51   #35772
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,423
Isto iskustvo sam imao s Chrysler Sebringom, katastrofa od mjenjača.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 21:57   #35773
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
jedino je snage imao u prvoj, ali je problem što je šaltao u drugu u zavoju tipa kad krećeš sa križanja na semaforu... sunce ti tvoje DRŽ VOLAN ODE ON
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 22:56   #35774
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,545
Ja sudim automatika po mazdi cx-5 od punice
Vozi sam ga mnogo
I kad sa njime stanes bilo gdje ... ravnina ili up/down auto stane, zadrzi malo kocnicu i on drzi dalje sam
A štop svijetla se ugase
Malo gass i kreces dalje
Bas da i na semaforu ne bode u oči kad stojis na kocnici a ne trebas stavljat u n ili p mode

Pa istu stvar vam imaju i novi golf 7 manualac
Svi su sad sa tom elektro rucnom
Ili kad stanes pa on krene nekamo, nagazis ga jos jednom i on dalje sam drzi kocnicu, pojavi se znak od rucne al zelene boje
Na mali trzaj kuplonga on otpušta i ti kreces
Ne moras vise sjedit na kocnici ili pilit ga na kuplungo
Ili polo iz 2014 kojeg sad na poslu ganjam... ima 3sec holder kocnica... pa kad na laganoj neravnini zadrzi, jer on misli da mora “pomagat”
A samo ga treba na vrijeme pustit, naravno ekipa veli da se to neda iskljucit.
Al zato je tu 1 zubac ručne klasične i ništa se elektronika ne mješa u pomoć
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 23:01   #35775
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma automatika bi uzeo anytime i bez razmišljanja.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 23:21   #35776
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
zamislite moj prvi automatik - prasat 2.0 benz, 1991, talk bijela, 4 automacke brzine priično neodlučne, ~120hp na papiru, 20hp irl, 15l/100 je eco vožnja

kakvo maestralno vozilo
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jedino je snage imao u prvoj, ali je problem što je šaltao u drugu u zavoju tipa kad krećeš sa križanja na semaforu... sunce ti tvoje DRŽ VOLAN ODE ON
napravio sam krug po slavonskoj s takvim srebrnim. imala ga jedna bosanka. meni je tada bilo zanimljivo.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 00:01   #35777
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Ukoliko ste se pitali zašto je na nekim dijelovima autocesta najednom ograničena brzina, danas je HAC raspisao natječaj za sanaciju:

Citiraj:
Na dionicama izgrađenih autocesta u nadležnosti društva Hrvatske autoceste, na pozicijama protunagiba ili nedostatnih poprečnih nagiba kolnika u zavojima polumjera kružnog luka R<4000 m koje utvrdi Inspekcija cestovnog prometa, potrebno je po izdavanju rješenja, izvršiti mjere s ciljem trajnog usklađenja nagiba kolnika i ograničenja brzine s odredbama Pravilnika o osnovnim uvjetimakojima javne ceste izvan naselja i njihovi elementi moraju udovoljavati sa stajališta sigurnosti prometa iz 2001. godine.

S obzirom da prema dosadašnjim nalazima Inspekcije cestovnog prometa poprečni nagibi kolnika na pojedinim pozicijama nisu u skladu s važećim Pravilnikom, ista je donijela nekoliko rješenja prema kojima je Hrvatskim autocestama naloženo ograničenje brzine na 100 km/h umjesto 130 km/h u svrhu povećanja sigurnosti odvijanja prometa na autocesti. Hrvatske autoceste su stoga na tim lokacijama privremeno, do konačne sanacije nagiba kolnika, ograničile brzinu na 100 km/h.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 00:42   #35778
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Stari moj vozio sam Ferrari 458, Audi R8 i prije par dana Megane GT i mogu reći da mi u gradu ide na k automatika. Možda sam se krivo izrazio, nisam mislio na sekvencionalni mjenjač, tu nemam prigovora. Nego kada ti auto sam šalta, modovi cruise, sport simo tamo, ne paše mi i uvijek koristim pedalice iza volana ako mogu.
Mozda trebas probat nesto sto nije DCT. Ni 911 sa svojim PDKom nije skroz uglađen pri niskim brzinama ili kad ideš stati.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jedino je snage imao u prvoj, ali je problem što je šaltao u drugu u zavoju tipa kad krećeš sa križanja na semaforu... sunce ti tvoje DRŽ VOLAN ODE ON
Odvalilo me.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 00:46   #35779
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma sve bi vas ja nagurao u ovaj pasat iz prijašnjih postova pa da vidite šta je LI LA
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 09:04   #35780
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Nakon što sam kupio automatik, ne znam koji đavo bi me natjerao da idući auto kupim s manualnim mjenjačem
Ista stvar je sa svim ljudima koje znam da su vozili automatik dulje od 2 dana, odmah se priviknu i nema povratka.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 09:13   #35781
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
+1
Neopisiv osjećaj ujutro lagano i bez muke voziti auto i pijuckati kavu.ž
I još si čuvaš getribu.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 09:16   #35782
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova

Pa istu stvar vam imaju i novi golf 7 manualac
Svi su sad sa tom elektro rucnom
Ili kad stanes pa on krene nekamo, nagazis ga jos jednom i on dalje sam drzi kocnicu, pojavi se znak od rucne al zelene boje
Na mali trzaj kuplonga on otpušta i ti kreces
Ne moras vise sjedit na kocnici ili pilit ga na kuplungo
Na golfu kada se upali auto hold (zelena rucna), stop svijetlo radi cijelo vrijeme dok ne krenes.
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 09:57   #35783
Blackman
Banned
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Earth
Postovi: 70
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
+1
Neopisiv osjećaj ujutro lagano i bez muke voziti auto i pijuckati kavu.ž
I još si čuvaš getribu.
A da ti rikne automatik onda ti je trošak pol auta. Skoro.
Blackman je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 11:12   #35784
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Blackman Pregled postova
A da ti rikne automatik onda ti je trošak pol auta. Skoro.
Ovo je na razini priče koju sam slušao kad sam tražio da mi auto ima pogon na sva 4: "kad ti odapne, a odapet će, naši ga ne znaju servisirati i morat ćeš u Sloveniju ili Austriju i platit ćeš to puno i srać, truć, srać...". Isto je bilo i kad sam umjesto "provjerenog" V6 TDI-a od 150 KS rekao da slobodno stave četverocilindrični PD od 130 KS: "to ti je novi neprovjeren motor, hrvatsko gorivo će zablokirati mlaznice koje su jako osjetljive, a onda ćeš platiti 15 tisuća kuna zamjenu mlaznica koje ćeš opet morati mijenjati jako brzo, i to ti je sve jako skupo i srać, truć, srać..."

Skoro 17 godina i 408 tisuća kilometara kasnije, pogon i PD mlaznice se drže kao i prvog dana. Da me je bar netko pametan upozorio na prednji ovjes, nosače motora i hrpu drugih malih stvari, ali "neee, to ti je kao tenk, Švabo je to za sebe radio...".

Ako naletiš na neodržavani auto kojem je budala vadila mast, naravno da ćeš imati trošak. Ili ako jednostavno nemaš sreće, postoji ista razina vjerojatnosti da ćeš ga skucat u prvo drvo kao i da će ti odapet automatik.

Dobar automatik bi uvijek izabrao pred bilo kojim i bilo kakvim manualcem. Ameri možda jesu za neke stvari blesavi, ali po pitanju automatika su potpuno u pravu. Mijenjanje brzina je jedna stvar o kojoj zbilja ne trebam voditi brigu.

Usput, potpis na ovo što je Gabre napisao, svaka mu stoji.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 11:20   #35785
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,484
moram priznat da i ja nebi sam šaltao više, igrom slučaja me zapao automatik i nebi nazad, ali razumijem svakog tko voli sam šaltat
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 11:27   #35786
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,863
Sta radite s desnom nogom dok vozite na tempomatu? Koliko je 'sigurno' tako voziti, a desna noga nije uvijek spremna za pritisak kocnice? Jeste li imali anegdota kad ste pvi put tempomat poceli koristiti, ono zapela noga na papucicu, kasnije reagiranje zbog neprirodnog drzanja desne noge i sl...

Inace s refleksima nemam nikakvih problema, pogotovo u gradu, ali na AC upalim tempomat i pokusavam nogu drzati blizu kocnice. Nerijetko se ulovim da nogu drzim u zraku iznad kocnice i to pocne smetati.

Nisam jos imao nagle intervencije dok sam bio na tempomatu pa zato ova glupava pitanja
Pod "intervencije" mislim vise na zalutalu bestiju na putu, cjepanicu ispalu iz prikolice golfa i sl. Kad je promet onda je noga u zraku i spremna - a brzinu uskladjujem preko volana, jasno
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 18.04.2018. u 11:34.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 11:29   #35787
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
3 stvari kojima amerima skidam kapu (i godine od koje je maltene standard):

- automatik
- klima kućna/kola
- onaj drek što usitnjava otpad u sudoperu

edit: od prvog puta kada sam vozio na tempomatu noga na pod i kontroliram brzinu preko volana, naravno pričamo o autoputu bez naznake nekih gužvi i sl.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 11:55   #35788
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sta radite s desnom nogom dok vozite na tempomatu? Koliko je 'sigurno' tako voziti, a desna noga nije uvijek spremna za pritisak kocnice? Jeste li imali anegdota kad ste pvi put tempomat poceli koristiti, ono zapela noga na papucicu, kasnije reagiranje zbog neprirodnog drzanja desne noge i sl...

Inace s refleksima nemam nikakvih problema, pogotovo u gradu, ali na AC upalim tempomat i pokusavam nogu drzati blizu kocnice. Nerijetko se ulovim da nogu drzim u zraku iznad kocnice i to pocne smetati.

Nisam jos imao nagle intervencije dok sam bio na tempomatu pa zato ova glupava pitanja
Pod "intervencije" mislim vise na zalutalu bestiju na putu, cjepanicu ispalu iz prikolice golfa i sl. Kad je promet onda je noga u zraku i spremna - a brzinu uskladjujem preko volana, jasno
15-ak godina koristim tempomat u gradu (ako se može) i nikad nikakvih problema sa reakcijom na kočenje. Peta desne noge je na podu možda par cm dalje unatrag od papučice gasa nego što bi bila da pritišćem gas i oslonjena je na centralni greben da je ne držim u zraku. Kvaka kod korištenja tempomata po gradu je ta da voziš sporije i ujednačeno pa ti brza reakcija treba samo ako ti se neki panj ubaci na usko no nije to tako često ako je promet nekog srednjeg intenziteta.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:01   #35789
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,671
Nakon 1500 kilometara u komadu s automatikom (New Jersey - Nashville), nema boga isusa da mi ikad vlastiti auto bude automatik (eventualno semi-automatik).

Lijeva noga odumrla od nekorištenja, a desna em od konstantnog držanja gasa po autocesti (auto nije imao tempomat), em od držanja/puštanja kočnice kod vožnje satima u koloni.

Ne bih ručni mjenjač mijenjao za ništa.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2018., 12:07   #35790
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,279
Lol. Ko da bi ti s manualcem bilo drugacije, peta sesta brzina i dobijes istu stvar.

Btw kad ces sa vlastitim autom (ponovno) prijec 1500 u komadu i kolik cesto?

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na