Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.02.2018., 23:11   #10411
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Mik, znam ja za edigital ponudu, ali zar ti stvarno misliš da sam ja ovo kupio za cash? 😋
Uostalom, pratim cifre ovog modela još od Black Friday-a i ovo nije najniža cijena. Bio je u Maxpro(slovenci) za 10800kn cca. Ali sve za jednokratno plaćanje. O edigitalu ne moram ni pričati, kod njih ni papir nebi kupio.

Sent from my mind using magic
ne kužim kaj oš reć...ovo je niža cijena od svete neđelje...i riječ je o istom TVu kakve veze đe ga kupuje, pa makar i u mesnici
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2018., 23:37   #10412
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor betaboy Pregled postova
Pozdrav ekipa

Zanima me kupovina tv-a Grundig 55vlx7710bp. Cijena je 4374kn i ima 5 god. garancije.
Pa ako netko ima neki koristan savjet i vrijedi li to tih para. Možda što kupiti kao alternativu.

Unaprijed zahvaljujem
Bio je 55" 4L LG s jako dobrim recenzijama za 4600kn na mall.hr neki dan. Sad ga nema, ali vjerojatno ga ima negdje slično.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2018., 14:54   #10413
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Citiraj:
Autor ludiboris Pregled postova
Dakle.Ta solucija bi radila na principu:

Skinem neki UHD film od 60+GB na PC.(da , opet radi moje veze skida otprilike 2 - 3 dana , ali nema veze)
Kad se skine , sa desnim klikom miša na taj skinuti film , odaberem opciju pošalji na uređaj - i tamo vidim moj TV.
Jesam to napravio , i film je stvarno automatski prebacilo na TV player.
Ali je užasno , baš užasno štekalo.Baš radi tog što sam vec spomenuo , jer imam internet brzinu koja je ispodprosjecna za danasnje 4k standarde.Nije spora , ali nije ni iznad prosjeka.
Dakle , maksimalno mi skida 500 kb/s , a uploada 80 - 100 kb/s
I kad zelim preko pc-a gledati neke 4k streamove , nemogu jer je prespora veza za to.(full hd ide donekle ok)
Dakle , preostaju mi jedino dvije opcije , ako je to tako kako je sad i ako ništa nemogu u vezi tog ???
Na dvije opcije sam mislio na USB ili neki tv box.
Ukoliko je tako , nije mi bed čekati pola sata do sat da se neki film prebaci na USB.

A inače ovaj box funkcionira na način da ako npr skidam neki film , on se skida automatski na taj box.I isti je spojen u PC i TV istodobno , ili samo u jedno , ovisno kako se želi?

Može malo detaljnije pojašnjenje o boxevima za tv.Jesam gledao par videa i čitao nešto , ali neznam ako mi je promaklo nešto.




p.s. gledao bi direktno sa računala jer imam spojen PC i TV , ali mi je PC malo prestar da originalni UHD sadržaji ne štekaju.

NE.

Pogledaj ovo, mozda pomogne. Brzina tvog interneta nema veze sa brzinom izmedju pc-a i tv-a. pa 100mbit je minimalno brzina lan kablova, ne smije stekati

https://www.youtube.com/watch?v=PH--nXyRM_U
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2018., 20:42   #10414
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ne kužim kaj oš reć...ovo je niža cijena od svete neđelje...i riječ je o istom TVu kakve veze đe ga kupuje, pa makar i u mesnici
Sretno ti bilo sa kupovinom ovake tehnike u E digital dućanu i nadaj se da nebudeš imao nikakvih problema sa proizvodom jer onda ćeš tek imati problema.
Više je razloga za kupovinu u "SD-u", a jedan od njih je i pouzdanost i uslužnost
Ali svatko bira svoje, jel tak?

Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
NE.

Pogledaj ovo, mozda pomogne. Brzina tvog interneta nema veze sa brzinom izmedju pc-a i tv-a. pa 100mbit je minimalno brzina lan kablova, ne smije stekati

https://www.youtube.com/watch?v=PH--nXyRM_U
Tenks, ovo radi super.
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: 2 die 4. 10.02.2018. u 21:30.
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2018., 10:09   #10415
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Treba tu još dodati i 5 godina jamstva koja u E Digital nećeš dobiti...
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2018., 14:27   #10416
ludiboris
digi-media.org
Moj komp
 
ludiboris's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: ČK
Postovi: 233
Citiraj:
Autor animATrIx Pregled postova
NE.

Pogledaj ovo, mozda pomogne. Brzina tvog interneta nema veze sa brzinom izmedju pc-a i tv-a. pa 100mbit je minimalno brzina lan kablova, ne smije stekati

https://www.youtube.com/watch?v=PH--nXyRM_U
Radi odlično , hvala.
Ma , imao sam TV spojen preko wirelessa , a nije mi palo na pamet da je u tome caka.
ludiboris je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2018., 21:06   #10417
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Pozdrav, trebao bih par hintova na što da obratim pozornost kod kupnje tva.
Uzeo bi tv do max 4000 - 4500kn. Dijagonalu ne znam ni sam koju, ali vidim u edigitalu da imaju čak i 55'' tv-e do 4500kn.
Zakrivljen zaslon ne treba, neka je smart, 4k, da ima wifi i po mogućnosti lan, usb, hdmi.
Služit će za filmove i serije, bio bi spojen preko hdmi na komp ili wlanom na laptop.
Zadnja stavka je da bi bio montiran na zid, pa me zanima dal se svi daju montirat na nosač.

link

Što je recimo po vama top 3 izbor od prvih 9 tv-a sa ovog linka?

ovaj LG 55UJ6307 UHD mi je top
ili bolje ovaj jeftiniji Philips 50PUS6262/12 UHD SMART

Morat ću još vidit udaljenost uzglavlja kreveta i zida jer je poprilična.
edigital sam uzeo bez razloga, dućan nije bitan..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2018., 22:01   #10418
Dr. Gogo
aka GOGZ
Moj komp
 
Dr. Gogo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Makarska
Postovi: 174
Pozdrav trebao bi preporuku za tv led 55 incha? Buzdet cirka nekih 6000kn. Da je 4k itd netreba bit zakrivljena.
__________________


Dr. Gogo je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2018., 09:11   #10419
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
odeš u dućan i pitaš baju koji prodaje TV nek ti da najbolji TV koji ima u dućanu za 5500 kuna.
onda ti on pokaže, a ti kažeš onda nek ti pokaže jedan ispod i jedan iznad tog ranga.
onda upališ te telke i usporediš slike.
onda se zahvališ i kažeš da sad ideš doma čitat o tim telkama i da ćeš se vratit s parama.
onda još jednom dođeš ovdje i napišeš kaj ti se nudi.
onda znalci ovdje kažu što treba.
onda odeš u trgovinu i kupiš TV.
to ti pišem jer ako si u makarskoj možda nemaš tako veliki izbor. isprika ako dolazi u obzir bilo koja trgovina u HR.
PS uzmi u obzir i 60" ako stane - prije ili kasnije sve postane malo.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2018., 11:10   #10420
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Ja sam ti tako slično nešto odabrao.

Prvo sam googlao televizije, i zapikira četri TV-a Phillips 6412 Sony 7005 i 8505(ja mislim) i TCL C70

I igrom slučaja u peveca bila sva tri TV-a jedan do drugog, i pitao radnika da jel mi može spojit isti demo(ja mislim da je bio philipsov) na sve tri telke.

TCL sam pogledao u emezzete i bio je lošiji(na moje oko) od 2000 kn jeftinijeg Samsunga.


Na kraju sam se odlučio za KD-55XE7005 koji ima VA panel(bolje crne, manji kut gledanja).
Ima očajan smart, ako ti je to bitno, ni slučano ga uzimat, ok je za netflix, youtube i screencast i to je to, meni je komp 2 metra od tv-a pa mi je smart nebitan.

Od Philipsa je slika puno bolja, od skupljeg Sonija sa IPS panelom su crne malo bolje al su boje malo lošije.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2018., 09:07   #10421