Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2018., 10:34   #1
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
HTTP U HTTPS [rijeseno]

Evo došao sam i do te faze da i moje wordpress stranice imaju predznak HTTPS.
Ja sam nešto iskemija posluživši se besplatnom podrškom, no sad mene zanima jesam li dobro napravio.

Za objašnjenje sam se poslužio kao i većina youtube tutorijalima.

Za prebacivanje iz http u https poslužio sam se besplatnim servisom Cloudflare i pluginom za wordpress. I sve sam manje više odradio i sad mi wordpress ima onaj predznak HTTPS.
E sad mene nešto muči. Cloudflare traži da nameservers promijennim u njihov nameservesr, sad me zanima da li bi mogao imati zbog toga problema sa domaćinom poslužiteljom jer se radi o besplatnom poslužitelju.

U controlpanelu od hosting poslužitelja ima link za cloudflare i stoga smatram da nebih trebao imati problema no ipak postoji ono "ali"

P.S. S obzirom da je cloudflare besplatan servis koliko se možemo osloniti na njega jer poznato je da besplatno nije kao i plaćeno

Zadnje izmijenjeno od: Jerry_nidžo. 11.02.2018. u 15:17.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2018., 15:08   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Pitaš koliko je nešto besplatno pouzdano, a koristiš besplatni hosting... Cloudflare je poznati i pouzdani CDN servis, a ako misliš da je nepouzdan, plati hosting i certifikat, pa ćeš biti siguran.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2018., 08:16   #3
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Pitaš koliko je nešto besplatno pouzdano, a koristiš besplatni hosting... Cloudflare je poznati i pouzdani CDN servis, a ako misliš da je nepouzdan, plati hosting i certifikat, pa ćeš biti siguran.
Imam svojih razloga zašto sam na besplatnom i domena i hosting. Stranice mi ionako nisu profitabilne na niti jednoj nemam nikakvu reklamu ni banner čisto mi služe kao tamagochi ubijam doradu.
A još sam početnik što se tiče wordpressa a i ne razumijem se u programiranje i sl. Zato i savjete tražim po forumima za one stvari koje nisam mogao naći na googleu ili jubitou. I u proteklih godinu dana od kad sam počeo raditi u wordpressu već sam brisao i počinjao iz početka te mijenjao hostinge nekoliko putu a Evo Izgleda da ću opet morati iz početka.
Na Cloudflareu sam dobio SSL certifikat za stranice (ima ih više) i dobile su onaj https no od kad sam dobio certifikat iz nekog razloga ne mogu podijeliti te stranice na fejsu. Prilikom prve podjele facebook ih je okarakterizirao kao nesigurne stranice i ne mogu ništa podijeliti. A kako mi je fejs jedini oblik reklame za pridobivanje raje. Pisao adminu fejsa da su stranice OK i da ako mogu skinuti mi blokadu ali za sada nema rezultata.
Išao sam i obrisati certifikat vratiti na staro ali sve je uzalud.
Te ću iz tog razloga vjerojatno morati krenuti iz početka s novim domenama. Nije problem prebaciti i krenuti sve iz početka, morat ću opet naučiti posjetioce na novu adresu.
I unatoč što je sve free i bez neke posebne reklame osim fejsa pomalo mi raste broj posjetilca. Nisu baš u pljuskovima ali ja sam zadovoljan kad mi dođu i dva nova u mjesec dana
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2018., 08:24   #4
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
greška mi je Možda u tome što nisam najprije napravio neku fake stranicu pa na njoj sve najprije isprobati, pa ako što krene po zlu... Za SSL certifikat nisam se mogao poslužiti XAMPP-om. A Jbg poslije onoga nema kajanja.
No opet nisam dobio odgovor na glavno pitanje iz prvog posta, a zbog njega sam možda i dospio na crnu listu fejsa.
A pitanje je vezano uz nameservere.
Mogu li imati problema kod domaćina hostinga zbog toga što sam umjesto hostingovih nameservera postavio ove od Cloudflarea



EDIT:

Mislim da sam skužio zašto sam došao na crnu listu.

Imam dva cloudflare računa i ne znajući.
Jedan sam aktivirao priko control panela na hostingu, a drugi sam registrirao priko emaila, a kako mi hosting nije registriran priko istog emaila
tako sam dobio registriranu istu domenu na dva različita Cloudflarea, i to je vjerojatno stvorilo zbrku.

E sad sam ja obrisao sve domene na cloudflareu i sad što bi bilo pametnije, napraviti novu domenu pa krenuti sve iz početka, ili sačekati sa ovom postojećom da će me Facebook skinuti s crne liste.

Zadnje izmijenjeno od: Jerry_nidžo. 07.02.2018. u 12:16.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2018., 08:44   #5
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
kakvi su izgledi da me
facebook skine sa crne liste ili
je pametnije da krenem u
promjenu domene
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2018., 11:00   #6
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Iskreno, nisam nikad imao prepiske sa Facebookom.
Ako je tako kao šta si reka, da ti te stranice služe kao sandboxevi, onda jednostavno napravi novu domenu.
ako guraš neki svoj brand ili uslugu u toj domeni, onda se dopisuj sa facebookom.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2018., 12:03   #7
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
ako guraš neki svoj brand ili uslugu u toj domeni, onda se dopisuj sa facebookom.
Ma šaljem ja fejsu poruke da me odblokiraju odnosnop da li jme imaju namjeru odblokirati ali niti ima odgovora niti pomaže

I nisam ni ja imao problema s fejsom dok nisam išao na ssl certifikat i vjerojatno sam došao na crnu listu vjerojatnmo zbog moje greške opisao sam u postu iznad pod edit

Pogledaj u inbox poslao sam ti poruku

EDIT:

Konačno sam dobio odgovor od fejsa na moje prigovore da mi skine blokadu jer nisu neželjeni sadržaj.
Uvažili su moj prigovor i za sada je sve >OK

I više se bar za sada neću baviti SSL certifikatom, a osim toga nema ga ni ovaj forum

Zadnje izmijenjeno od: Jerry_nidžo. 11.02.2018. u 15:24.
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na