Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.01.2018., 12:30   #4501
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
libreelec ziher radi i raditi ce sljedecih 10 godina na nexbox a95x.
1/8gb je dovoljno.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 02.01.2018., 16:26   #4502
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
ko ima para sigurno se neće natezat sa tim playerima. uzet će PUNI TV paket od lokalnog ISP-a plus ako baš želi uzet će nešto poput nvidie shielda i sličnih kvalitetnih stvari.
Čak se tu i ne radi isključivo o imati/ne imati love. Čak niti o zvuku i skupocjenoj hifi ezoteriji.

Dovoljno je jednom vidjeti kako klizi film u 24p TV modu (spomenuo Ziiky) (a u njemu je 95% današnjih filmova i podržava ga 99% današnjih TV-a) i više se NIKAD ne vraćaš na android.

Kineski boxevi kao media playeri, a za sve ostalo tu su laptopi, mobiteli, tableti, plejke itditd.

Osobno imam 2 box-a: jedan (s812) je media player, a drugi (s912) je stroj za android igrice. Nikad, ali nikad nisam na s912 pogledao film jer nema nikakvog smisla!
divacic je offline  
Staro 02.01.2018., 22:41   #4503
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Bas tako.
Ovdje apsolutno nije stvar u lovi. pa yebote prije navale ovih media boxova samo HTPC mi je kostao preko soma€, a samo antec kuciste preko 500€ ... ali trenutno ne postoji platforma (ili ja ne znam za nju pa me prosvjetlite) poput libreeleca, a koji htjeli mi to ili ne, radi fantasicno brutalno dobro na određenim kineskim boksićima poput famoznog nexboxa a95x.

Ako postoji hardvare koja ce objediniti ovo:
- da je Kodi/libreelec
- 24p mod
- da slika nema judder, jittere i ostala sranja
- da se rezolucija uvijek sama presalta i sinhronizira za izvorom
- visekanalni HD zvuk
- stream mojih kolekcija sa NAS servera
- stream glazbenih kolekcija sa NAS servera
- IPTV
- kodi stream addonse serija i filmova uz lijepe librarys sa opisom filma, trailerom, coveom i backdropsima
- kodi torrent stream i DL posto je to jedini izvor prave HD slike i pravog visekanalnog HD zvuka
- daljinac koji radi brzinom munje
I to sve radi zadnje 2 godine ... na nacin "da bi prstom maka" ono ... koristis i zaboravis odakle to sve na ekranu.

Ovo sam istresao brzinski iz rukava, ima tu jos kojkakvih blagodati ... ako postoji kakav player, tj. hardvare sposoban za ovo sve, molim prosvjetlite me.

Kodi na androidu kao media player je nuzno zlo ili neznanje da moze mnogo bolje.
Libreeelec je mama.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 02.01.2018. u 23:02.
Ziiky je offline  
Staro 02.01.2018., 23:59   #4504
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
wtf, koji je sad to nexbox a95x? ima ih miljun, 100% ću naručit krivi iako mi svaki izgleda odlično... npr.

https://www.geekbuying.com/item/Tron...TA-359700.html

ps. da li je ovo MDZ-16-AB? Ne navode da je ta verzija, ali čini mi se da ima sve što i mdz16ab? Može li se na ovo staviti taj libreelec?

https://www.geekbuying.com/item/-Off...ox-387938.html
__________________

Cartmann je offline  
Staro 03.01.2018., 00:37   #4505
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722



Q. I'm a Newbie on a tight budget using a 1080p TV, I do not need HD Audio and have no audio/video receiver (AVR).
I just want to plug in and power up, and run Kodi with minimal fuss. I don't care about anything else ?
Xiaomi Mi Box, mini review HERE
WeTek Hub

Q. Best 1080p/4K Bang for the Buck - Kodi only, HD Audio (bitstreaming) device ?
(All running LibreELEC Kodi Krypton, unless noted. Easiest to hardest to setup, Wireless remote purchase recommended)
Vero 4K (OSMC)
ODROID C2 / WeTek Hub & Play2
MINIX U1
Various cheap AMLogic S9xx devices.
Lots of Extra info in this POST

Q. What are the recommended best Bang for the Buck microSDHC cards ?
Do not base you decision on sequential speeds, Its Random 4K Read / Write performance that are most important for Kodi and LibreELEC speed.
The Wirecutter - Best microSD Cards (click)

Q. Those AMLogic S9xx boxes look grossly underpowered for 4K HEVC(H265), should I be looking at Intel NUC's. ?
Only the very recent Intel Apollo/Kaby Lake series NUCs will match the cheap AMLogic S9xx's for video playback (excluding 3D MVC).
The NUCs are more powerful for CPU software video decoding , but that's not really that relevant when Hardware decoding all video content using Kodi Krypton on a S9xx.

Q. I basically want a HD Audio capable (inc. Atmos & DTS:X) 4K HDR Kodi media player that just works with minimal hassles ?
(devices must have working auto refresh & auto 1080p / 4K resolution switching and correct colorspace output after auto resolution switching)
AMLogic S905X, S905D and S912 devices running DIY LibreELEC Kodi Krypton or Plug N Play - OSMC Kodi Krypton on the Vero 4K
Some AML S905D or S912 devices like the MINIX U9-H also have Gigabit LAN. WiFi is NOT recommended for high bitrate 4K video streaming.
The combos mentioned above can also do decent HDR > SDR conversion for 4K non-HDR video output to a 10bit non-HDR 4K TV.
There is no need to continually fiddle with Operating System or Kodi settings for optimal 1080p / 4K HDR picture outputs once initial device setup is complete.
Yes these cheap AMLogic devices are better than both the more expensive Intel "Lake" NUC's and the NVIDIA Shield for auto, mixed 1080p / 4K HDR Kodi Krypton.




zatim čitam ovo: LibreELEC Kodi has issues on ALL AMLogic S912 devices.
htio sam i postati citat gdje kaže da sa nougatom s912 chip postaje upotrebljiv, ali tek su krenuli sa ispravcima i sigurno je da će doći na svoje taj chip, samo je pitanje kada hehe.

za sada s905 all the way
-->
krenuo sam čitati od početka sve živo jer u narednih 30 dana pikam box. naravno: libreelec samo.

za cartmana i nas newbie:



Q. I'm a Newbie on a tight budget using a 1080p TV, I do not need HD Audio and have no audio/video receiver (AVR).
I just want to plug in and power up, and run Kodi with minimal fuss. I don't care about anything else ?
Xiaomi Mi Box, mini review HERE
WeTek Hub

Q. Best 1080p/4K Bang for the Buck - Kodi only, HD Audio (bitstreaming) device ?
(All running LibreELEC Kodi Krypton, unless noted. Easiest to hardest to setup, Wireless remote purchase recommended)
Vero 4K (OSMC)
ODROID C2 / WeTek Hub & Play2
MINIX U1
Various cheap AMLogic S9xx devices.
Lots of Extra info in this POST

Q. What are the recommended best Bang for the Buck microSDHC cards ?
Do not base you decision on sequential speeds, Its Random 4K Read / Write performance that are most important for Kodi and LibreELEC speed.
The Wirecutter - Best microSD Cards (click)

Q. Those AMLogic S9xx boxes look grossly underpowered for 4K HEVC(H265), should I be looking at Intel NUC's. ?
Only the very recent Intel Apollo/Kaby Lake series NUCs will match the cheap AMLogic S9xx's for video playback (excluding 3D MVC).
The NUCs are more powerful for CPU software video decoding , but that's not really that relevant when Hardware decoding all video content using Kodi Krypton on a S9xx.

Q. I basically want a HD Audio capable (inc. Atmos & DTS:X) 4K HDR Kodi media player that just works with minimal hassles ?
(devices must have working auto refresh & auto 1080p / 4K resolution switching and correct colorspace output after auto resolution switching)
AMLogic S905X, S905D and S912 devices running DIY LibreELEC Kodi Krypton or Plug N Play - OSMC Kodi Krypton on the Vero 4K
Some AML S905D or S912 devices like the MINIX U9-H also have Gigabit LAN. WiFi is NOT recommended for high bitrate 4K video streaming.
The combos mentioned above can also do decent HDR > SDR conversion for 4K non-HDR video output to a 10bit non-HDR 4K TV.
There is no need to continually fiddle with Operating System or Kodi settings for optimal 1080p / 4K HDR picture outputs once initial device setup is complete.
Yes these cheap AMLogic devices are better than both the more expensive Intel "Lake" NUC's and the NVIDIA Shield for auto, mixed 1080p / 4K HDR Kodi Krypton.




zatim čitam ovo: LibreELEC Kodi has issues on ALL AMLogic S912 devices.
htio sam i postati citat gdje kaže da sa nougatom s912 chip postaje upotrebljiv, ali tek su krenuli sa ispravcima i sigurno je da će doći na svoje taj chip, samo je pitanje kada hehe.

za sada s905 all the way
tizhu je offline  
Staro 03.01.2018., 01:04   #4506
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
hvale mecool m8s pro ali sa slovom L u imenu jer je bolji od običnog, a on radi na s912 chipu.
pa kaže:
Newer AMLogic Android Nougat 7.1.1 Boxes have some important bug fixes in Android Firmware.
AML S905/S905X/S912 boxes however, do make excellent 4K LibreELEC Kodi Krypton devices.
tizhu je offline  
Staro 03.01.2018., 09:29   #4507
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
libreelec ziher radi i raditi ce sljedecih 10 godina na nexbox a95x.
1/8gb je dovoljno.
thnx! budemo tako onda i nabavili. Ovaj bi trebao biti ok?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_764526.html

Inače na ovom mom VIM-u (s905x) je došao Oreo, tako da je samo pitanje vremena kad će i ostali dobiti nadogradnju
Doduše još je u preview fazi pa se ne može direkt sa playstore-a skidati aplikacije ali preko Aptoide-a radi sve bez frke. Inače je OS vrlo fluidan, sve radi dobro, čak je Antutu skočio sa 33000 na 35000. Lijepo je što planiraju upgrade za te već starije uređaje...

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 03.01.2018. u 09:36.
alengrosevic je offline  
Staro 03.01.2018., 09:52   #4508
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Bas tako.
Ovdje apsolutno nije stvar u lovi. pa yebote prije navale ovih media boxova samo HTPC mi je kostao preko soma€, a samo antec kuciste preko 500€ ... ali trenutno ne postoji platforma (ili ja ne znam za nju pa me prosvjetlite) poput libreeleca, a koji htjeli mi to ili ne, radi fantasicno brutalno dobro na određenim kineskim boksićima poput famoznog nexboxa a95x.

Ako postoji hardvare koja ce objediniti ovo:
- da je Kodi/libreelec
- 24p mod
- da slika nema judder, jittere i ostala sranja
- da se rezolucija uvijek sama presalta i sinhronizira za izvorom
- visekanalni HD zvuk
- stream mojih kolekcija sa NAS servera
- stream glazbenih kolekcija sa NAS servera
- IPTV
- kodi stream addonse serija i filmova uz lijepe librarys sa opisom filma, trailerom, coveom i backdropsima
- kodi torrent stream i DL posto je to jedini izvor prave HD slike i pravog visekanalnog HD zvuka
- daljinac koji radi brzinom munje
I to sve radi zadnje 2 godine ... na nacin "da bi prstom maka" ono ... koristis i zaboravis odakle to sve na ekranu.

Ovo sam istresao brzinski iz rukava, ima tu jos kojkakvih blagodati ... ako postoji kakav player, tj. hardvare sposoban za ovo sve, molim prosvjetlite me.

Kodi na androidu kao media player je nuzno zlo ili neznanje da moze mnogo bolje.
Libreeelec je mama.
Eto, jako lijepo sublimirano sve što se tu ima za reći!
Ziiky, što koristiš za torrent stream? Ja sam još uvijek na Quasar + Magnetizer varijanti, ali čuo sam da se Quasar više ne razvija, pa bih volio raditi s nekim "živim nasljednikom", ako takav postoji.

Moja potraga za stream materijalima me obično odvede u mrtvi Covenant, pa onda iz njega magnetizerom u quasar na odgovarajući torrent stream. Kako ti radiš?
divacic je offline  
Staro 03.01.2018., 09:58   #4509
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Nisi zahtjevan korisnik, što drugo reći.
Da li ti android kodi ispravno switch-a rezoluciju TV-a ovisno o video materijalu koji gledaš?
(Mogućnost vrćenja svega je stvar prošlosti. To sve što se vrti mora se vrtiti bez trunke stutteringa, super glatko, a to boxevi s androidom ne mogu. I zato libreelec koji to može.)
što točno znači kada kažeš da nisam zahtjevan ?
da ne bi bilo zabune, nisam ništa uvrijeđen nego me baš zanima što točno želiš reći ?

box vrti normalnu rezoluciju TV-a, sve radi super glatko.

pričaš općenito za sve Android box-ove što je polutočna informacija.

inače već 15 godina imam satelitsku s CS. a da ne pričam korištenje torrenta, IPTV-a, a isto tako kroz moje ruke je prošlo najmanje 10 različitih Android boxova, pa shodno tome mogu ponoviti da jeftniniji boxovi su takvi kakvi jesu čast iznimkama, ali skuplji uglavnom rade bez ikakvih problema. bez trzanja i drugih problema koje ti navodiš. dovoljan je bsplayer, vlc player ili KODI i možeš normlano gledati što god želiš.

uglavnom nečemo se složiti oko ovoga, pa nema potreba za dokazivanje, samo je činjenjica da ne rade svi boxovi isto što je osnovna tvoja greška.

Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
ko ima para sigurno se neće natezat sa tim playerima. uzet će PUNI TV paket od lokalnog ISP-a plus ako baš želi uzet će nešto poput nvidie shielda i sličnih kvalitetnih stvari.
glupost.... ima sasvim dovoljno kvalitetnih Android media playera, ali su svi 1000+ kn. naravno da nije realno za očekivati da će player od 40$ biti bez mana. pogotovo kada naši ISP ponuđači ukidaju kanale kao što sada VIP i Bnet rade...

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
^^potpisujem ovo gore od divacica
+
- 24p na androidu mos samo sanjati
- visekanalni zvuk je bio uvijek u banani
- pogotovo dolbi digital master audio i DTS HD, to nemos izvuci iz androida, nema sanse

Onaj tko je ulozio lovu u kvalitetan panel i visekanalno ozvucenje ... smjesno je da koristi android player.
Libreelec je jedina opcija tada! EOD
podrška za DTS HD, Dolby Audio, ili npr... Enhanced Color by 10-bit ne ovisi samo o softveru, nego ovisi i o hardveru... opet ista priča da jeftniji uređaji rade polovično... i opet skuplji na Androidu nemaju tih problema.
chief_wolfinjo je online  
Staro 03.01.2018., 09:58   #4510
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
thnx! budemo tako onda i nabavili. Ovaj bi trebao biti ok?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_764526.html

Inače na ovom mom VIM-u (s905x) je došao Oreo, tako da je samo pitanje vremena kad će i ostali dobiti nadogradnju
Doduše još je u preview fazi pa se ne može direkt sa playstore-a skidati aplikacije ali preko Aptoide-a radi sve bez frke. Inače je OS vrlo fluidan, sve radi dobro, čak je Antutu skočio sa 33000 na 35000. Lijepo je što planiraju upgrade za te već starije uređaje...
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
wtf, koji je sad to nexbox a95x? ima ih miljun, 100% ću naručit krivi iako mi svaki izgleda odlično... npr.

https://www.geekbuying.com/item/Tron...TA-359700.html

ps. da li je ovo MDZ-16-AB? Ne navode da je ta verzija, ali čini mi se da ima sve što i mdz16ab? Može li se na ovo staviti taj libreelec?

https://www.geekbuying.com/item/-Off...ox-387938.html
To vam je ovaj.

NEXBOX A95X Smart TV Box Amlogic S905X Quad core 2G 8G 16G 64 Bit Android 6.0 4K 2.4GHz WiFi Media Player Android Set Top Box
http://s.aliexpress.com/veUFzUvQ?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 03.01.2018., 09:59   #4511
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
thnx! budemo tako onda i nabavili. Ovaj bi trebao biti ok?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_764526.html

Inače na ovom mom VIM-u (s905x) je došao Oreo, tako da je samo pitanje vremena kad će i ostali dobiti nadogradnju
Doduše još je u preview fazi pa se ne može direkt sa playstore-a skidati aplikacije ali preko Aptoide-a radi sve bez frke. Inače je OS vrlo fluidan, sve radi dobro, čak je Antutu skočio sa 33000 na 35000. Lijepo je što planiraju upgrade za te već starije uređaje...

Ne mora biti nexbox. Ja za svoj M8S+ imam odličnu podršku i stalno zadnji LibreELEC već gotovo godinama (još od Openelec-a). Mana mog box-a je samo 8Gb memorije, ali je prednost gigabitni LAN (posebno za one koji imaju NAS doma)

A ovdje je popis box-eva koji redovno dobijaju AlexELEC nadogradnju (isto što i LibreELEC uz dodatak mogućnosti igranja nekih konzolnih igara):

https://github.com/AlexELEC/AlexELEC-AML/releases

pa i te box-eve uredno možete kupiti.

Napomena za S912: LibreELEC navodno sasvim solidno radi i na tom box-u, ali emulira S905, pa je trenutno overkill kupovati skuplji S905 samo za LibreELEC.

Zadnje izmijenjeno od: divacic. 03.01.2018. u 10:04.
divacic je offline  
Staro 03.01.2018., 10:03   #4512
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
[QUOTE=chief_wolfinjo;3145671]što točno znači kada kažeš da nisam zahtjevan ?
da ne bi bilo zabune, nisam ništa uvrijeđen nego me baš zanima što točno želiš reći ?

Želim reći ovo: 4503
divacic je offline  
Staro 03.01.2018., 10:05   #4513
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
[QUOTE=divacic;3145677]
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
što točno znači kada kažeš da nisam zahtjevan ?
da ne bi bilo zabune, nisam ništa uvrijeđen nego me baš zanima što točno želiš reći ?

Želim reći ovo: 4503
već sam gore sve objasnio.

Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Bas tako.
Ovdje apsolutno nije stvar u lovi. pa yebote prije navale ovih media boxova samo HTPC mi je kostao preko soma€, a samo antec kuciste preko 500€ ... ali trenutno ne postoji platforma (ili ja ne znam za nju pa me prosvjetlite) poput libreeleca, a koji htjeli mi to ili ne, radi fantasicno brutalno dobro na određenim kineskim boksićima poput famoznog nexboxa a95x.

Ako postoji hardvare koja ce objediniti ovo:
- da je Kodi/libreelec
- 24p mod
- da slika nema judder, jittere i ostala sranja
- da se rezolucija uvijek sama presalta i sinhronizira za izvorom
- visekanalni HD zvuk
- stream mojih kolekcija sa NAS servera
- stream glazbenih kolekcija sa NAS servera
- IPTV
- kodi stream addonse serija i filmova uz lijepe librarys sa opisom filma, trailerom, coveom i backdropsima
- kodi torrent stream i DL posto je to jedini izvor prave HD slike i pravog visekanalnog HD zvuka
- daljinac koji radi brzinom munje
I to sve radi zadnje 2 godine ... na nacin "da bi prstom maka" ono ... koristis i zaboravis odakle to sve na ekranu.

Ovo sam istresao brzinski iz rukava, ima tu jos kojkakvih blagodati ... ako postoji kakav player, tj. hardvare sposoban za ovo sve, molim prosvjetlite me.

Kodi na androidu kao media player je nuzno zlo ili neznanje da moze mnogo bolje.
Libreeelec je mama.
imaš recimo Himedia Q10 Pro http://www.himediatech.com/q10pro.html
sad dolazi s Android 7.0 i podrškom za 4K UHD Blu-ray...
chief_wolfinjo je online  
Staro 03.01.2018., 10:19   #4514
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
[QUOTE=chief_wolfinjo;3145679][QUOTE=divacic;3145677]

već sam gore sve objasnio.



Ajmo ispočetka:

1. Da li ti android kodi ispravno switch-a rezoluciju TV-a ovisno o video materijalu koji gledaš?

2. Da li u androidu imaš podršku za 24p?




I da ponovim: Dovoljno je jednom vidjeti kako klizi film u 24p TV modu (spomenuo Ziiky) (a u njemu je 95% današnjih filmova i podržava ga 99% današnjih TV-a) i više se NIKAD ne vraćaš na android.


Dakle, sve je to već raspravljeno u par postova iznad, ajde lijepo precizno i pažljivo pročitaj.
divacic je offline  
Staro 03.01.2018., 11:50   #4515
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
@divacic
Quasar+burst... Kombo radi uredno dan danas. Magnetizer ti ne treba

Ako slucajno ne radi (meni se jednom desilo da nije otvarao trakt.tv library ) onda deinstal obadva addona, pa nakon toga jos rucno pobrisi sve foldere koje se ticu quasara i bursta unutar libreelec foldera di se nalaze sve aplikacije. (mislim da je taj folder cak i skriven) Ne znam napamet putanju. Nakon toga restart i clean instal. Ja koristim winSCP sa windowsa, a moze i ESfile explorer sa androida.
Obično ostane stari settings.xml u folderima pa zayebava kod nove instalcije.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 03.01.2018., 12:56   #4516
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
@divacic
Quasar+burst... Kombo radi uredno dan danas. Magnetizer ti ne treba

Ako slucajno ne radi (meni se jednom desilo da nije otvarao trakt.tv library ) onda deinstal obadva addona, pa nakon toga jos rucno pobrisi sve foldere koje se ticu quasara i bursta unutar libreelec foldera di se nalaze sve aplikacije. (mislim da je taj folder cak i skriven) Ne znam napamet putanju. Nakon toga restart i clean instal. Ja koristim winSCP sa windowsa, a moze i ESfile explorer sa androida.
Obično ostane stari settings.xml u folderima pa zayebava kod nove instalcije.
Radi i meni quasar, ali je podrška stala, koliko sam čuo. Dakle, nešto ko Covenant: radi, naročito sa Alluc linkovima, ali se više ne održava.

Da li sa Burst-om mogu kao sa Magnetizerom u kontekst meniju asocirati bilo što (iz bilo kojeg addon-a) sa quasarom, tj, da mi s tim pretraži quasar torrente? Ta mi je opcija sjajna, zato imam magnetizer...
divacic je offline  
Staro 03.01.2018., 15:43   #4517
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Opet cu ponoviti za sve koji zele dobar player a ne zele se zezati sa androidom i libre-om, kupite si Vero 4K.



Zadnje izmijenjeno od: robee. 03.01.2018. u 15:50.
robee je offline  
Staro 03.01.2018., 16:03   #4518
brada65
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Bas tako.
Ovdje apsolutno nije stvar u lovi. pa yebote prije navale ovih media boxova samo HTPC mi je kostao preko soma€, a samo antec kuciste preko 500€ ... ali trenutno ne postoji platforma (ili ja ne znam za nju pa me prosvjetlite) poput libreeleca, a koji htjeli mi to ili ne, radi fantasicno brutalno dobro na određenim kineskim boksićima poput famoznog nexboxa a95x.

Ako postoji hardvare koja ce objediniti ovo:
- da je Kodi/libreelec
- 24p mod
- da slika nema judder, jittere i ostala sranja
- da se rezolucija uvijek sama presalta i sinhronizira za izvorom
- visekanalni HD zvuk
- stream mojih kolekcija sa NAS servera
- stream glazbenih kolekcija sa NAS servera
- IPTV
- kodi stream addonse serija i filmova uz lijepe librarys sa opisom filma, trailerom, coveom i backdropsima
- kodi torrent stream i DL posto je to jedini izvor prave HD slike i pravog visekanalnog HD zvuka
- daljinac koji radi brzinom munje
I to sve radi zadnje 2 godine ... na nacin "da bi prstom maka" ono ... koristis i zaboravis odakle to sve na ekranu.

Ovo sam istresao brzinski iz rukava, ima tu jos kojkakvih blagodati ... ako postoji kakav player, tj. hardvare sposoban za ovo sve, molim prosvjetlite me.

Kodi na androidu kao media player je nuzno zlo ili neznanje da moze mnogo bolje.
Libreeelec je mama.
Ja imam andorid media player sa kodijem, gledam filmove uglavnom u 1080p spojen na 55" philips sa 4 metra udaljenosti i slika mi je odlicna. Sve ostalo je preseravanje...
brada65 je offline  
Staro 03.01.2018., 16:08   #4519
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor robee Pregled postova
Opet cu ponoviti za sve koji zele dobar player a ne zele se zezati sa androidom i libre-om, kupite si Vero 4K.
Neka kupe Vero 4K, pa će se zezati s OSMC-om

Anyway, bez daljnjega odličan player i sustav (baziran na Debianu, koliko mi se čini, dakle opet linux) ali koja bi točno razlika bila / komparativne prednosti naspram LIbreELEC-a? (isti klinac, načelno, osim što je 4x skuplji! )

Zadnje izmijenjeno od: divacic. 03.01.2018. u 16:13.
divacic je offline  
Staro 03.01.2018., 16:10   #4520
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor brada65 Pregled postova
Ja imam andorid media player sa kodijem, gledam filmove uglavnom u 1080p spojen na 55" philips sa 4 metra udaljenosti i slika mi je odlicna. Sve ostalo je preseravanje...
A ti si jedan nezahtjevan korisnik!
divacic je offline  
Staro 03.01.2018., 16:34   #4521
brada65
Registered User
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 12
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
A ti si jedan nezahtjevan korisnik!
ne znam sto ce ti bolje od toga osim ako ne gledas filmove u 4k, a to malo tko danas radi, iz vise razloga. Nista bolje od ovoga sto ja imam ti ne treba osim ako ne gledas 65" sa 2 metra udaljenosti
brada65 je offline  
Staro 03.01.2018., 16:38   #4522
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
najeftinij s905x sta sam nasao je ovaj:
AX5 Amlogic S905X 1GB RAM 8GB ROM TV Box
https://banggood.app.link/tnjyEDpkpJ

kad sam ga ja uzeo bio je na akciji i dosao me oko 18$, no jos mi nije stigao pa nemam pojma dali ce LE ici gore..

@divacic sta se tice Quasara cuo sam i ja da je napusten izgleda ali ima njegov nasljednik zato:
https://github.com/elgatito/plugin.video.elementum

https://github.com/elgatito/plugin.v...entum/releases

ni njega nisam stigao probat jos jer nemam vremena ali slobodno napisi dojmove ako probas..

from x720
__________________

Zadnje izmijenjeno od: sasha2511. 03.01.2018. u 16:54.
sasha2511 je offline  
Staro 03.01.2018., 17:30   #4523
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Radi i meni quasar, ali je podrška stala, koliko sam čuo. Dakle, nešto ko Covenant: radi, naročito sa Alluc linkovima, ali se više ne održava.

Da li sa Burst-om mogu kao sa Magnetizerom u kontekst meniju asocirati bilo što (iz bilo kojeg addon-a) sa quasarom, tj, da mi s tim pretraži quasar torrente? Ta mi je opcija sjajna, zato imam magnetizer...
Quasar je napusten dosta vremena, ali radi bez greske. A sto radi ja ne diram.
Burst objedinjuje provajdere u jedan addon. Oko 40 public i 35 privatnih trackera.
Kad u quasaru odaberes sta zelis, on dize burst, koji povuce torrente sa trackera koje si mu zadao da prati.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 03.01.2018., 17:39   #4524
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 876
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Neka kupe Vero 4K, pa će se zezati s OSMC-om

Anyway, bez daljnjega odličan player i sustav (baziran na Debianu, koliko mi se čini, dakle opet linux) ali koja bi točno razlika bila / komparativne prednosti naspram LIbreELEC-a? (isti klinac, načelno, osim što je 4x skuplji! )
OSMC radi stabilno. Box vrti sve formate. 4K HDR radi fluidno i bez problema.
Na forumu se zale samo pojedinici sa oled panelima i to na neke modele.
Prenosti su ti za obicne korisnike sto se ne moraju zezati oko libre-a, ukljuci i zaboravi. 5 godina podrske i redovnih updeatova (po meni peglanje sitnica i mozda dodavanje novih opcija). Gospon Sam je stvarno korektan i uvijek odgovori na mail bez velikog cekanja.

Zadnje izmijenjeno od: robee. 03.01.2018. u 17:45.
robee je offline  
Staro 04.01.2018., 09:24   #4525
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Quasar je napusten dosta vremena, ali radi bez greske. A sto radi ja ne diram.
Burst objedinjuje provajdere u jedan addon. Oko 40 public i 35 privatnih trackera.
Kad u quasaru odaberes sta zelis, on dize burst, koji povuce torrente sa trackera koje si mu zadao da prati.
Ja ću ipak ostaviti i magnetizer (pored kombinacije quasar+burst) jer mi fino dođe kada nađem u nečemu drugome nešto što želim gledati s quasarom.

Hvala na info, hajde please još info koje trackere si ti pouključivao u burstu konkretno?

Evo dodaatno još i info o nekom novom addon-u što se zove "bubbles", a trebao bi biti napredni burst, jer pored trackera čačka i real debrid i premiumize, ali, koliko sam jučer vidio, radi dosta sporije.
divacic je offline  
Staro 04.01.2018., 15:54   #4526
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,861
Isti librarys su u svim addonsima, zar ne?
Meni se svi addonsi syncaju sa trakt.tv accountom pa u svim adonsima imam identicne liste. Brijem da je svima tako bez obzira na trakt.tv sync?!
U burstu koristim uglavnom prvih 5 public providera. Imam i 3 privatna, ali njih rijetko koristim. Mislim da burst i magnetizer mog zajedno. Ja sam ih imao oba aktivna kada se burst prvi puta pojavio. Bio je ono jedan period kada si sve morao preko magnetizera odrađivati.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline  
Staro 05.01.2018., 09:24   #4527
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Isti librarys su u svim addonsima, zar ne?
Meni se svi addonsi syncaju sa trakt.tv accountom pa u svim adonsima imam identicne liste. Brijem da je svima tako bez obzira na trakt.tv sync?!
U burstu koristim uglavnom prvih 5 public providera. Imam i 3 privatna, ali njih rijetko koristim. Mislim da burst i magnetizer mog zajedno. Ja sam ih imao oba aktivna kada se burst prvi puta pojavio. Bio je ono jedan period kada si sve morao preko magnetizera odrađivati.
Istinu zboriš. Inače isprobao sam i Elementum (kao Quasar fork) ali kod mene ne radi, pa ostaje "umrli" postav. Sad moram počistiti kodi od silnog smeća koje addonsi za sobom ostave.
divacic je offline  
Staro 05.01.2018., 11:35   #4528
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
znaci Elementum ne radi, hmm ovaj sta mi ga je preporucio kaze da njemu super radi..
necu probavat onda pored zivog i zdravog Quasara..

from x720
__________________
sasha2511 je offline  
Staro 05.01.2018., 12:55   #4529
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Ispada da se libreelec da instalirati kao dual boot na s912
http://mxqproject.com/tutorial-libre...llation-guide/
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline  
Staro 06.01.2018., 12:18   #4530
macX
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 25
što preporučujete do nekih 100 eura, a da bez problema čita 4k h.265 HDR, blu-ray vc-1, s dobrom podrškom za eksterne diskove jer bih ga koristio i za torrente, i naravno hd programe? možda i podršku za interni hdd?

Zadnje izmijenjeno od: macX. 06.01.2018. u 12:35.
macX je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na