Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2005., 21:57   #1
grille
Premium
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rab
Postovi: 50
Question ASUS P5GD1-VM i GEIL memorija

ljudi pozdrav.

komp, novo kupljen u linksu, konfiguracija:
CPU Celeron D 2.8 64bit
MB ASUS P5GD1-VM
RAM GEIL pc3200 2x256MB, value, CL=2.5-8-4-4
HDD Maxtor 80GB SATA
FDD
ISDN PCI

problem je slijedeći:
sklapanjem kompa sistem se ne podiže, ne pišti zvučnik, komp radi ali ne radi
vađenjem memorije komp se ponaša "normalno" dakle daje signal za memoriju
svi RAM slotovi na ploči rade normalno
iz svog kompa vadim memoriju (corsair), novi komp se uredno podiže
pretpostavka: neispravna memorija?
isprobavam jedan modul u novom kompu - komp ne radi
isprobavam drugi modul u novom kompu - komp radi
teoretski, od 2 iste memorije ako jedna ne radi dakle ta je i neispravna?
ali radoznalost mi ne da mira...
"neispravnu" memoriju ubadam u moj komp (AMD 2500XP, Abit NF7-S) - komp radi (?!?)

vidio sam da jedna komponenta u jednom sistemu radi a u drugom ne (kao stara priča o "nekompatibilnosti"), ali da se dvije (navodno) iste memorije drugačije ponašaju još nisam. Memoriju ću, naravno, reklamirati (unatoč tomu što se kod mene ponaša ok i unatoč tomu što mi je malo glupo reći ljudima da memorija radi/ne radi), ali ipak, radoznalosti radi, da li se netko susreo sa sličnim problemom?
grille je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2005., 03:09   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Fleshanje BIOSa probao ?
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2005., 07:33   #3
grille
Premium
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rab
Postovi: 50
Ne, nisam probao flashanje, izgubio sam sinoć malo živce s tom kantom. A osim toga, ako su memorijski moduli ISTI zar ne bi trebali raditi ako jedan radi? Posebno ako rade u različitim kombinacijama (GEIL-Kingmax-Corsair). Zvat ću ih danas, ako kažu da flasham BIOS možda to i napravim, ali mi se čini jako glupo flashati BIOS radi jednog memorijskog modula koji ne radi (niti sam niti uparen) dok istovjetan ( pomalo se i pitam da li su isti)modul radi sasvim normalno. Posebno zato jer je sve kupljeno novo, i sve što je stavljeno na ploču radi s tom pločom. (doduše GEIL memorije nema u knjižici pod deklariranima, ali isto tako niti Corsaira niti Kingmaxa koje sam stavljao). Prvi put sam uzeo GEILa i čini mi se da više neću... Osim, naravno, ako ABIT ne proizvodi jako pametnije ploče od ASUSa (makar bile starije jer ako "neispravnu" memoriju ubodem na moju matičnu i ona bez greške nastavi raditi na agresivnim postavkama - a ni na ABITu nisam nikad flashao BIOS) ali dosad s ASUSom nisam nikad imao problema, sve je radilo stabilno i sve što sam stavljao na te ploče je radilo ok (naravno ako je ploča imala podršku za takve komponente). Ma zbunilo me to što jedan radi a drugi ne radi, a isti su... ili nisu? :mad:
grille je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2005., 20:46   #4
grille
Premium
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rab
Postovi: 50
Napokon sam ulovio vremena za testiranje memorije i pločica je definitivno neispravna. Memtest86+ v 1.55 pokazuje previše grešaka a zagrijavanjem memorije ih je sve više i sistem postaje užasno nestabilan.
Links i reklamacije? Nekako se bojim da je neko prije mene ispržio ovu memoriju...
grille je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na