Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2016., 16:33   #23791
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
ma motorista je idiot. najbolje bi bilo da ga je netko na krizanju sasio, a da se osobi iza njega nije nista desilo. za njega koga briga.
  Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 16:39   #23792
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
Bio bi on dovoljno vidljiv da je stajao na mjestu i mahao. Da se itko imao namjeru zaustaviti- zaustavio bi se.
Ako ne vidiš murjaka u reflektirajućem prsluku sa svjetlećom crvenom palicom ispred sebe onda ti treba poništiti liječnički pregled.
Isto tako, ako ne vidiš na videu da on ide usporeno i onda skreće i daje gas onda očito trolaš.
Bit će da motoristi imaju isto razmišljanje, policiju treba maknuti sa ceste da bi se divljalo na dva kotača.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 16:40   #23793
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
da, 95% divlja

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 16:46   #23794
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
Ja kažem da ga je policajac svojim kretanjem i izlaženjem u putanju skutera (i u početnu i promijenjenu) prilikom jasnog obilaženja bez ikakve namjere stajanja opako ugrozio.
Bio bi on dovoljno vidljiv da je stajao na mjestu i mahao. Da se itko imao namjeru zaustaviti- zaustavio bi se.
Sve to razumijem... Fali jos par sekundi na pocetku videa. Ali lik je tek kasnije dao gas kad je bio ispred policajca. Nije cijelo vrijeme drzao gas. Di ces sad sudit policajcu sto je u doslovno dvije sekunde skocio prema motoru. Da cujem motor kako pusta gas, iako ide brze i ja bi mislio da ce stati. Ajmo prestati gledati gresku policajca i usredotociti se na ovog idiota na motoru. Nepotrebno se pljuje po policiji, ne razumijem to. Dosta ljudi bi krivilo policajca i drzavu da ih uhvati pijanog za volanom, umjesto sebe. Kaj je ljudima?

Moja iskustva s policijom su samo pozitivna. Zaustavili su me valjda 5-6 puta iz rutinskih provjera i uvijek su bili maksimalno ljubazni, pristojni i profesionalni. Kako stariji tako i mlađi policajci. Isto vrijedi i za one koji su dolazili na poziv ako bi se skupilo vise ljudi kod nekog doma po noci na tulumu i slicno.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 16:57   #23795
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor kurc Pregled postova
Naravno da ne smije tako izletiti na cestu i hvatati ga za rukav. Ugrožava sebe, njega i ostale ljude u prometu. Ali naravno za naše policajce zakon ne vrijedi. Oni mogu kršiti sve zakone ako je u svrhu punjenja proračuna. Tako da bi najvjerojatnije ovaj lik na skuteru dobio kaznenu prijavu za napad na službenu osobu ili tako nešto slično. Policajac bi ispao "heroj" pisalo bi u 24sata da se požrtvovno bacio pod motor kako bi spriječio bijeg razbojnika.
Nažalost, policija ne smije zapucati za takvim.
Par takvih na Mirogoju i smirili bi se.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 17:20   #23796
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Reflektirajući prsluk + palica. Jebote, pa vidljiv je sa 2 kilometra.

Da je ovaj "motorist" mislio stati, stao bi. Namjera mu je bila ne stati i propičiti dalje.

A crveno svijetlo na semaforu? Isto je slabo vidljivo jelda?
Onda kako panasonic kaže, poništenje vozačke dozvole i lječničkog, zabrana doživotna upravljanja motornih vozila jer vid očito nije jača strana.
Tako je, vidljiv je da samo stoji na cesti i da ne pokušava ići prema skuteru.
Tako je, skuter nije htio stati, što ne opravdava kretnju policajca prema skuteru NAKON što ga je krenuo obilaziti na cesti.
Za to sam ja zapeo i cijelo vrijeme tupim.
Naveo ga je na opako izbjegavanje i duboki prelazak na suprotnu stranu. Što nije nimalo ugodna situacija u tako sjebanom i relativno gustom prometu, 10 m od raskrižja.

Crveno, ne stajanje, ništa ne opravdavam, kao ni blokiranje i "prisilno" zaustavljanje skutera. Tu promjenu položaja policajca iz sredine trake do ruba i zaustavljanja na crti. Ganjaj ga, tjeraj ga, lovi ga, traži ga... ali jebemu sisu ne moraš navodit čovjeka da se raspadne (ili pogodi tebe) jer te izbjegavao dok si ti išao pred njega.
Da se razumijemo, ne opravdama nikoga, ne stojim na ijednoj strani.

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 18:23   #23797
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
Naveo ga je na opako izbjegavanje i duboki prelazak na suprotnu stranu. Što nije nimalo ugodna situacija u tako sjebanom i relativno gustom prometu, 10 m od raskrižja.
Ma siroti jadničak. Gust promet? Baš, maltene ko da se vozi Zagrebačkom u 5 popodne, tri trake i murjak mu se s pločnika sjurio u srednju i bacio pred kotače.
Kak ga pojava policajca s lizalicom vidljivog na kilometar nije navela da stane jebemu??? I po meni tu svaka dalja rasprava staje. Idiot ga je sigurno vidio i nije htio stat, kraj priče,kriv je do bola. Da ga je srušio s motora i da ga je iz kontra smjera pokupila labudica, bilo bi klap klap, good guys 1 : bad guys 0.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 18:36   #23798
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,561
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Al to mozda i nije pametno jer je iza djevojka koja vjerojatno nije nista kriva
Ma kakvi, svetica, a dok su Dellboy i Trotter dotrcali do čađave Oktavije ona je već sirotom potresenom skuterašu hoblala safaladu ko siroče lilihip.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 19:10   #23799
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
da je policajac ne znam sto napravio, opet je kriv ovaj kreten za upravljacem skutera...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 19:37   #23800
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Vozac skutera je u barem.jednom od ova 4 prekrsaja.
Ili nema vozacke (ovo je skuter of vise od 50 0kubika,barem.po zvuku)
Ili nike regan skuter
Ne zaustavljanje sluzbenoj osobi
Prolazak na crveno

Toliko bi.mu.kazni.napisao da ne zna kako se zovenposlje.

Edit. Faking samsung i tipkovnica

Sent from my SM-N920W8 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 20:28   #23801
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Imam originalne Style 256 7j felge. Gore su trenutno 205/55 17 i već su pri kraju. Mislio sam da će izdržati do zime, pa da uzmem zimske, ali stvarno su loše i moram u narednim danima kupiti nove. Pored te dimenzije u 17" proizvođač je propisao 225/45.
205/55 mi je dosta teško pronaći (nitko od ovih u okolici ih nema), pa sam danas htio uzeti Continental 225/45 (run flat), ali su mi rekli da mi garanciju neće priznati u slučaju da se nešto dogodi jer je felga preuska (a za "običnu" će mi priznati). Rekao sam im da neka namonitraju jednu da vidim kako izgleda, pa da usporedim i meni se čini da nema nikakve razlike, odnosno guma nije bila "napeta" kako su mi oni opisali. Uglavnom, odustao sam od kupovine jer mi neće htjeti priznati garanciju, a ja ne želim iskeširati 3k+ kn za neodgovarajuće gume.
Svaki savjet je dobrodošao
Na jedinicu u 17", na felgu širine 7" će najprije ić 205/50.

Nemoj uzimat run flat gume jer je to kriminal po buci i udobnosti.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 21:56   #23802
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
Ja kažem da ga je policajac svojim kretanjem i izlaženjem u putanju skutera (i u početnu i promijenjenu) prilikom jasnog obilaženja bez ikakve namjere stajanja opako ugrozio.
Bio bi on dovoljno vidljiv da je stajao na mjestu i mahao. Da se itko imao namjeru zaustaviti- zaustavio bi se.

cek jel ti ovo zaozbiljno ili prcas?

znaci, policajac stoji, desnom rukom mu palicom mase, a lijevom ga usmjerava u desnu stranu da stane, i sukladno tome se pomice prema sre3dini ceste, i onda kad je skuzio da ovaj s motorom ide ravno u njega ni sam nije znao vise kud bi. Aj se ti odluci oces lijevo ili desno protiv motora
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 23:06   #23803
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Upravo to, ako ista pomakeo se u dobru stranu tj u suprotni smjer kretanja, iz te trake, druga stvar sto je motorist glup. Instiktivno reagirao i to je to.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 01:05   #23804
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,414
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Hehe, a gdje su oni koji u 30 ima govore " znaš ko je moj tata" nakon sto ubiju dvoje ljudi na Kvatricu.
Hebo zakon ako se ne odnosi na ove one, crne crvene, branitelje, djecu branitelja, prijatelje branitelja, susjede branitelja, jebace koza i plinske boce ahaha
teško se pomirit s činjenicom da je ovo ostalo u opticaju nakon zadnjeg dijela

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nažalost, policija ne smije zapucati za takvim.
Par takvih na Mirogoju i smirili bi se.
čak i da to u nekom delirijumu opravdavam, bilo bi mi žao nekog tko se ni kriv ni dužan našao na krivom mjestu u krivo vrijeme

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ma kakvi, svetica, a dok su Dellboy i Trotter dotrcali do čađave Oktavije ona je već sirotom potresenom skuterašu hoblala safaladu ko siroče lilihip.
safalada je prošla tretman intenzivniji od onog s kojim se susretne poklopac jogurta pod jezikom penzionera
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 10:00   #23805
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Na jedinicu u 17", na felgu širine 7" će najprije ić 205/50.

Nemoj uzimat run flat gume jer je to kriminal po buci i udobnosti.
Neću uzimati obične zbog nedostatka rezervne, a i čuo sam od par vlasnika da je auto tresao na običnim. Isto mi je jučer rekao vlasnik jedne druge trgovine s gumama. On je imao obične na E82 i na F30 i kaže da su tresle.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 10:37   #23806
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Neću uzimati obične zbog nedostatka rezervne, a i čuo sam od par vlasnika da je auto tresao na običnim. Isto mi je jučer rekao vlasnik jedne druge trgovine s gumama. On je imao obične na E82 i na F30 i kaže da su tresle.


Ovo mi je nevjerojatno za čut. Pa svaka felga se balansira prije montaže. Ak ne trese na balansirki kako bi sad odjednom na autu ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 11:05   #23807
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,886
Ne znam ni ja. Meni isto nije jasno kako rft čini toliku razliku. Da li je to zbog tvrdoće bočnih rubova, stvarno nemam pojma. Ali nije mi prvi put da čujem to.

Poslano sa mog SM-N910F koristeći Tapatalk
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 13:03   #23808
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Vozio sam sigurno 10tak komada što E87, E90, F20 bez RFT guma da znam da je to čisti BS.

Samo je jedan bio na RFT gumama i količina lupanja što te gume proizvode je davalo dojam da će auto ostavit pola ovjesa na cesti(a sigurno tako tvrda guma ne pomaže dotrajalim 8 godina starim gumenim dijelovima ovjesa).
Svi ostali su bili na vulgaris gumama, često i nepropisanih dimenzija i ništa nije treslo. Dobar balans i provjera špura i nema kaj trest.
A u gepek neki kvalitetniji kit za popravak gume i svejedno prođeš jeftinije.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 13:37   #23809
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,886
Nisam ga vozio na običnim, tak da ne znam kak se ponaša s njima. Samo kažem ono što sam čuo. Znam samo su gume tvrde i da se čuje upravo ovo kako si opisao. Imam stvarno katastrofalnih iskustva s bušenjem guma jer po ovoj cesti po kojoj svaki dan vozim sam u zadnjih godinu dana probušio gumu 4 puta. Vidjet ću još sutra, ali vrlo vjerojatno ću sad uzeti rft, a za zimu ću probati obične, pa da vidim razliku u udobnosti.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 13:56   #23810
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,338
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Neću uzimati obične zbog nedostatka rezervne, a i čuo sam od par vlasnika da je auto tresao na običnim. Isto mi je jučer rekao vlasnik jedne druge trgovine s gumama. On je imao obične na E82 i na F30 i kaže da su tresle.
BMW na određenim serijama ima problema s felgama. Navodno pucaju i nekad deformiraju.


Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Nisam ga vozio na običnim, tak da ne znam kak se ponaša s njima. Samo kažem ono što sam čuo. Znam samo su gume tvrde i da se čuje upravo ovo kako si opisao. Imam stvarno katastrofalnih iskustva s bušenjem guma jer po ovoj cesti po kojoj svaki dan vozim sam u zadnjih godinu dana probušio gumu 4 puta. Vidjet ću još sutra, ali vrlo vjerojatno ću sad uzeti rft, a za zimu ću probati obične, pa da vidim razliku u udobnosti.
Vozio sam RTF i mogu reći da nisu baš udobne. Porez na budale.
Ali, usporedba RTF ljetne i obične zimske nisu za usporediti. Sasvim pogrešno da prosudiš.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 14:03   #23811
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Da vas priupitam nešto. Možda na kraju ni ne bude pitanje, samo razmišljam na glas. Nwm. Dakle malo si računam koliko stvarno auto košta - daklem eksploatacija istog. Računam na svom primjeru, dakle ja sam prije nekih dvije i pol godine kupio polovnog focusa karavana, 2001.g., za nekih 20000 kn. Napravio sam odmah mali i veliki servis (kanalni i zupčasti remen, kuplung set, semerinzi radilice, bregaste osovine, dihtung poklopca ventila, vodena pumpa...). Napravio sam još dva mala servisa cca svakih 10-12 tisuća km. Komplet zimskih, komplet ljetnih + čelične felge. Daklem što god sam znao da treba, popravljao sam odmah, ne bi li mi ta kanta potrajala koju godinu. Sad opet imam problema s kuplungom, možda i mjenjačem. Zadnjih tri četiri mjeseca me zaredalo par popravaka (otišao alternator, pa desna kugla i spona, te zamijenio blatobrane prije rege jer su zarđali). Još me neki balavander slupao u 12. mjesecu (nije stao na stop, totalka na mom, njegovom i još jednom parkiranom autu, dok je drugi parkirani imao samo bull bar i haubu spiganu ), te popravke nisam ni računao jer ih je čak pokrilo osiguranje.

Da skratim malo priču, napravio sam 35000km, a potrošio ukupno 45552 kn, ne računajući gorivo, registraciju i osiguranje. Recimo da bih ga mogao prodat za 10000kn, ispadne oko kunu kilometar. Dakle 2-3 tisuće kuna mjesečno me ispadne auto sa svim troškovima. Jesam lud ako mislim da sam se za te nofce mogao vozit u novom autu? Dvoumim se bi li se ovog rješio i potražio "bolji" primjerak nekog polovnog karavana, ili da stisnem dupe i uzmem novog kompakta? Nešto tipa kia ceed ili i30. Sviđaju mi se i karavanske verzije istih, ali novi s dizel motorima su oko 130K, to mi je previše. Po oglasniku se da nać lijepih auta za 10ak tisuća €, ali se bojim da nebih opet ubo prstom u go*no. Znam da ima milijun primjera di su ljudi imali probleme s novim autima, kao i primjera di su stari polovni auti obišli ekvator još desetak puta, ali eto nemam pojma šta da radim.
Znam da će bit pobornika i jednog i drugog i trećeg, malo razmišljam na glas, možda mi baš to što kažeš pomogne....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 14:18   #23812
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,513
Vidim ovu raspravu o skuterasima. Osobno, najodvratnija skupina ljudi u prometu uz mame s onom stolicom iza bicikla. Misle da su jedini na cesti i ne yebu promet oko sebe nimalo.

Pred koji dan sam skoro prebio skuterasa. Sreca da nije bilo crveno pa se nisam mogao zaustaviti.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 15:19   #23813
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Dakle 2-3 tisuće kuna mjesečno me ispadne auto sa svim troškovima. Jesam lud ako mislim da sam se za te nofce mogao vozit u novom autu? ?

Za te novce si se mogao vozit u novom autu da i jos bi ti ostalo




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 15:37   #23814
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Da vas priupitam nešto. Možda na kraju ni ne bude pitanje, samo razmišljam na glas. Nwm. Dakle malo si računam koliko stvarno auto košta - daklem eksploatacija istog. Računam na svom primjeru, dakle ja sam prije nekih dvije i pol godine kupio polovnog focusa karavana, 2001.g., za nekih 20000 kn. Napravio sam odmah mali i veliki servis (kanalni i zupčasti remen, kuplung set, semerinzi radilice, bregaste osovine, dihtung poklopca ventila, vodena pumpa...). Napravio sam još dva mala servisa cca svakih 10-12 tisuća km. Komplet zimskih, komplet ljetnih + čelične felge. Daklem što god sam znao da treba, popravljao sam odmah, ne bi li mi ta kanta potrajala koju godinu. Sad opet imam problema s kuplungom, možda i mjenjačem. Zadnjih tri četiri mjeseca me zaredalo par popravaka (otišao alternator, pa desna kugla i spona, te zamijenio blatobrane prije rege jer su zarđali). Još me neki balavander slupao u 12. mjesecu (nije stao na stop, totalka na mom, njegovom i još jednom parkiranom autu, dok je drugi parkirani imao samo bull bar i haubu spiganu ), te popravke nisam ni računao jer ih je čak pokrilo osiguranje.

Da skratim malo priču, napravio sam 35000km, a potrošio ukupno 45552 kn, ne računajući gorivo, registraciju i osiguranje. Recimo da bih ga mogao prodat za 10000kn, ispadne oko kunu kilometar. Dakle 2-3 tisuće kuna mjesečno me ispadne auto sa svim troškovima. Jesam lud ako mislim da sam se za te nofce mogao vozit u novom autu? Dvoumim se bi li se ovog rješio i potražio "bolji" primjerak nekog polovnog karavana, ili da stisnem dupe i uzmem novog kompakta? Nešto tipa kia ceed ili i30. Sviđaju mi se i karavanske verzije istih, ali novi s dizel motorima su oko 130K, to mi je previše. Po oglasniku se da nać lijepih auta za 10ak tisuća €, ali se bojim da nebih opet ubo prstom u go*no. Znam da ima milijun primjera di su ljudi imali probleme s novim autima, kao i primjera di su stari polovni auti obišli ekvator još desetak puta, ali eto nemam pojma šta da radim.
Znam da će bit pobornika i jednog i drugog i trećeg, malo razmišljam na glas, možda mi baš to što kažeš pomogne....
Po meni si puno previše uložio u auto da bi se vozio samo 35000 km.
Mogao si kupit polovni auto novijeg godišta platit ga 40000 kn, uložit 5000 kn i vozit se još barem 70000 km.

Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 15:38   #23815
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
@ rodney, ja sam bio na tvom mjestu i odlucio se na najjeftinijeg benzinca koji nema more km.

Odrzavanje je smjesno u odnosu na rabljenog turbo diesela.

Nemam auto s kojim se mogu pohvaliti, ali tocim i vozim. Da se raspadne motor, odem u bosnu i za 2k kn kupim drugi.

Dakle xsara preko sysa uzeta 79k km, 2004. 1.4i. Za mene i dragu dosta. Da, 10 000kn ispala, 600kn porez i 800kn servis.

Da sam uzeo bilo sto sa "tdi" motorom, isao bi bolje i trosio manje, ali u rezervi bi uvijek morao imati love.

Zadnje vrijeme me pale hibridi, jos da unutra strpati plin i vozis za đabe. Nisi najbrzi, ali tako je bolje.

Kad vozim sluzbenog 2.0tdi kao konj se vozim...ovako sa 75ks vozim pametnije.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 15:58   #23816
denibus
množitelj
Moj komp
 
denibus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 158
Noob pitanje ali eto Jel ok vozit se do plaće, tipa 10ak dana po gradu s dotrajalom kuglom mjenjača (čuje se glodanje jako i izvan vozila). Citroen Saxo 1.0i '97
__________________
denibus je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 16:34   #23817
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Po meni si puno previše uložio u auto da bi se vozio samo 35000 km.
Mogao si kupit polovni auto novijeg godišta platit ga 40000 kn, uložit 5000 kn i vozit se još barem 70000 km.
Plan je bio sličan, uzeo auto za 20, uložio ODMAH 7-8. Ispalo je kako je ispalo. Bojim se da nebi opet ispalo slično. Kad sam kupovao auto, nisam imao toliko novaca, zapravo sam tražio neš uber jeftino, a potrošio skoro duplo više. Autić se činio u redu, u prvih godinu i pol nisam imao ni jedan vanredni trošak. Onda par mjeseci bum bum bum. Sad sam financijski malo bolji, al još uvijek nisam pametniji. Teško je reć unaprijed koliko bi potrošio i koliko bi to km izdržalo. Unazad je već lakše jer su konkretni brojevi tu.

@Gilbert5
Ma meni auto treba za na posao, s posla i slično. Pilu za pokazivanje je lako nać, al ko će ga poslije održavat... Hibridi mi se čine skupi, i ne sviđaju mi se baš ako nema plug in opciju. Full električni su mi ok, al to već košta, i ima određene mane.

Kad bi znao da će novi trajat bar 10g uz održavanje, uzeo bi ga odmah odmah, ali tko će znat. Slupaš ga u sekundi, ne moraš ni bit kriv. Sa rabljenim ne znam na čemu sam, i tako se vrtim u krug. Dođe mi da odselim u grad da mi ne treba auto uopće.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 17:03   #23818
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
s cim da skinem foliju sa stakla, proslo je 17ak g, tj. ovo kaj sam stavljao dodatno preko nekih fushera u zg je svo nabubrilo, to je cca 13 g staro, a original se jos drzi, ali bi sve skinuo. prvi sloj sam uspio zgulit, ali je ostalo ljepilo. svaki savjet je dobrodosao

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 17:30   #23819
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
rodney, auto za 3 k eura se kupuje jedino od nekog provjerenog i da znas neku povijest odrzavanja a i pri kupnji se vidi stanje kocnica, guma, amortizera, kvacila, kad jemijenjan zubcasti itd.

ako to nista nisi provjerio onda si ili trebao voditi nekoga sa sobom tko se razumije u aute ili jednostavno ond au salon po najjeftiniji novi pa rastegnes na jedno 18 godina kredita
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2016., 20:45   #23820
skfrik
Premium
Moj komp
 
skfrik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 106
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
s cim da skinem foliju sa stakla, proslo je 17ak g, tj. ovo kaj sam stavljao dodatno preko nekih fushera u zg je svo nabubrilo, to je cca 13 g staro, a original se jos drzi, ali bi sve skinuo. prvi sloj sam uspio zgulit, ali je ostalo ljepilo. svaki savjet je dobrodosao

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Antisilikon ce ti skinut ljepilo
skfrik je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na