Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.05.2016., 09:26   #661
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,966
decki, mislim da ste malo zabrazdili...

Zadnje izmijenjeno od: Cuky. 21.05.2016. u 09:35.
Cuky je offline  
Staro 21.05.2016., 09:42   #662
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,982
Bas tako, bili mladi i ludi.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline  
Staro 21.05.2016., 09:58   #663
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,176
Malo puta sam nešto tako istinito osjetio na svojoj koži kao posljedice qurchenja kao to ti ja znam,to ti ja mogu. Tako nam i treba.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline  
Staro 21.05.2016., 10:10   #664
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,982
Ma da, al ostaje mentalitet ljudi. Vodoinstalateru, mehanicaru, itd, njima ne prigovaraju. Ovaj u 5 minuta odvida cjev, stavi drugi i zavida, daj 200kn. Mi se satima maltretiramo, gusimo u prasini i zivciramo, trazi na netu kako rijesit taj problem i nas rad se ne cjeni nista. Kao, sjedio si, nije ti to neki posao.

Jednom sam nekom liku sredjivao comp, nije bilo nesto extra tesko, al opet izgubis sat vremena na sitnice, em se ne racuna da sjednes u auto i potrosis gorivo da izadjes na treren (nazad da ne spominjem), parkiras ako nadjes mjesto il platis.... da ti lik kaze nes ti posla, ne vrijedi to toliko...
Ja opalio system restore na problematicno razdoblje, dobio je nazad comp sa svim problemima a ja preko vrata. Necu se prokurvat za par kuna, moj ti rad ne vrijedi? Ok, nadji nekoga drugoga za maltretirat.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline  
Staro 21.05.2016., 10:50   #665
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Mene najviše muči a što mi se često događa da me se pozove a riječ je o prastarom računalu s 1Gb rama, integriranoj grafici i diskom od 20-40Gb.
Tako me sad nedavno pozvao bivši umirovljeni kolega "da je kupio novi komp a ne radi mu internet", u toj firmi sam preko studentskog već godinama -dođem kod njega. Kaže mi da je kupio "novi komp", pitam ja koliko i kaže on od prijatelja za 200kn. I bogati, jedino što vrijedi je 17" lcd monitor. Vista na njemu, prastaro, ne radi mu internet jer nisu bili instalirani driveri.
I ja tako sredim, stavim drivere, kupimo bežični wifi i uštekamo u usb. Dok se instalira na to smeće samo driveri treba pola sata kako je spor. Još hrvatsko sučelje treba pola sata dok se instalira.
Chrome treba 10s dok učita stranicu, kažem mu neka ipak koristi Internet explorer jer je nešto brži i idem doma jer ne mogu podnijeti rad na tome. Jedva otvara Novi list a 24 sata i slične stranice nakon minute i komp se zamrzne. Pita me koliko bi koštalo nešto bolje i ja mu kažem, pa makar 1000kn za neko bolje računalo, bez monitora. I kaže on meni, uh to je skupo.
I dao mi 50kn a ja bio tamo 2h. Eto.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 21.05.2016., 11:32   #666
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,671
Dobro si i dobio od nekog tko si može priuštiti komp od 200 kn.

25 kn/h, ni orao ni kopao. Što bi bilo da ti je pokušao izvuć još i popust na tih 50 kn?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 21.05.2016., 12:10   #667
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ja odma unapred velim - 100kn/h max 300kn ako se radi o običnoj instalaciji widozera, softvera i ostalih želja s time da u to ne ulazi backup fajlova sa destopa i ostalih "domaće/strano" , "moje slike" i sličnih stvari sa C diska (ako uopće D i postoji).

Ako ide i backup te zvanje telefonom "jel ti treba ovo, jel ti treba ono", onda cifra ode i dalje od 300 kn.

Naravno, obavim ja i hrpu mukte servisa ili za cijenu jedne pive u birtiji kad znam kome i zašto radim. Gorenavedene cijene su za sve koji imaju redovita i solidna primanja te rodbinu

I naravno, princip je oš-neš. Ima dosta servisa i ljudi koji to rade. Prvo vele da je preskupo i onda na kraju ipak zovu da im treba
Brko je offline  
Staro 21.05.2016., 13:49   #668
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,176
Zovu jer odu u servis i oni im traze vise. Necu reci previse jer servisi imaju svoja pravila i duznosti kao takvi i zato su im cijene vece.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline  
Staro 31.05.2016., 23:44   #669
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Laptop - backup podataka, reinstal win, driveri, popratni programi (office, bsplayer, antivirusni program, itd.), redirekcija user mapa na d disk, pa još priča o pregrijavanju (znači čišćenje, pasta, poliranje), testiranje temperature i hw - 300 kuna
Desktop - ista stvar 200 kuna..al opet ovisi dal je na disku samo jedna particija na kojoj je 320 gb podataka + OS, ili je donekle složeno, da nema prevelike zajebancije..
Naravno, pustim i test diska i mem..čisto radi sigurnosti, da ne ispadne da su windowsi pali za pola sata..
Mr.Black je offline  
Staro 01.06.2016., 08:16   #670
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor woobie Pregled postova
Windows update je korisna stvar a ti ne znas aktivirati windowse da rade zajedno sa update-ima.

Instalacija windowsa gdje je ugasen windows update radi loseg kreka je fuserski posao.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
svaki nelegalni windows je fuserski

Zadnje izmijenjeno od: vorda22. 01.06.2016. u 08:26.
 
Staro 01.06.2016., 08:20   #671
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor shrek00 Pregled postova
Zbog takvih i njima sličnima ja sam prestao raditi rodbini i "poznanicima".
Može jedino i isključivo ako platiš,min 400kn za taj job,za manje ni ne ustajem.
Backup podataka,novi Windowsi,vraćanje starih podataka,outlooka i sl. te instalacija programa po želji inače naplaćujem 400-500kn.
Radim isključivo preko preporuke i posla imam preko glave.

Znam dosta ekipe koja to isto radi za 100-200kn i dobro da je tako jer imam za kime popravljat

Btw. svakome kome radim računalo /laptop nakon što sve instaliram radim image diska,file dobije ime korisnika i za drugi put imam samo update a ne sve iznova.
jel im kazes da imas sve njihove podatke kod sebe?
 
Staro 01.06.2016., 10:22   #672
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
Laptop - backup podataka, reinstal win, driveri, popratni programi (office, bsplayer, antivirusni program, itd.), redirekcija user mapa na d disk, pa još priča o pregrijavanju (znači čišćenje, pasta, poliranje), testiranje temperature i hw - 300 kuna
Desktop - ista stvar 200 kuna..al opet ovisi dal je na disku samo jedna particija na kojoj je 320 gb podataka + OS, ili je donekle složeno, da nema prevelike zajebancije..
Naravno, pustim i test diska i mem..čisto radi sigurnosti, da ne ispadne da su windowsi pali za pola sata..
mislio sam ti reć da si lud od tih nenormalnih cijena, ali reko ne da mi se više drviti o tome... onda sam vidio bsplayer i reko ajde oke su ti cifre
syss je offline  
Staro 01.06.2016., 11:03   #673
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Jednostavno sam skužio da ljudi su velike picajzle, čak im namjestim i font u wordu, da ne trebaju niš delati..a zadovoljni su..
Mr.Black je offline  
Staro 01.06.2016., 11:37   #674
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma namjestim im centriranje kod pavlovića, a ne font u wordu... POGOTOVO za takve novce.
syss je offline  
Staro 01.06.2016., 12:13   #675
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Hahahah
Mommistake je offline  
Staro 01.06.2016., 12:46   #676
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma namjestim im centriranje kod pavlovića, a ne font u wordu... POGOTOVO za takve novce.
Ne kužim dal si sarkastičan prema mojoj cijeni, ili je premala..
Mr.Black je offline  
Staro 01.06.2016., 12:58   #677
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
malo je reć da je uduplo premala.
syss je offline  
Staro 01.06.2016., 13:13   #678
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
malo je reć da je uduplo premala.
Pričamo o fušu..jel kolko čitam temu, svi spominju cifre 100-150 kuna..koji servis radi za tolko..?
Mr.Black je offline  
Staro 01.06.2016., 13:16   #679
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
odnesi taj lap u servis da ti naprave sve to i stave win (sa pretpostavkom da nemaš licencu zakeljenu za lap jer je to hrvacki difolt) pa vidi račun na kraju.
syss je offline  
Staro 01.06.2016., 13:33   #680
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,123
Realno, takva je cijena i kod nas.

Svi rade za te pare, pa je teško prosperirati na "tržištu" s višom cijenom.
Mommistake je offline  
Staro 01.06.2016., 13:34   #681
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
odnesi taj lap u servis da ti naprave sve to i stave win (sa pretpostavkom da nemaš licencu zakeljenu za lap jer je to hrvacki difolt) pa vidi račun na kraju.
550 kuna..
Mr.Black je offline  
Staro 01.06.2016., 13:37   #682
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
sa legalnim win?
syss je offline  
Staro 01.06.2016., 13:41   #683
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
sa legalnim win?
Jok, toolkitom.. pričamo o fizičkim osobama..pravne su malo drugačiji slučaj..
Mr.Black je offline  
Staro 01.06.2016., 13:48   #684
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa čak dok sam i ja u servisu radio nije se petljalo sa bilo kakvim pirackim softverom za bilo kakve osobe... ne vjerujem da je ~10g nakon tržište liberalnije po tom pitanju, a eventualne kazne za servise/trgovinu manje.
syss je offline  
Staro 01.06.2016., 13:59   #685
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa čak dok sam i ja u servisu radio nije se petljalo sa bilo kakvim pirackim softverom za bilo kakve osobe... ne vjerujem da je ~10g nakon tržište liberalnije po tom pitanju, a eventualne kazne za servise/trgovinu manje.
Ok, ima smisla..al kak riješavati onda to? znači licence windowsa i offica? Za dnevni servis od 4 računala..
Mr.Black je offline  
Staro 01.06.2016., 14:12   #686
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa eto da si prije 6g dao hiljadu kn za w7 sad bi mogao na w10 i bio bi još valjda 10g u supportu, ako ne i dalje... druga stvar je što mi gledamo drukčije na te stvari.

dakle sve to bi te izašlo ispod 1lipe dnevno koliko dobiješ supportanog os-a u ono 10-20g ili kako će se već razvijati to dalje.

office stavljam falš osim pravnima jer me on kao takav ne dira, ali imaš sad i 365 i generalno nikada nije bio jeftiniji, a moćniji.
syss je offline  
Staro 01.06.2016., 14:28   #687
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,017




I reći će da je razlog prijevod zbog kojeg ga instalira.






Citiraj:
Autor syss Pregled postova
office stavljam falš osim pravnima jer me on kao takav ne dira, ali imaš sad i 365 i generalno nikada nije bio jeftiniji, a moćniji.
Ovo se slažem, ispada da sve više ljudi prelazi na o365 zbog drugih stvari koje nisu word, excel


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa čak dok sam i ja u servisu radio nije se petljalo sa bilo kakvim pirackim softverom za bilo kakve osobe... ne vjerujem da je ~10g nakon tržište liberalnije po tom pitanju, a eventualne kazne za servise/trgovinu manje.

Stvar je da imaš servis i servis.

Servis radi sve po legali, ima svoje klijente, održava firme i tako. Imaju uhodani posao i ne bakćaju se s piraCkim softverom.

I imaš servis, obično nove igrače na tržištu koji onda pokušavaju ukrast dio kolača velikima. I onda se probijaju na tržište da korisnicima instaliraju windowse za siću, kms pico i taj rad bude.
-->
Meni je sve jasno bilo o kakvom se poslu radi kad sam vidio bsplayer na instalacijskoj listi.





I reći će da je razlog prijevod zbog kojeg ga instalira.






Citiraj:
Autor syss Pregled postova
office stavljam falš osim pravnima jer me on kao takav ne dira, ali imaš sad i 365 i generalno nikada nije bio jeftiniji, a moćniji.
Ovo se slažem, ispada da sve više ljudi prelazi na o365 zbog drugih stvari koje nisu word, excel


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa čak dok sam i ja u servisu radio nije se petljalo sa bilo kakvim pirackim softverom za bilo kakve osobe... ne vjerujem da je ~10g nakon tržište liberalnije po tom pitanju, a eventualne kazne za servise/trgovinu manje.

Stvar je da imaš servis i servis.

Servis radi sve po legali, ima svoje klijente, održava firme i tako. Imaju uhodani posao i ne bakćaju se s piraCkim softverom.

I imaš servis, obično nove igrače na tržištu koji onda pokušavaju ukrast dio kolača velikima. I onda se probijaju na tržište da korisnicima instaliraju windowse za siću, kms pico i taj rad bude.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 01.06.2016. u 14:34.
Pupo je offline  
Staro 01.06.2016., 14:33   #688
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Ljudi su navikli na BS player i vjerojatno je to razlog zasto ga stavlja, tako da stvarno ne kuzim cemu se cudite. Ako klijent trazi da mu instaliram nesto i zeli za to platiti, zasto mu ne bih to uradio? Ni meni nisu jasni ljudi koji kupuju Golfa, pa svejedno ne kazem da je serviser koji popravlja Golfove manje vrijedan od onoga koji popravlja BMW recimo.
WraGG je offline  
Staro 01.06.2016., 14:48   #689
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
kupe golfa jer nemaju para za bmw

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Staro 01.06.2016., 14:50   #690
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Vjeruj mi da ima puno onih koji samo Golfa kupuju iako je nekad i skuplji od BMW-a. Hint: http://www.vwclubcroatia.com/forum/
Isto tako ima i brdo onih koji zele BS Player iako je VLC npr. u konacnici jeftiniji i bolje radi
WraGG je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na