Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2016., 11:36   #1
BlackForrest
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Aspen
Postovi: 47
Problem s printerom

Pozdrav

Jučer mi kolegica napravila nekakav kratki spoj u uredu i više mi printer ne funkcionira u korespondenciji s kompjuterom. Ne mogu printati dokumente.

Riječ je o printeru Konica Minolta 164, komp je u sustavu Windows 7 64bit. Printer radi, normalno mogu kopirati što želim, no problem je povezanost s kompjuterom. Imam i backup printer, Cannon Pixma 250, on radi normalno.

Na Minolti problem je u USB-u. Pomislio sam da ne valja USB kabl, pa sam jutros prije posla kupio novi, no ponovno se javlja problem, greška u Windowsima da kompjuter ne prepoznaje uređaj.

Isprobao sam svih šest USB portova na kompu, uvijek isti problem.

Napominjem kako svi drugi periferni i ini uređaji rade normalno u povezanosti s kompom, jedino taj veliki printer ne radi.

Probao sam i reinstalirati drivere za sam printer, nije pomoglo.

Zamolio bih za savjet.

Unaprijed zahvaljujem.
BlackForrest je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 15:23   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,639
Kako radi kao kopirka ?
Vjerojatno je "platio" usb interface u kopirki/printeru, zovi / nosi u servis,
dosta toga je spojeno na Printer control board (PRCB) ...
za žuntu evo service manual > http://elektrotanya.com/konica_minol.../download.html
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2016., 16:22   #3
BlackForrest
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Aspen
Postovi: 47
Kao kopirka radi dobro, ali nema šanse da radi spojen na komp.

Svaki put kad ga ukopčam pojavi se poruka:

"USB Device not Recognized"

Bojim se da si u pravu, izgleda da je USB sučelje pregorilo.
BlackForrest je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 10:50   #4
DrDF0
Registered User
 
DrDF0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
U pravilu zbog kratkog spoja u uredu ne bi trebao riknuti USB port printera.

Sad, vjerujem da nećeš dobiti ono što tražiš ovdje na forumu, a to je neki sitni trik koji će ti riješiti problem.

Savjete tipa: "odnesi ga na popravak u servis" kakve obično po kojekakvim forumima daju dežurni stručnjaci ti neću davati jer polazim od pretpostavke da nisi debil pa da ti to ne palo na pamet i bez mojeg pametovanja, nego polazim od pretpostavke da prije toga tražiš eventualnu soluciju da ga sam popraviš jer znamo i ti i ja da će te u servisu oderati.

Evo što ti ja predlažem, pa ti vidi. Dakle samo prijedlog, ako ti pomogne bit će mi drago, ako ne pomogne ne gubimo ništa ni ti ni ja.

Otvori printer i lociraj elektroniku gdje se nalazi USB port.
Dakle komad tiskane pločice gdje ima svakojakih elektroničkih elemenata a između ostalog i "tvoj" usb port.

Odi ne ebay i vidi po kojoj cijeni se to čudo može kupiti.

Ako ne nađeš, ne odustaj, ima još nade za tebe

Postoji mogućnost da nisi dobro u ebay upisao što trebaš, pa malo progooglaj kako se to zove, predlažem da u google upišeš model printera i riječi "spare parts" pa ćeš vjerujem po slici skužiti kako se zove "tvoj" komad elektronike.

Ako daj bože nađeš, a cijena ti odgovara, naruči i zamijeni.

Za sve navedeno ne moraš biti neki teški meštar, dovoljno je da znaš odšarafiti pokoji šaraf i poslije ga zašarafiti.

Ja sam prekonekoliko uređaja "popravio" na taj način, neki dan LCD TV i izašlo me 5x jeftinije nego da nosim u servis i 55X brže (dakle jeftinije ako je vrijeme novac) noga da idem sam popravljati elektroniku koja je prdnula.

I još jedan savjet za kraj: nisam ni gledao koji je to printer pa neznam, ali općenito kod rastavljanja uređaja zna biti veselja jer se dobri stari šarafi sve manje koriste, a sve više neke skrivene plastične zakačke koje možeš samo strgati ako ne znaš rastaviti uređaj, pa ti u YouTube upiši model printera i riječ disassembling.
Ako ne nađe upiši neki sličan model, ja tu foru koristim kod rastavljanja koječega, najviše smartfona da se ne hebem i smišljam toplu vodu.

E sad, ako sve navedeno ne pomogne, još uvijek postoji specijalizirani servis.

Mogu ti još samo poželjeti sreću.

SRETNO
DrDF0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na