Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2015., 10:32   #31
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,027
Smeće neoptimizirano
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 11:47   #32
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Smeće neoptimizirano
Slažem se...mogao bi igrati...ali uglavnom na medium-low.

Ali realno GTX 660 je za današnje pojmove slaba grafa!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 21:58   #33
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Jel mi moze neko pojasnit koji je glavni cilj u ovoj igri tj. ima li ona zavrsetak ili je namjenjena lutanju i craftanju dok ti ne dosadi, igrao bi offline singleplayer kampanju pa me zanima.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 22:50   #34
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,247
Kakva kampanja, ova igra nema kampanju, ako sam dobro shvatio..
Možeš igrat singleplayer ali ista stvar kao da si u multiju, samo što nema neprijatelja. Nema ti ovdje misija u singleplayeru.

Ova igra je DayZ u svijetu dinosaura..

Danas sam odlučio da ju preskočim, eto tako..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 23:21   #35
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Znaci trckaranje po mapi dok ti ne dosadi, ok.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 10:58   #36
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Znaci trckaranje po mapi dok ti ne dosadi, ok.
Ovisi o serveru.

Uđeš u dobar klan sa 5-10 igrača (prijatelja) i gradite bazu/baze po mapi i napadate ostale po želji.

Btw kad imaš dinosaure i oružje ne trčkaraš po mapi!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 15:49   #37
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Ne igram multiplayer, ja sam old school gejmer.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 16:51   #38
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Ne igram multiplayer, ja sam old school gejmer.
Koja je onda poanta igranja?

Ja imam 30 godina i ne igram baš singleplayer u igrama 12 godina odnosno od pojave ADSL-a!

Igre i kupujem isključivo zbog dobrog multiplayera!

Naravno da sam probao Far Cry, GTA i slične singleplayere, ali izdržim max 20-30min i onda mi dosadi.

Nema mi boljeg nego kada se skupi dobra ekipa na TS-u pa krene zajebancija koja traje satima.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 16:56   #39
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Sto ljudi sto čudi
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2015., 15:14   #40
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Ne igram multiplayer, ja sam old school gejmer.


Ja sam igrao solo krekiranu verziju....i navukao sam se na igru, a nisam se navukao na igru još od americas army 2.

Uglavnom kupio sam si igru, pa sam kupio još i curi, pa sam natjerao frenda da kupi.

Kupio sam si i GTX 970 i nabrijao je do kraja (kupio bi i jaču al mi je blesavo kad će skoro nove generacije).

Sad cura ja i frend igramo na dediceted serveru (moj komp, 15 haswell ref, 12 GB rama), i još bi nam se dvoje trebalo priključit...)



ZA sve one šonjavce koji seru kako nije optimizirana....


Cura mi igra na mom službenom laptopu, I7 ivy dual core + HT i
HD 4000 integrirana grafika, sve do kraja na low i sve isključeno u 720p i uživa
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2015., 16:01   #41
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,793
Po meni je najveca mana igre upravo bezbroj servera, što official, što unofficial... i nemogucnost seljenja lika sa jednog na drugi.

Hocu reci, i ja sam slozio sebi dedicated server (na posebnoj konfi koja vrti samo to, G3220 i 8GB rama) i poslozio si pravila tako da se sve ultra brzo skuplja, pa se onda i brzo gradi, cilj mi je napraviti neboder od 15 katova, ali i to dosadi kad igras solo.

U multiplayeru na official serverima nema smisla trcati cijeli dan i skupljat stvari a onda te dok spavas raidaju i sve ti uzmu.

E sad tu dolaze klanovi u igru, ali naci kvalitetan klan je nemoguca misija jer svi traze da si bar level x (obicno to bude 15) jer do 15 ima dosta frustracije, umiranja i raidanja.

I onda se vracamo na pocetak, koji je cilj igre, izgraditi neboder od 15 katova ili se muciti i umirati mjesec dana da bi te netko primio u klan, a onda skuzis da ti je frend na drugom serveru pa ajmo sve isponova.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2015., 17:15   #42
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
sve do kraja na low i sve isključeno u 720p i uživa
Svaka joj čast, ali meni to nije igranje!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2015., 17:43   #43
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,659
Pa na gtx970, Epic postavke vrti se oko 25fps, a High 30-35fps
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2015., 20:09   #44
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
....pa ti kupi monitor od 144hz
serem in se na posal bez obzira sta to nije finalna igra
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2015., 06:56   #45
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pa na gtx970, Epic postavke vrti se oko 25fps, a High 30-35fps


Epic izgleda loše, ja igram s custom postavkama, i s r7 260x sam resolution scale imao do kraja.

Generalno GTX 970 na 1500/7800 MGhz (GPU/RAM) igram s 30 fps minimumom. Lijepo izgleda.

Medium high epic, kombinacija.

KAko god da to blesavo zvuči nije da igra nije optimizirana, nego je jednostavno nabacana s objektima, gpu mi je uvijek na 100%.


ARMA, FLIGHT SIMULATOR, to su neoptimizirane igre koje nisu multi threadane, ovo radi dobro, i optrećuje i cpu i gpu koliko rteba.

Treba imat jaku grafičku il spustit detalje...

Al meni je i s r7 260x bila gušt za igrat....a curi je s HD 4000 i to mobile
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2015., 09:40   #46
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,186
Idem i ja baš malo probat

Nisam se uopće informirao o igri, ali pretpostavljam da se bolje vrti na Nvidiama, negdje sam naletio?

Malo izgubim volju igrat kad imaš relativno high-end grafu, a ne možeš ni na 1080p igrat na nekim high postavkama na stabilnih 60fps. Koliko vidim po komentarima, to je približno nemogućem, a s druge strane, ljudi generalno pričaju o 4k gamingu. Oh boy.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2015., 10:02   #47
igrac33
Premium
Moj komp
 
igrac33's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 316
Ej! Pa igra je još u alpha verziji, ekipa koja radi igricu je još super.
Molim da ju usporedite sa ostalim igrama, čak ni famozni wow kad dođe ekspanzija ne radi savršeno, ali mi ovdje govorimo o alpha verziji.. i po mom mišljenju radi puno bolje nego što sam očekivao.
igrac33 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2015., 10:35   #48
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Ja se nadam da nije samo PR bullshit!

Citiraj:
I expect our console optimizations will help lower end graphics cards quite a bit. Since the game doesn’t actually release for quite some time, I would start to look at some of the more demanding games starting to launch (like Battlefront) to indicate what type of min spec we might actually end up with at launch.
Performance will be really good when the game is closer to launch. We originally designed the rendering effects to perform OK on high-end graphics hardware in the near term since we weren’t shipping for another year
LINK


Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Nisam se uopće informirao o igri, ali pretpostavljam da se bolje vrti na Nvidiama, negdje sam naletio?
Da...GTX970 ima bolje performanse od moje i tvoje...silna DX11 teselacija ih ubija!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2015., 17:18   #49
Schifty
Premium
Moj komp
 
Schifty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Imate komandu za lounch options da malo olaksa igru i da se dobije dupli fps,malo igra losije izgleda al jos uvjek je lijepa,kaj se tice igre prvo ju treba igrat u SP da se skuzi mehanika igre itd...a onda pici na nekakav pvp server i rokaj...
Schifty je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2015., 07:22   #50
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Schifty Pregled postova
Imate komandu za lounch options da malo olaksa igru i da se dobije dupli fps
Misliš na DX10? Pa i ne izgleda baš lijepo!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 14:09   #51
Schifty
Premium
Moj komp
 
Schifty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Ma da..jebiga ja sam alergican kad igra radi ispod 45 fpsa,tak da cu radije zrtvovat malo ljepote za igrivost,igra mi je genijalna tak da cekam dx12 pa cemo vidjet kak budu performance,a posto failvidia jos nije nasla rijesenje kak se spada za dx12 i zbog toga su odgodili dx12 updatea nas amd gpu uzere ko jebe ne
Schifty je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 09:13   #52
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Schifty Pregled postova
Ma da..jebiga ja sam alergican kad igra radi ispod 45 fpsa,tak da cu radije zrtvovat malo ljepote za igrivost,igra mi je genijalna tak da cekam dx12 pa cemo vidjet kak budu performance,a posto failvidia jos nije nasla rijesenje kak se spada za dx12 i zbog toga su odgodili dx12 updatea nas amd gpu uzere ko jebe ne
45fps sa svim slajderima udesno i svime uključenim ne ide ni s high end grafičkama.

Al primjetio sam performance boost nedavno, al i memory leak, znala mi je igra alocirat i 12 GB rama.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2015., 21:49   #53
Schifty
Premium
Moj komp
 
Schifty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
To ti je normalnl da ti uzme toliko,barem meni,da sa svim sliderima do kraja desno i sve na high i prosjek mi je 45-50 fpsa u bazi preko 60...al ja koristim onu lounch options komandu za dx10 i shadere 4
Schifty je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 08:21   #54
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Schifty Pregled postova
To ti je normalnl da ti uzme toliko,barem meni,da sa svim sliderima do kraja desno i sve na high i prosjek mi je 45-50 fpsa u bazi preko 60...al ja koristim onu lounch options komandu za dx10 i shadere 4
Imam GTX970, OC do kraja (1550/8000), mislim da je u arku brža od tvoje r9 290x.

Ono što oću reć je da ni s high end karticama kao što je titan x, igra trenutno ne može ić 45-60 s svim slajderima u dx 11.

Igram s dx11, sve uključeno osim blura, shadowsi low, ostalo high, s 25-70 fps (ovisno di sam), prosjek 40. Slajderi do kraja z RS i MESH.

Najveći killer fpsa su sjene.

Nije da je ovo pucačina pa da mi treba high FPS.


U isto vrijeme cura mi igra na HD 4000 dx 10, HD ready, resolution scale na pola, sve ostalo isključeno, jedino distance na midium.

FPS jedno 20
Al ne žali se, zajedno igramo na mom dedi serveru na i5 4690 s 16GB rama, na SSD. 2-4 ljudi na serveru.
Dakle ja paralelno vrtim server i igram, i radi ok.


Od 1.73 do sad (221.3) je fps jedno duplo bolji. I sad najavljuju optimizacije za 3.11. i dx12 u 11. mj s najavljenh 20% porasta performansi.


GTX 970 je trenutno optimum za igru.


No čim dođe nova generacija kupit ću neki ekvivalent i još jedan kompjuter za curu.


Ono što je dobro je da je igra praktički čisto GPU bound, i samo je pitanje vremena kad će performanse bit igrive i u 60fps+ s svime do kraja.

Danas ne postoji procesor koji neke igre može vrtit u specifičnim situacijama u 60 fps (naprimjer. starcraft 2, arma 2, arma 3, flight simulator x....).



Uglavnom meni igra ide sve bolje i bolje bugova ima al ne nekih strašnih koji bi me ubijali u pojam, za lovu koju sam platio i uz činjenicu da je EA, i više nego da sam zadovoljan što pruža.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 09:56   #55
Schifty
Premium
Moj komp
 
Schifty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Da da,to i kazem,nazalost tl je nvidiin naslov i zato bolje radi na nvidiinim karticama,vi ste jos dobili driver support dok amd jos nije nikakvu optimizaciju stavio,na dx11 kako god da postavim postavke u najboljoj situaciji dobom 45 fpsa,a avarge neki je 25-30 fpsa,meni je to ne igrivo pa ju igram na dx 10,jest da losije izgleda al bar je igrivo
Schifty je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 14:38   #56
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Citiraj:
Autor Schifty Pregled postova
Da da,to i kazem,nazalost tl je nvidiin naslov i zato bolje radi na nvidiinim karticama,vi ste jos dobili driver support dok amd jos nije nikakvu optimizaciju stavio,na dx11 kako god da postavim postavke u najboljoj situaciji dobom 45 fpsa,a avarge neki je 25-30 fpsa,meni je to ne igrivo pa ju igram na dx 10,jest da losije izgleda al bar je igrivo
Igrivost je subjektivna, kažem, cura mi igra ark na cca 20fps, i izgleda....ono ko da ga je picasso radio


Sad dal je igra optimizirana za nvidia, ne znam, znam da sam istraživao i da bolje radi na maxwell nego na GCN.

Mislim da unreal engine 4 znatno bolje radi na nvidia grafičkim karticama (gledao sam i za SQUAD koji je na istom engine-u).


Mislim da bi AMD grafičke trebale dobit znatni boost s dx12 patchem ovaj mjesec (veći draw call).

No svejedno mislim da neće ni s dx12 na ovim generacijama radit na 60fps s grafikom do kraja.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2015., 16:05   #57
Schifty
Premium
Moj komp
 
Schifty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
To svakak.al da se bar dobije neki stabilan fps be tvikanja lounch optionsa i tih sranja
Schifty je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 08:37   #58
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 946
Danas je izašao patch i izlazi još i hotfix koji treba popraviti performanse. Dev tvrdi da ima 60fps s GTX980...

Current Version: v222.0
* New Dino: Giganotosaurus!
* New Items: Metal Sword, Wood Shield, Metal Shield, Riot Shield
* 'Soap' Item to remove Structure/Item dyes. (Craft at Cooking Pot: Water, 3 Polymer, 2 Oil )
* Crop Plots can now be placed on platform saddles, including Plant Species X
* You can now Mount your DodoRex Mask on the Trophy Wall-Mount to show off your elite badassery
* Key Lighting Memory & cpu performance optimizations.
* In a Tribe, players can no longer "pick up" structures that they do not have Demolish rights for
* Fixed a bug with 'Personally-Owned, Admin-Only Demolish' Structure Tribe Governance setting where non-Admins could Demolish Structures that were built before the settings were applied
* Stone Behemoth Gate Crafting moved to Smithy and crafting cost reduced
* Added a Server Option for cooldown period on structure repair from the last time damaged. Set to 180 seconds by default. INI ShooterGameMode StructureDamageRepairCooldown=0 to disable it.
* Server Option to allow Locking All Item Containers, and enabled on Official PvE Servers by default. commandline ?bForceAllStructureLocking=true to enable it
* Server Option to allow Auto-Destroying Structures after sufficient "no nearby Tribe" time has passed (defined as a multiplier of the Allow Claim period). Useful for servers to clear off abandoned structures automatically over time if they wish. commandline ?AutoDestroyOldStructuresMultiplier=1.0 to enable it



-Current ARK Official Server Network Servers Version: v222.0 - Deploying!

Upcoming Version: v222.x, ETA: Later Today
- Approx 15% gpu perf gain in heavily foliaged areas in most cases (needed more testing... disappearing foliage is no fun -- but 60 FPS on my 980 GTX is

A Little Further Out:
Week of November 8:
- Custom RP-oriented Recipe/Cooking System (including Skill-Based results)
- New Dinos: Kairuku & Angler Fish
- Creature "Fur" pass
- Catapult
- Minigun Turret
- More Stuff
November:
- Snow, Swamp, and Tek Caves, Boss Arenas / Game Progression, and "Boss Wars" Ascension
- ARK: Turkey Terror (limited time event)
- DirectX12 Mode for Windows 10! Approximate +20% perf
- Specific Representative "on-ground" meshes for all dropped items
- Random GPU Driver crash fix: TrueSky
[MORE NOTES TO COME]
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2015., 20:27   #59
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,999
Ima li neki server di Hrvati igraju ?
Ja ovo ne znam baš igrat, spawnam se, level 0, i krepam od hladnoće i gladi
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2015., 00:17   #60
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,793
Generalno, jedes bobice koje skupljas okolo.. vodu pijes iz mora.... ali i generalno, ja sam odustao od igre iskljucivo iz razloga sto ima bezbroj servera i na svakom serveru je novi lik. Previse privatnih servera koji se mogu ugasiti sutra, ostajes bez svega sto si izgradio, a da ne govorim o potrosenom vremenu. Zato sam krenuo sa svojim serverom i svojim idejama, ali i od toga sam odustao jer nema drustva za igrat. Onda sam mogao i single player igrati.

Svijet je ogroman, a na tvom serveru di si dvorac izgradio 10 ljudi. Odes na drugi server, krenes graditi, igras par dana, i taj se isprazni. Nadjes super server pa ga za 2 mjeseca ugase i sve izgubis.

How yes no, ili kako bi nasi ljudi rekli, kako da ne
dakky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na