Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > HT
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2015., 14:41   #2011
Haxtore
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Evo prije jedno tjedan+ dana dosao covjek iz t-coma donio speedport, al kad ga je postavio uhvatio bi uredno postavke i onda se resetao i tako par puta, pa je otiso do auta donjet jos jedan novi speedport, isti problem. Uhvati postavke pocnu sve lampice svijetlit i onda se reseta. Fastforward sat vremena iznazivao je sve ljude iz centra, nitko nije znao u cemu je problem. Pa mi je vratio ZTE nazad, pa problemi sa ZTE-om pa mi na kraju stavio speedport nazad. Sad zavrsio sa speedportom i 50/10 :/
Kaze da ce mi oni propustit 200/100 al da se mozda moram malo nacekat heh
Haxtore je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 15:43   #2012
smash3r
Premium
 
smash3r's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: 220 km/h a mozda i malo brze,cekam novi auto
Postovi: 180
Ma ne nazovi ga i kazi mu da ne radi automatsko postavljanje postavki,neka oni rucno tamo podesu,tako sam ja imao probleme.ZTE i 100+ ne radi
__________________
smash3r je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 19:02   #2013
Haxtore
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor smash3r Pregled postova
Ma ne nazovi ga i kazi mu da ne radi automatsko postavljanje postavki,neka oni rucno tamo podesu,tako sam ja imao probleme.ZTE i 100+ ne radi
ofc, ZTE ima 100Mbps ethernet portove
budem nazvo sutra bas me zanima sta ce rec
Haxtore je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2015., 20:47   #2014
smash3r
Premium
 
smash3r's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: 220 km/h a mozda i malo brze,cekam novi auto
Postovi: 180
Ma kada ce ti rucno slozit biti ce super ,automatika svima padne nakon 20 minute+-
__________________
smash3r je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 15:21   #2015
Haxtore
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor smash3r Pregled postova
Ma kada ce ti rucno slozit biti ce super ,automatika svima padne nakon 20 minute+-
doso je danas covjek, sredio sve za 3 minute i otiso
Haxtore je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2015., 17:10   #2016
BUG
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: CROATIA
Postovi: 69
Stavio Tp-link wdr4300. Podesio vlanove. Internet i maxtv mi rade preko mojeg routera. Na moj router sam zakačio t-comov (probao i ZTE i Speedport), ali VOIP mi neće proraditi. Tagirao sam port sa 101, ali ništa. Pomoć? Neka caka?

Ako stavim t-comov router u ONT (paralelno sa svojim routerom) onda radi sve.
Mislim, ok je i tako, ali zbog pozicije bi bilo ok prva mi solucija.
BUG je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 11:41   #2017
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,627
jel imas svoj username i password za VoIP? +385xxx @ims.t-com.hr

treba ti SIP phone/adapter/gateway ili nekakav SIP client koji ces spojiti na taj LAN port pa onda probaj (trebaju ti i IP adrese T-Com SIP servera, eventualno proxy ako koriste itd.)

nemozes analogni telefon spojiti u LAN port, na taj nacin nece raditi

kako si stavio paralelno t-com router i svoj router, jel tvoj ONT ima 2 LAN porta, ili si spojio switch na ONT?
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2015., 16:45   #2018
BUG
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: CROATIA
Postovi: 69
Imam sve podatke i username i pass. Nisam ni spajao telefon u svoj lan, nego htio ja spojit u TP-Link njihov ZTE ili Speedport i njega iskoristiti kao gateway, jer u njima su vec podaci za IMS dobiveni preko ACS-a.

Ali ok, radi sad i ovako preko ONT.
Imam ericson ONT, ima 4 lan porta tako da sam na jedan spojio svoj, a na drugi njihov.
BUG je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 21:31   #2019
zak75
Registered User
Moj komp
 
zak75's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
Citiraj:
Autor gvidas Pregled postova
Imam isti tp-link no nemam još optiku, planiram je uzeti uskoro. Da li možeš direktno spojit tp-link da izbaciš speedport iz priče? Jesi skužio što je fora da nemaš veću brzinu? Možda firmware na tp-linku?

Hvala!

O.

stavio zadnji firmware, brzine idu sad do 200/102 al treba jedno vrijeme da potegne na speedtestu, krene s nekih 120 i onda navlaci.

sve u svemu sad radi kako treba, od kad je speedport u bridge modu nema vise prekida i smrzavanja !
zak75 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 21:32   #2020
zak75
Registered User
Moj komp
 
zak75's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
Citiraj:
Autor BUG Pregled postova
Stavio Tp-link wdr4300. Podesio vlanove. Internet i maxtv mi rade preko mojeg routera. Na moj router sam zakačio t-comov (probao i ZTE i Speedport), ali VOIP mi neće proraditi. Tagirao sam port sa 101, ali ništa. Pomoć? Neka caka?

Ako stavim t-comov router u ONT (paralelno sa svojim routerom) onda radi sve.
Mislim, ok je i tako, ali zbog pozicije bi bilo ok prva mi solucija.
to nisam uspio sa ZTE-om, kad je doso speedport nisam niti stavljo TP-link dok se nije poceo smrzavat speedport, sad kad je on u bridgu, telefon ide preko njega a sve drugo Tp-link
zak75 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2015., 22:11   #2021
BUG
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: CROATIA
Postovi: 69
Ja sam imao cijeli 9. mjesec problema. Imam inače 200/100 Mb/s brzinu i događalo se da cijeli sustav zašteka: brzina padne na 1/1 Mb/s, MaxTv (2 uređaja) počinju trokirati, telefon isto počeo prekidat. Pomoglo je samo restart Speedporta. Neznam više koliko puta sam zvao, prijavljivao smetnje i sve, ali problem nije bio riješen. Mjenjan je i router i oba maxtv uređaja. Onda su face iz t-com počele govoriti da je problem u mojem prevelikom upload, što definitivno nije istina jer ne smatram da sam previše prometa napravio.

Onda mi je tehničar stavio privremeno ZTE modem te bio tjedan dana na manjoj brzini 100/100 te nije bilo nikakvog problema. Nakon toga sam vratio Speedport i opet bum, nije izdržalo niti 24h.

Poludio i kupio tal TL-WDR4300.

Zamjerio mi se Speedport pa ga nisam htio ni stavljat u seriju prije svojeg routera, nego sam odmah svoj tp-link stavio u ONT, a kako mi je ostao ZTE njega sam paralelno stavio u ONT i služi sad samo za voip. Očito pretpostavljam da bi tako i Speedport radio paralelno spojen na ONT.

Zbog lokacije bi mi bilo bolje da uspije proraditi, da sad na svoj tp-link zakvačim njihov router i na njega telefon. Ne kužim zašto neće. Tagirao vlan 101 na lan 4 i probao spojio taj port sa WAN od ZTE-a, ali VOIP neće i neće.
BUG je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2015., 16:24   #2022
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,627
t-com koristi ukupno 5 ili 6 vlan-ova na njihovom routeru, jedan za remote managment, drugi za povlacenje podataka iz ACS-a (njihove baze, gdje su user/pass za VoIP i slicno), tako da nije dovoljno da samo tagiras vlan 101
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2015., 19:27   #2023
Jaye
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Citiraj:
Autor BUG Pregled postova
Ja sam imao cijeli 9. mjesec problema. Imam inače 200/100 Mb/s brzinu i događalo se da cijeli sustav zašteka: brzina padne na 1/1 Mb/s, MaxTv (2 uređaja) počinju trokirati, telefon isto počeo prekidat. Pomoglo je samo restart Speedporta. Neznam više koliko puta sam zvao, prijavljivao smetnje i sve, ali problem nije bio riješen. Mjenjan je i router i oba maxtv uređaja. Onda su face iz t-com počele govoriti da je problem u mojem prevelikom upload, što definitivno nije istina jer ne smatram da sam previše prometa napravio.

Onda mi je tehničar stavio privremeno ZTE modem te bio tjedan dana na manjoj brzini 100/100 te nije bilo nikakvog problema. Nakon toga sam vratio Speedport i opet bum, nije izdržalo niti 24h.

Poludio i kupio tal TL-WDR4300.

Zamjerio mi se Speedport pa ga nisam htio ni stavljat u seriju prije svojeg routera, nego sam odmah svoj tp-link stavio u ONT, a kako mi je ostao ZTE njega sam paralelno stavio u ONT i služi sad samo za voip. Očito pretpostavljam da bi tako i Speedport radio paralelno spojen na ONT.

Zbog lokacije bi mi bilo bolje da uspije proraditi, da sad na svoj tp-link zakvačim njihov router i na njega telefon. Ne kužim zašto neće. Tagirao vlan 101 na lan 4 i probao spojio taj port sa WAN od ZTE-a, ali VOIP neće i neće.
Moraš taggirati i 103, uz 101, za VoIP
Jaye je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2015., 19:52   #2024
BUG
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: CROATIA
Postovi: 69
Hm..onda bih se trebao poigrati sa openwrt/dd-wrt za moj tp-link?
Jer sam sad stavio fw od tp-link malaysia koji ima dodatak tagiranja vlanova, ali za pojedini port mogu samo jedan vlan id staviti...

Za 103 sam pretpostavio, to je za ACS? A opet sam mislio da nije potrebno, pošto je prethodno bio spojen na ont pa je povukao podatke za voip..

BUG je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 09:01   #2025
Jaye
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Da, za ACS JE 103. Prouči prvo koji fw ima mogućnosti taggiranja više vlanova, dosta njih su prilično ograničeni. Ja sam završio na Tommato Shibbyu na AC68...
Jaye je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 10:58   #2026
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,627
jel ima netko ATA - VoIP - FXS adapter da proba sa T-Com VoIP postavkama da li bi radilo ako je LAN (VLAN) port ispravno taggiran?

http://www.cisco.com/c/en/us/product...78-691106.html

cijena cca. 40-50eur u EU
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2015., 13:10   #2027
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 214
19.11.ističe mi ugovor na bnet.

Koliko ranije da napravi zahtjev za Maxnet optiku? U zgradi je sve spremno...dovučeno do stanova.

Vidim da trenutna akcija (100/20 prva 3mj) traje do kraja 10.mj e sad potpisati ugovor do tada ili čekati 1.11.?
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 09:35   #2028
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 254
Citiraj:
Autor tomios Pregled postova
19.11.ističe mi ugovor na bnet.

Koliko ranije da napravi zahtjev za Maxnet optiku? U zgradi je sve spremno...dovučeno do stanova.

Vidim da trenutna akcija (100/20 prva 3mj) traje do kraja 10.mj e sad potpisati ugovor do tada ili čekati 1.11.?
Ako ti je friško dovučeno do stanova onda moraš pričetak jedno 2 tjedna da rješe papirologiju,provjeru kvalitete itd.

Ako ti je već dostupno:
https://www.hrvatskitelekom.hr/paket...ra-dostupnosti
onda bi trebalo doć u roku 7 dana, bar su meni tako rekli
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2015., 18:03   #2029
zak75
Registered User
Moj komp
 
zak75's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Lako je moguće da TP-Link WDR4300 ne može "provariti" brže od tih 170 u downu.
moze moze
zak75 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2015., 23:13   #2030
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,392
Slučajno naletio na Terastream članak.
Koliko sam skužio to je optika gdje svatko ima svoju nit i pruža do 1/1gbit brzinu veze.
Od lipnja više nema testiranja prema webu no je li netko korisnik te usluge?
Dostupna je samo u zg-u i varaždinu no prema ht-ovim stranicama od 2012. se ništa bitnije nije promijenilo (širenje) niti reklamiraju tu uslugu.
__________________
Potpis
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2015., 11:11   #2031
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,302
Sivi kombi, WV transporter viđen na raskršću Ivenečke i Ratimira Hercega u VŽ, otvoren šaht. Pretpostavljam da je optika u pitanju, te dvije zgrade nasuprot Trakošćanske, možda i kvart s te strane ulice.

I frend s Trešnjevke ZG dobio optiku (100/20) u kući, tak da puževim korakom i rezidencijalu počelo kablirati.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 09:01   #2032
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 254
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Sivi kombi, WV transporter viđen na raskršću Ivenečke i Ratimira Hercega u VŽ, otvoren šaht. Pretpostavljam da je optika u pitanju, te dvije zgrade nasuprot Trakošćanske, možda i kvart s te strane ulice.

I frend s Trešnjevke ZG dobio optiku (100/20) u kući, tak da puževim korakom i rezidencijalu počelo kablirati.
Radi se užurbano, sve zgrade koje daju suglasnost idu na optiku u vžu. Prije 2 tjedna je išla papagajka, pa braće radića kod postolara, sad će ante kovačića i još mnoge do kraja godine. Ako bi tvoja zgrada dala suglasnost javi mi se na PM imam kontakte eriksona nikola tesla koji vodi FTTH projekt za HT. Ja sam preko njih dopelal optiku u zgradu
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 10:01   #2033
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,392
Ovdje u Rijeci ne ide tako glatko, optika se širi puževim korakom.
Nešto malo navodno ide u samom centru i Vežici no ništa značajno.
Moje Rastočine ništa, badava što je zgrada pismeno slala HT-u i zahtjev i suglasnost (nikakvog odgovora) i što smo 70m od optike. Makar bnet/vip dolazi i najavljeni su radovi i priključenje od 1.2016.
__________________
Potpis
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2015., 16:31   #2034
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 230
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
I frend s Trešnjevke ZG dobio optiku (100/20) u kući, tak da puževim korakom i rezidencijalu počelo kablirati.
Da ovo je tocno, u dijelu M.aksimira-Prisoj frend u privatnoj kuci uveo do svakog stana. Takodjer neke zgrade u Spanskom.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 13:59   #2035
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Brc Pregled postova
Radi se užurbano, sve zgrade koje daju suglasnost idu na optiku u vžu. Prije 2 tjedna je išla papagajka, pa braće radića kod postolara, sad će ante kovačića i još mnoge do kraja godine. Ako bi tvoja zgrada dala suglasnost javi mi se na PM imam kontakte eriksona nikola tesla koji vodi FTTH projekt za HT. Ja sam preko njih dopelal optiku u zgradu
Hvala na ponudi, mozda se javim Svaka cast da si konacno rjesil zgradu. Ja sam u "kucnom" kvartu, nema u 1.5km radijusu zgrade. U kvart ce mi doci nakon sto pokabliraju zgrade i sva brda VZ zupanije Tek su vdsl pustili po kvartu na proljece sto je ispalo mega fail buduci je centrala 500m od ruba kvarta udaljena, pa sretnici poput mene s pocetka kvarta mogu vidjeti vdsl. Ostatak, preko 75% kvarta moze srkat pesak i uzivat na max 10mbit adsl2+.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 14:17   #2036
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Bas gledam taj njihov ultra max i cijene bas i nisu nesto bajne .. Recimo amis je dobro napredovao s optikom pomalo ali nista od toga vise i dobru su cijenu imali za razliku od hta.

Ali sad je jedini igrac s optikom taj HT a to je fakat zalosno . Da bar vip vise ulaze u FTTH a ne u HFC.

ULtramax2 241kn za 50/10 i 60 minuta samo prema htu je jos uvjek kriminalno loše . Jasno mi je da je to iznenadjujuce dobra opcija (onima koji su imali dosad 4 mbit pa su presli na ovo) ali i dalje je skupa.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 14:18   #2037
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 423
Ja sam npr. U Kozarcevoj ulici u Varazdinu, slijepa ulica bez zgrada i imam optiku od samog komercijalnog starta
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 18:30   #2038
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor dukee Pregled postova
Ja sam npr. U Kozarcevoj ulici u Varazdinu, slijepa ulica bez zgrada i imam optiku od samog komercijalnog starta
Al pljunes do prve zgrade, pa su tih 50-100m pokrili. Da dođu do mog kvarta treba vuci bar 1000m kabla Pogledaj na mapsima između hallerove i optujske, kuća na kući a centrala nam tam u optujskoj
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 18:39   #2039
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 423
U razgovoru sa tehnicarima prije su pokrili kuce u nasoj ulici nego zgrade, sad mozes vidjet bijeli kombi na uglu Presernove, vuku optiku cijele dane
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 20:07   #2040
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 254
di god vidiš u vžu "izgradnja kraš" kombi i dečke s foršpanom to vuku optiku za ht, ako vidiš istu takvu ekipu s kombijem "infrastruktura" to se vuće optika za magića
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na