Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2015., 17:54   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 551
Exclamation Display driver NVIDIA stopped responding

Pozdrav,

zna li netko u čemu bi mogao biti problem? Ovo mi se dešava otkako sam kupio komp (cca 6mj star), prvo se sav zamrzne nekih 5sec i pojave se neke žute kockice na njemu, onda nakon tih 5sec se vrati u normalu i izbaci ovu obavijest:



Novi driversi su skinuti prije 3 dana, tada su instalirani i novi Win7 tako da je komp skroz čist sada no opet se to dešava.

Konfiguracija u profilu.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2015., 17:57   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,489
Probaj grafu na drugom kompu, ali vjerojatno je prdnula.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2015., 18:09   #3
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 551
Probao bi no kako ću saznati jel riknula kad se to i na ovom ne dešava odmah već svaki treći/četvrti dan .. blesavo mi sad 10 dana čekati tu obavijest na drugom kompu
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2015., 18:33   #4
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ja sam imao takav slučaj u firmi na kompu i na kraju je bila matična ploča u pitanju. Ali u svakom lsučaju bi bilo najbolje probati grafičku u nekom drugome kompu da budeš siguran.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2015., 20:10   #5
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 551
SaleFFS - koliko često ti se to dešavalo?

U biti ovo nije jedini problem na tom kompu. Problemi koje imam sa njime su sljedeći:

a) ponekad se pali sam od sebe (WakeOnLan je isključen, BIOS je update-an, sve moguće prijedloge koje sam našao na google-u sam primijenio no i dalje se to dešava, nekad manje nekad više)
b) nakon korištenja određeno vrijeme potpuno se zaledi i ne možeš ništa osim isključiti iz utičnice i ponovno uključiti (to se dešavalo dok su bili stari Win7 gore, sad u zadnja 3 dana kako sam postavio nove nije se još niti jednom skroz zablokirao pa ne mogu tvrditi da taj dio možda nije neki softwareski problem)
c) NVIDIA driver stopped responding - to je ovo gore što sam opisao i što se dešava i dalje nakon instalacije novih Windowsa

Cijeli komp je pod garancijom no glupo je otići sa grafičkom (ili bilo čime drugim) u servis i tvrditi da je neispravno ukoliko je sve u redu sa njime. No toliko zafrkancije sa kompom nisam imao nikad kao sa ovim zadnjim, stalno neki problem.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2015., 07:17   #6
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Počelo se događati jednom dvaput dnevno na sec i pokazalo bi da je driver stao. Kupio sam GT610 u uziju misleći da je grafa. Tada se to smirilo na nekoliko dana da bi se počelo događati nekad 5 puta a nekada i 20 puta dnevno s time da bi se i smrzao da ga moram restartati. Naručio sam celerona, ploču i rame nove i sada mi šljaka. A GT610 je kod kolegice u pc-u i njoj sve radi bez tog zaustavljanja drivera što znači da nije grafa bila u pitanju.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 16:39   #7
Ujo385
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 6
Nvidia driver se možda (dosta čest slučaj) resetira kada grafa ne dobije dovoljno napajanja na 12V railu, tj s padom napona grafički čipset ima unazad koju godinu mogućnost da se "izvuče" iz nevolje bez da ugasi cijeli komp... prije toga se takva manifestacija prikazivala kao BSOD. Ako kompjutor ima više problema, onda je često u pitanju srce (napajanje) ili MBO (tijelo) Pozzz
Ujo385 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 11:54   #8
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 551
ovo se počelo sve više dešavat... jučer u 4 sata aktivnijeg korištenja kompa zažutila se slika i izbacilo ovu nvidia grešku 3 puta u tih 4h... u zadnjih 7 dana je i nekoliko puta skroz se zablokirao da sam morao ga ištekat iz struje i ponovno uključit.. stvarno više ne znam u čemu je problem, odakle uopće početi .. praktički može biti sve, samo u ovoj temi smo došli od grafičke, ploče do napajanja .. komp jest pod garancijom no ne mogu im jednu po jednu komponentu vračat i tražiti zamjenu ako ni ja ne znam jel to greška ili ne

postoji li neki software koji bi mogao instalirati da malo bolje prati rad komponenta na računalu i da mi pomogne naći uljeza koji radi probleme?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 11:56   #9
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,489
Najlakse ti je grafu probati na drugom pc-u, nisi trebao cekati 10 dana za to.

pa ako nije grafa, ides dalje.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2015., 12:10   #10
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 551
gle, onda moram idućih 7 dana raditi na tom kompu i "čekati" hoće li biti kakvog problema ili ne, jer i ovdje je znalo biti kada cijeli tjedan bude sve ok onda u jednom danu se 5 puta zbrejka .. tako da nije mi to samo "stavi u drugi komp i za 20min si gotov znaš sve", treba malo duže testirati na tom pc-u.. a kako nemam slobodnog kompa koji bi mogao biti tjedan dana kod mene onda je to problem.. mogu ga dobit/posudit na 24h maksimum...
jacobbb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2015., 13:10   #11
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 5,033
posudi napajanje i pristekaj na svoj komp pa vidi dal ce bit problema.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2015., 03:05   #12
Funkie
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Vukovar
Postovi: 12
isti problem i kod mene samo na ati-ju.. poblesavi jednom u mj dana.. uskoro stize novo napajanje pa cemo viditi..
Funkie je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2015., 14:07   #13
Helstar
Premium
Moj komp
 
Helstar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Karlovac
Postovi: 56
gotova grafička , imam upravo isti problem , garancija otkazana , grafa u smeće
Helstar je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2015., 18:17   #14
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
OCCT test i obavezno uključiti opciju za testiranje memorije na grafi.
isto se tako ponašala moja R9 270x...prvo povremeno, pa sve više sve dok više nije bila u stanju pokrenuti ništa vezano za 3D.
OCCT test bacio bezbroj grešaka, a ja dobio novu u zamjenu.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2015., 16:50   #15
carnage88
Premium
 
carnage88's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: cro
Postovi: 53
Ja sam riješio taj problem tako sam podesio "Control Panel\Hardware and Sound\Power Options\Edit Plan Settings i sad na advanced nađi PCI Express, nakon toga nemam više rušenje drivera, probaj jer nisam skroz siguran al ništa ne košta probat.
carnage88 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2015., 17:19   #16
Sony1
Premium
 
Sony1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 290
Imao sam isti problem na zadnjim driverima, vratio sam na prijašnje i sve radi ok.
Sony1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na