Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.06.2015., 11:57   #5371
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Da ne listam ovu temu koja je izgleda zamrla, zanima me kod prebacivanja maticne ploce iz crnog 5S u bijeli, dali mogu koristit bijelu Home tipku tj Touch ID ? Citam da je to vezano uz plocu ali mi je bzvz da imam crnu Touch ID tipku a ostatak telefona bijeli. S obzirom da ne postoji crni telefon sa spaljenom maticnom plocom kod nas, svi su bijeli. Ako netko zna sigurno iz prve ruke.

Hvala
SteveO je offline  
Staro 04.06.2015., 12:59   #5372
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Ne vidim zašto bi to imalo veze. Prodao sam crnu tipku liku koji je stavio na bijeli iPhone i radilo je bez problema. Uostalom, tipke su sad poprilično jeftine tako da ako ne radi lako naručiš drugu...
RascaL je offline  
Staro 04.06.2015., 13:07   #5373
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor SteveO Pregled postova
Da ne listam ovu temu koja je izgleda zamrla, zanima me kod prebacivanja maticne ploce iz crnog 5S u bijeli, dali mogu koristit bijelu Home tipku tj Touch ID ? Citam da je to vezano uz plocu ali mi je bzvz da imam crnu Touch ID tipku a ostatak telefona bijeli. S obzirom da ne postoji crni telefon sa spaljenom maticnom plocom kod nas, svi su bijeli. Ako netko zna sigurno iz prve ruke.

Hvala
Citiraj:
It is impossible to replace the home button assembly and preserve Touch ID function. The sensor is designed to be secure and it is uniquely paired with each CPU. You can't extract the key from the sensor or the CPU because they are designed to take the key to their graves. Reprogramming them is unlikely even for Apple, they never offered to replace the button and likely never will.(Update: They do now.)

So if the device is under warranty, leave it to Apple, if the sensor is replaced by you or damaged you will lose Touch ID forever.
Mislin da bi triba bit isti home kao s donorskog mobitela. Znaci nema druga ploca drugi TID.
__________________
Drift_King je offline  
Staro 04.06.2015., 14:24   #5374
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,336
Roundup: Most Innovative 3rd-Party Lightning Cables

Meni najviše svidio sleevani kablovi JUICIES+ with Lightning Connector


A nije ni loše imati Micro/Lightning usb kabel za auto. Primjer od Tylt
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 04.06.2015., 14:53   #5375
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Drift_King, toga se i bojim jer onda ispada da moj telefon kojem valja maticna mora sa sobom "povest" i fuckin Touch ID tipku koja je crne boje a drugi telefon u koji bi ubacio svoju maticnu je bijeli. Prokleti kreteni u Appleu.
SteveO je offline  
Staro 04.06.2015., 15:03   #5376
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
iPhone mobiteli

Citiraj:
Autor SteveO Pregled postova
Drift_King, toga se i bojim jer onda ispada da moj telefon kojem valja maticna mora sa sobom "povest" i fuckin Touch ID tipku koja je crne boje a drugi telefon u koji bi ubacio svoju maticnu je bijeli. Prokleti kreteni u Appleu.

Da, bas su kreteni. Hrpa visoko obrazovanih, iznadprosjecno strucnih ljudi koji su napravili daleko najbolji touch id ikad u telefoniji i slicnim stvarima, ali oni su kreteni, lol.
Sta ti fali, imat ces fora iphone i drugaciji od ostalih.
Laszlo je offline  
Staro 04.06.2015., 15:57   #5377
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Pa mislim sa te strane da kad se njihovi uređaju pokvare da moras kupit drugi ! Mislim ni oni ne nude popravak toga, to po meni nije normalno.
Pa radije bi se utopio u masi sa telefonom normalne boje Nasao sam na njemackom Ebayu ekran i zadnje kuciste za cca 70ak Eura pa mozda si to uzmem, valjda nece bit neko tesko smece i da ekran bude taman.
SteveO je offline  
Staro 06.06.2015., 16:52   #5378
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Je imao netko problema sa postavkama za net (2G, 3G, 4G)?

Reset Network Settings opcija nije pomogla, kao ni Reset All Settings.
Mob normalno prepoznaje mrežu, prima pozive, ali kad se uključi 2G, 3G ili 4G automatski gubi mrežu.

Zanimljiva je činjenica da se signal vrati kad prebacim na 2G (dok je podatkovni promet isključen).
Povrh toga, nakon 20tak minuta na 2G dolazi T-Mobile poruka za "Postavke" u kojoj piše da ću "uskoro primiti postavke" i da unesem PIN 1234. Međutim, s obzirom da iPhone ne može primat poruke tog tipa, nisam ništa ni dobio. Mislivši da je problem u carrier settings datotekama restorao sam iOS 8.3, ali opet bez uspjeha.

Zasad, jedina korisna informacija koju je Google izbacio je ova. Naravno, nije primjenjiva s obzirom da iOS 8.3 nema jailbreak/pristup rootu. Također sam probao i http://www.unlockit.co.nz preko čega se uredno instalirao web.htgprs profil, ali naravno bez rezultata.

Jedino što mi još pada na pamet je da je problem sa samom sim karticom. Ukoliko sam previdio neko potencijalno rješenje, otvoren sam za prijedloge.

EDIT: Problem riješen nakon x restoranja

Zadnje izmijenjeno od: RascaL. 10.06.2015. u 17:19.
RascaL je offline  
Staro 13.06.2015., 22:52   #5379
SteveO
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: Kod kuće.
Postovi: 174
Evo ja nakon zamjene maticne tj prebacivanja moje maticne u drugi telefon kojem je maticna izgorila nemam prokleti WiFi ! PA sta rade ti ljudi u iKlinici, prvi puta mi ne izravnaju telefon a sada prebace ovo i ne valja mi WiFi, po*izdio sam vise !

Telefon se nakon sto sam upalio WiFi kod kuce strasno grijao i neko vrijeme je imao slab WiFi signal a sad ne nalazi nijednu mrezu, mogu ga upalit i to je to, vrti i nista ne nalazi.

Koliko je posla da prebacim drugu WiFi antenu ili sta vec ?

Nikad vise u zivotu necu nista odnet u iKliniku, to je sigurno.
SteveO je offline  
Staro 13.06.2015., 23:01   #5380
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor SteveO Pregled postova
Pa mislim sa te strane da kad se njihovi uređaju pokvare da moras kupit drugi ! Mislim ni oni ne nude popravak toga, to po meni nije normalno.
Pa radije bi se utopio u masi sa telefonom normalne boje Nasao sam na njemackom Ebayu ekran i zadnje kuciste za cca 70ak Eura pa mozda si to uzmem, valjda nece bit neko tesko smece i da ekran bude taman.
Nije to do boje, to je zbog sigurnosti, TouchID je vezan uz ploču i ne može se minjat...
__________________
Drift_King je offline  
Staro 14.06.2015., 10:59   #5381
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,558
Steve tako ti je kad stavljaju sugava smeca s ebaya, na to sam te bio upozorio..
__________________
mamutarka je online  
Staro 14.06.2015., 11:15   #5382
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor SteveO Pregled postova
Evo ja nakon zamjene maticne tj prebacivanja moje maticne u drugi telefon kojem je maticna izgorila nemam prokleti WiFi ! PA sta rade ti ljudi u iKlinici, prvi puta mi ne izravnaju telefon a sada prebace ovo i ne valja mi WiFi, po*izdio sam vise !

Telefon se nakon sto sam upalio WiFi kod kuce strasno grijao i neko vrijeme je imao slab WiFi signal a sad ne nalazi nijednu mrezu, mogu ga upalit i to je to, vrti i nista ne nalazi.

Koliko je posla da prebacim drugu WiFi antenu ili sta vec ?

Nikad vise u zivotu necu nista odnet u iKliniku, to je sigurno.

Wifi radi i kad antena nije priključena. Jedina razlika je što je signal slabiji. S obzirom da je tebi radila postoji još šansa da je lako rješiv problem u pitanju (ukoliko se radi o slabom kontaktu).

S druge strane, na starijim modelima se znalo dešavat da wifi pregori nakon nekog vremena na slabijem signalu.

Ima li ta iKlinika kakvu garanciju na usluge? Ukoliko si siguran da je zamjenska matična bila u potpunosti ispravna, lakše je ganjati njih nego prčkati po samom uređaju.
RascaL je offline  
Staro 21.06.2015., 12:03   #5383
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,558
neznam jel još netko posjeduje 6+, ali ja sam počeo razmišljat o običnoj 6S, ne plus

Plus ima jeben ekran, jebenu bateriju, ali ta veličina ipak ponekad predstavlja problem. robuješ toj veličini u zamjenu za ekran i bateriju, tako nekako

daleko je još do jeseni ali dvojba je prisutna i zanima me kako ostali korisnici Plus verzije imaju filing o toj veličini
__________________
mamutarka je online  
Staro 21.06.2015., 12:43   #5384
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Ja cekam na 6s. Imao sam dosta 'phableta', i imam ga i trenutacno (Mi Note), tako da znam koje kompromise moram pretrpjeti radi malo veceg ekrana i baterije. Kompaktnost mi je ipak kud i kamo vaznija, a mislim da ce mi Mi Note biti i zadnjih phablet kojeg sam kupio.

Odlican mobitel, ali tek sad kad nemam ni jednog manjeg moba (5s otisao supruzi) kuzim koliko mi ta kompaktnost nedostaje.
Mileni je offline  
Staro 21.06.2015., 12:55   #5385
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,558
čekam vidjet što će ove godine Plus imat o odnosu na obični 6S, ako baš bude neki deal breaker razmislit cu si dobro
__________________
mamutarka je online  
Staro 21.06.2015., 13:03   #5386
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
neznam jel još netko posjeduje 6+, ali ja sam počeo razmišljat o običnoj 6S, ne plus

Plus ima jeben ekran, jebenu bateriju, ali ta veličina ipak ponekad predstavlja problem. robuješ toj veličini u zamjenu za ekran i bateriju, tako nekako

daleko je još do jeseni ali dvojba je prisutna i zanima me kako ostali korisnici Plus verzije imaju filing o toj veličini
A ja imam dilem sljedecu, da li uzet neki phablet za po doma... L1520, N4, ZU i sl.

Sta se tice daily mobitela tu nema sumnje, 6 ce zaminit 6S (ili kako ga vec budu zvali)....
__________________
Drift_King je offline  
Staro 22.06.2015., 16:59   #5387
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Report: Apple already working on putting a virtual Home button into the iPhone screen

Citiraj:
Apple is internally developing touch and display driver integration (TDDI) single-chip solutions for its iPhones, according to sources in Taiwan’s IC design industry.

The TDDI single-chip solutions will also come with integrated fingerprint sensors, said the sources. The integrated design would fit into future iPhone designs – models with ultra-thin and ultra-narrow displays, and with a whole plane design eliminating the Home button.
Btw lipo izgleda ovaj koncept

__________________
Drift_King je offline  
Staro 22.06.2015., 18:48   #5388
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Nista od toga prije 7s
Laszlo je offline  
Staro 22.06.2015., 18:53   #5389
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,336
ne vjerujem rumoru.

edit.
kako sam dobio novi i5s sa garancijom, nekako mi sviđa i6
Sljedeći model bi uzeo sa minimalno 32Gb na više
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline  
Staro 22.06.2015., 21:29   #5390
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
s serije su dizajnerski iste prethodnicima. Ovaj koncept ako ikad i zazivi doci ce tek nakon iP7 i iP7s.
Mileni je offline  
Staro 22.06.2015., 22:00   #5391
_Juicy_
Squeeze me
Moj komp
 
_Juicy_'s Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
neznam jel još netko posjeduje 6+, ali ja sam počeo razmišljat o običnoj 6S, ne plus

Plus ima jeben ekran, jebenu bateriju, ali ta veličina ipak ponekad predstavlja problem. robuješ toj veličini u zamjenu za ekran i bateriju, tako nekako

daleko je još do jeseni ali dvojba je prisutna i zanima me kako ostali korisnici Plus verzije imaju filing o toj veličini
Imam ja oba, plus prodajem jer je na običnoj baterija više nego dovoljna (meni barem) za cijeli dan korištenja, a ugodnija mi je za koristiti, lakše obujmim jednom rukom etc. Npr., ako u krevetu navečer nešto čitam, za plus trebam obje ruke, dok sa običnim mogu s jednom...
__________________
_Juicy_ je offline  
Staro 22.06.2015., 22:42   #5392
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,558
slažem se sa tobom juicy, kak ti drži baterija na šestici? kolko usage dobiješ max?

ja čekam taj apple event da vidimo šta će ponudit, ali samo se nadam da neće 6S Plus imat neku dobru prednost u odnosu na 6S, recimo 2gb rama ili tako nešto bitno

fakat mi je ogroman, danas na nekom roštilju bio i moram punkurac pazit stalno na njega, ko da je beba
__________________
mamutarka je online  
Staro 22.06.2015., 23:05   #5393
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ja čekam taj apple event da vidimo šta će ponudit, ali samo se nadam da neće 6S Plus imat neku dobru prednost u odnosu na 6S, recimo 2gb rama ili tako nešto bitno
Neznam zasto bi ti vise rama bilo toliko bitno kad je ios toliko fluidan da radi sa gigom lakse i brze nego androidi sa 800gb
Laszlo je offline  
Staro 22.06.2015., 23:13   #5394
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,558
neznam baš, na 6+ mi dosta zna zatrzat, a nije ni nakrcan aplikacijama, clean install nedavno drugi puta. fali mu sigurno, naspram androida leti ali da zakašljucat zna-zna
__________________
mamutarka je online  
Staro 23.06.2015., 01:24   #5395
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Hm, bas cudno...meni su 4 i 4s znali malo zablesirat ponekad, ali 5s i 6 nikad. Za 5s ne mogu stopostotno reci da bas niti jednom nije, ali 6 stvarno bas niti jednom
Laszlo je offline  
Staro 23.06.2015., 01:56   #5396
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,558
Da, 6 nikad ali 6+ da, veci ekran ipak nosi svoje. 6 mi puno fluidnije radi, kolko sam probao kod frenda..
__________________
mamutarka je online  
Staro 23.06.2015., 08:49   #5397
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,186
bok,

dal netko ima iphone 4 ili 4s

pa da mi javi dali mu ova aplikacija radi:

https://itunes.apple.com/us/app/drag...341446764?mt=8

hvala
chief_wolfinjo je offline  
Staro 23.06.2015., 08:52   #5398
_Juicy_
Squeeze me
Moj komp
 
_Juicy_'s Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
slažem se sa tobom juicy, kak ti drži baterija na šestici? kolko usage dobiješ max?

ja čekam taj apple event da vidimo šta će ponudit, ali samo se nadam da neće 6S Plus imat neku dobru prednost u odnosu na 6S, recimo 2gb rama ili tako nešto bitno

fakat mi je ogroman, danas na nekom roštilju bio i moram punkurac pazit stalno na njega, ko da je beba
A ovisi, nemam glazbe na mobu, tako da se korištenje svodi na mail, pozive i poruke. Nekad na kraju dana imam 70, nekad 35-40%, ali nikad mi se nije ugasio.

Plus iskreno koristim manje, tako da nekad dan završi na 99%

A što se RAMa tiče, možda ubuduće stvarno bude falilo, ali zasad su stvarno dobro složili, mob ne moram rastartati niti gasiti aplikacije.

Ako usporedim s nekim flagship Androidom, stvarno velika razlika
__________________
_Juicy_ je offline  
Staro 23.06.2015., 09:02   #5399
Davor2210
Premium
 
Davor2210's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Lekenik
Postovi: 168
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
bok,

dal netko ima iphone 4 ili 4s

pa da mi javi dali mu ova aplikacija radi:

https://itunes.apple.com/us/app/drag...341446764?mt=8

hvala

Ja sam ju imao instaliranu i radila je ali sa iOS 8 imaš diktat na Apleovoj tipkovnici koji radi odlično na hrvatskom pa nema potrebe za tim.
Davor2210 je offline  
Staro 23.06.2015., 10:41   #5400
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,558
Citiraj:
Autor _Juicy_ Pregled postova
A ovisi, nemam glazbe na mobu, tako da se korištenje svodi na mail, pozive i poruke. Nekad na kraju dana imam 70, nekad 35-40%, ali nikad mi se nije ugasio.

Plus iskreno koristim manje, tako da nekad dan završi na 99%

A što se RAMa tiče, možda ubuduće stvarno bude falilo, ali zasad su stvarno dobro složili, mob ne moram rastartati niti gasiti aplikacije.

Ako usporedim s nekim flagship Androidom, stvarno velika razlika

ni ja nemam glazbu na mobu nikakvu, nit se igram nit gledam filmove na njemu, tak da isto samo whatsapp, mailovi i pozivi, s tim da nemam nikakav mail push već manualno refresham
__________________
mamutarka je online  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na