Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2015., 19:48   #2161
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,481
ja ti trubim da na kraju priče nije bitno tko je kriv jer će biciklist najebat a vozač auta neće, zdravstveno, fizički, to govorim

po tome što ti kažeš, ja sam u prednosti svaki puta kada mi izletava biciklist na zebru pješačku, trebam li ga pokupit? ne, stanem.

tak i ako neko autom pređe na biciklističkoj zebri, biciklist može stat autu, jer mi VAMA radimo takve usluge svakodnevno, bar ja.

možda me ne kužiš ali to je tako
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 10.05.2015., 20:20   #2162
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
/cut
Nije takav. Obično sve, zaobilaznica, skreće se u desno (ili lijevo), i obična zebra.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2015., 20:20   #2163
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,964
Svakodnevno sam na poslu biciklom, no ne pada mi napamet ic trazit prednost ispred, kako rekoste, "par tona celika". Koliko god mi tesko radije stanem i pustim ga da prodje. Djabe sto sam ja bio u prednosti jer ako me opali crno mi sr pise.


Kad me covjek u autu pusti preko zebre uredno mu stisnem "like" i produzim dalje svojim putem

Isto tako vozim i auto, i mogu rec da ima debila biciklista koji izletavaju na zebru bez da pogledaju dal im ide tko u susret. Kad ih se pobere onda se cude kako i zasto.

Treba bit solidarnosti s obje strane i sve ce bit ok. Svi se mi mozemo inatit i pravit se da smo u pravu no ovdje je rijec o ljudskim zivotima. Vjerujem da nitko normalan ne bi htio bilo koga nosit na dusi :/
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2015., 21:51   #2164
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Nije takav. Obično sve, zaobilaznica, skreće se u desno (ili lijevo), i obična zebra.
AKo je obična zebra, nema biciklist što raditi na njoj. Meni dvoje prijatelja nastradalo i još moralo plaćati kazne, troškove...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2015., 22:15   #2165
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
AKo je obična zebra, nema biciklist što raditi na njoj. Meni dvoje prijatelja nastradalo i još moralo plaćati kazne, troškove...
Yeap, trebao je stati, sići sa bicikle i prijeći tako zebru. Preko tog dijela znam nekada proći biciklom, i moraš stati uvijek..ali jbg, danas je (pa i meni) dosta često situacija da imaš slušalice dok voziš, a ako netko razmišlja o nečemu dok vozi..well
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2015., 23:16   #2166
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,964
Citiraj:
dosta često situacija da imaš slušalice dok voziš
ovakve specijalce "obozavam" vidjet na biciklima. ne vidim cemu to, osim ako hoces izginut.

netko ti moze trubit, upozoravat te na nesto, ti neces cut, i onda...
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 00:14   #2167
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova

ja gledam mrtvi kut baš radi budala na biciklu (gdje nije biciklistička zebra). puno previše ih je, a da ne pričam dok hodam po centru zagreba, po trgu, koliko idiota na biciklu se zaletava i vozi slalom između pješaka pa moraju strepit da ih kreten ne zakači sa ručkom ili se zaleti u njih
baš jučer sam zbog ovakog idiotizma i privitizma proveo 3h na hitnom prijemu jer mi je neki mulac skupio dijete od 6 ipo godina doslovno mi ga otrgnuo iz ruke kako je naletio kroz kolonu od 30ak svatova užas.....

nasreću je prošlo samo s krvarenjem iz uha i par ograbotina i modrica ,al kad promislim što je moglo bit jeza me prođe
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 06:48   #2168
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Mislim, vozači po Zagrebu nemaju baš previše prometne kulture, no biciklisti sa svojim ponašanjem u prometu su kategorija za sebe. Vožnja po pločniku, sluške u ušima, preletavanje zebre... Više puta sam izbjegao sranje čisto zato jer čim ih vidim blizu usporim jerbo znam zašto su sposobni. No kad mi je tip na pločniku dok smo ja i kćer izlazili iz dućana desnom ručkom guvernala izbio sok u tetrapaku kćeri koja ga je upravo pila, mrak mi je pao na oči. Lik je jurio pločnikom u sred bijela dana u centru grada. Sluške u ušima ofc. Ja poludio, srušio ga s bicikla i još bicikl bacio par metara dalje. Skupili se ljudi, čak i murijak naišao. I onda se frajer ispričava kao al pita pa di se kao trebao vozit? Pa po cesti idiote, ti si vozilo u prometu. Ajd da se laganini vozio po pločniku, neiskusan itd, no jurit ko sumanut, ne prolazi kod mene.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 07:45   #2169
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,669
Počeli su vozit slalom i između auta.

Stojim na semaforu na raskrižju i vidim iza sebe tipa na biciklu kako se provlači uz aute uz desni rub. Dođe blizu mene i kako sam stajao blizu ruba da nije mogao proći, prebaci se on na moju lijevu stranu. U tom trenutku se pali zeleno i ja očekujem da frajer skreće lijevo...ali ne.

Bio je za duljinu kotača ispred mene kad je odlučio bez ikakve signalizacije naglo skrenuti desno i da nisam cijelo vrijeme pratio što budala radi ili da je bio neki tegljač u pitanju, bilo bi sranje.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 08:28   #2170
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,758
ne znam kako je dolje u Zg-u ali tu u Međimurju su policajci počeli dosta zaustavljati bicikliste, provjeravati opremu, pisati kazne za nepropisnu vožnju, itd. I sam sam biciklist i vidim kakvih majmuna ima i od strane biciklista i od vozača. Tu gledaju da imaš zvonce, prednje i zadnje svijetlo, čak i gledaju serijske brojeve bicikala i provjeravaju u bazi da li su ukradeni.

Baš u subotu sam s s ženom i dvoje djece išao na vožnju biciklom. I prolazimo preko zebre koja ima biciklistički prijelaz, kad vidim juri auto, vozi stariji gospodin,, trubi na sve strane i juri na mene (a iza mene dijete u sjedalici). Zakočio sam na pola zebre, lik kraj mene projuri i još mi sugerira rukama da kaj se ja vozim biciklom preko zebre. Ja u pokazujem da je iscrtkano za bicikliste i da je to biciklističi prijelaz ali lika ne yebe niti 5%. Da sam imao motor i da sam ga mogao dostići, vrlo vjerojatno bih završio u lokalnim novinama Zube bi si skupljao po toj zebri matori jarac, joj kako sam bio ljut...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 08:47   #2171
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,073
Naživciram se i kad vozim bicikl i kad vozim auto.

Kad sam na biciklu smetaju mi auti i babe na biciklističkim stazama, a kad sam u autu smetaju mi auti i biciklisti

Infrastruktura za bicikle je daleko od idealne, al mislim da više fali neke kulture i međusobnog uvažavanja od strane jednih i drugih..
nub je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 08:58   #2172
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
ovakve specijalce "obozavam" vidjet na biciklima. ne vidim cemu to, osim ako hoces izginut.

netko ti moze trubit, upozoravat te na nesto, ti neces cut, i onda...
Umjesto da sluške+bic kažnjavaju drakonski, baš kao i vožnju preko pješačke zebre, neeee, oni prcaju bicikliste za budalaštine i pune proračun.
Ja bih se kladio da je to uzrok 90% svih biciklističkih prometnih nezgoda, pa hebemu, valjda ima netko tko gleda u tu statistiku i promišlja preventivno, te shodno tome modulira Zakon...valjda
Ja bih, bogami, oduzimao bicikle za takve prekršaje, isto kao što bih oduzimao mobitele vozačima automobila... pa ti samo napravi prekršaj, majstore.
Hebemu, i ti mobiteli u autima, pa zar se ne može provesti neki akcijski program nabave tih "plavozubih" uređaja i bespla ugradnja u stanicama za tehnički pregled, uz subvenciju države, pa da se smanji broj tih "jednorukih" vozača...tko danas nema mobitel koj podržava tu tehnologiju?
Analiza i prevencija...opet
  Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 09:05   #2173
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
/cut
Ja kada vozim biciklu (dosta rijetko u zadnje vrijeme) sam uvijek imao slušalice. Znam, kriv sam. Ali sam većinom vozio po zaobilaznici tj. po pločniku širine 2-3m, i gledam non stop lijevo desno. Ne osjećam se sigurno dok vozim po cesti

Imam bluetooth u autu, i moram reći, ne bih nikada uzeo drugi auto a da nema bluetooth opciju (ne volim one slušalice u uho za razgovore). Policija bi to morala drakonski kažnjavati, jer svaki dan u prometu naletavam na ljude koje odluče samo skrenuti u neku uličicu ili parking bez signalizacije...a vidiš naslonjen na prozor i mobitel na uhu
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 09:57   #2174
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Evo šta sam ja doživio jučer na staroj cesti kod bjelovara negdje. Zabilježeno dash cam-om u autu, cura mi se uzrujala pa zanemarite malu psovku

https://vid.me/CWeW

Primjetite kako žena u niti jednom trenutku nije pogledala desno, a kroči nogom u tu traku, a nakon što sam joj potrubio ona I DALJE NE GLEDA nego dapače još potrči u moju traku! Na snimci se možda ne čini tako, ali falilo je doslovno par cm da ju dignem ko čunj.
Evo još uvijek mi nije jasno kako možeš na brzoj na cesti se lagano prešetavati na drugu stranu, ali UOPĆE NE GLEDATI ima li auta, doslovno niti jednom ne pogledati stranu!
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 10:07   #2175
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
jebo me pas da pokupim tak ljude ako ne bi okačio get well soon balon na njih i onda se odvezao direktno na psihijatriju.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 11:01   #2176
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jebo me pas da pokupim tak ljude ako ne bi okačio get well soon balon na njih i onda se odvezao direktno na psihijatriju.
Nadao bih se da im nije ništa u životu, ali na kraju dana wouldn't give a fuck, jer za ovo moraš biti debil. Prirodna selekcija at it's finest.

Btw, koja dash cam?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 11:29   #2177
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Btw, koja dash cam?
Dis van - god bless china haha...nije u rangu ovih boljih dash-ova, ali za te novce odlična. Spojio sam si ju direkt na struju tako da mi ne visi žica po autu od nje do upaljača. Provukao žicu kroz tapecirung krova i spojio na struju koja ide do unutarnjeg svjetla i stavio prekidač od 4kn iz chipoteke i palim/gasim na njega te on otvara/zatvara strujni krug i tako ne moram brinuti o punjenju baterije kamere ili zauzetom 12V utoru dok mi mobu treba strujice

P.S. da se nadovežem na komentare "get well soon" i "wouldn't give a fuck"...bolje da ne znate što sam sve poslije izgovorio kad mi je prošao prvotni šok zato sam i izrezao video nakon curine psovke jer je tad počeo moj monolog o guštanju ljepljenja na šajbu dotične itd. haha
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 14:09   #2178
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,533
Citiraj:
Autor Laszlo Pregled postova
Evo šta sam ja doživio jučer na staroj cesti kod bjelovara negdje. Zabilježeno dash cam-om u autu, cura mi se uzrujala pa zanemarite malu psovku

https://vid.me/CWeW

Primjetite kako žena u niti jednom trenutku nije pogledala desno, a kroči nogom u tu traku, a nakon što sam joj potrubio ona I DALJE NE GLEDA nego dapače još potrči u moju traku! Na snimci se možda ne čini tako, ali falilo je doslovno par cm da ju dignem ko čunj.
Evo još uvijek mi nije jasno kako možeš na brzoj na cesti se lagano prešetavati na drugu stranu, ali UOPĆE NE GLEDATI ima li auta, doslovno niti jednom ne pogledati stranu!
Strava! Ljudi se ponasaju kao ovce na cesti. Dobro je proslo, inace bi je imao cijeli zivot na dusi, bez obzira tko je kriv. Ljudi oprez u prometu!
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 14:43   #2179
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Strava! Ljudi se ponasaju kao ovce na cesti. Dobro je proslo, inace bi je imao cijeli zivot na dusi, bez obzira tko je kriv. Ljudi oprez u prometu!

Upravo to, tu je najmanje bitno tko je kriv, a da sam ju razljepio ne bih mogao mirno spavati do kraja zivota.
Evo upravo sad se vozio po zelenom valu i frajer oduzeo prednost zeni na biciklu koja je isla ravno, a on joj presjekao put u lijevo i zena u zadnji cas skuzila, strasno
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 15:22   #2180
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,758
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Umjesto da sluške+bic kažnjavaju drakonski, baš kao i vožnju preko pješačke zebre, neeee, oni prcaju bicikliste za budalaštine i pune proračun.
Ja bih se kladio da je to uzrok 90% svih biciklističkih prometnih nezgoda, pa hebemu, valjda ima netko tko gleda u tu statistiku i promišlja preventivno, te shodno tome modulira Zakon...valjda
Ja bih, bogami, oduzimao bicikle za takve prekršaje, isto kao što bih oduzimao mobitele vozačima automobila... pa ti samo napravi prekršaj, majstore.
Hebemu, i ti mobiteli u autima, pa zar se ne može provesti neki akcijski program nabave tih "plavozubih" uređaja i bespla ugradnja u stanicama za tehnički pregled, uz subvenciju države, pa da se smanji broj tih "jednorukih" vozača...tko danas nema mobitel koj podržava tu tehnologiju?
Analiza i prevencija...opet
Bilo je istraživanje, vezano za bluetooh u autu. I rezultat je bio da gotovo nema razlike dok klasično telefoniraš ili bluetoothom. I na jednom i drugom ti pada koncentracija i povećava se rizik od nesreća. Osobno bih kompletno zabranio razgovore u vožnji. Uvijek možeš parkirati sastrane i obaviti razgovor ako je baš tako hitno...



Citiraj:
Autor Laszlo Pregled postova
Evo šta sam ja doživio jučer na staroj cesti kod bjelovara negdje. Zabilježeno dash cam-om u autu, cura mi se uzrujala pa zanemarite malu psovku

https://vid.me/CWeW

Primjetite kako žena u niti jednom trenutku nije pogledala desno, a kroči nogom u tu traku, a nakon što sam joj potrubio ona I DALJE NE GLEDA nego dapače još potrči u moju traku! Na snimci se možda ne čini tako, ali falilo je doslovno par cm da ju dignem ko čunj.
Evo još uvijek mi nije jasno kako možeš na brzoj na cesti se lagano prešetavati na drugu stranu, ali UOPĆE NE GLEDATI ima li auta, doslovno niti jednom ne pogledati stranu!
Podjsjetilo me na neki dan u nekim novinama je bio link na takve snimke u Rusiji. Tamo su takve stari postale normala
Kokoške na cesti...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 15:43   #2181
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Bilo je istraživanje, vezano za bluetooh u autu. I rezultat je bio da gotovo nema razlike dok klasično telefoniraš ili bluetoothom. I na jednom i drugom ti pada koncentracija i povećava se rizik od nesreća. Osobno bih kompletno zabranio razgovore u vožnji. Uvijek možeš parkirati sastrane i obaviti razgovor ako je baš tako hitno...



Podjsjetilo me na neki dan u nekim novinama je bio link na takve snimke u Rusiji. Tamo su takve stari postale normala

Kokoške na cesti...

Slazem se, koncentracija drasticno pada i jednim i drugim nacinom telefoniranja u voznji, medutim po svom iskustvu bih rekao da ipak je sigurnije voziti s bluetoothom jer mislim da malo manje padne koncentracija nego klasicno, ali i najbitnije imas obje ruke slobodne sto moze biti kljucno u nekim trenucima.

Postaje polako i kod nas normala taj totalni idiotizam u prometu. Evo sad se pak vracao doma i gore na pocetku zelenog vala, prije savske, covjek se okrenuo na bok, auto izrazbijan, vatrogasci dosli rezat lim. Nema drugih sudionika, znaci prevelika brzina i kaskaderski frajerizam vjerojatno u pitanju
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 16:31   #2182
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Bilo je istraživanje, vezano za bluetooh u autu. I rezultat je bio da gotovo nema razlike dok klasično telefoniraš ili bluetoothom. I na jednom i drugom ti pada koncentracija i povećava se rizik od nesreća. Osobno bih kompletno zabranio razgovore u vožnji. Uvijek možeš parkirati sastrane i obaviti razgovor ako je baš tako hitno...
Nek se onda i zabrani vožnja auta ako nisi sam, jer i tada veliku većinu vremena pricas sa suvozačem, recimo, i nisi baš koncentriran na vožnju
pokra89 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 16:36   #2183
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Nek se onda i zabrani vožnja auta ako nisi sam, jer i tada veliku većinu vremena pricas sa suvozačem, recimo, i nisi baš koncentriran na vožnju
To nije ni približno isto. Suvozač je bitno više u toku s vožnjom za razliku od nekog preko telefona.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 16:39   #2184
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Šta ti znači "bitno više u toku s vožnjom"? Neće suvozač zakočiti ako ti netko ili nešto izleti iznenada.
Da ne idem dalje u off topic, ono gore sam napisao čisto da se zna koja je uloga bluetootha, a to je da su ti ruke slobodne. Koncentracija ti je smanjena svakako, slušao radio, pričao sa suvozačem, pričao na mob preko bt-a, itd itd
pokra89 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 16:46   #2185
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Šta ti znači "bitno više u toku s vožnjom"? Neće suvozač zakočiti ako ti netko ili nešto izleti iznenada.
Ne, ali će zašutiti, shvatiti zašto ti šutiš ili slično.
Onaj s druge strane nema nikakvu ideju što se zbiva.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2015., 23:59   #2186
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,758
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Nek se onda i zabrani vožnja auta ako nisi sam, jer i tada veliku većinu vremena pricas sa suvozačem, recimo, i nisi baš koncentriran na vožnju
Po reakciji pretpostavljam da si ti jedan od tih koji intenzivno telefoniraju u vožnji. Kao što sam rekao (i ostajem pri tome), ako imaš poziv u vožnji, vidiš da je važan, pa što je takav problem parkirati sastrane i odraditi to bez da ugrožavaš druge sudionike u prometu?
Inače, zakonom je zabranjeno ometati vozača u vožnji. Tako da si djelomično u pravu u svojoj gornjoj izjavi.

Našao sam par članaka:
http://evidencebasedliving.human.cor...while-driving/
http://articles.baltimoresun.com/201...ds-free-device
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 00:14   #2187
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Ne znam, ja dok vozim, kada me netko zove, niti ne mičem ruka sa volana, pretisnem tipku, i pričam. Naravno, usporim malo i pažljivije vozim i to je to.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 12:14   #2188
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Jako dobar video kako problematične vozače rješava ruska policija:
https://www.youtube.com/watch?v=hwdovuxzRTY
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 14:40   #2189
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,964
Hahaha, jebeno
Glumio je barabu pa je i dobio sto ga ide
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2015., 09:45   #2190
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,073
Šta je s onom ekipom koja svaki dan redovito prelazi preko mimare između dva zelena vala? Nije mi jasno kak se to ne kazni. Ujutro je mimara nova prometnica
nub je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na