Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2015., 21:19   #7351
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ovisi najvise o tome sto ces gledati na njemu. Za SD bi TV trebao biti poprilicno dobar u prikazivanju tog materijala da bi izgledalo dobro sa 2.5m. S druge strane za 1080p je cak i premala dijagonala
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2015., 21:27   #7352
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Najviše bi gledao HD materijal (serije i filmovi) sa kompa, a kasnije i sa NAS-a preko rPi. I 48'' mi se čini prevelik već tako da iznad toga ne bih ni išao, a sa druge strane financije definitivno ne dopuštaju veću dijagonalu.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2015., 21:48   #7353
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nije uopce prevelik za HD. Ja definitivno ne bih isao na manju dijagonalu.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2015., 21:57   #7354
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Zanimalo me samo što se tiče udaljenosti od trosjeda i zbog veličine prostorije da ne bi bio prevelik ipak.
Prije kupnje ću još uživo vidjeti kako to izgleda sa te daljine, pa ću onda najbolje znati, no gotovo sigurno bi išao na tu veličinu, a i na navedeni TV pošto sam po netu vidio dosta dobre komentare.
Za moje potrebe smatram da će to biti i više nego dobra kombinacija.
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 07:05   #7355
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Sestra je baš na moju preporuku krajem 2012 kupila 50st50. Svaki put kad navratim tamo tv me iznenadi odličnom slikom, čak i sd sadržaji izgledaju odlično. Briljantan tv
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 10:24   #7356
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,584
Citiraj:
Autor doom206 Pregled postova
Već sam prije pisao da mi je za oko zapeo Samsung 48H5000 TV, no pošto sam se preselio u novi stan malo me muči jedna stvar.

Dal je 48'' preveliko za prostoriju od 17 kvadrata i za gledanje sa udaljenosti od 2.5 m? Da idem ipak na nešto manje ili će ovo ipak biti dobro?
Uzmeš li manji tv, za par dana će ti biti ža
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 22:51   #7357
7carlos6
Premium
Moj komp
 
7carlos6's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 235
Molim za savjet. Kupio bi novu televiziju i dvoumim se između: Sony KDL-50W805B i Samsunga UE50H6400 T2. Samsunga sam vidio u dućanu i slika mi se ne čini loša. Zvao sam telefonski Santa Domenicu i tip mi je rekao da Sony ima bolju sliku.Treba mi pomoć ako ih je netko obadva vidio u radu da mi usporedi kvalitetu slike. Smart tv funkcije me baš i ne zanimaju previše jer mi je komp spojen na tv.
7carlos6 je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 23:24   #7358
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Ja to titranje ne primjetih dosad na mojoj Samsung PS51F5500 plazmi hmm..
Na LCD-u 50Hz bi to skužio odmah ali na svojoj plazmi ni t od titranja.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 10:07   #7359
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Jučer sam gledao sliku na svojoj VT60-tki, inače sam osjetljiv na titranje slike i znam kako ga uočiti perifernim vidom, ali jednostavno ga nema.

Zujanje kod svijetlih pozadina je čujno, ali ne do mjere da bi smetalo kod gledanja filmova (čuje se kad se isključi zvuk i nafrlji bijela pozadina).
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 10:59   #7360
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Izjave na razini onih ni L od loseg kontrasta na mom LCDu Plazma mora titrati, to je nacin na koji prikazuje sliku. Vecina takodjer ne vidi ni zelene tragove i bljeskove na plazmi, ne znaci da ne postoje
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 12:32   #7361
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
A frigaj ga, ja ti kažem da sam osjetljiv na titranje i u doba CRT-ova sam sa vrata vidio kada nekome nije bilo osvježavanje na 85 Hz.

Ako ti vidiš titranje/zelene tragove/bljeskove, ok, plazma zbilja nije za tebe. Da ja vidim sve te stvari koje opisuješ, bacio bi je preko prozora.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 16:51   #7362
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Istina je da su neki ljudi osjetljiviji na titranje i mogu primjetiti ghosting, ali mislim da su rijetki. Takvo nešto uglavnom uhvate video kamere. Imao sam nekoliko plazmi u kući, niti na jednoj nisam primjetio ni titranje ni ghosting, ali ne mogu tvrditi da nema ljudi koji ga primjećuju. Rasprava je bespotrebna.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 17:32   #7363
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ispada da trebas biti freak prirode da primjetis titranje a stvar je vrlo jednostavna - plazme titraju, otprilike negdje izmedju 50Hz i 100Hz CRT-a, percepcija ovisi o svjetlini sadrzaja na ekranu i dijagonali/udaljenosti gledanja. Rijetki vide ikakve razlike uopce na TVima o kojima mi laprdamo tako da...
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 07:39   #7364
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,584
Citiraj:
Autor 7carlos6 Pregled postova
Molim za savjet. Kupio bi novu televiziju i dvoumim se između: Sony KDL-50W805B i Samsunga UE50H6400 T2. Samsunga sam vidio u dućanu i slika mi se ne čini loša. Zvao sam telefonski Santa Domenicu i tip mi je rekao da Sony ima bolju sliku.Treba mi pomoć ako ih je netko obadva vidio u radu da mi usporedi kvalitetu slike. Smart tv funkcije me baš i ne zanimaju previše jer mi je komp spojen na tv.
Imam UE48H6400 T2 te je sveukupni dojam odličan. HD materijal je odličan, a naš tv program vrlo dobar. TV ima opcija na lopate te i atraktivno izgleda. Imaš ovdje recenziju, http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue48h...1411133951.htm
U SD kad sam kupovao, prodavač je bio ljubazan i nadasve informiran (i toga ima). Mislio sam Sony uzet, ali model lošiji od tvog napisanog. Nakon testiranja Sony, Panasonic i ovog Samsunga (sve trenutni BB), ipak sam na njegov prijedlog uzeo Samsunga (iako mu je u interesu prodat Sony radi politike firme). Sony mi je bio također super, ali sporost media playera i malo opcija kod podešavanja titlova su me odbile.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 09:18   #7365
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,073
Citiraj:
Autor 7carlos6 Pregled postova
Molim za savjet. Kupio bi novu televiziju i dvoumim se između: Sony KDL-50W805B i Samsunga UE50H6400 T2. Samsunga sam vidio u dućanu i slika mi se ne čini loša. Zvao sam telefonski Santa Domenicu i tip mi je rekao da Sony ima bolju sliku.Treba mi pomoć ako ih je netko obadva vidio u radu da mi usporedi kvalitetu slike. Smart tv funkcije me baš i ne zanimaju previše jer mi je komp spojen na tv.
Ja imam baš tog samsunga, tj starci ga imaju. I ok je to tv, ima dost funkcija, čita hrpu formata, i HD izgleda odlično (naravno), dok je SD program tipični očaj kao i na svim TV-ima od 50".

Najveća mana mu je kut gledanja, slika izgleda isprano ako ne gledaš ravno u njega +/- određeni kut. Ali to je općenito mana LCD-a s VA matricama, a oba modela koja si naveo su VA.

Najbolje bi ti bilo pogledat tv-ove u dućanu pa usporedit, iako je po defaultu slika napucana s dinamičkim kontrastom i svim ostalim glupostima, pa je teško prosudit kakva će slika bit nakon što se podesi kak spada.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 09:39   #7366
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Ja imam baš tog samsunga, tj starci ga imaju. I ok je to tv, ima dost funkcija, čita hrpu formata, i HD izgleda odlično (naravno), dok je SD program tipični očaj kao i na svim TV-ima od 50".

Najveća mana mu je kut gledanja, slika izgleda isprano ako ne gledaš ravno u njega +/- određeni kut. Ali to je općenito mana LCD-a s VA matricama, a oba modela koja si naveo su VA.

Najbolje bi ti bilo pogledat tv-ove u dućanu pa usporedit, iako je po defaultu slika napucana s dinamičkim kontrastom i svim ostalim glupostima, pa je teško prosudit kakva će slika bit nakon što se podesi kak spada.
Kada je lcdtv diagonale 50" ili veći logično je da ide u neki široki dnevni boravak,a tu najviše dolazi do izražaja slab vidljivi kut. Nebi se složio s tim da sd programi moraju izgledati loše na većim diagonalama ekrana,npr. jedna panasonic 50st50 plasmica je živi dokaz da nemora tako biti.

Kakav je neki televizor najbolje se vidi ako se direktno usporedi sa nekim drugim,paralelno da prikazuju isti sadržaj u istoj prostoriji, prvo po dnevnom svijetlu, zatim umjerenom i na kraju u potpunom mraku.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 10:22   #7367
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,073
Ok, naravno, ali ovdje se radi o izboru između dva modela koja su oba LCD VA.

Plasma, kao što sam napisao u jednom od prijašnjih postova je superiorna za prikaz sd programa, kao i kut gledanja, ali plazme su praktički izumrle, tako da...

Po meni su mane navedenih tv-a prikaz sd sadržaja i kut gledanja, što ne mora nužno bit presudno ako se tv gleda iz dobrog kuta i ako se gleda hd sadržaj..
nub je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 10:30   #7368
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Eto, panasonic je napravio dobro ekipi koja je 2012,2013 ili 2014 kupila dobar plasma tv, jer da svoj tv prodaju sada,vjerovatno veliki dio novaca mogu dobiti nazad,a ponekad čak i više nego što su dali-pany plasma evergreen.
Sa druge strane sa odlukom da prekinu proizvodnju plasma ekrana veliki dio videofila su ostavili na cjedilu.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2015., 12:32   #7369
seneka
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: kutina
Postovi: 6
Molim pomoć ! Kupio bi novi tv, ful hd, 40 ili42" sa mogučnošću snimanja na Hard disk i kasnije reprodukcije. Trebao bi imati i dvb-t2 da opet za neko vrijeme nemoram imati 2 daljinska. Znači snimanje i dvb-t2. Ako netko ima takav tv.molio bi kakva su njegova iskustva. Igre,internet,3d, me ne zanimaju,ali mi ne smetaju.Buđet do 4000 kn. Lp.
seneka je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2015., 23:10   #7370
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 271
Pozdrav, starci kupju novi tv pa me zanima best buy do 4500kn.
Velicina do 107, udaljenost je cca 2,5m od kauča. Uvjet je sto bolja slika, gledanje filmova, utakmice itd. Razno razni dodatci tipa 3d itd nije bitno.

sto mislite o navedenim modelima koji su u elipsu na akciji.
http://www.elipso.hr/audio__video/te...IPS-42PFS7509/
http://www.elipso.hr/audio__video/te...UNG-UE40H6400/
http://www.elipso.hr/audio__video/te...C-TX_40AX630E/
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 02:05   #7371
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,483
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 08:33   #7372
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Eto, panasonic je napravio dobro ekipi koja je 2012,2013 ili 2014 kupila dobar plasma tv,
Sa druge strane sa odlukom da prekinu proizvodnju plasma ekrana veliki dio videofila su ostavili na cjedilu.
nema milosti u svijetu kapitalzima i dobiti...tako da to nije neočekivano.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 08:54   #7373
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,073
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
nema milosti u svijetu kapitalzima i dobiti...tako da to nije neočekivano.
....i u svijetu tehnologije. Isto je vjerojatno veliki dio videofila ostao na "cjedilu" s napuštanjem crt-a, al tehnologija ide dalje - manja potrošnja, veća kvaliteta slike, manje dimenzije, whatever. Danas ima već dosta solidnih lcd-a, a sad i oled, pa onda nešto nakon tog šta će već doć itd.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 09:49   #7374
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
....i u svijetu tehnologije. Isto je vjerojatno veliki dio videofila ostao na "cjedilu" s napuštanjem crt-a, al tehnologija ide dalje - manja potrošnja, veća kvaliteta slike, manje dimenzije, whatever. Danas ima već dosta solidnih lcd-a, a sad i oled, pa onda nešto nakon tog šta će već doć itd.
Veća kvaliteta slike?
To je kao da ja napišem da preferiram plazmu jer manje troši
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 09:54   #7375
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,073
Ha? Pa npr. od kad je crt napušten do danas rezolucije, a i dijagonale, su značajno porasle. Boje, kontrast, kut gledanja itd. možda i ne, ali bit će.. valjda. Tom se teži, ne?
nub je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 12:56   #7376
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ko kaže da je crt napušten, jedan se baš skrasio kod mene ovih dana,siroti

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 24.12.2019. u 19:14.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2015., 09:50   #7377
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 407
Pozdrav,
Zadnjih dana se mučim sa kupovinom tv-a i izbor je pao na ova dva uređaja:

http://www.technomarket.hr/products/...48/lg-42lb650v
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...=37PFL6007K/12

Oba televizora su rabljena, relativno nova sa 20+ mjeseci garancije i računom. Philips bi me došao 100kn manje.
Koji bi od ova dva uređaja Vi uzeli, ja nekako naginjem LG-u čisto zato jer mi je Philips do sada totalna nepoznanica.
Hvala!
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 09:12   #7378
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,181
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Ko kaže da je crt napušten, jedan se baš skrasio kod mene ovih dana,siroti
gleda se max tv
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 12:08   #7379
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ma gleda se sve po malo, max tv također
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 12:22   #7380
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Pozdrav,
Zadnjih dana se mučim sa kupovinom tv-a i izbor je pao na ova dva uređaja:

http://www.technomarket.hr/products/...48/lg-42lb650v
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/d...=37PFL6007K/12

Oba televizora su rabljena, relativno nova sa 20+ mjeseci garancije i računom. Philips bi me došao 100kn manje.
Koji bi od ova dva uređaja Vi uzeli, ja nekako naginjem LG-u čisto zato jer mi je Philips do sada totalna nepoznanica.
Hvala!
LG je 5" veći, iako ni taj Philips nije loš (serija 6 je neka srednja klasa kod Philipsa). Osobno glasam za LG.
Garro je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na