Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.04.2015., 20:58   #5971
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
UPS, nova stranica, ispričavam se.

Citiraj:
Autor Beetlejuice Pregled postova
Pozz ekipa, savjet molim. Dakle kupio sluje(#1) prije cca. 2 god. Nakon mjesec dana i više lijeva sluja počela prekidati. Pomislio pošto sam ih platio 100 kn nisam mogao bolje ni očekivati, mogu predurati tu i tamo da nestane zvuk.

Nastavilo se dalje s prekidom zvuka, pošaljem na servis (kupovao preko kolege jer ima frenda koji radi u dučanu pa da mi ispadne jednostavnije). Dobio nove, nisam račun dobio, pitam kolegu zašto mu frend nije dao račun (pretpostavljam trebao bi ga dobiti jer sam original poslao s slujama), veli da ako budu opet zezale da mu se samo javim.

Nove sluje(#2) počele iste simptome davati, ja ih pošalejm tj javim se kolegi, uredno ih zaprimio i nadodao da bih volio uzeti neke druge plus moja nadoplata jer ne želim dobiti iste (očito neka tvornička greška ili nešto sl.) jer bolje da tgovina ne daje povrat love nego da kod njih kupim i bude win win situacija.

Dobio treće sluje, nove i rekao mi kolega da ne daju povrat nakon što su sluje tako dugo u upotrebi?! Ne pristaju na ovaj moj prijedlog. Jesam li ja krivo shvatio da ne mogu uzeti druge plus moja doplata ili su oni u pravu?
Što mi je dalje činiti?


Ako imaš račun i proizvod je unutar garantnog roka te ako ti nisu u mogućnosti ponuditi identičan proizvod, onda imaš pravo na povrat novaca ili u daljnjem dogovoru s njima na neku zamjenu za druge proizvode ili jedan proizvod uz nadoplatu s tvoje ili povrat novca s njihove strane.

Tvoja situacija je takva da račun i potvrdu o garanciji nemaš, tak da možeš biti sretan da ti se uopće izlazi u susret.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 21:16   #5972
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Tvoja situacija je takva da račun i potvrdu o garanciji nemaš, tak da možeš biti sretan da ti se uopće izlazi u susret.
Kako to nema racun i garanciju kad pise da ima. I ovo je vec rjeseno
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 23:10   #5973
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Riješeno je, ispričao sam se jer nisam vidio novu stranicu prije postanja

Iako je konstatirao da računa više nema:

Citiraj:
Autor Beetlejuice Pregled postova
Dobio nove, nisam račun dobio, pitam kolegu zašto mu frend nije dao račun (pretpostavljam trebao bi ga dobiti jer sam original poslao s slujama), veli da ako budu opet zezale da mu se samo javim
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 11:00   #5974
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Mda, i ja sam se nespretno izrazio, kad su mi dali nove sluje nisu mi dali nikakav račun (pretpostavljam da bi trebali) iako ja imam original kopiran.
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 19:55   #5975
AnyKiller747
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1
Dali bi priznali garanciju ?

Imam matičnu Gigabyte b75-d3v i silom sam gurao USB ali na krivu stranu i odjednom se računalo ugasilo . Izbadim USB i opet pokrenem računalo. Kada se računalo upalilo i sve to gurnem USB u isti utor ali sada na pravu stranu bez sile i ugasi mi se računalo i ne želi se više upaliti . Mislio sam da je problem u matičnoj , ali ispada da je krepalo napajanje , jer sam stavio jedno drugo i PC je normalno radio. Napajanje je FSP Raider 550w , kupljeno u Futuri IT prije 1 godinu . Imam račun, papire i sve , ali ne znam dali bi mi priznali to jer prema situaciji sam ja kriv za kvar. Ako mi priznaju pod garanciju , dali ću dobiti novo napajanje ili će probati popraviti ? Koliko će im trebati da odrede dali će mi priznati ?
AnyKiller747 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2015., 23:03   #5976
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Dobro da nisi uz sve to napisao i ime, prezime i serijski broj...
Ima li fizičkog oštećenja kao tragovi da je nešto gorilo?

Ako nema, mogao si samo poslati i bez problema riješiti.....

I da, prema situaciji, ti si kriv i jamstvo ne vrijedi....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 13:54   #5977
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Evo mog današnjeg iskustva sa jednim dućanom u jednom trgovačkom centru



Prolog:
Riknuo mi je jedan kućanski uređaj i odnio sam ga na reklamaciju. Nakon 3 tjedna, u petak zovu iz dućana da dođem po novi uređaj, da se neće popravljati postojeći. I idem ja lijepo danas pokupiti novi uređaj sa finim osjećajem da će biti nesuglasica oko novog jamstva. U biti ZNAO SAM da će biti nesuglasica, pa sam si isprintao dio zakona sa famoznim člankom 425.

Eto mene u dućanu.

JA: "Dobar dan.“

ON: "Dobar dan. Izvolite?“

JA: "Zvali ste me u petak. Došao sam po novi uređaj jer nije popravljan onaj reklamirani, evo ga papiri."

ON: "Aha, samo malo... Evo ga, tu je. Hoćete li molim Vas potpisati da ste ga preuzeli?"

JA: "Hoću, ali prije potpisa, recite mi, novi uređaj je, dakle ide i nova granacija od 24 mjeseca?"

ON: "Ne ne, ide stara garancija, ona vam se u biti nastavlja, znate. Nema nove garancije od 24 mjeseca ...*smijeh*... Pa gdje bi mi došli tako."

JA: "Jeste li sigurni u Vašu tvrdnju o garanciji na novi uređaj?"

ON: "100%, da da, to je politika firme, gospodine. Nema tu nove garancije"

JA: "Aha, znači ako sam dobro shvatio, politika Vaše firme je iznad zakona Republike Hrvatske?"

ON: "Kako to mislite „iznad zakona“, gospodine?"

JA: "Pa objasnite Vi meni kako Vi mislite sa „politika naše firme“. Slučajno imam dio zakona o potrošačima kod sebe i članak 425. kaže sasma suprotno od Vaše tvrdnje." (vadim iz fasciklića 2 lista A4 gdje su isprintani članci od 423. do 429. te je florescentnim markerom obojan dio u članku 425. gdje lijepo piše to što mu objašnjavam)

ON: "Hm... hm... da... da... ne znam...“ (čita i mrda obrvama ko Mesić).

ON: "Čujte, ja ne znam detalje, dajte da nazovem šefa pa da vidimo što će on reći." (vadi mobitel i zove šefa)

ON: "Šefe dobar dan. Tu je gospodin došao po novi uređaj sa servisa. Jel Vi možda znate, kako ide garancija na taj novi uređaj? Ide li nova ili se nastavlja ona prva? ... Aha, znači, nastavlja se ona prva garancija. OK šefe, ali on tu maše sa nekakvim zakonom iz Narodnih Novina i člankom 425. gdje piše da sa novim uređajem ide i novo jamstvo na njega... ...***30 sekundi tišine***... da... da... da... da da, novi uređaj je dobio nakon reklamacije... ne znam, i meni prvi glas... a dobro... da... aha... OK šefe, dogvoreno, budem mu rekao. Pozdrav, bok."

ON: "Da, gospodine, biti će da ste u pravu. Imate pravo na novo jamstvo. Hehe, iskreno, nisam znao da taj zakon postoji. Ispričavam se, evo, budemo to riješili, nema problema... ali uređaj je kupljen na popustu pa ćete doći sa garancijom i ovim prvim računom sutra poslijepodne kad kolegica bude u smjeni da vam potvrdi jamstvo i izda novi račun jer ja to trenutno ne mogu. Dajte mi tu na primku još jednom napišite Vaše cijenjeno ime i prezime te broj mobitela da Vas nazovemo čim kolegica dođe u smjenu."

JA: "Nema problema. Eto, sve smo se dogovorili na brzinu." (potpisujem, opet ostavljam kontakt podatke na drugi papir i uzimam uređaj te uz smješak sa novim uređajem pod rukom napuštam dućan)

ON: (trči zamnom van i nosi mi isprintani zakon) "Gospodine, gospodine, zaboravili ste ovo..."

JA: "Ma ne treba mi, hvala. Zadržite si to slobodno, imam to u kompu i isprintam si svaki put kad mi treba."


Neću odati podatke o kojem se dućanu radi niti o kojem uređaju, samo iz razloga jer je sve proteklo u najboljem
redu i nije bilo svađe ni povišenih tonova ili bilo kakvih tenzija. Trgovac je bio krajnje kulturan i uljudan i ispričao
se za svoju neupućenost u zakon RH. Očito kao i njegov šef. Tako da je poanta ovog posta ostavljena vama na
prosudbu je li to bilo APP metoda ili fakat neupućenost trgovca.
Što se mene tiče, sve OK. Dobio sam tj. dobiti ću sutra novo jamstvo i sve 5.
-->
Evo mog današnjeg iskustva sa jednim dućanom u jednom trgovačkom centru



Prolog:
Riknuo mi je jedan kućanski uređaj i odnio sam ga na reklamaciju. Nakon 3 tjedna, u petak zovu iz dućana da dođem po novi uređaj, da se neće popravljati postojeći. I idem ja lijepo danas pokupiti novi uređaj sa finim osjećajem da će biti nesuglasica oko novog jamstva. U biti ZNAO SAM da će biti nesuglasica, pa sam si isprintao dio zakona sa famoznim člankom 425.

Eto mene u dućanu.

JA: "Dobar dan.“

ON: "Dobar dan. Izvolite?“

JA: "Zvali ste me u petak. Došao sam po novi uređaj jer nije popravljan onaj reklamirani, evo ga papiri."

ON: "Aha, samo malo... Evo ga, tu je. Hoćete li molim Vas potpisati da ste ga preuzeli?"

JA: "Hoću, ali prije potpisa, recite mi, novi uređaj je, dakle ide i nova granacija od 24 mjeseca?"

ON: "Ne ne, ide stara garancija, ona vam se u biti nastavlja, znate. Nema nove garancije od 24 mjeseca ...*smijeh*... Pa gdje bi mi došli tako."

JA: "Jeste li sigurni u Vašu tvrdnju o garanciji na novi uređaj?"

ON: "100%, da da, to je politika firme, gospodine. Nema tu nove garancije"

JA: "Aha, znači ako sam dobro shvatio, politika Vaše firme je iznad zakona Republike Hrvatske?"

ON: "Kako to mislite „iznad zakona“, gospodine?"

JA: "Pa objasnite Vi meni kako Vi mislite sa „politika naše firme“. Slučajno imam dio zakona o potrošačima kod sebe i članak 425. kaže sasma suprotno od Vaše tvrdnje." (vadim iz fasciklića 2 lista A4 gdje su isprintani članci od 423. do 429. te je florescentnim markerom obojan dio u članku 425. gdje lijepo piše to što mu objašnjavam)

ON: "Hm... hm... da... da... ne znam...“ (čita i mrda obrvama ko Mesić).

ON: "Čujte, ja ne znam detalje, dajte da nazovem šefa pa da vidimo što će on reći." (vadi mobitel i zove šefa)

ON: "Šefe dobar dan. Tu je gospodin došao po novi uređaj sa servisa. Jel Vi možda znate, kako ide garancija na taj novi uređaj? Ide li nova ili se nastavlja ona prva? ... Aha, znači, nastavlja se ona prva garancija. OK šefe, ali on tu maše sa nekakvim zakonom iz Narodnih Novina i člankom 425. gdje piše da sa novim uređajem ide i novo jamstvo na njega... ...***30 sekundi tišine***... da... da... da... da da, novi uređaj je dobio nakon reklamacije... ne znam, i meni prvi glas... a dobro... da... aha... OK šefe, dogvoreno, budem mu rekao. Pozdrav, bok."

ON: "Da, gospodine, biti će da ste u pravu. Imate pravo na novo jamstvo. Hehe, iskreno, nisam znao da taj zakon postoji. Ispričavam se, evo, budemo to riješili, nema problema... ali uređaj je kupljen na popustu pa ćete doći sa garancijom i ovim prvim računom sutra poslijepodne kad kolegica bude u smjeni da vam potvrdi jamstvo i izda novi račun jer ja to trenutno ne mogu. Dajte mi tu na primku još jednom napišite Vaše cijenjeno ime i prezime te broj mobitela da Vas nazovemo čim kolegica dođe u smjenu."

JA: "Nema problema. Eto, sve smo se dogovorili na brzinu." (potpisujem, opet ostavljam kontakt podatke na drugi papir i uzimam uređaj te uz smješak sa novim uređajem pod rukom napuštam dućan)

ON: (trči zamnom van i nosi mi isprintani zakon) "Gospodine, gospodine, zaboravili ste ovo..."

JA: "Ma ne treba mi, hvala. Zadržite si to slobodno, imam to u kompu i isprintam si svaki put kad mi treba."


Neću odati podatke o kojem se dućanu radi niti o kojem uređaju, samo iz razloga jer je sve proteklo u najboljem
redu i nije bilo svađe ni povišenih tonova ili bilo kakvih tenzija. Trgovac je bio krajnje kulturan i uljudan i ispričao
se za svoju neupućenost u zakon RH. Očito kao i njegov šef. Tako da je poanta ovog posta ostavljena vama na
prosudbu je li to bilo APP metoda ili fakat neupućenost trgovca.
Što se mene tiče, sve OK. Dobio sam tj. dobiti ću sutra novo jamstvo i sve 5.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 14:25   #5978
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
pa niš novo, ja ni u ejdnom dućanu nisam naišao na novu garanciju kad sam dobio novi uređaj, jednostavno idu metodom APP, nažalost 1/10 potrošača zna svoja prava pa im to zato i prolazi
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 16:21   #5979
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
ma vraga nemože on dat odmah novo jamstvno, javi ti sutra kako je totalno prošlo, jer to je metoda APP
dadoremix je online   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 17:34   #5980
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Ajde postavi molim te tu pdf koji ti je spremljen, da sad ne listam NN. Trebati ce i meni ovaj tjedan
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 18:58   #5981
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/288230.html

Članak 425.
Isprintaj si ih od 423 do 429, to. ovo:

Citiraj:
3. Jamstvo za ispravnost prodane stvari (garancija)
Odgovornost prodavatelja i proizvođača

Članak 423.
(1) Kad je prodavatelj predao kupcu jamstveni (garancijski) list kojim proizvođač jamči ispravnost stvari u tijeku određenog vremena, računajući od njezine predaje kupcu, kupac može, ako stvar nije ispravna, zahtijevati kako od prodavatelja tako i od proizvođača da stvar popravi u razumnom roku ili ako to ne učini da mu umjesto nje preda stvar koja je ispravna.
(2) Ova pravila ne isključuju primjenu pravila o odgovornosti prodavatelja za nedostatke stvari.
(3) U jamstvu moraju biti navedena prava iz jamstva koja pripadaju kupcu, te jasno navedeno da jamstvo ne utječe na ostala prava koja pripadaju kupcu po drugim pravnim osnovama.
(4) Jamstvo mora sadržavati pojedinosti koje su potrebne kupcu za ostvarivanje njegovih prava, a posebno trajanje jamstva i teritorijalno područje važenja, te ime, odnosno naziv i adresu osobe koja je izdala jamstvo.
(5) Neispunjenje obveza iz stavka 3. i 4. ovoga članka ne utječe na valjanost jamstva.

Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.
(1) Kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio.
(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.

Produljenje jamstvenog roka

Članak 425.
(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.
(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.
(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.

Raskid ugovora i sniženje cijene

Članak 426.
Ako prodavatelj ne izvrši u razumnom roku popravak ili zamjenu stvari, kupac ima pravo na raskid ugovora ili sniženje cijene, a u svakom slučaju i pravo na popravljanje štete.

Troškovi i rizik

Članak 427.
(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.
(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.

Odgovornost više proizvođača

Članak 428.
Kad je u izradi stvari sudjelovalo više samostalnih proizvo*đa*ča pojedinih dijelova stvari ili izvođača pojedinih radova, njihova odgovornost prema proizvođaču stvari za njezinu neispravnost, koja potječe od tih dijelova ili od tih radova, prestaje kad prestane odgovornost proizvođača stvari prema kupcu.

Rok za ostvarivanje prava

Članak 429.
Prava kupca prema proizvođaču po osnovi jamstvenog lista gase se nakon isteka jedne godine računajući od dana kad je od njega zatražio popravak ili zamjenu stvari.
To sam ja imao i to sam mu ostavio na pultu
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 19:21   #5982
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Zahvaljujem Nadam se da ce i drugima biti korisno
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 19:23   #5983
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nemaš to kaj hvalit to treba po svuda kopi/pejstat svako toliko.
Isprintao i podelio po firmi ljudi su me belo gledali i pitali "kaj to fakat je tako? ajoj koliko puta su me onda zaje..."
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 19:23   #5984
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Veoma korisna informacija s obzirom da mi je tablet na popravku već 41 dan (od mogućih 45). To je već drugi put da sam ga vraćao, s tim da su naglasili da se jamstveni rok NE produžuje. Na stranu činjenica da je veoma stručno osoblje u "servisu" odradilo kurčev posao = reflashali firmware i odvalili screen protector bez ikakvog razloga dok je zapisnik o kvaru jasno isticao da je problem u bateriji...
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 19:27   #5985
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Znaci ja kupio pred par dana prijenosnu bateriju s mislju da imam 2 godine garancije, dodem tamo i veli mi da je godinu dana, i pise iza na naljepnici da je 12 mjeseci. Pitao ga da mi provjeri i kaze da je godinu. Kako nisam kod sebe imao isprintano i zurio se na bus. Otisao sam.
U slucaju kvara poslje 12 mjeseci nedajbog, i dalje mogu zahtjevati po garanciji?
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 19:32   #5986
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
Veoma korisna informacija s obzirom da mi je tablet na popravku već 41 dan (od mogućih 45). To je već drugi put da sam ga vraćao, s tim da su naglasili da se jamstveni rok NE produžuje. Na stranu činjenica da je veoma stručno osoblje u "servisu" odradilo kurčev posao = reflashali firmware i odvalili screen protector bez ikakvog razloga dok je zapisnik o kvaru jasno isticao da je problem u bateriji...
Kolega s posla u Elipsu kupio Prestigio tablet u 7. mjesecu lani. 3. puta ga nosi na popravak i na kraju vele otišla matična i nude mu zamjenski. Pokazuje mi specse. Ista dijagonala ali duplo slabiji. 512 MB RAMa umjesto 1GB i 4GB unutarnje umjesto 8GB.

I skoro prihvatio. I pokažem mu u čemu je fora i da ga ne uzima jer je to osjetno slabiji uređaj. U Elipsu mu vele kako nemaju više taj model i da mu samo taj mogu ponuditi. Da ako hoće, neka pričeka max mjesec dana pa će mu naručiti isti takav. Nakon 3 tjedna zove prodavaonicu. Šutaju ga sa telefona na telefon, iz trgovine u servis, iz servisa u sjedište trgovine u ZG da bi se opet vratio u poslovnicu. Digne glas, pripreti prijavom, pročita dio zakona i - "gospodine, dođite po novce ili po nešto što hoćete iz asortimana za te novce". Dobio pare, otišao u drugi dućan i kupio Samsungov tablet.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 19:55   #5987
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
Veoma korisna informacija s obzirom da mi je tablet na popravku već 41 dan (od mogućih 45). To je već drugi put da sam ga vraćao, s tim da su naglasili da se jamstveni rok NE produžuje. Na stranu činjenica da je veoma stručno osoblje u "servisu" odradilo kurčev posao = reflashali firmware i odvalili screen protector bez ikakvog razloga dok je zapisnik o kvaru jasno isticao da je problem u bateriji...
To u garantnom listu piše da je 45 dana? Pošto tih 45 dana u zakonu više nema nego se spominje razuman rok koji možeš interpretirat kak hoćeš...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:01   #5988
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Meni je iskreno ovaj zakon o novom jamstvu nonsens. Crkne uredjaj nakon 23 mjeseca,29 dana i 23 sata i dobijes novi uredjaj s 2 godine jamstva. Prodavac je zakinut ali potrosacu je to odlicno. Ako kupac ima srece moze imati uredjaj s 10 godina jamstva. Nonsens.
S druge strane nema limita za popravak. Razuman rok. Hahah. Idiotizam od zakona.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:01   #5989
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
nema vise nazalost 45 dana u zakonu AFAIK, nego ko sto fanatik kaze, pise razumni rok. imao sam trakavicu nedavno pa sam dobrano morao proucit sve to.
bio u kontaktu sa potrosacem telefonski i meilom i kad sam im spomenuo to, su se nasmijali i rekli da je to tako i da se nis nazalost nemoze.

edit: @bruno, afaik nije prodavac zakinut neko proizvodac i vec smo miljon puta raspravljali, ako im ne odgovara nek ne proizvode/prodaju i neka zatvore tvornice/ducane.
pa to je vani normalno vec miljon godina, a mi se stalno tu natezemo oko toga jizus. trebala bi gara bit jos i duza, a ne samo 2g obzirom da je i dokazano u m asu slucajeva da majstori "programiraju" uredaj kad da krepa. takozvana planned obsolesence.
a ovaj drugi dio oko "razumni rok" jest totalna nebuloza i to se slazem, al vjerovanto je napravljen po nekakvom programu iz neke "normalno" EU zemlje gdje proizvidacu/prodavacu ne pada napamet prcat kupca LOL

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 12.04.2015. u 20:07.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:07   #5990
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
To u garantnom listu piše da je 45 dana? Pošto tih 45 dana u zakonu više nema nego se spominje razuman rok koji možeš interpretirat kak hoćeš...
U jamstvanom listu piše ovako:

"U slučaju kvara na proizvodu koji je predmet ovog jamstva, obavezujemo se da ćemo isti popraviti u razumnom roku - 45 dana.
Ako se proizvod ne može popraviti ili se ne popravi u razumnom roku - 45 dana, biti će zamijenjen novim."

Jedino što još nije jasno pod tim je da li su mislili na 45 radnih ili ukupno. U svakom slučaju ne radi se o razumnom roku.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:09   #5991
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
U jamstvanom listu piše ovako:

"U slučaju kvara na proizvodu koji je predmet ovog jamstva, obavezujemo se da ćemo isti popraviti u razumnom roku - 45 dana.
Ako se proizvod ne može popraviti ili se ne popravi u razumnom roku - 45 dana, biti će zamijenjen novim."

Jedino što još nije jasno pod tim je da li su mislili na 45 radnih ili ukupno. U svakom slučaju ne radi se o razumnom roku.
budi sretan da su oni specificirali sami 45 dana pa ih sad stime mozes gonit.
neznam jedino dali ih kaci zakon ako su sami napisali to ili je to interno pravo koje mogu prekrsit kako se sjete.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:11   #5992
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Ako nije jasno navedeno radnih dana onda se rasi o svim danima.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:12   #5993
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Meni je iskreno ovaj zakon o novom jamstvu nonsens. Crkne uredjaj nakon 23 mjeseca,29 dana i 23 sata i dobijes novi uredjaj s 2 godine jamstva. Prodavac je zakinut ali potrosacu je to odlicno. Ako kupac ima srece moze imati uredjaj s 10 godina jamstva. Nonsens.
S druge strane nema limita za popravak. Razuman rok. Hahah. Idiotizam od zakona.
U tom slučaju dođe sudski vještak i ako se ustanovi da je kupac namjerno ukenjao uređaj (ko ona baba u Potrošačkom kodu kaj je smočila mobitel a pravila se grbava), tada si lagano pušiona. Jasno da MSAN neće sudskog vještaka koristiti za WD Blue 500 GB, ali npr. uvoznik mobitela ili već tko je tu glavni bi mogao za jedan SGS6 recimo

I da, prodavaču ni iz đepa ni u đep.

Na kraju krajeva, kakav god zakon da se donese, uvijek će biti onih koji će ga zlorabiti, kao i svaki zakon tj. njegovu izmjenu. U ovom slučaju, prvo su trgovci muljali i krali, sad mogu potrošaći ujebavat diskove i grafičke i matične mjesec-dva prije isteka gare. Ali opet, nema puno ljudi koji to rade. Veći je postotak bio pokvarenih trgovaca nego je sada pokvarenih korinika.
No, to su već neke moralne spike koje nisu predmet ni tema ovog threada.

Kad se sjetim samo Comela u Karlovcu. Na Samsung CD prže od soma kuna gara godinu dana, a kod njih 6 mjeseci jer eto, politika firme je bila takva.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:18   #5994
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Samo ne vidim smisao. Proizvodjac (pogresno sam se izrazio prodavac) bi trebao garantirati 24 mjeseca ispravnog rada s jednom kupnjom. Koliko ces novih dobiti nije bitno. Eventualno produziti dane koje je bio u servisu.
S druge strane razuman rok je - sto? Ok,rijetko se ne rijesi stvar u u roku 45 ili 60 dana ali zakon je tu nedorecen
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:19   #5995
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tako je i bilo. Pa su nas trgovci muljali sve u 16.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:20   #5996
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Kako mislis? Nisam imao bas losih iskustava s nicim konkretno pa ne znam. Osim famozne vode u telefonu cim vide da je mob negdje s obale.
Ali za ostalo sam uvijek rijesavao bez problema.
Evo recimo masina za rublje,2 puta sredjena bez pitanja,pa hard disk u diskontu,pa maticna u linksu. Nedavno sam dobio novi iphone 4s iz Agrama u roku 5 dana. Bio je kupljen u Italiji. Mozda jos nesto ne sjecam se
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:27   #5997
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ja baš i nisam. Od Linksa, preko spomenutog Comela, pa lokalnog propalog TV servisa za Grundig i sad zadnje lokalnog dućana. Svima sam morao nositi printane zakone ili ranije prijetiti sa DI da bi riješili onako kako piše. To me u biti smetalo.

Sad je crno na bijelo i nema više "hebe nam se, to je naša politika, a ti oš-neš". U Karlovcu mnogi više ne postoje zbog takvog určevitog pristupa, a drugi su na aparatima i blokadi. Pošteni i dalje rade.
Recimo Lingua Centar je najsvjetlija točka što se tiče informatičkog dućana i servisa u Karlovcu. Gazda i serviser su naprosto legende. 75% svega što posjedujem/sam posjedovao je kupljeno kod njih i nikad problema sa garom nije bilo. Nikad.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:43   #5998
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Evo mog današnjeg iskustva sa jednim dućanom u jednom trgovačkom centru

/cut

Što se mene tiče, sve OK. Dobio sam tj. dobiti ću sutra novo jamstvo i sve 5.
Jest sve ok i drago mi je da si dobio novi uredaj kao sto bi ja volio novi ali ovo vrijedi samo u jos u hr, u EU na novi uredaj dobijes produzetak starog jamstva za ono vrijeme dok ti je uredaj bio na servisu, cisto da znate. Vise nema novi uredaj <-> novo jstvo kad tad cemo i mi morati usvojiti taj zakon kao sto smo dosad usvojili sve one koji nama idu na ruku. Ja bi volio da to nije tako al doci ce kad tad
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:44   #5999
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
U jamstvanom listu piše ovako:

"U slučaju kvara na proizvodu koji je predmet ovog jamstva, obavezujemo se da ćemo isti popraviti u razumnom roku - 45 dana.
Ako se proizvod ne može popraviti ili se ne popravi u razumnom roku - 45 dana, biti će zamijenjen novim."

Jedino što još nije jasno pod tim je da li su mislili na 45 radnih ili ukupno. U svakom slučaju ne radi se o razumnom roku.
to je jamstveni od microline-a ili?

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Jest sve ok i drago mi je da si dobio novi uredaj kao sto bi ja volio novi ali ovo vrijedi samo u jos u hr, u EU na novi uredaj dobijes produzetak starog jamstva za ono vrijeme dok ti je uredaj bio na servisu. Vise nema novi uredaj <-> novo jstvo kad tad cemo i mi morati usvojiti taj zakon kao sto smo dosad usvojili sve one koji nama idu na ruku. Ja bi volio da to nije tako al doci ce kad tad
ovo nisam znao, otkada to? piše to negdje?

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
@fripper
http://www.corsair.com/en-us/support/warranty

Citaj, uzeo sam primjer za corsair ali i za ostale je tako. kad iskopam bas sa EU, postam.
hvala

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 12.04.2015. u 20:56.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:46   #6000
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Cim su dani u pitanju misli se na radne.

@fripper
http://www.corsair.com/en-us/support/warranty

Citaj, uzeo sam primjer za corsair ali i za ostale je tako. kad iskopam bas sa EU, postam.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na