Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Iskon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2015., 12:14   #2281
subixonfire
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 34
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Moguće da vam routeri ne prikazuju dobro parametre, ne bi se čudio.
Danas mi je linija opet nešto lošija.
Danas max UL 2.5mbps i DL 26mbps a prije 2 dana 3/28mbps.

Danas:
Nesto razmisljam, jel pada kisa i u RI trenutno...
subixonfire je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 12:14   #2282
Id10t
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: ispod mosta
Postovi: 30
E da, kakva su vam iskustva sa povratkom starog rutera? Meni je istekla Ugovorna obveza jos prije godinu dana, ali nitko mi u kontaktu s njima nije ništa rekao da moram vratiti stari ruter.

Jer se ugovor može tumačiti da ukoliko prekinem ugovor moram vratiti ruter, ako ugovor istekne, a ja nastavim koristiti njihove usluge i dalje koristim taj ruter. Ako uzmem novi paket i stari ruter nije za taj posao i šalju mi novi, onda bi mi trebali reći ako žele da im vratim stari ruter, inače ništa se ne govori, mi nismo pod ugovornom obvezom i kaj bih ja trebao znati kaj si oni razmišljaju.

Jer nije da ga želim, ali se ne bih volio dovesti u situaciju da mi se jave kroz 2 mjeseca i naplate mi ruter, kojeg sam pretplatio par puta te da se sa njima moram objašnjavati, jer sumnjam u prisustvo više inteligencije u toj firmi, čast izuzecima.
Id10t je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 12:28   #2283
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Je, pada kiša. Zapravo sipi lagano. Ali kabel je podzeman pa ne bi trebalo biti razlike.

@idiot, ugovorna obveza nema veze s pružanjem usluga i routerom.
Dok god koristiš njihove usluge router ti je u "najmu". Ugovor te samo obvezuje da ćeš xx vrijeme biti pod Iskonom i u slučaju da ne želiš više koristiti njihove tada moraš platiti neku kaznu/penale.
Taj router po općim uvjetima koje si potpisao i prihvatio kada si došao u Iskon nikada nije bio u tvom vlasništvu već ga samo iznajmljuješ.

No u svakom slučaju moraš im vratiti router ako nisi pod Iskonom i prelaziš na H1 recimo.
Dok kod prijelaza na vdsl kada dobivaš novi zyxel tu je već dvojbeno jer si i dalje njihov korisnik no tu će prije poslati tehničara da ga pokupi ako ga ne vratiš.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 12:30   #2284
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
E ovak... cini se da iz Iskona i te kako prate ovu temu ili imaju nekog tko je zaduzen da provjeri dali su dobro slozili zadnji fw...

Vec par uleta sam imao na PM oko admin ulaza i zanimljivo da to nije bio ni jedan stari forumas ili makar par mjeseci nego iskljucivo likovi sa 0 ili 1 postom i datumom registracije kada su i slali upite.

Malo ukljucit mozak kada vidite PM....
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 12:46   #2285
Id10t
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: ispod mosta
Postovi: 30
Moguće je da prate, samo šteta kaj onda ne posvete vrijeme da isprave određene gluposti u poslovanju.

Sad, kaj se tiče novih korisnika, pa svi smo novi u jednom trenutku i baš ne treba gledati u svakog korisnika kao na špijuna. Iz osobnog iskustva govoreći, nisam pretjerano u prošlosti pratio ovaj forum (član sam na desetke "zajednica" i sve teže to sve pratim), ali sam došao ovdje jer se na jednom trackeru spominjala tema Iskona i kada sam vidio neke sličnosti sa mojim slučajem, odlučio sam se regati.

Ne znam kako se uopće ulazi kao admin, ali kaj misliš da će ta "caka" biti zauvijek prisutna? Kad tad bi ju sredili. U konačnici, koliko sam čitao još jedan ISP kod nas ne daje pristup ruteru, koliko je to po zakonu ne znam (ipak je oprema iznajmljena, pa po nekoj logici ako se radi tvog petljanja nekaj poremeti ti bi trebao nadoknaditi štetu), ali očito da to prolazi kod nas.
Id10t je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 13:06   #2286
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Jucer stigao ruter,fino sve spojio i sad samo cekam ukljucenje vdsl-a.
Uzeo sam 30/5 premda sumnjam po podacima iz rutera da ce ici toliko,no zivi bili pa vidili.

Trenutno stanje;

hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 13:09   #2287
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Pa bilo bi i dobro da prate, to im je kao neki feedback.
Ne mora sad značiti nužno da su stavili špijuna koji će otkrivati načine kako da nas zajebu.
Ovako mogu više saznati o problemima i sl. recimo kao što je bilo sa ne prikazivanjem statusa linije kod pretprošle verzije fw-a, i koliko je brzo došao drugi fw sa popravljenim prikazom. A recimo kod drugih ISP-a ili ne bi dobili nikako novi fw ili bi stavili jedan sa bugovima i to je to za svagda.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 13:13   #2288
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Iskon je uvijek bio poseban oko zaključavanja routera. Prate sigurno temu.
Ja odgovorim ako se čovjek lijepo predstavi i pita.
Na primjer, kod T-comovog SX763 mogao si se spojiti na SSH, mijenjati sve i svašta, staviti upgrade fw-a, doći do configa i slično.
No Iskon sve živo i neživo sakrije na svim svojim routerima, onemogući- čemu, kome?
Došao sam i do Iskonovih podataka ali malo teže i ne preko SSH-a već kroz sučelje.
Što im to toliko smeta?
Admina su djelom popravili na najnovijem fw-u i sada ga mogu imati samo oni koji su ga imali i na starom fw-u a nemoguće ga je na lak način više dodati/dobiti.

A Terrakom je jedini uz Iskon koji to radi, a tamo su išli i korak dalje pa tamo ni nema web sučelja, ako želiš uključiti wi-fi ili promijeniti lozinku moraš ih nazvati a rade samo radnim danom do 20h.
Istina, Iskon ima najbolje cijene ali ne vidim smisao da nam idu sve živo skresati.

Ako prate temu neka ovo poprave na FW0324:
-da se vrati ispravan log
-da se nakon određenog vremena DL ne ograniči na 10mbps na LAN portu pa se mora mijenjati port da se dobije natrag 20mbps
-da ne svijetli lampica Tel2 iako je spojen samo Tel1
-da po početnoj postavci isključi WPS (lako ga kasnije uključiti)


Ja sam stavio na channel wi-fija pod automatic.
I sad, ne znam je li ovo greška ili on stavlja random podatke no kada idem skenirati ostatak mreže dobivam kontradiktorne podatke kod svakog mjerenja (upravo, razmak od 1min);


3 mjerenje: http://i.imgur.com/wiBACqy.png
4. mjerenje: http://i.imgur.com/Ta342qM.png

Imam osjećaj da to radi po principu channel[i]= rand()%100 +1;
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 04.04.2015. u 13:35.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 13:21   #2289
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Pa ajmo napraviti popis postavki koji bi htjeli imati i glasati. Ako prate temu možda nešto i učine. Ali nemojte sad očekivati da će dati pristup da možete blokirati managment da se oni ne mogu spajati i sl. postavke u kojima mi kao korisnici nemamo što tražiti.

Ja sam za USB, Log, VOiP popis poziva i postavljanje brzog biranja ako je moguće.
Power postavke, da mogu podesiti da mi se gase LED lampice po noći radi štednje energije a opet i da ne svijetli mi soba kao Betlehem...
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 13:29   #2290
Id10t
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: ispod mosta
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Iskon je uvijek bio poseban oko zaključavanja routera. Prate sigurno temu.
Ja odgovorim ako se čovjek lijepo predstavi i pita.
Na primjer, kod T-comovog SX763 mogao si se spojiti na SSH, mijenjati sve i svašta, staviti upgrade fw-a, doći do configa i slično.
No Iskon sve živo i neživo sakrije na svim svojim routerima, onemogući- čemu, kome?
Došao sam i do Iskonovih podataka ali malo teže i ne preko SSH-a već kroz sučelje.
Što im to toliko smeta?
Admina su djelom popravili na najnovijem fw-u i sada ga mogu imati samo oni koji su ga imali i na starom fw-u a nemoguće ga je na lak način više dodati/dobiti.

A Terrakom je jedini uz Iskon koji to radi, a tamo su išli i korak dalje pa tamo ni nema web sučelja, ako želiš uključiti wi-fi ili promijeniti lozinku moraš ih nazvati a rade samo radnim danom do 20h.
Istina, Iskon ima najbolje cijene ali ne vidim smisao da nam idu sve živo skresati.
E bravo, Terrakom. Kad sam to čuo da moraš zvati njih radi promjene šifre sam bio u nevjerici.

Ako mi netko hoće objasniti na koji način da dobijem admin ulaz bit ću mu zahvalan, ako ne kaj da vam radim. Mada pitanje je da li će mi to pomoći tj. koji je firmware gore.

Citiraj:
Autor hrvatska1991 Pregled postova
Jucer stigao ruter,fino sve spojio i sad samo cekam ukljucenje vdsl-a.
Znaš da će to biti tek u utorak?

Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Pa bilo bi i dobro da prate, to im je kao neki feedback.
Ne mora sad značiti nužno da su stavili špijuna koji će otkrivati načine kako da nas zajebu.
Ovako mogu više saznati o problemima i sl. recimo kao što je bilo sa ne prikazivanjem statusa linije kod pretprošle verzije fw-a, i koliko je brzo došao drugi fw sa popravljenim prikazom. A recimo kod drugih ISP-a ili ne bi dobili nikako novi fw ili bi stavili jedan sa bugovima i to je to za svagda.
Bilo bi dobro da koriste taj feedback, ali sumnjam. Pa daj pogledaj Facebook stranicu, okreni par foruma i preko 90% se ljudi žale, a pomaka nema.

Meni je nebulozno kad se ljudi, koji žive na Trešnjevci (kvart gdje im je sjedište firme), žale kako čekaju po 3-4 tjedna da im promjene paket pa to rade sa Oversees i onda čekaju od te firme da im javi kako su dostavili paket i tek tada ti uključe novi paket.
Id10t je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 13:37   #2291
hrvatska1991
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 130
Citiraj:
Autor Id10t Pregled postova
/cut
Znaš da će to biti tek u utorak?
Znam.
hrvatska1991 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 13:51   #2292
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Iskon je uvijek bio poseban oko zaključavanja routera. Prate sigurno temu.
Ja odgovorim ako se čovjek lijepo predstavi i pita.
Na primjer, kod T-comovog SX763 mogao si se spojiti na SSH, mijenjati sve i svašta, staviti upgrade fw-a, doći do configa i slično.
No Iskon sve živo i neživo sakrije na svim svojim routerima, onemogući- čemu, kome?
Došao sam i do Iskonovih podataka ali malo teže i ne preko SSH-a već kroz sučelje.
Što im to toliko smeta?
Admina su djelom popravili na najnovijem fw-u i sada ga mogu imati samo oni koji su ga imali i na starom fw-u a nemoguće ga je na lak način više dodati/dobiti.

A Terrakom je jedini uz Iskon koji to radi, a tamo su išli i korak dalje pa tamo ni nema web sučelja, ako želiš uključiti wi-fi ili promijeniti lozinku moraš ih nazvati a rade samo radnim danom do 20h.
Istina, Iskon ima najbolje cijene ali ne vidim smisao da nam idu sve živo skresati.

Ako prate temu neka ovo poprave na FW0324:
-da se vrati ispravan log
-da se nakon određenog vremena DL ne ograniči na 10mbps na LAN portu pa se mora mijenjati port da se dobije natrag 20mbps
-da ne svijetli lampica Tel2 iako je spojen samo Tel1
-da po početnoj postavci isključi WPS (lako ga kasnije uključiti)


Ja sam stavio na channel wi-fija pod automatic.
I sad, ne znam je li ovo greška ili on stavlja random podatke no kada idem skenirati ostatak mreže dobivam kontradiktorne podatke kod svakog mjerenja (upravo, razmak od 1min);


3 mjerenje: http://i.imgur.com/wiBACqy.png
4. mjerenje: http://i.imgur.com/Ta342qM.png

Imam osjećaj da to radi po principu channel[i]= rand()%100 +1;
Kako sam ja spojen isključivo preko WIFI, par dana sam pratio chanel noise i našao na kojem je kanalu najmanji noise i onda ga lock-ao na taj kanal.

Inače još nisam dobio zadnji firmware (0324). Sa ovim sadašnjim firmaware-om koji imam se prestao router sam restartati ( onako odoka svaka 3-4 dana). Sa ovim sadašnjim u zadnja 2-3 tjedan se isto toliko puta zablesirao i izgubio Internet konekciju.

Download/upload nije nikada padao sa maximuma.

U principu ništa što mi nešto posebno smetalo. Razlika od onog što sam prije imao preko Optime dan i noć.
Od kada sam prešao na Iskon nisam morao niti jednom pustiti komp upaljen preko noći da bi nešto skinuo. Prošli mjesec cca 400 GB.

Zadnje izmijenjeno od: toshiro. 04.04.2015. u 14:01.
toshiro je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 15:30   #2293
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,558
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Kolika ti je atenuacija veze bila prije, ako se sjećaš?
Iskreno nemam pojma, a ni screenshota nemam. Znam samo da sam imao dobru vezu i na ADSL-u i da je moglo dobro povući...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 17:26   #2294
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
-da se nakon određenog vremena DL ne ograniči na 10mbps na LAN portu pa se mora mijenjati port da se dobije natrag 20mbps
-da ne svijetli lampica Tel2 iako je spojen samo Tel1
1) Ne "ograniči" se DL, nego iz nekog razloga port ode u 10Mbps mod.

2) To je zato što telefon radi na oba porta (oba se podignu na istom tel. broju ako imaš jedan broj).
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 18:11   #2295
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Imam dojam da će mnoštvo, informatički potkovanijih, a i oni nešto manje, naglo odustati od razmišljanja o potpisivanju ugovora s istoimenom tvrtkom. Slobodne procjene, svaki deseti korisnik je zadovoljan.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 18:46   #2296
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,323
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Imam dojam da će mnoštvo, informatički potkovanijih, a i oni nešto manje, naglo odustati od razmišljanja o potpisivanju ugovora s istoimenom tvrtkom. Slobodne procjene, svaki deseti korisnik je zadovoljan.
Ej nemoj tako, tek me u utorak moraju ukljucit
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 19:07   #2297
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Sretno! Nadam se da si odabrao umjesto popusta tromjesečnu walk-out opciju.

Inače, ovo je FW V1.00(AAUN.1)b2_20150304 s kojim admin usera nije moguće dodati? A, ne vidim ni status veze. Jučer me na njihovoj SZK uvjeravaše da samo trebam resetirati router na tvorničke postavke, jer da imam početni FW na kojemu se to vidi.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 20:43   #2298
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Meni ubacili nocas V1.00(AAUN.1)b2_20150324 i vidi se status veze.

VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 8b
Traffic Type: PTM Mode
Link Uptime: 0 day: 1 hour: 5 minutes
============================================================================
VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 5.119 Mbps 30.719 Mbps
Actual Net Data Rate: 5.120 Mbps 30.720 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 19.3 dB 10.4 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 6.4 dBm 18.5 dBm
Receive Power: 0.3 dBm 4.8 dBm
Actual INP: 12.0 symbols 28.0 symbols
Total Attenuation: 6.9 dB 13.7 dB
Attainable Net Data Rate: 10.047 Mbps 36.106 Mbps
============================================================================
VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3
Line Attenuation(dB): 8.2 33.0 N/A N/A 17.9 42.2 N/A
Signal Attenuation(dB): 8.2 32.4 N/A N/A 15.1 41.7 N/A
SNR Margin(dB): 19.6 19.3 N/A N/A 10.4 10.4 N/A
Transmit Power(dBm):- 2.9 5.9 N/A N/A 18.3 6.8 N/A
RAUL je online   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 21:52   #2299
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Nije loše Raul.

@blagus DL padne na 10mbps, glupo je mijenjati port LAN-a na routeru a moj komp sigurno nije kriv što padne na "10mbps mod"
Malo sam ljut što mi forsira rate od 1Mbps za laptop.
Nije toliko udaljen, kvaliteta 66% ali svejedno ne želi ni 6 ni 10mbps već najniže.


Code:
============================================================================
    VDSL Training Status:   Showtime
                    Mode:   VDSL2 Annex B
            VDSL Profile:   Profile 8b
            Traffic Type:   PTM Mode
             Link Uptime:   0 day: 9 hours: 57 minutes
============================================================================
       VDSL Port Details       Upstream         Downstream
               Line Rate:      2.762 Mbps       20.479 Mbps
    Actual Net Data Rate:      2.763 Mbps       20.480 Mbps
          Trellis Coding:         ON                ON
              SNR Margin:        8.6 dB            9.9 dB
            Actual Delay:          0 ms              0 ms
          Transmit Power:        7.1 dBm          18.5 dBm
           Receive Power:        0.2 dBm           1.2 dBm
              Actual INP:       12.0 symbols      27.0 symbols
       Total Attenuation:        7.6 dB           17.3 dB
Attainable Net Data Rate:      2.840 Mbps       23.474 Mbps
============================================================================
      VDSL Band Status    U0      U1      U2      U3      D1      D2      D3
  Line Attenuation(dB): 13.2    53.4     N/A     N/A    26.2    66.1     N/A   
Signal Attenuation(dB): 13.2    52.5     N/A     N/A    23.3    66.0     N/A   
        SNR Margin(dB):  8.4     8.6     N/A     N/A     9.9     9.8     N/A   
   Transmit Power(dBm):  1.7     5.7     N/A     N/A    18.5   - 4.7     N/A   
============================================================================
I parica mi odlazi u sve lošiji prikaz, prije par dana 28mbps pa 26mbps jutros i sada 23mbps max.
Kiša pada (sipi) ali mislim da to ne bi trebalo imati utjecaja, ili neki telefonski šaht ima ulogu slivnika i kanalizacije za vodu.
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 04.04.2015. u 22:14.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 22:41   #2300
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
@Ag008 prije sedam godina provuceni kompletno novi kablovi od kuce do centrale
RAUL je online   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 23:51   #2301
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor karabaja Pregled postova
Slobodne procjene, svaki deseti korisnik je zadovoljan.
Ja sam sigurno jedan od tih 10, za sad imam sve sto se moze.

silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2015., 23:54   #2302
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Nisam mislio na admin prava, to mi zapravo ni ne treba. Nego na brzinu. Danas je DL 5 Mbits slabiji nego kad su me prebacili. CenMtrala, bit će na kotačima, pa, dok puhne vjetar, je vjerojatno otkotrlja još 200-300 metara dalje.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2015., 09:29   #2303
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Ma ne to ti štakori pregrizu kabal pa nadoštukaju sa dužim.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2015., 12:16   #2304
Id10t
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: ispod mosta
Postovi: 30
Pokušao sam admin ulaz i nema pomoci, FW mi je V1.00(AAUN.0). Malo mi fali kaj ne prikazuje Line Attenuation i još neke stvari.

Nego, jedva sam namjestio port forwarding (namjestio sam raspon portova u NAT postavkama), ali me zanima da li ću svako malo to morati namještavati ili?
Koji raspon portova preporučate za torrent klijent?

EDIT: izgleda da ovaj način na koji sam stavio port forwarding bi se tebao sa svakom promjenom IP adrese mijenjati, pa da li netko zna kako da se to namjesti automatski (kao što mi je bilo na Enkom ruteru)?

Zadnje izmijenjeno od: Id10t. 06.04.2015. u 14:01.
Id10t je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2015., 16:35   #2305
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Imaš opciju neznam napamet sad ali pod DNS staviš jednu kvačicu da pamti i dodjeluje klijentima njihove IP adrese kad god se spoje. Tako će ti recimo komp imati fiksnu IP adresu u LAN mreži.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2015., 17:25   #2306
Id10t
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: ispod mosta
Postovi: 30
Hvala Froxie24 na informaciji, budem probao, jer do sada mi je na nekim trackerima bio nespojiv unatoč definiranju unutarnjeg IP.
Id10t je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2015., 18:19   #2307
BestOne
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Bok ljudi! Radio sam provjeru dostupnosti Iskona na svom broju i ispada da sam u narančastoj zoni i da za manje od 400 kuna mogu dobiti 30/5 Mbps brzinu i dosta minuta telefona. Je l' to VDSL i hoće li mi vući nove žice po stanu ako sam u toj narančastoj zoni?
BestOne je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2015., 18:34   #2308
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,123
To je vdsl i neće ti vući nove žice.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2015., 18:39   #2309
BestOne
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
A kako mi HT ne dâ VDSL (jer nemaju tehničkih mogućnosti), a kod Iskona ide VDSL?
BestOne je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2015., 18:55   #2310
toshiro
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 154
I meni došao novi firmware jučer izgleda ...




toshiro je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na