Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2015., 20:51   #1831
lokisimo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: hrvatska
Postovi: 18
Evo da se javim. Grafička predana na servis 23.01., danas napokon prijatelj javlja da je preuzeo grafičku, dobio sam na kraju novu Sapphire R9 280x trix. Na servisnoj primci nema navedeno koliko je jamstvo ali pretpostavljam da je važno ovo što piše na jamstvenom listu od microline servisa, jamstvo 24 mjeseci.
Što se mene tiče ja sam odlučio da neću više kupovati u ADM pošto je ovo ipak sve bilo previše komplicirano, i predugo za mene. Pohvale s moje strane na brze odgovore, iako su bili bez detaljnih informacija i na tome što je ovo sve ipak na kraju dobro riješeno za mene. Ali zbog toga vremena, moljakanja prijatelja da mi odnese i pokupi grafičku jer oni naplačuju poštarinu u oba smjera idem sa drugom trgovinom za moje novo računalo. Hvala svima na pomoći
lokisimo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 20:58   #1832
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,954
kako to da naplacuju postarinu u oba smjera, sta nebi trebalo biti slanje do njih na svoj trosak, a njihovo slanje na njihov?
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 21:06   #1833
lokisimo
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: hrvatska
Postovi: 18
Ne znam, niti meni to nije bilo jasno jer u drugim trgovinama sam plaćao samo poštarinu prema njima a oni su meni vratili na svoj trošak, magazinrs i h2šop.
lokisimo je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 21:17   #1834
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Tako i ide.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 21:19   #1835
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Tako i ide.
Ima li negdje zakonski definirano? Koliko vidim novi trend je kod shopova da oni moraju platiti samo od njih do servisa.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 21:41   #1836
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ima li negdje zakonski definirano? Koliko vidim novi trend je kod shopova da oni moraju platiti samo od njih do servisa.
Troškovi i rizik
Članak 427.
(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.
(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.
.

Moja logika kaže ako su prodali stvar kupcu na daljinu i istu tako zaprimili da je moraju vratiti kupcu o svom trosku.

Neka se javi kome je ADM vratio o njegovom trošku i ima sve papire (dokaze) za to? Pa da mu pošaljemo dopis. Ja refindiram poštarinu i sročim dopis, a kupac pošalje i naknadno napravimo prijavu?

Da rascistimo to.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 21:59   #1837
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Troškovi i rizik
Članak 427.
(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.
(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.
.

Moja logika kaže ako su prodali stvar kupcu na daljinu i istu tako zaprimili da je moraju vratiti kupcu o svom trosku.

Neka se javi kome je ADM vratio o njegovom trošku i ima sve papire (dokaze) za to? Pa da mu pošaljemo dopis. Ja refindiram poštarinu i sročim dopis, a kupac pošalje i naknadno napravimo prijavu?

Da rascistimo to.
Misliš na slanje na ministarstvo za davanje mišljenja?
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2015., 23:17   #1838
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Misliš na slanje na ministarstvo za davanje mišljenja?
Ne, nego očitovanje adm-a, pa prijavu povrede propisa.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 02:36   #1839
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Moja logika kaže ako su prodali stvar kupcu na daljinu i istu tako zaprimili da je moraju vratiti kupcu o svom trosku.
Jasno je napisano, i tako je. Adm se pravi grbav ili je nastao negdje vakum u sporazumjevanju jer je on donio grafu fizicki. Dosad je bilo tako, sad ako je po novome da ti je moraju dostavit bilokako neznam, nisam takvih problema imao u zadnje vrijeme, ali definitivno ne placa sve kupac niti oni placaju "samo do servisa". To "do servisa" se opce ne tice kupca kako i tko placa.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 11:25   #1840
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,919
Meni je relativno nedavno ADM poslao novi HDD nakon reklamacije, ja do njih platio poštarinu, oni platili nazad, sami od sebe, bez ikakvog dopisivanja, citiranja zakona i sl. s moje strane...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 16:39   #1841
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
Citiraj:
Autor lokisimo Pregled postova
Evo da se javim. Grafička predana na servis 23.01., danas napokon prijatelj javlja da je preuzeo grafičku, dobio sam na kraju novu Sapphire R9 280x trix. Na servisnoj primci nema navedeno koliko je jamstvo ali pretpostavljam da je važno ovo što piše na jamstvenom listu od microline servisa, jamstvo 24 mjeseci.
Što se mene tiče ja sam odlučio da neću više kupovati u ADM pošto je ovo ipak sve bilo previše komplicirano, i predugo za mene. Pohvale s moje strane na brze odgovore, iako su bili bez detaljnih informacija i na tome što je ovo sve ipak na kraju dobro riješeno za mene. Ali zbog toga vremena, moljakanja prijatelja da mi odnese i pokupi grafičku jer oni naplačuju poštarinu u oba smjera idem sa drugom trgovinom za moje novo računalo. Hvala svima na pomoći
Imao si "staru" grafu koju si reklamirao, normalno da ce ti potrajati. Ne bi ti ni u drugim ducanima nista brze proslo jer ocito vise nemaju istih tih grafickih novih zapakiranih nigdje na lageru (stara je serija, pa nije jucer izasla).
Dobio si bolju grafu za svoju staru krepanu i jos 2 godine NOVOG jamstva na to. Jako si dobro prosao, ekipa u ducanu ti je brzinski odgovarala na mailove i valjda je ocito da nije bilo do njih problem nego do ovlastenog uvoznika. Jos su ti htjeli brze rijesiti problem kad su vidjeli koliko navaljujes i da oni ne mogu to ubrzat, pa su ti nudili poprilicno okej opcije za zamjenu.
Platio si da ti posalju doma, ali to je pretpostvljam do toga sto je frend fizicki dostavio karticu kod njih (kao sto je netko vec i napisao).

Vjeruj mi, ja sam reklamirao neke druge stvari u 2 druga ducana (necu navest koja dva). Njih 4 radi za "salterom", sjede za kompom cijeli dan i nitko se nije udostojio 2 dana odgovorit na mail. Tek kad sam osobno dosao tamo (45 minuta autom) predat proizvod, frajer mi je rekao da je "vidio neki mail o RAMu"
U drugom ducanu sam reklamirao HDD, trebalo im je mjesec dana da ustanove da je krepo i jos 2-3 tjedna da dobijem novi.

Mislim da je vrijedilo cekati koliko si vec cekao. Cak se ja osobno ne bi ni zalio platiti dostavu (koliko si uopce dao? Ne vjerujem da si 100kn potrosio), a dobio si NOVU graficku, BOLJU i NOVIJU od stare i jos 2 godine jamstva.
Da ti je bilo tako hitno kao sto si rekao, uzeo bi neku od one dvije ponudene grafe.


Nije da ih branim, ali meni je osobno smijesno kako se zalite na to sto ste platili dostavu, odmah se ministarstvo i udruga potrosaca spominje gledam tu po drugim topicima, nekima ni ne prolaze reklamacije nakon mjesec dana (dobiju natrag postom strgani proizvod)


a sad malo ontopic:
Kupio sam kod njih svoj prvi komp (prije 7 godina), ekipa je tada maksimalno izasla u susret oko preporuka sta da zamijenim u konfiguraciji i objasnila mi par stvarcica oko komponenti.
Prije 2 godine je buraz uzeo monitor, sve super proslo.
Prije godinu dana je buraz uzeo onaj jeftini komp za 1500kn (trebalo mu za firmu), sve super proslo, dostava bila brza, ekipa je sve brzo odradila, sve dan danas radi.
Sestricna prije godinu dana uzela laptop tamo. Bio sam s njom i gospodin za salterom (Dario) je bio jako susretljiv. Sat vremena nam je hodao iza i dolazio naprijed noseci raznorazne modele. Onaj koji smo mi htjeli nisu imali na skladistu, trebalo se cekat tjedan-dva, a sestricna je isla u Split studirat i trebalo joj je malo hitnije. Nakon doslovno sat vremena vadenja raznoraznih laptopa (proslo ih je jedno 10+), njegovog objasnjavanja koji je kakav i koje prednosti ima, mi na kraju nismo uzeli niti jedan Prodavac je to muski podnio, bio je i dalje nasmijan i rekao je da mu je zao sto nismo nasli nesto sto smo htjeli. Sljedeci dan me zvao (ostavio sam mu broj moba) i javio mi je da laptop koji smo prvobitno htjeli dolazi za 4-5 dana. Uzeli smo kasnije taj laptop i logitechov mis. Sestricna vrlo zadovoljna
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 16:48   #1842
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Također ne razumijem ove komplikacije sa dostavom. Što si uopće slao frenda? Da si poslao ti do njih (40ak kn), oni bi nazad do tebe i to je to. Pa nije dostava 200kn
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 17:03   #1843
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Bilo je slučaja kad su ljudi plaćali u oba smjera.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 20:35   #1844
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
Nije da ih branim
Nije da ih branis ali cijeli post je branjenje da nemoze bit vece. Rekli bi neki prakticki ko da radis tamo.
Ovo je valjda zakljuceno ne vidim razloga dalje lupat po istome pa si ponovno naceo ovo. On je izabrao sta je izabrao. Da li je dobro ili nije, nek svak po svome sudi ali oni nisu po zakonu postupali koliko god ti tupio. To da ima gorih ducana, ima, pa pogledaj ED thread, ali je to potpuno nebitno za ovaj slucaj.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2015., 22:13   #1845
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
Imao si "staru" grafu koju si reklamirao, normalno da ce ti potrajati. Ne bi ti ni u drugim ducanima nista brze proslo jer ocito vise nemaju istih tih grafickih novih zapakiranih nigdje na lageru (stara je serija, pa nije jucer izasla).
Dobio si bolju grafu za svoju staru krepanu i jos 2 godine NOVOG jamstva na to. Jako si dobro prosao, ekipa u ducanu ti je brzinski odgovarala na mailove i valjda je ocito da nije bilo do njih problem nego do ovlastenog uvoznika. Jos su ti htjeli brze rijesiti problem kad su vidjeli koliko navaljujes i da oni ne mogu to ubrzat, pa su ti nudili poprilicno okej opcije za zamjenu.
Platio si da ti posalju doma, ali to je pretpostvljam do toga sto je frend fizicki dostavio karticu kod njih (kao sto je netko vec i napisao).
Kakve to ima točno veze što je imao staru grafičku? Imao sam i ja staru (7870) pa sam u microlineu dobio novu za 5 dana (270x) a imao sam i staru (gtx 7850) pa sam dobio isto tako (jaču 270) isto iz microlinea..ono nije da sam jedanput nešto reklamirao već bar 20x i nikada nisam čekao duže od 15 dana, pogotovo kada se radi o microlineu gdje je ta njegova grafička i išla na servis... znam to jer je sada ta grafa kod mene

A dostavu su mu rekli da on mora snositi i do njih i od njih, pa i napisao je to. A frenda je poslao upravo zato da ne mora placati dostave, frend mu ide vikendom u zg i vikendom iz zg, s njim sam se i našao te obavio zamjenu za moju 290...pa eto valjda mu je bolje bilo 0kn dati nego 80-100kn za poštarinu

Citiraj:
Autor lokisimo Pregled postova
Stvarno?

Jer ja sam dobio ovakav odgovor

"Poštovani,

samo u prvih 7 dana od datuma kupnje mi snosimo troškove transporta.

S poštovanjem"

"Poštovani,

po zakonu smo mi dužuni snositi poštarinu od nas do ovlaštenog servisa i obrnuto, što mi i snosimo.
Od nas prema Vama i obrnuto, trošak snosi krajnji korisnik.

S poštovanjem"

Pošto mi je to bilo skupo, ja sam dao prijatelju da odnese kada ide u zagreb. I sada kada riješe bude mi poslao po drugom prijatelju.
Sve u svemu, drago mi je da se javio ovdje na forum jer je ovako puno bolje prošlo, dobio je novo zapakirano i dobio je što je htjeo.

Tako da @ADM čitajte i dalje forum dobro je to nekada jer napravite pravi potez Mi smo tu da pomognemo vama a i vašim kupcima Ak ništa drugo bar da natjerate ovlašteni servis da da nešto bolje, nešto što vaš kupac i zasluzuje
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2015., 03:21   #1846
DariX
Premium
Moj komp
 
DariX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 172
U pravu si, zovem se Dario i ja sam onaj stricek koji radi tamo. Ulovili ste me
U cijelom postu sam iznio samo kako je meni glupo sto se tolika panika dize za 40kn dostave, a dobio je u neku ruku proizvod od 2000kn
Ja bi ti sad odmah dao na ruke 500kn da mi das za moju 280x (koja ima jos pola godine garancije) novu 280x sa 2 godine gare
Isto to misljenje i stav bi imao i u bilo kojem drugom topicu o iskustvima IT trgovine, ali eto ovdje sam se nasao da ih pohvalim jer vec dosta godina kupujem kod njih i nikad nisam imao problema s njima.
Prvi dio posta je bio eto tako jer mi je bilo dosadno i da se malo ukljucim u raspravu i iznesem svoje misljenje , a drugi je bio onaj zbog kojeg sam ustvari i dosao
I da, vjeruj mi, procitao sam poprilicno puno topica o dosta IT trgovina ovdje u zadnja 3 mjeseca, ne moras mi spominjat ED
Meni je ADM uvijek bio dobar i susretljiva je bila ekipa, a smijesno mi je bilo koliko se frke diglo oko te dostave. Iznio sam svoje misljenje, nisam rekao da sam u pravu
DariX je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2015., 14:09   #1847
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova
U cijelom postu sam iznio samo kako je meni glupo sto se tolika panika dize za 40kn dostave, a dobio je u neku ruku proizvod od 2000kn
I eto ga opet.
Ne, iznio si to, odobravanje ponasanja koje nije potpuno u skladu s zakonom, i onda nakon toga jos 2 eseja koliko su dobri, i onda nakon toga kazes nije da ih branim Pa reci fino branim ih jer su meni super radi xxxx i gotovo.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 14:58   #1848
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Jao djeco... Dajte nađite nešto pametno za raditi.

Uglavnom, zakonski rok je 45 dana i to što negdje netko iz nekog razloga riješi stvar za 1-5 dana nije pravilo. Rok je rok i dok je unutar toga roka nitko ništa ne bi trebao reći.

Ja sam kupio laptop u ADMu, kojem je 9 dan crko touch ekran (postao je samo običan ekran). Drugi dan ADM je odnio u ovlašteni servis, a oni su to riješavali cca 40 dana.

Dućan je tu da riješi svoj dio kroz 1-3 dana, sve ostalo je na uvoznicima. Ako dućan ne riješi svoj dio kroz 3 dana, onda udri po njemu.

To kaj bi svi nešto bez da išta plate, vratiti će Vam se to, prije ili kasnije.
Sve na svijetu nešto košta, vrijeme, znanje, info, i nema đabe nigdje.

Eto, to je moj stav.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 15:45   #1849
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,389
Zakonski rok NIJE 45 dana tj. u zakonu se nigdje ne spominje nikakav konkretan rok. On govori isključivo o 'primjerenom' roku štogod to značilo. Tih 45 dana obično piše u jamstvenom listu, ali ne uvijek.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 16:36   #1850
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Jao djeco... Dajte nađite nešto pametno za raditi.

Uglavnom, zakonski rok je 45 dana i to što negdje netko iz nekog razloga riješi stvar za 1-5 dana nije pravilo. Rok je rok i dok je unutar toga roka nitko ništa ne bi trebao reći.
Dragi tata, prije nego izlanete gluposti bilo bi dobro da se upoznate s zakonima.

Hvala.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 20:50   #1851
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
To kaj bi svi nešto bez da išta plate, vratiti će Vam se to, prije ili kasnije.
Sve na svijetu nešto košta, vrijeme, znanje, info, i nema đabe nigdje.
klasika za ovo podneblje
  Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 22:42   #1852
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Da, osobito za trgovce
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 08:55   #1853
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova

Dućan je tu da riješi svoj dio kroz 1-3 dana, sve ostalo je na uvoznicima. Ako dućan ne riješi svoj dio kroz 3 dana, onda udri po njemu.
Kako ja znam da je dućan riješio svoj dio kroz 3 dana?

Kako da udrem po nekom drugom a ne dućanu di sam ostavio svoju reklamaciju, ako npr ne znam di je dućan odnio to na servis ili ako znam a oni vele da ne znaju ništa i da se javim trgovini di sam reklamirao?

I zašto bi ja uopće udarao po nekom drugome a ne po dućanu u kojem sam to kupio i to reklamirao? U ostalom zar mene kao kupca treba zanimati tko je njihov uvoznik? Šta npr ako su sami uvoznik i ako sami uvoze taj dio koji sam ja reklamirao?

Brate mili, kupio sam kod tebe, ti mi i riješavaj...To što ti ne možeš stisnuti toga što je tebi prodao nije moj problem

Čisto ti dajem primjere kako nisu svi kao ti, ja i netko tko se kuzi i razumije pojam "treba čekati"...

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 05.03.2015. u 09:06.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 10:54   #1854
sparr0w
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 3
Pozdrav! Kakav je postupak kod njih za reklamaciju? Kupio sam prosli tjedan graficku i primjetio cviljenje, coil whine, i unutar sedam dana tj jucer ju odnio na zamjenu. Predao sam ju u servis i isti dan mi je odobrena zamjena i u servisu sam podigao drugu graficku. Nisam ju jos instalirao posto sam iz drugog grada pa sam ostao u ZG do danas. Zamjenska koju mi je dao covjek malo je poderana kutija tamo na rubu gdje se otvara i stavio je onu malu kutiju s power konektorima i driverima i dviem iz prve kutije u ovu novu i antistatic bag je rekao da je zamjenio ili ostavio sebi ovu iz nove kutije nisam sad siguran. Ocekivao sam da cu dobit neki papir da odem u trgovinu iznad po tu novu. Pa vas pitam da li je to uobicajen postupak ili bi se trebao jos danas tam vratit dok sam tu. Ne bi bilo lijepo da su mi uvalili tamo neku servisiranu ili kakvu vec graficku.
sparr0w je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 11:16   #1855
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Mislim da možeš biti posebno sretan što ti je reklamacija obavljena u rekordnom roku tj. isti dan, obično to traje dosta duže.
Ja bi još eventualno tražio da se ta druga testira kad sam već tamo, a to što je kutija malo oštećena je nebitno.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 11:57   #1856
sparr0w
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 3
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Mislim da možeš biti posebno sretan što ti je reklamacija obavljena u rekordnom roku tj. isti dan, obično to traje dosta duže.
Ja bi još eventualno tražio da se ta druga testira kad sam već tamo, a to što je kutija malo oštećena je nebitno.
Svakako sam sretan i iznenaden brzinom, zasad imam pozitivna iskustva s ADM. Samo sam po prirodi paranoican oko tih stvari jer je puno kostala. Pa samo da se informiram sam ovdje pitao.
sparr0w je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 12:32   #1857
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,711
ako sam dobro shvatio

Ti si dobio novu grafičku ali kutiju od svoje stare? da li je serijski na grafičkoj isti kao na kutiji, ako uopce ima na kutiji?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 12:37   #1858
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Dragi tata, prije nego izlanete gluposti bilo bi dobro da se upoznate s zakonima.

Hvala.
Dragi moj, vidim da su se zakoni mijenjali. Sve u svemu, izuzevši moje izjavu da je rok 45 dana, kao nekad, i dalje smatram da treba pustiti također neki razuman rok od 10-15 dana da se standarna reklamacija riješi.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 12:41   #1859
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Pitanje je jel to nova kartica ako je ta kutija poderana.

Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Dragi moj, vidim da su se zakoni mijenjali. Sve u svemu, izuzevši moje izjavu da je rok 45 dana, kao nekad, i dalje smatram da treba pustiti također neki razuman rok od 10-15 dana da se standarna reklamacija riješi.
Sve u svemu, malo manje postavljanja s visoka, pogotovo kad nisi u pravu ne bi skodilo. To sto ti smatras da je razuman rok, i sto netko drugi smatra mogu bit dijametralno suprotne stvari.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2015., 12:58   #1860
sparr0w
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 3
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
ako sam dobro shvatio

Ti si dobio novu grafičku ali kutiju od svoje stare? da li je serijski na grafičkoj isti kao na kutiji, ako uopce ima na kutiji?
Ne, dobio sam novu graficku i kutiju od te graficke zbog tog serijskog broja, ali ona tanka kutija s driverima i priborom je iz stare kutije.
sparr0w je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na