Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.02.2015., 09:23   #4471
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor kekec01 Pregled postova
Do čega bi još moglo biti?? Misliš do operatora?? U Lenovu ima normalan signal. Postavke za 3G upalio automatski out of the box, nisam ništa čačkao, ali mreže nema tj. više nema nego ima.
A čuj... može bit do operatera. Nekakvi radovi ili smetnje, obično na nekoj lokaciji traje po par dana. Nekoliko puta sam iskusio takve stvari, pa velim, možda nije do mobitela. Vidi dan dva pa ćeš znati.
Brko je offline  
Staro 20.02.2015., 09:26   #4472
kekec01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Sesvete
Postovi: 50
Shvačam što mi želiš reći i iskreno se nadam da je tako. Ali kako onda objasniti da u drugom telefonu ima najnormalniji signal??
kekec01 je offline  
Staro 20.02.2015., 09:27   #4473
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor tutom Pregled postova
@pokra89 jesi uspio sredit tog tcl a? kakav je u globalu? jel što bolje sa novim romom? kakva je kamera.. baš loša ili..?
Jesam, fleshuo portani rom od thl w200s. Ne radi jedino vibracija tipki na dodir i moras imati memorijsku karticu ukoliko želiš ista skidati ili slikati. Kamera ispodprosjecna, pogotovo dnevna, kome je bitna kamera, nek zaobiđe ovaj uređaj, jer su fotografije na otvorenom prilično mutne. Sve ostalo na veoma visokom i kvalitetnom nivou, a baterija me ugodno iznenadila. Obzirom na veličinu i snagu baterije, mobitel je prilično lagan.

Mislim da je mobitel najidealniji za malo starije kojima je bitan što veći ekran. Kako sam ja ovo narucio za tetka, kojemu je bilo važno da je "velik i da ima hrvatski jezik", on je ostao raspamecen. Prije tog je godinu dana imao, i još ima, newman k1b, pa sve zaključke daje u odnosu na njega
pokra89 je offline  
Staro 20.02.2015., 10:05   #4474
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Jesam, fleshuo portani rom od thl w200s. Ne radi jedino vibracija tipki na dodir i moras imati memorijsku karticu ukoliko želiš ista skidati ili slikati. Kamera ispodprosjecna, pogotovo dnevna, kome je bitna kamera, nek zaobiđe ovaj uređaj, jer su fotografije na otvorenom prilično mutne. Sve ostalo na veoma visokom i kvalitetnom nivou, a baterija me ugodno iznenadila. Obzirom na veličinu i snagu baterije, mobitel je prilično lagan.

Mislim da je mobitel najidealniji za malo starije kojima je bitan što veći ekran. Kako sam ja ovo narucio za tetka, kojemu je bilo važno da je "velik i da ima hrvatski jezik", on je ostao raspamecen. Prije tog je godinu dana imao, i još ima, newman k1b, pa sve zaključke daje u odnosu na njega
Nema se sta previse ocekivati za 100$, kakav je ekran , kvaliteta prikaza ?
__________________
de.fang je offline  
Staro 20.02.2015., 10:11   #4475
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Citiraj:
Autor kekec01 Pregled postova
Shvačam što mi želiš reći i iskreno se nadam da je tako. Ali kako onda objasniti da u drugom telefonu ima najnormalniji signal??
Evo, izvadio tomato sim iz Jiayu g4s i stavio u Ulefone be x. I jedan i drugi pun signal (Prečko).
Ne koristim dva broja pa ne znam ima li to veze.
fora je offline  
Staro 20.02.2015., 10:12   #4476
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 411
Kako ne? Kolega uzeo ulefona za 69usd i slike dobre... a i ostalo stima..
tutom je offline  
Staro 20.02.2015., 10:19   #4477
kekec01
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Sesvete
Postovi: 50
Nemam pojma, možda je antena slabija pa se muči kad su dvije kartice unutra. Budem vidio poslije u gradu kakva je situacija a probat ću i doma samo s jednom.
kekec01 je offline  
Staro 20.02.2015., 10:54   #4478
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
http://www.gsmarena.com/lenovo_to_an...news-11253.php


Novi Lenovo uređaji izlaze sad na MWC u 3. mjesecu.
Izgledaju pomalo klonirano ali i dobro, bas me zanima cijena
__________________
de.fang je offline  
Staro 20.02.2015., 10:58   #4479
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Nema se sta previse ocekivati za 100$, kakav je ekran , kvaliteta prikaza ?
U rangu s duplo skupljm uređajima. Boje vjerne, kontrast dobar, probijanja svjetlosti nema, kutovi vidljivosti gotovo svugdje isti.
pokra89 je offline  
Staro 20.02.2015., 11:04   #4480
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
U rangu s duplo skupljm uređajima. Boje vjerne, kontrast dobar, probijanja svjetlosti nema, kutovi vidljivosti gotovo svugdje isti.
I mislio sam da mu je ekran najbolja stavka, jedino sto sam se nadao da je kamera bolja...
__________________
de.fang je offline  
Staro 20.02.2015., 11:08   #4481
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Sta mislite ima li sto bolje od meizu m1 note za nekih 220$ a da je 5.5 do 6 incha ekran
__________________
de.fang je offline  
Staro 20.02.2015., 11:28   #4482
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Mislim da nema bolje, ali blizu su jiayu s3, tcl 3n m2u, lenovo note 8, Gionee e7, zte v5 max, huawei honor 3x i 4x, od kvalitetnijih.. Ili čekaj asus zenfone 6..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je online  
Staro 20.02.2015., 11:37   #4483
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor darmarH Pregled postova
Mislim da nema bolje, ali blizu su jiayu s3, tcl 3n m2u, lenovo note 8, Gionee e7, zte v5 max, huawei honor 3x i 4x, od kvalitetnijih.. Ili čekaj asus zenfone 6..


Jiayu sa 3gb rama da, lenovo note 8 sa 2 gige rama ne mogu naci po normalnoj cijeni... Opet mozgam ili pricekam lenovo vibe x3...
__________________
de.fang je offline  
Staro 20.02.2015., 11:58   #4484
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Citiraj:
Autor dragstar Pregled postova
Ehhh...da....i da je 5".
Iznad toga su mi ipak malo preveliki, a ispod toga je već malo problem s čitljivošću....stisle godine... :-)

Hvala još jednom.
Ako ti 5.5" nije previse, uzmi u obzir Xiaomi Note 4G. Ja ga imam mjesec dana i mob je iznad svih ocekivanja. Jako brzo se naviknes na velicinu. Prije sam imao 4.7" i sad kad ga uzmem u ruke cini mi se jako mali.
Slav3n je offline  
Staro 20.02.2015., 12:14   #4485
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova


Jiayu sa 3gb rama da, lenovo note 8 sa 2 gige rama ne mogu naci po normalnoj cijeni... Opet mozgam ili pricekam lenovo vibe x3...
ima tu za 188$, pa provjeri..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je online  
Staro 20.02.2015., 13:07   #4486
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
http://www.gsmarena.com/lenovo_to_an...news-11253.php


Novi Lenovo uređaji izlaze sad na MWC u 3. mjesecu.
X3 mi se sviđa ak bude imao bar 2gb što bi po ostatku specsa trebao imati. Super da nije IP klon, ako su već klonirali od G3 ne može bolje
I 5.xx naravno
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 20.02.2015., 13:20   #4487
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Evo svi kinezi (kinesko tržište) s mtk6752 čipsetom, do 6"
s cijenom do 1000 yuana i sukladni našim mrežama.
Cijene su iz kineskih trgovina

__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 20.02.2015., 13:31   #4488
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mene opet Điđo mami da ga uzmem... ovaj S3 mi se čini kao proper divajs. Najvažniji info su mi baterija i kamara, romovi me ne hebu ni pol posto, može bit na đeli binu kaj se mene tiče
Kaj smo rekli, ko ga očekuje odavdje sa teme?
Brko je offline  
Staro 20.02.2015., 14:37   #4489
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mene opet Điđo mami da ga uzmem... ovaj S3 mi se čini kao proper divajs. Najvažniji info su mi baterija i kamara, romovi me ne hebu ni pol posto, može bit na đeli binu kaj se mene tiče
Kaj smo rekli, ko ga očekuje odavdje sa teme?
Ti ?
__________________
de.fang je offline  
Staro 20.02.2015., 14:45   #4490
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne očekujem ga bikaz nisam naručio
Ipak bi radije da ga netko prije mene uzme
Brko je offline  
Staro 20.02.2015., 15:04   #4491
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mene opet Điđo mami da ga uzmem... ovaj S3 mi se čini kao proper divajs. Najvažniji info su mi baterija i kamara, romovi me ne hebu ni pol posto, može bit na đeli binu kaj se mene tiče
Kaj smo rekli, ko ga očekuje odavdje sa teme?
Ja ga ocekujem,prije 2 dana krenuo iz Amsterdama. Kad dodje javim dojmove. Do sad je izaslo nekoliko updatea i rijeseno je vecina djecjih bolesti,pojavilo se dosta toga od kad sam narucio mob

Edit:s3 2gb model cekam,ne advance
cyclone je offline  
Staro 20.02.2015., 15:17   #4492
dragstar
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Ljudi, hvala puno na pomaganju ka odluci....pokra89 (na bratovom iskustvu), partwish (na super recenziji) i Slav3n (na ideji za Xiaomi Note 4G - super je i vjerujem da bih se navikao, no nekako mi se čini prevelik) ....(Žao mi je što ne znam citirati vaše odgovore ovdje)

Sad je već preko 90 % prema Lenovu, no bi li mi još rekli koji bi vama bio sljedeći najbolji izbor (ako Lenova izbacimo iz priče) od:
1. Elephone P3000s
2. Elephone P6000
3. Kingzone N3 plus

(čisto eto za parametar usporedbe)

Hvala još jednom.

A ako nekog zanima za klinca (mada mi se čini da je ovdje mlađa ekipa), nedugo sam nabavio svom klincu http://www.aliexpress.com/item/Free-...244726729.html)
(veeelika isprika ako nisam smio staviti link pa ako ga moderator izbriše radi se o:

Original MANN ZUG 3 A18 Quad Core 1.2GHz Qualcomm MSM8212 2930mah ip68 Rugged Waterproof shockproof phone IPS Android 4.3 3G 5S )

Prodavač nam ga je rootao, stavio google store i to je bilo to što nam je trebalo. Sve radi.

To sam uzeo za klinca (10 g.), baš je takav htio da bude drukčiji od drugih i "cool" u školi. A uostalom i meni dobro došlo, jer ga ne može samo tako potrgat :-) ...Mob je stvarno super i izdržljiv, a ako nekoga zanima detaljnije radi klinca, rado ću odgovoriti na bilo koje pitanje.
dragstar je offline  
Staro 20.02.2015., 15:25   #4493
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
Ja ga ocekujem,prije 2 dana krenuo iz Amsterdama. Kad dodje javim dojmove. Do sad je izaslo nekoliko updatea i rijeseno je vecina djecjih bolesti,pojavilo se dosta toga od kad sam narucio mob

Edit:s3 2gb model cekam,ne advance
Odlično... toliko me zanima taj mob da bi došao u ZG da ga vidim uživo kod tebe
Doduše, uzeo bi 3GB model, ali ako je dobar 2GB, bit će i ovaj.
Brko je offline  
Staro 20.02.2015., 15:43   #4494
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Hehe.samo mala vijest,preselio sam 200 km istocnije ali nisam updateao profil.ali ako ti to bolje odgovara slobodno svrati. Ostatak mozemo preko poruka
cyclone je offline  
Staro 20.02.2015., 17:14   #4495
kiksich
Premium
 
kiksich's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Makarska
Postovi: 125
Citiraj:
Autor dragstar Pregled postova
[FONT=&quot]Sad je već preko 90 % prema Lenovu, no bi li mi još rekli koji bi vama bio sljedeći najbolji izbor (ako Lenova izbacimo iz priče) od:
1. Elephone P3000s
2. Elephone P6000
3. Kingzone N3 plus

Ostavi se tih Elefončeka nego razmisli i o Asus ZenFone-u 5 s alzashop-a(2god. garancije i stigne za manje od 5 dana).
Samo ne znam koliki ti je problem njegova veličina, al u tom cjenovnom rangu bih osobno na njega išao...
kiksich je offline  
Staro 20.02.2015., 18:22   #4496
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Expected in March...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 20.02.2015., 19:23   #4497
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,416
Ovaj mjesec traje još samo 8 dana i eto nas u ožujku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 20.02.2015., 19:34   #4498
stipe1771
Premium
Moj komp
 
stipe1771's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: split
Postovi: 230
Citiraj:
Autor dragstar Pregled postova
Ljudi, hvala puno na pomaganju ka odluci....pokra89 (na bratovom iskustvu), partwish (na super recenziji) i Slav3n (na ideji za Xiaomi Note 4G - super je i vjerujem da bih se navikao, no nekako mi se čini prevelik) ....(Žao mi je što ne znam citirati vaše odgovore ovdje)

Sad je već preko 90 % prema Lenovu, no bi li mi još rekli koji bi vama bio sljedeći najbolji izbor (ako Lenova izbacimo iz priče) od:
1. Elephone P3000s
2. Elephone P6000
3. Kingzone N3 plus

(čisto eto za parametar usporedbe)

Hvala još jednom.

A ako nekog zanima za klinca (mada mi se čini da je ovdje mlađa ekipa), nedugo sam nabavio svom klincu http://www.aliexpress.com/item/Free-...244726729.html)
(veeelika isprika ako nisam smio staviti link pa ako ga moderator izbriše radi se o:

Original MANN ZUG 3 A18 Quad Core 1.2GHz Qualcomm MSM8212 2930mah ip68 Rugged Waterproof shockproof phone IPS Android 4.3 3G 5S )

Prodavač nam ga je rootao, stavio google store i to je bilo to što nam je trebalo. Sve radi.

To sam uzeo za klinca (10 g.), baš je takav htio da bude drukčiji od drugih i "cool" u školi. A uostalom i meni dobro došlo, jer ga ne može samo tako potrgat :-) ...Mob je stvarno super i izdržljiv, a ako nekoga zanima detaljnije radi klinca, rado ću odgovoriti na bilo koje pitanje.
Kakva je baterija i ekran na suncu kod manna ?
stipe1771 je offline  
Staro 20.02.2015., 19:38   #4499
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
Ja ga ocekujem,prije 2 dana krenuo iz Amsterdama. Kad dodje javim dojmove. Do sad je izaslo nekoliko updatea i rijeseno je vecina djecjih bolesti,pojavilo se dosta toga od kad sam narucio mob

Edit:s3 2gb model cekam,ne advance
Išao je preko Amsterdama ili je naručen iz nekog EU skladišta?
Kako taj brand kotira?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 20.02.2015., 19:47   #4500
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Iz Kine narucen, poslan NL postom. Samo napomena, NL tracking ne radi dok ne prodje kroz sortirni centar u Amsterdamu, tako da ne morate panicariti da vam tracking ne radi i nakon 10 dana od kupnje. To se odnosi i na druge stvari poslane NL postom

Sto se branda tice, mislim da nije top klasa koje ovdje na forumu najvise spominjemo ali nije ni takozvana odron kategorija (cubot, jiake, elephone i slicni koji su nepoznati brendovi i u Kini).
cyclone je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na