Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > A1
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2014., 16:33   #4321
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Definitivno mi nije ovako losa slika na H1, a nije ni sto sam vidio maxtv, bnet i digitalni receiver (ono free kad salju). Ovo je uzas. Pogledaj da je sve dobro spojeno i da nije u opcijama STB-a negdje stavljeno nekakav downgrade ili tako neka glupost, jer ne vjerujem da im je ovo standard slika rofl.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 16:48   #4322
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,354
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Definitivno mi nije ovako losa slika na H1, a nije ni sto sam vidio maxtv, bnet i digitalni receiver (ono free kad salju). Ovo je uzas. Pogledaj da je sve dobro spojeno i da nije u opcijama STB-a negdje stavljeno nekakav downgrade ili tako neka glupost, jer ne vjerujem da im je ovo standard slika rofl.
Sve je podešeno kako treba i to na oba risivera, da nešto nije dobro podešeno nebi mi bilo onda na oba bilo tako loše.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 19:05   #4323
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,484
Citiraj:
Autor bAKa-47 Pregled postova
Bok, presao bih na Amis pa me zanima kakva su tvoja iskustva sa Amisom na podruciju ravnica. Dosta toga ovisi o kvaliteti parice kao i broju korisnika (eventualna zagusenja), pa me zanima kakva su tvoja iskustva sa Amisom negdje navecer izmedju 19 i 23 sata. Ako nije problem napravi test. Klik(za server odaberi Frankfurt)
Najvise me zanima kakav ti je Jitter u tom periodu. Zanima me kvaliteta. Thx
Nema usporenja niti problema s pingom, imaju dovoljno jake linkove prema van. Ovo je na VDSL-u 28.5Mbita/4.5Mbita.





Eto u 20:30


21:00


Eto veza je stabilna kao sto se vidi.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 27.10.2014. u 21:01.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 21:06   #4324
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,354
Evo još jednom kontaktiran od strane amis-a u vezi slike i nemože se ništa popravit kažu unatoč tom šta sam poslao usporedbe od tu nekih kolega koje su mi poslale svoje slike sa tv-a (sa istih uređaja na istim rezolucijama i postavkama) koje sam ja njima skupa sa svojima mejlao. Mislim ovo je katastrofa em što se softvera tiče em je slika u banani, imate na prethodnoj stranici u mom postu slike i video. Eto samo da javim takva će vam bit slika na novijim televizorima preko optike i njihovog albisa 8080, iskreno da sam znao nebi uzimao tv preko njih do prije tjedan dana sam bio na b.netovoj digitalki i razlika je nebo i zemlja. Inače slabo gledam tv ali sad ga uopće neću gledat jer mi je užitak ikakvog gledanja skroz pokvaren, očito još nisu spremni za IPTV ponudit kako spada u svom paketu pa vam nebi preporučio njihovu tv da uzimate ako planirate, net im je ok.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 27.10.2014. u 22:06.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 22:08   #4325
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Cudno jako. Ti ljudi sto su slali slike su isto na amisu? Pokusaj nac usporedno nekog s amisa da ti baci slike, jer njima bi isti signal trebao ic svima.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 22:12   #4326
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,354
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Cudno jako. Ti ljudi sto su slali slike su isto na amisu? Pokusaj nac usporedno nekog s amisa da ti baci slike, jer njima bi isti signal trebao ic svima.
evo usporedi ove od kolege 2 die 4 isto ima albis 8080 samo on ima router genexis ja imam eltek i da oboje smo na amis optici sve isto imamo osim tog routera.

https://www.dropbox.com/sh/wrjkqv605...OmvKCMmCa?dl=0

i moje slike na prethodnoj stranici.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 22:12   #4327
bAKa-47
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 157
@Bono

thx Bono. Ne bih htio da predjem na nesto sto ce biti losije nego sto sada trenutno imam(Bnet). Ja sam u Bulvanovoj, kada sam zvao rekli su mi da mi po adresi stanovanj a mogu ponuditi da 10mbita. E sad brzina mi i nije toliko bitna koliko kvaliteta samog linka. Da li mozda znas di je centrala na Ravnicam?
bAKa-47 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 22:14   #4328
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,484
Citiraj:
Autor bAKa-47 Pregled postova
@Bono

thx Bono. Ne bih htio da predjem na nesto sto ce biti losije nego sto sada trenutno imam(Bnet). Ja sam u Bulvanovoj, kada sam zvao rekli su mi da mi po adresi stanovanj a mogu ponuditi da 10mbita. E sad brzina mi i nije toliko bitna koliko kvaliteta samog linka. Da li mozda znas di je centrala na Ravnicam?
Jedna centrala je na Pescenici, a druga kod Petrokova, ako su ti rekli samo 10mbita, onda si vjerojatno spojen na Pescenicu.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 22:21   #4329
bAKa-47
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: zg
Postovi: 157
@Cirano

pa da, bas lutrija. Mislim da su mi ponudili adsl. Glupo mi je potpisivat novi ugovor ako cu opet imat zagusenje ako i kod Bneta. Budem opet nazvao da vidim sta kazu za vdsl.

@Bono

hmmm, ja sam odmah ulica do Petrokova. Morat cu ih opet kontaktirati.
bAKa-47 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 02:10   #4330
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
evo usporedi ove od kolege 2 die 4 isto ima albis 8080 samo on ima router genexis ja imam eltek i da oboje smo na amis optici sve isto imamo osim tog routera.

https://www.dropbox.com/sh/wrjkqv605...OmvKCMmCa?dl=0

i moje slike na prethodnoj stranici.
Razlika je ocita. Njemu je rekao bi dobro.
Btw, ako usporedjujes usporedjuj samo iste kanale jer ne salju svi isti bitrate itd, i pokusaj ne gledat u filmovima/serijama vec program koji je originalni. Tipa, meni je nova odlicna i puno bolja od hrt-a, tako da se mora usporedit hrt vs hrt. A u filmovima ako uzimas slike opet ovisi kakva je slika filma uopce, jer bilo je par filmova koji su mi dosli na tv koji su bili slika jako slicna tvojoj, ali je to samo dok je bio taj film. Nije se puno puta dogodilo, ali je bilo. Obicno bude neki stariji gdje je i njima valjda source neki stari SD.
Sve u svemu, njemu je bolje neg tebi. Rekao bi da ti je do telke, ali kazes da je na bnetu bilo sve odlicno, tako da ti preostaje da se s njima pogadjas da to postelaju.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 07:33   #4331
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,354
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Razlika je ocita. Njemu je rekao bi dobro.
Btw, ako usporedjujes usporedjuj samo iste kanale jer ne salju svi isti bitrate itd, i pokusaj ne gledat u filmovima/serijama vec program koji je originalni. Tipa, meni je nova odlicna i puno bolja od hrt-a, tako da se mora usporedit hrt vs hrt. A u filmovima ako uzimas slike opet ovisi kakva je slika filma uopce, jer bilo je par filmova koji su mi dosli na tv koji su bili slika jako slicna tvojoj, ali je to samo dok je bio taj film. Nije se puno puta dogodilo, ali je bilo. Obicno bude neki stariji gdje je i njima valjda source neki stari SD.
Sve u svemu, njemu je bolje neg tebi. Rekao bi da ti je do telke, ali kazes da je na bnetu bilo sve odlicno, tako da ti preostaje da se s njima pogadjas da to postelaju.
Uspoređivao sam identične kanale njihove logoe, uspoređivao sam same titlove koji uvijek moraju bit super kvalitete bezobzira na kvalitetu filma znači oni su naknadno dodani i uvijek su fini glatki bez noise-a. Uspoređivao kvalitetu slike na na emisijama koje su na HRT-u koje sam prije na digitalki b.neta gledao i sjećam se da su bile kristalno čiste kvalitete i to govorimo o SD kvaliteti ne HD, dok ovdje je ovako kako je noise-a ima, slike su mekane nisu oštre, vidio si na onoj emisiji na prvom videu poslije onog filma kad ona ženska skače na pilates lopti zatim se kamera udalji od njih i lice joj je svo puno noise-a i izgleda kao da su joj oči i usta spojene. Ja nebi rekao da mi je do telke jer mi je na obje telke isto kao šta sam napisao na prethodnoj stranici. Probao sam već dva puta ima javit no kažu da im je takav stream da su i oni uspoređivali ove slike šta sam im poslao sa videima i da oni nemogu ništa oko tog napravit da je to tako, meni ovo nevalja i da sam znao nebi ovakvu katastrofalnu IPTV preko amisa ni uzimao.

Zamolio bi one koji imaju albis 8080 i nekakav LED il LCD il čak Plazmu da mi uslikaju svoje slike par komada ili čak možda video ako vam nije problem usnime da usporedim, znači probajte malo titl od filma, logo HRT-ov, sama slika da li pri brzim kretnjama ljudi na filmu, seriji, emisiji se počne pikselizirat po njima kad su u fast move-u. Da li vam je slika dovoljno oštra ili je mekana ko meni, kao da gledam loše usnimljeni digitalni sadržaj koji se vrti na TV-u eto tako imam osjećaj kad gledam.

Ja radim novu galeriju na dropboxu i opet ću im poslat na mail opće me ne zanima ima da popravljaju kako znaju. Od ovakve slike mi se i vid muti jer je užasna i počinju me oči boljet nakon nekog vremena pogotov ako u filmu, seriji, emisiji ima brzih radnji.

evo malo detaljnije svega i videa i slika i mojih postavka na risiveru i na tv-u
https://www.dropbox.com/sh/xepj83q9e...2K1o-wkna?dl=0

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 28.10.2014. u 17:25. Razlog: krivi link sam bio stavio, sad je ispravan i radi.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 12:42   #4332
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,116
Ustraj u tome da ti riješe problem...ako ti nemogu riješiti problem a pod ugovorom si...traži raskid ugovora.....pa onda telku prebaciš na bnet ili na koga hoces...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 12:56   #4333
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,354
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Ustraj u tome da ti riješe problem...ako ti nemogu riješiti problem a pod ugovorom si...traži raskid ugovora.....pa onda telku prebaciš na bnet ili na koga hoces...
Naravno tako će i bit, mislim bole me oči od ovakve slike, al doslovno previše pikselizacije te ima, neoštra je slika i muti mi se vid nakon dužeg gledanja takve slike.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 13:28   #4334
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Probao sam već dva puta ima javit no kažu da im je takav stream da su i oni uspoređivali ove slike šta sam im poslao sa videima i da oni nemogu ništa oko tog napravit da je to tako
Lol, pa kako je dobro ovom drugom useru :P
Neznam, ja to ne bi mogo gledat eto.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 13:44   #4335
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,354
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Lol, pa kako je dobro ovom drugom useru :P
Neznam, ja to ne bi mogo gledat eto.
Pa kažem ti mene oči bole pogotovo ako se brzo miče slika baš bude loše, jedino oni kažu ne vide razliku između ovog mog i od ovog kolege tu šta mi je uploudao, kažu to je isti stream i svima je isto, reko ja meni nije vidite mislim jasno se vidi razlika, kaže a da čujte kao ne znam doslovno to je reko i opet ponovio svima je isti stream bla bla pa kaže možda da probate u pillarbox stavit ili na manju rezoluciju, reko ma probao sam sve i uvijek je isto, sad sam im tu na dropboxu uslikao i sve opcije od risivera i od tv-a tako da mi to više ne spominju. Mislim malo mi je kretenski tek sam uzeo uslugu u četvrtak da već idem raskinut zbog tv-a mislim nisam očekivao da će ovako loše bit inače ju naravno ne bi ni uzeo, a pošto sam prije nego šta sam uzimao kolegu tu zamolio da mi uslika svoju sliku i dao mi link vidio sam da je čist ok slika njemu, al evo kad sam ja uzeo meni je katastrofalna. Taman kad su uvodili optiku izvadio ove kablove od b.neta tako da ih nemam više, ne znam šta da radim sad baš sam u škripcu što se tog tiče, a ovo mi je bilo super riješenje da na dva tv-a imam risiver sa tih proširenih 100+ kanala.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 12:24   #4336
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,354
Ima netko možda da bi mi pomogo u vezi ovog gore šta sam pisao, da mi uslika svoju sliku na telki(LCD,LED,Plazma na full HD 16:9 i na stretch format slike da mu je) ako ima 8080 albis i optiku, hvala unaprijed.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 19:05   #4337
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,116
Da, šteta je što im je IPTV dosta loš kvalitete glede. Mislim, optika je tu, uopće mi nije jasno šta ih guši, koji im je bottleneck?
I da, da gledam telku ja bi ih i sa svojom malo propitkivao, ali kako su starci zadovoljni (jer na trenutke je slika super, ali ponekad zna biti jako loša) onda bi bio jako dosadan njihovoj SZK, to rečeno, ne znači da neću nikada biti.
Mislim da bi se trebali malo više pozabaviti uslugama koje pružaju, jer mišljenja sam da ako već nudiš i TV onda se potrudi da bude u skladu sa današnjom tehnologijom u kućanstvima, a to je barem digitalni signal, ako ne i 720 ili 1080p signal.

Za sada toliko, a ti kolega, keep us informed!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 19:58   #4338
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,354
Dobio opet 3x poziv priložio nove slike,videje i slike od kolege 2 die 4 i oni kažu da je njima to normalna slika da takva ide svima i da je grupa tehničara iz cijelog teama gledala na svim prijemnicima sliku i uspoređivala ove moje sa ovima od kolege i da nisu vidjeli nikakvih problema te da sam ja jedini koji se žali na lošu sliku da su svi ostali korisnici zadovoljni, ako je tako svima ja ne znam onda jel prvi put gledaju u životu TV il šta? Rekao sam mu za ovaj noise oko ljudi šta bude i tekstova i a opčenito da slika nije oštra dovoljno, na to je on odgovorio da je to kao normalno te da se to podrazumijeva kao nešto ne sjećam točnih riječi dosta smo dugo i pričali. Znači opet isti čovjek sa kojim sam prije par dana pričao govori ko i prijašnja dva put te da nemogu ništa napravit i toe to, da im je jako žao vamo tamo...mislim bezveze još jedanput ću reć da sam znao da je ovakva slika nebi uzimao iptv kod njih no kod kolege je izgleda sasvim zadovoljavajuće i zato sam i uzeo, no eto kako je kod mene.
Internet im je super stvarno odlično vjerujem da je i telefon kojeg još uvijek čekam i to me isto izluđuje već 2 tjedna bez telefona no to je duža priča jedna koja nema veze sa amisom.

Btw kolega 2 die 4 nemogu ti oni ništa napravit oni ti nisu ko b.netovci da ti dolaze doma pa malo boostaju signal malo po NODu prčkaju itd. pa bude bolje oni to riktaju od tamo, a tebi preporučam ako ti je zaista loša slika da nazoveš i žališ se jer ja sam kao sad jedini koji se žali pa ako i ti nazoveš i prijaviš isto onda neću bit jedini i valjda će nešto poduzet u vezi tog čim je više ljudi nezadovoljno.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 29.10.2014. u 20:09.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 20:22   #4339
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,116
Mislim da to svima kažu, tako su meni rekli da sam im jedini koji se javio da mi ne radi radio.
Pa su oni eto, samo za mene, odlučili napraviti novi update ili kaj već za radio pa je i to proradilo.
Malo smiješno, a kako ja nemam vremena baš se s njima bakčati, a i velim, meni nije tak loša slika kako je bila na početku, neznam kad ću ih zvati, ali budem sigurno.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 21:29   #4340
Aquila
Premium
Moj komp
 
Aquila's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 48
Čitam malo komentare za sliku na IPTV-u pa da napišem koju.
Imam Amisov VDSL sa SceneGate 8000 i 8080 micro. Slika nije loša, nije HD ali nemam se što žalit. Mislim da ne šalju različite streamove za vas sretnike na optici od nas jadnika na ADSL/VDSL, mislim bilo bi skupo za toliku opremu i sourceve. A ako i nekim čudom da, vama na optici bi slali bolje.

U usporedbi sa B-Netom puno bolja na Amisu (prije neke godine i pol podešavao poznanicima uslugu od B-Neta, HRT na novoj zvjeri od TV-u, 80 i nešto centimetar katastrofa), ali čuo sam da su se dosta poboljšali. Možda otkad ih je VIP kupio.
Meni je ta njihova slika u rangu onoga što se može ulovit preko DVBT-a.

Slažem se sa većinom stvari koje je sandokan111 naveo. pogotovo sa "A u filmovima ako uzimas slike opet ovisi kakva je slika filma uopce" (Dr. Who, come on; to je prastaro)

Još jedna stvar je da nisam radio podešenja ni na jednom STB-u (osim stretcha), ni na TV-u. Oboje je default, siguran sam jer sam oboje Factori Resetiro, TV jer sam se nešto igro sa Samsungovom nadogradnjom, pa nešto sje... i morao. A Amis je imo nadogradnju nedavno svoji STB-ova tako da mi je i tu bilo neki sra.. pa i STB-ove Factori Resetiro (možda sam trebao nazvat SZK, ali ne volim to radit. Nemam visoka mišljenja o njim od kada sam morao razgovarati sa HT-ovim debilima).

Thermaltake
, moj savjet ti je Factori Reset oba STB-a i TV-a, ako ste ti i njihovi iz SZK nešto podešavali, ko zna šta je ostalo krivo. Kontrast, Oštrina.. sve to loše podešeno može uzrokovati glavobolju. A ja ju nemam. Vjerujem da bi imao na LED-ici od 117 cm sa toliko sjeb... streamom.
Aquila je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 21:57   #4341
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Mislim da bi se trebali malo više pozabaviti uslugama koje pružaju, jer mišljenja sam da ako već nudiš i TV onda se potrudi da bude u skladu sa današnjom tehnologijom u kućanstvima, a to je barem digitalni signal, ako ne i 720 ili 1080p signal.
Tu je AMIS najmanje kriv. Ne moze on korisnicima slati 1080i/p signal ako je izvor 576i. Mislim, moze raditi upscale ali od toga nema nikakve koristi, samo bi trosili bandwidth bezveze.

Thermaltake - jesi probao gledati TV bez rastezanja slike? Moguce je da tvoj TV radi neke probleme kada rastegne 4:3 u 16:9.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2014., 22:20   #4342
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,354
Citiraj:
Autor Aquila Pregled postova
Čitam malo komentare za sliku na IPTV-u pa da napišem koju.
Imam Amisov VDSL sa SceneGate 8000 i 8080 micro. Slika nije loša, nije HD ali nemam se što žalit. Mislim da ne šalju različite streamove za vas sretnike na optici od nas jadnika na ADSL/VDSL, mislim bilo bi skupo za toliku opremu i sourceve. A ako i nekim čudom da, vama na optici bi slali bolje.

U usporedbi sa B-Netom puno bolja na Amisu (prije neke godine i pol podešavao poznanicima uslugu od B-Neta, HRT na novoj zvjeri od TV-u, 80 i nešto centimetar katastrofa), ali čuo sam da su se dosta poboljšali. Možda otkad ih je VIP kupio.
Meni je ta njihova slika u rangu onoga što se može ulovit preko DVBT-a.

Slažem se sa većinom stvari koje je sandokan111 naveo. pogotovo sa "A u filmovima ako uzimas slike opet ovisi kakva je slika filma uopce" (Dr. Who, come on; to je prastaro)

Još jedna stvar je da nisam radio podešenja ni na jednom STB-u (osim stretcha), ni na TV-u. Oboje je default, siguran sam jer sam oboje Factori Resetiro, TV jer sam se nešto igro sa Samsungovom nadogradnjom, pa nešto sje... i morao. A Amis je imo nadogradnju nedavno svoji STB-ova tako da mi je i tu bilo neki sra.. pa i STB-ove Factori Resetiro (možda sam trebao nazvat SZK, ali ne volim to radit. Nemam visoka mišljenja o njim od kada sam morao razgovarati sa HT-ovim debilima).

Thermaltake
, moj savjet ti je Factori Reset oba STB-a i TV-a, ako ste ti i njihovi iz SZK nešto podešavali, ko zna šta je ostalo krivo. Kontrast, Oštrina.. sve to loše podešeno može uzrokovati glavobolju. A ja ju nemam. Vjerujem da bi imao na LED-ici od 117 cm sa toliko sjeb... streamom.
Ja sam na b.netu 4-5 godina bio i nikad mi slika nije bila loša kao ni svima koje znam u kvartu koji su na b.netu i imaju digitalni risiver nebitno jel ttmicro ili albis, znači ne govorim o analognoj običnoj njihovoj nego digitalnoj.

Nema šta nisam probao na tvorničke vraćat stavljat na 4:3 16:9 720p čak i manje i uvijek je noise prisutan. Doctor who-a sam tek tolko snimio, no ovo nije prastaro cmon ovo su nove epizode doctor who-a ne računamo ove najnovije sezonu dve dalje od ove koja se trenutno prikazuje na hrt-u. Pogledaj prvi video na 0:36 kad se ona svijetlost brzo vrti kako je pikselizacija po cijeloj slici i na 1:22 kad doktor pada vidiš da je sve izpikselizirano, a imaš i bolje pod slike u folderu burst mode bit će ti puno vidljivije o čemu pričam jer se na njima jasno vidi noise dok je na videu malo teško za primjetit jer je stalno u pokretu i kamera od mobitela baš i nije tolko vjerodostojna da bi mogla to prikazat ko i kad gledaš direktno u ekran, no fotke su po meni napravile puno bolji zapis. Trenutno je bolja slika na DBT-t nego na ovoj od amis iptv-a bar u mom slučaju što se tiče.
Ja imam novi LED tv platio sam ga 5500kn Samsung iz 2014 model i na njemu je slika takva probao sam izpodešavat sve na njemu također povuko i zadnji softver i ništa nije pomoglo, također i na starom LCD tv-u u drugoj sobi koji je star cca 5 godina ista stvar samo on nije u full hd pošto je star, al ide do 1080i.


Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Tu je AMIS najmanje kriv. Ne moze on korisnicima slati 1080i/p signal ako je izvor 576i. Mislim, moze raditi upscale ali od toga nema nikakve koristi, samo bi trosili bandwidth bezveze.

Thermaltake - jesi probao gledati TV bez rastezanja slike? Moguce je da tvoj TV radi neke probleme kada rastegne 4:3 u 16:9.

Nisam ja ni ciljao na to da oni puštaju 1080 signal nije ga ni b.net puštao al bar ono ako je 576 onda bi se to i vidilo slika nebi bila ovakva kakav mi je. Nek rade štagod ako oće da im korisnici budu zadovoljni, a na optici mislim da je to najmanji problem, razumio bi možda da je adsl, al ovo 100/100.

Probao sam sve šta se može, kao šta sam gore i napisao Aquila-u

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 30.10.2014. u 20:36.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 18:30   #4343
sinke.ZG
Premium
Moj komp
 
sinke.ZG's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Jesu ti vec postavili opticki kabel i nosac za router na zid u stanu pa ti sutra dolazi tehnicar postaviti i spojiti router na Amisovu centralu u Trnskom ili...
nakraju mi tek danas spojeno...doso mi lik prosli cetvrtak i kaze nema on ruter kao jer je on doso povuc kabel u stan a kabel vec bio u stanu .....tako da sam tek danas spojen na link al nema veze 100/100 fercera do jaja
__________________
sinke.ZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2014., 18:36   #4344
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Da nisi rekao da ti je bnet bio dobar rekao bi da je do tva jer sam vidjao takve uzase na SD slikama kod odredjenih tv-ova, ali em je nova telka, em ti je bnet bio dobar, tako da sam to iskljucio. Vjerujem da si dovoljno dobro istestirao te preostaje samo do njih. Ili eventualno da ti neki spoj u kuci nije dobro rjese i stvara lokalno noise, neznam, pucam u prazno. Nek ti dodju pregledat po kuci stanje.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2014., 14:02   #4345
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,354
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Da nisi rekao da ti je bnet bio dobar rekao bi da je do tva jer sam vidjao takve uzase na SD slikama kod odredjenih tv-ova, ali em je nova telka, em ti je bnet bio dobar, tako da sam to iskljucio. Vjerujem da si dovoljno dobro istestirao te preostaje samo do njih. Ili eventualno da ti neki spoj u kuci nije dobro rjese i stvara lokalno noise, neznam, pucam u prazno. Nek ti dodju pregledat po kuci stanje.
Ma...neće dolazit nemaju zašto kaže tehničar oni su tamo na sva tri risivera pogledali i kaže da je njima to normalna slika te da je ono šta sam ja opisao u neku ruku normalnu taj noise, fkt žalost. Uglavnom telka im je i dalje banana čitam i na drugim forumima da i drugi ljudi se žale što znači nisam jedini ko šta oni kažu kojem slika nije dobra, tako da vi koji ste planirali ili planirate uzet iptv kod amisa razmislite opet ili uzmite pa zovite onda ko ja žalite se
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2014., 14:49   #4346
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,354
Evo da javim napokon je ovaj nesposobni b.net nakon prijetnje tužbom i prijavom hakomu odobrio prijenos broja tako da ću napokon opet imat svoj broj telefona kojeg imam onak 30+ god.

Što se kvalitete slike tiče bio sam u maloprije u amisu kad sam išao potpisat prijenos broja i zamolio sam čovjeka dal mogu malo pogledat kanale kakvi su kod njih, reko mu da ja imam nekih problema sa kvalitetom slike da ima noise-a neoštra je itd. dao daljinski kaže evo mjenjaj si pa sam gledao malo i ima isto noise-a ko i kod mene i isto je neoštra tako da eto nije samo kod mene nego očito takav loš stream šalju, tako da oni koji misle uzimat IPTV moje osobno mišljenje je da još malo sačekate dok ju ne poboljšaju jer slika nije baš najbolje kvalitete mislim gledljiva je, ali će vas nakon nekog dužeg gledanja tipa film od sat i pol - dva boljet oči i mutno će vam bit pred očima od tako loše i neoštre slike pogotovo ako su brze radnje na slicu u pitanju, eto sad sam se uvjerio i kod njih tamo osobno tako da mogu isključit da je samo kod mene problem sa slikom.

Vi koji već imate IPTV kod amis-a žalite se nemojte gledat takvu sliku kvarit oči jer vam se neda nazvat, ako već i ne žalite zvat i čekat službu za korisnike pošaljite im mail pa nek oni vas zovu jer vjerujte mi gledao sam i na maxtv-u i na optimi i na b.netu sliku na skupim televizorima ne na low budget TV-ima i znam kakva je slika ispravna tj. kakva bi trebala bit. Jer što nas je više to će prije nešto poduzet da kvaliteta slika kao i softver na risiverima se unaprijedi/nadogradi.

I ono šta mi nije jasno nude "zajamčenih 100/100" tako im piše i na netu i na onim papirima, no kolko ja vidim nitko nema skroz 100/100 čak ni kad se ugase risiver/i, pa mi nije jasno zašto tih zajamčenih stoji, a to očito nemogu u potpunosti ispunit, zašto jednostavno ne napišu 100/100 bez zajamčenog tako da ako i je kao većini 94/94 mogu imat neki izgovor, u mom slučaju je da mi moraju promjenit sfp konverter jer imam ovaj eltekov novi router koji ima megabitni unutra, ali su mi nudili i genexisa kao on ima već gigabitni u sebi, ali vidim i ovima koji ga imaju nije isto zajamčena brzina od 100 također znam da genexis ima dosta loš wifi i sporije se boota pa ga nisam htio mjenjat za ovog elteka, a i ovaj eltek ima zasad najbolju wifi antena u sebi od svih routera koje sam dobivao od providera(t-com - Speedtouch TG782T, Siemens SX763 / Iskon - Speedtouch WL780, ZyXel p-660hw-t3, ZyXel P-660 RU / B.net - Thomson TWG850, Cisco epc3925, Tehnicolor TC7200.20) pa čak i nekih koje sam kupovao.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 04.11.2014. u 22:36.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2014., 21:27   #4347
Maxxon
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Pozdrav!
Imam pitanje u vezi Amisovog modema MediaAccess TG788vn v2, koji je zadani username i pass za web sucelje? Nisam uspio nista pronaci na Amisovoj stranici ili u prirucniku, a ne rade ni neke ceste kombinacije..
Maxxon je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2014., 22:18   #4348
+Tenja
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Citiraj:
Autor Maxxon Pregled postova
Pozdrav!
Imam pitanje u vezi Amisovog modema MediaAccess TG788vn v2, koji je zadani username i pass za web sucelje? Nisam uspio nista pronaci na Amisovoj stranici ili u prirucniku, a ne rade ni neke ceste kombinacije..
Username: user
Password: user
+Tenja je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2014., 14:26   #4349
Maxxon
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor +Tenja Pregled postova
Username: user
Password: user
Hvala puno
Maxxon je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 14:32   #4350
lhaymehr
Savršen sam
Moj komp
 
lhaymehr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: V.G. Neredi
Postovi: 30
Pozz

pitanje u vezi ovog VDSL2. AMis korisnik sam od kad su došli na tržište. Već sam par puta potpisivao ugovore od po godinu dvije i sad opet više nisam pod nikakvim ugovorom. Imam 2u1 uslugu, 8mbit. Jel imam ja kakvo pravo ili što već da i meni daju tu malo bržu VDSL2 opciju bez da nekaj extra plaćam?

Mislim, dost mi je 8 mbit al neću se bunit ak mi dignu na 10,12

tnx
lhaymehr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na