Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2014., 22:36   #1
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
kineski led projektor

koji led projektor kupiti sa ebaya do 250 eur
da li se uopće isplati , trebam za gledanje filmova preko pc ,
po noći
dali neko ima iskustva sa kineskim led projektorima
hvala
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 08:24   #2
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
Nema. Jer niko normalan to ne kupuje.
Gle zvijeri za te pare:
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...oglas-12085643
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...-oglas-6335342
Ima ih jos, oces noviju, stariju ali bolji model. Svaka garantirano ima bolju sliku od toga sto vec ciljas kupit.
tech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2014., 15:48   #3
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
nemoj kupovat LED projektor za tu lovu, bacit ćeš pare. Ja sam uzeo Acer K330 prije 2,5 godine i prilično sam zadovoljan.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 19:44   #4
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
nemoj kupovat LED projektor za tu lovu, bacit ćeš pare. Ja sam uzeo Acer K330 prije 2,5 godine i prilično sam zadovoljan.
taj acer k330 je isto led projektor , a košta mislim 400 eur
mislio sam da se može naći neki kineski led projektor ,
preko kojeg se može gledati solidno film , a za male pare
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 20:11   #5
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
mislio sam da se može naći neki kineski led projektor ,
preko kojeg se može gledati solidno film , a za male pare

Ne može, ja sam svojeg prije 2 godina platio nešto iznad 4k. Savjet ti je da uštediš još malo i kupiš neki brand LED umjesto da baciš lovu na "kineski no-name e-bay šrot".To ti je zapravo još najskuplje ako malo bolje razmisliš.
Ako si negdje vidio k330 za 400e to ti iz prve ruke mogu reći da je dobra kupovina, izašao je u međuvremenu k335 no on je poprilično skuplji.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 00:18   #6
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Proizvodnja u kini je jedno , razvoj proizvoda u kini je drugo ...a jeftini proizvodi ,razvijeni te proizvedeni u kini su nešto treče. Ovo zadnje je najrasprostranjenije a zahvaljujuči ibeju eto kineza na lošem glasu.
A realno gledajuči nebi trebali biti jer ....LED projektor za 250eura zasigurno nebi bio oličenje kvalitede ni da ga netko drugi uspije proizvesti/ prodavati za te novce.

Za 250 eura mi ništa pemetnog ne pada na pamet osim SH kupovine.
Iako su projektori usrana roba za kupovinu preko oglasa te daleko od jednostavnog za nekog kome to nije njegov teren , iz principa ne želim savjetovati 'kupi tv'

Kad bi imao 250 eura za projektor , sebi bi uzeo infokus SP 4805 te novu lampu za isti. Tu i tamo naleti nekakav na njuškalu i uz malo cjenkanja to dvoje upadne u buđet. Nije LED niti HD a bome nije ni novijeg datuma ...ali meni osobno nebi smetalo.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 09:12   #7
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
taj infokus ima samo 750 Lumens i 854x480
na njuškalu se mogu nači projektori za 1000 kn
kao ovaj optoma
http://www.njuskalo.hr/projektori/op...oglas-12344634
ali opet mislim da se može naći i nešta dobro od kineza sa dobrim spec.
valjda ne muljaju svi kinezi sa spec.
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 09:44   #8
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
taj infokus ima samo 750 Lumens i 854x480
A uz to ima i Faroudja DCDi , 4x kotačič , DC2 , te se može spojit HDMI preko adaptora...

Shvačam da te brine rezolucija ali vjeruj mi da te nebi trebali brinuti....ukoliko nemaš potrebu da se nabijaš na ekran veče dijagonale.
A ako imaš tu potrebu , iako ti veča rezolucija to omogučuje , LED kao izvor svjetlosti ti ne omogučava, pa si na istom...

Imaš planove za koliku dijagonalu?

btw, ako sam dobro zapamtio sodom puca svoj ACER na 92" pa bi trebalo pitat njega koliko je zadovoljan s svjetlinom ...




Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
na njuškalu se mogu nači projektori za 1000 kn
Ima i ispod.
Kineski LED projektor.

Kao i obično , zadovoljstvo ovisi o očekivanjima.
Ako ne tražiš puno , bit češ zadovoljan s malo. LOL filozofije.



Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
valjda ne muljaju svi kinezi sa spec.
To misliš na ove ibej kineze ? Ma gdje bi oni 'muljali'
To su ti oni LED-86 upali u oko švrljajuči po ibeju?

EDIT: najeftiniji LED koji sam iskopao je LG za malo ispod 3k i sudeči po ovih par slikica mislim da uz adekvatne uvijete gledanja svjetlina nebi bila problem
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 08.11.2014. u 10:45.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 12:15   #9
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
btw, ako sam dobro zapamtio sodom puca svoj ACER na 92" pa bi trebalo pitat njega koliko je zadovoljan s svjetlinom ...
)
Je, dobro si zapamtio. Što se svjetline tiče mišljenja sam da svaki projektor, neovisno kaj piše na kutiji/reklami za njega zaslužuje prostoriju sa potpunim mrakom, pa u takvim uvjetima i ja gledam. Sa malim Acerom sam po pitanju svjetline zadovoljan, čak je i crna sasvim solidna i držim ga u ECO modu. Jedino što sam primjetio (na većini tih malih LED projektora) da fokus nije izbalansiran na svim djelovima slike, zna biti iznimno iritantno. Često i dealbraker po meni. Treba bit oprezan.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Shvačam da te brine rezolucija ali vjeruj mi da te nebi trebali brinuti....
@mbuljuba

ovo što Imagine kaže je potpuno točno i vjerojatno teško razumljivo nekome tko nije u "projektorima". Pogotovo danas kada imamo mobitele sa FullHD reolucijom na 5" i cjela ova pompa a 4K telke su već na policama dučana. Moj prvi projektor je bio 800x600 (4:3) a itekako sam uživao u filmovima. Ok , to je već ekstremno sa današnje perspektive no 854x480 rezolucija je ozbiljan iskorak od toga i u to vrijeme bi dao bubreg za takav golemi upgrade i nativni 16:9 omjer.

Zadnje izmijenjeno od: sodom. 08.11.2014. u 12:32.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 13:49   #10
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Jedino što sam primjetio (na većini tih malih LED projektora) da fokus nije izbalansiran na svim djelovima slike, zna biti iznimno iritantno. Često i dealbraker po meni. Treba bit oprezan.
Mislim da sam negdje na nekoj tvojoj fotki vidio neki Casio 'hibrid'?
Iako su leče vrlo slične po dimenzijama , vjerujem da je Casio tražio bar duplo više novaca nego Acer pa možeš potegnuti neku paralelu imeđu to dvoje ...ili između nečeg drugog što si vidio? čisto za nekakvu potvrdu da su fokus problemi isključivo zbog "jeftino"

btw, čiosto me zanima ...koliko si nalupao sati na Casiu prije nego si ga zamjenio? Ljudi večinom zamjene cijeli projektor prije nego slika postane negledljiva pa smatram da ih previše opterečuje to trajanje lampe.

U slučaju ovih spomenutih kineza smatram da LED kao izvor svijetlosti potpuna blesarija jer nema šanse da LCD matrica izdrži 30k sati a da to bude gledljivo.



Što se tiče rezolucije ...prošli tjedan sam šetao malo po trgovinama jer sam se raspitivao za PJ pa sam pogledao malo po TVima i...
moram priznat da sam ostao impresioniran s demo matrijalom i 4K. Bar kad sam metar ispred. Kad se udalljim na 3 ipo -4 metra gdje bi mi bio kauč onda mi svejedno

U jednoj trgovini stojimo draga i ja ispred jednog večeg LCDa...
Evo ti prodavaca da naglasi kako je to smart TV s zakrivljenim ekranom kao da bi me to trebalo nešto impresionirat. LOL.
Inače ne shvačam poantu zakljivljenog ukoliko nisu u igri anamorfik leče i dijagonale od 130"+ ili gejmanje pa mi zakrivljenost nije ostavila ništa osim WTF dojma. A na Smart Tv nisam htio ispast glup pa sam rekao ahaa...Očito ne toliko dobro jer me prodavač pročitao da nemam blage veze o čemu govori pa mi objasnio da unutra ima dosta procesorske tehnologije pa se Tv može spojit na internet!
Meni nagonski palo na pamet da se ta televizorska pamet mogla i bolje iskoristiti. Mislim , pa obični Lumagen mini 3d dođe nekih 1500 funti i mome novčaniku bi bilo draže da je ta procesorska tehnologija iskorištena za nekakve mogučnosti automatik kalibracije ,za napredne mogučnosti procesuiranja te skaliranja slike ,a ne da mogu preko TVa gledat usrani jutub ili večernji? Kupiš Lumagen , kupiš kalibratir i softver , kupiš darbi i eto te na min 20k kuna. 20k za što ... za par tiskanih pločica i malo softvera.

Evo me opet meljem...Imagine over and out...
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 08.11.2014. u 13:56.
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.11.2014., 14:58   #11
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
da li bi mi mogli iskomentirati konkretno ovaj projektor

http://www.ebay.de/itm/JP506HD-3000-...item3a8e73b0b6

meni treba za gledanje filmova 100˝ sa 3-5 m po noći
nisam pre zahtjevan , ne treba mi slika kao na tv-u ,
ali ni preblijeda
kaže da ima 3000 lumena , 1280x800 , lampa 160 wat
košta 1900kn , iz italije
2000 kn mi je nekakav maximum za potrošiti
znam da ne volite kineze , kao ni ja , ali su spec. inpresivne
možda nebi bila loša kupnja


mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 15:32   #12
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Mislim da sam negdje na nekoj tvojoj fotki vidio neki Casio 'hibrid'?
ponovo, dobra memorija bio je to XJ-A245V...vrlo zanimljiv uređaj, moto-zoom, lagan, prenosiv samo ne idealan za HT.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Iako su leče vrlo slične po dimenzijama , vjerujem da je Casio tražio bar duplo više novaca nego Acer pa možeš potegnuti neku paralelu imeđu to dvoje ...ili između nečeg drugog što si vidio? čisto za nekakvu potvrdu da su fokus problemi isključivo zbog "jeftino"
Potvrdno, problem neujednačene isfokusiranosti je redovno problem optike jeftinih modela - barem svih onih koje sam ja gledao. Casio ga naravno nije imao ali kolko se sječam bio je preko 10k tada. U biti je taj problem najizraženiji u onoj pico klasi.Neznam jesi kad gledao te male stvarčice kaj stanu u džep. Ali treba biti oprezan i u ovoj "skupljoj klasi" di su Aceri, Optoma...naravno iznimka Optoma HD91 () kojeg sam gledao na AV showu. Al kak to ide ni taj nije lišen nekih drugih "problema".

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
btw, čiosto me zanima ...koliko si nalupao sati na Casiu prije nego si ga zamjenio? Ljudi večinom zamjene cijeli projektor prije nego slika postane negledljiva pa smatram da ih previše opterečuje to trajanje lampe.
Casio nije bio moj, samo kod mene neko vrijeme, na njemu sam skurio nekih 100tinajk sati.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
U slučaju ovih spomenutih kineza smatram da LED kao izvor svijetlosti potpuna blesarija jer nema šanse da LCD matrica izdrži 30k sati a da to bude gledljivo.
Ne mora nužno značit ali vjerojatno,da. Ja sam na K330 prešo 1000 sati i nema pada intenziteta osvjetljenja, po tom pitanju je LED odličan. Na Panasonicu odma nakon 100 sati lagani pad, pa na 500 opet lagani.

Ali mogu ti reči da sam zadovoljan sa kineskom lampom koju sam uzeo za Panasonica. 500 kn lampa sa "housing-om" (uz dostavu na vrata) i drži za sada 550 sati i ide dalje. Nisam imao neka očekivanja pa sam ugodno iznenađen. Tko zna možda i pretekne originalnu.



Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Što se tiče rezolucije ...prošli tjedan sam šetao malo po trgovinama jer sam se raspitivao za PJ pa sam pogledao malo po TVima i...
moram priznat da sam ostao impresioniran s demo matrijalom i 4K. Bar kad sam metar ispred.
Nemoj to gledat da ne završiš u dilemama kao ja, kidding. samjl.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
da li bi mi mogli iskomentirati konkretno ovaj projektor]
Kako ne, evo komentara.

Ovo je vjerojatno najbolji primjer uređaja koji ne bi smio kupiti, specifikacije su impresivne jer su izmišljenje a projektor je jeftin jer ne valja niš.

Sorry ali nema boljeg načina da se sažme sve to od - preskoči i traži dalje, drži se "brandova"!
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 16:02   #13
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
da li bi mi mogli iskomentirati konkretno ovaj projektor

http://www.ebay.de/itm/JP506HD-3000-...item3a8e73b0b6

meni treba za gledanje filmova 100˝ sa 3-5 m po noći
nisam pre zahtjevan , ne treba mi slika kao na tv-u ,
ali ni preblijeda
kaže da ima 3000 lumena , 1280x800 , lampa 160 wat
košta 1900kn , iz italije
2000 kn mi je nekakav maximum za potrošiti
znam da ne volite kineze , kao ni ja , ali su spec. inpresivne
možda nebi bila loša kupnja


Ja bi radije kupio nešto bez priključka za antenu ...da možeš otpiliti HRT i pretplatu

Al ozbiljno ...još jedna varijacija na istu temu...u biti varijacija samo po specifikacijama i plastici/kučištu. A sam bog zna koliko su te specifikacije po specifikaciji.

JP506HD
5,6" TFT LCD panel sa LED izvorom svitlosti koji traje 50k sati.
3000 lumena, 3D sa crveno plavim očalima ,
zum = gurni projektor naprijed.

Ako baš mora biti LED ,traži DLP a ne LCD...

btw, ako nemaš namjeru taj projektor gledati sljedečih 10 godina , pusti LED na miru , bar ove jeftine LEDove.

Ako želiš nešto jeftino , još 40 minuta možeš bidat za w100 a ako ti promakne imaš isti na njuškalu pa se malo cjenjkaj i kupi novu lampu....



Citiraj:
Autor sodom Pregled postova

Ne mora nužno značit ali vjerojatno,da. Ja sam na K330 prešo 1000 sati i nema pada intenziteta osvjetljenja, po tom pitanju je LED odličan. Na Panasonicu odma nakon 100 sati lagani pad, pa na 500 opet lagani.

Ali mogu ti reči da sam zadovoljan sa kineskom lampom koju sam uzeo za Panasonica. 500 kn lampa sa "housing-om" (uz dostavu na vrata) i drži za sada 550 sati i ide dalje. Nisam imao neka očekivanja pa sam ugodno iznenađen. Tko zna možda i pretekne originalnu.

slabo ti to trošiš
Ja bi LED iscuclao do besvjesti



Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Nemoj to gledat da ne završiš u dilemama kao ja, kidding. samjl.
Bez obzira na impresioniranost oštrinom vjeruj mi da mi nikad nije uopče ni palo na pamet da bi radije kupio TV a ne PJ.
A kako je na stropu zavšio novi PJ , mislim da ču izdržati dok ne zaživi 4K.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 08.11.2014. u 16:53.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 18:19   #14
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
slabo ti to trošiš
Ja bi LED iscuclao do besvjesti
Da, nisam baš HC, iako svaki dan gledam PJ (navečer). Uz PC i TV uspijem na godišnjoj razini nabit nekih 1000-1500 sati.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
A kako je na stropu zavšio novi PJ , mislim da ču izdržati dok ne zaživi 4K.
A tako, fino. Ako koji dan budeš raspoložen za sliku-dvije znaš koju temu treba bumpati.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 18:22   #15
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
Uzmi lg pb60g, 3000 kn, isto led dlp, imam ga oko pola godine i odličan je...
jura_19 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 18:24   #16
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1415467467893.jpg
Views:	617
Size:	39.6 kB
ID:	14052
jura_19 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 10:12   #17
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
naj vjerojatnije odustajem od kineskog projektora

dali mi možete malo pojasniti spec. kod drugih projektora

ako ovaj LG gore ima samo 100 lumena i dobru sliku, onda bi
BENQ od 3000 lm mogao koristiti za javnu rasvjetu

benq nije led ali ima 10 k sati
dali je to stvarno ili mogu očekivati da će nakon 100 sati
biti negledljivo

dali je rez. možda presudna 800:600 , 1024:800
dali je 16:9 puno bolji od 4:3 za filmove , ne smetaju mi crne linije

koje marke su bolje epson,LG,benq,optoma,panasonik,dell,acer,casio,itd
a od kojih bi trebao bježati

naj radije bi uzeo polovan ,ali ako lampa nakon parsto sati oslabi
neću ga imati prilike gledati ni godinu dana

po snimkama sa youtubea i ne izgledaju tako loše projekcije
dali je to uopče mjerodavno
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 11:59   #18
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Da, nisam baš HC, iako svaki dan gledam PJ (navečer). Uz PC i TV uspijem na godišnjoj razini nabit nekih 1000-1500 sati.
Dakle ,to se nabije uz nekih 3-4 sata dnevno ili cca 2 filma i koja serija svaki dan. S obzirom da večina ljudi nema takve navike , u tim slučajevima zaista ne vidim prednost LED projektora osim ako netko ima plan da to koristi sljedečih 10 godina....što mi je malo vjerovatno da če se i desiti jer za 10 godina sigurno če se moči kupiti više za manje ...inflacija naravno nastranu
Jedina prednost koju vidim je ono što si istaknuo zbog čega voliš LED - stabilnost svjetline kroz vrijeme. No večina ljudi ne razmišlja o tome več čistoj dugotrajnosti u odnosu na klasične projektore....a ni klasične projektore ne iskoriste do krajnjih mogučnosti ako nisu jedni od onih "manijalka"

A s obzirom da su svi jeftiniji LEDovi nekako osakačeni u usporedbi s klasičnim projektorima , ja bi osobno uvjek išao na klasiku. Bar za sada dok se sljedečih godina ne razviju stvari u smjeru lasera i 4K pa normalni projektori budu pristupačni.


Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
A tako, fino. Ako koji dan budeš raspoložen za sliku-dvije znaš koju temu treba bumpati.
A projektor ko projektor / ko svaki drugi.
Radije bi bumpao temu s nečim što se ne vidi na sve strane.
Kad uhvatim volje složim kakvu slikovnicu...

Citiraj:
Autor jura_19 Pregled postova
Uzmi lg pb60g, 3000 kn, isto led dlp, imam ga oko pola godine i odličan je...
Prodat češ mu ti svoj 2000 kn?

Nego , znaš onaj tip slika koje ispadnu tako dobro da si pozitivno iznenađen i odusevljen projektorom te ti dode da ga kupiš ?
E , ta slika koju si zaljepio je čista suprotnost.


Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
naj vjerojatnije odustajem od kineskog projektora
Odlično

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
dali mi možete malo pojasniti spec. kod drugih projektora

Specifije je teško uspoređivati između brendiranih projektora a u slučaju Brand PJ vs. Kineski PJ , to nema nikakvog smisla.

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
ako ovaj LG gore ima samo 100 lumena i dobru sliku, onda bi
BENQ od 3000 lm mogao koristiti za javnu rasvjetu
Zar LG nebi trebao biti 500 Lumena ?

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
benq nije led ali ima 10 k sati
dali je to stvarno
Koji BenQ iam 10 k sati?
Ako neki polovnio PJ ima 10k sati iza sebe eto ti razlog za tražiti popust.


Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
... ili mogu očekivati da će nakon 100 sati
biti negledljivo
Ajde da ode lampa ili DLP ili LCD tj da imaš neki kvar koji se može desit s svime .....ali u 100 sati ne može pasti intezitet osvjetljenja niti se desiti degradacija DLPa ili LCDa da bi ti to odjednom smetalo.
Zbog čega te brine negledljivost slike nakon 100 sati?


Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
dali je rez. možda presudna 800:600 , 1024:800
Meni je važniji omjer nego rezolucija ali ne želimo svi istu veličinu slike niti nam je svima kauč na istoj udaljenosti tako ....
Spomenuo si da želiš 100" sa 5 metara ?


Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
dali je 16:9 puno bolji od 4:3 za filmove , ne smetaju mi crne linije
Ukoliko nemaš u planu nekakav razradeni masking sistem ostavi se 4:3 formata. Kontrast kod projektora nije neka radost pa nebi imao crne crte več bljuzgu. Ima još razloga protiv ali čemu komplicirat

Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
koje marke su bolje epson,LG,benq,optoma,panasonik,dell,acer,casio,itd
a od kojih bi trebao bježati
Mislim da te to nebi trebalo opterečivati za 2000kn...



Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
naj radije bi uzeo polovan ,ali ako lampa nakon parsto sati oslabi
neću ga imati prilike gledati ni godinu dana
Pad inteziteta svjetlosti se dešava postepeno i zbog toga nije baš primjetno.
Isto kao kad se lagano debljaš i ne vidiš razliku dok ne pretjeraš.
A u isto vrijeme s sretneš s prijateljem kojeg davno nisi vidio i ovaj ti kaže da si se usvinjio


Citiraj:
Autor mbuljuba Pregled postova
po snimkama sa youtubea i ne izgledaju tako loše projekcije
dali je to uopče mjerodavno
Gore je jura okačio sliku na kojoj LG izgleda ko nekakvo smeče od projektora a ja sam ti puknuo link na par boljih fotografija slike istog projektora. Istina je naravno negdje između.....
Meni slike uvjek ispadaju nekako šugavo a kad gledam filmove slika je stvarno ok....
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 09.11.2014. u 12:06.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 12:05   #19
jura_19
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 64
Slika je ispala takva jer sam slikao mobom, i po noći, a što se tiče općeg dojma meni je za te pare odlična investicija, tv sam izbacio, projektor mi radi 10,čak i više sati dnevno...
jura_19 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 14:24   #20
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Normalno da češ slikat po mraku ali slika je ispala takva garant zbog mobitela.
Fotografiranje displeja zna bit zafrkana stvar. Nedavno sam pucao par slika CRT Tva i to je ispadalo aime kako god se okrene a slika je čista suprotnost . Zato me ne iznenađuje taj banding na tvojoj fotki ali ...nekome sastrane zasigurno nebi bilo jasno kako možeš gledati takvu sliku... a u stvarnosti slika je sigurno bliže ovome , zar ne

Inače , LED PJ je odlična stvar u tom konteksu / primarni displej kojeg želiš koristiti bez opterečenja....

Na drugu stranu ....ja sebi uvjek obečam uhvatiti malo mjere s "potrošnjom" ali mi ne ide za rukom....uglavnom, 10+ sati dnevno možeš i s klasičnim projektorima a eventualnu zamjenu lampe ne vidim kao razlog za korištenje nečeg u razini "igračka". Drugačije rečeno , bez obzira na navike kojima bi LEd sjeo ko budali šamar , radije bi koristio klasičnu tehnologiju jer smatram da se dobiju bolji uređaji. Bar trenutno.

Pošto sodom ima LCD uz LED ili možda bolje rečeno LED uz LCD , bilo bi korisno čuti neko mišljenje iz prakse po tom pitanju....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 14:52   #21
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
ovaj benq ima 10000sati i 3000 lm 4:3

http://www.edigital.hr/Projektori/Be...&partner=10001

dali bi bila loša slika s obzirom da košta 2000 kn
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 15:51   #22
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Odlično ...za powerpoint prezentacije.
A ti si rekao da ti projektor treba za gledati filmove , zar ne?

Drugo , od 250Eura do 2000kn pa do 2200kn. ?

i treče onako usput ...jesi ikad vidio DLP u radu?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 17:16   #23
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
da treba mi za gledanje filmova eventualno nekih igrica preko pc

razlika između 250 eur i 2100 ( koliko je onaj projektor ) je nekih 10% +-
mazniću djeci iz kasice
dlp nisam vidio , vidio sam neki projektor u birtiji , a kakav i šta neznam
prije nekoliko godina i slika nije loša

mislim da su večina tih projektora dlp(jeli to dobro ili loše)

po vama je, kako sam shvatio ,projektor za gledanje filmova
treba biti 16:9 ,a rez. , lumeni i sati lampe nisu toliko bitni
ako se film gleda sa veče udaljenosti po mraku
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 23:55   #24
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Imaš ovdje Vivitekov LED za 100 eura.

Ja sam protiv toga da mazneš lovu djeci da bi sebi nešto kupio ....osim ako neče profitirat i dobit cartoon network na velikom ekranu.


Inače , da je buđet za trečinu veči , tj 3k , bilo bi puno lakše disati. Ovako se situacija svodi doslovno na SH gdje opet sve ima svoje prednosti i mane.
U principu se izbor projektora svodi na kompromis ili odabir onog što ti je važnije bez obzira o kojoj klasi se radilo.
Ja sam upravo kupio PJ koji ne ispunjava sve moje želje.... a kad se uzme u obzir alternativa te PJ koji sam imao prije , objektivno gledano u kontekstu razlike u cijeni , to ne vrijedi toliko.
Subjektivno gledano , određene stvari su mi bile važne pa se razlika "isplatila"
Ono što želim reči je da bi trebao pogledati pluseve i minuse te razmisliti što ti je važnije. Idealnog nema!

Za početak , novo je novo i s novim imaš garanciju. A stvari se kvare. Polovno je polovno i nitko ti ne može s sigurnošču tvrditi da možeš biti bez brige.
Osim DLPa imaš i 3LCD , LCoS , te 3čip DLP i zaboravljeni CRT a očito i obični LCD u slučaju kineza. PJ bazirani na prvo dvoje su najrašireniji i od to dvoje , DLP je daleko izdržljiviji od 3LCD u kontekstu degradacije pa u startu imaš manje brige ako razmišljaš o SH kupovini ili u kontekstu trajanja. Na drugu stranu , LCD za razliku od DLPa ima lens šift što sigurno dobro dođe svakome tko kupuje prvi projektor. Drugačije rečeno , s LCDom imaš fleksibilan smještaj za razliku od DLPa. Uz to , DLP ima jednu nuspojavu (efekt duge) zbog načina na koji funkcionira i zbog toga ta vrsta projektora zna biti negledljiva za određene ljude. Ne možeš predvidjeti hoče li ti smetati dok ne vidiš DLP u radu i zbog toga sam pitao jesi ikad vidio DLP. U slučaju ovih jeftinih LED projektora je situacija drugačija pa s DLPom ne ide i RBE ali ti PJ definitivno nisu user frendly za nekog kome je to prvi jer je zum nepostoječi. A sudeči po ovom što je sodom istaknuo tj probleme s fokusom , očito nema ni govora o nekakvoj preciznoj optici. Zadnje , LCDi su generalno tiši od DLPa a iako LEDovi imaj potencijal za tišinu , zasigurno nisu tihi zbog toga jer su minijaturnih dimenzija a mali ventilatori = više okretaja za istu efikasnost= više se čuju. Ovo bi bilo najbolje da komentiraju jura i sodom jer LED nema niti sam proučavao u detalje...

Uz dugovječniji rad koji ide s LED projektorima ti dakle ide slabija svjetlina , ograničeni smještaj , glasniji rad te potencijalni fokus problemi.

S rezolucijom se ne opterečuj. 720p te čak 480p je za filmove čisto ok no računalo ili igre zaboravi...a kako god bilo 16:9 format je bolji od 4:3.

I sad što ti je važnije? Nije laka odluka , zar ne?
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 10.11.2014. u 00:00.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2014., 00:00   #25
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Poštarina 200€
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 15:43   #26
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
E da , to mi promaklo. Vjerovatno čovjek želi "uštediti na PejPal porezu"


Nego , gdje je zapelo?


Možda ovo pomogne...kako izgleda slika na pristojnom ali prastarom 480p projektoru s 850 lumena. 'Slična' stvar kao spomenuti 4850.




Brošura za isti. Spec šit te Mala 'recenzija'

Lampa je bila na 'eco' a još je napola kalibriran tako da nema ni govora o 850 lumena. Ako se dobro sječam ,slikano je s neka 3metra udaljenosti a dijagonala je bila nekih 96" te 100". Veča dijagonala je bila zid a manja je bila projecta platno. Ne sječam se koja slikica je što ali nije ni važno.

Uglavnom...


Kompjuter:




komponentni input i TV program:





HDMI input i 16:9 filmovi



HDMI input i filmovi s crtama




Na spomen '480p projektor' bi večina zakolutala očima ali slika je bila i više nego gledljiva.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 11.11.2014. u 15:53.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 16:24   #27
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Dobro to zgleda ,nema kaj.

Sad moram ja ali, čini mi se da vidim valove na prvoj slici sa "windows" desktopom i devetoj ( odnosno desetoj po redu) . Na prvoj između simbola lampe i "on" a na 9. iznad titlova gdje piše "hladne". Griješim li ? Ah ta projecta.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Na spomen '480p projektor' bi večina zakolutala očima ali slika je bila i više nego gledljiva.
Ovo svakako, evo ja sam ponovno oduševljen a već sam vidio "spajdija i ekipu" prije par godina.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 18:11   #28
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ne sječam se da sam to keljio ove slikice po forumu ...
Šibnuo sam ih zainteresiranima na mejlove a ne sječam da si bio jedan od njih? Osim ako nisi bio 'in diskajz' U biti , kad promislim bile su i na njuškalu ali je kvaliteta tih bila živi očaj / bar mi se činilo da ne izazivaju oduševljenje.

Nego , pronašao oglas i kalibracija je bila napravljena na Projecti / Matte White / 1.0 gainom ali sam u isto vrijeme poklanjao i starije DIY platno a kako imam naviku za transparentnost , mislim da sam čak puknuo jedan set s tim DIY platnom koji nije imao crni okvir a drugi je bio s zidom...

Inače , dok sam radio to platno uspoređivao sam hrpicu materijala uključujuči i BC na istom videomaterijalu i sve skupa je stvarno zanimljivo. Trebao bi uhvatiti volje i iskopati te slikice.


btw , jedna zanimljivost...dijagonala projecte se definirala s crnim crtama. Pazi ti bisera. Što se tiče valova i horizontalnih crta ...do sada se najbolje pokazao grandvju zbog drugačijeg dizajna valjka....


Zadnje ...amo nazad na temu. Izbor projektora za normalne novce.
Infokus 5700 je još jedan dobar izbor.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 18:29   #29
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Ne sječam se da sam to keljio ove slikice po forumu ...
Šibnuo sam ih zainteresiranima na mejlove a ne sječam da si bio jedan od njih? Osim ako nisi bio 'in diskajz' U biti , kad promislim bile su i na njuškalu ali je kvaliteta tih bila živi očaj / bar mi se činilo da ne izazivaju oduševljenje.
loorkam ja iza svakog kuta, pogotovo po HR sceni haha. šalim se (na pola) ali sječam se slika od nekuda 100% i reko bi da to nije bilo na njušci. tko zna.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
mislim da sam čak puknuo jedan set s tim DIY platnom koji nije imao crni okvir a drugi je bio s zidom...
je, kužim razliku po slikama koje je zid a koje je platno ja sam se sa tim nazajebavo kada sam radio svoje platno, nakraju nisam odradio posao "po propisu" nego sam ga rastegnuo na okvir sa nekom elastičnom špagom kaj sam kupio u nami, border tape sam uzeo onaj sa linka (ebay) što si mi slao još davno, i ja zadovoljan.



Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
btw , jedna zanimljivost...dijagonala projecte se definirala s crnim crtama. Pazi ti bisera.
haha, strašno.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2014., 23:26   #30
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
Infokus 5700 se ne može nigdje nači

večina povoljnih projektora su 4:3
jeli je kod tih projektora samo problem crne crte
ili još nešto prilikom gledanja filmova

zašto je dlp bolji od 3lcd
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na