Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > Telemach
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2014., 15:46   #4351
karllo
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: đakovo
Postovi: 49
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Šta vas neko tjera da mjenjate postojeće pakete?
a zašto ti mjenjaš i što nisi ostao na dial-up-u?. Mjenjam jer konkurencija daje više a povoljnije. I vjeruj mi, nije mi baš do gnjavaže svake dvije godine mjenjati operatera, ali meni je svaka kuna bitna i želim da za ono što plaćam dobijem što više i(li) bolje.
karllo je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 15:55   #4352
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor karllo Pregled postova
Mjenjam jer konkurencija daje više a povoljnije. I vjeruj mi, nije mi baš do gnjavaže svake dvije godine mjenjati operatera, ali meni je svaka kuna bitna i želim da za ono što plaćam dobijem što više i(li) bolje.
+1
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 16:04   #4353
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Citiraj:
Autor karllo Pregled postova
a zašto ti mjenjaš i što nisi ostao na dial-up-u?. Mjenjam jer konkurencija daje više a povoljnije. I vjeruj mi, nije mi baš do gnjavaže svake dvije godine mjenjati operatera, ali meni je svaka kuna bitna i želim da za ono što plaćam dobijem što više i(li) bolje.
Koliko sam vidio cijene, konkurencija nije jeftinija od starih Optima cijena. Ti imaš po starom cjeniku, pa nevidim razlog za plakanje i kuknjavu nad novim cjenikom kad te to ne dira.

Ne nagovaram te ja na ništa, meni je isto istekao ugovor i mogu ići gdje hoću, ali mi to uvijek povlači hrpu zajebancije i gubljena živaca, a koliko vidim niti više dobivam, niti bolje, niti jeftinije.

Afc, jedino ako imaš priliku za optiku, to je onda nadogradnja.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 16:57   #4354
karllo
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: đakovo
Postovi: 49
dakle:
Optima O2surf+
cijena paketa = 192,08 + 50,00 kn za 10mb/s = 242,08
i samo 500 min po 0,06 kn + 0,08 kn uspostava poziva
pozivi prema mobilnoj mreži po normalnom cijeniku bez besplatnih minuta

Iskon Duo Top 10
cijena paketa = 219,99
1500 min prema EU
1500 min prema fixnim mrežama
500 min prema mobilnim mrežama
plaća se samo uspostava poziva 0,20 kn

probaj izračunati koji bi ti paket izabrao?
karllo je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 17:53   #4355
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Ovo mi je otvorilo oči.

Mislim da ja ode ća sa Optime na Iskon..
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 17:56   #4356
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Citiraj:
Autor karllo Pregled postova
dakle:
Optima O2surf+
cijena paketa = 192,08 + 50,00 kn za 10mb/s = 242,08
i samo 500 min po 0,06 kn + 0,08 kn uspostava poziva
pozivi prema mobilnoj mreži po normalnom cijeniku bez besplatnih minuta

Iskon Duo Top 10
cijena paketa = 219,99
1500 min prema EU
1500 min prema fixnim mrežama
500 min prema mobilnim mrežama
plaća se samo uspostava poziva 0,20 kn

probaj izračunati koji bi ti paket izabrao?
Zašto Iskon Duo Top 10 kad za 170 kn ima Iskon.Duo Hit 10?? Telefon ionako već nitko ne koristi, eventualno dok tebe neko zove pa ajde da postoji br.

Ugl, to je razlika od 70 kn prema lošijem Optima paketu. Vrijeme je da ih stvarno svi odjebemo pa nek konačno propadnu.
hylem je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 18:28   #4357
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kaže mi kolega koji je na otkaznom roku u Optimi 2 stvari:
- u 3 prethodna mjeseca, optima je izgubila 15.000 pretplatnika, a dobila 2000.
- država ulazi u vlasničku strukturu i Pero Hrkač je stečajni tj spominje se da će biti

Eto, ako on laže mene, ja lažem vas.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 20:49   #4358
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
@karllo
Vidim da si zabrijao i ili stvarno ne kužiš šta ti pričam ili se lud praviš. Al ok, sve pet.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 21:40   #4359
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Daj ajde.. Optima je banana firma i to je to.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2014., 21:42   #4360
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Gotovi su oni. Stečaj je neminovan. Ljudi odlaze kako iz firme tako i korisnici.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 09:23   #4361
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Što se ovih Iskon cijena tiče - ok ako si u njihovoj narančastoj zoni. Ako si u bijeloj onda su skoro pa najskuplji. Ili obrnuto? Jebale ih boje.

Citiraj:
Autor sale001 Pregled postova
Daj ajde.. Optima je banana firma i to je to.
Što je šteta za njih, a kasnije će biti i za nas. Nemamo se čemu veseliti.

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 26.09.2014. u 09:30.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 09:42   #4362
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Tko se veseli? Svojim poslovanjem su otjerali masu ljudi. I to je to.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 10:26   #4363
karllo
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: đakovo
Postovi: 49
[QUOTE=Dac;2667235]Što se ovih Iskon cijena tiče - ok ako si u njihovoj narančastoj zoni. Ako si u bijeloj onda su skoro pa najskuplji. Ili obrnuto? Jebale ih boje.

ovo što sam ja napisao cijene su sve preko t-com infrastrukture i za optimu i za iskon, dakle radi se o bijeloj zoni
karllo je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 10:49   #4364
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Jbg, onda moj bed, više gledam pakete sa IPTV i tu ne oduševljavaju. Najjeftiniji i usporedivi paket je ipak skuplji od O3 flat tarife, a ništa posebno.

edit: i btw. u usporedbi sa Iskonom si mogao ubaciti Optima Flat tarifu, ne Surf+

Citiraj:
Autor sale001 Pregled postova
Tko se veseli? Svojim poslovanjem su otjerali masu ljudi. I to je to.
Ajde, pa generalno se svi vesele tome, tipično rvacki. Haha, propadaju. Luzeri! S druge strane oni su (bili?) jedini koliko toliko ozbiljan ISP, koji je ulagao u infrastrukturu diljem države i imali su nižu cijenu od rozila. Što se usluge tiče ja nemam apsolutno nikakve zamjerke u odnosu na T-com, a u 2 godine sam ušparao bar 2000 kn. Kod jednog kvara negdje na mreži lijepo su odradili žalbu, angažirali svojeg čovjeka pa T-com i privatnu firmu da riješe problem u roku 3 dana, svaki dan je jedna ekipa dolazila... zbilja super.

Mislim da je motku usrao menadžment, kako to obično biva. Kad su oni bili konkurent i izazivač išlo je fino, sad kad su drugi ušli u takvu igru... jebiga. Investicije se nisu otplatile, oni gube klijente jer više nisu privlačni i krenuli su putem bez povratka.
Što je otprilike odgovor i Mikeyyu - nitko nas ne tjera na nove pakete, ali NOVO bi trebalo biti bolje - dok oni naprave korak unatrag. I da ga ne uzmeš, gledaš to na webu i misliš si koji k.... vi radite. A samo da su u surf+ uključili 10mbita ja bih ga uzeo, a i mnogi bi. Jer bi TO bio adekvatan odgovor na T-comov paket - odgovor koji oni trenutno nemaju. A još uvijek pričam samo o bakru.

Zadnje izmijenjeno od: Dac. 26.09.2014. u 11:03.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 10:59   #4365
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
Lako za razliku u cijeni 20-30 kn i opcijama za fixni telefon (ja nikog ne zovem,mene samo starci).Meni je najbitnija stavka tehnička podrska u slučaju problema.
Na Optimi mi je bio riknuo D-Link router-tehničar dosao za pola sata,stavio novi TP-Link i sve OK;STB Motorola se resetirala svako malo-tehničar sutradan stavio Albisa i sve OK.
Starci na Tscumu-router poblesavio,DHCP ne radi,WIFI steka,zavlacenje 10 dana preko SZK,dok mi brat nije popiz*** i odnio router u poslovnicu i rekao da ga sami spoje i uvjere se da ne radi kako treba-tehnicar dosao za 2 sata sa novim routerom.

Na Optimi plaćam 10Mbit i to dobijam bez ikakvih pucanja veze i stekanja IPTV-a kad povuče download,bez onih fora kao kod Tscum-a sa 5-10 Mbit brzinom,pogotovo sada kad su počeli izvoditi ova sranja sa VOIP-om.

Iskonu isto pohvale za podrsku,sve se rijesi u roku 1-2 dana.
Ugovor mi je istekao,razmisljam o H1,ali koliko mi je poznato tehnička podrska im je u Splitu (ja sam sjevernije) i ne izlaze na teren dok se ne skupi dovoljan broj naloga.
susan je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 11:11   #4366
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Je, i to je dosta bitno. Na mojem području imaju super tehničara, nekad je i radio u T-comu i čovjek zna znanje i pozna teren. I taj jedan jedini kvar sam prijavio predveče, ujutro je već bio na vratima. Ali ne mogu reći kakvi su ostali, nemam iskustva, srećom

Aaa nije to 20-30 kn. Ovisi o potrebama, razlika je i 50-60 ili više, pa svaki mjesec tako. A na Optimi smo završili jer su šta - povoljniji. Bili. Konkretno meni je razlika bila oko 100 kn mjesečno *u korist* Optime, kad sam prešao sa T-coma.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 12:12   #4367
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Citiraj:
Autor susan Pregled postova
Lako za razliku u cijeni 20-30 kn i opcijama za fixni telefon (ja nikog ne zovem,mene samo starci).Meni je najbitnija stavka tehnička podrska u slučaju problema.
Na Optimi mi je bio riknuo D-Link router-tehničar dosao za pola sata,stavio novi TP-Link i sve OK;STB Motorola se resetirala svako malo-tehničar sutradan stavio Albisa i sve OK.
Starci na Tscumu-router poblesavio,DHCP ne radi,WIFI steka,zavlacenje 10 dana preko SZK,dok mi brat nije popiz*** i odnio router u poslovnicu i rekao da ga sami spoje i uvjere se da ne radi kako treba-tehnicar dosao za 2 sata sa novim routerom.

Na Optimi plaćam 10Mbit i to dobijam bez ikakvih pucanja veze i stekanja IPTV-a kad povuče download,bez onih fora kao kod Tscum-a sa 5-10 Mbit brzinom,pogotovo sada kad su počeli izvoditi ova sranja sa VOIP-om.
.
U mom slucaju je Optimina podrska bila za cistu nulu. Toliko nestabilnosti, pucanja, smrzavanja tv-a, bezobrazluka jer su bili svjesni problema, ali ih nisu rjesavali, itd.. A trazili me da ostanem kod njih...Nisam mogao imati stabilnih 5Mbita, a kod Tekoma imam savrseno stabilnih 10+, nema trzanja, pucanja... Ako se i pojavi, tehnicar dolazi i otkloni skoro bez ikakvog cekanja... To su moja iskustva od pred par godina, kombinirana sa friskima..

Zadnje izmijenjeno od: sale001. 26.09.2014. u 12:37.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 12:36   #4368
karllo
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: đakovo
Postovi: 49
# Dac
evo ti Optima O2flat:

paket (4mbs) = 189 + 62 (za 10mbs) = 251,00

fiksni tobože neograničen (do 60 min) uz uspostavu od 0,28
bez besplatnih minuta prema mobilnim mrežama
karllo je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 14:48   #4369
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Zahvaljujući tome sad sam primijetio još jednu nelogičnost. Nadoplata na 10mbita na O2surf+ je 50 kn, na O3surf+ je 62 kn. Ko plaća više, može još više?

Dac je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2014., 15:07   #4370
karllo
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: đakovo
Postovi: 49
i još jedan veliki minus za Optimu, prikaz broja pozivatelja se dodatno naplaćuje 15 kn na ove cijene, a kod iskona je već uključeno u cijenu. i da zaključim...bar što se mene tiče, ako ovako ostane stanje od 11. mjeseca sam na iskonu (ako me budu htjeli)
karllo je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2014., 08:41   #4371
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,023
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Je, i to je dosta bitno. Na mojem području imaju super tehničara, nekad je i radio u T-comu i čovjek zna znanje i pozna teren. I taj jedan jedini kvar sam prijavio predveče, ujutro je već bio na vratima. Ali ne mogu reći kakvi su ostali, nemam iskustva, srećom
Kad bi bilo više tehničara ko on bilo bi svima bolje. Jednom godišnje opadne s lojtre i polomi nekaj, onda upregne sina da ga vozi okolo i pomaže dok se ne oporavi kako bi rješio što više problema.

A kaj se sam Optime tice....nazalost hrvatska klasika gospodarenja firmom.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2014., 11:14   #4372
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
Realno ne može se očekivati da Optima ponudi neke pakete koji će biti konkuretni Tcomu.
Uprava Optime-predsjednik i zamjenik - Tcom
Nadzorni - predsjednik i zamjenik - Tcom

Nakon 4 godine, kad se povuku iz upravljanja neće ostati kamen na kamenu.
Pametnom dosta.
susan je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2014., 11:20   #4373
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
T-Comu je preskupa za kupiti tj. akvizirati. Onda je bolje za njih da je unište i zakopaju i tako se riješe konkurencije.
I onda je H1 sljedeći na redu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2014., 13:26   #4374
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,484
Moja iskustva s njima, neke male firmice su imale Optimu, njihov support je bahat i non stop se prijeti ako nije do nas, moramo vam i do 500 kn naplatiti izlazak.
Onaj njihov svedski modem je radio uzasno, vise neznam koja je bila marka. Tako da sto se mene tice neka slobodno propadnu, jer nista ne valjaju. A bome i na optici imaju problema isto dolazi do usporenja, amateri.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 27.09.2014. u 13:37.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2014., 13:48   #4375
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,023
A da samo znas kolko je bahatih korisnika koji sam sprtljaju pa se prave mutavi.

Kad im se to napomene onda kad su svjesni da su sami sprtljali promjene priču....makar u 2 i pol godine sam naplatio 3 puta od jedno 200 tinjak puta da su korisnici sami zeznuli i to samo kad bi bili posebno bahati i srali bzvz umjesto kad vec sjebes da se poklopiš po ušima i mir.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2014., 14:25   #4376
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,484
Ne znam ovo je uzasno radilo i nakon 2 zahtjeva nitko nije htio izaci na teren, a s obzirom da nisu bili pod ugovorom su se prebacili na Amisovu optiku za poslovne korisnike. Slazem se da ima svacega, ali obican zahtjev za promjenom routera treba uvaziti s obzirom da su wireless i linija bili nestabilni.
Oni su placali cca 300kn i nije izgledalo ko da im je stalo da zadrze korisnika.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 27.09.2014. u 14:37.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 13:24   #4377
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,411
Meni je nešto veselo zadnjih mjesec dana. Imam random padove brzine , mjerio raznim online alatima i offline i svi pokazuju isto, poslao im screenshotove i kažu da jedino Hakometar priznaju kao služben dokaz (minimalno 3 mjerenja u razmaku 24 sata). Ok reko nije valjda takav bed. Požalio sam već drugi dan. Prvo u aplikaciju se trebaš "prijaviti" - ne kužim čemu...drugo - Windoze > javlja da moram biti spojen na žičnu mrežu (na Fedori nemam taj problem) (ionak ne gubim više od 3% na brzini između routera, mjerio sam i sa mobom kod modema kad je bila spora veza). Nadalje - na 70% mjerenja mi ista ispadaju nevažeća jer je download na NIC-u kao veći od onog sa servera...wtf??? Nemam uključena nikakve "auto" servise za bilo kakve downloade updejtova nit niš takvo, a u idle-u je mrežni promet zanemariv. I naravno kad i uspijem dobiti "valjan" rezultat - onda mi je i sve sa vezom "ok". Ok reko možda je fakat nekaj do moje veze...pa sam zamijenio modem, promijenio pass na Wifi mreži i provjerio da nemam nekog uljeza u to vrijeme na mreži (MAC filtriranje dopušta samo moj komp da bude na mreži). Al opet ista pizdarija. Za šugava 4 mjerenja (valjana) trebalo mi je tjedan dana svaki dan zezancije. Neznam jel sam više isprovociran na ove iz Hakoma što im je aplikacija takva kakva je il na ove iz Optime što ne žele prihvatiti nikakav drugi rezultat mjerenja osim ovog iz šugavog Hakometra. Razmišljao sam o prelasku na Iskon al vidim da ni oni nisu baš puno bolji...Savjeti?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 18:24   #4378
Godfather0501
Tata
Moj komp
 
Godfather0501's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 127
Savjet bi bio spoji se na router žično i onda mjeri brzinu pa ćeš vidjet jel te yebe baš operater ili wifi...
__________________
Fuck them & their law!
Godfather0501 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2014., 18:46   #4379
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,411
Citiraj:
Autor Godfather0501 Pregled postova
Savjet bi bio spoji se na router žično i onda mjeri brzinu pa ćeš vidjet jel te yebe baš operater ili wifi...
Za to moram nosit komp komplet u drugu kuću. Situacija kod mene ti je Sagem 1704 (modem, wifi ugašen) > kabel > FritzBox 7170+16dbi > 10m/2 zida > Netgear 614+12dbi > 5m/2 zida > komp. Kad sam mjerio dolje omogućio sam posebno WIFI samo na Sagemu i davao je iste rezultate (otkopčao sam kabel do fritzboxa).
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 08:45   #4380
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Kako će prelazak na drugog operatera pomoći ako imaš problem na liniji/kabelu/parici?

Zovi SZK. Pa zovi opet. I opet... Jbg mjerenje preko HAKOM-a je za sve njih jedini "službeni" dokaz da nešto ne valja. Speedtest.net ih ne zanima makar odabrao Optimin server za test, iako bi neslužbeno mogli to uzeti kao indikaciju problema
Dac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na