Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.08.2014., 18:12   #991
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Dnevna kamera na ZTE V967S je dobra, noćne slike su na nivou većine jeftinijih kineza - ne baš dobre. Sve ostalo radi odlično. Jedan je kod jedanaestogodišnjaka koji ga ubija igricama od 16.10.2013. Gps radi kako treba, baterija je odlična, ekran isto.
Ovu raspravu sam već vodio na bivšem (zaključanom) forumu druge stranice, postao primjere i slika i što sve ne.
Mislim s istim ne-istomišljenikom.
fora je offline  
Staro 28.08.2014., 18:22   #992
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Koja je razlika između F2 i 7320, samo količina ROM-a i RAM-a? Barem po ovome što se da pročitati.
Za vas koji stalno kupujete, koje su šanse da cijena F2 kada izađe bude ista kao iz najave - 162$?
Rom, ram, ekran, softver za kameru i još ponešto i kompatibilnost s
hrv. 3g frekvencijama.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.08.2014., 18:22   #993
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Kupio pred godinu dana dva v967s šogoru i mužu od sestričine. Obojica prezadovoljni, kamera im nije toliko bitna. Max flavor sam im stavio odmah po dolasku moba.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline  
Staro 28.08.2014., 18:41   #994
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Evo za one koji su osjećali da imaju feeling da Coolpad F2 ide i u "našoj" wcdma varijanti:



Pojašnjenje:

02.09. China Mobile - (TD-SCDMA)
10 mjesec China Unicom - (WCDMA)
11. mjesec China Telecom (CDMA)

Izvor

Jel ovo debljina 6.3mm?
(znam da je Zg pun kineza, pa molim da se jave )

__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.08.2014., 18:42   #995
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,990
I bit će 5.5 inča?
rodriguez je offline  
Staro 28.08.2014., 19:51   #996
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Jaa. Ništa spektakularno, ali za 180USD to je odličan mobitel (ostanu li na nivou Coolpada F1
ili pak bolji)

P.S. Najavljuju nekakvu smart antenu koja bi trebala imati kvalitetniji mrežni signal. Za 30%.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 28.08.2014. u 19:56.
Dakok je offline  
Staro 28.08.2014., 20:09   #997
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Koja je razlika između F2 i 7320, samo količina ROM-a i RAM-a? Barem po ovome što se da pročitati.
Za vas koji stalno kupujete, koje su šanse da cijena F2 kada izađe bude ista kao iz najave - 162$?

Ima li tko iskustava s Gigabytovom Sagom S3 - mogao bi ju dobiti za 1211kn, jedini je problem što ne nalazim nikakav community za nju pa sam više manje osuđen na ROM koji dođe s njom i bugove koje lako moguće da ima.
Gigabyte nikako i nikada. Naime, u čemu je fora, naravno rebrandaju kineze s tim da često postoje neke njihove promjene(recimo Guru je kao Green Orange samo sa 1080p), community nikad ne postoji, customer support također i ono najgore od svega, dogodi li se i najmanji kvar ala razbijanje ekrana možeš se slikati jer ne prodaju dijelove nikom osim servisa(za određene modele se doduše nađe na aliexpressu kopije ali za neke nema uopće). Dodajmo tome što obično nude manje nego baš kineski proizvođači, čak i oni poznatiji te užasno loše ROMove... Dakle jednostavno i rezolutno ne.
bg_4_l je offline  
Staro 28.08.2014., 20:25   #998
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Ima li koji vlasnik coolpada 7320 da mi kaže prednosti i mane moba ?
__________________
de.fang je offline  
Staro 28.08.2014., 21:05   #999
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Taj Coolpad F2 će garant biti oko $190/$200 USD na kraju priće.
GoodLooker je offline  
Staro 28.08.2014., 21:36   #1000
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Istaknuta cijena je, mislim, 100 yuana (90 Kn, 16 USD) veća od cijene za F1.
F1 je trenutno na 160-165, dakle prvo oko 200 a za Novu godinu (kinesku )
oko 175-180
WCDMA verzija je po običaju dvadesetak dolara više, dakle oko 200 USD.
Vidi vraga! Malo puno
Nadam se da sam pogriješio u kalkulaciji...

P.S. na kraju će ipak doći na oko 180



Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Ima li koji vlasnik coolpada 7320 da mi kaže prednosti i mane moba ?
Pitaj poljake - 86 stranica teme u 2 mjeseca
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.08.2014., 21:45   #1001
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Taj Coolpad F2 će garant biti oko $190/$200 USD na kraju priće.
Pa samo ako jako pretjeraju, ja sam kupio F1 za 180 baksa, kad je bio friski

Zamolio bih usput Ag008, da kaze koja je bila prva mana F1? Kad je USB druga...

Stvarno zamjeram Brki sto nemas ban, siris dezinformacije i kao takvog bi te trebalo maknuti. Ovo je rijetko normalan forum i rijetko dobra tema. Posto si usamljen u uvaljivanju mobova to se tolerira, da vas je dvoje troje kao ti ili bi svi dobili ban ili bi tema propala.
Nakon svakog tvog posta o nekom mobitelu slijedi 10 demantija, bilo da pohvalis mob ili popljujes neki. Odnosno, kredibilitet ti je nula, a kako kredibilitet teme ovisi o kredibilitetu clanova, posljedicno srozavas cijelu temu. Vjerujem da je sve jasno.

Kome to treba?
99% ljudi je ovdje sa dobrim namjerama i onda jako strsis. I dobro je dok strsis, jer je onda lako odvojis informaciju od dezinformacije. Da vas vise strsi onda bi to bio prosjek. E onda bi tema propala.

Brko nhf...
matija.gubec je offline  
Staro 28.08.2014., 21:54   #1002
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Evo ja jedan konstruktivan prijedlog. Neka kolega Dakok ispod ovih odrona(TM) u sigu stavi i kategoriju "Nemrešblivit pristojni čajniz mobilfoni" i popiše šta po njegovom valja...

Ja kandidiram Kulpada 7320 i Zetu v967s za pochetak...

Disklejmer: Ovaj post je iz čisto sebičnih pobuda. LKako kolega gore napisa, sve je puno oversellinga plastike i sranja od mobitela na koje onda ljudi padaju jer se gura neki hype i stajaznam... Opet s druge strane ovdje neki ljudi i njihovi postovi ipak imaju neku tezinu pa kontam da olakšamo novopridošlim "izbor" i potencijalno smanjimo količinu "koji je najbolji čajniz fon stoljeća" pitanja? Top lista se moze stavit i kod Druga Direktora Preduzeća Gospodina Brke u post broj 1
__________________
QS je offline  
Staro 28.08.2014., 22:06   #1003
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Citiraj:
Autor matija.gubec Pregled postova
da kaze koja je bila prva mana F1...
Nekim ljudima je očito cilj pljuvanje po meni.
Rekao sam da je to "još jedan problem s njegovim Coolpadom" jer je isti korisnik rekao i prvi prije par stranica. Meni je u svakom slučaju mana nekog mobitela kada moraš mijenjati rom da bi nešto/sve radilo.
A ja stojim iza svojih riječi. Do sada sam se susreo s mnogim mobitelima i uvijek sam nepristran i otvoren za sve mobitele.
Kako sam si bio uzeo Elephone P6i, napisao sam o njemu da je živo smeće od mobitela, to stalno govorim po forumima i po njihovom forumu. Nikome ne preporučam kupovinu tog odrona.
Dobio sam ponudu da dobijem besplatno Elephone P3000 ako izmijenim svoje mišljenje i/ili ne objavim/govorim kakav je P6i doista.
Ja takve stvari ne radim, odbio sam takvu ponudu. Mobitel kada dođe do mene dobije onakav komentar kakav se meni mobitel čini i kakav je.
Tako su neki ZTE-v967s i u prvoj seriji doista bili dobri, masovno se kupovalo i ja sam dobio onaj iz druge, lošije serije gdje se kamera promijenila i bila očajna. Očajan fokus je imao i kvalitetu slike. Koliko se sjećam u trećoj seriji su nešto mijenjali i oko procesora (iako je to bilo prije dosta pa se ne sjećam svih detalja).
Ja sam takvim mobitelom nisam ponosio i nije mi bio dobar jer ja jako puno slikam.
Koliko se sjećam i Drug Brko je rekao da je on isto dobio zte s lošom kamerom.
Da sam dobio onog iz prve serije ja bi ga pohvalio ali nisam i stoga mi je ZTE ostao u lošem sjećanju.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 28.08.2014., 22:24   #1004
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Iako se generalno ne slažem s Ag008 glede nekih odrona o kojima je pisao u pozitivnom svjetlu, moram se složiti da je svakako mana kad uređaj dođe s kilavim ROM-om.
Prije svega zato što ne postoji skuhani rom koji radi kao origigi dobar rom. Na kuhanim uvijek, ali baš uvijek, nešto ne štima, neki featuri telefona ne rade ili se baterija brže troši ili nešto peto. Barem su takva moja iskustva, a ne bi se nazvao neiskusnim, vrtim smartphone još od doba Palm-a i nezaboravnog Trea.
I daj da prekinemo svako malo s tim atakiranjem na ovog ili onog, čovjek ima svoje mišljenje i vrti svoj film. Meni to ne smeta, a ako je "agent" sumnjam da se obogatio od preporuka jednog Cubota na pcekspertu, mislim da bi bio gladan kruha.
GoodLooker je offline  
Staro 28.08.2014., 22:31   #1005
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Cekaj,ako sam vas dobro shvatio,Coolpad ima manu sto kreša na lockscreen postavkama ? I to je nevaljali ROM.

Nisi imao LG 4X pa da znas sto je drain baterije i jadan ROM,Coolpad je par svjetlosnih godina ispred LG-ovog ROM ( govorim za 4X ),a bio je flagship 2012.godine.

Izgleda da mi kolega i ujak narucuju Coolpad F1 cim su vidjeli i osjetili hehe,imam li nekih beneficija sto cu jos dva mobitela naruciti,sa to2c tipa popust na iduci mobitel,da li se da izvuci ?
blava je offline  
Staro 28.08.2014., 22:32   #1006
matija.gubec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Ja ne tvrdim da P6i nije odron. Ja tvrdim da svi koji duze prate ovaj forum ni ne citaju tvoje postove. Ti bi si trebao postaviti pitanje zasto, iako i ti i ja znamo odgovor. A ja ovaj forum pratim od kad sam ovdje postao prvi post, dakle ne dugo. Ali dovoljno.

I ne pljujem po tebi, nego iznosim argumente, mozda malo cinicno al nemrem si pomoc :-D

I ne slazem se sa kolegom da bi dakok trebao staviti u sig dobre mobitele, dakok je samo jedan od usera. Popis mobova bi trebao biti ili u prvom postu ili nesto slicno. A taj popis bi trebao biti konsenzus od nas usera, ovako izgleda kao da ga je netko sam slozio.

Da se razumijemo, dakok ima tolku kredu kod mene da sutra kupujem mob samo bih pitao kojeg da uzmem Svaka cast onima koji tako nesebicno pomazu neuki puk poput mene, na sve privatne poruke mi je odgovorio, za sve pomogao. Al ne znaju svi koju dodju na temu tko je dakok

Neka popis mobova bude user agreement i neka tako i izgleda
matija.gubec je offline  
Staro 28.08.2014., 22:37   #1007
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Citiraj:
Autor matija.gubec Pregled postova
Popis mobova bi trebao biti ili u prvom postu ili nesto slicno. A taj popis bi trebao biti konsenzus od nas usera, ovako izgleda kao da ga je netko sam slozio.
Top lista se moze stavit i kod Druga Direktora Preduzeća Gospodina Brke u post broj 1

Daklem, dva glasa za, svi ostali suzdržani... Druže predsjedniče predsjedništva, molim postupite prema preporuci
__________________
QS je offline  
Staro 28.08.2014., 22:41   #1008
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ajme majko, nema me pola dana i samo što nuklearni rat ne izbije
Mala opaska. Lijepo molim bez napadanja i prozivanja. Nastavite pričati o mobitelima a ne tko je što rekao i zašto.
Informacije su tu, vjerujte kojima želite i budite oprezni. Nemam niš protiv kvalitetne rasprave, ali bez etiketiranja i prozivanja.
Dakle, nastavite o mobitelima. Ako se nastavi u ovom tonu, prete sankcije. Temu ne lockamo više, nego se dijele titule bana jelačića.

Za top liste smo rekli već. Glupo je raditi top listu kad se modeli štancaju ko na traci i za 4 mjeseca određeni model više ne postoji. Dovoljno su ovi aktualni postovi za sada.
Činjenica je da je F1 jedan od best buyeva ako ne i best buy. Ali za mjesec dana ga vjerojatno neće biti nigdje...

Predlažem da svaki prvi tjedan u mjesecu sastavite top 5 uređaja po cjenovnim klasama i tako onda možemo imati mjesečne top liste. Sve dugoročnije mislim da nema smisla. I naravno, top 5 odrona. Pa eventualno to mogu svaki mjesec mjenjat u prvom postu... Eto, javite kako vam se to čini.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 28.08.2014. u 22:47.
Brko je offline  
Staro 28.08.2014., 23:04   #1009
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Prijedlog:

Čini mi se da je većina složna oko toga da, uz časne iznimke, nije pametno kupovati
"kineze" skuplje od oko 220 USD.
Slično je i sa cijenama ispod npr. 100 USD gdje je ponuda skoro pa nikakva.
Onda bi bilo najzgodnije sastavit listu od npr 20 uređaja poredanih po cijeni (100 - 220 USD)
Sve skuplje ili jeftinije bi išlo u kategoriju "vrijedno spomena"
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 28.08.2014., 23:10   #1010
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ok, ali opet svaki mjesec da se to updejta. Da nebi imali neku top listu sa mobitelima kojih nema, npr Jiayu G4 serija...
Brko je offline  
Staro 28.08.2014., 23:12   #1011
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Ipak se nađe pokoji mobitel koji je i ispod 100$ (ili oko) koji je dobar. Da tražimo mobitele u rangu od 80-240$ ili granica uopće nije potrebna.
Samo ne znam baš koliko bi tablica bila vjerodostojna, tko bi rangirao (pristrano ili ne) i po kojem principu te mobitele.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 28.08.2014., 23:29   #1012
L31
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 863
Po principu narucivanja mobitela koje su kolege forumasi narucili

A vecina rivjua je vjerodostojna(po mom misljenju) jer svatko navede lose i dobre strane uredjaja
L31 je offline  
Staro 28.08.2014., 23:31   #1013
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bilo bi dobro kad bi se rangirali bez puno filozofije. Naravno, ne pristrano i od strane onih koji zbilja poznaju problematiku i prate tržište. Osobno ga je pratim pa neću sudjelovati u kreiranju top liste.
I da, samo napomena, bez čašćenja i vrijeđanja prilikom debatiranja.
Brko je offline  
Staro 29.08.2014., 01:07   #1014
Alan_SP
Registered User
 
Alan_SP's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Eto, javite kako vam se to čini.
Meni ovo izgleda kao odlicna ideja, da na jednom mjestu imamo pregled sto je najbolje, a nije lose da se nade i informacija sto je najgore.

Kinezi stvarno brzo mijenjaju modele, treba se covjek tu snaci...
Alan_SP je offline  
Staro 29.08.2014., 01:08   #1015
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Iako se generalno ne slažem s Ag008 glede nekih odrona o kojima je pisao u pozitivnom svjetlu, moram se složiti da je svakako mana kad uređaj dođe s kilavim ROM-om.
Prije svega zato što ne postoji skuhani rom koji radi kao origigi dobar rom. Na kuhanim uvijek, ali baš uvijek, nešto ne štima, neki featuri telefona ne rade ili se baterija brže troši ili nešto peto. Barem su takva moja iskustva, a ne bi se nazvao neiskusnim, vrtim smartphone još od doba Palm-a i nezaboravnog Trea.
I daj da prekinemo svako malo s tim atakiranjem na ovog ili onog, čovjek ima svoje mišljenje i vrti svoj film. Meni to ne smeta, a ako je "agent" sumnjam da se obogatio od preporuka jednog Cubota na pcekspertu, mislim da bi bio gladan kruha.
Mobiteli s dobrom podrškom imaju bar po nekoliko
softverskih nadogradnji. Zašto?
Pa da bi se ispravile pogreške iz prethodnih izdanja.


Mobiteli sa slabom podrškom imaju prvi i jedini rom.
Savršen? Malo morgen.

Ovdje raspravljamo o kineskim mobitelima koji
dolaze s kineskim androidom.
Pojam "kuhani" rom je malo općenit u ovom slučaju
jer npr. Emui ili ColorOS su "kuhani" androidi u usporedbi
s originalom.
Lenovo je poznat po neobicno složenom UI-ju i
dosta ljudi je sretnije s dobro pogođenim Miuijem
za taj mobitel nego s originalom.
UI čine brojne komponente, neke bolje neke lošije dizajnirane.
U čemu je problem ako je u "kuhanom" bolje riješeno
npr. telefoniranje ili aut. osvjetljenje ekrana?
Po čemu je tim Baidu ili Lewa programera sa stotinama beta testera
i pristojnim budžetom lošiji od Zopovog softverskog odjela?

Na modacu je lik iz Srbije imao solidan bakšiš od
donacija zahvalnih korisnika Baidu androida
za prilagodbu na HUAWEI mobitel.

Da te ponovim
Na svakom, ali baš svakom mobitelu nešto ne štima u
softveru - od bezazlene sitnice do većeg problema.

Veći izbor softvera nudi i veću šansu da nađemo onaj
s kojim ćemo imati najmanje problema.

Svoditi ukupni dojam o nekom mobitelu na grešku pri
ulasku u OTA meni u postavkama ( do čega je došlo
zbog lose prilagodbe od strane trgovca) je neozbiljno.

P.S.
Nemamo svi iste apetite a sustav nagrađivanja
može priskrbiti solidan mjesečni džeparac onome
tko je dovoljno uporan i bezobziran.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 29.08.2014. u 01:16.
Dakok je offline  
Staro 29.08.2014., 08:07   #1016
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
@Dakok, da sad ne ulazimo u rasprave, samo da se referiram na "Veći izbor softvera nudi i veću šansu da nađemo onaj s kojim ćemo imati najmanje problema.".
Veći izbor ROMova kućne radinosti ne nudi ništa pametno osim više vremena provedenog u drk**ju po uređaju i možda neki napredak za teške softverske odrone tipa Newman N2 (čitaj uređaji koji su neželjena djeca matičnih firmi), zato i kažem da u startu trebaš kupiti uređaj za koji znaš da je softverski provjeren, zato i pratimo reviewe.
Kuhani romovi su zgodni za igranje, ponekad donesu lijepi UI i maknu neke predinstalirane annoying aplikacije, gotovo uvijek donesu i ozbiljne bugove s kojima dosta ljudi može živjeti jer ima ljepši UI.
Meni ljepši UI ne znači puno, fokusiran sam samo na funkcionalnost. Valjda to dođe sa godinama.
I na kraju nevezano za raspravu, pošto sam koristio sve OS-ove još od vremena Palma, mogu sa 1000% sigurnosti reči da je što se tiće funkcionalnosti, IOS apsolutni kralj (molim bez započinjanja vjerskih ratova). Android će sa ovom L verszijom napraviti veliki korak napred jer je konačno unificirao sve korisničke elemente i "razine" sućelja. Možda time olakša i developerima romova.

E da, zaboravio sam u vezi TOP liste koje bi trebalo sastavljati. Mislim da to neće ići kako treba i da nije potrebno sastavljati nikakve liste. Tko prati temu sve mu je jasno i uvijek može pitati za mišljenje o nekom odronu, to bi u stvari služilo samo padobrancima.
GoodLooker je offline  
Staro 29.08.2014., 08:33   #1017
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Da, istina, nikad se baš nisam usrećio tim kuhanim rom-ovima. Mislim, općenito je Android takav sustav gdje se ne možeš nadati savršeno stabilnom stock rom-u, a kamoli kuhinji, razvoj je konstantan. Nadam se da će novi Android L donijeti puno više stabilnosti i poboljšanja, to moram odmah isprobati, nekakav aosp na dobrom uređaju tipa Nexus.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Staro 29.08.2014., 09:32   #1018
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dobro, prestanite sad filozofirat nego ako već mislite radit te top liste.
Brko je offline  
Staro 29.08.2014., 10:04   #1019
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Pitaj poljake - 86 stranica teme u 2 mjeseca
Forum postoji gotovo koliko i sama tvrtka
Poljski forum koji google translate prevodi sa izrazima "drobi jaja" i mišljenje nekog od članova PCE u isti koš ?

Znači nitko sa foruma još nije uzeo coolpad 7320 ? Zanima me mišljenje nekog tko je mob koristio barem par dana.
__________________
de.fang je offline  
Staro 29.08.2014., 10:29   #1020
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
@Dakok, da sad ne ulazimo u rasprave, samo da se referiram na "Veći izbor softvera nudi i veću šansu da nađemo onaj s kojim ćemo imati najmanje problema.".
Veći izbor ROMova kućne radinosti ne nudi ništa pametno osim više vremena provedenog u drk**ju po uređaju i možda neki napredak za teške softverske odrone tipa Newman N2 (čitaj uređaji koji su neželjena djeca matičnih firmi), zato i kažem da u startu trebaš kupiti uređaj za koji znaš da je softverski provjeren, zato i pratimo reviewe.
Kuhani romovi su zgodni za igranje, ponekad donesu lijepi UI i maknu neke predinstalirane annoying aplikacije, gotovo uvijek donesu i ozbiljne bugove s kojima dosta ljudi može živjeti jer ima ljepši UI.
Meni ljepši UI ne znači puno, fokusiran sam samo na funkcionalnost. Valjda to dođe sa godinama.
I na kraju nevezano za raspravu, pošto sam koristio sve OS-ove još od vremena Palma, mogu sa 1000% sigurnosti reči da je što se tiće funkcionalnosti, IOS apsolutni kralj (molim bez započinjanja vjerskih ratova). Android će sa ovom L verszijom napraviti veliki korak napred jer je konačno unificirao sve korisničke elemente i "razine" sućelja. Možda time olakša i developerima romova.

E da, zaboravio sam u vezi TOP liste koje bi trebalo sastavljati. Mislim da to neće ići kako treba i da nije potrebno sastavljati nikakve liste. Tko prati temu sve mu je jasno i uvijek može pitati za mišljenje o nekom odronu, to bi u stvari služilo samo padobrancima.
Sudbina je takva da smo ušli u raspravu jer opet imam komentar na ovo iznad.
Na sreću, samo u mini izdanju .

Ovo mi je zapelo za retinu:
Citiraj:
Veći izbor ROMova kućne radinosti ne nudi ništa pametno
Posve točno. Ali što je s onim romovima koje sastavljaju timovi programera ili
kvalitetni programeri?

Npr.
Miui, Lewa i Baidu ili npr. Bruno (čim se Zte v967s pojavio u prodaji, trgovci su na njega redom stavljali Brunov AOSP), C3CO i brojni drugi programeri.

Zar je ovo zanemarivo pri izboru mobitela?

Veliki broj romova za neki mobitel je i pokazatelj da je riječ o uređaju koji je zaokupio pažnju ljudi kojima su mobiteli struka ili hobby.
Ako je zanimljiv njima onda ni ja nisam ravnodušan

Alternativni romovi (mislim na one koje sam naveo, ne one iz kuhinje)
donose onu funkcionalnost koja nedostaje originalnom softveru.
To je upravo i jedan od aduta koji je izbacio Miui na površinu.

Zašto imam Baidu OS na mobitelu?
  • Efektan i funkcionalan lockscreen
  • Ogroman izbor tema
  • Ultra Long Standby switch
  • Ad Filter
  • Anti disturbance
  • Traffic monitor
  • Detaljno upravljanje root dozvolama
  • Upravljanje autom. pokretanjem aplikacija
  • App locker
  • 4 tipa sortiranja u app draweru
  • Zamrzavanje aplikacija
  • Skrivanje aplikacija
  • Snimanje tel. razgovora
  • Dvostruki klik na home screenu gasi ekran
itd...

I sve ovo radi glatko i bez problema. I što sad? Da vratim
tvornički softver koji je za nijansu fluidniji ali mi u cjelini nije "legao"
kao ovaj koji usto ima i tjedna ažuriranja?

Dakle, mislim da nikako ne treba gledati crno-bijelo na opciju stavljanja alternativnog OS-a na mobitel.



P.S.
Vezano na nevezano u vezi IOS-a - imam stariju susjedu koja
je dobila na poklon ajfon i tu sam se osramotio u pokušajima da joj pojasnim
kako ide kretanje kroz sučelje. Nikako mi ne ide vraćanje na prethodni ekran
kad sam u nekom pod meniju? Do mene ili do IOS-a
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.

Zadnje izmijenjeno od: Dakok. 29.08.2014. u 13:18.
Dakok je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na