Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2014., 14:24   #1
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 444
Vanjski hard disk, problem s podacima

Pred koji dan kolega imao problema s hardom i kaze da iz cista mira vise nemoze pristupit hardu, jednostavno mu ga ne prepoznaju Windowsi, a disk radi, lampica blinka. Ide on to preko live UBuntu-a odradit. Spoji taj disk (kroz UBuntu se disk normalno vidio) i novi disk na koji ce backupirat podatke, pokrene UBuntu, i prekopira podatke sa tog ostecenog na taj novi. Sve je izgledalo OK, da ce proc kako treba. Kopiranje zavrsilo, kroz UBuntu se normalno pristupalo diskovima, i koristilo podatke. Uzeo disk, novi na koji su prekopirani podaci, spojio ga na svoj komp, na kojem su Win, i kad je iso pristupit disku, to je izgledalo ovako, hijeroglifi, i nemoze se pristupit nijednom pofatku, niti otvorit ih:

slika1

slika2

vratio disk, opet ga spojio na komp na kojem je bootao UBuntu, i to je izgledalo ovako:

slika3

opet neprepoznatljivo, nema veze s vezom, a velicina diska je nepromjenjena, tj zauzetak prostora odgovara. Najveci problem je taj sta je u medjuvremenu formatirao onaj disk sa kojeg su se podaci kopirali na novi disk.

Sta bi moglo bit??

Pozz...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 20:36   #2
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,177
Svasta moze biti. Virus najprije. Probaj get data back,recuva,testdisk.... Takoder procesljaj spy hunterom npr.
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2014., 22:16   #3
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Svasta moze biti. Virus najprije. Probaj get data back,recuva,testdisk.... Takoder procesljaj spy hunterom npr.
..od kada mi se prije 2 godine taj "spy hunter" pokušao sam instalirat a antivirus mi ga blokirao...brišem ga čim ga nanjušim...
...a kolega eto ako nema antivirus i anti malware program nek ode na cnet download i na listi vidi najviše downloadirane free programe i izabere , neće pogriješiti , uostalom tog "spy huntera" i nema tamo.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 22:18   #4
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,177
Ja s njime istjeram mnoge zlotvore. Cim je ubio onaj mupov virus onda je dobar.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2014., 14:10   #5
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 444
Nista od ovoga, probao navedeno, ali bez uspjeha... a jbg, kaze kolega da ce ipak nekako prezivit bez podataka sa diska...

Tema zatvorena.

Thx... pozz
lord051 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na