Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2013., 09:22   #541
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,884
Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
Meni se nije dalo paliti pecnicu, pa sam ja svoju stari ATI 4850 ubacio u pec za centralno! Na nekih 15-20 minuta i evo kako je ispalo.
https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/...73826891_n.jpg

Još uvijek cvrcka, nakon skoro 20ak minuta od kada sam ju izvadio iz peci!
Mislim da ti neće raditi.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2013., 14:23   #542
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Ne znam, ne mogu ju više ni umetnuti u slot!
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 11:20   #543
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Bec
Postovi: 1,118
I da li radi na kraju ili ne? ono mislim da su sanse fifty:fifty
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 17:51   #544
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
još da je malo maslinovog ulja..
electro je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2013., 11:39   #545
intronic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: bj
Postovi: 13
Ja sam isčupao neke stare grafulje iz kutije i ubacio u relnu, 10 minuta na 200C.

Riječ je o 7900GT i X1650 , i rade, vidjet čemo dokad
intronic je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2014., 14:56   #546
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Eto i ja jednu GTX560 osposobio upotrebom pecnice, kolegi bacala artefakte po cijelom ekranu, on sebi kupio novu gtx760 a meni ovu poklonio, ja je bubnio u pecnicu i za divno cudo evo vec tri sata sve sljaka za +10. Javim kad opet krepa. Za 0kn jako dobra investicija.
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 18:23   #547
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Ako može netko potvrdit da mi je grafika otišla na Acer aspire 5100, ima gore tema pa da i ja bubnem matičnu u pećnicu
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2014., 18:30   #548
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
posto ja imam jednog funkcionalnog, da, rekao bi ja jest posto je to x1100 od atija integrirka u chipsetu .

preporuka bolje - uzmi heatgun (pistolj za skidanje boje), na 300-350°C i ugrij chipset na cca 35-45 sekundi. upalis i vidis jesi uspio .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 12:47   #549
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Nemam taj pištolj, probati ću je fenom 10 minuta grijat.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 11:08   #550
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Izgleda će trebat nova matična, dvaput grijao jednom 10 i drugi put 15 minuta i dok je zagrijan još daje neku sliku, pregrijao se video čip, kad sam dobio taj laptop bio doslovno zaštopan sustav hlađenja.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 13:16   #551
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor Gustavo Pregled postova
doslovno zaštopan sustav hlađenja.
i to je razlog krepavanja . ajd, nebi nista rekao da je tesko doci do hladenja, ali stvarno je jednostavno i moze se ocistiti u doslovce 5 minuta.........

nista, ako ces ganjati polovnu plocu, definitivno pripazi da ne naides na neku koja je prosla tretman pecnice . sta je najgore, to ne mozes nikako znati nego kada prode mjesec-dva-tri, pa ako radi, dobra ploca. ako krepa u tom vremenu, znas sta je .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 13:27   #552
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
i to je razlog krepavanja . ajd, nebi nista rekao da je tesko doci do hladenja, ali stvarno je jednostavno i moze se ocistiti u doslovce 5 minuta.........

nista, ako ces ganjati polovnu plocu, definitivno pripazi da ne naides na neku koja je prosla tretman pecnice . sta je najgore, to ne mozes nikako znati nego kada prode mjesec-dva-tri, pa ako radi, dobra ploca. ako krepa u tom vremenu, znas sta je .
Sad me malo zbunila ova slika, jel ovo hlađenje za grafičku?

http://www.cheap-laptop-parts.co.uk/....ADWV5.001.htm

Ja sam grijao onaj ATI chip što je povezano hlađenje s procesorom i do njega je lako doći samo se skine hladnjak s procesora, a ovaj drugi chip je ispod lima? Inače nisam ja koristio taj laptop, dobio sam ga na poklon

Zadnje izmijenjeno od: Gustavo. 12.08.2014. u 13:37.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 14:33   #553
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
ova slika sto si linkao od samog hladnjaka, 99% da je kriva slika jednostavno.

ali da, vidis i sam koliko je jednostavno sve rastaviti, doslovce par minuta posla i lap je cist.........

EDIT:

evo kako izgleda od 5100, ima ih jos modela koji koriste identican hladnjak: KLIK. acer 5100 nema zaseban hladnjak za graficki chip .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 15:54   #554
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ova slika sto si linkao od samog hladnjaka, 99% da je kriva slika jednostavno.

ali da, vidis i sam koliko je jednostavno sve rastaviti, doslovce par minuta posla i lap je cist.........

EDIT:

evo kako izgleda od 5100, ima ih jos modela koji koriste identican hladnjak: KLIK. acer 5100 nema zaseban hladnjak za graficki chip .
Ok, dakle dobro sam grijao, ali što mu je ovo hlađenje iznad na mojoj slici gdje je zaljepljena neka bijela naljepnica, tu je neki chip?
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 17:15   #555
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
uj! fno, obojica imamo acera aspire 5100, ali nisu isti .

nego, da, ja imam drugacijega . kod mene je x1100 graficka, iako sam citao da njih ima i sa x1300, to mozda kod tebe slucaj? jer ono, ja imam na kucistu pripremljen ovaj drugi ispuh, ali nema samog hladnjaka sa graficke jer ono, kod mene je sve u NB-u . integrirka, jel..........

dok je ovaj drugi ispuh kod mene - tvornicki zatvoren. i drugaciji imam ventilator, ima samo jednu stranu za puhanje, kod tebe su dvije........... eh.


nego, na tvom mjestu bi zagrijao i NB i GPU onda. sa obicnim fenom nije svakako dovoljno, ne moze on izbaciti toliku temperaturu. posudi heatgun, sta da ti kazem, cisto da vidis sliku kad ga opravis .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 18:22   #556
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Usput sam kemijao s cmos baterijom pa mi se odlemila, morat ću kod obližnjeg majstora možda ima i heatgun.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 00:25   #557
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
A jesu stavili ovaj drugi čip, jedva sam nekako skinuo hlađenje i zagrijao ga običnim fenom i proradilo , usput sam nešto plastike deformirao pa su morala kliješta za rezanje radit, al bitno da radi zasad, a cmos baterija ne znam čemu služi, bios radi i bez nje.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 08:00   #558
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
?

pa moras ga cijelog raskopati. barem nije problem sa ovim acerom........

i ja stvarno moram bolje citati napisano, da, ti si grijao cijelo vrijeme chipset. ne GPU, koju imas sa strane....... tek sada si se bacio na nju, zagrijao i radi .

jer da, chipset i procesor su ispod jednog hladnjaka, GPU ispod drugoga.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 10:06   #559
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Sad kad je proradilo kad si ugrijao fenom ne eksperimetniraš dalj nego pošalješ na rebal, naravno ako ti je stalo do lapija
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 12:33   #560
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Sad kad je proradilo kad si ugrijao fenom ne eksperimetniraš dalj nego pošalješ na rebal, naravno ako ti je stalo do lapija
Što je rebal?
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 13:02   #561
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
Citiraj:
Autor Gustavo Pregled postova
Što je rebal?
http://en.wikipedia.org/wiki/Rework_(electronics)
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 13:31   #562
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Ma to je prekomplicirano, pa neću sad kad radi ići skidat grafički čip, jedino ako opet rikne.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 14:45   #563
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Koliko dugo se grije toplinskim pištoljem i koja temp., nalazim svakakve informacije, od 2 min. na 200 stupnjeva do 4 min. itd., naime otkazao laptop ponovno. Mislim uzeti neki od ovih pištolja, grijanje fenom se pokazalo kratkotrajnim rješenjem, ako netko radi jeftino reball nek se javi, meni to izgleda prekomplicirano, a opet neću dati 500 kuna za laptop koji vrijedi 700 kuna.

http://www.edigital.hr/Strojevi_i_al...lj-c25035.html

I ne kužim kad se radi ovaj reball zašto se ne zamijene samo problematične kuglice nego sve skidaju, ako se odlučim skinut čip ja ću zamijeniti samo problematične.

Zadnje izmijenjeno od: Gustavo. 14.09.2014. u 11:09.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 17:05   #564
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Gustavo Pregled postova
Koliko dugo se grije toplinskim pištoljem i koja temp., nalazim svakakve informacije, od 2 min. na 200 stupnjeva do 4 min. itd., naime otkazao laptop ponovno.
Ako tražiš recept za reflow pištoljem za vrući zrak, da ti uskratim muke ne postoji.
Stvar je jednostavna, da bi napravio reflow temperatura ispod čipa (kuglice) moraju biti na cca 230c. Ako griješ s fenom griješ samo odozgora matična ploča ti odvodi temperaturu s kuglica. Dakle, moraš ići daleko većom temperaturom (recimo 300c) a sama jezgra ti može izdržati nekih 250c.
Cilj ovakvih načina "popravka" je da dovoljno brzo i s visokom temperaturom šokiraš čip i ploču da se sve skupa izvitoperi pa da se ostvari neki prividni kontakt koji će držati neko vrijeme.


Citiraj:
I ne kužim kad se radi ovaj reball zašto se ne zamijene samo problematične kuglice nego sve skidaju, ako se odlučim skinut čip ja ću zamijeniti samo problematične.
Obavezno poslikaj, to bi volio vidjeti.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 23:17   #565
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Ne moram slikat evo imaju upute na netu

http://eu.finetech.de/advanced-rewor...reballing.html

Citiraj:
Stvar je jednostavna, da bi napravio reflow temperatura ispod čipa (kuglice) moraju biti na cca 230c. Ako griješ s fenom griješ samo odozgora matična ploča ti odvodi temperaturu s kuglica. Dakle, moraš ići daleko većom temperaturom (recimo 300c) a sama jezgra ti može izdržati nekih 250c.
A zašto mi je nakon tretmana fenom proradila grafika i ako idem s 300 stupnjeva na ono što može izdržati 250 stupnjeva jel se neće grafički chip rastopiti?
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 02:10   #566
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Gustavo Pregled postova
Ne moram slikat evo imaju upute na netu

http://eu.finetech.de/advanced-rewor...reballing.html
Pa da
Samo što to nije skinut čip pa on sada mijenja jednu kuglicu koja je uzrokovala probleme nego je radio reball pa mijenja kuglicu koju je zaje.
Imaš gore temu pa baci oko kako izgledaju kuglice s skinutog čipa.
Citiraj:
A zašto mi je nakon tretmana fenom proradila grafika i ako idem s 300 stupnjeva na ono što može izdržati 250 stupnjeva jel se neće grafički chip rastopiti?
Naravno da hoće i u tome je problem. Jednostavno ne možeš napraviti dobar i pouzdan reflow nekontroliranim grijanjem matične ploče s jedne strane.
Zašto je proradilo sam objasnio u predhodnom postu kao i zašto ne radi više.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 11:18   #567
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Koliko vidim čip je skinut, a popravlja one dvije spojene kuglice valjda, ne razumijem o čemu pričaš?

http://eu.finetech.de/advanced-rewor...reballing.html

Zadnje izmijenjeno od: Gustavo. 15.09.2014. u 11:54.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 12:58   #568
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Gustavo Pregled postova
Koliko vidim čip je skinut, a popravlja one dvije spojene kuglice valjda, ne razumijem o čemu pričaš?

http://eu.finetech.de/advanced-rewor...reballing.html
U ovom postu možeš vidjeti kako izgleda čip skinut s ploče.
Usporedi s slikom s linka.
Kada digneš čip jedan dio lema ostaje na ploči drugi na čipu.
Slika s linka pokazuje sviježe prekuglan čip na kojem su mu se dvije kuglice dotakle te ih on mijenja.
Druga stvar je što ti ne možeš nikako vidjeti koje kuglice su defektne kod skinutog čipa. Može se al optičkom inspekcijom ako je problem u prva dva reda ili x-ray za kompletan uvid.
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 13:45   #569
Gustavo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 356
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
U ovom postu možeš vidjeti kako izgleda čip skinut s ploče.
Usporedi s slikom s linka.
Kada digneš čip jedan dio lema ostaje na ploči drugi na čipu.
Slika s linka pokazuje sviježe prekuglan čip na kojem su mu se dvije kuglice dotakle te ih on mijenja.
Druga stvar je što ti ne možeš nikako vidjeti koje kuglice su defektne kod skinutog čipa. Može se al optičkom inspekcijom ako je problem u prva dva reda ili x-ray za kompletan uvid.
Sad kužim, mislio sam da ih je tamo većinu dignuo da nisu ostale na ploči pa popravio one dvije spojene, jel nije moguće ih dignut da ostanu na čipu, možda zagrijavanjem s donje strane ploče pa da se čip recimo sam odvoji? U međuvremenu idem ja fenom ovo podkurit da vidim koliko će drugi put izdržati

Zadnje izmijenjeno od: Gustavo. 15.09.2014. u 13:51.
Gustavo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 13:51   #570
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Gustavo Pregled postova
Sad kužim, mislio sam da ih je tamo većinu dignuo da nisu ostale na ploči pa popravio one dvije spojene, jel nije moguće ih dignut da ostanu na čipu, možda zagrijavanjem s donje strane ploče pa da se čip recimo sam odvoji?
Teoretski se može ali samo s potpuno automatskom lemnom stanicom te bez prisustva zraka(inertnim plinom), nisam siguran ni dali bi to onda išlo tek tako. Moram malo proučiti
Alvin je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na