Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.05.2014., 11:23   #991
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Evo, u 3 godine riknuo 3. po redu logitech, 2 MX 518, a sada i G400! Jednostavno nekon nekog vremena tipke otkažu, Bogu hvala sve u jamstvenom roku.
Mislim da ću zaobići logitech,ako uspijem u zamjenu ću tražiti CM Reaper il neš` slično.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2014., 11:03   #992
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,473
Kupujem drugi laptop koji ima sva 4 USB porta sa strane (sadasnji Dell ima dva iza na koji sam pristekao zicnog misa) pa bi trebao nekog bezicnog misa da mi ne smeta kabel, malo vecih dimenzija (kojih 12-15 cm). Nista preskupo, moze ebay

mozda nesto ovako?
http://www.ebay.com/itm/Wireless-Opt...item51bd430a6c
http://www.ebay.com/itm/2400DPI-Havi...item20e5eae864
http://www.ebay.com/itm/Optical-Adju...item2a3d303ed0
__________________

Zadnje izmijenjeno od: imaticx. 01.06.2014. u 11:10.
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2014., 15:47   #993
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,035
Sretno s tim miševima. Cimer mi je uzeo isto s ebaya bežični, nakon 3 dana ga je bacio. Uzmi si za 120kn lođija, malo se privikni na veličinu i to je to.


Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Evo, u 3 godine riknuo 3. po redu logitech, 2 MX 518, a sada i G400! Jednostavno nekon nekog vremena tipke otkažu, Bogu hvala sve u jamstvenom roku.
Mislim da ću zaobići logitech,ako uspijem u zamjenu ću tražiti CM Reaper il neš` slično.

Al ćeš se usrećit
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2014., 20:10   #994
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
@Bojan
Imam Coolermaster Havoc i služim se se njim preko pola godine po 10 sati dnevno, miš nema znakova korištenja, kvaliteta izrade je jako dobra, za 300kn je odličan...ako ne planiraš davati 500+ kn za miš baci pogled i na njega, a vrlo lako da ćeš dobiti isto sranje samo drugo pakovanje po duplo većoj cijeni!!...Reaper i Havoc imaju iste Avago 9800 laserske senzore, Omron mikro switcheve, 8 programibilnih tipki...znači isto kao i puno skuplji i razvikaniji miševi...

Recimo Logitech G600 koji je 250kn skuplji, Corsair Vengeance M95 koji je duplo skuplji, Roccat Kone XTD koji je više od duplo skuplji, Steelseries Sensei MLG koji je također duplo skuplji, Mionix Avior 8200...itd, svi redom gaming miševi koji koriste isti Avago 9800 senzor kao i Coolermaster Havoc/Reaper...jeftiniji miševi razvikanijih proizvođača koriste lošije senzore nego što ima taj CM...recimo ako gledaš Steelseries, Corsair, Logitech miš u cijeni kao što je CM Havoc, dobiti ćeš miš sa lošijim senzorom nego što ima taj CM...

Lista miševa i senzora koji koriste;
KLIK
KLIK

Zadnje izmijenjeno od: dadosbcro. 01.06.2014. u 20:25.
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2014., 17:33   #995
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,473
Koji bi preporucili solidan bezicni mis do 100 kn?
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 23:19   #996
matxoxo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Razer lachesis narednih 5god imam i funkcionira savrseno ali se tek nedavno prije mozda mjesec dana pocelo malo guliti mat povrsina, ali prezadovoljan i preporucam razer naga 2014 , na njuskalu mozes i za 400-450kn naci a brutalan je
matxoxo je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2014., 12:48   #997
Dr. Faustus
___________
Moj komp
 
Dr. Faustus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
@imaticx

bežični miševi do 100kn

pa biraj ovisno o svojoj ruci (veličina, ljevak, dešnjak...)
__________________
Ich fühle Mut, mich in die Welt zu wagen, mich in die Welt zu wagen,
Der Erde Weh, der Erde Glück zu tragen,
Mit Stürmen mich herumzuschlagen
Und in des Schiffbruchs Knirschen
nicht zu zagen.
Dr. Faustus je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 01:59   #998
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
bok svima.

Evo, nakon zalman GM-1, koji je fantastican gamerski mis kojeg je prisvojio moj buraz, kupih jos jednog gaming zalmana. Nekako mi je zalman, nakon kucista i tog miseka prirastao srcu.

Radi se o ZM-M401R optickom glodavcu. Kvaliteta izrade je jednaka dobrom starom logiju GX518.
Sve je nekako na svome mjestu -nista ne skripi, cvili, struze. cijeli je prekriven mekanom gumom(?) koja ostavlja mat dojam. Kabel je dovoljno dugacak i zacudo, za mis od 80ak kuna, kabel je "sleevan."

Gumbica je dovoljno, standard - back-forward, mouse3, dpi switch.
procesor je dobro poznat logiju, Tt-u, a4tech i tako tima - avago 5050.

Jedini minus na koji se stvarno tesko privikavam, M1 je omron tipka, druga je jeftina obicna koja god vec da je, nije omron.
Zato M1 radi veci put do klika od M2, stvara drugaciji zvuk i shutter speed (vrijeme trajanja jednog klika) je razlicito.

Dakle, ako zelite dobar mis za malo para, sa avago 5050 procom, sleevan, prekriven crnom gumom, potpuno simetrican, a vise je prilagođen fingertip gamerima (dakle nije previse debeo, kao G500, mamba i tako to) stvarno nema mu ravnog.

Zadnje izmijenjeno od: Krešimir-ZG. 23.06.2014. u 02:08.
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 18:04   #999
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Zalmancic je izgledao stvarno ok za tu lovu, dok nisam shvatio da je "simetrican". Back i forward gumbi su namijenjeni desnjacima.
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 20:23   #1000
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
i ja sam ljevak za sve osim za mis, hahah

ali znam da ljevaci nemaju problem sa takvim misevima, stiscu bocne tipke prstenjakom. uglavnom stvarno OK mis, super dojam.

Zalman ZM-M401R
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2014., 20:57   #1001
hafthorr
Premium
Moj komp
 
hafthorr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 121
the one and onlyyyyyyy




Microsoft Intellimouse Explorer 3.0a
(ili ako bas ne nades 3.0a, onda 3.0).
hafthorr je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2014., 16:49   #1002
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Citiraj:
Autor Krešimir-ZG Pregled postova
i ja sam ljevak za sve osim za mis, hahah

ali znam da ljevaci nemaju problem sa takvim misevima, stiscu bocne tipke prstenjakom. uglavnom stvarno OK mis, super dojam.

Zalman ZM-M401R
I ja to isto radim, no ipak je ljepse ako ima bar jednu tipku s desne strane

Citiraj:
Autor hafthorr Pregled postova
the one and onlyyyyyyy


Microsoft Intellimouse Explorer 3.0a
(ili ako bas ne nades 3.0a, onda 3.0).
IE 1.1, simetrican, po jedna tipka sa svake strane. No osim za imo prevelike novce s ebaya nema ni 1.1 ni 3.0 za naci

A realno za velike ili multimonitor setupe tih 450dpi je mizerija. Senzor je vrlo dobar sam po sebi though
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2014., 02:08   #1003
hafthorr
Premium
Moj komp
 
hafthorr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 121
Citiraj:
Autor Xizor Pregled postova
No osim za imo prevelike novce s ebaya nema ni 1.1 ni 3.0 za naci

A realno za velike ili multimonitor setupe tih 450dpi je mizerija. Senzor je vrlo dobar sam po sebi though
radi bolje nego vecina novih miseva, irelevantno o dpi. Sam tracking je najbolji ikada imho.

kosta ~260 kuna sa dostavom do vrata (amazon.co.uk - > zagreb)
hafthorr je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 11:04   #1004
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,473
Malo sam povisio novce i sad bih trebao naci nekog bezicnog misa do 300 kn. Ali da nije bas onaj neki mali za laptop. Moze neki bestbuy do tih novaca?
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2014., 14:12   #1005
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Možda M705? Solidan miš, baterije traju preko 2 godine , ima obje bočne tipke i hyper-fast scroll. Vrlo ugodan, za office i surfanje dušu dao, ali ja se ne bi mogao igrati s njime. Nema promjenjiv DPI i senzor mu je na čudnom mjestu što mene strašno smeta pri igranju FPS igara.
  Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 00:19   #1006
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Malo sam povisio novce i sad bih trebao naci nekog bezicnog misa do 300 kn. Ali da nije bas onaj neki mali za laptop. Moze neki bestbuy do tih novaca?
Nekoliko klikova po google-u i dobijes hrpu preporuka

Microsoft Sculpt

Logitech Marathon M705

Logitech Anywhere MX wifi laser

HP wifi

Ja neki dan, pazi, na smecu xD, nasao M705 ali bez wifi adaptera, logicno. Jel ima neki fix, ili da ga vratim nazad
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 01:00   #1007
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,090
Daj ga meni imam vec 2 receivera :-)
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 05:32   #1008
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 560
trebam savjet za novog glodavca: steelseries kinzu V2 (19,99 CAD) ili razer abyssus (29,88 CAD)?

ruka srednje velicine, desnjak.

hvala unaprijed.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 06:26   #1009
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,473
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Možda M705? Solidan miš, baterije traju preko 2 godine , ima obje bočne tipke i hyper-fast scroll. Vrlo ugodan, za office i surfanje dušu dao, ali ja se ne bi mogao igrati s njime. Nema promjenjiv DPI i senzor mu je na čudnom mjestu što mene strašno smeta pri igranju FPS igara.
Citiraj:
Autor Krešimir-ZG Pregled postova
Nekoliko klikova po google-u i dobijes hrpu preporuka

Microsoft Sculpt

Logitech Marathon M705

Logitech Anywhere MX wifi laser

HP wifi

Ja neki dan, pazi, na smecu xD, nasao M705 ali bez wifi adaptera, logicno. Jel ima neki fix, ili da ga vratim nazad
Vidim da svi spominju M705, a i najslicniji je velicinom M510 koji sam imao prije (2 komada). Sad imam zicnog zalmana M400 i posudio bezicnog Gigabyte M7600 i valjda ce ovaj biti bolji od ta dva. Dpi ne mijenjam, obicno je uvijek isti, ali znam nekad zaigrati neku igru. Valjda bude OK
Najvise mi se svidio Performance MX, ali mi je malo previse novaca
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 12:33   #1010
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
trebam savjet za novog glodavca: steelseries kinzu V2 (19,99 CAD) ili razer abyssus (29,88 CAD)?
Od ta dva Abyssus je bolji, ali najradije bi ti preporučio Kana V2.
However, to je vrlo dobra cijena za Kinzua. Miš ima, da se ne lažemo, loš senzor, ali za samo 20 dolara... i nije tako loša kupnja.
  Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 16:21   #1011
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 560
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Od ta dva Abyssus je bolji, ali najradije bi ti preporučio Kana V2.
However, to je vrlo dobra cijena za Kinzua. Miš ima, da se ne lažemo, loš senzor, ali za samo 20 dolara... i nije tako loša kupnja.
za preporuku. medutim, ne mogu nac V2 verziju, samo ovu. pa ako mislis da je vridan razlike u cijeni, samo napisi.

a izmedu dva ova bi onda isa na abyssus. oba su na clearance saleu, zato su cijene dosta nize nego inace. ne igram inace puno, vise mi je da imam normalan mis pod rukom i da traje neko vrime.

hvala unaprid na odgovoru.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 21:05   #1012
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Mislim da se ne isplati. Razlika između Kane v1 i Kinzu v2 je u veličini miša i dodatnim tipkama sa strane, unutra su praktično isti. Po tim cijenama Kinzu v2 je bolja kupnja.
Abyssus ima bolji senzor od Kinzu-a i isto je na popustu tu kod tebe tj. i on ima finu cijenu. Ja bi išao na Razera u ovom slučaju, ili kupio oba.
*edit: Zapravo ne bi kupio oba, Abyssus 100%. Hebeš te Pixart senzore kod Steelseriesa.

Samo da ti još ubacim bubu: ako ćeš koristiti miša ponajviše za surfanje dobro bi ti došao neki sa "back" i "forward" tipkama. Ja sam se skroz navikao na nje i teško da bi mogao za stalno prijeći na miša sa samo 3 tipke.
U toj cjenovnoj klasi imaš: GX Maurus i CM Storm Recon
Ako na jednog od ta dva možeš isto dobiti dobar popust ne bi bilo nimalo ludo uzeti i Maurusa i Abyssus npr. Ako su točni ti popusti na ncix.com, ta dva skupa bi te izašla manje nego ovdje kod nas samo Abyssus.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 01.07.2014. u 21:15.
  Reply With Quote
Staro 01.07.2014., 21:52   #1013
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 560
e to, hvala ti!

da, da, popusti su tocni, osobno provjereno. iman vec nekoliko stvari u torbi, pitaj boga kako ce se proc preko carine

istaknute cijene, istina, nisu konacne jer se na njih dodaje i 13% poreza, ali opet ako si strpljiv daju se ostvarit odlicne ustede - npr ja san ulovia 120GB samsung 840 za 69.99 na daily dealu. i s uracunatim porezom jos je ispod 80$/400 kuna (inace reg. cijene nisu posebno drugacije od nasih...).

al da ne idemo puno u OT, moga bi ja sutra prosetat po oba ova, za tu lovu - sta kazes - nema se sta puno razmisljat.

puno ti hvala jos jednom!
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2014., 21:24   #1014
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,473
Koju podlogu koristite za Logitech MX Performance? One krpene ili one skroz tanke?
Imam neku iz Interspara ACME marka kao gaming, ali ne klizi bas najbolje
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 10:01   #1015
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Jučer mi je nakon dvije godine krepao bežični miš. Imao sam Microsoftov nešto nešto 5000. Miš je bio onako osrednji, ali je služio svrsi. Sad bi trebao naći neku zamjenu, jer ću poluditi sa kablom od (starog rezervnog) mx510 (koji je meni oblikom savršen).

Uglavnom trebam preporuku miša. Malo sam gledao i mislim da neće biti logitech. Sviđa mi se m560, ali vidim da nije full size i da je dosta popljuvan po rivjuima.

Trebao bi: bežičan, crni, imati back tipku, full size, idealno neki "ergo oblik". Nikako neki gejmerski i ne mislim pljunuti neku velku cifru za njega...

ideje?

Edit: Na ovom majkrosoftovom mi se jako sviđao middle scroll bez otpora, ne znam dal to i novije serije njihovih miševa imaju?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 10:54   #1016
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
E-3lue E-blue Cobra II Mazer 1600DPI USB Wired Optical Game Gaming Mouse Black

sto kazete na njega, dobijem ga za 18 dolara na ebayu, imala sam bezzicni MX revolution i stalno problemi s njim
http://www.ebay.ca/itm/E-3lue-E-blue...3D130704210883
  Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 15:39   #1017
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
E-3lue E-blue Cobra II Mazer 1600DPI USB Wired Optical Game Gaming Mouse Black

sto kazete na njega, dobijem ga za 18 dolara na ebayu, imala sam bezzicni MX revolution i stalno problemi s njim
http://www.ebay.ca/itm/E-3lue-E-blue...3D130704210883
Ako ne misliš stvarno gameati mislim da je uvijek bolji izbor kupiti nekog jeftinjak logija ili geniusa(ako mora biti baš ultrajeftin) kod nas nego riskirati s tim no name miševima koji mogu krepati prekosutra. Teško da će ti netko moći reći nešto više jer takvih miševa ima milijun, niti znaš kakva je kvaliteta izrade, niti koji senzor je unutra itd.

http://www.centro.hr/detalji_proizvo...6545E7926.aspx

https://www.megatrade.hr/detalji/129...tech-ls1-bordo

Ovako nešto si zemi i mirna si. Prvi ako baš gejmaš, a nešto jeftilen ala drugi ako ti treba za office, net itd. Rađe odi u neki veći dućan tipa HgSpot ako ti nije sam senzor previše bitan i isprobaj koji ti dobro leži u ruci nego naručivati ovako na pamet s ebaya.
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 21:58   #1018
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bg_4_l Pregled postova
Ako ne misliš stvarno gameati mislim da je uvijek bolji izbor kupiti nekog jeftinjak logija ili geniusa(ako mora biti baš ultrajeftin) kod nas nego riskirati s tim no name miševima koji mogu krepati prekosutra. Teško da će ti netko moći reći nešto više jer takvih miševa ima milijun, niti znaš kakva je kvaliteta izrade, niti koji senzor je unutra itd.

http://www.centro.hr/detalji_proizvo...6545E7926.aspx

https://www.megatrade.hr/detalji/129...tech-ls1-bordo

Ovako nešto si zemi i mirna si. Prvi ako baš gejmaš, a nešto jeftilen ala drugi ako ti treba za office, net itd. Rađe odi u neki veći dućan tipa HgSpot ako ti nije sam senzor previše bitan i isprobaj koji ti dobro leži u ruci nego naručivati ovako na pamet s ebaya.
ne nisam gejmer stvarno mi tako nesto ne treba, imas pravo hvala ti..trazim dalje
  Reply With Quote
Staro 09.08.2014., 21:33   #1019
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
jel u HR nema distributera za Trust????
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 17:29   #1020
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Samo ne kuzim ako nisam gejmer zasto ne bi imala precizniji miš...
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na