Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2014., 16:04   #1
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
(riješeno) Windows Update error 8007005 - reverting changes

nece da mi se instaliraju windows updates . jedno 70 njih . a i onih proslih 70 sam nekako jedva jedvite instalirao . javlja mi taj error koji provjerim u windows updates history . kao google kaze da je to da nemam admin rights za instalaciju toga . sto je glupost . jer kad nesto treba , bez problema idem na desni klik , open as administrator . probao sam i Avast disableat , obustavit update service , pobrisat updatee , preimenovat software distribution folder , ccleaner ocistit registry , full C scan od virusa , spywarea , nista .

isto tako kad ubacim naprimjer USB stick , odmah mi kaze not installed properly , da driver nije mogao bit instaliran , nece da se samoinstalira i kao takav nemozee se koristit i pc ga ne prepozna .

probao sam i magicdisc program instalirat za mountat image da instaliram igricu, ali se nije instalirao dobro jer windowsi mu koce instalaciju nekog njegovog drivera . kao ono , nije digitally signed ili mozda kao fol nemam admin rights pa ga windowsi odbiju . access denied kad sam probao manually driver instalirat u device manager , add legacy hardware , driver sto vec .storage container .

stvarno sam dosta toga probao ali , puska . sto mi jos ostaje ? windows system restore bi mi mogao dosta programa izbrisat i samo me zbunit . to i windows reinstalacija mi je zadnja solucija .

hvala
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 18:13   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,635
Ili si nešto sprčkao ili je onaj tko je instalirao os kreirao tvoj account kao "user vulgaris" pa nemaš admin ovlasti,
to se i radi baš zato da ne možeš instalirati "šta ti padne napamet" a kako nebi "izneredio" sistem.
Ako si jedini user i "trebao bi biti" admin onda trebaš u User accounts provjeriti / postaviti da jesi admin tj. da imaš admin ovlasti.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2014., 18:20   #3
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,067
CMD as admin i u njemu:

dism /online /cleanup-image /restorehealth

...i sačekaš. Pored hrpetine stvari, samo mi je to pomoglo za 8007005.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 18:27   #4
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31




ne razumijem se puno ali , ovaj glavni account u kojem sad sad i koji koristim "Marko" evo piše da ima admin rights ...

ono sa cmd nije uspjelo ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 18:37   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,635
Evo help za ovu komandu šta je dao Bluzer > http://technet.microsoft.com/en-us/l.../hh825265.aspx
dakle, probaj > Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

ovo oko accounta prvo isprobaj ovaj drugi admin acc i vidi jel ti tamo sam instalira stick,
to mora raditi samo bez ikakvih intervencija.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 18:52   #6
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Evo help za ovu komandu šta je dao Bluzer > http://technet.microsoft.com/en-us/l.../hh825265.aspx
dakle, probaj > Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

ovo oko accounta prvo isprobaj ovaj drugi admin acc i vidi jel ti tamo sam instalira stick,
to mora raditi samo bez ikakvih intervencija.
ne radi ni ona komanda ... ma kažem vam . nešto je sve zbrljavilo se žešće ...

probao sam i na onaj drugi account stavit stick , čuje se onako kao dublji onaj zvuk kad se stavi neki uređaj ali ništa se ne događa . da , znam da bi to trebalo povuć drajvere samo u sekundi ali , kad si baksuz ko ja , ništa se ne mora ...

mislim da mi nažalost ne gine windows reinstalacija opet jer sve što pokušam propadne ... sad mi i igrica počela štucat , gubit FPSe ( world of tanks ) ...
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 19:02   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,635
A možda ti je reinstall najbrže rješenje
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 19:09   #8
Bull_the_Great
Registered User
Moj komp
 
Bull_the_Great's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 31
mislim da je najvolje da ... i ovaj put pod opaskama da lik pazi na to ako se stvarno ima nešto ekstra podešavat oko admin stvari pri instalaciji ... i da dok mi radi sve drivere da ovaj put onda provrti i sve update da se uvijeri da je sve dobro ... i da USBovi se čitaju i možda da hoće magicDisc radit . jer stvarno nijedan virtual drive program mi neće radit jer se taj driver potreban neće instalirat ... smola ... sve sam backupao na D disc i sad čekam ponedjeljak . jer čisto sumnhjam da ću doživit neko prosvjetljenje i nać soluciju za ovo .

znači ljudi kako je najbolje ić po redu ?

čista instalacija windowsa
pa svi drajveri ( matična , grafička , LAN itd )
windows updates

?

da to bude kak spada ovaj put ... prošli put mi je sistem dobar bio ali hardware u banani , promijenio sam RAMe i grafičku ... a sad me sistem prca . nikako na zelenu granu . baksuzarija ...

edit1: probao sam danas sam reinstalirat windowse , isao u bios i namjestio boot priority na dvd . sejvao i exitao . i na bootu vidio se onaj black screen i ono u lijevom gornjem kutu da treperi ali onda se nakon sekunde to prekinulo , nije me pitalo press any key ono da pocnem instalaciju nego se odmah windows digao . sto je tu sad problem ? btw meni je bios onaj neki asus novi kao , ne klasicni ...

edit2 : ispalo je samo da je trebalo jako brzo kliknut neku tipku , nisi imao vremena ako si imao reflekse ko mrtav konj ko ja kad sam blejio u ekran ... evo sad prolaze updatei bez problema , USB stickovi se čitaju i instaliravaju bez problema . ipak sam sam ovaj put instalirao windowse , dao mi frend original home premium 64bit ... za sad sve ide kak spada i radi ...

Zadnje izmijenjeno od: Bull_the_Great. 03.05.2014. u 22:33.
Bull_the_Great je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na