Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2014., 02:39   #31
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
< troll >

Možda luda ideja, al, deneš mrežni kabel u bužir, zakopaš pod zemljom i digneš si AP u svojoj vikendici gdje možeš mirno obavljati što-već-obavljaš. Po kablu pošalješ struju (PoE) i u vikendici deneš ubiquity ili mikrotika. Njega zamaskiraš kako god želiš ak se bojiš provala. Najjeftinije rješenje.

< /troll >

Ne veli se bezveze da je najbolji wireless bakar.

Druga opcija:

http://www.mikrotik-hrvatska.com/omnitik-sxt-p-511.html

Imaš adaptera gdje zemeš PoE iz prijenosnika (USB).
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 08:01   #32
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Dobar neki adapter, koji od 5 V i max. 500 mA radi 18-24 V i koji amperčić


@jacobbb - što se tiče onih linkova na Protis, dobro si krenuo. AirGrid M2 na kuću (opet ponavljam, to nije antena! antena je pasivan element, glup, bez ičega, AirGrid je access point integriran u antenu, cijeli uređaj koji se spaja direktno u mrežu, router), USB-jac i ako će trebati na njega grid u viksi (velika je razlika između udaljenosti 350m i 1 km??). To ti pričam od samog početka.

Kabel koji ti fali ima gotovi za kupiti u Protisu, gledaj H155 ili RF240 (ok je za 2.4 GHz ako ne pretjeruješ sa duljinom, u svakom slučaju manje od 10m a najbolje ne preko 5m), otprilike http://www.protis.hr/products/detail...--n-male/63072 . Terminiran sa RPSMA i N konektorima, ilitiga tzv. "pigtail".
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 09:52   #33
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Dobar neki adapter, koji od 5 V i max. 500 mA radi 18-24 V i koji amperčić
Koji amperčić? Što misliš, koliko neki prosječni mikrotik troši? 60W?
Ovaj AP troši maksimalno 7W. A moj stari HP-ov Mininote je davao više od 7.5W na USB van tak da... I danas ima sve više i više prijenosnika s "powered usb" portom koji daje i više od 7.5W na izlaz kako bi se punio mobitel, tablet, etc...

A stavio sam onu kombinaciju jer možeš prijemnu antenu lijepo usmjeriti dok antena na kući bi bila omnica
Iako bi bilo najbolje složiti tako da je samo jedna "osjetljiva" antena na kući a da se klijenti spajaju od kud god želiš, a za to bi bilo dobro tražiti neke male usmjerene antene za prijenosnik koja bi se postavila na vikendicu ili sam prijenosnik. A ako ima udaljenost od 1 km... sretno mu bilo...
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 10:06   #34
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 551
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Kabel koji ti fali ima gotovi za kupiti u Protisu, gledaj H155 ili RF240 (ok je za 2.4 GHz ako ne pretjeruješ sa duljinom, u svakom slučaju manje od 10m a najbolje ne preko 5m), otprilike http://www.protis.hr/products/detail...--n-male/63072 . Terminiran sa RPSMA i N konektorima, ilitiga tzv. "pigtail".
Ok, no taj kabel moram kupovati jedino ako idem na one Tplink antene (što sam postavio link), AirGridu to ne treba već ide direktno mrežni kabel i to je to? Sa druge strane (u vikendici) opet neću moći iskoristiti taj kabel ako idem na Airlive USB kombinaciju gdje sve u kompletu dobivam od antene do USB kabla, jel? (taj USB kabli po konektorima mi se čini da je onaj najobičniji preko čega se i eksterni diskovi, mobiteli, fotoaparati i sl. spajaju)






otići ću onda ovih dana do h2 uzeti airgrid i airlive pa ćemo vidjeti kako će se to ponašat

Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 10.04.2014. u 10:14.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 11:40   #35
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Sudeći prema modelima 1600 i 1700 ta antena na USB-jcu je našarafljena. A ne da mi se guglati dalje, pa vidi sam na stranici proizvođača. Odšarafiš antenicu, našarafiš RPSMA stranu linkanog kabela, i na drugu stranu ide bilo koja antena sa standardnim N konektorom

@morbid - nisam računao jer mi nije bilo potrebno, na mjestima gdje sam ugrađivao i SXT i OmniTike i AirGridove i Routerstatione i da ne idem dalje je bilo 220V non-stop, u takvim uvjetima im je potrošnja zanemariva.
Ako treba 7W na 5V, jednostavno se izračuna da je to 1,4A tj skoro 3x više od standardnog USB porta. Čemu hraniti cijeli još jedan uređaj sa mrežnim sučeljem i ostalim nepotrebnim elementima? Jakob dolazi tamo sa laptopom, a struje u viksi nema.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 11:53   #36
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Sudeći prema modelima 1600 i 1700 ta antena na USB-jcu je našarafljena. A ne da mi se guglati dalje, pa vidi sam na stranici proizvođača. Odšarafiš antenicu, našarafiš RPSMA stranu linkanog kabela, i na drugu stranu ide bilo koja antena sa standardnim N konektorom

@morbid - nisam računao jer mi nije bilo potrebno, na mjestima gdje sam ugrađivao i SXT i OmniTike i AirGridove i Routerstatione i da ne idem dalje je bilo 220V non-stop, u takvim uvjetima im je potrošnja zanemariva.
Ako treba 7W na 5V, jednostavno se izračuna da je to 1,4A tj skoro 3x više od standardnog USB porta. Čemu hraniti cijeli još jedan uređaj sa mrežnim sučeljem i ostalim nepotrebnim elementima? Jakob dolazi tamo sa laptopom, a struje u viksi nema.
Antena na modelu 1600 je našarafljena, imao sam ju prije.

Ma samo zato jer sam prije imao bolji signal, odn. stabilniju vezu s mikrotikom kao klijentom nego s ovim airlive usb adapterom, pa sam zato to napisao iz razloga što sam tu vidio udaljenosti od jednog kilometra što je za moj pojam dosta. No, vjerujem da ti znaš bolje, sudeći po postovima.
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 11:57   #37
šima
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: vinkovci
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Sudeći prema modelima 1600 i 1700 ta antena na USB-jcu je našarafljena. A ne da mi se guglati dalje, pa vidi sam na stranici proizvođača. Odšarafiš antenicu, našarafiš RPSMA stranu linkanog kabela, i na drugu stranu ide bilo koja antena sa standardnim N konektorom
tako je....umjesto male 5db antene stavis grid 24db(naravno pripadajuci kabel-cca 1m-2m max zbog gubitaka).
Jedino neznamo koliko je udaljenost od usb adaptera do laptopa?Tu ako je udaljenost veca od 3m treba ici usb kabel s pojacivacem(usb extender) ..npr. 2x 5m usb ext
Ja sam tako napravio kod kolege na vikendici...hvata signal na cca 2 km ...sa usb alfa+grid 24db +3x5m usb ext...ukupna investicija je bila cca 1000kn
šima je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 12:07   #38
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Uh, za te novce se mogla i neka ozbiljna oprema kupiti. Alfe i produžni kabeli, tja... a bitno da radi.

Citiraj:
Autor morbid_angel Pregled postova
Ma samo zato jer sam prije imao bolji signal, odn. stabilniju vezu s mikrotikom kao klijentom nego s ovim airlive usb adapterom, pa sam zato to napisao iz razloga što sam tu vidio udaljenosti od jednog kilometra što je za moj pojam dosta.
Da je neka uobičajena situacija, rekao bih da zaboravi USB (vidiš da im stalno tepam da su pizdarijice ) i da uzme 2 AirGrida ili SXT-a. Nedostatak struje je odlučujući faktor.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2014., 14:59   #39
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 551
U ponedjeljak ili utorak najvjerojatnije stiže antena, no danas sam se išao malo igrati sa ovime i napravio test bez dodatnih antena.

Dakle, otišao sam na krov, odneo edimax router (ovaj) spojio sve i usmjerio antenu prema vikendici - i dobio signal tamo bez ikakvih dodatnih antena

Unutar vikendice je signal jako slab, uspije očitati mrežu no treba mu 30-60sec da otvori neku stranicu. Stanje preko inSSIDera izgleda ovako (ja sam Edimax AP)

(klik na sliku za povećanje)


No, kad izađem van iz vikendice i zaobiđem 3 stabla koja mi smetaju da imam čisti pogled prema kući gdje je router, stanje se naglo poboljšava. Surfati mogu normalno, stranice se normalno otvaraju a brzina koju sam izmjerio je 2Mb/s (kod kuće imam 4). Stanje preko inSSIDera izgleda ovako:

(klik na sliku za povećanje)


Ovakvu bi brzinu vjerujem dobio i unutar vikendice da imam airlive ili kakvu sličnu malu antenu prikačenu na laptopu koju mogu malo podići, barem da stabla ispred "preskočim". No vjerujem da mi ni ona neće biti potrebna kada idući tjedan kući stavim Airgrid antenu od 20db i usmjerim je prema vikendici, ako sad dobivam "znakove života" sa onom malom plastičnom edimaxovom antenicom od 3db usmjerenom prema vikendici, onda vjerujem da će ta velika riješiti skroz moj problem i da ništa neću morati dodatno spajati na laptop. Situacija sa mobitelom je bila slična, unutar vikendice ne radi, vani lovi.

Sve u svemu zadovoljan sa rezultatima i jedva čekam idući tjedan da stigne oprema
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2014., 14:38   #40
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,796
I jel stigla ta antena ?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na