Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.04.2014., 09:32   #6721
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Ljudi Gdje kupiti u hrv oppo find 7 verziju sa qhd ekranom?
ili vani ali da bude cifra najvise 4k kn-a
FullHD verzija
http://europe.oppostyle.com/find-7/7...-7a-white.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 14.04.2014., 10:53   #6722
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,562
Citiraj:
Autor mladen_87 Pregled postova
Evo slike sta pise
Možda bolje da uslikaš bateriju
tiki66 je offline  
Staro 14.04.2014., 10:56   #6723
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Možda bolje da uslikaš bateriju

Problem je sto bateriju nikad nije imao, pa sad trazi da provjeri ispravnost uređaja
mladen_87 je offline  
Staro 14.04.2014., 11:18   #6724
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Mi2a i mi2s su isto tako kinezi,i sa samsungom sam imao gadnih problema i natezanja sa servisom ali nemogu generalizirati da su svi koreanci loši.Ali ono, tvrditi da ako je kinez ispravan onda je tu nešto sumnjivo,mi je smješno.
dabomba je offline  
Staro 14.04.2014., 12:13   #6725
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,181
samo da se još jednom javim dobronamjerno

sve recenzije koje ja napišem su napisane na temelju mojih dojmova i mojih zapažanja. znači ako se vama ne sviđa moja recenzija, ne trebate meni vjerovati. bez problema možete pogledati drugu recenziju, ima ih hvala bogu koliko hočeš na netu. isto tako bih molio da određeni ne iznose činjenice koje nisu točne za određene modele, jer ih iznose oni koji uopće taj mobitel ili model nemaju. isto tako nemojte stavljati sve kineske mobitel u istu skupinu jer nisu svi iste kvalitete i to vrlo dobro znamo od samo početka. isto tako svima je jako čudno, kako to da ja odmah nakon objavljene recenzije prodajem mobitel ??? evo da vam odgovorim za ubuduće. sve proizvode uključujući mobitele za koje ja napišem recenziju, odmah nakon objavljene recenzijie taj navedeni proizvod ide u prodaju. i nema apsolutno nikakve veze s kvalitetom ili nekvalitetom. ok ??
jednostavno je tako i drugačije nije. isto tako neka mi ti odgovore zašto onda pcekspert prodaje testnu robu ???
eto toliko od mene.
chief_wolfinjo je online  
Staro 14.04.2014., 12:16   #6726
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,317
Trpat u isti koš Xiaomi i iOcean ili Zopo je glupost.
Xiaomi je čisti kinez, ali se bez problema može nositi s bilo kojom razvikanom markom. U mnogočemu ih I nadmašuje. Promijenio sam toliko mobitela
da to odgovorno tvrdim i nisam nikakav preprodavac..
locks je offline  
Staro 14.04.2014., 12:26   #6727
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Ja sam ocito jedini ovdje koji nije preprodavač, ima kineza a da nije xiaomi, a mobitel mu funkcionira evo vec ulazim u 6.mjesec. I ne samo da funkcionira, vec i sve radi. Jessss!
pokra89 je offline  
Staro 14.04.2014., 12:29   #6728
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
moj lenovo a850, ženin mlais MX28 i pajdin ZTE V965 za sad rade bez ikakvih problema.
koliko ja ovo sve pratim, imam nekak blagi osjećaj, da većina ovih problematičnih kineza dolaze sa sumnjivo sniženih rasprodaja
dak0001 je offline  
Staro 14.04.2014., 12:40   #6729
brmbo
Premium
Moj komp
 
brmbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 187
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Ja sam ocito jedini ovdje koji nije preprodavač, ima kineza a da nije xiaomi, a mobitel mu funkcionira evo vec ulazim u 6.mjesec. I ne samo da funkcionira, vec i sve radi. Jessss!
Nisi baš jedini i ja san uzeja nekoliko (4) ali samo za sebe i svoje ukućane.
Lenovo 850 je odličan mob koji je kod mene skoro 6 miseci za 1000kn ali za đep od traperica i kratku majicu nije pa zato stiže malo manji ali isto lenovo.
brmbo je offline  
Staro 14.04.2014., 12:47   #6730
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Citiraj:
Autor brmbo Pregled postova
Nisi baš jedini i ja san uzeja nekoliko (4) ali samo za sebe i svoje ukućane.
Lenovo 850 je odličan mob koji je kod mene skoro 6 miseci za 1000kn ali za đep od traperica i kratku majicu nije pa zato stiže malo manji ali isto lenovo.
hehe, ja suprotno .... tražim veći i sa većom rezolucijom.
da mi ne trebaju cvike dok surfam i čitam poruke, a lako za nošenje ....
dak0001 je offline  
Staro 14.04.2014., 12:55   #6731
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,181
isto tako mora se uzeti u obzir da postoje serije koje su lošije nego što bi trebale biti. i ako takav uređaj dobijete visoke su šanse da nekaj nebu štimalo. to je jednostavno realnost.
chief_wolfinjo je online  
Staro 14.04.2014., 13:16   #6732
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
isto tako neka mi ti odgovore zašto onda pcekspert prodaje testnu robu ???
Ako se ne varam pcekspert dobiva robu od proizvođača na testiranje i onda im tu ista vraća nazad, tako funkcioniraju i svi ostali novinari, nitko ne kupuje svojim parama i onda prodaje, a tu je velika razlika.
Fala bogu da ti nećeš napisati nešto negativno o mobitelu jer ćeš ga onda teže prodati, ako ti u tome ne vidiš problem onda no comment.

A to je postao problem i kod svih ovih kineza, ne možeš naći poštenu recenziju jer su se svi počeli bavit nekakvim preprodavanjem.
Treba vjerovat samo onima koji su telefon zadržali za sebe i koji su u svojim recenzijama spomenuli negativne strane telefona, a ti te svoje "telefon nema loših strana" recenzije možeš okačit mačku o rep.
wooden je offline  
Staro 14.04.2014., 13:27   #6733
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Dečki, nećemo dalje o tome. Pišite o mobitelima. Svaki idući post moraliziranja ili opravdanja šverca se briše.
Brko je offline  
Staro 14.04.2014., 13:34   #6734
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
.... isto tako neka mi ti odgovore zašto onda pcekspert prodaje testnu robu ???
eto toliko od mene....
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
...Ako se ne varam pcekspert dobiva robu od proizvođača na testiranje i onda im tu ista vraća nazad, tako funkcioniraju i svi ostali novinari, nitko ne kupuje svojim parama i onda prodaje, a tu je velika razlika....

Upravo tako.
Prodaja testne robe s PCE-a ide da bi se dijelom pokrili troškovi carine i poštarine za tu istu robu, dijelom za troškove servera i svega ostaloga na čemu se PCE održava.
To što ti ili netko preprodaju švercanih kineza doživljava kao "slično, ako ne i isto" je već tvoj problem i nemoj više dovoditi u vezu ta dva pojma.

Pravilo "jedan mobitel istovremeno" na našoj tržnici je uvedeno da bi se spriječilo masovna preprodaja mobitela, kao što je i trenutna stvar na njuškalu i sličnom oglasnicima, a prije je to bilo još i gore. Prodaja mobitela na PCE forumu je praktički nužno zlo, na još jednom nužnom zlu ovog foruma - tržnici. Prodaja mobitela je dozvoljena da bi članovi imali, koliko toliko sigurno mjesto za prodaju svojih osobnih, rabljenih ili novih mobitela, a ne za kupovanje mobitela iz kine, švercanje ovdje pa daljnja preprodaja.

Samim time od danas i slijedi naputak moderatorima da brišu sve oglase pojedinaca koji zloupotrebljavaju sve ovo. Kao što bi rojs rekao "ko je jamio, jamio je, nema više".

S ovim i završava ovo prepucavanje i priča oko toga tko koga, za koliko i zašto. Tema je fakin kineski mobiteli, ne njihovi prodavači, pa se držite toga.
tor je offline  
Staro 14.04.2014., 13:34   #6735
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
Imam više problema s novim iNew v3 fw 1.0.0.1. Dva su prilično bizarna:
1. nešto ne štima sa proximity senzorom. Kada stavim flip cover, mob se uredno stavi u lock mode i prikaže samo onaj prozorčić s osnovnim informacijama (sat, datum i to). Međutim, kada telefoniram, uho koje je naslonjeno na ekranu (logično, zar ne?) aktivira razne opcije na mobitela. Uglavnom flight mode koji mi automatski isključuje SIM karticu, a time i sugovornika pa ljudi misle da sam im spustio slušalicu. Veselo, zar ne?

2. vrlo često mi se sam od sebe ili tokom razgovora aktivira Google search bar koji se nalazi na home screenu i ne mogu ga nikako obrisati. Kad se pokušavam vratiti u normalno stanje, back i home tipka ne rade, a kako ih ja pritišćem više puta, onda mi se odjednom 20x vrati home screen, a često ni to ne pomaže nego ostane na search baru sve dok ne pritisnem Power tipku i bacim ga u sleep mode.

3. stavio sam si Hacker's keyboard za defaultni način unosa teksta. Iz nekog čudnog razloga, kad pišem mail ili sms dobijam normalnu defaultnu tipkovnicu. Iako sam je uredno isključio u Postavkama, ona se nekako reaktivira u njima sama od sebe.

4. nikako nisam mogao ubaciti svoj ringtone u mob jer kad bih to pokušao, dobijao sam poruku da je ringtone folder read only. Na kraju sam morao staviti neku ringtone aplikaciju da bi imao vlastiti ringtone na njemu.

Mob je došao rootan.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 14.04.2014., 13:42   #6736
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,013
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
4. nikako nisam mogao ubaciti svoj ringtone u mob jer kad bih to pokušao, dobijao sam poruku da je ringtone folder read only. Na kraju sam morao staviti neku ringtone aplikaciju da bi imao vlastiti ringtone na njemu.

Mob je došao rootan.
Jesi probao kad je već rootan ubaciti ringtone direkt u system particiju, tamo među ostale? Ili bi ti svako malo mijenjao ringtone?
Ne znam da li na androidu 4.x još pali ona stara fora direktorijem na sd kartici /media/audio/ringtones.
Samo se kod ove 2. metode ne sjećam što je trebalo napraviti da android media scanner to odmah pokupi i da ne treba restart
c-shadow je offline  
Staro 14.04.2014., 13:46   #6737
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Kako obrisati stock launcher na rootanom 4.2.1? S tim da je jedan drugi launcher postavljen kao primarni? Pitanje se čini vrlo jednostavno, ali ...
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline  
Staro 14.04.2014., 13:50   #6738
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,013
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Kako obrisati stock launcher na rootanom 4.2.1? S tim da je jedan drugi launcher postavljen kao primarni? Pitanje se čini vrlo jednostavno, ali ...
Nađeš .apk u /system/app/ i izbrišeš iz nekog file managera po izboru?
To je i mene zanimalo, ali ne znam gdje i kako zeznuti android da se nakon nekog factory reseta ne izgubi. Nemam pojma gdje je zapisano koji je default launcher.
c-shadow je offline  
Staro 14.04.2014., 14:21   #6739
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 892
jd.com od sad šalje i u rvacku
Interpol je offline  
Staro 14.04.2014., 14:29   #6740
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Jesi probao kad je već rootan ubaciti ringtone direkt u system particiju, tamo među ostale? Ili bi ti svako malo mijenjao ringtone?
Ne znam da li na androidu 4.x još pali ona stara fora direktorijem na sd kartici /media/audio/ringtones.
Samo se kod ove 2. metode ne sjećam što je trebalo napraviti da android media scanner to odmah pokupi i da ne treba restart
Baš u taj folder sam ga pokušavao ubaciti i stalno dobivao poruku da je taj folder read only. Kod drugih mobitela sam bio jednostavno c/p s kompa u taj folder i onda ga odabrao za defaultni.
Rigtonove ne mijenjam k'o gaće već se držim istih već godinama. Mobiteli prolaze, a ringtonovi ostaju
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 14.04.2014., 14:37   #6741
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Pa zar ne možeš prebaciti mp3 datoteku bilo gdje na mobu i u postavkama odabrati da to bude melodija?
__________________
.
Ag008 je online  
Staro 14.04.2014., 15:09   #6742
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
Ne ide. Možeš izabrati samo melodije iz Ringtone foldera. Uglavnom, problem je riješen sa ringtone apk i točka. Samo sam naveo da je i to bio problem. Prva 2 su mi daleko važnija, a bojim se da baš i nema nekih rješenja za njih. Da bude gore, problem 1 se ponekad iskazuje, a ponekad ne.
Stavio bih ja noviji fw, ali se bojim brikanja jer taj model postoji u 2 verzije čiji su fw međusobno nekopatibilni. Moj je inew_v3e_v1.0.1. Znam da je prošli imao cx u imenu fw-a i taj fw se stalno nadograđuje. Koliko znam, zadnja je bila 1.0.7 verzija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 14.04.2014., 15:39   #6743
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Koliko sam upućen, možeš skinuti ES File explorer i preko njega odabrati mp3 datoteku da ti bude ringtone/notification/alarm.
Brko je offline  
Staro 14.04.2014., 15:40   #6744
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Bok.

Sestra ima Cubot One kojemu je neki dan prestala raditi prednja kamera, tj. uopće nema opcije da je se upali, dok stražnja radi najnormalnije. Jel imao netko sličan slučaj i dali postoji neko riješenje osim tvorničkog reseta, kojim se gube svi podaci i aplikacije?
JVC MX-GT88 je offline  
Staro 14.04.2014., 15:47   #6745
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,013
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Baš u taj folder sam ga pokušavao ubaciti i stalno dobivao poruku da je taj folder read only. Kod drugih mobitela sam bio jednostavno c/p s kompa u taj folder i onda ga odabrao za defaultni.
Rigtonove ne mijenjam k'o gaće već se držim istih već godinama. Mobiteli prolaze, a ringtonovi ostaju
Di ne ide?
U system particiju je normalno da ne ide - imaš root, ali moraš je premontirati rw, sad je vjerojatno samo r.
Inteligentniji file manageri to sami znaju napraviti: root explorer, x-plore itd.
Ili ti ne ide niti na sd karticu?
Jesi probao pustiti taj mp3 ili što već je iz music playera pa u njemu potražiti opciju za ringtone?
c-shadow je offline  
Staro 14.04.2014., 15:51   #6746
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
#coconut
Da. Ne flashaj ništa. Nije da postoji mogućnost brikanja nego ćeš ga 100% zbrikati. Čak i ona opskurna službena stranica od iNewa je postavila novi firmware (1.0.8) uz napomenu da je za verziju 850/2100. Nigdje ne spominju da uopće postoji 900/2100 ali po tome možeš zaključit da imaju još nešto u ponudi.
Ja sam čak mislio u početku da sam dobio lažni iNew (bez obzira koliko je to glupo zvučalo ) kad ga oni nigdje ne spominju i ne podržavaju.

Uglavnom , ta verzija 900/2100, inew_v3e_1.0.1 je u rangu ove 1.0.8. za 850/2100 ili možda čak i bolja jer osim ovog problema s punjenjem baterije sve drugo je radilo out of the box.
__________________
kasandro je offline  
Staro 14.04.2014., 15:54   #6747
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Koliko sam upućen, možeš skinuti ES File explorer i preko njega odabrati mp3 datoteku da ti bude ringtone/notification/alarm.
S njime i jesam radio. Ne ide. Jedina razlika koju sam primjetio je da su postojeći ringtonovi bili u ogg formatu, a ja sam pokušao staviti mp3. Ali mislim da to i nije toliko bitno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 14.04.2014., 19:49   #6748
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Ok, trebam savjet

Nemam živaca natezati se oko slanja Injua u Kinu.
Koje ljepilo predlažete da koristim pri ljepljenju displaya nazad u kučište?

Ne bih koristio neko super ljepilo. Mislim da mi treba neko "gumenasto" tipa onog što se naked zvalo Tigar ljepilo. Takvo je očito i u originalu korišteno, koliko vidim po ostacima. Dvostrana ljepljiva traka mislim da ne bi držala...
__________________
kasandro je offline  
Staro 14.04.2014., 20:47   #6749
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor kasandro Pregled postova
Ok, trebam savjet

Nemam živaca natezati se oko slanja Injua u Kinu.
Koje ljepilo predlažete da koristim pri ljepljenju displaya nazad u kučište?

Ne bih koristio neko super ljepilo. Mislim da mi treba neko "gumenasto" tipa onog što se naked zvalo Tigar ljepilo. Takvo je očito i u originalu korišteno, koliko vidim po ostacima. Dvostrana ljepljiva traka mislim da ne bi držala...

Pokušaj sa "BISON" ljepilom,ima veliki udio kaučuka u sebi pa mislim da bi ti to najbolje odgovaralo.Ima ih u pevecu,bauhausu.
Obrati pažnju da uzmeš odgovarajuče(staklo-stalo,staklo-metal,itd)pošto ih ima više vrsta,ovisno o namjeni.
dabomba je offline  
Staro 14.04.2014., 21:57   #6750
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Ja sam ocito jedini ovdje koji nije preprodavač, ima kineza a da nije xiaomi, a mobitel mu funkcionira evo vec ulazim u 6.mjesec. I ne samo da funkcionira, vec i sve radi. Jessss!
Nisi jedini, baš sam i ja sjetio da će uskoro biti 6 mjeseci korištenja Nea te da i dalje sve radi kao prvog dana (i to nakon 10+ padova u raznim situacijama). No, trebam spomenuti i još nekoliko kineza sada starosti 6-8 mjeseci (što mi se čini već relevantno vrijeme korištenja) za koje također znam da rade kao urice:
Lenovo A706
Lenovo A390
Thl W100
Amoi N850
Umi X1
Timmy E128
frulex je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na