Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2014., 10:49   #10231
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Pozdrav svima.

Šta mislite jel bi se mogao naći kakav autić za jednog studenta za cirka 10000kn preko oglasnika?

Al ono da nije totalni krš i da je pali vozi, radilo bi se s njim maksimalno dnevno destak kilometara i možda jednom godišnje otišao na more.

Je li to moguće i što bi bila vaša preporuka?
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 12:06   #10232
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Naravno da je moguce, da se nac i 6+ mj regan auto
Obicno Puntici ili Ibize/Golfovi i generalno su kod nas najzastupljeniji, pa su im dijelovi bagatela. Na tebi je da nađes dobrog, sto je najtezi dio...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 17:20   #10233
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor tonisostaric Pregled postova
Pozdrav svima.

Šta mislite jel bi se mogao naći kakav autić za jednog studenta za cirka 10000kn preko oglasnika?

Al ono da nije totalni krš i da je pali vozi, radilo bi se s njim maksimalno dnevno destak kilometara i možda jednom godišnje otišao na more.

Je li to moguće i što bi bila vaša preporuka?
A je li planiraš na kupnju auta potrošit svih 10 tisuća kuna? Ako imaš još nešto sa strane onda možeš već ciljat na jeftinije kompakte npr. ford focus ili Golf III, a ako se u 10 tisuća triba uklopit auto+registracija+nepredviđeni troškovi onda ti preostaje samo niža klasa (šta i nije loše za planiranih 5-6 tisuća km godišnje, ako i toliko).
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 17:26   #10234
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma puntić beba za te pare.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 17:39   #10235
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,891
Rade Puno nego bilo kaj od spomenutih jer je za tu lovu moze dobit samo krs.. Ljudi daju za trice u dobrom stanju i po 3000 eura, Focus pak nije bas tak star model da bi neko isao prodavat dobar auto za tak malu lovu.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 17:52   #10236
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Cijene na njuški su u većini slučajeva pretjerane 10-20%, računajte i na to.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 18:14   #10237
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
A je li planiraš na kupnju auta potrošit svih 10 tisuća kuna? Ako imaš još nešto sa strane onda možeš već ciljat na jeftinije kompakte npr. ford focus ili Golf III, a ako se u 10 tisuća triba uklopit auto+registracija+nepredviđeni troškovi onda ti preostaje samo niža klasa (šta i nije loše za planiranih 5-6 tisuća km godišnje, ako i toliko).
Pa ono do max 15k kuna, mada bi bio najsretniji da je cirka 10k, ipak je besparica.

Ok znači mogao bi se nać neku puntač za te pare, e sad jel ikako moguće kupit na svoju ruku a da ne kupim mačku u vreči bez dobrog mehaničara?
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 19:34   #10238
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Kad tako stvari stoje, bolje ić na nižu klasu, da ne čupaš kosu i ne daješ zadnje pare za auto.

Ako ti je to prvi auto poprilična je šansa da ti uvaljaju razvaljeni primjerak, bez uvrede. Pa opet, ako kočnice pomalo tresu, ovjes malo lupka, ne radi suvozačeva brava, otpadne neka plastika unutra, možeš se tako godinama vozit ako ti ne smeta
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 19:49   #10239
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
tonisostaric

Ako te ne smeta "girly look" na tvome mjestu bi bacio oko na Ford Pumu.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 20:43   #10240
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,948
Imam ti ja jednu hondicu civic 4.g sedanku za prodat za te novce pa me PM ako te interesira.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 22:09   #10241
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
tonisostaric

Ako te ne smeta "girly look" na tvome mjestu bi bacio oko na Ford Pumu.
Tak sam ih puno vidio da je to strava, dijelova na svakom čošku

Nek uzme neki popularni kompakt tipa punto, clio i sl.

Također može bacit oko na nekog koreanca jer ih ima dosta za sitne pare a u puno su boljem stanju i dosta mlađi nego neki razgaženi golf 2/3.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2014., 22:13   #10242
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma golf 2/3 je.... htio sam reć zadnja opcija, ali zapravo i nije opcija
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 08:35   #10243
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Uzmi twingača ako ti nije ružan. Punto najjeftiniji za održavati, Clio 1.2 je neuništiv motor, ide do 300 000 km bez beda, isto kao i Puntov Fire. Provjeri servise, ovjes, jel negdje curi ulje/lupa nešto i kupi i vozi.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 12:00   #10244
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Za sad bi izbor suzio na clio i punto. I twingo je fora ali vidim da je dosta skuplji od ove dvojice.

Idem u potragu pa javim dal sam kaj našao. Ako u međuvremenu vi ili netko od vaših prodaje jedno od vozila, a znate da nije auto gažen već je penzionerski vožen javite mi
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 12:21   #10245
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-11208673

Eto tako nešto bi ja gledao na tvom mjestu.
Punta smo imali preko 30 komada,Clia 4 komada (od čega su 2 i sad tu, 1 kod mene 1 kod stare) Clio je za 2 koplja bolji, udobniji i kvalitetniji mali auto.
Razlika u cijeni održavanja je mizerna, tj nema je, prosječna cijena servisa i prosječna cijena dijelova za punta 1.1/1.2/1.3 je ista kao i za clio 1.2/1.4 8v.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 12:23   #10246
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
taj 1.4 voli popit podosta... 1.2 16 ili 1.6 imho ako se hoće jače, 1.2 8v je jednostavno preslab.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 12:41   #10247
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
taj 1.4 voli popit podosta... 1.2 16 ili 1.6 imho ako se hoće jače, 1.2 8v je jednostavno preslab.
Nije istina.
Kao prvo, čovjek je tražio auto za studenta, kilometraža je mizerna također navedena, znači treba gledat auto u što boljem stanju sa što manje km prijeđenih, kao taj iz oglasa, naravno ako je sve tako kako izgleda na fotkama i km budu takvi nakon provjere na stpu. Jednostavno.
Što se tiče potrošnje, imam clia 1.2i 8v i clia 1.4i 8v, razlika u potrošnji u potpuno istom režimu vožnje i istoj dionici, 40% grad-60% otvorena cesta je pola litre manje u korist 1.2 motora. Da je preslab, također je crap, jer se radi o autima ispod tonu, gradskim autima, kojima nije namjena rušenje rekorda na ringu, niti držanje prosjeka 150 na autoputu.
I fyi reno fahreru, 1.2i 16v uopće nemaš u clio 2 98-2000 (c2 redizajn baš i ne ulazi u željenu cijenu od 10k kn)
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 12:42   #10248
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
....1.2 8v je jednostavno preslab.
Šta imaš protiv 1,2 8v? Ide ko stara baka, ali preko 4k rpm ide kao malo manje stara baka . Barem je jeftin za održavanje.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 12:50   #10249
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
oke jopise, govorim ti šta vele ljudi na reno forumu da zna i preko 10l popiti, ako to nije puno za gradski auto onda ne znam.

za zagreb je 1.2 8v preslab... vozio i njega i 16v i dci, nemaš nikakvog šusa da uletiš negdje, da prestigneš ili bilo šta slično i onda si zapeo u gužvi skupa sa penzićima

ako pak pokušaš voziti brzo, onda pije više.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 12:59   #10250
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Za te novce možda može naći i Bravo/Bravu, npr. s 1,4 sa 79 ks ili 1,2 sa 82 ks, ipak je živahniji motor u pitanju iako ni ja nisam u gradu osobito zadovoljan s tim po pitanju što možeš s autom.
Ako ne slini ulje iz brtve glave, ima promijenjene kvake i nema vidljivih znakova korozije, auto je skroz OK i nije zahtjevan za održavanje.
Naravno ako auto ima dosta kilometara (180-200k) valja dobro provjeriti ovjes ili provesti auto u test vožnjici preko par rupa, ako glasno lupa pri niskim brzinama, treba mijenjati vilice i selene.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 13:01   #10251
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
oke jopise, govorim ti šta vele ljudi na reno forumu da zna i preko 10l popiti, ako to nije puno za gradski auto onda ne znam.
Nema šanse, za preko 10 mora bit kombinacija konja i bika za volanom sa blok ciglom umjesto stopala na gasu
Tog s 1.4 motorom imam već preko 3 godine (ovog 1.2i tek pol godine paralelno), stvarno je istestiran u svim režimima vožnje. Zima, relacija koja je bila upali, vozi 2km, ugasi, i tako nazad, vani minusčina, potrošnja je bila kad ja vozim 8.5L, kad stara ili žena voze <=7L

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
za zagreb je 1.2 8v preslab... vozio i njega i 16v i dci, nemaš nikakvog šusa da uletiš negdje, da prestigneš ili bilo šta slično i onda si zapeo u gužvi skupa sa penzićima

ako pak pokušaš voziti brzo, onda pije više.
Nemoj hebat sad, nije 1.2i 16v spejs šatl za 1.2i 8v, da ne spominjem da je 16v mrtav ispod 3500 okretaja. 10Nm momenta više na šesnaestventilcu se slabo, tj nikako ne osjeti jer je tromiji čim padnu okretaji ispod 3.5k, dok je sav taj 'silni' moment kod 8v raspoloživ od 2.5k okretaja. Jedina osjetna razlika u vožnji je start gdje ako 16v razvlačiš do ibera ide osjetno bolje, ali onda se gubi razlika u potrošnji. Po pitanju vožnje 3.om ili 4.om, pa gas, na 2k okretaja, 16v pravi razliku tek sa nižom ili kad se razvuče preko 4k okretaja, što opet dovodi u pitanje isplativost zbog potrošnje.
Budimo realni, tih 10Nm i 12kW više, je i dalje iz motorića od 1.2 litre, što je kako rekoh, sasvim dovoljno u bilo kojoj varijanti obzirom na namjenu i svrhu auta.
(da ne misliš da lupkam napamet, imao sam 'davne' 2006e 2003u godinu 1.2i 16v, a par godina poslije 2002u 1.2i 8v)
I uvijek bi nauštrb tih 15ks više gledao stanje auta, broj vlasnika i eventualno opremu.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 13:03   #10252
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
oke jopise, govorim ti šta vele ljudi na reno forumu da zna i preko 10l popiti, ako to nije puno za gradski auto onda ne znam.

za zagreb je 1.2 8v preslab... vozio i njega i 16v i dci, nemaš nikakvog šusa da uletiš negdje, da prestigneš ili bilo šta slično i onda si zapeo u gužvi skupa sa penzićima

ako pak pokušaš voziti brzo, onda pije više.
Istina. Kad se vozim po ZG, onda mi curi benzin negdje. Mislim da je to zbog uvjeta na cesti .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 13:58   #10253
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Zato su meni draži dizeli ako se radi o slabim autima. Imam 5kW, 400kg i 70Nm više od tog Clia, ali barem imam filing da sam brži.

Da vozim tog Clia, trošio bi mi ko RS po gradu.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 10.04.2014. u 14:10.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 14:10   #10254
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Zato su meni draži dizeli ako se radi o slabim autima. Imam 5kW, 400kg i 70Nm više od tog Clia, ali barem imam filing da sam brži.

Da vozim tog Clia, trošio bi mi ko RS jer je preslab.
Je, samo jedan iole osrednji (velike nećemo ni spominjati) kvar na tvom dci-u košta toliko da možeš ovdje zamijenit motor i mjenjač komplet (i još ti ostane love) kad govorimo o 8v motorima. I da ne spominjem da je životni vijek 8v motora vs dci-a, jedno 3x duži u korist benzinca....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 15:00   #10255
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jasno je to sto se tice kvarova.
Ali evo ja okrenuo nedavno 330k km bez otvaranja motora. Turbina u super stanju. Da se sutra raspadne cestitao bi mu. Zadnjih 50k km ga gazim. Jasno, to je moj slucaj, imam frendova kojima su se drugi auti raspali nakon par desetaka tisuca km. Zapravo, drugi auto kojeg vozim je proso kroz zamjenu cijelog motora i automatskog mjenjaca, a kao nov je cetiri puta skuplji i "kvalitetniji" od ovog mojeg. Kad malo razmislim, svi automatski mjenjaci koje smo imali/vozili su se razletili. Od S-klase preko S80, S60 do Golfa.

Alergican sam na slabe benzince koji samo zuje i vrte se a nis ne osjetis. Da se sad razleti opet sam u plusu jer sam sretniji i nes je ipak ustedio na gorivu.

Istina, da sad kupim dizela i da mi se sutra razleti ne bio bio sretan.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 10.04.2014. u 15:07.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 15:14   #10256
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,201
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jasno je to sto se tice kvarova.
Ali evo ja okrenuo nedavno 330k km bez otvaranja motora. Turbina u super stanju. Da se sutra raspadne cestitao bi mu. Zadnjih 50k km ga gazim. Jasno, to je moj slucaj, imam frendova kojima su se drugi auti raspali nakon par desetaka tisuca km. Zapravo, drugi auto kojeg vozim je proso kroz zamjenu cijelog motora i automatskog mjenjaca, a cetiri puta kao nov je skuplji i "kvalitetniji" od ovog mojeg.
Super, znači potrefio te dobar primjerak
Inače, sve te razlike u potrošnji se kod starijih auta vrlo brzo izjednače ako se ukalkulira skupoća održavanja jednog turbodizelskog motora vs jednostavni spi ili mpi benzinac.
No, sa autima od kraja 90ih na ovamo, je ionako sve stvar lutrije, na žalost.
Kako bi poznanik što radi u bmw-u rekao, stvar je samo hoćeš kupit auto složen u srijedu, pa se vozit, ili auto složen u ponedjeljak, pa vozit po servisima....

Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Alergican sam na slabe benzince koji samo zuje i vrte se a nis ne osjetis. Da se sad razleti opet sam u plusu jer sam sretniji i nes je ipak ustedio na gorivu.
Gle, to je samo stvar u glavi, ništa drugo.
Moj bijeli clio (1.4i na 13icama) i rođakov megi dci 80, megane nema šta tražit, ni iz mjesta, ni u preticanju; manjak momenta se nadoknadi šaltanjem kak treba, dok njega hebu kile i kratka 3.a i 4.a. Normalno, elastičnost je daleko na strani dci-a, no to se nadoknadi nižom kod benzinca. Potrošnja je također neusporedivo manja kod dizela, to je neporecivo.
Zato ti kažem, sve je to stvar što si vozio do sad i kak si vozio, i stvar navike, ak si navikao na to da voziš samo u (imho 'tankom') rasponu max djelovanja turbine, onda ti se čini da benzinac ne ide, no, nije to baš tako, benzinac iste snage traži samo malo drukčiju aktivnost s mjenjačem i gasom, i ništa slabije ne ide.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 15:19   #10257
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Tak sam ih puno vidio da je to strava, dijelova na svakom čošku
Ako mislis na limariju tu si u pravu, a od ostalog dosta toga dijeli s MK IV Fiestom.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 16:11   #10258
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Gle, to je samo stvar u glavi, ništa drugo.
Moj bijeli clio (1.4i na 13icama) i rođakov megi dci 80, megane nema šta tražit, ni iz mjesta, ni u preticanju; manjak momenta se nadoknadi šaltanjem kak treba, dok njega hebu kile i kratka 3.a i 4.a. Normalno, elastičnost je daleko na strani dci-a, no to se nadoknadi nižom kod benzinca. Potrošnja je također neusporedivo manja kod dizela, to je neporecivo.
Zato ti kažem, sve je to stvar što si vozio do sad i kak si vozio, i stvar navike, ak si navikao na to da voziš samo u (imho 'tankom') rasponu max djelovanja turbine, onda ti se čini da benzinac ne ide, no, nije to baš tako, benzinac iste snage traži samo malo drukčiju aktivnost s mjenjačem i gasom, i ništa slabije ne ide.
Slažem se potpuno, to je osobni odabir i način vožnje pojedinca.
Megy je drastično teži od Clia, normalno je da je sporiji. Sjećam se kad sam krenuo tek voziti da mi je potrošnja bila od 5.0-5.5, sad ne pada ispod 6.4 (prosječna na par k km).

Tako je, ja imam naviku vozit na početku djelovanja turbine pa imam onaj osjećaj da krene vući kad dam gas i to mi je zabava. To mi je prednost jer sam konstantno spreman, dok malog benzinca ne možeš konstantno držat u visokim okretajima. Osobno, ispod 200 konja nikad ne bi kupio atmosferca.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 10.04.2014. u 16:21.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 16:26   #10259
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
A gle, zato kod malih benzinaca kupiš motor s getribom za nekih 200-300 €
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 16:32   #10260
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Nemoj hebat sad, nije 1.2i 16v spejs šatl za 1.2i 8v, da ne spominjem da je 16v mrtav ispod 3500 okretaja. 10Nm momenta više na šesnaestventilcu se slabo, tj nikako ne osjeti jer je tromiji čim padnu okretaji ispod 3.5k, dok je sav taj 'silni' moment kod 8v raspoloživ od 2.5k okretaja. Jedina osjetna razlika u vožnji je start gdje ako 16v razvlačiš do ibera ide osjetno bolje, ali onda se gubi razlika u potrošnji. Po pitanju vožnje 3.om ili 4.om, pa gas, na 2k okretaja, 16v pravi razliku tek sa nižom ili kad se razvuče preko 4k okretaja, što opet dovodi u pitanje isplativost zbog potrošnje.
Budimo realni, tih 10Nm i 12kW više, je i dalje iz motorića od 1.2 litre, što je kako rekoh, sasvim dovoljno u bilo kojoj varijanti obzirom na namjenu i svrhu auta.
(da ne misliš da lupkam napamet, imao sam 'davne' 2006e 2003u godinu 1.2i 16v, a par godina poslije 2002u 1.2i 8v)
I uvijek bi nauštrb tih 15ks više gledao stanje auta, broj vlasnika i eventualno opremu.
ni 8v ni 16v nisu spejs šatlovi, to je jasno iz zraka, ali razlike ima i to dosta upravo zato kaje auto po difoltu lagan... imamo par službenih 8v i često se vozim njima i spori su da ga yebeš, a stari možda dve godine dok moj ima sedam.

svog ni ne šaltam ga ispod 4k tako da u tom režimu vožnje prva skoro do redlajna i onda dalje 5-5500 promjena brzine 8v je spor i to osjetno sporiji.
syss je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na